Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) Stonerice válasza gt007 (#12747) üzenetére


Stonerice
őstag

Egyenlőre visszaadtam a gazdájának a laptopot, de ha vesz még bele ramot, akkor csinálhatok képet a kapcsilóról. Egy elektronikai manuálba szerintem megtaláltam. Valami DIP Switch a neve a kapcslónak. De nem nagyon írja mire való :D

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#12752) gt007 válasza Stonerice (#12751) üzenetére


gt007
tag

Egy kis olvasnivaló.
Gyakorlatilag ugyan az, mint az asztali gépeken a jumper, illetve régi asztali gép alaplapokon volt ilyen DIP kacsoló is. Általában a processzor és memória feszültségét és FSB-jét lehet vele állíthatni, de ezt a gyártó által kiadott manualból lehetne csak pontosan megtudni. Jobb, ha nem állítgatod, amíg nem vagy benne biztos, hogy mit kapcsol!
Üdv

Üdv gt007

(#12753) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Van valakinek a7620-hoz való XP Driver lemeze?
Neten semmi használhatót nem találok, sőt a saját weboldalon is csak vmi xp.txt van. HELP!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12754) gt007 válasza carr (#12753) üzenetére


gt007
tag

Innen letöltheted!
Üdv

Üdv gt007

(#12755) carr válasza gt007 (#12754) üzenetére


carr
őstag

Mekkora láma vagyok. Ott néztem, csak SN számra nem adott semmit. :)
Így Jártam. :DDD
Köszönöm.
Még annyit kérdeznék, hogy a fn funkciógombokra van külön program, mert a listában nem volt semmi ilyesmi.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12756) gt007 válasza carr (#12755) üzenetére


gt007
tag

Az Fn gombra, ha arra gondolsz, hogy pl. fényerő állításkor megjelenjen valami grafikus felület, amin látod a szintet, szerintem nincsen.

Üdv

Üdv gt007

(#12757) Peter149


Peter149
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem a következőkben.

Ventillátor cserére kaptam egy AMILO Li 2727-es (MS 2228) laptopot. A szétszedése során egy kis alkatrész helyét nem találom, így az összerakással gondjaim vannak. Ez egy kis nyák, alkatrészek nélkül, de a fólia a két átlós sarokban vezetővé van téve, első ránézésre olyan, mintha egy összekötő lenne. A kis nyákon alkatrész nincs, mérete 28 mm x 20 mm, 3 furat található rajta, a felületére a következők vannak ráírva: E89382 84V-0, alá: 0838-21-21, alá: Hann Star J MV-4, alá: made in China, alá: LV1 USB Board, alá: 48.4V702.011, alá: 07561-1. A két átlós sarkában található 2 db. átmérő 2,5 mm-es furatgalvanizált furat, ez egyik mellett H1, a másik melett H2 felirattal.

Kérem a segítségeteke abban, hogy ezt az alkatrészt hová kell visszaszerelni pontosan.

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Képet melllékelek:

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Péter

(#12758) gt007 válasza Peter149 (#12757) üzenetére


gt007
tag

Itt egy video az LI2727 szétszedéséről, de Én ilyen alkatrészt nem láttam, azért nézd meg, hátha beufrik valami..
Nem biztos, hogy az alaplapon kellene keresgélni, inkább az USB portok, vagy kábelek környékén!
Talán közvetlenül az alsó, vagy felső házban van rögzítve, teljesen függetlenül az alaplaptól.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#12759) carr válasza gt007 (#12756) üzenetére


carr
őstag

Arra gondoltam. Nem találok semmit. :(
Hang a telepített VIA driverrel sincs.
Egyéb ötlet esetleg?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12760) gt007 válasza carr (#12759) üzenetére


gt007
tag

Próbáld meg a legújabb hang drivert letölteni innen.
Volt szétszedve? Nem lehet, hogy a hangszóró kábel nem lett csatlakoztatva? Esetleg próbáld ki egy fülhallgatóval, hogy a jack csatin van e hang.
Esetleg BIOS-ban nem lehet ki és bekapcsolni az audiót?
Üdv

Üdv gt007

(#12761) carr válasza gt007 (#12760) üzenetére


carr
őstag

Megvan!
Nem vagyok hozzászokva az "analóg" hangerőállításhoz már. A potméter le volt tekerve 0-ra. :D Működik. Köszi. :R
Viszont a fényerőn kívül mást nem tudok állítani az "fn" gombbal. :F

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12762) gt007 válasza carr (#12761) üzenetére


gt007
tag

Erre sosem gondoltam volna :)
Ezt nem tudom miért csinálja.
Próbáld meg külső billentyűzettel, az Fn gombot a Ctrl + Alt Gr gombok, vagy a Ctrl + Alt gombok elvileg helyettesítik.
Ha úgy sem megy, akkor passz.

Üdv

Üdv gt007

(#12763) Peter149 válasza gt007 (#12758) üzenetére


Peter149
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, nézem!

Üdv.: Péter

(#12764) sani72


sani72
csendes tag

sziasztok va egy amilo L1310G jelölésü gép amire feltudom tolni a win7-et de 1-2 drivert nem találok sehol. és mi az a háttértároló ilesztő? mert az eszközkezelőben az kérdőjeles de semmit nem talál hozzá. válaszokat előre is kösz.

(#12765) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szia!
Ez természetes,hogy nem talál rá.Tudod ezek a gépek xp-re készültek és nincs,vagy nagyon nehezen található hozzá driver. A Háttértároló hiánya neked milyen problémát okoz,mert nekem is kiírja,de én nem veszem észre.
Ne add fel,keress tovább!

(#12766) sani72 válasza diobioesz1 (#12765) üzenetére


sani72
csendes tag

köszi a választ.elvileg semmi hátrányt nem veszek észre a háttértároló hiányzó driver-ével kapcsolatban.

(#12767) diobioesz1


diobioesz1
tag

Tudod én sem találok,de több gépre sem találtam.Konkrétan keresd,hogy milyen driver kell,mert ezek az automata telepítők nekem sem jöttek be,sőt sajnos olyan problémám is van,hogy legális windows 8 pro rendszeremet nem tudom frissíteni 8.1-re,mert a 8.1 updatéje nem küldi le a drivereket.Állítólag tavasszal érkezik egy nagy csomag,azt várom,de nem biztos,hogy az enyémet meg fogja oldani.

(#12768) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szia! Keresgéltem,de a fujitsu is xp-re gyártott drivert,persze ez nem jelenti azt,hogy valahol nem lehet találni.

Link: http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp

[ Szerkesztve ]

(#12769) carr válasza gt007 (#12762) üzenetére


carr
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12770) RBJ


RBJ
addikt

Na valamiért késztetés érzek, hogy win en mókoljak egy kicsit,
pi3560 wi fi t nem tudom bekapcsolni. fn billentyűzet nem megyen. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12771) gt007 válasza RBJ (#12770) üzenetére


gt007
tag

Gép látja a wifi kártyát? Eszközkezelőben látod?

Üdv gt007

(#12772) RBJ válasza gt007 (#12771) üzenetére


RBJ
addikt

eszközkezelőben látszik, megfelelően működik a gép szerint.
speciális tulajdonságnál pl a 802.11d le van tiltva.
driver jó, osd utility fent van csak valahogy mintha az Fn+ f... billentyűzet kombók nem mennek.
szoftveresen nem lehet ezeket a hotkey eket pótolni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12773) RBJ


RBJ
addikt

Találtam valami script et de nem tudom mit kell vele csinálni.

I will try the script thingy on one of the other posts to get the wireless working (going to be a hassle talking her through that), USB suggestions please, thanks.

Hope this is still pertinent,

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set oExec = WshShell.Exec("C:\Program Files\Launch Manager\WisWBSet.exe")
do while WshShell.AppActivate("Wireless Status Option")=False
WScript.Sleep 100
loop
WScript.Sleep 100
WshShell.sendkeys("{TAB}{TAB}{LEFT}~")

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12774) gt007 válasza RBJ (#12772) üzenetére


gt007
tag

Így nem tudom. Meg kellene nézni, hogy a gyári wifi driverhez nincs e szoftver, mert avval lehet be lehetne kapcsolni, illetve még BIOS-ban van néha olyan lehetőség, hogy beállíthatod, bekapcsoláskor menjen, vagy sem.

Üdv gt007

(#12775) RBJ válasza gt007 (#12774) üzenetére


RBJ
addikt

na azt megnézem a bios dolgot. más tippem nincs :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12776) RBJ válasza RBJ (#12775) üzenetére


RBJ
addikt

engedélyezeve van csak sajna hotkey el kell indítani.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12777) gt007 válasza RBJ (#12775) üzenetére


gt007
tag

Néztem ezt a scriptet, Én is megtaláltam.
Végül is annyit kell vele csinálni, hogy a jegyzettömbbe bemásolod, majd elmented "valami.Vbs" fájlként.
Ha kész, akkor be kell másolni a startmenü/indítópult mappába.
Ezek után újraindítás, és elvileg bekapcsol induláskor.
Launch manager telepítva van?

Üdv gt007

(#12778) RBJ válasza gt007 (#12777) üzenetére


RBJ
addikt

telepítve van de mikor indulna hotkey.sys betötlési hibával elszáll.
ha jól emlékszem anno xp ment minden win 7 van kakilás.
Na akkor hány éves a gépem, tényleg nem tudom. linux on nincs ennyi nyűg állítom.
csak most van időm szórakozni.

kezdem kapisgálni, hogy valami tulajdonságoknál be kell állítani a kompatibilitást.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12779) gt007 válasza RBJ (#12778) üzenetére


gt007
tag

Launch manager újrainstalálása nem oldja meg a problémát?
A Scriptet érdemes lenne kipróbálni.
Ha kell, megcsinálom és átküldöm emailban.

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#12780) RBJ válasza gt007 (#12779) üzenetére


RBJ
addikt

ELMókokok vele mindjárt. az osd utility működik mert a tálcán a capslock, numlock icon megjelenik.
gyanítom az Fn billentyű nem megyen mert se hangot, fényerőt, semmit nem lehet vele állítani.
launchmanagerrel az agondom, hogy nem pi3560 hoz van. most uninstalláltam mindjárt kiderül, hogy mi merre.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12781) gt007 válasza RBJ (#12780) üzenetére


gt007
tag

Ha a Launch managert újratelepítetted, és nem tökéletes, akkor jöhet a kompatibilitási próba, amit állítgatni akartál.
jobb klikk a progi indító ikonjára, tulajdonságok, kompatibilitás, és ott már meglátod mit kell állítani. Ha eredetileg xp-hez való, akkor sp3-at válassz, úgy mennie kell.

Üdv gt007

(#12782) RBJ válasza gt007 (#12781) üzenetére


RBJ
addikt

na én meg win 7 re állítottam. ott a gond. lanuncmanager nem megyen.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12783) RBJ


RBJ
addikt

megcsináltam a scriptet hát nem tudom betenni az indítópultba

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12784) gt007 válasza RBJ (#12783) üzenetére


gt007
tag

Itt van:
c:\Users\<FELHASZNÁLÓNÉV>\AppData\Roaming\Microsoft\Wi
ndows\Start Menu\Programs\Indítópult\

AppData lehet rejtett mappa!

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#12785) RBJ


RBJ
addikt

feltettem a launchmanager másik változatát. itt nincs hiba induláskor de még sehol semmi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12786) gt007 válasza RBJ (#12785) üzenetére


gt007
tag

Én kifogytam, holnap megnézek egy két külföldi fórumot, hátha találok valamit.

Üdv

Üdv gt007

(#12787) colonka


colonka
újonc

Sziasztok. fujitsu siemens amilo a 1640!
Szereztem egy öreg gépet anyuéknak,csak filmezésre,hogy meló után ne unják magukat.DE! van hozzá egy wifi kártya (sitecom cardbus card) és nem hogy még azt sem ismeri fel,még hálózati vezérlőt sem találtam. A "hárdver hozzáadása varázsló" biza azt mondja,hogy ezek nincsenek fent: PCI modem,hálózati vezérlő.Tehát az internet rész sehogy nem akar menni. Ha valaki tudna adni valami tanácsot még ha megoldást nem is,hogy merre induljak el,azt nagyon megköszönném és pár sörre a vendégem.Lehoz az életről,2 napja szenvedek vele...a googe-ba bárhogy írhatom a nevét vagy szinonímázhatom, 0 eredmény.Előre is köszönöm!!!

(#12788) gt007 válasza colonka (#12787) üzenetére


gt007
tag

Lehet chipsetet kellene telepíteni, és a megfelelő drivereket.
Hálókártya, stb. Ha gondolod töltsd le az összes gyári drivert és telepítsd, vagy csak azokat, amikre szükséged van.
Innen letöltheted:
Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#12789) szabolcsma


szabolcsma
újonc

Szisztok!
Én is feltettem a win7 ultimate op. rendszert az L1310g tipusú gépemre.
Viszont nem tudom bekapcsolni a wlant. A legfrissebb Atheros AR5005G
driver van fent, de a bekapcsoló gombra nem reagál. XP alatt működött, bár
emlékszem amikor az lett újratelepítve, akkor is segéd programot kellett
telepíteni(Power Manager silent mode/RF), hogy működjön. Valaki tud segíteni?

(#12790) gt007 válasza szabolcsma (#12789) üzenetére


gt007
tag

Legutóbb RBJ kollégának volt ilyen hasonló problémája, de nem tudtam neki segíteni, esetleg kérdezd meg Tőle, hogy sikerült e megcsinálnia.
Üdv

Üdv gt007

(#12791) szabolcsma válasza gt007 (#12790) üzenetére


szabolcsma
újonc

Ok! Köszönöm. :K

(#12792) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szevasztok! Mitől lehet az,hogy a laptopom kikapcsolás után újraindul egy bizonyos idő után? Ez nem is lenne baj,de egy bizonyos idő után leáll.Hőtővel használom...

(#12793) amdathlonxp válasza diobioesz1 (#12792) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia mennyi ez a bizonyos idő ami után újra indul?
Az hogy le áll lehet hő védelem miatt de lehet más is ha xp-t használsz kapcsold ki a rendszer meghibásodásnál az automatikus újra indítást
Ha a rendszer hibát észlel.....és ott x-eld ki .
De inkább alaplap hibának hangzik főleg hogy jellemző a típusra.
Esetleg nézd meg a cpu hőmérsékletét....

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#12794) diobioesz1


diobioesz1
tag

Köszönöm a választ!
A kikapcsolás elmaradt. A bekapcsolás 1-2 vagy 3-óránként megmaradt. Megpróbálom az ötleted. Van még egy a családban,tőlem 250 kilométerre az is bekapcsolgat,ha a fedelét nem zárjuk le használat után. Ez a zavaró,ha bezárjuk nem kapcsol,be addig míg ki nem nyitjuk,de van úgy,hogy nyitással egy időben bekapcsol.
Ez nekem fura...
A notik hu-nak írtam, azt írták vissza hardver gond,de melyik?
Kimaradt:Bármely windows rendszernél,de linuxnál is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#12795) gt007 válasza diobioesz1 (#12794) üzenetére


gt007
tag

Valószínűleg maga a bekapcs panel (ha külön van, vagy az alaplap ezen része zárlatos lehet.
Az nem furcsa, hogy lezárt fedélnél nem kapcsol be, illetve bekapcsol, csak rögtön készenlétbe helyezi magát, mivel le van zárva, és ilyenkor az indulást megszakítja, de ha felnyitod, akkor azonnal folytatja az indítást, és bekapcsol.
Üdv

Üdv gt007

(#12796) diobioesz1


diobioesz1
tag

Köszönöm a választ!
A mai helyzet az,hogy 13-órától nem kapcsol be.Ez a legrosszabb hiba,valamint az,hogy nem találok"beruházót" aki megcsinálná,ha lehet. Már megszoktam,hogy be kell zárni használat után,azonban,hogy mindkettő ezt produkálja,hát ezt nem értem értem. Ugyanis 6 éve van a tulajdonunkban és most jött rájuk,korábban nem volt ilyesmi.A két laptop közötti fellelhető távolság,mint korábban írtam,mintegy 250 km. Valami gyári hiba? De mi?

(#12797) diobioesz1


diobioesz1
tag

Köszönöm a választ! Lezárt fedélnél,nem kapcsol be,nem helyezi készenlétbe magát,mert ugye akkor kinyitás után be kéne kapcsolódni. Az energia takarékossági beállításokat is több módban kipróbáltam,sajnos ugyanaz a helyzet,de nem zavaró,mert lezárom.Nem szoktam feladni,remélem találok rá megoldást.

(#12798) Dell XPS válasza diobioesz1 (#12792) üzenetére


Dell XPS
veterán

CMOS Battery szvsz! Próbáld meg, jó pár esetben találkoztam már vele. Sajnos GPU hibát is előjelzett már a "különleges" jelenség.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12799) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék Hozzátok, mégpedig, hogy egy L7320-ban cserélhető-e a gyári Celeron M processzor egy Core Duo T2400 (SL8VQ) processzorra?
Üdv, beeerka

(#12800) gyorffyt


gyorffyt
újonc

Sziasztok! Új tag vagyok!Köszöntök mindenkit. Lenne egy kérdésem,meg tudná valaki mondani melyik billentyűvel tudom megnyitni a boot-ot a Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2540-es laptopon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.