Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Senki nem tudja a megoldást :F

>Hol lehet beállítani, hogy a gép bekapcsolásakor automatikusan elinduljon a >vezeték nélküli hálózat és ne keljen mindig az Alt+F2 billentyű kombinációval >elindítani azt???


[Szerkesztve]

(#3502) HIJ válasza Poiro7 (#3501) üzenetére


HIJ
őstag

Az enyémen külön kapcsoló van a wifinek :B

HIJ

(#3503) HIJ válasza kekegsm (#3500) üzenetére


HIJ
őstag

Vagy akkor már inkább invertert [link] és akkor bámit használhatsz autóba :Y

HIJ

(#3504) G-lader válasza UHHH (#3495) üzenetére


G-lader
tag

Új BIOS-on semmi változást nem vettem észre, de nem Vista-n használom...

(#3505) G-lader válasza UHHH (#3499) üzenetére


G-lader
tag

Elszakadt a led-ben az izzószál??? :DDD :DDD :DDD

(#3506) Bigyooka


Bigyooka
csendes tag

Sziasztok!
Most tervezem egy noti vételét, [link]
erre gondoltam, de még nem nagyon láttam róla a fórumban véleményt. Ahogy nézegetem az adatait, amire nekem kell (suli mellé), arra reményeim szerint jó lesz, de érdekelne egy már használó véleménye is. Olyanok érdekelnének, mint a melegedés, a touchpad működése (láttam, hogy más típusnál voltak ezzel gondok), meg úgy egyáltalán, amik alap-problémák lehetnek.
Köszi szépen a reakciókat előre is.

(#3507) Gus válasza Poiro7 (#3501) üzenetére


Gus
aktív tag

Többnyire a BIOS beállításokban, ha nem kétállású kapcsoló, mint a FUSI-knál soxor.
Sokat segítene, ha elárulnád a típust... :U

[Szerkesztve]

(#3508) kekegsm válasza Bigyooka (#3506) üzenetére


kekegsm
őstag

Arra figyelj, hogy ezen Linux van, nem Windows. Szerintem erdemes lenne hozzadobni egy kis penzt, es megvenni ezt:[link]

Jobban jarnal vele.Erosebb proci, kisebb, konnyebb, gyari jogtiszta WinXP. Egyetlen negativuma, hogy csak 2 USB van rajta.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3509) Bigyooka válasza kekegsm (#3508) üzenetére


Bigyooka
csendes tag

Igen, ezzel nekem is gondjaim voltak, mármint hogy linux van rajta, de nemsokára megjön a campuswin, és akkor majd jó lesz.
egyelőre még csak tervezés szintjén állok vele, de nem baj, ha mindenki mond róla vlamit. Amúgy a hp500 volt az első gondolat, de abban nincs wifi, meg hát egy rakás dologgal el van maradva. a v2055-ösnek jobb az üzemideje, egyelőre még arrafele dől a mérleg.

(#3510) kekegsm válasza Bigyooka (#3509) üzenetére


kekegsm
őstag

az uzemidoben fel ora a kulonbseg papirforma szerint, mondjuk erdemes lenne tesztet latni rola.

Wifi van a HP-ban is. De mondjuk a campuswin miatt lehet, hogy jobb dontes a FuSi

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3511) Bigyooka válasza kekegsm (#3510) üzenetére


Bigyooka
csendes tag

sokat számít az a fél óra is, elég sokat utazgatok, szóval nem árt, ha inkább később punnyad be a masina, mint előbb :D tesztet keresek róla, de egyelőre semmi eredmény. persze az is lehet, hogy én nem csinálom jól...

(#3512) polip válasza Bigyooka (#3506) üzenetére


polip
addikt

én soha nem vennék semmilyen notit egy év garral... :(

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3513) Poiro7 válasza Gus (#3507) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Amilo 7320GW a bios-ban semmi nagyon puritán a tartalma. :W

(#3514) Skót


Skót
aktív tag

Üdvözletem!

Szeretném kikérni a véleményeteket erről a 2 notiról:
első: [link]
második: [link]

Van-e valakinek ilyen, kb mennyit megy azzal a 2200mah-s aksival
stabil? melegszik? mennyire megbízható? esetleg minőségileg milyen? értem ez alatt az anyagokat amiből van stb-stb.
Előre is köszönöm a válaszokat.

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#3515) Bigyooka válasza Skót (#3514) üzenetére


Bigyooka
csendes tag

Én is ugyanerről (mármint a másodikról) kértem most tanácsokat.
Az első terv szerint hp500 volt a terítéken, de. Kevesebb ideig bírja, mint a fu-si v2055, nincs benne wi-fi, kisebb a memóriája, 20 gb-val kisebb a merevlemeze, és az optikai meghajtók terén se annyira pöpec.

Én még mindig a fusi mellett vagyok, bár már értek kritikák, miszerint csúnyácska, de nekem a belbecs jobban számít :) haha.
És egyértelműen megéri kicsivel többet költeni rá szerintem, már csak az integrált wifi miatt is, meg úgy ab ovo.
Kritizálni persze lehet, sőt. És várok még véleményeket olyantól, aki használja is a v2055-öt, mert kezd bennem felmerülni az a gyanú, hogy senki se veszi. :DD

(#3516) Bigyooka válasza polip (#3512) üzenetére


Bigyooka
csendes tag

Korrekt, sajnos csóri egyetemista azzal a lehetőséggel él, amit még csöppnyi diákhitele kihoz. Remélem, elhiszed, hogy ha úszkálnék a fölösleges tízezrekben, akkor több garisat vennék. :O (abban persze sose késő reménykedni, hogy mire lejár a garim, addigra összekaparok annyit, hogy meghosszabbítsam. Bár itt jön a kérdés, hogy egy év garos notira mennyi új garit adnak? Egy évet, vagy a szokványosat, vagy a lóvétól függ?) :U
nem kiröhögni, szőkenő nem ért ilyeneket. :B


[Szerkesztve]

(#3517) Gus válasza Bigyooka (#3516) üzenetére


Gus
aktív tag

Nem a hosszú garancia megvétele a drága, hanem az egy év gari lejjárta utáni FIZETŐS javítás tud baromira fájni. Ezt jobb előbb tudomásul venni, mint utóbb nagyon bánni!
Notira különösen igaz, hogy minél hosszabb a gari annál jobb. A gyártók ugyan hivatalosan nem vallják be, de a notiknál 10-12% az első évben a meghibásodási ráta, ami azért elgondolkodtató! (átlag minden tizedik elromlik az első évben.) A garancia kiterjesztés csak a megvásárlástól számított meglehetősen rövid ideig vásárolható. Talán 3 hónapig. (de ez nem biztos) Érdemes rákérdezni egy illetékesnél....
Nehogy egy év múlva Te magad mondd: Hű, de szőke vagyok! :D

(#3518) Bigyooka


Bigyooka
csendes tag

Ahogy nézegettem, kétszáz alatt (és a fölött nem sokkal) nem nagyon van éves garinál hosszabb. Ha abban az egy évben romlik meg a dolog, akkor az még elfogadható. Majd megláttyuk. Egyelőre talonban van a dolog.

(#3519) polip válasza Bigyooka (#3516) üzenetére


polip
addikt

megjegyzem pl az albacomp 2 év garral jön, és simán hozza a FU-SI minőségét....sőt! :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3520) Skót válasza Bigyooka (#3515) üzenetére


Skót
aktív tag

igazándiból nekem már van notim (Fu-Si amilo 1510) ez uncsimnak kéne, és elég lenne a hp is mert net-msn-szövegszerk-re (néha film+mp3) elég a hp is csak nem ismerem sajnos annyira hogy azt mondhassam megbízható és vegye nyugodtan.

elsőre énis a fs-t mondtam volna mert mint márkával eddig egész jók a tapasztalataim.

Csak ugye a kess az azért számít és nem mind1 hogy ~120k egy tatyóval vagy ~145k csak maga a noti.

nos ezért érdekelne valaki olyannak a véleménye aki használta ezek közül valaméket
a notebbok.hu-n ha jól láttam lehet garit venni plusz 5-10k (de lehet csak képzelődtem mert későn néztemfáradtan:D)

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#3521) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

Lenne nekem egy amilo 1667g-m

Az a gondom h. egyszer csak elment a kép róla!!

sötétben nem látszik semmi felkapcsolom a lámpát és csak akkor látszik minden de akkor is sötéten olyan mintha kiment volna a háttérvilágítás a kijelzőből, ezzel mit lehet csinálni, lehet ezt javítani vagy muszáj cserélni, amennyiben cserélni kell egy 15'4-es kijelző milyen árban van?

pls help me!!!

(#3522) cFg


cFg
csendes tag

Sziasztok !

Fujitsu amilo notiknak atlagossan mekkora az elettartamuk (nem az aksi) ?
Menyi gond van veluk? Eleg az egy ev gari ?

(#3523) Gus válasza Tommmmka (#3521) üzenetére


Gus
aktív tag

Inverter panelt kell cserélni nagy valószínűséggel. Ha nem garis kb. 7000+Áfa+munkadíj a hivatalos szervizben.

(#3524) Gus válasza cFg (#3522) üzenetére


Gus
aktív tag

Válaszok:
1. Hát nem a legtartósabbak... finoman szólva inkább olcsó, mint tartós. Persze attól is függ mennyire vigyázol rá. Hasonló árkategóriájú egyéb gyártó modelljeivel kb. azonos mionőségű.
2. Sok, de sokat is adnak el...
3. Szerintem nem, de ez egyéni megitélés kérdése. Azt kell mérlegelni, hogy egy notinál bármi komoly hiba gyakorlatilag gazdasági totálkár. Akár alaplap, akár kijelző romlik el a javítása gyakran felér egy új készülék árával.

(#3525) cFg válasza Gus (#3524) üzenetére


cFg
csendes tag

Köszi a segítséget ! :R

(#3526) cFg válasza Gus (#3524) üzenetére


cFg
csendes tag

Ja es veletlenul nem tudod, hogy mik azok a tenyezok amitol egy noti tonkre mehet ?

(#3527) Bigyooka


Bigyooka
csendes tag

Az előttem megszólaló kérdéséhez még hozzátennék annyit, hogy mit jelent az, hogy ''vigyázni a notira''? azt sejtem, hogy nem nagyon kéne autóval átszaladni rajta néha, de gondolom, a városon belül a-ból b-be való hurcolás nem árt neki (nagyon). Átlag (ha kifogtam mondjuk egy jó, viszonylag problémamentes notit) mennyi ideig bírják?
Őszintén szólva tekingetek én másfele is, de abból, amit rá tudok szánni, nem biztos, hogy kijönne valami sokkal jobb (150K). használtat nem akarok. esetleg valami más gyártótól nincs ötletetek?

(#3528) Gus válasza cFg (#3526) üzenetére


Gus
aktív tag

Elsősorban a mechanikai behatások és a melegedés, valamint a gyártás során felhasznált gyengébb minőségű alkatrészek a fő tényezők. Ebből az első kettőn tudsz segíteni azzal, ha egy jó minőségű jól kipárnázott notitáskát használsz a hurcoláshoz, lehetőleg nem pakolsz rá semmit a csomagtartóban. A burkolat festése sajnos előbb utóbb lekopik a sarkaknál ( esetleg máshol is), de a tapipadnál ahol fölfekszik a csuklód mindenképpen érdemes fölragasztani valami átlátszó fóliát a kopás ellen. A melegedés ellen hasznos időnként a szellőzőnyílásokat átfuvatni sűrített levegővel, használat során pedig érdemes figyelni rá, hogy tudjon szellőzni. Pl. nem szabad az ágyon fekve a szőrös pokrócon használni, tegyél alá egy könyvet.
Aztán imádkozni kell, hogy ne egy sz*r szériát fogj ki, ami megadja magát egy év után. Alapvetően a gyártó ott spórol ahol tud. Árérzékeny piac vagyunk. Nem arra törekszik, hogy 5-6 évig működjön egy termék, hanem arra hogy max. két-három év múlva vedd meg az újabbat. :(

(#3529) sbazsi


sbazsi
veterán

Fujitsu-Siemens AMILO Pro V3205
Van valakinek tapasztalata?
Nekem úgy tűnik, hogy feltünően olcsó.
T2050 512 80 wlan, bt, 12''
Br. 210 körül.

(#3530) cFg válasza sbazsi (#3529) üzenetére


cFg
csendes tag

Uhh meg egyszer koszi a segitseget. Sokat segitettel ! :R

(#3531) sbazsi válasza cFg (#3530) üzenetére


sbazsi
veterán

:F :F :F

(#3532) cFg válasza sbazsi (#3531) üzenetére


cFg
csendes tag

Gus-nak ment volna. Bocsi :B

(#3533) Akcept válasza Skót (#3514) üzenetére


Akcept
tag

Van egy Dell Latitude 110L notim. A két ünnep között az általad linkelt helyen, és árért vettem a nejemnek az általad linkelt HP 500-at (Sulinetben bruttó 60). Most azon írok. Talán ezzel a lényeget elmondtam....

Nem egy erőgép, nincs wifi csak egy ram foglalat van, max 1,5 órát bír. DE! Nincsen hangja, nem melegszik, a tapintásából süt a minőség, könnyű. Nézz be a HP topicba, ott volt egy link is egy teszthez (most nem találom, de van).
Remélem nem késtem el:
Akcept

(#3534) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Karcokat hogy lehet eltünetni?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3535) H.rezi


H.rezi
csendes tag

Sziasztok!
Azért írok, hátha valaki tud segíteni. Karácsonry kaptam a szüleimtől egy Fujitsu Siemes Amilo Pa 1510-es laptopot. Eleinte nem volt vele semmi gondom, de amióta sokat használom, észrevettem, hogy eléggé hangos a hűtője, és nagyon melegszik a gép.
A hűtő a bekapcsolás után 2-3 perccel már be is indul, és 2 óra használat után kb 1 percenként pörögni kezd. Ha silent módban akarom használni, akkor az az állapot kb 5 óra után következik be. A gép kb. egy óra alatt teljesen felforrósodik, a billenytyúzet, és néha még a tft is totál meleg - persze csak a sarkokban.
Érdeklődnék, hogy ez normális-e, vagy vigyem szervízbe?
AMD turoin processzor van benne.
előre is köszönöm a segítséget!

(#3536) H.rezi


H.rezi
csendes tag

na jó, nem kell hozzá 2 óra, hogy percenként zümmögjön, fél is elég...

(#3537) LALA_kiraly válasza H.rezi (#3535) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem egy maggal is forró, ha játszok. Valahol azt olvastam, h 95°C a határ, afölött káros.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3538) Skót válasza H.rezi (#3535) üzenetére


Skót
aktív tag

nekem is ilyenem van de volt olyan, hogy egy napig ment mert mindíg rá-rá néztem a netre úgy 2 óránként fél óra game, és nem mondom azt hogy hűvös volt, de azért meg lehetett fogni.

Viszonylag nagy teljesítmény van kis helyen így szvsz normálisnak mondható, hogy melegszik szépen.
A hűtőhangosságra annyit csak, hogy ha felpörög nekem is hangos, de nekem nem zúg fel 5 percenként (hacsak nem játszok valamivel).
Ha sokat hasznátad lehet már megszívta magát porral a masina így fújd át egy kicsit talán az segít.

Akcept: köszi a választ, és még nem , nem késett el:))
akkor már cska annyi hogly olyan 3-4k közötti összegért lehet-e wifi karit venni?
mert az fontos lenne uncsimnak, de azért plusz 25k-t kiadni nem akar (teljesítmény is megfelelne neki)

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#3539) Akcept válasza Skót (#3538) üzenetére


Akcept
tag

Wifit [link] szerintem drágábban kapsz.

A HP topicot december közepétől olvasgasd, van ott teszt is, meg telepítési segítség (pl. driverek helye) is. Ez olyan női (bár elegáns szürke, tehát férfi is) gép. Nekem tetszik a Dell mellett is

Wifit csak egyszer dugtam bele próbaképpen, nem volt túl erős a jel, de lakásban remélhetőleg jó lesz (most rendeltem meg a wifis routert)

És a teszt: [link]
Akcept

(#3540) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Hi!

Volna egy marha idegesítő problémám. Van egy Pa 1538-as gépem Go7400-as kártyával, és most egyszer csak kifakult és elsötétedett az képernyő. Persze nem a kijelzővel van a gond, mert ez csak a Win betöltése után történik. Addig szép világos és élénk.
Na nem magyarázom tovább, az a lényeg, h egy vacak Qt-os videó lejátszásakor a monitor visszaállította a SZÍNHŐMÉRÉKLETÉT, és sehogy nem tudom ezt most manuálisan /v akár vmi varázslóval/ módosítani. Fel van rakva az NV Tray is, de abban sem találom sehol.

Help me! :O

Köszke!

(#3541) LALA_kiraly válasza Wolvi (#3540) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Próbáld meg leszedni a vga drivert, és rakd fel újra. Rosszabb esetben a win-t cseréld.

Más: tudja vki, h a 1650g tudja-e a dual ddr-t?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3542) kekegsm válasza Skót (#3538) üzenetére


kekegsm
őstag

Itt van par olcso is:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3543) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet a memóriához hozzáférni F-S Amilio 7320-nál?
Előre is köszi!

(#3544) Skót válasza kekegsm (#3542) üzenetére


Skót
aktív tag

köszönöm az infót:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#3545) LALA_kiraly válasza Salex1 (#3543) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

A két mozdítható hátlapot leszedtem és én se találkoztam vele. Erre én kíváncsi lennék.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3546) kekegsm válasza LALA_kiraly (#3545) üzenetére


kekegsm
őstag

Kezikonyv szerint. Tessek letolteni, ha nincs meg. Reszegysegek ki es beszerelese menupont.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3547) LALA_kiraly válasza kekegsm (#3546) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Sehol nem találom a kézikönyvet a neten. Adnál egy tippet?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3548) Salex1 válasza LALA_kiraly (#3547) üzenetére


Salex1
senior tag

A hozzá kapott CD-n van a kézikönyv. Ha hazamegyek majd megnézem, de nem emlékszem, hogy lett volna benne lyesmiről szó!
Viszont kaptam egy tippet. Az alján van két jelölt csavar, az tartja a billentyűzetet és azt kiszedve lehet hozzáférni az alaplap tetejéhez (memóriához).

(#3549) LALA_kiraly válasza Salex1 (#3548) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Sajna én nem újonnan vettem, és a nagy sietségbe ott maradt...
Kb egy óra keresgélés után sikerült megtalálnom a leírást! Még egy ilyen rendszertelen, össze nem függő honlapot nem láttam...
A lényeg, h csa a winyót írja, h kell cserélni, de azt vagy 20 oldalon keresztül, képekkel, a memot meg b@szik. :W
Szted lehetséges, h tudja a dual ddr-t a noti? Nekem sajna nem írja.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3550) Salex1 válasza LALA_kiraly (#3549) üzenetére


Salex1
senior tag

passz!
Majd otthon én is szétnézek a leírásban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.