Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Cypresss válasza Kbhont (#13546) üzenetére


Cypresss
senior tag

Erre még csak utalást sem találtam sehol. Nem lehet, hogy valami process beragad az indítás után? Lőj ki minden egyéb programot, hátha.

#13545) cintula187: Ez hatalmas! :DDD :DDD :DDD

(#13549) szala86: : VGA? Driver? Settings?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13552) szala86


szala86
aktív tag

Csak az alap játék és a pmdg 737 van fent. Már kétszer újraraktam. Esetleg arra tudok gondolni, bár sehol nem találtam rá pontos információt, hogy a DirectX-em nem tetszik neki, mert nekem csak 9 van.
Minden driver-ből a legfrissebb van fent. A videókártyám egyedül, ami régi(Geforce 9800 GT 1GB). Ellenben minden más játék tökéletesen fut.

(#13553) Kbhont válasza Cypresss (#13551) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Egyetlen driverrel sem hajlandó elindulni, egyedül azzal amit a VGA-hoz adtak a 13.25 verzióval!
Minden más remekül megy Win10-n (az összes kiegészítő, kormány, pedál, trackIr ) !
Aki még nem váltott Win 7 ről, nyugodtan megteheti szerintem!

(#13554) RCH663 válasza Kbhont (#13553) üzenetére


RCH663
aktív tag

Nem támogatott shader és textúra kezelés, mert p3dV3 alapvetően dx11-re lett optimalizálva, a te karid meg öreg mint az országút, és nem tud szükséges utasítás készleteket.

(#13555) Kbhont válasza RCH663 (#13554) üzenetére


Kbhont
senior tag

R9 290 öreg? :F :F

(#13556) RCH663 válasza Kbhont (#13555) üzenetére


RCH663
aktív tag

A videókártyám egyedül, ami régi(Geforce 9800 GT 1GB). Ellenben minden más játék tökéletesen fut.

Erre vonatkozott.....

Csak félre nyomtama választ, Szala topiktársnak akartam válaszolni... :)

dx10.2-t tud csak, és a leírtak alapján a driver is döcög.

Neked még nem tudtam megoldást keresni.... :(

[ Szerkesztve ]

(#13557) szala86 válasza RCH663 (#13556) üzenetére


szala86
aktív tag

Sejtettem, hogy ez lesz a probléma. Konkrétan nem találtam erre utalást. Csak az lett gyanús, hogy mindenki directx 10-11 ről beszélt állandóan. 9-ről egyszer sem hallottam. Asszem vennem kell egy új videókártyát. Köszönöm az információt!

[ Szerkesztve ]

(#13558) Cypresss válasza Kbhont (#13553) üzenetére


Cypresss
senior tag

Egyelőre nincs natív Win10 támogatás a V3-ra, kb év elejére várható. Pórbáld meg külön partíción Win7-el, biztos hogy jó lesz.

(#13517) cintula187: mobilon hülyén nézne ki nem?

Áááááá, nem, szerintem tök használható mobilon is... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13559) Kbhont válasza Cypresss (#13558) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi a választ!
Addig használom régi driverrel!
Az FS9 mindegy, hogy melyik van fent, mást meg nem használok...
Egyébként röhej, hogy egy ilyen új verzió nem megy az aktuális OP-vel.
De maga a v3 ezt leszámítva szerintem fantasztikus!

(#13560) Cypresss válasza Kbhont (#13559) üzenetére


Cypresss
senior tag

Elvileg már megy, csak nem natív a támogatás, tehát lehetnek kombatibilitási problémák. Pár hónapot még várni kell, amíg driver szinten minden rendben lesz.

[link]

Is Prepar3D v3 Compatible with Windows 10?

Yes, Prepar3D v3 is compatible with Windows 10. However not all hardware drivers have been updated for Windows 10 so it is important to check with the manufacturer of your hardware when upgrading to Windows 10.

Szerintem is fanatasztikus lett, az árnyékokkal például nem tudok betelni. Hirtelen nem is tudok olyan aspektust mondani, amiben gyenge lenne, de még ismerkedünk, pár hónap múlva már okosabb leszek. :B

Nálad egyébként érezhető teljesítménybeli javulás, mert nálam elég szembetűnő a különbség.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13561) Kbhont válasza Cypresss (#13560) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én se tudok betelni vele!
A fények, árnyékok valami hihetetlen szépek!
Az időjárás és a a felhők viszont nem a szívem csücske, de a fizika kárpótol! A jól lemodellezett gépek hihetetlen jól mozognak! A kedvencem a Tibi féle Zlin!
Ami a teljesítmény javulást illeti, nálam kb 1/3 -d növekedést hozott a v2.4 hez képest!
Az ORBX féle Trees HD vegetációt nézted már ? Érdemes kipróbálni!

(#13562) Cypresss válasza Kbhont (#13561) üzenetére


Cypresss
senior tag

Még nem tudtam vele foglalkozni, egyelőre a speed tree-vel ismerkedem (már amikor időm van). Sajnos addon scenerykkel nem működik, csak az alapértelmezett cuccokkal.

Felhőkre REX? Most már van V3 kombatibilis installer. [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13563) Kbhont válasza Cypresss (#13562) üzenetére


Kbhont
senior tag

Hogy hogy nem működik addonokkal? :F

(#13564) Kbhont válasza Cypresss (#13558) üzenetére


Kbhont
senior tag

Apropó!
Kinél milyen megoldással van az FMS kialakítva? Pl egy tabletre hogyan lehet kirakni?
Létezik olyan, aminek van Display portja? Elkezdtem nézegetni öket e célból. Gondolom célszerű lenne windows alapú?! :F

[ Szerkesztve ]

(#13565) Kriszz08


Kriszz08
újonc

Sziasztok!

Ha gondoljátok csekkoljátok az új (ingyenes) checklist appomat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.lk.checklist4sima2aedition

Nem rég kezdtem androiddal foglalkozni, jó lenne 1-2 visszajelzés. Köszönöm

(#13566) Cypresss válasza Kbhont (#13563) üzenetére


Cypresss
senior tag

Úgy hogy egyetlen fizetős sceneryn sem hajlanak a fák, vagy mozognak a levelek, mondjuk ez logikus, mert nem az alapértelmezett autogent használják. De ez csak a scenery határáig érvényes, azon túl minden jó.

FMS: nekem van hardveres, ami FS9-es PMDG-vel még jó volt, FSX-el nem, mert nincs rajta külön videó bemenet csak USB és driverrel ezt - állítólag - nem lehet megoldani. Ennek kapcsán elég komoly vita alakult ki a gyártó és az ügyfelek között: [link], ha megy az angol érdemes végigolvasni. ;)

Szoftveres megoldásként ez a legjobb: [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13567) Cypresss


Cypresss
senior tag

Halloween alkalmából a Simmarketen ASN 25 százalék kedvezménnyel, REX kiegészítők fél áron kaphatók. [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13568) ChipKng válasza Cypresss (#13567) üzenetére


ChipKng
aktív tag

REX 4 25 euroert jo vetel FSX Steam-hez?

2B OR NOT 2B that is FF

(#13569) Cypresss válasza ChipKng (#13568) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szerintem jó deal, valószínű nem lesz sokkal olcsóbb a karácsonyi akcióban sem.

Más: ha érdekel valakit, ilyen volt a lezuhant orosz gép vertical profile-ja az utolsó egy percben. Szegények. :(((

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13570) schawo válasza Cypresss (#13569) üzenetére


schawo
titán

Elhagyták a farokrészt...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13571) Kbhont válasza schawo (#13570) üzenetére


Kbhont
senior tag

Akkor szerintem felfelé indult volna el... :F :U

(#13572) schawo válasza Kbhont (#13571) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg először a hidraulika adta meg magát, amikor kezdett repedezni a törzs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13573) viktorecho


viktorecho
újonc

Sziasztok!

Örömmel vettem a #12884-es HSZ-t, Aviator kollégának minden elismerésem és nagyon köszönöm! :R Viszont volna egy kérdésem, amire visszaolvasással nem kaptam választ. Épp FSX-hez építek asztali gépet (vagy lehet inkább P3D lesz belőle, de ez mindegy is), viszont helyhiánnyal küzdök az erre rendszeresített szobámban :) Az a problem, hogy fektetett számítógép házat kell vennem, mindenképpen. Ez a hűtésnél, levegőáramlásnál szerintetek mennyire okoz problémát? Illetve vannak-e olyan házak, amelyek erre a célra alkalmasak?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#13574) wd.taz válasza viktorecho (#13573) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Amennyiben van egy kis barkácshoz is kedved, mndenképp valami hasonlót csinálnék a helyedben, bútorlapból és valami olcsó Codegen gépházból.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13575) viktorecho válasza wd.taz (#13574) üzenetére


viktorecho
újonc

Aztaku... Ilyet még sosem láttam :) Nagy ötlet, köszi! :))

(#13576) Cypresss válasza viktorecho (#13573) üzenetére


Cypresss
senior tag

A Thermaltakenek volt ilyen, [link] de szerintem itthon nem lehet kapni, esetleg nézd meg a CaseKingen.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13577) RCH663


RCH663
aktív tag

Keves fórumtársak/feleim/sporik!

Kis közvélemény kutatást tartanék köztetek.

Ki az aki tervezi otthon repülési élményének fokozását azzal emelni hogy 1: beszerez pár rendes hardvert, 2 akár műszerfalat - - - 10. A mellék épületbe befalaz egy Tucson City-ből megrendelt complett orr részt.

Ha csak tervezed miért csak tervezed? (no money - no problem, asszony nem engedi, de intéztem neki helyet a menhelyen stb...)

Ha bele fognál mikre vágynál igazán? (normális kormány szervek, rendes műszerfal, modulok, Hula-lula figura a műszerfalra, stb.)

Kb mekkora összeget tudsz ténylegesen beleölni ebbe a teljesen felesleges hobbyba,( ahelyett hogy kimennél belőle rendesen repülni/elinnád/elcsajoznád/mégis inkább a peca... :) )

Mennyire vagy DIY avagy csináld magad? 1. McGayver volt a Vater -- 5. Készletből össze legózom a dolgokat -- 10. Cypresss voltam, szevasztok! Tb kártyám a kezemben a másik mentőben, a kék hűtőtáskában. ( :R bocs kolléga :) )

Felmérés oka: 3D nyomtatás és arduino, LUA segítségével elég jó dolgokat lehet kendácsolni FSX alá is, és kíváncsi vagyok mekkora a befogadó képesség/motiváció ilyen dolgok irányában, neki feszüljek-e össze szedni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#13578) Jorus válasza RCH663 (#13577) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jelenleg olyan az itthoni kombó, hogy:
- CH FlightSim Yoke
- CH FlightSim Pro Pedals
- CH FlightSim Throttle Quadrant
- VRInsgiht MCP Combo Panel

Amivel bővíteném, az a VRInsight CDU panelje.

Ez pont az a határ, hogy nem igényel állandó, dedikált helyet, és az összes motyó elfér a szekrény tetején. Ha repülök, előveszem, feldobom az asztalra, összedugom, és jön az élmény. Aztán elpakolom, és nem foglal helyet.

A további bővítés hiányának oka hogy nincs rá hely / külön szoba a házban, illetve annyit nem repülök vele, hogy emiatt elfoglaljon jelentősebb életteret, így a moduláris megoldás a jó megoldás nálam. A fixen kiépített / megalkotott cuccok ezt igazából korlátoznák.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13579) wd.taz válasza RCH663 (#13577) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Nekem Saitek Yoke, Throttle Quadrant, pedal van.
Két szobában vagyunk öten stb.

DE!

Ha nyerek a lottón, akkor konkurenciát csinálok a Pilots-nak (bocs fiúk) és a többieknek, a saját házam alagsorában.

Zárás után csak az enyém lesz a SIM és másnap nyitásig tolom a gázkart hááááháááááháháhihihihihi Gonosz hangú nevetés

Vagy, ha bazi sokat nyernék, akkor vennék egy C172; C182; letenném az összes vizsgát, PPL-t, stb.
Ezután kérnék engedélyt a Duna feletti áthúzásra, persze "hanyatt" mert én úgy szeretem.

Ja és Gripennel meg elvitetném magam hullámvasutazni, "de, tényleg!"

Teljesen komolyan írtam mindezt.
Azóta, hogy tavaly ott voltam a Pilots-nál, csak ez jár a fejemben.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13580) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Baromi érdekes dolog alakult ki a gépemen...
Most hogy kijön az LHSim LHBP új verziója gondoltam rakok egy tiszta P3Dv3-t!
Letöröltem mindent uninstall segítségével!
Formatáltam azt a meghajtót, amin lakik, majd az Appdatából is töröltem a dolgokat, amik Lockheedre utaltak!
Aztán friss v3 és indítás után mindjárt jött a meglepetés!
A régi scenery cfg-t használja!
Bementem a libraryba és ott vannak az előzőre telepített addonok!
Mit és hol kell törölni még... :F :F :F

(#13581) Kbhont válasza RCH663 (#13577) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Én folyamatosan fejlesztek ill fejlesztenék!
Most pl yoke cserén gondolkodok, mert a CH Produkt nem a szívem csücske!
Aztán egy projektoron gondolkodok, meg persze az FMC.
Én szívesen meghallgatnám a konkrét elképzelésed! ;) :K :R

(#13582) Kbhont válasza Kbhont (#13580) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ohhh...
A Programdatából elfelejtettem törölni... :((( :DDD

(#13583) ChipKng


ChipKng
aktív tag

(#13584) RCH663 válasza ChipKng (#13583) üzenetére


RCH663
aktív tag

Nagyon is kapcsolódik, valahol a neten össze vannak szedve nagy sztorik, pl amikor sülyedési engedélyt kérnek 55.000 lábra... :)

(#13585) Cypresss válasza RCH663 (#13577) üzenetére


Cypresss
senior tag

Én egy CDU-ra vevő vagyok, arról nem írtál, hogy a szoftveres támogatás kitől jönne.

(#13578) Jorus: Elsőre úgy olvastam, hogy nincs rá külön ház. :DDD

Más:: Urak! Gondoltam összeránthatnánk a gárdát egy évbúcsúztató találkozóra a Pilotsba. Van már kaja is: nyílt egy remek gyrosos az irodaház mellett, lehet burkolni hányásig. :D Első körben be kellene lőnünk egy időpontot. Dec 6-20. közötti intervallumot javasolnám. A válaszokban legyen kedves mindenki a preferált géptípust is feltüntetni. Köszönöm.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13586) Đusty válasza Cypresss (#13585) üzenetére


Đusty
addikt

Nagyon jó ötlet, én a minél későbbi dátum mellett vagyok de még túl messze van lehet épp a korábbi lenne jobb, mire odaérünk kiderül. Preferáció: 737-320 végül 172 csak ha muszáj :) na jó azér beleülnék megrángatni a szarvakat. :)

[ Szerkesztve ]

(#13587) Korcsii


Korcsii
őstag

Ezek a kommentek :))

Ami a hardver részt illeti, manapság nem repülök annyit, hogy bármilyen fejlesztésben gondolkozzak. G940 elég nekem momentán, inkább egy új gép és P3Dv3 ami valószínűbbnek tűnik, de belegondolok, hogy mennyi macera (meg pénz), akkor nem térül meg a befektetés a havi 1-2 repülésből. Barkácsolás témában korábban terveztem, hogy a tetőtéri szobám ferde tetejét kihasználnám egy overhead-nek, sima kapcsolókból meg valamilyen visszajelzőkből (led?) összeépítve, valamilyen százlábúval meg valószínűleg FSUIPC-vel. No ez is elmaradt, helyette összedobtam egy ACARS-t, mondjuk az leginkább pont a másik irányban dolgozik, de legalább már nagyjából átlátom, hogy hogyan is lehetne megoldani. Csak nem fektetnék bele momentán ennyi időt (az nincs), inkább (fél)készen venném. De elég is nekem a G940, a következő lépcső amit meglépnék már a pilots lenne. :)

Amúgy hallottam hírét, hogy elég valósághű darabokat lehet összehozni repülős témában is 3D nyomtatóval, gyakorlatilag minimális anyagköltséggel, így mindenképp kíváncsi lennék rá. :K

Találkozót tekintve az előzőt kihagytam (ejnye), és a távolság miatt most sem ígérek semmit, de ha meg tudom oldani, akkor mindenképp. :)

(#13588) wolruf válasza Korcsii (#13587) üzenetére


wolruf
őstag

Én igyekszem igazodni időpontügyileg, de olyan rég repültem, hogy már kb. újdonságként fog hatni minden. Részemről A320 vagy Cessna, mert a többiek úgyis a 737-esben lesznek betömörülve. A Cessnat pedig csak el-el vezetgetem :)))
Persze ez mind-mind annak függvénye, hogy nálunk hogy lesz a decemberi nyitvatartás (és igen, már szabályos így írni :)))))

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13589) RCH663


RCH663
aktív tag

Csak még egy kérdés.... Itt mindenki elsősorban a csillivilli fizetős madarakat akarja interfacelni? (pmdg és tsai?)

(#13590) Kbhont válasza RCH663 (#13589) üzenetére


Kbhont
senior tag

IFR-t iFLY-l repülők, VFR-t meg Zlinkével! :DD

(#13591) Korcsii válasza RCH663 (#13589) üzenetére


Korcsii
őstag

Szerintem amíg nincs komplett pilótafülkénk otthon, addig a többség valami jobb fizetős gépet használna alapul, pl PMDG - amit talán pont a legnehezebb összehozni a sok külön megoldás miatt.

(#13592) RCH663 válasza Korcsii (#13591) üzenetére


RCH663
aktív tag

Az eddigiek alapján a PMDG a legjobban dokumentált gép, és elterjedtsége miatt több módot is találtak már hogy lehessen vele kommunikálni microcontrolerrel.

(#13593) RCH663


RCH663
aktív tag

Ezen konkrétan felröhögtem. Ezt tényleg fillérekből otthon 3d nyomtatóval....

(#13594) cintula187 válasza Cypresss (#13585) üzenetére


cintula187
addikt

Meglátjuk, hogy a poronty mellett hogy tudok elszabadulni, de decemberben megjutalmazhatnánk magunkat valóban egy kis repkedéssel. Bár otthon is passzolom mikor repültem legutoljára. Én főleg az Airbust próbálnám ki végre, de a 737 is jöhet.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13595) LWhite válasza Cypresss (#13585) üzenetére


LWhite
tag

Én is megpróbálnék elszabadulni, a Cessnát szívesen kipróbálnám (a 737 előtt, után)! :)

(#13596) wd.taz válasza Cypresss (#13585) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Mennék én is, de nagyon kicsi az esélye, hogy tudok is menni.
737, 172 részemről.

MÁS:

Szombaton állították fel Kecskemét legújabb látványosságát:

:

Üdv.: Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13597) Cypresss válasza Cypresss (#13585) üzenetére


Cypresss
senior tag

Hahó,

Időpontok:

Dec 7-8-9. vagy 15-16-17.

Délután 16-19 óra vagy 17-20 óra között.

Válasszatok! :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13598) cintula187 válasza Cypresss (#13597) üzenetére


cintula187
addikt

Nekem elvileg, eddig mindegyik jó.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13599) Cypresss


Cypresss
senior tag

Off de fontos, itt az ED fekete péntekének pontos dátuma:

hosszú hetek találgatása után kiderült, hogy november 20-án rendezik a hazai Black Friday-t, egy héttel korábban, mint az Egyesült Államokban. Az idei Fekete Péntekre már bővített portfólióval készül az Extreme Digital, és a tavalyi durva rendszerhibákat idén szeretnék elkerülni, így ötször nagyobb szerverkapacitással készülnek a napra.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13600) cintula187 válasza Cypresss (#13599) üzenetére


cintula187
addikt

Vártam is , hogy talán idén nem fognak behalni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.