Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Đusty válasza Cypresss (#13597) üzenetére


Đusty
addikt

Részemről a dec 9. 16-19 tűnik a legjobbnak.

(#13602) Cypresss


Cypresss
senior tag

Bétába ért az FS Labs A320: [link]

Ha esetleg nem lenne meg valakinek, hogy mi ez a cég. A PMDG korábbi vezető coderének saját válallkozása, valószínű a minőséggel és a komplexitással nem lesz probléma. :N

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13603) cintula187 válasza Cypresss (#13602) üzenetére


cintula187
addikt

E videó alapján az Xtended színvonalat tuti hozza. Bővebben majd próba után. Béta teszternek nem lehet jelentkezni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13604) Cypresss válasza cintula187 (#13603) üzenetére


Cypresss
senior tag

Sokkal jobb lesz annál.

Szerintem még lehet. Itt a teljes anyag: [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13605) Kbhont válasza Cypresss (#13604) üzenetére


Kbhont
senior tag

Akkor lehet meg kell barátkoznom a buszokkal...? :D

(#13606) cintula187


cintula187
addikt

Szuperkönnyü kompozit anyagokból készült a gépem a mai repülésre. :)

[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13607) wolruf válasza cintula187 (#13606) üzenetére


wolruf
őstag

Ez elég átlátszó trükk :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13608) Cypresss válasza cintula187 (#13606) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez a legújabb lopakodó polgári változata, ugye? Olvastam róla, olyan spéci technológiát használnak, hogy állítólag szabad szemmel szinte lehetetlen észrevenni repülés közben. Elsősorban rejtőzködő milliárdosoknak ajánlja a gyár. ;]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13609) Cypresss


Cypresss
senior tag

[HA-LXA]

Korcsii, szerintem kezd el a liveryt, tuti sláger lesz a hazai szimes közösségben. ;)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13610) Korcsii válasza Cypresss (#13609) üzenetére


Korcsii
őstag

Még ha British lenne, de wizz... no meg amennyi busz van már FS-re, meg amennyire tanulni kéne... kifogás az van :D

Amúgy nem tudom ki hogy van vele, én a 6-7 év alatt kétszer voltam WizzVA-s, de egyik alkalommal sem maradtam úgy egy évnél tovább. Valahogy nem fogott meg, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#13611) Cypresss


Cypresss
senior tag

Az év [Aztája] :Y :Y :Y

Bal oldali nyilakkal (vagy bal egérgomb folyamatosan nyomvatartva) lehet nézelődni 360 fokban.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13612) Kbhont válasza Cypresss (#13611) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ajjaj!
Az "Azta" nem biztos, hogy megfelelő megnyilvánulás... :D
Ahogy Talicska mondaná...! - Nem normális! :DD
Tényleg kicsit a hülyeség határát súrolják!
Fantasztikus videó! :R

(#13613) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném az alábbiakban:

Több olyan Scenery van ahol az időjárási opciót is beállítja a készítő, gondolok itt a Turbulenciára. Repülés közben mondjuk a hegyekbe, illetve folyóknál dobálja a gépet különböző erővel. A kérdésem ebből következően az lenne, hogy egy adott területnek mondjuk egy hegységnek, hogyan tudom a turbulenciáját beállítani, illetve annak az erősségét, mert nekem még normál esetbe sem sikerül beállítani, ha valaki leírná részletesen megköszönném.

Köszönöm előre is!

(#13614) Cypresss válasza hhelikopter (#13613) üzenetére


Cypresss
senior tag

Több olyan Scenery van ahol az időjárási opciót is beállítja a készítő, gondolok itt a Turbulenciára.

Szia, egy ilyet sem tudok. :B Mondanál példát? A turbulenciát a weather engine generálja le és álltja be az FS-ben. Ezek közül az Active Sky a legjobb, erősen javaslom a használatát.

Illetve amennyiben jól értem, te turbulenciát, és nem termiket szeretnél a hegyek között haladva, ugye?

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13615) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
[Venetubo] helyett nem tudtok valami hasonlót? :U

(#13616) Cypresss válasza Kbhont (#13615) üzenetére


Cypresss
senior tag

Néha eltünik egy-két napra az oldal. Utána újra online.

Ha mégsem akkor javaslom Kostát: [link] magyarul pedig RCH összefoglalóját. [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13617) Kbhont válasza Cypresss (#13616) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi! :R

(#13618) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Egy teljesen szűz Fsx:se-vel lenne egy kis gondom. Nemrég kezdtem el újra repülni és most még csak a kisebb gépekkel, beállításokkal ismerkedek. Olyan gondom lenne, hogy egy picit minden gép balra húz. Leginkább a Cessna C172, C208-val repülök, de próbáltam a Beechcraft Baron 58-at is. A nagyobb gépeknél kevésbé jelentős, de a kis C172-nél elég zavaró a balra húzás. Viszont csak akkor, ha ki van kapcsolva az autorudder, bekapcsolt autorudder esetén hibátlanul repül egyenesen. A joy amúgy egy Logitech Extreme 3D Pro, kalibrálás után is ugyan ez a helyzet. Trimmeléssel próbálkoztam, de ahogy 1 egységet trimmelek jobbra a csűrökön, akkor meg jobbra húz. Más fórumon is kérdezősködtem, nem sokra jutottam ezzel kapcsolatban. Esetleg valakinek van ötlete? netán a joy lenne a rossz? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Szerk: A nullzone-on is növeltem, hátha ez lenne a probléma, de ez sem segített.

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#13619) Korcsii válasza csiben1 (#13618) üzenetére


Korcsii
őstag

Ez attól is függ, hogy mennyire húz balra. Merthogy ha jól tippelek, akkor a felsorolt gépek a valóságban is balra húznak az egyetlen légcsavar forgásával ellentétes irányban. Az furcsa, hogy trimmelve viszont rögtön jobbra húz. Kis gépeken a ruddert nem lehet trimmelni?

[ Szerkesztve ]

(#13620) csiben1 válasza Korcsii (#13619) üzenetére


csiben1
tag

A c172 kb 3-4sec után elkezd balra dőlni, ezt nem is lehet trimmelni. A C208 már jobb, itt ez az idő 7-8sec, ezt már lehetne trimmelni. A Beechcraft viszont 2 motoros, most repültem is vele és szépen egyenesen repült. Néha már nem tudom mit higgyek :U
Viszont a c172 néha elég élvezhetetlen nekem kezdőnek. Szinte állandóan gépészkedni kell, hogy egyenesen repüljön. Ha beállítom szépen, pár másodperc és dől balra. Ha ez normális, akkor beletörődök, hogy béna vagyok még, viszont nemrég volt alkalmam repülni egy kis Falke-val ami ugye szintén egy motoros és ott koránt sem kellett így gépészkedni. Csak ezért kérdezlek titeket, hogy ez normális e?

You can walk straight through hell with a smile

(#13621) csiben1 válasza Korcsii (#13619) üzenetére


csiben1
tag

A szerkesztést nem olvastam. A ruddert lehet trimmelni, viszont akkor is elkezd húzni az ellenkező irányba. Igazából már nem tudom mit higgyek :DDD Most repülgettem kicsit a C172vel és kezdek megbarátkozni vele. Talán nem is olyan vészes ez a balra húzás, csak még bizonytalan az irányításom. A fene tudja. Az a gond, hogy nem tudom milyennek kell lennie. Azt máshol is olvastam, amit írtál, hogy az egy légcsavaros gépek húznak a forgásiránnyal ellentétes oldalra egy kicsit, csak azt nem tudom, hogy ennek mekkora mértékűnek kell lennie. Talán majd az idő megoldja és belejövök ;)

You can walk straight through hell with a smile

(#13622) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Esetleg ezen a CPU kihasználtságon lehet valamit javítani? Gondolok a 1 mag 30% kihasználtságára!

(#13623) Korcsii válasza Kbhont (#13622) üzenetére


Korcsii
őstag

Gondolom elérte a beállított fps limitet, vagy a vsync miatt nem számol tovább (ha jól látom, akkor 31 fps-t ír, de erősíts meg). B verzió, hogy valami máshol kevés a rendszer (pl memória vagy vga a bottleneck), vagy csak szimplán az adott szituációban nem kell több számítási teljesítmény.

csiben1: csak egy elgépelést szerkesztettem (képeken -> gépeken) :)
Akkor szerintem ez lesz, ellen kell tartani a motor forgatónyomatkának, ami nem csak a légcsavarra hat, hanem ellenhatással a gépre is (nyilván tömeg és légellenállás jóvoltából kevésbé tud a gépre, mint a légcsavarra).

[ Szerkesztve ]

(#13624) Kbhont válasza Korcsii (#13623) üzenetére


Kbhont
senior tag

21.9 az FPS és 22-re van állítva.
A RAM per pillanat 24Gb corsair 1866/2000MHz.
A VGA r9 290 ami 1100MHz megy a Memory Clock 1355MHz.
Szerintem itt a CPU a gyenge pont, de az meg csak poroszkál...
Ha emelem az órajelet? Most csak 4.3Ghz megy, de simán tudja a 4.8Ghz-t is.
A mikrolag ami még mindig bosszant... :((

(#13625) RCH663 válasza Kbhont (#13622) üzenetére


RCH663
aktív tag

rakd be ezt a képet nagyíthatóba, és privibe dobd át az FSX cfg-det nekem

(#13626) Korcsii válasza Kbhont (#13624) üzenetére


Korcsii
őstag

Szerintem ha felhúzod 30-ra a limitet, megizzasztja a többi magot is.

(#13627) Geryson


Geryson
addikt

EZ megvan?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13628) cintula187 válasza Geryson (#13627) üzenetére


cintula187
addikt

Ez tényleg nyáladzósan szépen néz ki.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13629) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Fsx:se-hez tudtok ajánlani pár ingyenes kiegészítőt? Eddig még teljesen szűz volt, tegnap raktam fel pár free sceneryt az lhsimulations-ról és eléggé megtetszettek. Igazából minden érdekel. Illetve fizetős dolgokat melyik oldalon érdemes nézegetni? Mik azok amik nagyon ajánlottak? Repülőgépek, sceneryk, repterek, minden érdekel :B
Előre is köszi! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#13630) wolruf válasza csiben1 (#13629) üzenetére


wolruf
őstag

Szia!

Szerintem az egyik legjobb:
Just Flight 757 Freemium

Van egy-két nagyobb fejlesztőnek is olyan gépe, amit már nem supportálnak és ingyen kiadták. A neve nem ugrik be, de van egy kis GA egymotoros gép is, nagyon jópofa, sokkal ,,jobb'', mint az alap repcsik.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13631) Cypresss válasza csiben1 (#13629) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Az témaösszefoglalóban találsz egy csomó hasznos linket. Érdemes átnézni.

Más: Uraim! Jó volna véglegesíteni, a Pilots látogatásánák dátumát, mert vészesen fogynak a szabad időpontok. Jelenleg a dec 7-8-9. este 17-20 közötti intervallumnál tartunk.

Aki biztosan tud jönni, az legyen kedves dobjon nekem egy PÜ-t, azzal a dátummal, ami neki a legjobb lenne. Jelenleg úgy néz ki, hogy a European VA-ból is csatlakozna néhány tag.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13633) Kbhont válasza Korcsii (#13626) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
32 -re húztam és így még szinte rosszabb lett a cpu kihasználtság...

(#13634) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Hosszabb kihagyás után ismételten megpróbálkoznék kicsit FS-sel repülgetni. Időközben nem nagyon követtem az eseményeket, most meg csak kapkodom a fejem, hogy a P3D is itt van, mint gyakorlatban is használható alternatíva? :)
Mivel lenne érdemes foglalkozni? Maradjak a jó öreg FSX-nél, vagy esetleg váltsak P3D-re (kiegek közül egyedül a LHSimulation reptereihez, illetve Aerosoft Budapest cityhez -a város környéki kisebb repterek miatt- ragaszkodnék, ha lehet :B )?

(#13635) Cypresss válasza BigBlackDog (#13634) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ha több évre tervezel és fontos a stabilitás, illetve az új VGA-k, CPU-k támogatása, akkor egyértelműen P3D V3. Nem tudom, hogy milyen a konfigod, de ha az átlagnál kicsit is jobb, akkor ne habozz, gyakorlatilag minden fontos kiegészítőt V3-kompatibilissá tettek a készítők (az LH Sim sajnos még nincs köztük, de már készül LHBP 1.4). Attól sem kell félned, hogy mennyire lesz nehéz az átállás, mert az FSX-en alapul minden (menük, kezelés, gyorsgombok, stb). Nem igényel olyan mértékű szemléletváltást, mint az X-Plane.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13636) BigBlackDog válasza Cypresss (#13635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Mondjuk LHBP-nél szerepel már a P3D V3.x is, de LHPR-nél csak elérhető, de nem támogatott. Egyébként mi a helyzet pl. Aerosoft reptereivel? Egy Aerosoft LHBP felmészik/működik P3D-vel is? Kiegészítő (pl. Zlin 142) repülőket működésre lehet bírni?

(#13637) Kbhont válasza BigBlackDog (#13636) üzenetére


Kbhont
senior tag

A Zlin142 hibátlan P3Dv3 -on és bátran állítom, hogy torony magasan a legjobban optimalizált gép!

(#13638) Korcsii


Korcsii
őstag

Black Friday: FSX:SE 70%... a 80% túl sok volt vagy mi, most komolyan? :D

Mondjuk én már hajlok a P3Dv3 fele, ha lesz új gép lassan-lassan.

Btw, M.2-es SSD szörnyeteggel próbálta már valaki az FS-t? Érezhető bármilyen különbség SATA3-hoz képest? Vagy az már az FS-nek is overkill? :D Mondjuk ritkán kell nagyobb adattömeget betöltenie, de akkor jól jöhet. Bár lehet akkor már inkább a RAM/VRAM lesz limites.

[ Szerkesztve ]

(#13639) BigBlackDog válasza Kbhont (#13637) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jól látom egyébként, hogy P3D v3-ban lévő alap gépekből hiányzik jónéhány, ami FSX-ben megvolt?

(#13640) Kbhont válasza BigBlackDog (#13639) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, kevesebb van bent, de nem is kell több...
A default gépeket egyáltalán nem használtam még fs9 ben sem!

(#13641) BigBlackDog válasza Kbhont (#13640) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én sem nagyon, de egyelőre maradok szerintem az FSX-nél. Ahogy látom, ugyan jobb a P3D, de azért nem 150-200%-al több az fps ugyanolyan részletesség mellett. És grafikában sem érzem azt a megváltást a P3D részéről, ami megérné a váltás, ráadásul tudja a fene, hogy melyik kiegészítő fut normálisan P3D v3 alatt. Az FSX meg kb. már be van lőve.

Btw szerintetek melyik proci feküdne jobban az FSX-nek? Egy 3570K 4.8 Ghz-en, vagy egy 6600K 4.5 Ghz környékén?

[ Szerkesztve ]

(#13642) frici-ke


frici-ke
csendes tag

Sziasztok! Egy kis útbaigazítást szeretnék kérni! Frissítettem az airac adatbázist a pmdg 737 ngx-nél de az fmc-ben nem jelenik meg sehogy sem.Valakitől egy leírást kérhetnék ,hogy tudom belevarázsolni? Előre is köszönöm.További szép napot!!!!

(#13643) czakof1946


czakof1946
tag

Olvasom a P3D v3 -ról szóló hsz-eket. Honnan lehet ezt a programot beszerezni? Nem mintha nem lennék elégedett az fs9, fsx-el. Kapható valahol? Látom, hogy virágbolti lehetőség van, de ezen már rég túlléptem :)

[ Szerkesztve ]

(#13644) Cypresss válasza BigBlackDog (#13636) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szerepelni szerepel, de nem a végleges, csak béta. Akit érdekel annak itt a [link]

(#13638) Korcsii: Mi az az M.2? :B

(#13641) BigBlackDog: Ne felejtsd el, hogy a kilenc éves FSX motort reszelgetik, szóval 150-200 százalékot várni szerintem több mint optimizmus. ;] Amiben viszont nagyon sokat javault, az a több magos procik kezelése, VRAM kihasználása, VAS menedzsment (pl: nagy részletességű reptereken és komplex géppel sincs OOM, ami FSX-nél viszont állandó probléma, mindegy hogy lövöd be a cfg-t) és a fizikai szimuláció. Gépek azért hiányoznak, mert itt nem a consumer szegmens a célcsoport, a Lockheed elsősorban oktatásra ajánlja, a polgári szimes közösség csak másodlagos.
Proci: szerintem a 3570-es talán jobb, mert kisebb a fogyasztása, nem kell hozzá brutál hűtés, persze ha kihajtod akkor kvázi mindegy. :)

(#13642) frici-ke: Mit és hogy frissítettél, és hol nézted meg az FMC-ben?

(#13643) czakof1946: [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13645) czakof1946 válasza Cypresss (#13644) üzenetére


czakof1946
tag

Húha! Ez nem semmi pénz! 200$?? Aranyból van. Vagy ez csak nekem tűnik drágának? Meg van ez itt valakinek, vagy csak beszéltek róla?? :)
Ez nem dobozos progi?

[ Szerkesztve ]

(#13646) Kbhont válasza czakof1946 (#13645) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az Academic verzió az csak 60 dodo...! :K

(#13647) czakof1946 válasza Kbhont (#13646) üzenetére


czakof1946
tag

Az egyes verziók melletti szöveg /már amennyire letudtam fordíttatni/ arra utal, hogy ez valójában egy oktató program. Felhasználásilag :) nem összehasonlítható az fs9, fsx progikkal. Az fsx gold edition-t 6000ft-ért vettem. Az Acamedic verzió tud 3x ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#13648) BigBlackDog válasza czakof1946 (#13647) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak a licencelés miatt "oktató program", ha jól tudom. :) Elvileg a MS-től csak professzionális célokra kapták meg a licencet, szórakoztatási célra (alias home júzerek számára) elvileg nem adhatnának -és természetesen nem is adnak el :) - el egy P3D-t sem.

Viszont úgy tűnik, hogy áttérek a Steames verzióra (az már régóta megvan, de tavaly még nem volt ennyi kompatibilis kiegészítő hozzá). Nem rossz a P3D v3.x sem, de valahogy nincs kedvem szórakozni vele, sokkal többet nem ad az SE-höz képest, viszont ahhoz képest nekem drága. :) Ráadásul FSPassengers még nem támogatja. Most sikerült a SE-t is belőni egész tűrhetőre, Aerosoft Budapest Airportot lecseréltem az LHSimualtion féle változatra és kisgépekkel élvezhetően fut minden (valamennyivel több az FPS is, mint a régi FSX-el). Én értem, hogy jobb a grafika a P3D-ben elvileg (gyakorlatban nem sokat vettem észre az árnyékokon kívül), meg elvileg gyorsabb is, de kb. 20 helyett 22 FPS nem jelentős javulás a gyakorlatban számomra az árához képest. Amit viszont észrevettem az első perctől kezdve, hogy az objektumok betöltése nem akasztja meg a futást, szépen lehet látni, ahogy kirenderelődnek, közben pedig fut a dolog mikrolagtól, akadástól mentesen. Szerencsére ez FSX alatt sem jelent nálam észrevehető problémát, nem szokása megakadni objektumok betöltése miatt (vagy csak nekem túl jó a tűrőképességem). Persze ez csak kisgépes repülésre lett elsősorban tesztelve. Természetesen ez mind csak a saját véleményem, ezt tessék figyelembe venni! :B

(#13649) Korcsii válasza Cypresss (#13644) üzenetére


Korcsii
őstag

M.2 (pl: HyperX Predator M.2 PCIe SSD teszt, más még nem volt?)

A mai SSD-k már elérték sebességben a SATA3 korlátait is (merthogy az eleve inkább merevlemezekre lett szabva). Úgyhogy pl az Intel előállt egy SSD-vel, ami PCI-Express slotba illeszkedik, ergo közvetlen kapcsolatban állhat a CPU-val brutális sávszélességgel (PCIe 4x).

Az M.2 elve ugyan ez, de inkább egy mobilos szabványnak indult. Viszont az utolsó két Intel alaplap generációnál már az asztali gépekben is megtalálható az M.2 csatlakozó (kb mint egy memóriamodul, csak épp a másik végén van a csatlakozófelület).

Van még az U.2 szabvány is, ami a korábbiaknak megfelelően "zsinórral" csatlakozik az alaplaphoz, van külön háza (mint egy SSD), viszont ilyen csatlakozók még ritkaság számba mennek az alaplapokon.

Adapterrel csatlakoztatható az U.2 az M.2 slotba, illetve az M.2 is a bővítőkártyán keresztül PCIe foglalatba. Mindegyiknek a hátránya, hogy jelenleg 2-3x olyan drágák, mint egy sima SSD, de ezt a különbséget sebességben is hozzák (2-4x). Legolcsóbb talán az M.2, merthogy se háza nincsen, se PCIe átalakító kártya nem kell hozzá (már ha van az alaplapon M.2 csatlakozó).

Néhány modell:
PCIe: Intel 750 HHHL
M.2: Samsung 950 Pro
U.2: Intel 750 2.5"

[ Szerkesztve ]

(#13650) schawo válasza czakof1946 (#13647) üzenetére


schawo
titán

10 dollárért kipróbálhatod (a fejlesztői változat 10 dollár/hó, 2 licenc jár érte), hogy mennyivel jobb az fsx/fsx:se-nél, és számodra is megéri-e a 60 dollárt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.