Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) jbauer05


jbauer05
tag

Szeretnék segítséget kérni.
Egy Fujitsu Siemens Pa 2510 laptopra szeretnék Windows 8 telepíteni. A dvd olvasója rossz ezért usbről akartam volna csinálni. Meg is csináltam a bootolható usbt a Windows 7 USB DVD Download Tool segítségével. De bootolásnál azt írja ki, hogy Operating System not found. Ilyenkor mit csináljak? A usbt kipróbáltam két másik gépben és ott bebootoltak.

(#12602) diobioesz1 válasza jbauer05 (#12601) üzenetére


diobioesz1
tag

A gép indítása után,nyomd meg az f12-őt. Ha kijön felülre,elsőnek,hogy USB,vagy valamenyediknek,jelöld ki és enter,ha nem jön ki akkor van a baj.
Légyszi írd meg mi történik.
Köszi.

(#12603) jbauer05 válasza diobioesz1 (#12602) üzenetére


jbauer05
tag

Eleve úgy csináltam és úgy írja ki, ráadásul a windows 7-tet is felakartam rakni usbn keresztül de ott is az írta ki, hogy operating system not found. Ráadásul hiába van beállítva a boot sorrend a biosban, hogy először pendrive és utána a vinyó, indításnál alapesetben nem csinál semmit, kicsit dolgozik vele és már hívja is be az ost. De ha megnyomom indításnál az f12 akkor bejön a boot menü, kiválasztom a usbt, akkor már kiírja az operating system not found szöveget.

A dvd olvasója is egy jó sztori. Nem mondom magam nagy számítógépes szakinak, de azért értek egy laptop kitakarításához. Elkezdtem kicsavarozni a hütőbordát a prociról de az egyik csavar a hűtőborda alatt volt, így feladtam mert azt sehogy se tudtam kicsavarozni. Emlékezeteim szerint nem csúszott meg a kezem, nem sértettem meg semmit de miután mindent visszacsavartam, és bekapcsoltam a gépet, a dvd olvasót nem ismerte fel. Kap áramot, és néha próbál beolvasni valamit miközben nincs is lemez benne. Ennek mi baja lehet?

(#12604) diobioesz1 válasza jbauer05 (#12603) üzenetére


diobioesz1
tag

Sajnos én 7 éve küszködök egy fuitsuval,de van még kettő.Nekem tetszik az akaratossága. Őszinte leszek,használható ötletet eddig,senkitől sem kaptam.Amit korábban írtam,azért tettem mert a v2055 például USB-ről nem volt hajlandó bootolni. A DVD-be nem mindegy milyen lemezt teszek,próbáltam azt a variációt,hogy azon írtam ki egy iso filét,de azt sem akarja néha megindítani. A Win-8-at bármivel kiírva azonnal indítja,viszont telepítés után közli,hogy ezen a hardveren Ő nem dolgozik.Szóval egy használható ötletet kaptam,hogy szabaduljak meg tőle,sajnos egy hónapja hirdetem sikertelenül. Paff!
Szerintem ezek a gépek egy elektronikus csodák! :)

[ Szerkesztve ]

(#12605) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Megint én...
Amilo li1718 laposban lévő wifi csodákat művel. Ha készenlétbe, vagy hibernálásba állítom a gépet, ébredéskor a rendszer nem találja a wifi kártyát. Újra kell indítani a gépet, mert egyszerűen nincs. Van erre valami ötletetek?

Köszi!

(#12606) diobioesz1 válasza dodopek (#12605) üzenetére


diobioesz1
tag

Szia! Tudom,hogy megoldást vársz,de ha jót akarsz lépj ki,ha tudsz a siemensekből. Nekem van egy siemens amelyikre xp-re nem gyártottak wlan drivert,de ettől feljebb készítettek, üzemel,mind addig amíg bekapcsolva hagyom,bármeddig.Amennyiben kikapcsolom nagy eséllyel egy darabig nem tudom bekapcsolni.Bárhová viszem,egy darabig folyamatosan megy,utána beáll erre rendszere.Hol megy,hol nem.A gond a szervizek azt mondják,semmi baja...mert azt az időszakot kapják el,amikor bekapcsolható.
Mint már írtam ez a gép egy elektromos csoda!

[ Szerkesztve ]

(#12607) dodopek válasza diobioesz1 (#12606) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, legszivesebben én is ezt tenném, de a cucc megvan, és nem tudom lecserélni. Nincs rá keret. Egyébként tudom miről beszélsz, erre sem volt.Most kapott +1gb ramot, és 7 megy rajta, de ez valami katas. :-(
ztrófa..

(#12608) diobioesz1


diobioesz1
tag

Segítség!
Processzort cseréltem. A gond az,hogy kettőt sípol induláskor a készülék Fuitsu Esprimo 5905. Alaplap: D2151-A1,majd kiírja ERROR. Patch for installed CPU not loaded. Please run the Bios flash update diskette.
Két lehetőség van,F2-vel belépek a Biosba,F1-el indul a rendszer. Természetesen,ha F1-el bekapcsolom a gépet addig megy míg ki nem kapcsolom és ez bármikor ismételhető.
Azt szeretném kérdezni,hogy sípot nem lehet-e kiszedni belőle,hogy rendesen induljon?
Pentium 4 630 3 ghz HT procit cseréltem,
pentium D 820 2x 2.8 ghz procira.
Köszönöm a segítséget!

(#12609) szpal17 válasza diobioesz1 (#12608) üzenetére


szpal17
őstag

Bios-t kell frissíteni.

Ez a legfrissebb a Fujitsu oldalán:
5.00.1.10
08.05.2006

Flash BIOS Update - Desk Flash <---Elvileg ezzel windows alól is meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#12610) diobioesz1


diobioesz1
tag

Köszönöm a választ. Sajnos még nem csináltam bios frissítést,de a linket ahol megtalálom,nem tudnád átküldeni?
Nagyon köszönöm!
Közben én is keresem...

(#12611) diobioesz1


diobioesz1
tag

Bocsánat,látom,hogy küldted...

(#12612) sixeroff


sixeroff
csendes tag

annyit szeretnék kérdezni hogy az amilo li2727 es tipusú laptopba van e beépített mikrofon ?

(#12613) szpal17 válasza sixeroff (#12612) üzenetére


szpal17
őstag

Tudtommal nincs. Csak elől a mikrofon bemenet.

(#12614) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szia!
Telepíts rá egy skypét,majd hívd meg az echo/sound test serice-t,ha vissza hallod a hangodat,van,ha nem sajnos nincs.

(#12615) diobioesz1


diobioesz1
tag

Letöltöttem a bios anyagot,de nem tudom,még megnyitni sem.Az a gond,ha átállítom a boot optionsnál,hogy "No halt on any errors" a két síp akkor is benne marad induláskor,igaz nem kell az f1-et megnyomni.

(#12616) szpal17 válasza diobioesz1 (#12615) üzenetére


szpal17
őstag

Csinálni kell akkor egy dos indító lemezt...floppyt vagy pendrivot.
Ezt a zip fájlt ki kell rá csomagolni. Benne van a leírás is mit kell csinálni.

Leírás Dos-hoz

[ Szerkesztve ]

(#12617) Hadden


Hadden
csendes tag

Sziasztok! Hozzátok fordulnék egy kisebb problémával. Apámnak van egy Amilo Pro V3505-ös laptopja, már vagy 6 éves. Az a gond, hogy hiába telepítem újra egyszerűen iszonyatosan lassú. 2 hétig nem volt használva, a mozzilát majdnem 15 percig tartott betöltenie. Újratelepítés után néhány program feltelepítése után is rohadtul belassul. HD Sentinel szerint a HDD 100/100%-os.

(#12618) Hadden


Hadden
csendes tag

Annyit még hozzáteszek, hogy most frissítettem le a bios-t (természetesen hivatalos oldalról lett letöltve) és nem változott a helyzet.

(#12619) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szia! A bios frissítés önmagában nem gyorsítja fel a gépet. Nem írtad a gép adatait,meg mit raktál rá.
Nekem a harmadik hasonló gépem van,de ezek ugyan nem erőgépek,viszont működnek. Korábban is 15 percig jött elő valami?

(#12620) Hadden válasza diobioesz1 (#12619) üzenetére


Hadden
csendes tag

Tényleg nem írtam, bocsánat :)

CPU : Genuine Intel T2050 ~ 1.60GHz-n fut
512MB memória
Intel 945 chipset. (VGA az 256MB)
(többit nem írom, lényegtelen)

Mikor megvettük a gépet anno akkor éveken át eléggé gyors, használható gép volt. Mostanra már szinte használhatatlan annyira lassú :/

(#12621) diobioesz1


diobioesz1
tag

A memória kevés.A többi adatot én is megtaláltam a googlében. Milyen rendszert raktál rá?

(#12622) Dell XPS válasza Hadden (#12620) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, a memória nagyon kevés Linux-hoz is, nemhogy XP vagy W7 esetében. A memória miatt a rendszer folyamatosan lapozófájlt használ, így nem csoda, hogy lassú. Arról nem is beszélve, hogy évek alatt a rengeteg frissítéssel, SP-vel, böngésző verziókkal, flash player és egyéb nélkülözhetetlen programokkal igencsak megnőtt az oprendszer erőforrásigénye. Szóval mindenképpen kellene a bővítés, a chipset remek lehetőségeket tartogat.

Mondjuk a 15 perc hátterében valószínűleg más áll..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12623) Hadden válasza Dell XPS (#12622) üzenetére


Hadden
csendes tag

Amit hozzá adtak XP-vel megy, de megkapta az SP3-as frissítést, de a korábbi szervizcsomaggal is ugyan olyan lassú.
Köszönöm a segítségeteket, akkor bővíteni fogunk. Ha valami gond lesz a háttérbe akkor újra írni fogok ide :)
Mégegyszer köszönöm szépen! :DD

(#12624) Dell XPS válasza Hadden (#12623) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg a feladatkezelőben a processzor terheltséget és a memória használatot külön ablakban, amikor egy-egy alkalmazás fut, ill. amikor semmit nem használsz. Láttam sajnos 100/100 HDD-ét, ami nem volt jó és ilyen belassulások voltak rajta.

Üdv, Dell XPS

(#12625) Hadden válasza Dell XPS (#12624) üzenetére


Hadden
csendes tag

Bekapcsolom, hagyom pár percig, addig elintézem a dolgomat és utána választ adok hogy mit mutat.

(#12626) Hadden válasza Hadden (#12625) üzenetére


Hadden
csendes tag

"Üresben" - Itt csak az alap driverek indultak el

CPU szinte 0-án megy, néha pár %-ra felmegy
Lapozófájl pedig 540MB fixen.

"Néhány programmal" (VLC Media Player, Firefox,CCleaner, Word Reader)

CPU - ha a programok csak a háttérben futnak akkor 0-7% közt ingadozik, a programok megnyitásakor a maximum 35% volt.
Lapozófájl viszont 675-680MB közt ingadozik.

Annyival még kiegészíteni hogy önmagában az egér mozgatása közben a CPU 4-15% közt ingadozik

[ Szerkesztve ]

(#12627) diobioesz1


diobioesz1
tag

Én arra gondolok,bár nem írtad,hogy egy régi win xp-t használsz?

(#12628) Hadden válasza diobioesz1 (#12627) üzenetére


Hadden
csendes tag

Írtam, XP-vel használom, de az összes frissítés fel van rá telepítve.

(#12629) Dell XPS válasza Hadden (#12626) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ez önmagaért beszél, ide kell még modul (min 1GB).. :)

Üdv, Dell XPS

(#12630) Hadden válasza Dell XPS (#12629) üzenetére


Hadden
csendes tag

1GB helyett veszünk bele 2GB-t és felrakom rá a Win7-et, kissé elavult már az XP :)

Köszönöm szépen a segítségeteket! Sokat segítettetek :) :DD

(#12631) Dell XPS válasza Hadden (#12630) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az úgy már jobb lesz sokkal, esetleg ha lesz kedved ($) egy processzorhoz is (T 7200 L2 4MB), akkor rá sem fog ismerni a gépre - utolérte az éveket..

Üdv, Dell XPS

(#12632) Hadden válasza Dell XPS (#12631) üzenetére


Hadden
csendes tag

Annyira nem fontos Apukámnak a gép, munkája miatt kell hogy ne legyen helyhez kötött, csak az utóbbi időben már szinte nem tudta arra használni amire kell neki.

(#12633) juve600


juve600
nagyúr

üdv
valaki meg tudná mondani hogy ebben a lapba mi a legerősebb proci ami kompatibilis vele
FUJITSU SIEMENS D2461-A2
nem találok róla infot sehol
thx

(#12634) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Én egy Amilo La 1703-al harcoltam nagyokat mostanában. A gép hozzám került, 2 giga 667-es Kingmax DDR2-es, 160-as vinyó és 1.7GHz-es 2 magos Athlon proci van benne. A legtöbb gondot a Via chipset okozza, ugye ez a Chrome9 HC IGP egy förmedvény. A hangchip lényegtelen, egy VT8237A, működik. A gép XP és Vista kompatibilis. Volt is rajta minden XP-től fölfele egészen a 8-ig.
XP-t nem használok, lejárt az ideje, szóba se jöhet mint alternatíva. Volt rajta, frissen rakva megy rendesen, de pár hónap használat után, folyamatos karbantartás alatt is belassul mint a fene (még apámnál használva). Driverek működnek rendesen, dehát ez elvárás.
Vista: 32bites eredeti MSDN verzió, F12, pendrive-ről gond nélkül települ. Driverek felmennek rendesen, nincs gond, kb 1 nap mire befrissíti neetről az SP2-es Vistát, van hozzá anyag bőven.
Miután megtaláltam a honlapon ezt az FTSDesk Update nevű progit, lefutattam, a drivereket is tökéletesen befrissítette, Viachrome9 WDDM drivert felrakta. Csak hát olyan gyenge ez az IGP, hogy még az Angry Birds is lassú rajta, vicc.
Nem is lett volna bajom a Vistával, de olyan fura sárgás színű volt a képernyő, nem az a szép fehér. Próbáltam szinprofilokat, de nem nagyon akart változni, és ez így idegesített. Kb 1 hét után meguntam, mert egyszerűen nem volt szép a kép.
A sys chipsetes b/g Wifi működött, de nem látta a 740-s TP-Link routeremet akármelyik csatornára raktam. Ha levettem a titkosítást akkor látta, de csatlakozni nem tudott. Sebaj vettem 2500-ért egy TP-Link nano vevőt, azzal megy a wifi tökéletesen, csak hát ugye a 2 usb-ből 1-et elfoglal.
Gondoltam egy merészet, és felraktam egy 32-es win8-at. Mivel van saját MSDN fiókom, a termékkulcsokkal nincs gond, fejest lehet ugrani a windows-ok sűrűjébe :DDD .

Alister from Hell

(#12635) Alastair' válasza Alastair' (#12634) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A fene essen bele az egészbe, mire leírtam szerkesztésbe a többi mondókámat és el akartam küldeni, közölte velem, hogy letelt az 5 perc és nem módosítható. Ráadásul azt a szöveget se tudtam már kimásolni amit hozzáírtam, mert eltüntette az egészet, hogy rohadjon meg. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#12636) Dell XPS válasza juve600 (#12633) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez asztali alaplap?

Üdv, Dell XPS

(#12637) Alastair' válasza Alastair' (#12634) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Win8 is felment hiba nélkül a pendrive-ról. A drivereket eszközkezelőből telepítettem. Jött egy fura hiba. A WDDM driver telepítése után, az IE és minden hozzá kapcsolódó alkalmazás vagy program, a Kezdőlapon is minden leállt. Driver nélkül működtek, driver után nem, akármit csináltam vele.
Ezért ment a 8 melegebb égtájakra, és jött vissza a jól bevált Win7. Korábban is volt már rajta, mikor még apám használta, de pár apró hiba akkor is bosszantó volt.
Raktam rá egy 32-es Home Basic verziót, szerintem erre a gépre bőven elég az Aero úgyis csak lefárassza a viachrome-ot.
A 8-as IE még működik, de ha frissítem 9-esre, akkor is a win8-nál tapasztalt hiba jött, leállt. Ezért maradt a 8-as verziójú IE, a frissítéseit elrejtettem.
A saját wifije ugyan úgy viselkedett mint a vistánál, az én routeremet nem látta, de a TP-Link nanoval természetesen remekül üzemel. A kép az szép fehér, nem olyan fakósárga mint az XP és a Vista esetében. A sebességével is elégedett vagyok, ramból olyan 600 megát eszik, ugye a Home Basic egy gyomlált verzió, nem futtat egy rakás felesleges dolgot a háttérben.
A Win7 ajánlott rendszer erre a gépre, a 4 különböző op közül ez teljesít a legjobban.

Alister from Hell

(#12638) Janou


Janou
őstag

Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete arra, hogyan lehetne resetelni egy Fujitsu Siemens Amilo M1425 noti Biosát? Jelszót kér a belépéshez és így elég nehéz bármit is beállítani... :S

Előre is köszi

Üdv:

Janou

(#12639) Hadden válasza Janou (#12638) üzenetére


Hadden
csendes tag

Asztali gépekből kiindulva : az alaplapon szokott lenni egy jumper amivel lehet resetelni, de ha ez nincs akkor néhány percre ki kell venni a gombelemet, tehát teljesen áramtalanítani kell a gépet

(#12640) Janou válasza Hadden (#12639) üzenetére


Janou
őstag

És ha ezekből egyik sem?

(#12641) diobioesz1


diobioesz1
tag

Megpróbáltad?

(#12642) Janou válasza diobioesz1 (#12641) üzenetére


Janou
őstag

Jumper nem szokott lenni a notiknál, az elemet pedig rá szokták forrasztani az alaplapra. És ha ez nem lenne elég, kiba*zott bonyolult szétszedni. Sok notit szétkaptam már, de ez mindenen túltesz.

(#12643) diobioesz1


diobioesz1
tag

Tehát nem próbáltad. Ha a hátlapot leveszed ott kellene lenni a 3 voltos elemnek. Ha viszont nincs,akkor is neked kell megkeresni,mert a laptopba kell lenni.Hi-Hi... Ez megoldás a kérdésedre,de,hogy a jelszó kérés elfog tűnni arra nem.

(#12644) Janou válasza diobioesz1 (#12643) üzenetére


Janou
őstag

Levettem a hátlapot, ott nincs. És mint mondtam nem 1 notebookot szedtem már szét de ez...
Ma ezen kívül két notit szedtem szét, mindkettőnél a lapra volt forrasztva. Ha ebben is olyan lesz azzal nem sokat tudok kezdeni. Ezért akartam más megoldást.

(#12645) diobioesz1


diobioesz1
tag

Ez az alaplapod. Hát ezen én sem látom hová dugták el. Nekem egy esprimo egy Dell egy amilo /v2030/-nál a hátlap levétele után látható,nem forrasztott,cserélhető.

http://www.pchub.com/uph/laptop/64-66398-6855/Fujitsu-SIEMENS-Amilo-M1425-Main-Board-Motherboard-.html

(#12646) Janou válasza diobioesz1 (#12645) üzenetére


Janou
őstag

Ennél nem látszik. Mint mondtam szinte naponta szedek szét notikat.

(#12647) Dell XPS válasza diobioesz1 (#12645) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Pedig ott a foglalat a "COM" alatt, ha ránagyítasz látható.

Üdv, Dell XPS

(#12648) Dell XPS válasza Janou (#12646) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt egy videó róla: [link]

Üdv, Dell XPS

(#12649) Hadden válasza Janou (#12646) üzenetére


Hadden
csendes tag

Akkor addig kell bontani amíg fel nem tűnik. Amibe forrasztva van abból pedig ki kell forrasztani az elemet és gond letudva. Billentyűzet alatt nincs sehol?

(#12650) Janou válasza Hadden (#12649) üzenetére


Janou
őstag

Nincs. Billentyűzet, hátlap, kijelző alatti rész már szét van szedve, innen nem jutok tovább...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.