Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) baderoli válasza Bloodrayne2 (#12050) üzenetére


baderoli
tag

Azt is próbáltam :K

(#12052) crabi válasza baderoli (#12051) üzenetére


crabi
csendes tag

nálam is volt ilyen probléma, az alaplap meghibásodásának a jelei!
viszont volt, hogy csak az elem merült le!

(#12053) baderoli válasza crabi (#12052) üzenetére


baderoli
tag

Köszi a tippet,de sajnos nem jött be, az elem ugyan gyenge,de a csere nem oldotta meg a problémát. Sajnos kifogytam az ötletekből,úgyhogy marad a szervíz,van itt a közelben egy ahol nem kérnek pénzt a bevizsgálásért,már csak a kiváncsiság hajt hogy mi lehet a probléma,meg persze a remély hogy pár ezer forintból megcsinálják

(#12054) Acse


Acse
csendes tag

Sziasztok! Jó régen nem írtam már ide....Amilo pi 3560 tulaj vagyok, és a kérdésem az lenne, hogy szerintetek megérné-e vennem a kicsikébe egy T9900-as intel core 2 duo-t a mostani T4300 helyett, vagy inkább vegyek egy új notit? Azért kérdem, mert mostanában használtan ilyen 40 ezrekért láttam T9900-at, és zavar, hogy szaggatgat nálam a Battlefield 3 még minimum graf-on is. :/ Ennek oka szerintem főként a procim lehet, mivel a teljesítményadataim is mutatják, hogy a proci teljesítménye (és a ramé) bőven elmarad a vidkari teljesítményétől, plusz nemrég beszereztem egy GPU meter nevő asztali minialkalmazást, ami részletesen monitorozza a vidkari teljesítményét, és meglepve tapasztaltam, hogy keményebb játékoknál nem volt teljesen kihasználva a vidkarim, a procim mindkét magja viszont 100%-on zúgott.

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#12055) Lsilent válasza Acse (#12054) üzenetére


Lsilent
tag

Üdv!

Szvsz. Vegyél bele 40.ért 1 procit, igy valószinűleg sikerül majd kihajtani a gput. Ami megadja majd magát, és újabb 15-25e forintot költheszt majd ugyanarra a gépre.

A legtöbb noti nem játékra való. Egyszerűen nem megfelelő a hűtése. Pláne ha még az ágyon vagy ölben játszunk vele, még inkább megfojtva a hűtést. Aztán most, hogy a gpu már közel jár 80-90 fokhoz, ragadjuk meg lehetőleg az egyik sarkánál a gépet, és határozott mozdulattal emeljük föl, és dobjuk csak arrébb.
Majd másnap, csodálkozzunk el rajta, hogy ejnye ez a fránya gép, tegnap még semmi baja nem volt. Ma pedig nem ad képet.

Ez természetesen nem neked szólt. Csak elmondtam a gondolataimat a kérdésről.

További szép napot. ;)

[ Szerkesztve ]

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#12056) Bloodrayne2 válasza Lsilent (#12055) üzenetére


Bloodrayne2
tag

magyarán ha besz@rik a géped,akkor kidobtál potyára 40k-t :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12057) Eliot Anders válasza Acse (#12054) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

A lényeg, hogy nem érdemes bele ennyit áldozni. :U

(#12058) Acse


Acse
csendes tag

Értem. Nos hogy nem játékra való, erősen vitatnám :) Nem 1980-ban élünk már...már a mobilokban is dual core van... MOBILBAN!! nem hogy notiban ;) Ez eredetileg is egy gamer koncepció ha jól tudom. A GPU hőjét is szoktam monitorozni, 60 fok fölé nem megy. Ennek a típusnak kifejezetten jó a hőelvezetése és a ventilátora is (főleg, hogy gyakran pucolom) Továbbá ezt a típust gyárilag változatban is adták T9900-assal, de az ritka volt, és nem volt rá pénzem sem anno másfél éve. Szóval nem vagyok se hülye, se laikus, tudom mit csinálok, inkább az anyagi része érdekelt volna azoktól akik tisztában vannak a piaci árakkal kicsit jobban mint én...
Nem kötekedés képen írtam, csak hozzászóltam a témához ;)

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#12059) Lsilent válasza Acse (#12058) üzenetére


Lsilent
tag

Akkor ezt meg is beszéltük. Nem vagy laikus, én sem. De nyugodtan tégy belátásod szerint. Bár attól, hogy a gyártó vagy pár fórum azt mondja "gamer" az attól még nem lesz az. De mondom csináld ahogy jónak látod.:D

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#12060) lugosi válasza Acse (#12054) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy mondatban 3 "vidkari"?

Legyünk már magunkkal szemben egy kicsit igényesebbek a vidkarinál.

(#12061) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!
Van egy Amilo a1655g típusu notim, a telepítő cd már nincsen meg hozzá, és a fusi oldalon sem találok rendes driver támogatást, és a wifi-hez nem találok drivert amivel működne, tudna esetleg valaki segíteni?
üdv :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#12062) baderoli válasza pityke88 (#12061) üzenetére


baderoli
tag

Szia! A gugli ezt dobta ki első találatnak: http://pcdriversandstuff.blogspot.com/2009/08/fujitsu-siemens-amilo-a1655g-windowsxp.html

Remélem jó lesz!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12063) pityke88 válasza baderoli (#12062) üzenetére


pityke88
tag

Köszi!
De már próbáltam, semmilyen normális telepítő file nincs a rar-okban amit le lehet szedni sajna :W

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#12064) baderoli válasza pityke88 (#12063) üzenetére


baderoli
tag

Ilyenkor szét szoktam kapni a gépet és megnézem milyen chipset-es a wifi és úgy keresek rá.

[ Szerkesztve ]

(#12065) baderoli


baderoli
tag

Ezt próbáltad? http://www.hydro2control.com/FTP/InfosTecni/SiemensFuyitsuDriverCD/SiemensfujitsuDriverUtilitys/html/driver/amilo_a1655g_wxp_eng.html

[ Szerkesztve ]

(#12066) Eliot Anders válasza pityke88 (#12061) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Driver Geniust telepítsed fel és megkeres hozzá mindent, én is azzal szedtem le minden drivert.

(#12067) baderoli válasza baderoli (#12065) üzenetére


baderoli
tag

Bocs, nem lett jo a link, erre klikk.

(#12068) Joe 89 válasza Lsilent (#12059) üzenetére


Joe 89
tag

Azért az Amilo Pi 3560 nagyon odaver ám hűtés szempontjából. Tudom, mert nekem is ilyen gépem van. A videokártyán simán lehet húzni 20%-ot. Amióta megvettem a gépet így játszok a legújabb játékokkal már kb 2 éve többnyire max beállításokkal, és természetesen nem asztalon használva. :DD

(#12069) sz_abika válasza Joe 89 (#12068) üzenetére


sz_abika
addikt

Ha kiszeded az oldalso express kártya slotot, akkor huzatot is kap és nem fog megsülni a HDD sem ;)

PSN: xszabikax

(#12070) Joe 89 válasza sz_abika (#12069) üzenetére


Joe 89
tag

Köszi a tippet! Ezt eddig még nem próbáltam. Tényleg jól jár a levegő ha kiveszem. :C

(#12071) sz_abika válasza Joe 89 (#12070) üzenetére


sz_abika
addikt

55 fokos volt a HDD-m így valami megoldást kerestem. Ha kinyitod akkor huzat lesz és érezhetően mozog a levegő - igaz én megtoldottam egy ventivel ami befele fúj és így ~35 fokos

PSN: xszabikax

(#12072) nike0314


nike0314
csendes tag

Hali!Hugomnak vettem egy laptopot olyat amilyen tiéd Fujitsu siemens amilo L6820at!csak driverem nincs hozzá! hangot feltudtam rakni csak videokártyát nem xp sp3 van gépen! Esetleg tudnál nekem segiteni h hol találok hozzá drivert vagy éppenségel mit keresek hozzá!fogalmam sincs milyen videokártya van benne!

(#12073) Joe 89 válasza sz_abika (#12071) üzenetére


Joe 89
tag

Nekem így most 39-40 fokos a HDD-m alaphelyzetben, játék közben meg olyan 42-ig ment fel.

(#12074) sz_abika válasza Joe 89 (#12073) üzenetére


sz_abika
addikt

:K
akörül mozog nekem is venti nélkül

PSN: xszabikax

(#12075) ro_bert17 válasza nike0314 (#12072) üzenetére


ro_bert17
őstag

Kb. innen. Notebooks, former models, Amilo, Amilo L6820

(#12076) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Ha már Pi3560-nál járunk: Hogy a fenébe lehet kitakarítani a billentyűzetét? Eléggé elpiszkosodott az elmúlt több mint két évben, és nem merem egyenként kiszedni a billentyűket, mert mivan ha nem tudom visszarakni? :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12077) Joe 89 válasza ko9 (#12076) üzenetére


Joe 89
tag

Meg kell kínálni egy kis sűrített levegővel. Az tuti, hogy segíteni fog. Érdekes, hogy nekem nem sikerült 2 év alatt se összekoszolnom. :D

(#12078) ko9 válasza Joe 89 (#12077) üzenetére


ko9
addikt

Hát nekem ez a "fő" gépem és mivel használom kajálás mellett is, nem elég neki a sűrített levegő :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12079) Eliot Anders válasza ko9 (#12076) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

(#12080) HZoli87 válasza Joe 89 (#12077) üzenetére


HZoli87
veterán

Enyém is lassan 2 és fél éves (egészen pontosan 29 hónapos), de nálam is többé kevésbé tiszta maradt. Azt hittem, hogy jobban fog koszolódni, mondjuk rendszeresen porszívózom. :DDD

(#12081) sz_abika válasza ko9 (#12076) üzenetére


sz_abika
addikt

nem akarok hülyeséget mondani,mert nem náztem utána, de párom munkahelyén valami habbal mondta, hogy megtakarították a benti gépének billjét, amit utána meg kifujtak levegővel, ami bent maradt szárazanyag...na ilyen habot kéne nézni :D

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#12082) ko9 válasza sz_abika (#12081) üzenetére


ko9
addikt

Zaggtól kaptam ilyen habot megnézem, hátha jó hozzá. Mondjuk tuti nem lenne elég, de majd holnap berobogok egy laptopos bótba, és rákérdek, köszi a tippet :R

Sajnos nekem nem a szárazanyaggal van gond, eléggé zsíralapú ami rajtavan. Ez így tényleg mindig mindenhol minden időben használva van :B De elég jól bírja a kis masina :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12083) Lalek


Lalek
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Van nekem egy Amilo Pa1538-as laptopom. Nemrég vettük, Windows 7-es oprendszerrel, de folyton kékhalállal leállt. Visszavittük ahonnan vettük (ez egy laptop szervíz/bolt) és a pali diagnosztikája a következő volt: a videókártya [Nvidia GeForce Go 7400] túlmelegszik, ezért egy régi driver kell neki, viszont a Windows 7 felfrissíti, ezért lelassul a hűtés. Erre fel ő Windows XP-t tett rá, és azt mondta kész. Ekkor már szóltam neki, hogy ha indítom a Windows logónál lefagy, és ennek eredményeként egy átlagos indítás úgy zajlik, hogy indítás-fagyás-újraindítás-csökkentett mód-újraindítás-kész. Ezt az utóbbi problémát szeretném valahogy megoldani. (Mondott valami olyat a laptopdoki, hogy "direktbe kötötte" a ventit...)

(#12084) sz_abika


sz_abika
addikt

Gyors megosztom a tapasztalatokat.
T4300-ról váltottam T9400-re. 4gb ram van a rendszer mögött és egy húzott VGA.
Windows értékelés 5,4ről 6,1re ugrott a RAM és CPU esetében. VGA maradt 6,4.

Játékoknál határozottan stabilabb lett az FPS (játszhatóbb), hőtermelés is emelkedett természetesen, de hála az MX2-nek 1-2fok.

Megjegyzem gyárilag is sűrű szürkés paszta volt rajta - lehet Arctic? :o

pontosítok: alapjáratos, teljesítménycentrikus energiaséma mellett, a két mag 41-42fokon ment Everest szerint. Ez most 42-43-ra változott.

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#12085) sz_abika


sz_abika
addikt

Közben lejárt a szerkesztés...
Nézegetem a statikus Everest teszteket - memoria olvasás/írás átlag 15-20%ot változott.
A CPU benchek már inkább 20%-os különbséget mutatnak...ám a Photoworxxx elképesztő értékeket mutat. +74%!! CPU Julia pedig +43%!

Remélem játékok alatt is hasonlóan szép értékek lesznek :)

PSN: xszabikax

(#12086) Frenky


Frenky
csendes tag

Sziasztok! Az egyik ismerősömnek van egy FUJITSU SIEMENS AMILO A7600 (CY-26) notija. A gond, hogy a kijelző mozgatásakor kicsit vibrál a kép, néha sötét lesz. Gondolom az érintkezés a probléma. Amikor megfelelő pozicíóban van semmi gond. Mi lehet a gyógyír rá? Help!

HUNter

(#12087) ko9 válasza Frenky (#12086) üzenetére


ko9
addikt

Lehet hogy a szalagkábel elfáradt az idők során. Házilag csak akkor ess neki, ha van páréves tapasztalatod, inkább látogassatok meg vele egy közeli szervízt, jobban jártok.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12088) Frenky válasza ko9 (#12087) üzenetére


Frenky
csendes tag

Hi! Köszi! Akkor ennek a zsanér alatt van a szalagkábele, mert ugye nem látni. A T61-esemnek látni a kábelt. Akkor macerás a javítás, vagy kábel csere.

HUNter

(#12089) ko9 válasza Frenky (#12088) üzenetére


ko9
addikt

Pontosan ennek nem tudom, de aminél csak a zsanér a fő rész és a kijelző között a "közös rész", abba biztos, hogy ott van.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12090) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
AMILO 1650G tipusu gépem van. bekapcsolásnál mindig a multi boot jön be, amiböl kilehet választani hogy miröl bootoljon. ezt elakarom kerülni. a másik bootolás után meglell nyomni az F1 et. hogy tovább lépjen :(
hogy kapcsolhatom ki?
kösz a segitséget :R :R :R :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12091) steve24


steve24
aktív tag

Nincs senkinek ötlete?? : :Y

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12092) sz_abika válasza steve24 (#12091) üzenetére


sz_abika
addikt

ezt akarod kiiktatni?
Msconfig rendszerindításnál kapcsold ki a választóképernyőt.

PSN: xszabikax

(#12093) steve24 válasza sz_abika (#12092) üzenetére


steve24
aktív tag

nem nem) nem ezt akarom!
Bekapcsolom és egyböl
ezzel fogad:
Megnyomom az entert hogy a HDD röl butoljon. fojtatásképp ez a képernyő fogad
és megnyomom az F1 et és már tölti is a rendszert. de ez régebben nem volt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12094) szpal17 válasza steve24 (#12093) üzenetére


szpal17
őstag

Sajnos ezt csak úgy fogod tudni megoldani ha kicseréled a HDD-t. Ami erősen ajánlott ilyen hibaüzenetnél....
Smart hibás a vinyó...adatokat izibe mentsd le.

[ Szerkesztve ]

(#12095) steve24 válasza szpal17 (#12094) üzenetére


steve24
aktív tag

Akkor ez miatt csinálja? igenszar a vinyó. azt tudom a hd sentinel is ki irta
HA kicserélem akkor ezeket a hibákat nem fogja ki irni?
csak megtaláltam a szekrényben ezt a régi Fujitsu siemens amilo A1650G notit. löktem rá egy op rendszert és . most a galérián ezen nézem a filmeket )de ki akarom csrélni a hdd t
Köszia segitséget! :R :R :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12096) steve24 válasza szpal17 (#12094) üzenetére


steve24
aktív tag

Még azt akartam kérdezni hogy a CPU orajalet hogy ne változzon kilehet kapcsolni?

valamikor 800MHZ megy és valamikor 2000MHZ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12097) szpal17 válasza steve24 (#12096) üzenetére


szpal17
őstag

Mobil processzoroknál ez általános. Ha szükség van a nagyobb teljesítményre akkor felviszi. Nem hiszem, hogy ezen tudsz változtatni. Talán az energiagazdálkodásnál...

A hdd-d meg nem sokáig fog működni...mentsd le. :(

(#12098) steve24 válasza szpal17 (#12097) üzenetére


steve24
aktív tag

Nincs semmi rajta csak az opp rendszer meg pár progi. nem kár érte )) :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12099) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

HDD regenerator lehet még segít.

(#12100) steve24 válasza Eliot Anders (#12099) üzenetére


steve24
aktív tag

Az micsoda? elárulod? :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.