Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) JJános


JJános
addikt

Versenynaptár 2010. ha volt, akkor bocsi!

[link]

2007-05-06 óta itt!

(#5952) válasza hunnylander (#5939) üzenetére



addikt

Ebben mi a juttatás?

Mármint, abban mi a jó a Mekinek, hogy "második Mercédes gyári csapatként festhetik magukat"? Jár ezzel valami egyéb előny is? Mert önmagában elég röhelyes mint fizettség. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5953) hejesírásó válasza (#5952) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mert így könnyebben kapnak szponzort!

(#5954) Oliverda válasza (#5952) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk ingyen kapják a motorokat. Legalábbis legjobb tudomásom szerint ez egyszer biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5955)



addikt

Irvine jól megaszonta Buttonnak

Érdekes elmélet. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5956) hunnylander válasza (#5952) üzenetére


hunnylander
őstag

Szerinted a McLaren Group 40%-a mennyi pénzt érhet? Ki kell fizetniük azt, amit Daimler visszaad, vagyis ezt a 40%-ot. És ez évekbe fog telni, hiába vannak Ronnak nagyágyú befektetői és hitelezői (Bahreini királyság, TAG Group,...). A Daimler nem is engedte volna, hogy amíg benne vannak a cégcsoportban (még benne vannak, míg Ron ki nem pengeti az utolsó pennyt), addig az nekik ne hajtson hasznot pl. reklámfelületként.

Nem az a kérdés, hogy akar e a McLaren ezüst lenni a Mercedes miatt, mert kell is meg meg is éri, mert így jónéhány (tíz) millió euróval kevesebb a fizetnivaló, passzióból, semmi jóváírás nélkül nem reklámoznák a Mercedest, az tuti.

És igen, az eredeti szerződés lejártáig (emlékeim szerint 2011 vége), ingyen jön a motor, és még utána is kapnak, ha akarnak, az meg már filléres tétel, mert a FOTA költségcsökkentési lépései leszorította a motorok árát olyan szintre, ami egy nagycsapatnak pitiáner összeg.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#5957) grabber válasza (#5955) üzenetére


grabber
addikt

"Érdekes elmélet"

Szerintem nem.Alapból is így gondoltam és ez lassan tény lesz :D
Button egyre kevésbé bírom.Szerencséje van,azt hiszi olyan jó pilóta,pedig jópáran elverték már.Barichello is ;] Emiatt egyre jobban szurkolok LH-nak.Mikor ide jött próbált szerény lenni,de nem sikerült mindig ezt a látszatot kelteni.De mintha megváltozott volna azóta(szerintem mindenki megváltozik az első év után,nehéz nem megváltozni.Kivéve Kimit,akit mint egy próbababát beültetnek egy kocsival és talán nem tűnik fel neki,mert megy tovább mintha mi sem történ volna :D )
Nyilatkozatai szimpatikusak nem lenéző stb.
Alonso-t is megkedveltem,mert még régen beképzelt volt.
"gyorsabb vagyok engedjetek előre"Be is bizonyítottan a palánk falán.Ő előbb tud a falra felkenődni ;]
De az elmúlt Renault-os év alatt,megmutatta,hogy sportember és még sem annyira beképzelt mint régen.Egy csapattárs "pilótát"KOval elintézett és pontokat szerzett egy Ferrari-nál is rosszabb kocsival.Futamok alatt meg látszódott,hogy mennyire akar,mint LH.A többi pilóta ilyenkor beszürkült volna a mezőnybe,de ők nem.

(#5958) válasza hunnylander (#5956) üzenetére



addikt

Ok, a 40% money-t azt értem. Meg a motort is.

Csak az a mondat volt kicsit fura, ahol azt írtad, hogy a Meki még használhatja az ezüst színt pár évig, mert ez is a fizetség része.

Ez kb úgy hatott, mintha az ezüst valami kiváltság lenne és a Meki hálás lehet, amiért megengedik neki, hogy reklámozza a mercit.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5959) hunnylander válasza (#5958) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem megengedik nekik, hanem elvárják tőlük, továbbá ezzel a McLaren jót is tesz magának, mert ez biztosan csökkentette a fizetendő kp összegét.

Talán félreérthető volt a kontextus, a McLaren 'fizet' a festésével, vagyis a Mercedes márka reklámozásával a Daimlernek, a súlyos készpénz mellett, hogy ezen utóbbi így kevesebb legyen. Elvégre a festék jóval olcsóbb, mint az a több tíz millió amit jóváírathatnak általa, két évig még hajlandó a McLaren mercis jelleggel működni, ha ezáltal nem szakadnak bele az adósságaikban, mert nincsenek messze ettől, mert az Automotive részlegbe is pakolni kell a százmilliókat.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#5960) JColee válasza grabber (#5957) üzenetére


JColee
őstag

+1 LH nőtt a szememben, de azért nem a kedvencem :P

(#5961) válasza hunnylander (#5959) üzenetére



addikt

Világos.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5962) Motion_Blur válasza (#5955) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Full egyetértek vele.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5963) P00By válasza (#5955) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez jó, ez tetszik :D

(#5964) D@ni88


D@ni88
addikt

(#5965) Bluegene válasza D@ni88 (#5964) üzenetére


Bluegene
addikt

hmm meleg helyzet! :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5966) JJános


JJános
addikt

Január végén, Bruce McLarenre emlékezünk. forrás

2007-05-06 óta itt!

(#5967) wildrain válasza Motion_Blur (#5962) üzenetére


wildrain
addikt

Én arra lennék kíváncsi, hogy a saját pályafutásában hová teszi a Ferrarihoz szerződést. Ugyanúgy besétált az oroszlán barlangjába, és szét lett zúzva.
Az ő esetében ráadásul még az is lehetséges, hogy szerződésben rögzítetten volt második számú versenyző.
Ja, és korábban őt is elverte a "zongoracipelő" Barrichello.

Persze lehet, hogy pont ezért ilyen nagy szakértője a témának. :D

[ Szerkesztve ]

(#5968) hejesírásó válasza D@ni88 (#5964) üzenetére


hejesírásó
senior tag

lehet ez a "barátság" volt az oka anno h MS -nek minden szabálytalankodást elnéztek szinte. :C

(#5969) hunnylander


hunnylander
őstag

Ez lenne az új Sauber?

www.HunnyF1.com

(#5970) Fortissimus válasza hunnylander (#5969) üzenetére


Fortissimus
őstag

ez barmi lehet :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#5971) hunnylander válasza Fortissimus (#5970) üzenetére


hunnylander
őstag

Eredeti Sauber kép! [link] Csekkold az url-t!

www.HunnyF1.com

(#5972) Fortissimus válasza hunnylander (#5971) üzenetére


Fortissimus
őstag

ertem en, el is hiszem, h eredeti, de attol meg barmelyik csapat autoja lehetne vagy akar a tavalyi is az alapjan amennyi latszik belole ;]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#5973) hunnylander válasza Fortissimus (#5972) üzenetére


hunnylander
őstag

Más csapat autóját nem használnák a ma indult új honlapjukon háttérképnek. A hátsó és az első szárnyak alapján ez egyértelműen az új Sauber.

www.HunnyF1.com

(#5974) Fortissimus válasza hunnylander (#5973) üzenetére


Fortissimus
őstag

ok, viccelni probaltam ,de latom veled nem lehet...

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#5975) Oliverda válasza hunnylander (#5969) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez valami renderelt kép. Persze ettől még lehet az új Sauber (rajza).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5976) hunnylander válasza Oliverda (#5975) üzenetére


hunnylander
őstag

Persze, mert arra könnyebb ilyen szürreális 'takarót varázsolni', ami leginkább homoknak néz ki. Az igazi autót hülyék lennének homokkal leönteni. :DDD De a 3D modell a műszaki tervekből ered.

A hátsó szárny kilátszó része elég mclarenes (ami az elmúlt év legkifinomultabb példánya volt), az első szárny oldallapjai meg hasonlítanak a BMW utolsó aerocsomagjára és annak továbbfejlesztése. Az orr az jól meg van emelve, ahogy sejlik, talán a szélességéből visszavettek, légellenállást csökkentendő.

Egyébként ötletes "teaser". Érdekesebb, mint egy ponyvával letakart autó.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#5977) P00By válasza hunnylander (#5976) üzenetére


P00By
nagyúr

Izgis :K :D

(#5978) JColee


JColee
őstag

értelem a köbön :U

(#5979) P00By válasza JColee (#5978) üzenetére


P00By
nagyúr

:N :U

(#5980) D@ni88 válasza JColee (#5978) üzenetére


D@ni88
addikt

jóhogy addigra a tripla és a quad lesz elterjedt ;]

(#5981)



addikt

2009.11.23.
Rosberg a Mercedes húzóembere akar lenni

2010.01.07.
Rosberg bízik az egyenlőségben a Mercédesnél

:D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5982) JColee válasza (#5981) üzenetére


JColee
őstag

ezek szerint akkor még nem tudta, hogy ki lesz a csapattársa?
1 hónap múlva: Rosberg reméli, 1 mpnél kisebb lesz a lemaradása a csapattársához képest

(#5983) Oliverda válasza (#5981) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem annyira rossz az a Rosberg srác szerintem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5984) válasza Oliverda (#5983) üzenetére



addikt

Én kifejezetten jónak tartom. Irvine szerint Button is. :D
Schuminak nehéz dolga lesz vele.

De attól még vicces. Hirtelen milyen egyenlőségpárti lett. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5985) grabber válasza (#5981) üzenetére


grabber
addikt

Lehet,hogy csak azt mondták:
"Schumacher lesz a csapattársad"

De azt elfejtették,mondani,hogy abból is a Michael :C

Rosberget nem féltem,Barichellot annál inkább:
"Michael mögötted van,Michael mögötted van,de te versenyben vagy" :D

[ Szerkesztve ]

(#5986) válasza grabber (#5985) üzenetére



addikt

Hajnalban virágzik a kankalin. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5987) Oliverda válasza (#5984) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk ismerve a történelmet nem csodálkozok ezen. Jogosan lehetnek aggodalmai.

Szvsz ha lenyomja párszor MS-t akkor nagyot nőhet a renoméja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5988) Qru válasza Oliverda (#5987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Szvsz ha lenyomja párszor MS-t akkor nagyot nőhet a renoméja."

Erre gyúr kb az egész mezőny akiknek ütőképes kocsijuk is van. ;) Ezért várják/várták vissza annyira, hogy odasózhassnak neki. Azért jó érzés lehet egy 7x VB bajnokot alázni a pályán. Valószínűleg a Merci jó verdát készít(ett) szóval sztem abszolúte nyílt sisakos lesz a küzdelem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5989) P00By


P00By
nagyúr

"Egyenlő státuszban leszünk a csapatnál. A Mercedesnél ez mindig is így volt, ez a filozófia náluk"- nyilatkozta Rosberg az Auto Bild Motorsport legfrissebb számában.
:))

(#5990) grabber válasza P00By (#5989) üzenetére


grabber
addikt

Mióta van a Mercedes-nél? :U

Brawn is Button-t erőltette,kétlem,hogy Schumacher-t nem helyezné előrébb Rosberg-nél

(#5991) JColee válasza grabber (#5990) üzenetére


JColee
őstag

nem hiszem, hogy előrébb helyeznék (max pr meg hasonló hülyeségeknél), mert ha az öreg mégse olyan gyors, mint remélik, hamar koppannának

egyébként hogy ment a digit vizsga? :D

[ Szerkesztve ]

(#5992) Oliverda válasza grabber (#5990) üzenetére


Oliverda
félisten

Button-t azért erőltette a szezon közepén mert előtte már megnyert versenyt és elég jó kis előnye volt már.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5993) grabber válasza JColee (#5991) üzenetére


grabber
addikt

Csak kiderül.

Nem lett 5-ös,így újra megyek kedden :DDD Haveré 4-es lett,de a beugró részén éppen,hogy átment,ellentétben velem :W

Rosberg: Egy rossz pontot viszont már biztosan szerzett Schumachernél, ugyanis elárulta, Mika Häkkinen volt a nagy kedvence :DDD

Oliverda: Azt nem tagadom,de az elején is kicsit Button felé ment a taktika,igaz ő nyerte a futamokat.De ezzel az egyenlőség felfogással,hiába van valaki előrébb a pontversenyben,nem kéne akkor is támogatni a másiknak.

[ Szerkesztve ]

(#5994) Oliverda válasza grabber (#5993) üzenetére


Oliverda
félisten

"Rosberg: Egy rossz pontot viszont már biztosan szerzett Schumachernél, ugyanis elárulta, Mika Häkkinen volt a nagy kedvence"

Ja, mert ha MS lett volna a kedvence akkor azt biztos lenyilatkozta volna. :DDD

Amúgy akkoriban az apuka Keke Rosberg volt Hakkinen managgere tehát nem meglepő hogy inkább neki szorított.

Az elején Barrichello nem volt olyan meggyőző. Küszködött a fékekkel meg az anti-stall is befigyelt párszor.

Amúgy szvsz a másodhegedűsnek kikiáltott Button, Rosberg, Massa, Webber négyes közül még mindig Rosberg-nek lesz a legnagyobb esélye a villantásra. Szerintem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5995) P00By válasza JColee (#5991) üzenetére


P00By
nagyúr

Pedig...! ;)

Nem tudom elképzelni, h MS "rossz" lenne. Max kell majd neki 2-3 futam még belerázódik!

Oliverda: Sztem is!

[ Szerkesztve ]

(#5996) #70869248 válasza P00By (#5995) üzenetére


#70869248
törölt tag

Az a gond, hogy az egyenlőség elve az csak ideig-óráig működhet, nem lehet megtartani.
Márpedig ilyen elv nincs...mármint ideig-óráig tartó elv.
Az év elején egyenlőséget biztosítanak, aztán pedig kialakul hogy ki mögé sorakoznak...mivel a 'krumpli már majdnem finom, míg a kőolaj...'

Még akkor sem, ha egyébként egy csapatnak köze sincs a futamgyőzelmekhez, vagy a pontversenyhez.
A legérdekesebb mégis az amikor megtörténik a 'csoda'...azaz a tehetség visszájára fordítja az üzleti érdekeket.
Mindig van akinek erősebb a szponzora, támogatottsága, családi háttere, kapcsolatai....vagy egyszerűen jól eladható, vagy az egyenlő tehetség mellett fiatalabb és ezért nagyobb lehetőségek rejlenek benne.
Az F1 bármennyire is üzleti...és piszok üzleti. Mégis megtörténhet az hogy valakiből szupersztár lesz...persze a szupersztár kicsit túlzónak tűnhet.
Kobayashi...2 futamon indult és hirtelen neve lett, míg mások...könnyen eltűnhetnek, hiába nyertek alsóbb kategóriákban, vagy van jó csengő nevük.. vezettek le akár 30-40 futamot kiesés nélkül.

Egy Valentino Rossi is csak egy olasz motoros, hogy jutott el oda hogy motorgyártó cégeknek mondja meg hogy mi lesz? ...hogy egy szavára kövek mozdulnak meg a Dorna-n belül, hogy szponzorok...tök mindegy milyen nemzetiségű szponzorok sorakoznak.

(#5997) hunnylander


hunnylander
őstag

(#5998) JColee válasza P00By (#5995) üzenetére


JColee
őstag

úgy gondoltam, ahogy b-type leírta
egyébként linkelni én is tudok más fórumtársak véleményét, csak kár, hogy semmit nem jelent az ég világon :)

[ Szerkesztve ]

(#5999) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

4 nap múlva láthatjuk Alonso-t először Ferrari szerkóban [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6000) P00By válasza JColee (#5998) üzenetére


P00By
nagyúr

Értem. Te is tudsz linkelni? Nem gondoltam volna :N

hunnylander: Ez is érdekes lesz, h ki hogyan variál az üzemanyag tankkal. Informatív cikk!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.