Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) lacibacsi válasza cigam (#11042) üzenetére


lacibacsi
addikt

A válaszod már egyszer megköszöntem és meg is értettem, amit írtál.
De! Most nagyon gyengeelméjűnek fogok tűnni, de rákérdezek arra, amit egyszer már egyértelműen leírtál:
Nagy baj az ha a 20V-os rendszert 19V-tal táplálom? Lenne egy 19V/5,2A-es töltő kedvező áron. 1 kicsike voltnyi feszültség gondot okoz?
(tudom a választ, de muszály volt megkérdeznem, bocsánat)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11052) cigam válasza lacibacsi (#11051) üzenetére


cigam
félisten

Ez már a vakrepülés, találgatás ...
Elképzelhető, hogy számít, és elképzelhető, hogy nem. Ehez ismerni kellene mind a táp, mint a noti kapcsolási rajzát.

Elképzelhető, hogy a 19V-os táp 19,7V-ot ad le, ami majdnem 20. De! Elképzelhető, hogy ez függ a terheléstől (sőt fordítva is lehetséges, alapból csak 18,4V jön ki belőle, és csak terhelés hatására emelkedik picit mondjuk 19.2V-ra)

Ami fontos lehet, ha védőelektronika figyeli bejövő feszültséget. De ki tudja, hogy van-e benne, és milyen tűréssel?

Kitudja a töltőelektronika hogyan viseli, hogy a várt értéknél 1V-al kevesebb feszkót kap. Még az is lehet, hogy vmi referencia elmászik, és más töltőáramot használ, más feszültséggel, márpedig a feszkóra igen érzékenyek a li-ion aksik, pár tized volt is a gyors halálba kergetheti.

Nemtudom mennyire vagy ismerős ceruza akkumulátoros dolgokban, de ezek teljesen feltöltve 1,2 - 1,3V-ot adnak le, míg a "mezei" elemek 1,5V-ot. Nem 1 olyan készülék van, ami ettől a 0,3V-os difitől megbolondul/nem működik, vagy pár perc után lemerülést jelez (1,3 - 1,4V ot ad a lemerült elem), pedig az aksiban lenne kraft, csak egy picit más feszültséget ad, mint amit vár készülék.

Ez tipikusan a puding próbája. 90% hogy semmi baja nem lesz, 60-70% hogy működni fog, de ki tudja.
Neked nem ér meg 2-3k-t, hogy biztosra menj?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11053) lacibacsi válasza cigam (#11052) üzenetére


lacibacsi
addikt

Teljesen igazad van... :R :R :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11054) lacibacsi válasza cigam (#11049) üzenetére


lacibacsi
addikt

Mivel úgysem működik, gondoltam szétszedem. Egybeöntött vacak, de kis erőszakkal megnyílt előttem... :)

Van benne kettő kis biszbasz tekercs szerűség (egy kör alakú mag van rézdróttal körbetekerve, van rajta egy kis papír szerű szigetelés). Na a kettőből az egyik van kiesve (kiszakadva) úgy, hogy nem a forrasztás engedte el, mert a nyáklapon a lábai ott vannak. Tehát olyan mintha elolvadt (eltört) volna mindkét lába egyszerre. Lehet ez a kis mütyür valami túláramvédő, vagy ez a biztosíték? Esetleg ennek leesése is már csak okozat, valami más lehet a bibis?

Azért kérdezem csak, mert a legolcsóbb az lenne ha valakivel viszaforrasztatnám ezt két lábat. De ezt csak akkor teszem meg, ha jó esély van rá, hogy ettől meggyógyul...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11055) cigam válasza lacibacsi (#11054) üzenetére


cigam
félisten

Hát ezt látni kellene, így akármi is lehet. de ha van pákát forgató ismi, vagy amikor elviszed szervízbe, tuti megtudják mondani mi az, és hogy tényleg segít-e a visszahegesztése.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11056) lacibacsi válasza cigam (#11055) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megoldódott (remélem) a probléma.

A leesett alkatrész egy zavarszűrő fojtótekercs. Kisebb bontási hadművelet után hozzá lehetett férni az alkatrész helyéhez a nyáklapon és egy bravúros vezeték hosszabbítási akció után vissza lehetett forrasztani a helyére. Most úgy néz ki, hogy működik a töltő és a megfelelő feszültség távozik belőle. A szakember azt mondta, hogy a tekercs letörése valószínűleg mechanikai gyártási hiba miatt következett be, szerinte a visszaforrasztással javítani lehetett a hibát. Az idő majd egészen biztosan megválaszolja a kérdést, addig azért biztonsági okokból felírtam az olcsó tápegység-lelőhelyek címeit.

Köszönöm mégegyszer az eddigi segítséget.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11057) cigam válasza lacibacsi (#11056) üzenetére


cigam
félisten

Mázli. Töltsél ki egy lottót, de ne az 5-öst, mert azt már feladtam erre a hétre :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11058) lacibacsi válasza cigam (#11057) üzenetére


lacibacsi
addikt

O.K.! Veszek skandit... :DD

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11059) lacibacsi válasza lacibacsi (#11058) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az este kipróbáltam a laptoppal. Működik, tölt. Remélem hosszútávú a megoldás.

A lottón viszont nem nyertem... :(

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11060) nyuszó


nyuszó
tag

Sziasztok!
XA 3530-as laptopom van. Most lett rátéve a W7. Minden működik rajta, kivéve, hogy wlannal nagyon gyenge a jel, állandóan megszakad az internet. Amíg a vista volt, nem volt gond vele. Ugyanakkor egy másik típusú gépen fullon van a jel. Mit tegyek?

(#11061) HZoli87 válasza nyuszó (#11060) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

W7 nem talál hozzá friss illesztőprogramot (WU)?

(#11062) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Unokahugom Amilo PA 2548 laptopja a képen látható hibát csinálja. Minden ebben a hat kis ablakban jön be.Lehet valahogy javítani, fődarab csere nélkül? Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11063) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

FuSi A1667G (AMD3200+, 2gb RAM, ATI X700 128mb) tudok Win7-et rakni? Ha igen jók lesznek az XP driverek?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11064) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!
Egy kis Sa3650-es segítség kellene. 1 hete vettem és hét elején nem volt időm nagyon foglalkozni vele, de most a hét vége felé elkezdtem próbálgatni a graphic boosterrel és úgy vettem észre, hogy hiába dugom rá nem arról veszi a jelet a gép hanem a belső kártyáról. a 32 bites vista van rajta, de le akarom cserélni 64 bites win 7-re. Hogy tudnám működésre bírni a boostert? Lehetőleg win 7 alatt, de persze a vistas megoldás is érdekel.
Előre is köszönöm a választ!
Üdv!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#11065) cigam válasza runner 125 (#11063) üzenetére


cigam
félisten

Ezen a gépen hivatalosan csak XP-hez vannak driverek. Elképzelhető, hogy feltuszakolható, de nem valószínű. Futtasd le az upgrade advisor-t ami végignézi a gépet, és megmondja mikkel lehet problémád W7 alatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11066) runner 125 válasza cigam (#11065) üzenetére


runner 125
nagyúr

Óh, köszi itt is. :)

Ránéznél az eredményre? :B

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11067) hokkon


hokkon
csendes tag

Üdv!

Amilo PA 2548 típusú gépem van.Szeretnék videókártyát cserélni cserélni.Ez lehetséges?vagy valahogy tudom a jelenlegi teljesítményét növelni?
Nvidia 8400M gs

Köszönettel: hokkon

(#11068) moonguru válasza hokkon (#11067) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nem lehet videokártyát cserélni! (integrált)

Esetleg driver cserével talán tudsz valami sebesség növekedést elérni, de jelentéktelen lenne!

Egyébként a gyártó játékra is ajánlja a gépet! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#11069) harcikoca


harcikoca
senior tag

heló, van egy amilo p1510-esem. az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet a videokártyát kibővíteni 256ról 512-re?

AMD+Ati powee'R

(#11070) hokkon válasza moonguru (#11068) üzenetére


hokkon
csendes tag

Köszi a választ!

Elszomorított :( Lehet h ajánlja de nem nagyon való rá sajnos.Remélem a szerkesztő programok futni fognak rajta.

(#11071) hokkon


hokkon
csendes tag

Üdv!

A vistám nem ismeri fel a webcamot. Hol tudok leszedni rá drivert ami jó lenne?(pa 2548)

Köszönettel : hokkon

(#11072) cigam válasza runner 125 (#11066) üzenetére


cigam
félisten

Ez alapján nem lesz gond, de nézz utána, hogy az AMD kiadott-e X700 VGA drivert W7-re.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11073) cigam válasza harcikoca (#11069) üzenetére


cigam
félisten

Sehogy

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11074) cigam válasza hokkon (#11071) üzenetére


cigam
félisten

Akkor sem, ha Fn+F7-el bekapcsolod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11075) runner 125 válasza cigam (#11072) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11076) hokkon válasza cigam (#11074) üzenetére


hokkon
csendes tag

Üdv!

sajnos nem jó!
nem kapcsol be arra.
Valami ötlet vagy driver? :F

(#11077) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Sürgős lenne :K
Pa3515 laptop webkamera nem működik rajta. Fenn van minden driver a launch manager is.
A beállításoknál még látja de ha használni akarom már nem és ez írja ki:
Nem lehet kapcsolódni ehhez a webkamerához. Zárjon be minden olyan programot amely esetleg használja a webkamerát.balbalabla.
Nem fut semmi alatta csak a messenger megy.
Vista Ultimate op. rendszer.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11079) cigam válasza hokkon (#11076) üzenetére


cigam
félisten

Gyári support oldal?! [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11080) SirKero


SirKero
őstag

11077-re valaki? :))

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11081) mazsó


mazsó
aktív tag

Üdvw mindenkinek!

Fujitsu Siemens Esprimo Mobile D9500
Típusszám: YKBX031918
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00GHz
Az a kérdésem lenne hogy a grafikus kártya memóriáját tényleg lehet a rendszermemóriából bővíteni? Ha lehet hohy tudom megcsinálni?
Nagyon köszönöm! :R

(#11082) benike123


benike123
tag

hello!

van egy fujitsu Sa 3650-es laptopom, frissen lett felrakva rá a Win7 Ultimate 64biten, és driver keresőkkel megkerestem minden drivert hozzá, de a wifi nem jó!!!
az a helyzet, h be sincs kapcsolva, legalábbis ezt írja ki és nem is érzékel semmilyen eszközt, pedig wifi biztosan van ezt ellenőriztem, az Fn billentyűs bekapcsolásra pedig egyáltalán nem reagál a gép, pedig elv. be kéne hoznia egy ablakot amin ki be lehet kapcsolni a blootouht és a wifit...
mi lehet a probléma kulcsa?

(#11083) cigam válasza SirKero (#11080) üzenetére


cigam
félisten

Szted attól, hogy uppolod, attól több ötlete lesz annak aki olvassa?

A Vista legális verzió?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11084) cigam válasza benike123 (#11082) üzenetére


cigam
félisten

Sztán miért nem az official driverekkel próbálkozol? Mert azok garantáltan működnek?
A többi Fn+Fx kombináció műxik?
A W7 legális verzió?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11085) cigam válasza mazsó (#11081) üzenetére


cigam
félisten

Mivel az integrált GMAX3100 "önkiszolgáló", ezért ezt nem tudod szabályozni. Amikor szükségét érzi, akkor lecsíp még magának + memcsit. Aztán ha már nincs rá szüksége, egy részét "elengedi".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11086) SirKero válasza cigam (#11083) üzenetére


SirKero
őstag

Reménykedtem benne :B
Természetesen házi :U
De eddig működött csak újra lett rakva a gép és azóta csinálja.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11087) benike123 válasza cigam (#11084) üzenetére


benike123
tag

official oké, de hol?
lehet én vagyok a szerencsétlen de nem találtam :S
windows nem eredeti de aktivált
többi Fn Fx nagyrésze működik!

(#11088) cigam


cigam
félisten

Szégyeljétek magatokat. Mi a f..tól természetes? :Y

Egyébként meg google első talált: http://hu.fujitsu.com/support/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11089) benike123 válasza cigam (#11088) üzenetére


benike123
tag

jó jó le is töltöttem, de ez nem egy exe. fájl ezzel mit kezdjek? :B
sys. kiterjesztésű fájlok vannak, biztonsági katalógus és telepítési információ...:(

(#11090) hokkon válasza cigam (#11079) üzenetére


hokkon
csendes tag

Hali

Tök jó hogy telepíti a drivert , csak nem ismeri fel utána se a kamerát. :((

(#11091) HZoli87 válasza benike123 (#11089) üzenetére


HZoli87
veterán

Eszközkezelő - WLAN - Illesztőprogram frissítése - Illesztőprogram keresése a számítógépen - Kitallózod a drivert amit letöltöttél (célszerű az asztalon létrehozni neki egy mappát és oda kicsomagolni előtte) - Telepít

(#11092) mazsó válasza cigam (#11085) üzenetére


mazsó
aktív tag

Értem!
Nagyon szépen köszi a választ! :R

(#11093) cigam válasza hokkon (#11090) üzenetére


cigam
félisten

Van ott felül 5 gomb, abból az 1ik (jobb szélső?) ki/be kapcsolja a kamerát?
- Power on/off
- Internet browser
- Silent mode
- E-Mail
- Multimedia
- Webcam

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11094) péjé válasza Shoo (#11064) üzenetére


péjé
őstag

szia,
nekem is sa3650-em van, ne aggódj, jó kis gép. elméletileg 32 biten is mennie kell de mindenképp win7 64 bitessel használd (nekem ez van), itt adja ki legjobban a GB magát és hozza a majd 8000-es 3Dmark06-t...:-D

amit kaptam gyári Catalist control centert az már régebbi verzió, leírás itt

letöltheted az újat például innen is

a gyári régit én fent hagytam és arra telepítettem rá az újat. ha minden oké akkor a catalyst menüjében választhatod hogy melyik monitorra menjen a kakaó. én asztaliként használom, a laptop kijelzője letiltva és a külön monitoron harcolok.
ha nem passzol privátban is írhatsz, vmit kisütünk majd..:-D
üdv,péjé

[ Szerkesztve ]

(#11095) cigam válasza benike123 (#11089) üzenetére


cigam
félisten

De melyiket? Ezt a gépet 2 féle karival is szerelték (..770, és ...772)

A másik verrzió, hogy rábízod magad a DeskUpdate-re. Ez letölti és telepíti a géphez szükséges összes drivert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11096) péjé válasza benike123 (#11082) üzenetére


péjé
őstag

szia,
így jártam én is, a gyári kereső úgy látja minden oké pedig nem....
hogy milyen kártya van benn pontosan azt például a PC wizzard megmondja.
szedd le innen a gyári drivert, (wlan könyvtár) én a AW-NE772-t telepítettem , utána ment a wifi. vhol itt olvastam hogy biosban be lehet állítani hogy a windossal együtt induljon a wifi, nekem jó a kézi indítás is.
van kérdésed, priviben is irkálhatsz.
üdv,péjé

[ Szerkesztve ]

(#11097) harcikoca


harcikoca
senior tag

valaki tudna segíteni, hogy Amilo Pa 1510-hez Wifi drivert honnan tudnék letölteni xp re? mert ami fentvan a fujitsu siemens honlapján az nemjó.

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#11098) cigam válasza harcikoca (#11097) üzenetére


cigam
félisten

Miből gondolod, hogy a gyári driver nem jó?
Töltsd le a DeskUpdate-et, az automatice felrak minden szükséges drivert. (csak a 32 bites XP/Vista támogatott ezen a gépen)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11099) Acse


Acse
csendes tag

Azoknak akiknek driver gondjuk lenne bármilyen konfigurációval, notebookkal vagy asztali géppel, ajánlom a Driver Genius nevű programot. Naprakész, minden létező drivert leszed, mindenből a legfrissebbet (nekem pl még az egeremhez is szedett le autodidakta) :D Nagyjából úgy működik, mint egy Everest, scanneli a hardware-eket, a hozzájuk tartozó drivereket, felismeri ha a driver régi, vagy hibás, és letölti a frisset. Piratebay ről letölthető. Nem linkelem mert nem tudom szabad-e. :) Ez 100%-osan minden gondot megold. Ezen kívül esetleg még egy OSD Utility fog kelleni a notikhoz, hogy az FN gombokat rendesen felismerje és kezelje a rendszer. ez álltalában a gyári honlapról letölthető, én is a fuji oldaláról szedtem le.

Fujitsu Amilo Pi 3560 Élményindex: 5.4 | 5.4 | 6.6 | 6.6 | 5.9 |

(#11100) harcikoca válasza cigam (#11098) üzenetére


harcikoca
senior tag

leszedtem a deskupdate-t System check result: 0 Driver(s), 0 Software, 0 Windows Update(s), 0 BIOS Updates (Duration: 1 Seconds) nemrakott fel semmit. amúgy a gyári dvirerrel pedig az a problémám, hogy felteszem és olyan mintha nemtörténne semmi. nemkapok a wifiről se ikont se semmit.

AMD+Ati powee'R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.