Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Gus válasza armcore81 (#3900) üzenetére


Gus
aktív tag

SP2 és Win hotfixek fent vannak? Mert kell!

(#3902) armcore81 válasza Gus (#3901) üzenetére


armcore81
csendes tag

az Sp2 fent van ! de a Win hotfixek az nincs az mi ? ? ?honan tudom letölteni ? ? ?

(#3903) djadji válasza armcore81 (#3902) üzenetére


djadji
senior tag

Én nem találtam sehol se.. ezért tettem föl VISTA-t. Azzal jó.. de hotfix nélkül nem megy neklem se az XP... ugyhogy.. ha megtalálod szólj nekem is pls..

http://djadji.fw.hu

(#3904) rozso


rozso
csendes tag

AutoCAD2006 elfut Vista alatt?

Ha igen akkor én is felrakom a hétvégén, ha lesz idöm.
Ja meg Daemon Tools! Valaki irta, hogy az nem megy. Pedig én arról telepitek sok dolgot winyóról. Van valami megoldás. Nem akarok mindent kiirni és ugy telepiteni.

(#3905) Tom19 válasza rozso (#3904) üzenetére


Tom19
tag

Szerintem Autocad el fog futni.


Deamon tools-ot én a 64biteset használom, de a VISTA is 64bit-es

(#3906) djadji válasza rozso (#3904) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem is menni fog.. Nekem Lightwave 9 megy rajta.. minden gond nélkül...

Mellesleg Ki milyen megoldést használ az AMILO-k melegedése ellen? Vgay használ valaki ilyesmit? Engem kicsit idegesít hogy marha meleg tud lenni az alja...

ÉS akkut hol lehet venni és mennyiért? (pótaksinak.. vonaton,.. meg ilyenek..)

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#3907) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

F-S Amilo A7640 vásárlás előtt állok!
Szerintetek megvehetem 95k-ért?

Van valami ellenvélemény?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3908) Gus válasza armcore81 (#3902) üzenetére


Gus
aktív tag

A 888111-es XP patch -et kell föltenni. Elküldöm mailban.

(#3909) djadji válasza Gus (#3908) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem is pls.. nekem is kellenének az XP patch-ek...
djadji@tvn.hu 5 MBig jó..

http://djadji.fw.hu

(#3910) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!
Volna egy olyan gondom,hogy van egy amilo Li1705ös notim,és gyárilag nem adtak hozzá driver cdt a mediamarktba:S
megis lett reklamálva és azt mondták szedjek le az oldalukról hozzá,csak az a gond,hogy van driver fenn,de az vistához jó:S
megköszönném ha valak adna egy linket ahol van hozzá,vagy esetleg ha megvan valakinek elküldhetné msnen vagy ilkyesmi,nagyon megköszönném:)

(#3911) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok! Egy FUSI Amilo Pa 1510-zel lenne problémám, remélem ti választ tudtok adni rá... Az aksit egyszerűen lehetetlen 24%-os töltöttség (kb ~2óra) fölé vinni, ha ezt eléri, akkor le is áll a töltés, nem villog narancssárgán a töltést jelző LED sem. Nem hiszem, hogy Windows hiba lenne, mert ha ki van kapcsolva a gép, akkor sem tölti tovább. Ez most micsoda? Szar az aksi, lehet gariztatni? Zsír új gépről van szó...

A másik a procisebesség: notebook hardware control nem hat rá, ám a program szerint mindig 1.6ghz-en fut a masina. AMD-éknél (Turion 64 X2) nincs dinamikus órajelkontroll?:(

(#3912) rozso válasza djadji (#3909) üzenetére


rozso
csendes tag

Gondod van a Vistával?

(#3913) Shadowfax válasza vzozo (#3911) üzenetére


Shadowfax
addikt

A másik a procisebesség: notebook hardware control nem hat rá, ám a program szerint mindig 1.6ghz-en fut a masina. AMD-éknél (Turion 64 X2) nincs dinamikus órajelkontroll?
Próbáld ki az RmClock-ot: [link] ;)

(#3914) vzozo válasza Shadowfax (#3913) üzenetére


vzozo
senior tag

Kösz, ezt az rmclockot kipróbálom! Esetleg ötlet az aksira?:(

(#3915) djadji válasza rozso (#3912) üzenetére


djadji
senior tag

Nem.. nincsen gondom a VISTAval , csak az egyik régi kedvencem nem megy rajta (Rallymasters2000). ÉS jó lenne ha egyszer mégis XP-t akarok akkor legyen hozzá hotfix...

Akku gond: Hát nem tudom mi lehet sztem rosszul méri az akksi töltöttségét. Ezt abból gondolom hogy nekem 100%os töltöttség bír ki max 2 órát.. de inkább csak 1,5-t. Szval asztem tele van za az akksi...

Mellesleg milyen programok vannak amikkel le lehet butítani a gépet akku kímélés érdekében? Pl worldhöz nem kell csak egy 300 cpu meg valami gagyi VGA.. Van olyanprogram amivel ezeket is lehet állítgatni? VGA, CPU, stb...

http://djadji.fw.hu

(#3916) Rolee87


Rolee87
tag

na valaki nem tudja honnan lehet leszedni az amilo 1li1705höz xp-s drivereket?mer csak vistásat lehet a gyártó oldaláról,hát milyen már???:S:S:S

(#3917) Rolee87


Rolee87
tag

azt az xp patch-et nekem is elküldené valaki?van rá remény hogy azzal a hang menni fog legalább? :F
hvcsavo@freemail.hu

(#3918) rozso


rozso
csendes tag

itt most Wlant használok. a gépbe beirta a főbérlő a Wlan kódját, de nem mondta meg hogy mi, viszont én szeretném tudni, mert windózt akarok telepiteni. ki tudom valahogy szedni a gépből, hogy mi a kód? mert el van mentve, mert automatikusan belép.

(#3919) Attila79


Attila79
tag

Hali!

Egy 1450G-m van. Létezik hozzá vmienergiatakarékossági progi, mert max 2 órát bír csak szegényke?

Köszi!

(#3920) djadji válasza rozso (#3918) üzenetére


djadji
senior tag

Van néhány spec progi ami megmondja a jelszót a csillagokból. Keress rá neten..

http://djadji.fw.hu

(#3921) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

GMA950-nél hol lehet állítani, hogy mennyi ramot használjon ?

(#3922) djadji válasza Pikkolo^^ (#3921) üzenetére


djadji
senior tag

Hát igen.. ez nekem is probléma.. Nvidia 7400 Go van a naotiban, de fogalmam sincs hol lehet növeli a VGA RAM méretét. Ez is automatikus mint egyes asztali gépeken?

Esetleg olyan programokkal amiket már régóta keresek, hogy állíthassam a CPU és a VGA teljesítményét (akku kimélés miatt) azokkat lehet hoyg lehet ezeket is?? Nem tudom.. mert nem tom milyen program ami így mindent lekezel... (esetléeg VISTA alatt is..)

http://djadji.fw.hu

(#3923) Attila79 válasza Attila79 (#3919) üzenetére


Attila79
tag

#3919 vki? :))

(#3924) Pikkolo^^ válasza djadji (#3922) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Némelyik notinál a biosban lehet állítani, de nekem ott biztosan nem lehet. Ezért kellene vmi info, a laptop egyébként egy Amilo Pro v3505.

(#3925) Tom19 válasza djadji (#3922) üzenetére


Tom19
tag

Vista alatt nem kell semi energia szabályozó program, mert bele van épitve. Sőt lehet állítani is, hogy mi hogy menjen. A VGA-t alapból le veszi, ha akksiról megy. Ezt everestben meg tudod nézni.


A videókártya memóriáját, elvileg automatikusan állítja, teljesitmény igény szerint vesz el a rendszer memóriából.





[Szerkesztve]

(#3926) djadji válasza Tom19 (#3925) üzenetére


djadji
senior tag

Aha.. azt megtaláltam hyg energia takarékos, meg teljesítménycentrikus.. meg ilyenek... CSak konkrétumot nem találtam hogy a CPU legyen X Mhz a VGA meg Y Mhz. CSak nemsokat bír az akksim.. én reménykedtem valami butított worldre alkalmas beállításon olyan 3-3,5 óra működésben.. de csak olyan 1,5-2 óra van benne.. :(

Mellesleg ti használtok a VISTAhoz tűzfalat? (Külső tűzfalat ugy értem..) MIlyet?

http://djadji.fw.hu

(#3927) Tom19 válasza djadji (#3926) üzenetére


Tom19
tag

A videókártyát nem tudod így szabályozni, hogy annyi Mhz-en menjen amennyin szeretnéd. A procihoz az RMClock progi van, de nem tudom megy-e VISTA alatt(ebben lehet állítani hogy mennyi feszt, és szorzót kapjon a proci.).

Tegnap a vonaton 3 óra 10 percet birt, lecsukott fedéllel és mp3 hallgatással.

Tűzfalat azt használom ami a win-ben van.

(#3928) BöBe.


BöBe.
csendes tag

hello! pa 1538 tulajdonosokat kérdezném: Valaki korábban mintha írta volna hogy mióta biost frissített azóta kevésbé melegszik a proci...más is ezt tapasztalta?Nálam most rmclock nem fut, órajelfelezés sincs (vagyis 1,6on megy) és a hőmérséklet

hdd: 41 fok
video: 63 fok
proci: 57-58 fok

Mondjuk ebből csak a proci aggaszt, a másik kettő ok.Szal ha egy bios frissítés megoldja a melegedést akkor belevágok, de előbb vmi bíztatás kéne:D
Megfigyeltem hogy ha nem csinálok semmit csak a textpaddel gyorsan mozgatom az egérmutatót akkor a cpu használat 40%-ra is felkúszik...már egy egérmutató is ennyire leterheli ?

(#3929) djadji válasza BöBe. (#3928) üzenetére


djadji
senior tag

Én is szivesen lemérném, ha tudnám hoyg mivel méred a hőfokokat. Ha megmondod mivel méred akkor én is lemérem a 1538asomat!


UI: Nekem 3,3 ponot ad a vista a multiélmény pontra... Nektek menyit? Nekem 4,6-t adott a CPUra (1,6 X2) és 3,5-t a VGAra (7400).
Nektek ez mennyi?

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#3930) Tom19 válasza djadji (#3929) üzenetére


Tom19
tag

Nekem is ennyi a pontszám.

Hőmérsékletek:


CPU: 57
1 mag: 56
2 mag: 53
VGA: 61

(#3931) Steve05


Steve05
csendes tag

Üdv

érdeklődnék hogy szerintetek ez a laptop milyen lehet:

Fujitsu Siemens Amilo Pro V2055

Processzor: Intel Celeron-M 410 (1,46 GHz / 1 MB L2 cache)
Memória: 512 MB (DDRII / 533 MHz)
Merevlemez: 60 GB (5400 RPM / SATA)
Optikai meghajtó: DVD±R/RW Dual Layer
Kijelző: 15,4'' WXGA (1280x800 pixel)
Floppy meghajtó: opcionális (USB csatolós)
Videokártya: VIA UniChrome Pro VN800 (UMA)
Modem: 56 kb
LAN: 10/100 Mbit
Wireless LAN: 802.11 (b/g)
USB: 4 db
Tömeg: 2,9 kg
Méretek: 357 x 271 x 39 mm
Akkumulátor: 6 cellás, Li-Ion
Operációs rendszer: Linux
Garancia: 1 év (Új)

(#3932) Tom19 válasza Steve05 (#3931) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Én Celeron-t nem vennék.

(#3933) spyduck válasza Tom19 (#3932) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én meg eleve Fujitsu Siemens-t nem vennék!!!!
Volt régebben egy Amilo 1650G--> hát ez pixelhibás volt, most van egy Amilo pro v3505-m és annak meg nem működik se a bluetooth-ja se a wifi-e!!!!
Elmentem egy szervízbe megkérdezni h mi lehet a problémája (mindkettőnek)
A válasz az volt ''aki megveszi a szar fujitsu siemens-t az megérdemli''
Ami most van nekem fujits v3505- ezt írja ki:
''Thank you for evuating the bluetooth stack for wiondows by toshiba. The evulation period has experied. Please obtain a license for this version of bluetooth stack for windows by toshiba''
-Már próbáltam mindenféle progit még a fujitsu szervízt is felhívtam!
Szóval nekem örök csalódás ez a márka!!!!!

[Szerkesztve]

(#3934) djadji válasza spyduck (#3933) üzenetére


djadji
senior tag

Ne vedd sértésnek de ezt csak azért csinálják meg veled mert hagyod magad.
1: azonnal a fogyasztóvédelmiseknél feljelentem őket ha GARIs cuccot nem hajlandóak kicserélni!
2: Aki márkaszervízben azt mondja hoyg szar FUSI azt meg fejnyomnám a FUSInál is... Legközelebb nem lenn eilyen problémád...

Az hoyg egy termék nem jó minőségű, az nem azt jelenti hjphy megveszed és szart kapsz. Azt kell hoyg jelentse, hoyg lehet hoyg szart kapsz amit 1-2-3 alkalommal ki kell cserélni, de természetesen működő cuccot fox kapni.. csak lehet hoyg többet kell utána szaladgálni.. (nekem 4 ismerős akinek HP notija van.. ebből 2 hasonlóan járt mint te.. )

Ugyhoyg javaslom: Ha garis akkor ne hagyd magad.. Ha meg használt.. nos.. hát akkor igen.. akkor szívás van..

Mellesleg én hívtam a magyar helpdesk telefonszámot.. nem tom ki volt ott, de nagyon rendes pali volt.. mindent megtett amit tudott...

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#3935) djadji válasza Steve05 (#3931) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem meg a VIA vga nem teszik benne..

http://djadji.fw.hu

(#3936) spyduck válasza djadji (#3934) üzenetére


spyduck
nagyúr

sajnos ami pixelhibás volt azt használtan vetem hát azzal jól befürödte :((
Ráadásul innen a prohardverről vettem!
JEGESSS kolegától de csak otthon vettem észre hogy pixeles amikor felhívtam azt mondta így jártam! Vicces gyerek de majd még találkozok vele az bizots!
Te mit tennél a helyemben vele?

(#3937) rozso


rozso
csendes tag

Belinkelné vki a Nvidia Go7400 Vistás 32bites driverét?
Nvidia honlapon nincs, gugli meg millió találatot ad de egyik se az.

(#3938) spyduck válasza djadji (#3934) üzenetére


spyduck
nagyúr

a 3505-ös az meg még garos! de a T-moblenál vettem ú h az a bajuk azt mondják vigyem a fujituhoz! Na majd megoldom az bizt h nem hagyom annyiban!

(#3939) #96302336 válasza spyduck (#3936) üzenetére


#96302336
törölt tag

Meg kellett volna nézni, mielött megveszed. egy power on elég, és egy árnyékosabb hely.
Használt notinál túl sok mindent nem tehetsz.

(#3940) djadji válasza rozso (#3937) üzenetére


djadji
senior tag

Hát.. énnem tudom..
Én leszedtem az összes drivert a FUSI oldaláróla VISTAhoz. Feltetem a VISTA-t és telepítettem a drivereket. És ment minden , fölismerte a VGA-t.. MOndjuk valszeg nem a legjobb driver(sztem a VISTA eredeti driverét hazsnálom..)
De most hogy mondod megpróbálokén keresni hozzá valamit..
Ha találszvalamit tedd már be ide te is..

http://djadji.fw.hu

(#3941) djadji válasza rozso (#3937) üzenetére


djadji
senior tag

ezt nézted már?
[link]
Ez talán...

egébkénta sima driver amit Gforce-hoz adnak ki az nem hajtja ezt meg?

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#3942) djadji válasza djadji (#3941) üzenetére


djadji
senior tag

nekema letöltésnél kiírt 3 óra hisszát... :( de azért leszedem megnézni..

http://djadji.fw.hu

(#3943) rozso


rozso
csendes tag

Tom19 írta:
''Driverek amik kellenek:

-ALC883 FUSI oldaláról(a VISTA felismeri, csak kezelő pultod nem lesz)
-Nvidia 430/410/405 chipset nvidia oldaláról(benne van minden, hálókártya is, bár felismeri ezt is)
-Geforce GO7400(ezt beirod a google-ba, és kidobja: Geforce Go 7400 VISTA driver).''

De én igy nem találtam meg.

(#3944) djadji válasza rozso (#3943) üzenetére


djadji
senior tag

Hát.. ez a driver nem jön le.. semmit nem tölt.. :(
majd keresünk még..

http://djadji.fw.hu

(#3945) rozso


rozso
csendes tag

Vagy belinkeli Tom, amit talált.

[Szerkesztve]

(#3946) Tom19 válasza rozso (#3945) üzenetére


Tom19
tag

Hát gond van, mert nem elérhető az oldal ahonnét töltöttem, és nekem csak 64 bites vista-hoz van.

De azért próbáljátok meg: [link]


Olyat keressetek ahol csak a Go 7400 van a tipusoknál(97.48 a verzió), mert annak jó a telepitője. Bár lehet hogy ebből meg 32bit-es nincs.

Nem tudom miért nem jön be a lap.



Amit a VISTA telepit a videókártyához az semmi :)
Nem is telepiti szerintem, vagyis nekem szabványos videóvezérlőt telepitett.

(#3947) Tom19 válasza spyduck (#3938) üzenetére


Tom19
tag

Áh nekem is FUsi laptopom van, nekem semmi bajom vele. Szerintem csak attól függ hogy ki milyet fog ki ;]

De persze lehetne kevesebb hibás a FuSi készletében, és akkor nagyobb lenne az esély hogy nem hibásat kapsz.
Gondolom ebben különbözik például az ASUS-tól és a DELL-től, azok igényesebbek. Ne de az áruk is viszi a pálmát.

(#3948) rozso válasza Tom19 (#3946) üzenetére


rozso
csendes tag

Nem értem miért nincs fent a 7400hoz a hivatalos oldalom driver, amikor úgy hirdetik, hogy Vistahoz való termék...

(#3949) öreg53


öreg53
csendes tag

Üdv.Szerintetek normális a proci 55 fokos hömérséklete? sürün bekapcsol a ventilátor. :F


[Szerkesztve]

(#3950) djadji válasza rozso (#3948) üzenetére


djadji
senior tag

NVidia G72M Chipset Driver for Windows VISTA | 13.12.2006 | 49,89 MB
Version: 7.15.10.9748 Manufacturer: NVIDIA Status:
Operating systems: Windows Vista
Language:

ez nem jó hozzá? Sztem nekem ez van fent...

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.