Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Geryson


Geryson
addikt

Pár napja kapom itt a újabbnál-újabb híreket, Ti nem hallottatok róluk?

Pl. ez

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12552) Đusty válasza cintula187 (#12550) üzenetére


Đusty
addikt

Voltam idén vagy 4-szer, pedálok még mindig nem jók, csak az airbusban. Úgy tudom váltás volt az üzemeltetők terén, de minden a régi, kezelők mások.

[ Szerkesztve ]

(#12553) Cypresss válasza uRSul (#12549) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Ha hiányoznak az adatok, akkor célszerű editorral minden szükséges infót bevezetni. Hétvégén már otthon leszek tudok küldeni real world adatokat, ha kellenek.

Más: [Gyönyörű]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12554) Geryson válasza Cypresss (#12553) üzenetére


Geryson
addikt

De komoly! Ez már FSXI? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12555) cintula187 válasza Cypresss (#12553) üzenetére


cintula187
addikt

Megkínozzák rendesen :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12556) uRSul válasza Cypresss (#12553) üzenetére


uRSul
tag

Megköszönöm, ha szánsz rá időt! :R

(#12557) cintula187 válasza Cypresss (#12553) üzenetére


cintula187
addikt

Azért jopár felvételnél drónon van a kapera és nem helikopteren. Onnan gondolva milyen relative közel van a kamera.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12558) Jorus


Jorus
nagyúr

Ez durva - lelőttek egy 777-est Ukrajna felett.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12559) cintula187


cintula187
addikt

Segitség kéne srácok. Nem tudom, hogy a legutóbbi airac frissítéssel van e összefüggésben, de akármilyen útvonalat írok be az FMC-be "route not in database" fogad. TEhát pl. LHBP/LOWW -ra.
Akár PMDG 737,747 vagy MD-11 ről legyen szó. Mitévő legyek?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12560) Geryson válasza cintula187 (#12559) üzenetére


Geryson
addikt

Lehet hülyeséget kérdezek, de ezek az útvonalak el vannak mentve a Flightplan mappába?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12561) cintula187 válasza Geryson (#12560) üzenetére


cintula187
addikt

Lehet rosszúl írtam.
Végülis nem az utvonal hanem amikor simán beírom az fmc be az origin és destination reptereket.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12562) Geryson válasza cintula187 (#12561) üzenetére


Geryson
addikt

Hát még mindig nem vagyok benne biztos, hogy jól értem-e.

Az Origin-hoz írod azt a repülőteret, ahonnan indulsz, a Dest-hez a célrepülőteret. Mindkettő egy 4 karakterű ICAO kód, nincs kötöjel, nincs semmi. Origin: LHBP, Dest: LOWW

Ha elírod az ICAO kódot, akkor az jön ki, hogy "not in database". Ez a gondod?

A másik "not in database" hiba akkor lehet, ha a co-route résznél nem elmentett útvonalat akarsz előhívni.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12563) cintula187 válasza Geryson (#12562) üzenetére


cintula187
addikt

Nem elmentett útvonalról van szó. Helyesen próbálom beírni az ICAO-t.

POS INIT nél se tudom beilleszteni a KJFK -t. Eddig ilyen gondom nem volt.

[link]

[link2]

MD-11 nél detto.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12564) cintula187 válasza cintula187 (#12563) üzenetére


cintula187
addikt

Érdekes hogy csak a PMDG gépek szarakodnak. AZ aerosoft airbus jó.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12565) cintula187


cintula187
addikt

Airac valamit szétqrt?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12566) Geryson válasza cintula187 (#12565) üzenetére


Geryson
addikt

Ahaaa, értem most már. Hát igen, akkor ez AIRAC gond lesz...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12567) cintula187 válasza Geryson (#12566) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor megpróbálok downgradel elni az airacban.,

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12568) cintula187 válasza cintula187 (#12567) üzenetére


cintula187
addikt

1405-ös Airaccal nincs gond. Hmm. Nálad nincs ilyen gond a legfrissebbel HA fent van..

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12569) Geryson válasza cintula187 (#12568) üzenetére


Geryson
addikt

1405-ös van fent még nekem egyenlőre, azzal nálam is minden OK.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12570) Cypresss válasza uRSul (#12556) üzenetére


Cypresss
senior tag

Privát ment. :)

Ha esetleg valakit érdekel PMDG 777-200 SP1 elérhető: [link]. Újdonságok: finomított Fly by wire rendszer, WX radar (csak ASN-el működik), mely tartalmazza a szélnyírás előrejelzést is, teljes datalink szimuláció, taxi kamera (csak a 777-300-ban), 5.1-es hangok, további apróságok.

Megjelent a 777-30ER is [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12571) MrPetya19 válasza Cypresss (#12570) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az a taxi kamera mit tud?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12572) Cypresss válasza MrPetya19 (#12571) üzenetére


Cypresss
senior tag

[link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12573) Cypresss


Cypresss
senior tag

OFF:

Mivel július 1-től, egész kedvező roaming díjjakkal lehet telefonálni az EU-ban, gondoltam megosztom a következő képet, az árak a Stena Line kompjáratain érvényesek. Nem éreztem szükségét egy hosszú beszélgetésnek... ;]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12574) wolruf válasza Geryson (#12551) üzenetére


wolruf
őstag

Remélem a külső kiegészítők illesztését megírják hozzá :) (panelek, yoke-ok)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12575) Jorus válasza Cypresss (#12573) üzenetére


Jorus
nagyúr

Múlt héten Finnországban voltam, onnan 75 Ft a híváskezdeményezés és 25 Ft a fogadás per perc, az egész kedvező. A kompon lehet, hogy csak a Mars szondán keresztül lehet kommunikálni, azért ilyen drága. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12576) Cypresss válasza Jorus (#12575) üzenetére


Cypresss
senior tag

A szomszédban voltam; Svédország, ott 74 volt az indítás és 19,85 a hívásfogádás ára, szerintem is abszolút vállalható számok. Az nem tudom min keresztül ment a kapcsolattartás, de az biztos, hogy a hardvert a telenor adta. Mindenesetre brutál árak, ennyiért lehet megérné magammal vinni egy postagalambot és azt küldeni haza sürgős esetben. :D

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12577) TepsiMan


TepsiMan
újonc

Jó napot!Lenne egy olyan kérdésem hozzátok,hogy valaki ért -e a SbuilderX-hez,vagy valami hasonlóhoz?A problémám nem egyszerű!Ugyan is "szerver plunins" kellene hozzá,amiben látom a Google Earth 2009/7/31 dátummal jelzett képeket,amit fsx.bgl formátumba szeretnék kimenteni(csempe).Max úgy tudnám nektek honorálni,ha kapok segítséget,hogy a BudapestX 2.00-ból kiszedem azt az elmosódott szart,és berakom a normálisan látható képet.Már rossz nézni,hogy a Csehek fullos kép felett repkednek,a Magyaroknak meg jó a plecsni is!?Na jó a repterek környékére nem panaszkodom,mert az tökéletes(Y)Tisztában vagyok azzal a ténnyel,hogy csak egy része látható egységesen,és ezt kéne kihasználni!Aki tudna segíteni könyörögve kérem!

(#12578) Buci21


Buci21
addikt

üdv!

teljesen idegen nekem a szimulátorok világa, de szeretném kipróbálni a mókát. Lehetőleg nem költenék rá sokat, csak pár ezret (max 10-12-t). Notebookom van, i5 2450m procival és 7650M OC videokártyával, valamint 6GB RAM-mal. Milyen felszerelés szükséges? Hogy érdemes? Egyáltalán melyik programot ajánljátok?

(#12579) Đusty válasza Geryson (#12551) üzenetére


Đusty
addikt

magyarul is:
[link]

(#12580) Cypresss válasza Buci21 (#12578) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Mivel a procid nem túl combos FS2004-et javasolnék, az sokkal jobban fog futni mint az FSX. Ha teljesen kezdőként ugrasz a témának, akkor először érdemes végigfutni a beépített Learning Centeren és megcsinálni a feladatokat, ha már úgy érzed jól megy, akkor úgyis eldöntöd, hogy a kisgépes vagy a nagygépes világ a szimpatikusabb.
Ezenkívül számos egyéb kiegészítő van (időjárás, domborzat, repterek, stb), amivel az FS9-et nagyon széppé és realisztikussá lehet varázsolni.

Kis gépes világban nálam [ők] az etalon, nagygépesnél pedig [ők] [ők] és [ők] nagyon jók.

Persze az első dolog amit vásárolnod kell az egy normális szarvkormány-pedál kombó (CH Products vagy Saitek termékeket érdemes nézni) lesz. :K

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12581) Buci21 válasza Cypresss (#12580) üzenetére


Buci21
addikt

okés, köszi az útmutatást :R

ezért bírom ezt a fórumot, sokan segítenek :C

(#12582) Jorus


Jorus
nagyúr

Épp most zúgott el a fejem felett a Crgolux 747-ese - 13R final alatt lakom - és megnyugodtam, hogy én is pont így szoktam final-en közlekedni. Nagy fékszárny, nagy gáz, nagy állásszög. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12583) TepsiMan válasza Cypresss (#12580) üzenetére


TepsiMan
újonc

hi:)Na ezt megcáfolnám!Eleinte én is azt gondoltam,hogy fsx sokkal jobban fogja gyötörni a gépem,és láss csodát:O Kimerem jelenteni,hogy sokkal jobban fut a gépemen,mint a 2004:O Szerintem már 2004-hez is voltak HD felhők,rex meg minden..(ezek zabálják meg a gépet,nem pedig mert fsx)Az is hülyeség,hogy csútra felhúzni mindet,csak is a scenery-nél tedd,és ott sem mindent!Mondom a sorrendet:felrakod fsx kicseréled crack sp1 és install sp1..aztán sp1 cracket kicseréled sp2 csrack install sp2 és még ezt miután felraktad,cseréld ki sértetlen sp2 crackre..:) Elvileg nem kéne akadozni neki,meg a telepített gépek sem lesznek áttetszőek..Viszont valamelyik igényli a direktX 10"zest.. MSI gx 700x notebookkal nyomatom.:V (HD fotó scenery,Shade,enbséries,alakított fsx.cfg bőven elég)Ha még ezt fokoznád,akkor én is ajánlom a nagyobb gépet!

(#12584) TepsiMan


TepsiMan
újonc

Ez amúgy saját képem..minőségért elnézést,mert az eredeti már nincs meg:(Ha tetszik hozok frisset..:)

(#12585) czakof1946


czakof1946
tag

Hogyan lehet a GPS-t előcsalni?

Ebből :N

[ Szerkesztve ]

(#12586) hhelikopter


hhelikopter
tag

Egy kis mese estére. Idáig is egy igencsak brutál PC- én futattam az FSX- et és nem is panaszkodtam, panaszkodhatok. A légi forgalom és a felhőzet kivételével minden csúszka fullon van, és megvan a 40 FPS átlag. Legkisebb 30 FPS, legnagyobb 60 FPS. Kiegészítők: ORBX, REX, különböző változatai…

Gondoltam, hogy beruházok, amit meg is tettem. Vettem egy SSD –t 48.000 Ft ért, valamint egy „csúcs” videókártyát ASUS R9 290X 135.000 Ft. Mindezt azért tettem, mert régóta terveztem a fejlesztést, és nehezen kiköhögtem rá a pénzt.

Nem voltam naiv, és nem is vártam azt, hogy 100 FPS hasítok majd, na de amit tapasztaltam az siralmas. -10 FPS pluszt vártam egyébként-.

SSD, videó kártya – be a gépbe telepítés, full új rendszer, majd FSX, utána a kiegészítők. CFG a már korábban módosított és jól beválttal felülírva a friss telepített cfg, és teszt.

Átlag FPS 30, legkisebb 15 FPS, legnagyobb 40 FPS. Minden beállítás ugyanúgy, mint fenti felállásnál. Azt gondoltam kiba..om az egész gépet az ablakon, és pusztuljon a földgolyóról, aki ezt a szenny programot megírta. Állítgattam, de semmi változás.

Visszatértem a jog öreg HDD –re és most ott nyomom tovább ugyanazon FPS értékekkel, ami volt korábban. 40 FPS átlag. Legkisebb 30 FPS, legnagyobb 60 FPS.

Tanulság:
- Két egyforma telepítés nincs, hiába állítod be ugyanúgy, mint korábban nem azokat az értékeket, élményt fogod tapasztalni
- Hiába veszel csúcs videokártyát nem lesz változás az FPS értékbe
- Kibaszott szar program volt, és az is marad

Persze ami a tanulság, azt már más is megírta. Kilapátoltam 200.000 Ft a kukába, ahelyett, hogy elutaztam volna a tengerpartra. Megtanultam a leckét.

Azért arra, kíváncsi lennék, a nagy FSX mágusoktól itt a fórumon, hogy full cuccokkal miért ilyen csapni való FPS értékeket kaptam, és hol kezdjek turkálni a CFG- be, a javulás érdekében.
Akinek ilyen cucca van, mint nekem, megköszönném ha elküldené az FSX. cfg kíváncsi vagyok rá.

Ui.: Nvida kártya sem jobb, mert próbáltam...

Köszi előre is!

(#12587) Csorbi válasza hhelikopter (#12586) üzenetére


Csorbi
addikt

Soha senki nem állította, hogy VGA éhes az FSX, sőt, folyamatosan arról beszéltünk itt végig, hogy VGA-ból egy középkategóriás, de 2 GB-os kártya bőven elég FullHD-ra. Az FSX kifejezetten CPU igényes. Nem tudom mi alapján invesztáltál egy ekkora VGA-ba FSX miatt, de rossz döntés volt.

(#12588) aviator válasza hhelikopter (#12586) üzenetére


aviator
tag

Úgy érzem néha, hogy teljesen felesleges ez a topik. Mert nem olvassák el pont azok, akiknek erre a legnagyobb szükségük van. Pedig az egyik legértékesebb magyar FSX fórum. Ha van egyáltalán másik

Vannak azért itt topikban igen nagy tudású kollégák a témát illetően (magamat nem feltétlenül sorolnám ide). Van ezen kívül egy FSX tweak-ekről (és nem csak arról) szóló blog

Én télen építettem új gépet az FSX alá, de mielőtt egy fillért is kiadtam volna a kezemből, elolvastam minden ide vonatkozó, magyar, illetve külföldi leírást, véleményt, fórumbejegyzést, és feltettem a (néha triviális, néha értelmetlen) kérdéseimet itt is. Mindenre kimerítő választ kaptam, 120k-ból olyan gépet építettem, ami nem több és nem is kevesebb, ahhoz képest ami az FSX használható futtatásához szükséges. Ahogy az előttem szóló fórumtárs is írta, az FSX processzor igényes. Hozzáteszem ez olyan dolog, mint például az, hogy az első két ember a Földön Ádám és Éva volt...

A "minden csúszka fullon van" egy elég hibás megközelítés, ha FSX-ről beszélünk, de ha egy kicsit képben vagy, akkor bizonyára olvasgattál a témában már pár cikket, leírást...ha még esetleg nem, akkor tedd meg és rá fogsz jönni, hogy alig van 1-2 olyan csúszka aminek az ajánlott értéke maximális.

Jó, hogy megvan a 40 FPS átlag, de miután az emberi szem 24 FPS-től látja folyamatosnak a képet, kérdezem én, hogy miért is van erre olyan nagy szükség? Az persze más kérdés, hogy jó ha külső FPS limitert használunk az FSX-ben pedig unlimited FPS beállítást. Így néha elérhető a 40. De véleményem szerint ez nem szükséges a használatához. Én boldog voltam stabil 18-al is annak idején. Sőt. :)

A HDD-ről SSD-re való váltás volt az én véleményem szerint a beruházás értelmes és szükséges része. Ezt én is megtettem, a gyorsabb elérés néhány plusz FPS-t hozott. De nem sokat, csak eleget.

Többször is szó volt már róla, hogy az FSX valóban egy nem kimondottan jól megírt program. Én magam is legalább harmadszor írok már a VAS-ról (Virtual Adress Space) ami egy 4 Gb nagyságú virtuális memóriahelye az alkalmazásnak. Ide pakolássza azokat a dolgokat amire futás közben szüksége van. Scenery, textúra fájlok, repülőgép kiegészítők...ezeknek minden olyan elemét amelyet folyamatosan használ a program. Ha ez a hely megtelik, először instabil lesz a futás, utána eltűnnek a képernyőről bizonyos dolgok (változó, hogy mikor mi), végül OOM errorral kilép. Ez pedig nem a géped hibája lesz hanem az FSX-é, amin nem tudsz változtatni. Azaz, hogy dehogynem. Írtam már valakinek olyat, hogy az első dolog amit el kell döntenie az az, hogy kísérletezni szeretne az FSX-el, vagy használni szeretné. Neked is el kell dönteni, hogy az FPS számláló meg a csúszkák fontosabbak-e, vagy a stabil, megbízható futás és a problémamentes használhatóság. Olvasnivaló

Innentől kezdve lehet mondani nyugodtan, hogy az egyszer FSX felhasználó aki sok sok órát tölt azzal, hogy kiegészítők tömkelegét pakolja be a szimulátorába az a VAS eléggé véges mivolta miatt maga alatt vágja a fát.

Én 11 éve nyúzom a szimulátort. Ha kellőképpen értesz hozzá és rászánod az időt akkor igenis létezik két (közel) egyforma telepítés. A videokártyával kapcsolatban igazad van, bár kicsit drága tanulság volt. Az FSX pedig valóban nem a legjobb program és ennek valóban nem feltétlenül így kéne lennie (mondjuk a trágár kifejezésektől azért tartózkodtam volna), de ha az ember megtanulja használni (időt energiát nem kímélve...nem fog egyik pillanatról a másikra úgy működni ahogy azt te akarod), akkor néha csodálatos élményekkel leszel gazdagabb egy fél nap szimulátorozás után.

Sajnos ez nem egy NFS vagy egy COD amit felteszel és megy 237 FPS-el és "mindencsúszkamaxon" beállításokkal. Lelke van és azzal bizony törődni kell, ezt pedig kevesen fogadják el, inkább pénzt költenek rá, az nem kerül olyan sok időbe, hátha attól jobb lesz. Nem. Nem lesz jobb. Legalábbis nem mindig. Úgy biztos nem, hogy a megfelelő információ hiányában teszed ezt.

[ Szerkesztve ]

(#12589) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

tudnátok javasolni olyan konfigot, ami ténylegesen FULL grafikán minimum 50 fps-sen stabilan elviszi az FSX-et? A pénz annyira nem akadály, az ismerősöm, aki venné, szerintem 400-500k-t is beleölne, de tényleg olyan konfig kéne, ami 120%-ra elviszi fullon a játékot. Eddig egy kb 6 hónapos Alienware laptoppal próbálkozott, de elég gyengén muzsikált. Tudom, hogy legonkább CPU-éhes a játék.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#12590) czakof1946 válasza HellGreg (#12589) üzenetére


czakof1946
tag

Elolvasandók az előző pár hozzászólások :C
Ezek szerintem pont arról szólnak, hogy tökéletes gépet az FSX alá nem lehet összerakni. Mert már az is kérdés, hogy milyen a tökéletes FSX. Ez egy filozófiai kérdés :)
Nekem egy i3-as laptopon megy, nekem megfelel. Látok olyan videókat, ahol 15-20 fps. Nálam 30-ra van limitálva és ezt eléri, 25-29. Kivéve ha sok a felhő, akkor 15 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#12591) Đusty válasza HellGreg (#12589) üzenetére


Đusty
addikt

Így van ilyen gép nincs, tíz hozzászólással feljebb link, kitartás, meg lesz csinálva többmagos processzortámogatás alá aztán mehet az ereszd el a hajam :DD , remélem nem cseszik el és még ebben az évtizedben lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12592) pakriksz


pakriksz
őstag

Új rendszer került a gépemre, és volt egy FSX telepítésem másik partición. Letöltöttem az FSX registry utility nevű cuccot ami beírta a registrybe a szükséges paramétereket, így elindul, csak: "Unable to create default cache directory: C:\ProgramData\Microsoft\FSX\SceneryCache"
Pedig nem is ide van telepítve, nem is a C partición van, de ez a szerencsétlen még is a C-n akar cachelni. Miért? Mi erre a megoldás (a gányoláson kívül hogy létrehozok oda egy ilyen mappát)?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#12593) Buci21 válasza pakriksz (#12592) üzenetére


Buci21
addikt

Miért gányolás? Nem ismerem az FSX mélylélektanát, de szerintem teljesen oké lenne létrehozni azt a mappát. Van helyed a C:-n nem?

(#12594) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok,

Korábbi hozzászólásom kiegészítése:

Amint az kiderült a fent leírt hozzászólásból ((#12586)), nagyon elkeserített a komoly beruházás után kapott eredmény, és nem is hagyott nyugodni a dolog.

Vártam három napot, megpihentem, és nekiláttam az elejéről. Azaz friss operációs rendszer telepítésétől, stb..

Mi volt a hiba, amiért a katasztrofális FPS eredményt kaptam:

1. FSX telepítése, aktiválás, load default flight, kilépés, számítógép újra indítása.

2. SP1, load default, reboot, majd SP2, VAGY(!) Acceleration pack telepítése, regisztrálás, load default flight, kilépés, számítógép újra indítása.

3. Töredezettség mentesítés a meghajtón. /SSD esetében nem kell

4. Minden addon-t külön-külön telepítünk, telepítés után load default flight (ez azért kell hogy újra tudja építeni a program a scanery library-t) majd gép újra indítása.

Na Én ezt mulasztottam el, minden feltelepítettem egybe, és egyszer indítottam. Erdmény katasztrofális volt!

Eredmény amire jutottam a következő fejlesztést követően, illetve betartva a telepítési útmutatásokat:

- ASUS Radeon R9 290X R9290X-DC2OC-4GD5 4GB GDDR5 PCIExpress
- SAMSUNG 256GB SATA3 2,5" 840 Pro MZ-7PD256BW

A mérések alapján 6-15 FPS jelentett a fejlesztés (SSD, videókártya) ami várakozásaimnak megfelel. Szeretnék segítséget nyújtani azoknak akik gépvásárlás előtt állnak, vagy gyűjtenek és terveznek komoly fejlesztést hobbijuk érdekében, mire számíthatnak.

Jelenlegi konfiguráció:

-ASROCK P67 Extreme4 Gen3,
-INTEL Core i7-2600K @ 4,9GHz
-CORSAIR 8192MB DDR3 1600MHz CL9 KIT
-NOCTUA NH-D14
- ASUS Radeon R9 290X R9290X-DC2OC-4GD5 4GB GDDR5 PCIExpress
- SAMSUNG 256GB SATA3 2,5" 840 Pro MZ-7PD256BW

Helikopterekkel repülők földközelbe, kisebb repülőtereket használom a következő kiegészítőkkel:

- REX Essential Plus with Overdrive
- Orbx FTX NA BLUE Pacific Northwest
- Orbx - FTX: NA 11S Sekiu Airport
- Orbx - FTX: NA 1S2 Darrington Municipal Airport
- Orbx - FTX: NA 2WA1 Diamond Point
- Orbx - FTX: NA 3W5 Concrete Municipal Airport
- Orbx - FTX: NA KORS Orcas Island

- Milviz, Alabeo, Nemeth Design helikopterek

Ezekkel a kiegészítőkkel Minimum 30 FPS, Átlag 45 FPS, MAX: 70 FPS /stabil

Beállítás:

Az élmény csodálatos, akit érdekel vagy vásárlás előtt áll, szívesen megmutatom mire számíthat ezzel a PC konfigurációkkal, beállításokkal, kiegészítőkkel.

Néhány kép: /Klikk a nagyításhoz

[ Szerkesztve ]

(#12595) MrPetya19 válasza pakriksz (#12592) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mi ez a registry dolog?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12596) RCH663 válasza hhelikopter (#12594) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szokták volt mondani a régi bölcsek: " Tanulj mások hibáiból fiam, mert nem fogsz elég sokáig élni ahhoz hogy mindet magad elkövesd!" :R :C

Jó élvezkedést.

(#12597) hhelikopter válasza RCH663 (#12596) üzenetére


hhelikopter
tag

Szia RCH663!

Köszönet a cikkedért, többször elolvastam már, viszont most rájöttem, hogy annak minden pontja szent írás!

(#12598) miresz válasza hhelikopter (#12597) üzenetére


miresz
veterán

Sziasztok.

Egy kedves ismerősömnek rakunk össze gépet FSX,és Prepar 3D v2.2-re. A kérdés,hogy milyen VGA-t vegyünk bele? Amir én gondoltam,és még bele is fér neki árba az az R9 280 (esetleg 280X) vagy egy GTX 770. A kérdés,az az,hogy melyiket válasszuk?

A PC többi fontosabb komponenese:
i7 4770K@4,3Ghz
16Gb RAM
60 Gb SSD (rendszernek)
256Gb SSD (magának a játékoknak)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#12599) wd.taz válasza miresz (#12598) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Én egy i7-4790K-t (jobban hűthető elvileg) vennék inkább és egy olcsóbb VGA-t, ha csak egy FullHD-s monitor lesz ráaggatva.

A többi az rendben van, nem lesz vele gond.

Tazi

[ Szerkesztve ]

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12600) miresz válasza wd.taz (#12599) üzenetére


miresz
veterán

Köszi a választ.

A proci és a többi komponens már megvan,ezeket megvette ő. Én is inkább a 4790K-ra szavaztam volna,de hát már ez van. 4,3Ghz-n totál stabil.

A videókártya a nagy kérdés,hogy mi legyen. Ahogy olvasgattam a Prepar3D eléggé videókártya igényes. Az FSX meg inkább proci.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.