Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) schawo válasza Jorus (#13949) üzenetére


schawo
titán

Várd meg az idén megjelenő Dovetail változatot. A legfrissebb infók szerint ugyanis kieg szempontjából sajnos nem lesz kompatibilis semmivel. De 64 bit, és DX11. Néhány héten belül (április elején) itt a fizetős demo (:U), annak az lesz a neve, hogy Flight School. Ebben nem működik semmilyen kieg, nem is fog, csak néhány repülővel lehet repkedni, de az egész világ és az új motor lesz benne. Ha pedig vannak nélkülözhetetlen kiegészítőid, amik általában kompatibilisek, akkor Prepar3d a helyes irány. Az FSX-et én már kihagynám.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13952) wolruf válasza schawo (#13951) üzenetére


wolruf
őstag

... vagy megvenném fillérekért valamelyik Steam akcióban, annyit bőőőőven megér. Bár nekem is dobozos az eredeti X-em, de az SE-t a belengetett optimalizáltság és további támogatás miatt megvettem az egyik csoki-árú akcióban :) Bőven megérte, főleg, hogy azóta el sem indítottam semmit :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13953) schawo válasza wolruf (#13952) üzenetére


schawo
titán

Másfél éve én is megvettem az SE-t, az akkor már 8 éves szoftvert, amit ugyan kipofoztak egy picit, és ami ma már 10 éves :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13954) Kbhont


Kbhont
senior tag

Úgy döntöttem, megtöröm a csendet egy kis pécsi színes VFR képpel...
(Ha akarjátok, ha nem... :D :DDD :DDD )
ui: Nem volt felhőzet...:D

(#13955) Korcsii


Korcsii
őstag

Ismét egy tartalmas írás a kolléga úrtól: [link] :K

Jut eszembe, ha jól tudom egy ideje már tesztelik a május végén bevezetésre kerülő új eljárásokat, ahol LHBP-nél is lesznek új műszeres megközelítési procedúrák. [link] 31-es irányt néztem, ott első ránézésre olyan túl sok minden azért nem változik, csak a STAR-nak korábban van vége, és onnan átkerült approach-ba. Meg az approach kapott két merőleges opciót, aminek a belépőpontját viszont máshol nem találtam. Gyanúsan az eddigi shortcut gyakorlat standardizált változata lenne, csak épp STAR-ban nem találok erre utalást. Ha esetleg van valakinek bővebb információja az egész változás hátteréről, azt szívesen olvasnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#13956) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Tanácsot kérek!
Végre elkészűlt a számomra szupergép. i7, 16gb,ram, 250 SSD, 1TbHDD stb. De...nem megy fel a most kicsomagolt, originált dobozos FSX Gold Edition.
Mindenféle figyelmeztetéseket ír ki, koppintsak a képernyőre, stb
Én, amikor megterveztük a gépet, Win7-et kértem, de a fiúk win8.1-et tették fel, hogy örömet szerezzenek.
Tegnap este Skypen, Gudival szenvedtünk, de nem ment fel. Erre elővettem a virágbolti FSX-et, az is ott állt le, ahol a dobozos.
Erre kisérletet tettem a dobozos fs9 felrakásával. Az felment, de nem indult el.
NÉzelődtem a neten és több magyar és külföldi fórumon írták, hogy a Win8.1 alatt csak bonyolult szoftverbe turkálás után lehet talán feltenni az fsx-et.
Most van egy jó gépem, meg egy legális szoftverem, meg vöröslik a fejem a méregtől. :W
Rakassam fel a win7-et,? mert az alatt simán megy az fsx az öreg, 10 éves gépemen.

Kösz

(#13957) Korcsii válasza czakof1946 (#13956) üzenetére


Korcsii
őstag

Esetleg akkor már a win10-et is meg lehet próbálni, rosszabb már nem lehet, de legalább ha megvan a megoldás, akkor az már egy jó ideig marad is. Esetleg meg lehet próbálni a Steam-es verziót is, ha épp megint 70/80%-os akció lesz (most volt, szóval még várni kell egy darabig szerintem).

Én még win7-en ragadtam, mert a win10 frissítést biztos nem élné túl a sok kiegészítő, reinstallálni meg nincs kedvem, 2012 óta nem volt semmi reinstall, elszoktam már a kínlódástól. :D Viszont itt is lesz hamarosan új gép, akkor már win10-zel (meg lehet inkább Prepar3D vagy FS11?). Mindenesetre emiatt sajnos túl sok infóm nincs az újabb rendszerek és az FSX viszonyáról.

(#13958) Kbhont válasza czakof1946 (#13956) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én is W10 raktam volna akkor már!
De 8.1 -en is tökéletesen kell, hogy menjen!
Amit én megnéznék:
Visual C++
Sim Connect
DX9-10-11

(#13959) pcnet válasza czakof1946 (#13956) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Nem vagyok szakértő, de egyik szimulátoros ismerősöm ezt ajánlotta, hátha segít:

1: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8483

2: https://support.microsoft.com/en-us/kb/910816

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13960) czakof1946


czakof1946
tag

Köszönöm a segítséget, de nem vagyok jártas az informatikában. Egyszerű felhasználó vagyok, aki beteszi a lemezt a cd-meghajtóba, install és működjön :)
Nekem a visual++,stb. kinaiul van. A 2 link is érdekes lehet. :F

De ha valaki vállalja hogyha odaadom a gépet és a lemezeket, felinstallálja, .........??

Kösz

(#13961) schawo válasza czakof1946 (#13956) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13962) czakof1946


czakof1946
tag

Akkor úgy kérdezem, hogy kinek megy az fsx win8.1 alatt?
Win7 alatt nekem is megy. A win10-ről sincs infóm. Valakinek van?

(#13963) czakof1946 válasza schawo (#13961) üzenetére


czakof1946
tag

Az FSX-SE azért nem tetszik, mert nem foghatom kézbe. Meg már megvettem a fsx gold-ot. Dobjam ki??

(#13964) schawo válasza czakof1946 (#13963) üzenetére


schawo
titán

Simát nagyon rég nem raktam fel. SE megy Win8 és Win10 alatt is. Csinálhatod azt, hogy elviszed egy PC szervizbe, ahol megfizeted a munkaerőt, ők megpróbálják felerőltetni, de többe fog kerülni, mint az SE és még mindig nem biztos, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13965) Kbhont válasza schawo (#13964) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szerintem ott valami fatalis hiba lesz...!
Olyan nincs, hogy valamelyik OP-val ne menjen!
Én az utolsó telepítésnél RAM hiba miatt szívtam!
Soha semmi gondom nem volt RAM ügyileg, de mikor P3Dv3 akartam felrakni, kb 20 kisérletig mindig valami hibára hivatkozva kilépet. (hozzáteszem, mindig más hibával)
Aztán pont Clidey adta a tippet, hogy ez RAM hiba lesz! Megküldtem Aida64-el egyesével a modulokat és az egyik 5 másodperc után hibázott!
Szóval én a hardver hibát sem zárnám ki...!

(#13966) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Hová "teszed" az adód 1%-át?
Egy jó hely neki pl.

Üdv.: Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13967) czakof1946 válasza schawo (#13964) üzenetére


czakof1946
tag

Most feltettem én is a családon belül egy win8.as gépre. Arra felment nekem is. Csak a win8.1-re nem megy fel.
Mivel a gépem teljesen új, minden egységére él a garancia, nem lesz gond a szervizeléssel. Vagyok olyan kapcsolatban a szervízzel. hogy segítenek a problema megoldásában.

(#13968) Kbhont válasza czakof1946 (#13967) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én 8.1-el használtam majdnem egy évig!
Teljesen rendben ment minden! Semmi hiba nem volt!
Nálad valami hiányzik szerintem, ha hardverileg minden rendben... :U

(#13969) czakof1946 válasza Kbhont (#13968) üzenetére


czakof1946
tag

Originált dobozt bontottam ki. 3 lemez van benne. FSX 1-2 meg az Acceleration lemeze. Mi hiányozhat??

Skype:

czako.ferenc3

(#13970) Kbhont válasza czakof1946 (#13969) üzenetére


Kbhont
senior tag

Elkezdi telepíteni a programot és az állapotjelző megakad és dob egy hibaüzenetet?
Rendszergazdaként telepíted?

(#13971) Cypresss válasza czakof1946 (#13956) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Mindenféle figyelmeztetéseket ír ki...
Pontosabban? Néhány képernyőmentés sem ártana. ;)

Az felment, de nem indult el.
Kiderült, hogy miért nem? Talán előbbre jutunk a megoldást illetően.

(#13955) Korcsii:

Köszi szépen, két szívemnek fontos részt sajnos ki kellett hagyni, mert így is hosszú lett az anyag, és félő volt hogy egyébként sem érdekelne senkit.

1. [CPDLC]
2. [EPC]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13972) czakof1946 válasza Cypresss (#13971) üzenetére


czakof1946
tag

Szia!

Igazad van, hogy eléggé elnagyoltan írtam le a problemát. De a 10-en valahány éves múltra visszatekintve, olyan még nem fordult elő, hogy ne tudtam volna felinstallálni a szimulátort. Legyen az virágbolti, vagy most már dobozos.
Amikor betettem az 1.sz lemezt, általában elszokott indulni a telepítés, most nem. Bementem a TC-be és a Setup.exe-vel indítottam. Kiírta, hogy a gyártó ismeretlen, elindítom-e annak ellenére. Már ez gyanus volt. Majd a jobb felső sarokban elkezdtek a kék négyzetek megjelenni, az 5. után megállt , vártam...... nem történt semmi. Kivettem a lemezt. Ekkor megjelent a képernyőn a fsx indító képe, amin az install lehetősége volt, de a lemez már nem volt bennt.
Kikapcsoltam a gépet újra indítottam. Végigcsináltam újbol ezeket. Eredmény ugyan az.
Elővettem a dobozból a mellékelt soknyelvű telepítési utmutatót. Ebben azt írja: ha nem indul automatikusan el, akkor indítsam redszergazdaként, ha úgy sem, akkor a meghajtóra kattintsak és úgy próbáljam, ha úgy sem akkor forduljak a gyártó képviseletéhez.
Erre abbahagytam, vagyis a Gudival abbahagytuk.
Felhívtam a szervízes kollegát, akik egyedileg rakták össze a gépet, kiélezve a szimulátorra, velem megbeszélve.
Most viszem a gépet, meg a lemezt,
De közben nézelődtem a neten a Win8.1 és a FSX kapcsolatáról. Nem sok jót olvastam.
Nálam az XP-n, win7-alatt, és ahogy írtam megpróbáltuk a családon belül egy win8-al is simán működik.
Sajnos képet nem csináltam, jelenleg meg már össze van csomagolva a cucc.
Majd beszámolok az eredményről.

Köszönöm a segítő szándékot!!!

(#13973) Kbhont válasza czakof1946 (#13972) üzenetére


Kbhont
senior tag

Kompatibilitási problémák megoldását próbáltad?

(#13974) czakof1946 válasza Kbhont (#13973) üzenetére


czakof1946
tag

Mik közötti kompatibilitási problémákra gondolsz? A gép és a lemez? A gépen belüli egységek? Vagy én és a gép közötti :)
Máskülönben is most adtam le a gépet, elmondtam, hogy mi a gondom. Ezt a gépet csak a szimulátorra akarom használni.
Ha win öskort teszik fel rá, de működik vele, az is jó nekem. Vicc volt

De ezzel a szimulátorral kezdek úgy lenni, mintha egy Ferrari motort tennénk egy Trabantba és repüljön.
Egyre több olyan hírdetést látok, hogy lanyhuló érdeklődés következtében eladják teljes cuccukat.
Itt még nem tartok.
2 évig gyújtögettem, hogy meglegyen ez a gép :((

[ Szerkesztve ]

(#13975) Kbhont válasza czakof1946 (#13974) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az ősrégi FSX és a nem túl öreg szoftver-hardver kombó közöttre gondoltam...
De természetesen megértettem a gondodat, már mint hogy "nem indul" és majd a szevízben megoldják, csak segíteni próbáltam, mert néha alapvető primitív dolgokon hasal el az ember!
Mérget rá, hogy ez is ilyen lesz, de részemről lezártnak tekintem a dolgot...

(#13976) czakof1946 válasza Cypresss (#13971) üzenetére


czakof1946
tag

Szia!

Ezt arra írtam, hogy kisérlet képen feltettem a FS9-et. Rendesen feltelepült, az asztalon megjelent az ikonja. Rákattintottam és nem történt semmi. Nem tudom, hogy miért nem. Hisz a win8-as laptopomon és a win7-es régi asztali gépemen rendesen fut. De most már nem foglalkozom vele, mert az új gépem a szervizben van.

(#13977) Kbhont


Kbhont
senior tag

Fane Airport...

(#13978) wolruf válasza Kbhont (#13977) üzenetére


wolruf
őstag

Ez már gusztustalan szinte... :) Aztakutyamindenit :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13979) ChipKng válasza Kbhont (#13977) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Ez most FSX valami addonnal? :Y

2B OR NOT 2B that is FF

(#13980) Kbhont válasza ChipKng (#13979) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nem, Prepar3D.v3 + Orbx...

(#13981) Cypresss válasza czakof1946 (#13972) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Így már OK. A következőket javasolnám; tegyél fel egy szűz WIN7-est. Majd frissíts WIN10-re, ezután kezdd el az FSX installt. WIN8-at pedig kukázd nyugodtan, sok szempontból megbízhatatlan.

Ha mégis WIN8 mellett döntesz, akkor az FSX-et "clean boottal" érdemes felrakni.

Ennek menete:

1. Windows gomb+R
2. Felugró ablakba írd be hogy MSCONFIG majd OK.
3. Általános fülnél, szokásos indítás kijelölése, majd OK.
4. Lépj ki, majd restart.

(#13977) Kbhont: Mobilon néztem meg a képet, és komolyan azt hittem, hogy valós. ;)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13982) czakof1946 válasza Cypresss (#13981) üzenetére


czakof1946
tag

Kösz!

Már megbeszéltem, hogy a win 7-et teszik fel. A win10-re simán lehet frissíteni? Szervízben teszik fel a win7-et, gondolom az hivatalos program. Mert nehogy valami tíltást kapjak. De hát akkor kérhetném, hogy közvetlen a win10-et tegyék fel???
Semmiképen nem lesz win8.

(#13983) LWhite válasza czakof1946 (#13982) üzenetére


LWhite
tag

Ha kifizetted a Win7 árát, akkor biztosan hivatalos lesz, egyébként nem hiszem! ;)

Egyébként én használtam minden platformon (win7, win8, win8.1, win10), nem volt gond sem dobozossal, sem az SE változattal. De jó próba lesz a win7, legalább a hardver hibát kizárja (esélyét csökkenti, mert lehet, hogy a memóriahasználat win 8-10 esetében másképp történik win7-nél és ott pont nem fog előjönni a hiba).

(#13984) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma Ononge reptéren küzdöttem...:D

(#13985) schawo válasza czakof1946 (#13982) üzenetére


schawo
titán

A 8-ast is lehet frissíteni 10-re gond nélkül, ezért ne vegyél 7-est.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13986) LWhite válasza Kbhont (#13984) üzenetére


LWhite
tag

Milyen jól kiépített repterek ezek, tükörsima kifutópálya, remek gurulóutak. Gondolom a PAPI és az ILS is tökéletesen üzemel! ;) :P

(#13987) Kbhont válasza LWhite (#13986) üzenetére


Kbhont
senior tag

Yongai "reptéről" jöttem ide, ezt viszonylag könnyen megtaláltam, de Yongai-t kb 8x repültem rá, mire egyáltalán megtaláltam a dzsungelben...Az adatok alapján pont felette voltam és egyáltalán nem látszik fentről...
Baromi izgalmas, de Crasht ki kellett kapcsolni sajnos, mert ha semmihez nem érsz hozzá, akkor is előfordul, hogy aktiválódik!
Bátran ajánlom minden kaszkadőr pilótának! :D

(#13988) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ononge utas terminál... :DD :DD

(#13989) wolruf válasza Kbhont (#13988) üzenetére


wolruf
őstag

HAGYD ABBA!!!! (NE!!!! :D )

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13990) Kbhont válasza wolruf (#13989) üzenetére


Kbhont
senior tag

Pedig még négy reptér hátra van ebből a tartományból... :B :B :D :DDD
A kezdet kezdetén volt egy csajom, aki az első pár hétben mindig azt hajtogatta, hogy - Ne, ne, ne...! :F Mire rá jöttem, hogy arra gondolt, hogy "ne" hogy abba hagyd... :DD

(#13991) ChipKng válasza Kbhont (#13990) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Ne is hagyd abba! :))))

2B OR NOT 2B that is FF

(#13992) Kbhont válasza ChipKng (#13991) üzenetére


Kbhont
senior tag

Na akkor jöjjön egy találós kérdés...
Hol készül az alábbi kép?

(#13993) Jorus válasza Kbhont (#13992) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint a new_zeland_1.jpg? :) Én Esztergomra tippelek..

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13994) Kbhont válasza Jorus (#13993) üzenetére


Kbhont
senior tag

Gondoltam, hogy vissza él valaki a balfaszságommal... :DD :DD
Csinálhatnánk egy kitalálós versenyt, hogy kicsit felrázzuk a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#13995) wolruf válasza Kbhont (#13992) üzenetére


wolruf
őstag

Otthon, a monitor előtt. Miért? :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13996) Cypresss válasza Jorus (#13993) üzenetére


Cypresss
senior tag

Hatalmas LOL! :D

Oldalszélben ilyen szépen letenni egy ekkor dögöt atom nehéz lehet: [link] :R

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13997) Korcsii válasza Kbhont (#13994) üzenetére


Korcsii
őstag

Ja, jó... gondoltam végignézem az összes FTX repteret... csak nem gondoltam, hogy már ennyi van! :Y De az árulkodó jelek azért megint segítenek. ;)

Anno a British Ariways Virtual-nal volt Guess the Airport/Aircraft/Airline topik is. :) Ott általában a nyertes tehette fel a következő feladványt - csak talán pont ezért is halt ki mindig, mert nem volt új feladvány.

[ Szerkesztve ]

(#13998) aviator válasza Cypresss (#13996) üzenetére


aviator
tag

"Oldalszélben ilyen szépen letenni egy ekkor dögöt atom nehéz lehet"

Bizony, nagy respekt az ilyeneknek, mert ha EZEN a jól kitaposott ösvényen halad tovább az ágazat, akkor vagy tilos lesz repülni oldalszélben, vagy egy idő után a robot képzettebb lesz és jobban old meg ilyen helyzeteket.
Az én véleményem szerint elég nagy szégyen, hogy ebből is üzlet lett, de ma már semmin nem szabad csodálkozni.

(#13999) sqpp


sqpp
őstag

Full alapról indítást hogy lehet az Aerosoft Airbus X-en? próbáltam már mindent.. csak mert így alapból az Akku, APU el van indítva.. nekem meg nem kéne..

(#14000) aviator válasza sqpp (#13999) üzenetére


aviator
tag

Right MCDU-ban kiválasztod a cold and dark state-t Ha mindig azt szeretnéd, hogy így induljon, akkor nyomd meg az azonos sorban lévő save lehetőséghez tartozó gombot is. Egyébként a manual-ban biztos benne van ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.