Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) kenwood3 válasza Vikt0r (#11650) üzenetére


kenwood3
őstag

innen próbáltál már leszedni ?
zsomle98 Jó lenne tudni a gép típusát :U

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#11652) Vikt0r válasza kenwood3 (#11651) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Köszönöm szépen, működik :R

(#11653) zsomle98


zsomle98
csendes tag

pi3560 :R

(#11654) kenwood3 válasza zsomle98 (#11653) üzenetére


kenwood3
őstag

A régi ramokkal mi a baj? Egyébként DDR 2-es ram megy bele itt találhatsz bele valót de ha újat akarsz bele akkor az ipon-t ajánlom .

Mi az az ekezet dragasag??

(#11655) sarkan


sarkan
aktív tag

sziasztok!

Van egy amilo xi 2428-as gépem. Féléve windows7 fut rajta eddig minden gond nélkül (igaz a webkamerához nem találtam drivert, de ez nem nagyon érdekel).

Viszont pár napja azt vettem észre, hogyha akkumulátorról megy a gép rettenetesen lelassul.
Próbáltam az energiagazdálkodásnál beállítani, hogy ugyanazokkal a feltételekkel fusson mint áramról de nem hatott.

Tudtok valami megoldást?

(#11656) sz_abika


sz_abika
addikt

Üdv a pi 3560 tulajoknak!
Kérdezném, hogy létezik-e a hangszoró recsegésre megfelelő megoldás? 0 napos kora óta csinálja, most már 1,5 éves, de nem fizikai a gond. Játékok alatt nem recseg max hangerőn sem, egy youtube 50% hangerő fölött élvezhetetlen - vagy csak nekem túl kényes a fülem - , hasonló a helyzet a winampal is. Nézegettem máshol is, típushibának tűnik, de megoldást még nem találtam rá. Az ilyen kapcsold le a wifit mert interferál és társai megoldások nem működnek. :DD

PSN: xszabikax

(#11657) almostsaint


almostsaint
tag

Sziasztok!

A laptop egyszercsak nem akar elindulni. Nem jön be a windows sem.
Újra próbáltam tenni, de azt írja ki, hogy az adpu320.sys fájl sérült, a telepítés sikertelen.
Ha esetleg ki kell cserélni ezt a fájlt, hogyan tegyem, ha a win még csökkentett módban sem jön be?
Következő telepítési próbálkozásnál: aec68x5.sys sérült, ugyanaz, mint előbb....
Van valakinek ötlete?

(#11658) ktommy91 válasza almostsaint (#11657) üzenetére


ktommy91
addikt

Lehet meghalt a winchester.

Nincs kerítés.

(#11659) almostsaint válasza ktommy91 (#11658) üzenetére


almostsaint
tag

De BOOT-ban felismeri a winyót.

(#11660) cybermil


cybermil
csendes tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy Amilo Pi3525-öm amiben cserélném a memoriát vettem hozzá egy SO-DIMM 800 MHz-es DDR2-es RAMot ami a leirásában szerepelhogy jó hozzá. Eltávolítottam a billentyűzetet és kivettem a régi memóriát és beraktam az újat. De nem akar bootolni. A régivel megy. Mi lehet a gond!? Amúgy a leírásban két slot van memóriának és azt semm talállom. Bármilyen segítségnek nagyon örülnék!!!

(#11661) szpal17 válasza almostsaint (#11657) üzenetére


szpal17
őstag

Le kell gyalulni az egész hdd-t és úgy próbálkozni. pl. HDD low level format

sz_abika: Új nvidia drivert nem próbáltál meg feltenni? Voltak összeakadások a régi driverrel...

[ Szerkesztve ]

(#11662) Tottika


Tottika
tag

Sziasztok!Van egy Amilo M3438G notim és az spdif-en egyszerűen nem tudok hangot csiholni.Más találkozott már ilyen problémával?Sima 3,5jack spdif kimenete van és alc880 hangkártya.Analog-on megy szépen...Előre is köszi ha valaki tud segíteni!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#11663) Frenky12


Frenky12
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy nekem van egy régi öreg Dell d610 laptopom ami tökéletes 2gb ramal meg stb aku is nagyon jó de most volna egy Olyan lehetöségem hogy elcseréljem egy Fujitsu Simensre azt hiszem amillo Pa1538 na most az lenne a kérdés hogy érdemes erre elcserélnem persze értékegyeztetésel mert annyi rosszat halotam róla?
Köszia segitséget elöre is

(#11664) masterful87


masterful87
senior tag

Hali!

Van nekem egy 5 éves Amilo PA1510-esem, és van egy dolog ami nem hagy nyugodni: az alaplap betáp részénél folyamatosan cincogó, ciripelő, sercegő hang jön, sőt a ciripelés még pulzál is!
Érdekes, hogy amikor pl. weboldalon görgetek, akkor a sercegés megmarad a háttérben, de a ciripelés abba marad. Nem a venti az, és nem is a winyó!

Ugyan a WD HDD már 22%-os a HDD Sentinel szerint, és tele van bad sectorral, az akksija már több éve halott, a betáp forrasztása elvan törve az alaplapon, ezt egy szellőzőrácson bevezetett kábellel hidaltuk át, de mindezek ellenére is úgy gondoltam jó lesz még netezni a masina! :D

Szóval ez a ciripelés ha jól sejtem a tápellátás hangja? És nem lenne meglepő ha a kondik meg az egész tápvezérlés megadná magát az alaplapon, és akkor nézhetek új netezős gép után?

Csak hogy tudjam mire számíthatok, és ne érjen váratlanul. :)

(#11665) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok, tudnatok segiteni?

ATI x1400-es mobil vga-hoz keresek 32 bites vista vagy win 7 drivert. Az FS olalan ami fent van az egy 5 eves vista driver es nem jo hozza(ez baromi erdekes). Orak ota kutatom a guglit, de eddig amiket letoltottem egyik sem volt jo hozza, az AMD oldalan sem talaltam olyan drivert, ami jo lenne ehhez az osregi videkoartyahoz!:) Egy Amilo pi1536-rol van amugy szo.

Elore is koszonom!

(#11666) JimKirk válasza JimKirk (#11665) üzenetére


JimKirk
tag

Kozben megoldottuk! :C

(#11667) Frenky12


Frenky12
csendes tag

Na Ilyen segítő kész Topoik nem semmi Kösz mindenkinek aki segitett :( :((

(#11668) ro_bert17 válasza Frenky12 (#11667) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az miért nem volt jó, amit a Dell topikban mondtak?

(#11669) Frenky12 válasza ro_bert17 (#11668) üzenetére


Frenky12
csendes tag

Szia
az jó amit ott mondtam csak itt is feltettem a kérdést és senki nem válaszolt rá ennyire segitő kész emberek szóval röviden ennyi :R

(#11670) ro_bert17 válasza Frenky12 (#11669) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha egyszer senkinek sem volt szakmailag megalapozott mondanivalója.
Én pl. simán eltudom képzelni, hogy nem sok ember vált Dell d610-ről, FS Amilo Pa1538-ra. Annak meg még kevesebb az esélye, hogy az megfordul itt a fórumon. Az ilyen jellegű hsz-ekkel (mint pl. az enyém is) meg előrébb vagy?

(#11671) almostsaint


almostsaint
tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Siemens AMILO L7310 GW laptopom. Egyszercsak nem indult el az oprendszer, valami vírusra gyanakszom. Kivettem a vinyót, betettem másik gépbe, leformáztam, visszatettem, és próbáltam feltenni az xp-t, de nem akart. Elkezdi, de rengeteg fájlt nem tud felmásolni, így a telepítés nem fejezhető be. Több XP verziót is próbáltam, egyik sem megy fel, mindig ugyanaz történik. Megpróbáltam a win7-et és a Vistát, mindegyik felment rá simán. Miért van, hogy az XP sehogysem akar? Jó lenne, ha sikerülne, mert az kéne rá mindenképpen.
Főleg azért, mert ne találok ehhez a típusú laptophoz Win7-hez vagy Vistához való drivereket.
Most fent van a Vista, de nem tudom az internetet (WLAN-t) beállítani, gondolom, a driverek miatt. Nem talál hálózatot.
Végső esetben, ha az XP nem megy fel, maradhatna ez is, csak jó lenne, ha lenne internet is valahogy.

Szerintetek, hogyan tudnék ráerőszakolni egy XP-t?

Előre is köszi szépen a segítségeteket!

(#11672) sz_abika válasza almostsaint (#11671) üzenetére


sz_abika
addikt

Esetleg SATA meghajtó van benne? Aztat nem szeresse az XP, trükközni kell vele.
Ha már oprendszereket tudsz váltogatni, akkor w7et tegyél rá inkább. Stabillabb, gyorsabb és a driverek is helyén lesznek gyanítom

PSN: xszabikax

(#11673) szpal17 válasza almostsaint (#11671) üzenetére


szpal17
őstag

Érdemes lenne lefuttatni a vinyón egy tesztet. L7310-be IDE-s HDD van, lehetséges, hogy vannak hibás sectorok...

Illetve formázást is mondjuk egy low level format-al kellene megpróbálni.

(#11674) szpal17 válasza Frenky12 (#11669) üzenetére


szpal17
őstag

Ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#11675) Frenky12 válasza szpal17 (#11674) üzenetére


Frenky12
csendes tag

Köszi és Vissza is akkor maradok az öregnél:) :R

(#11676) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

Van egy Amilo Pi3525 , amibe memóriát szeretnék cserélni, viszont a 2. memória slot-ot szeretném használni. Jól tudom, hogy ez a billentyűzet alatt lapul?
Ha igen akkor ezt hogy tudom kiszedni? Előre is köszönöm :R

(#11677) crabi


crabi
csendes tag

Sziasztok van Fujitsu siemnes Amilo li 1718 as notim! az a gondom hogy a wifi kártyát felismeri de nem tudom bekapcsolni az lcd alatt lévő gombbal, esetleg valami megoldás?
sürgős lenne!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#11678) szpal17 válasza crabi (#11677) üzenetére


szpal17
őstag

Milyen rendszer van rajta?
Egyébként a Fuji oldaláról le kell töltened FSC Launch Manager nevű programot.
Ez vistára és ezáltal win 7 alá is jó lehet.

zoleee24: A második ram slot a billentyűzet alatt van. Általában néhány csavar fogja alulról, ezeket kell eltávolítani és kiemelni a klaviatúrát.

[ Szerkesztve ]

(#11679) crabi válasza szpal17 (#11678) üzenetére


crabi
csendes tag

köszi megvan most megy

(#11680) titi111


titi111
csendes tag

sziasztok tudna valaki segiteni ? egy fujitsu siemens amilo pi 2512 gépem van , sajnos tönkrement a dvd irom benne .kerestem a neten de nem találok hozzá dvd irot ha valaki tudna segiteni merre keresk vagy másik tipusu is jo hozzá meg kőszőném .

(#11681) Zsolti1987 válasza zoleee24 (#11676) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Először le kell venni a burkolatot, ami a zsanérokat takarja, és bill felet van, alul akksi felöl csavar kicsavar, majd kipattint, utána tudod a bill csavarjait kiszedni, majd meglátod a ramslot helyét.

(#11682) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

sziasztok

Van málam egy "rossz" Amilo D7830 laptop.
Az a gond vele, hogy ha bekapcsolom, akkor beindul a gép, felpörög a venti, de sötét marad a képernyő.
A tulajdonosa azt mondta, hogy mintha "becsíkozott" volna az lcd panel, aztán egyszer csak elment a kép.

A videokártya (mobility radeon 9000) lehet a ludas az én tippem szerint, ha van egyéb ötletetek, szóljatok.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#11683) Zsolti1987 válasza Dr_Syrex (#11682) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Így van, valószínű az lesz a hibás.

(#11684) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan problémám lenne, hogy spontán gépezés közben kikapcsol a notim (v3515) amikor bekapcsolom a ventilátor beindul ezt kb 3-szor 4-szer eljátssza és csak utána kapcsol be. A burkolat nem tűnik olyan forrónak, az AIDA64 meg sajnos nem írja ki a szenzorok hőmérsékleteit. A ventilátor cseréje megoldja a gondot vagy valami más lehet a hiba?

(#11685) szpal17 válasza Vikt0r (#11684) üzenetére


szpal17
őstag

A kikapcsolás a túlmelegedés miatt lehet...azért nem kapcsol vissza gyorsan mert forrónak érzi....gondolom annyi idő alatt míg próbálkozol kicsit visszahűl és ismét elindul...

Nem feltétlenül kell a ventillátort kicserélni, lehet csak ki kellene tisztítani, újrapasztázni.

Alsó burkolatot leszeded majd a ventillátort is fogja 1-2 csavar...kiszeded és a régi pasztát alkohollal le kell tisztítani, és mehet rá az új zsír.

[ Szerkesztve ]

(#11686) Vikt0r válasza szpal17 (#11685) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Tisztítani meg tisztítottam de nem volt olyan poros poros. Akkor majd valamelyik nap úja pasztázom. Esetleg ajánlasz valamilyen pasztát?

(#11687) szpal17 válasza Vikt0r (#11686) üzenetére


szpal17
őstag

Hát igazából bármelyik megteszi, de ha van rá keret akkor artic cooling hűtőpaszta elég jó választás lehet....

Most teljesen portalanul is lekapcsol? Mennyi idő után? Amikor 3-4-szer indítod akkor mit csinál?

(#11688) sz_abika válasza Vikt0r (#11686) üzenetére


sz_abika
addikt

mx-2, 1250ért kapsz itt phn, csak arra figyelj h nem egy standard állag, hanem elég mancsos :D

PSN: xszabikax

(#11689) Vikt0r válasza szpal17 (#11687) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Általában internetezésre használom csak a gépet.Tehát van amikor akkor és film nézés közben. Indításkor felpörög a ventilátor indulna be a gép de lefullad a venti és leáll. 3-4. indításra már simán indul.

(#11690) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Nekem Fujitsu Siemens Amilo Pro V2010-es notebookom van, előtte fateré volt, 6,5 évig használta, semmi baja nem volt, és most sincs. Az lenne a kérdésem, hogy valahol olvastam, hogy ennek a típusú Fujinak a BIOS-ában van egy Smart Battery opció. Ez mire jó?
Hardveres kérdéseim is lennének: Videókártyát lehet-e bele valahogy tenni mást (ez nem lenne annyira fontos), és hogy RAM bővítéséhez könnyű-e szétszedni (most 512 MB RAM van benne)? Procit lehet-e cserélni, és ha lehet, melyiket javasolnátok? Olyan lenne jó, ami kis fogyasztású, és erősebb a mostani Intel Celeron M (1500 Mhz)-nél. Azért kérdem ezeket, mert én még egy jó ideig használni szeretném, mert jó kis gép, csendes, keveset fogyaszt. És akksit lehet-e erősebbet beletenni, mert a gyári 2200 mAh-s már csak pár percet bír, és hogy lehet-e találni a gyári akksinál (25-30k) olcsóbbat, és jó minőségűt? HDD-ből találtam bele 250 GB-osat (ez a legnagyobb amit bele lehet tenni) 15k-ért. Valaki tud valahol olcsóbbat ugyanígy garival? 1GB-os RAMból fogok találni talán 2 db-ot elfogadható áron. (erre is van a hardverapró :) )

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#11691) robick5


robick5
tag

Sziasztok,olyan kérdésem lenne,asszonynak szereztem egy Li1705 laposat,na most ebben a procit már cserélték nagyobbra most egy T2080 van benne illetve 2x1g memo.A kérdésem az lenne ramot meddig lehet bövíteni,illetve a procibol mi a teteje.Ha valaki tudna segíteni megköszönném! :R

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#11692) Predator2


Predator2
addikt

üdv tudom h nem teljesen ide tartozik a téma:

van egy Fujitsu Siemens m2010-s netbookom Bios szeretnék frissíteni rajta pen-drive vagy memóra kártyáról de az istenért nem akar összejönni ha valaki tud segíteni hogy kell azt megköszönném
[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11693) rmartin94 válasza Predator2 (#11692) üzenetére


rmartin94
aktív tag

BIOS frissítéshez ezt a fájlt le kell töltened, kiírni CD-re, és a CD-ről indítani a laptopot, és úgy frissíteni. De nagyon figyelj oda, hogy mindent úgy csinálj, ahogy kell.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#11694) Predator2


Predator2
addikt

nincs a netbookba cd olvasó egyáltalán nincs benne Író/olvasó

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11695) xcds válasza robick5 (#11691) üzenetére


xcds
őstag

Processzorból belemegy a T7200. Lehet, hogy nagyobb is belemegy, de ezzel már ki van próbálva. RAM-ból- én úgy emlékszem- max annyit tudkezelni, ami neked is van, de elég az.

(#11696) robick5 válasza xcds (#11695) üzenetére


robick5
tag

Köszi az infót ! :R

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#11697) crabi


crabi
csendes tag

hali !
li 1718 as gépen újra raktam a win 7 et a mai napon
bekapcsolom és az irja ki h cmos error....
és állandóan lefagy vagy újraindul mikor netezek vagy programot telepítek utána betölt
és ezt írja ki:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 19
BCP1: 00000003
BCP2: 986592C8
BCP3: 984522C8
BCP4: 986592C8
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Tudna valaki segíteni?
köszi

(#11698) szpal17 válasza crabi (#11697) üzenetére


szpal17
őstag

A cmos error az alaplapi elem lemerülését jelentheti...ki kellene cserélni.

A többi üzenet inkább szoftveres jellegű lehet. Én próbálkoznék egy újabbtelepítéssel, de előtte érdemes lenne a hd sentinellel megnézni, hogy milyen állapotú a HDD.

(#11699) crabi válasza szpal17 (#11698) üzenetére


crabi
csendes tag

hdd 100% os
ramot kicseréltem most lehet hogy jó lesz
:D

(#11700) szpal17 válasza crabi (#11699) üzenetére


szpal17
őstag

Igen, ezt kimaradt a lehetőségek közül...tud bluescreen-t az is dobni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.