Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) ChipKng válasza tembopapa (#13500) üzenetére


ChipKng
aktív tag

??? :F A De Luxe az tartalmazza az ACC pakkot is....

(nekem is az van de megis inkabb megvettem a steam-en 5 euroert az egeszet, mert azon legalabb javitanak valamiket)

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#13502) tembopapa válasza ChipKng (#13501) üzenetére


tembopapa
tag

Sztem nincs rajta mert eddig mindig külön telepítettem fel, vagy exe vagy iso file volt.

Üdv

tembo :N

AMD Phenom 9550 Quad-Core, 3,2GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050

(#13503) wd.taz válasza tembopapa (#13502) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia. Ment egy PÜ.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13504) ChipKng válasza tembopapa (#13502) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Bocs, igazad van. Nekem a Gold van amiben benne van a Deluxe meg az Accel egyszerre.
A Steam Edition meg a gold-ra epul.

2B OR NOT 2B that is FF

(#13505) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

ATC programot keresek FSX-hez. Eddig nem használtam ilyet, úgyhogy egyelőre sötétben tapogatózok. Nem kell semmi bonyolult, meg felesleges feature-ökkel teletűzdelt 10 gigás valami, annyi kell, hogy helyettesítse profi módon az FSX beépített ATC-jét és ha a Mytraffic-al generálok forgalmat azt is tudja kezelni. Földön is, levegőben is. Ha esetleg lehet vele beszélgetni olyan alapon mint az FS2Crew-al, az bónusz de nem alapkövetelmény. Létezik ilyen program?

Köszönöm a tippeket!

(#13506) Korcsii válasza aviator (#13505) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem igen használtam ilyen programot, mert rögtön VATSIM-es repülést céloztam meg, addig meg elvoltam. De a témában jó kis fórumtéma: [link]

(#13507) aviator válasza Korcsii (#13506) üzenetére


aviator
tag

VATSIM-ezek én is, csak sajnos azt veszem észre, hogy a színvonal az már régen nem ott van, ahol 5-10 éve. Olyanokkal akadok össze néha véletlenszerűen, hogy a falat kaparom: Öten voltunk egyszer Gatwick final-en 26L-re irányítás nem volt, mindenki szépen tette a dolgát, figyeltünk egymásra, ötmérföld, nagyon szuper volt. Egészen addig amíg jött egy balf*sz és átlibbent a final-en persze pont keresztül a siklópályán, majd egyértelmű hátszélnél befordult a 08R final-re, majd mikor feljött az irányító, mondta neki, hogy ő már nem szeretne átstartolni és leszáll... :W. Az ilyeneknek el sem érdemes kezdeni magyarázni, hogy hátszél meg leszállás...röviden ez az érdeklődésem oka. Az ötletet köszi, megnézem, szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13508) Korcsii


Korcsii
őstag

Ha már technikai fórum: ötlet arra, hogy külső programból hogy lehetne mentést csinálni FS-en belül? (C#)

(#13509) ChipKng válasza Korcsii (#13508) üzenetére


ChipKng
aktív tag

SimConnect API esetleg?

2B OR NOT 2B that is FF

(#13510) Korcsii válasza ChipKng (#13509) üzenetére


Korcsii
őstag

Hmm, valami valóban van, csak múltkor túl korán feladtam a keresgélést.:) [link]
:R

(#13511) Korcsii válasza Korcsii (#13510) üzenetére


Korcsii
őstag

Már csak egy gond van: FS2004-re nincs SimConnect. :D No mindegy, ha FSX-re meglesz, már az is előrelépés.

(#13512) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Régen kapcsoltam be a szimulátort, de majd ősszel ismét próbálkozom a repülgetéssel...
De van egy kérdésem, amiben nagyon bizonytalan vagyok, világosítson fel már valaki erről!
Az a helyzet, hogy nekem a STEAM-os FSX van fenn, és az eredetit letöröltem, épp azért, mert a kettő fentléte valahogy mindig okozortt valami problémát. A kérdésem az, hogy a PMDG 737 NGX működik az FSX:SE -n, vagy van külön erre a kiadás? Valami rémlik, hogy valamikor tavasszal azt írta valaki, hogy végre megjelent a Steam-os PMDG 737.. Vagy rosszul emlékszem? csak arról van szó, hogy ,mostmár lehet telepíteni a PMDG 737NGX-e t a Steam-on is?
Ugyanis nekem van PMDG 737NGX, de nem a vásárolt "verzió", és egy csomó minden (pl a műszerek) nem működik.
Az a kérdésem, hogy ha megveszem a neten 20.000.- Ft-ért azt a programot, amin nincs feltüntetve, hogy működik-e a STEAM EDITION-on akkor csak feltelepítem, és már repüléhetek is ezzel a mindenki által egekbe dícsért géppel?

Köszi a választ, és elnézést ha hülyeséget kérdeztem

(#13513) Cypresss válasza Gudi (#13512) üzenetére


Cypresss
senior tag

Akkor leírom újra, amit egyszer már leírtam Skypeon. ;)

Egy installer van az FSX-re és az FSX/SE-re. Egyszer megveszed a gépet és mindkét változatra jó.

Az a kérdésem, hogy ha megveszem a neten 20.000.- Ft-ért azt a programot, amin nincs feltüntetve, hogy működik-e a STEAM EDITION-on akkor csak feltelepítem, és már repüléhetek is ezzel a mindenki által egekbe dícsért géppel?

Igen.

Más: Cintula, nem te kerestél [ilyet]?

Csak mert megjelent a V2 és mindenen fut, elég gyors és a full liszensz mindössze 5 EUR.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13514) Gudi válasza Cypresss (#13513) üzenetére


Gudi
tag

Kedves Cypress!
Köszönöm a választ, és hogy - nem sajnálva a drága idődet rám-, megerősítettél még egyszer a dologban.. -)) Ezek szerint, amikor egy társunk közölte, hogy végre működik a PMDG 737Ngx a steam-en is, akkor csak annyi történt, hogy a steam alkalmassá tette a progjamját a PMDG fogadására is. Jól gondolom végre?
Mert igazából az a bajom, hogy az FSX:SE-n most nincs FMC-vel rendelkező gép, és szeretném a kisgépes repüléseken túl gyakorolni az FMC-s repülést is.
Oké, azt is megírtad nekem, hogy nem elég "combos" a gépem. Azonban abból kiindulva, hogy a "szürke" gép valahogy azért elkaristolt a régi FSX-en, valamint, hogy az SE sokkal jobb fps-eket produkál általában , gondolom, hogy megfelelően lebutított cfg-vel azért még élvezhető lenne a dolog..
Mégegyszer köszönöm a segítségedet!

(#13515) schawo


schawo
titán

Prepar3D V3

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13516) Cypresss válasza Gudi (#13514) üzenetére


Cypresss
senior tag

akkor csak annyi történt, hogy a steam alkalmassá tette a progjamját a PMDG fogadására is. Jól gondolom végre?

Fordítva, a PMDG alakította át az installert úgy, hogy SE alatt is használható legyen a gép.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13517) cintula187 válasza Cypresss (#13513) üzenetére


cintula187
addikt

Szia!

Ó de régen kellett, csak most meg már nincs tabletem, mobilon hülyén nézne ki nem? :D

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13518) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Amint azt néhányan már tudják, topikgazda lettem. :B

Ennek kapcsán néhány változás lép életbe, ami elsősorban a ti segítségeteket fogja szolgálni.

1. A topik neve kiegészült a P3D-vel, így már nemcsak az FSX, hanem a Prepar3d-del kapcsolatos kérdések, észrevételek is bátran feltehetőek a fórumon. A V3 egyébként nagyon jó, csak ajánlani tudom.
2. Fogok készíteni egy topik összefoglalót, amiben a legfontosabb tudnivalókat szedem össze.
Ami biztosan bekerül: FS és P3D történelme, fontosabb stúdiók elérhetősége, hasznos külföldi fórumok és blogok elérhetősége. További kérést, ötletet szívesen veszek azzal kapcsolatban, hogy mi kerüljön még be.
3. A torrentre történő utalás nem megengedett, semmi kifogásom ellene, ha privátban beszélitek meg az ezzel kapcsolatos kérdéseket, de nyilvánosan ettől tartózkodjon mindenki.

Röviden ennyi, ha kérdés, kérés van, jöhet.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13519) Jorus válasza Cypresss (#13518) üzenetére


Jorus
nagyúr

Grat, cimbora, légy jó gazda! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13520) wd.taz válasza Cypresss (#13518) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Hajrá, hajrá :C

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13521) RCH663 válasza Cypresss (#13518) üzenetére


RCH663
aktív tag

Kérés, kérdés: Lesz végre örök élet meg ingyen sör, vagy te is ígérgetsz? ;]

(#13522) wolruf válasza RCH663 (#13521) üzenetére


wolruf
őstag

Cypresss, gratula! :)

Ti meg ne offoljátok szét a topicot, mikor nem iszom alkoholt... Sör... ehh... Örök élet, ingyen kerozin. Az jobban tetszik :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13523) RCH663 válasza wolruf (#13522) üzenetére


RCH663
aktív tag

Csak a félre értések elkerülése érdekében az aviatikát belülről ismerők régen tudják hogy az egész kuplerájt a sör tartja mozgásban. :) Pl a klub életben elképzelhetetlen egy "vezetőségi értekezlet" illetve egy "rep. utáni kiértékelés" e nélkül. ;] Tök mindegy hogy amúgy "mihajtsa" benzin, kerozin, hydrazin, vagy a jó isten lehellete....

(#13524) cintula187 válasza RCH663 (#13523) üzenetére


cintula187
addikt

Jól beszélsz! :C :R

Cypress Főnök Úrnak gratula!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13525) wolruf válasza RCH663 (#13523) üzenetére


wolruf
őstag

Szóval aszondod, fotelpilóta vagyok, és nem látok bele az avikatikába... Vágom... :-P :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13526) Cypresss


Cypresss
senior tag

Köszi mindenkinek a gratulációt, ezt a főnökúrazást meg azonnal hagyjátok abba, mert mindenkit kitiltok a p.....ba. :DDD

(#13523) RCH663: ez basszus tényleg így van, ezt egy elég magasan kvalifikált pilóta is megerősítette a napokban: A volt kollégáimmal több munkahelyen is együtt dolgoztunk, és persze alkalmanként a repülés utáni eligazításra (értsd: sörözés) is összejárunk. [link]

Tehát ha jól értem, akkor én már nem lehetek Dreamliner pilóta, mivel utálom a sört. :F :F Olyat nem lehet, hogy a sört borra cserélem? :D

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13527) Jorus válasza Cypresss (#13526) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a linket a Kormos Pistis interjúról! :)

Ja, egy ötlet: a topikösszefoglalóban fel lehetne sorolni az egyes kollégák otthoni cockpitjeit képekkel, leírásokkal, ahogy az autómárkás topicokban szokás.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13528) Đusty válasza Jorus (#13527) üzenetére


Đusty
addikt

Meg a repült óráikat PC-n, szimulátorban meg a valóságban :)

(#13529) LWhite válasza Cypresss (#13526) üzenetére


LWhite
tag

Gratulálok a 'gazdasághoz' és a cikkhez is!

Jó, ha olyan kérdez (és ír cikket), aki ért is a repüléshez. Nem kapsz esetleg állandó, repüléssel foglalkozó rovatot az origonál? :) Ha néha olvasunk ilyeneket, szerintem sokan annak is örülni fogunk. Esetleg helyszíni beszámolókat a legveszélyesebb repterekről! Szívesen fényképezek! ;)

Ha már P3D is, akkor csak egy gyors kérdés.
Van átjárhatóság a két rendszer között? Szóval ha valami csak FSX-en futna (települne), akkor akár egy scenery (és a hozzá kapcsolódó fájl) áthelyezéssel működhet P3D-ben is? A régebbinél már hallottam ilyenről, esetleg a v2.x, v3-ban is lehet erre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#13530) schawo válasza LWhite (#13529) üzenetére


schawo
titán

Nekem szinte minden sikerült áthackelni, olyanokat is, amiről legtöbb helyen állították, hogy nem fog menni. szóval érdemes mindennek nekifutni, általában még a full anti-prepar3d cuccok is sikerülnek. Sokféle technika van, egyik egyik csak bejön, kitartás kérdése :D Sima áthelyezés általában kevés. Registryt, xml-t kellhet túrni, duplán telepíteni, kiegészítő alkalmazásokkal bohóckodni, stb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13531) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Kész az összefoglaló, lehet véleményezni.

(#13529) LWhite

Köszi. Felmerült, hogy legyen egy külön rovat, mert kedvelik az olvasók a témát, de sajnos az volt az Origo feltétele, hogy naponta legalább egy cikket le kellene adnom, viszont nekem a Pilots és egyébb munkáim mellett csak havi egy cikkre van időm. :DD Úgy hogy elvetettük az ötletet.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13532) Korcsii válasza Cypresss (#13531) üzenetére


Korcsii
őstag

Kezdésnek nem rossz! ;) Na jó, összefoglalja amit tudni érdemes kezdésképp.

btw: erre-arra már látni OOM-es P3D v3 postokat, de lehet csak a régi kiegészítők okoznak memóriaszivárgást.

(#13533) Cypresss válasza Korcsii (#13532) üzenetére


Cypresss
senior tag

Pár napos tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy FSX: 10-ből 9-szer OOM, V3: 10-ből 1-szer.

Én gondolkodom a végleges váltáson, mert a Steam nekem csalódás volt, a P3D viszont nagyon ígéretesnek tűnik és láthatóan folyamatosan fejlesztik, foglalkoznak vele, jobban kihasználja a gépem adottságait is. Ugyanozon konfigon és beállításokkal 45 százalékkal több FPS.
Egy-két kivételtől eltekintve pedig az FSX-hez megvásárolt kiegészítők is használhatóak.

[Itt] van egy side by side videó arról, hogy mennyit fejlődött a 2.5-höz képest. Az avatar mód és a speed trees szerintem zseniális fejlesztés és csak a V3-ban érhető el.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13534) Kbhont válasza Cypresss (#13533) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az 100%, hogy 100x felhasználóbarátabb a P3D mint az FSX! Én nem is használtam soha az FSX-t, mert nem volt se tehetségem, se megfelelő gépem, se kompromisszum képességem, hogy kínlódjak vele!
Akkor már inkább az FS9! Abban még soha nem csalódtam!
Egyébként, ha így halad a P3D fejlesztése, szerintem 1-2 éven belül teljesen ki fogja szorítani az FSX-et!

(#13535) schawo válasza Kbhont (#13534) üzenetére


schawo
titán

Akkor a Lockheed kapna egy kapitális seggberúgást a Microsofttól. Az ESD-t kizárólag professzionális felhasználásra kapták meg, szórakoztatási célra nem adhat(ná)nak el egy P3D licencet sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13536) Kbhont válasza schawo (#13535) üzenetére


Kbhont
senior tag

Tőled megkérdezték, hogy milyen célból vetted...?
Egyébként nem sok mindent csinál a Microsoft azért, hogy ne így legyen! Már ami a felhasználók hűtlenségét illeti!
Van egy két kezdeményezés a részükről, de szerintem azok is oda kerülnek ahova a MF!
(Bár ne így legyen...)

(#13537) LWhite válasza Cypresss (#13533) üzenetére


LWhite
tag

+1

Korábban nem tapasztaltam, de egy mostani, amerikai túra során nálam az OOM helyzet 10-ből 10.
Utazómagasságon még jó a helyzet, de ahogy approach jön (gondolom a nagyvárosok közelsége miatt) jön a figyelmeztető pittyegés és a textúrahiány. Nem is sikerült mindig leszállni, ez különösen jó egy IVAO túra leg-nél.
Szóval kezd nagyon bosszantó lenni a dolog, lehet, hogy más alternatíva után kell nézni.

Nem tudom a Dovetail Games miért nem fejleszti/módosítja aktívabban a Steames FSX-et (néhány kötelező módosításon kívül, hogy lássák a userek mégiscsak történik valami), talán ők is más alapra helyeznék más néven, új termékként az újabb fejlesztéseket? Végülis az alap megvan. Vagy nincs akkora bevételük, hogy érdemes lenne a Steam FSX-el foglalkozni?

(#13538) schawo válasza Kbhont (#13536) üzenetére


schawo
titán

Igen, teljesen egyértelmű licencfeltételek vannak. Én sem vásárolhatnék elméletileg (bár én fejlesztői előfizetésesben vagyok egyelőre, abba lehet legkevésbé belekötni). Amíg nincs nagy tábora a P3D-nek, addig a Microsoftot sem érdekli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13539) schawo válasza LWhite (#13537) üzenetére


schawo
titán

Elméletileg készül a folytatás. Nem lehet a javításokat egy ötdolláros kiadásban ellőni, ki fogja akkor megvenni a 11-est?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13540) LWhite válasza schawo (#13539) üzenetére


LWhite
tag

Ha még sok hiba előjön és többen áttérnek addig P3D-re (NGFS-re?), akkor lehet, hogy nem sokan! ;)

(#13541) schawo válasza LWhite (#13540) üzenetére


schawo
titán

Pont ezért lenne komoly seggbe rúgás (ms→lockheed), majd tömeges licencmegvonás, ha ez előfordul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13542) Korcsii válasza schawo (#13541) üzenetére


Korcsii
őstag

Azért gondolom a Lockheed se két fillért fizet az ESP alapért a M$-nak - jobb a barátság. A vitát akkor tartanám elképzelhetőbbnek, ha a Dovetail Games veti fel a témát. Bár ki tudja.

Jövőre lehet kéne már egy komplett gépcsere, és gondolkozok azon, hogy talán a win10 mellett P3D ideje is elérkezhet számomra - egy academic licenc még megfelelő is lenne.

Ettől függetlenül szívesen látnék egy FS11-et, vagy talán még inkább egy újraírt, modernizált ESP-t.

[ Szerkesztve ]

(#13543) Cypresss válasza schawo (#13535) üzenetére


Cypresss
senior tag

"szórakoztatási célra nem adhat(ná)nak el egy P3D licencet sem"

Elvileg így van, de az academic liszensz pont ezt hívatott kikerülni. Ugyanazt tudja, mint a professional, csak vízjeles. Akit ez nem zavar, és mondjuk most kezd el komolyabban foglalkozni a repülés szimulációval, annak minden tekintetben sokkal jobb választás a P3D. Egyszerűen van benne potenciál, előremutató, és verzióról verzióra javul. Aki FS-es világból érkezik, annak szerintem ez az egyetlen járható út, az X-Plane nagyon más világ.

Más: A világ legőszintébb fejlesztői. :D :D :D

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13544) schawo válasza Cypresss (#13543) üzenetére


schawo
titán

Az Academic is ragaszkodik ahhoz, hogy csak oktatás céljából használhatod. Persze,mindenki, én is behazudjuk, hogy persze, persze naná, úgy okulok, hogy ihaj :D Ez a licencet a Lockheed találta ki, hogy megkerülje a saját szerződését. A MS még nem tudott belekötni. Kevés felhasználó miatt még nem pattog. De ha tömegessé válna az Academic játék célú felhasználása, akkor felszólítaná a Lockheedet, hogy igazolja, hogy ez meg most hogy, mikor az egész világon nincsen ennyi tanuló összesen :D

Képre: :)) :C

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13545) cintula187 válasza Cypresss (#13543) üzenetére


cintula187
addikt

A jó qualityhez idő kell. (?) :C

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13546) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Találkozott valaki ilyen hibával v3-nál?
"Prepar3D számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése"
A betőltés után meg is fagy egyből!
Próbáltam a 15.07 és a 15.10b drivert is!

(#13547) szala86


szala86
aktív tag

A Highfly-ról valakinek vannak friss élményei? Kaptam 60 perc repülést, és egy kicsit azért aggódok, hogy csalódás lesz. Amennyi rosszat írtatok róla régebben. Azóta csak javítottak a helyzeten?
Előre is köszönöm az információt

[ Szerkesztve ]

(#13548) Kbhont válasza szala86 (#13547) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én mostanában nem voltam, de régebben többször is!
Nem olyan,mint amilyen a Malév oktatási központban volt, de azért így is nagy élmény!
Szerintem tetszeni fog!

(#13549) szala86 válasza Kbhont (#13548) üzenetére


szala86
aktív tag

Köszönöm! Kiváncsi leszek már várom.

Más: Valaki találkozott már ilyen jelenséggel a Prepar3D v3-ban?

Valamiért nem tölti be a textúrát rendesen. Sem a repülő, sem a táj nem látszik, csak az épületek és a fák.

[ Szerkesztve ]

(#13550) schawo válasza szala86 (#13549) üzenetére


schawo
titán

Tél van :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.