Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) Dell XPS válasza joey0235 (#12550) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt még megpróbálnám: [link]

Tényleg ügyesen leszedték mindenhol, gratulálok szép munka volt!

Üdv, Dell XPS

(#12552) pana40


pana40
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

Lumia 640

(#12553) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Fujitsu Siemens Li 1705 típusú laptopba keresek a lehető legnagyobb teljesítményű Intel Core 2 Duo laptop processzort amit még tud kezelni azaz elbír a gép.
Sok weboldalt végignéztem már de mindegyiken más és más a maximum beletehető proci.
A legtöbb helyen a T2250 szerepel de vannak oldalak ahol a T2450 a határ. De más típusúakat is láttam már. Passz...

A jelenlegi proci 1.6ghz celeron M 520 533mhz

2ghz alatt 3000ft; 2ghz-tól 4000ft-ot szánok max.

Volna valakinek?

By Beethoven

(#12554) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Nagy gondban vagyok!
Kaptam kölcsön (javításra), egy FUSI amilo a1650g notit. Feltettem rá az xp-t a drivereket stb, de nem tudok egyet, ethernet vezérlő... eszközkezelőben sárga. Pedig feltettem a realtekes drivert, van net is, ami a legnagyobb gubanc, h nem megy a wifi. Be tudom kapcsolni, de nem dobja fel a kis PC jelet a jobb alsó sarokba. Nem tudok csatlakozni a hálózatokhoz stb... Milyen driver kell?
Már próbáltam vagy 10 féle drivert, mindegyikkel ez a gond... lehet h megdöglött a wifi adpter a gépben?
SOS kellene segítség!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#12555) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Fuji Amilo PA2548-ra szeretnék Win 7 64bites oprendszert tenni. A gyártó oldalán csak Vista driver van, az jó a win 7-hez is?

(#12556) diobioesz1 válasza SPeti1984 (#12555) üzenetére


diobioesz1
tag

Lebeszélnélek róla. A 64 bites rendszernek 20 gb.kell,míg a 32-nek 16. Elméletileg,mert akkor még nincsenek rajta a szükséges egyéni programjaid.
Milyen a hardver kiépítése a gépednek,mert egy 64-es igen csak igénybe veszi a géped. :N

(#12557) diobioesz1


diobioesz1
tag

Bocsánat kihagytam. A vista driver jó a win-7-hez!

(#12558) SPeti1984 válasza diobioesz1 (#12557) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Turion 64 X2 TL-60 2GHz + Nvidia 8400m G + 3GB DDR2

Mondjuk tény a 3gb memória miatt a 32 bites is bőven elég lenne.

(#12559) diobioesz1 válasza SPeti1984 (#12558) üzenetére


diobioesz1
tag

Szia!
Nem azért válaszoltam! Én kipróbáltam mindkettőt,a 64-es egy nehezebb rendszer. A gépem hasonló mint a Tiéd. A 32-es pörög rajta,a 64-es áll,ha küldesz egy email címet privibe,küldök egy videót. Vasárnap telepítettem.

(#12560) RBJ


RBJ
addikt

Fujitsu pi3560 am mostanában elfelejti az időt. Tán bő 3 éves. a gomba elemet konkrétan hol találom, hogy ne szerelgessek feleslegesen. :DDD
És esetleg hol tudom megnézni mikor üzemeltem be először. Nem tudom, hogy 3 vagy 4 éves. Hozzáteszem hibamentes a gép. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12561) diobioesz1


diobioesz1
tag

Sajnos a hátlapot meg kell bontani és ez néhány csavar kivételével jár...

(#12562) RBJ válasza diobioesz1 (#12561) üzenetére


RBJ
addikt

Az oké csak gépe belül hol keressem. :DDD :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12563) diobioesz1


diobioesz1
tag

Biztos nincs eldugva,nekem 3db amilom van, v2030-Pa1538-v2055,leszedem a hátulját és látom.

(#12564) diobioesz1


diobioesz1
tag

Keresek valakit,aki talált és telepített már win xp. Pa1538-as gépre WLAN drivert, ami titkosított hálózathoz is csatlakozik. Annyit még,ez a gép win-7-8-8.1 Blue Prewiev telepítet vista mini wlan driverrel tökéletesen üzemel.

(#12565) szpal17 válasza RBJ (#12562) üzenetére


szpal17
őstag

Elvileg így néz ki: Cmos battery

Sima gomb elem nem lesz jó hozzá, de ebay-en is kapsz pár dollárért.

diobioesz1: Ezt próbáltad már? Driver

[ Szerkesztve ]

(#12566) diobioesz1 válasza szpal17 (#12565) üzenetére


diobioesz1
tag

Köszi a linket!
Töltsd már le légyszíves-kicsi- és adjál tanácsot hogyan telepítsem?
Válaszod köszönöm!

(#12567) szpal17 válasza diobioesz1 (#12566) üzenetére


szpal17
őstag

:F

(#12568) RBJ válasza szpal17 (#12565) üzenetére


RBJ
addikt

Hát nem is látom hol kellene nézni. Elemet nem látok vakuljak meg. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12569) szpal17 válasza RBJ (#12568) üzenetére


szpal17
őstag

Bal oldalon van. Sima elem, csak ilyen ,,hülye,, megoldással van az alaplapra kötve. (kábelesen csatlakozik)

(#12570) diobioesz1 válasza szpal17 (#12567) üzenetére


diobioesz1
tag

Tudod azért kértelek,mert így láthatod,hogy lehet-e telepíteni,vagy nem? A hangulatjellel bajos!
Itt is megtalálható az xp összes,de én nem tudom telepíteni a wlant, ezért kértelek... Szerintem nem lehet...

http://www.drivers-xp.com/fujitsu-siemens/fujitsu-siemens-amilo-pa-1538-drivers-xp/

[ Szerkesztve ]

(#12571) szpal17 válasza diobioesz1 (#12570) üzenetére


szpal17
őstag

Ha felraktad az xp-t akkor az eszközkezelőben van felkiáltójeles eszköz. Mivel ebben a wlan driverben nincs telepítő, ezért manuálisan kell hozzáadni. Jobb gomb a felkiáltójeles eszközre majd driver frissítése. Ott lesz egy telepítő varázsló és a gépről megkeresed a drivert....rámutatsz neki a letöltött fájlok mappájára és elvileg telepíti is.

(#12572) diobioesz1


diobioesz1
tag

Megcsináltam... Nem keresi... Ini filét keres az meg kimaradt a telepítőből. 3 hete szívok. Átolvastam számtalan külföldi és magyar fórumot,eddig megoldást sehol nem találtam.
Wan egy driver amivel titkosítás nélkül rátudok menni,de akkor az egész lépcsőház rajtam lóg.Azért írtam a titkosítást,ha bekapcsolom bármilyen formáját-TP-link Router-á-á, nem csatlakozik.Sőt kék halál!
Vista mini wlan driwer nem jó xp-re,viszont jó 7-8-8.1 blue prewievre.

[ Szerkesztve ]

(#12573) szpal17 válasza diobioesz1 (#12572) üzenetére


szpal17
őstag

Nem lett kártya cserélve benne?
Még a driver genius nevezetű programot tudom ajánlani. Az biztosan megtalálja a megfelelő drivert hozzá. Sok xp-s gépet csináltam meg vele. Egyszerűbb, mint keresgélni...

[ Szerkesztve ]

(#12574) diobioesz1 válasza szpal17 (#12573) üzenetére


diobioesz1
tag

Nem. Minden csavar érintetlen. ezt a drivert nem lehet telepíteni,mert hiányos.

(#12575) diobioesz1 válasza szpal17 (#12573) üzenetére


diobioesz1
tag

Ez egy speciális gép... Van V2030-v2055-Pa 1538. Az utóbbinál a driver kereső sem talál,kipróbáltam,de örülök,hogy segíteni akarsz.
Nincs szükségem az xp-re. Nyolcasokat vettem mikor még 9500ft-volt, azonban ez felháborít, hiszen xp-re adták ki...

(#12576) szpal17 válasza diobioesz1 (#12575) üzenetére


szpal17
őstag

Igazából azért nem értem, mert elég sok ilyen gép megfordult a kezemben és mindnél működött. Próbáld bele esetleg a másik gépből a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#12577) diobioesz1


diobioesz1
tag

Értem! Olvasd légyszi ezt a fórumot,senki nem tudta telepíteni,de nyugati fórumokat is lehet. Én is túl vagyok már egy több mint egy évtizedes telepítéseken,de ez szerintem rajtad is kifogna,mert egy 116 ezres város összes számítástechnikai üzletét,javítóit felkerestem,de már bezárnak,meg elmenekülnek mikor meglátnak a laptop táskával.Hi-Hi!
Ez egy "csoda"! Szándékosan tettem fel a kérdést konkrétan. A Budapesti Notik.hu,úgy vállalná,hogy vigyem a routeremet. Ezt konkrétan nem értettem,mert a másik két gépre simán telepítek bármely rendszert wifivel és bármely routerre felcsatlakozok,ha tudom a jelszót.
Szóval a gyárilag kiadott wifi nem telepíthető,tehát a driver keresők sem találnak semmit.Nem egyet futtattam már le.
Természetesen,továbbra is várom a megoldást...

(#12578) szpal17 válasza diobioesz1 (#12577) üzenetére


szpal17
őstag

Ment pü!

[ Szerkesztve ]

(#12579) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Li1718, XP-vel zörög most, Radeon Omega driverrel, mert mást nem tudtam rákalapálni a VGA-nak. Ha Win7 32bitet teszek fel, az javítja a grafikai tulajdonságait? Most a legkomolyabb játék, ami elzörög rajta, a Return to Castle Wolfenstein. Szeretnék Stalkerezni... A NFS Underground 2 már akadt rajta.

És egyébként hogy fog futni a 7 1gb rammal? (később akarok bele +1gb)

Köszi előre is!
Dodo

(#12580) diobioesz1 válasza dodopek (#12579) üzenetére


diobioesz1
tag

Szia!
Javaslom tegyél rá windows 7-et,de ne enterprisét,hanem a legkisebbet a startert. Abból is keres integrált változatot amibe már benne vannak legalább a májusi frissítések rakva.Van ilyen! Az update leküldi frissítéskor a gépedre a drívereket,kb 20-22 lesz csak, mert a többi benne van már a telepítő lemezbe.

Az integrált videó kártyád 256mb,csinálj egy ellenőrzést,hogy ebből mennyit hagy meg a gép játékra. Nem mindegy.
Szóval ezzel a módszerrel,másfél,két óra alatt teljes a rendszered.
Én nem játszom,csak egy könnyű rendszert ajánlok a gépedre,ami szerintem neked kell mindent tud.

Ha valamiben segíthetek,írjál privive.
Üdv,
János.

(#12581) civil3d


civil3d
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy régi amilo pa1510 lapi amibe sikerült szerezni egy tl-62 procit gyári manual szerint ezt még kezeli. Sajnos nem látja a procit. Elindul betölt szépen de a 2,1 ghzból csak 1,6 tud.
Kérdésem lehet ezzel valamit kezdeni vagy egyszerűen nem tudja kezelni a lap. Elméletileg tudni kellene. Valakinek valami tapasztalat esetleg vagy hadjam a fenébe és rakjam vissza a régi procit.
Segítséget előre is köszönöm.

(#12582) diobioesz1 válasza civil3d (#12581) üzenetére


diobioesz1
tag

Én egy v2030.ba Gyárilag van benne 1.5 celeron,akartam rakni,pentium1,6 2 mb cahce,majd kipróbáltam,1.73 2mb.cache. Tapasztalat,a felét sem látta a gép,703mhz-t látott,ha jól emlékezem.Mivel az elsőt egy komoly szervíz rakta bele,megkérdeztem mi az,azt válaszolták az az óra jele.Köszi! A gép szinte áll vele. Vagyis ezek a szuper amilok, szerintem úgy lettek tervezve,hogy nem nagyon lehet bővíteni.
Megvan még! Simán viszi a win8.1 prewievet is,de a gyári procival.

(#12583) dodopek válasza diobioesz1 (#12580) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, ahogy lehet, rádobom. Aztán, majd jövök nyavajogni, ha valami nem gömbölyű. :D

(#12584) dodopek válasza dodopek (#12583) üzenetére


dodopek
addikt

Sziasztok!
7 home premium lett rádobva, tényleg nagyon karcsú az 1gb ram, ezért szeretnék még egy gb-ot. Jelenleg egy Hynix HYMP512S64CP8-Y5 (1gb ddr2 667mhz) van benne. Emellé vennék egyet ezekből:
kingmax kscd48f-a8ki5
samsung pc2 - 5300s - 555 -12 - e3
transcend 1GB ddr2 667 so-dimm cl5
Melyiket ajánlanátok?
Köszi!
Dodo

(#12585) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szerintem a típusa mindegy,Az a lényeg az is 667-es legyen,bár nem biztos,hogy azon fog működni. Az operációs rendszer,amit felraktál 32,vagy 64 bites?

(#12586) dodopek válasza diobioesz1 (#12585) üzenetére


dodopek
addikt

32 bites. Megnéztem külföldi fórumokon, 2db 667 ram még elmegy együtt.

(#12587) diobioesz1


diobioesz1
tag

Igen! Elmegy,csak a gép "metalítása" miatt sokat ne várj tőle. Nyomd meg a ctrl+alt+del gombot.előjön a feladatkezelő,nézd meg,hány százalékon megy a proci,mennyi RA-ot fogyaszt. A 32 bites ritkán eszik 1 gb-ot. Jelezz már vissza! Írhatsz a diobioesz@gmail.com címre is.

(#12588) dodopek válasza diobioesz1 (#12587) üzenetére


dodopek
addikt

Jelenleg a win 7 gadget szerint idle 50-60%os ram terhelés van, ami felmegy közel 90re is, ha több progi fut egyszerre. Tegnap pl másolás, live mail, skype ment egyszerre, ezek 90%ot használtak. CPU tök változó. Idle 5-10%, onnan fel vastagon...

Ha szeretnéd, részletesebb leírást is csinálhatok alkalmazások fényében is.

[ Szerkesztve ]

(#12589) diobioesz1


diobioesz1
tag

Köszönöm! Igen,ha több progi fut,felmegy. A 2gb-t,csak jót fog neki tenni. Nekem is van egy hasonló gépem,bár az 4 gb-ig tud,de nem rakok beletöbbet,pedig van mert nem használja ki a rendszer. Everest riport konkrétan megmutatja a RAM mennyivel megy a Te gépedbe. Az enyémbe a 800mhz-is jó mert annyin megy.

(#12590) dodopek válasza diobioesz1 (#12589) üzenetére


dodopek
addikt

Ebbe biztos, hogy nem megy bele a 800Mhz, sajnos saját bőrömön tapasztaltam. Kaptam egy 800as ramot, és sem magában, sem a most benne lévő Hynix-szel nem ment. Csak fekete kép fogadott bekapcsolás után...

(#12591) diobioesz1


diobioesz1
tag

Tudom! Fuitsu betegség... Sajnos annyival megy amennyivel a gyártói meghatározták.Más gépek úgy működnek,ha nagyobbat teszel bele,nem baj, mennek 400 mhz-n pld. mert az van beállítva. Lakóhelyemen,nekem se tudták bővíteni korábban egy v2030-as gépemet,a Notik.hu Budapesten gyógyította meg.Ajánlom Neked a fórumjaikat,sokat lehet tanulni.

(#12592) diobioesz1


diobioesz1
tag

http://notik.hu/forum

(#12593) dodopek válasza diobioesz1 (#12592) üzenetére


dodopek
addikt

:R

(#12594) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy amilo 2654 notebookot.
Olyan gondom van vele hogy nem tudok rá Windows 7-et telepíteni!
Már a legelején ahol bebootol dvd-ről, ott megáll.
Halványan ki van írva hogy Microsoft Windows.
Windows XP telepítőnél csak bal felső sarokba villog a kurzor!
A biosba azt vettem észre hogy a cpu-t nem ismeri fel rendesen!
Mindenféle karakterek vannak csak írva a típusához!
Kiszedtem a CPU-t.
A típusa SLB6M.
Lehet nem jó ebbe a laptopba?
Biost frissíteni próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

(#12595) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Most jobban megnéztem.
[link]
Ez a CPU van benne.
Itt az oldalon azt írja hogy ez PPGA478 foglalatú.
A laptopon lévő foglalatra az van viszont írva hogy PGA479M.
Akkor meg is volna a probléma?

(#12596) diobioesz1 válasza HwAdokVeszek (#12595) üzenetére


diobioesz1
tag

Szia! Szerintem abba a laptopba,bele nyúltak. Most milyen proci van benne? 2x1.5 64 bitest olvastam a gép adatlapján.

(#12597) HwAdokVeszek válasza diobioesz1 (#12596) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

[link]
LF80537 575
2.00/1m/667
Ez van ráírva a cpu-ra.

Azért is írtam hogy ez 478-as cpu, de a foglalat az 479-es.

[ Szerkesztve ]

(#12598) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Egy gyors segítséget kérnék.
Van nála megy Amilo 1505-s laptop, win 7 32bit van fent, viszont a wifit nem tudom bekapcsolni. :(
fn+f10-re nem reagál, letöltöttem a launch managert, de ott is inaktív a kapcsoló.
A win felismerte automatikusan, intel pro wireless 3945ABG.
Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12599) Silent77 válasza Silent77 (#12598) üzenetére


Silent77
veterán

Megoldódott, nem vettem észre elől a kapcsolót. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12600) diobioesz1 válasza Silent77 (#12599) üzenetére


diobioesz1
tag

Köszi! Idáig "vacilláltam",hogy le merjem-e írni. Velem is előfordult...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.