Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) LWhite válasza wolruf (#13092) üzenetére


LWhite
tag

Érdekes ez a gyorsaság, mert nekem hasonló configgal - bár szebben néz ki, de - jelentős FPS csökkenést sikerült elérnem.
Arról nem is beszélve, hogy a procit is jobban terheli, átlag 90% fölött megy és a jobscheduler (14) beállítása sem segített, mintha nem is módosítana semmit és minden magot, fullon használna. Ez érdekes.
Látványban szerintem a víz megjelenítése jobb lett (nem tudom miért pontosan :) ), meg az autogen elemek is talán jobban megjelennek.

Korcsii, az FSUIPC és Simconnect működik, úgyhogy valószínűleg több, az ezeket használó kiegészítő is futhat.

(#13102) Ombi5 válasza v!ct0y (#13100) üzenetére


Ombi5
őstag

DE, akkor ezekszerint az optimalizalasba,es egyeb finom dolgokba is belenyultak?! :U :Y

(#13103) wolruf


wolruf
őstag

jééééjjjj :) FSX steam update jön!

We are pleased to announce a new update coming soon for Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition.
This update resolves several issues reported to us by the FSX: Steam Edition community and will be automatically applied to your software via the Steam platform once it’s released.
Below is the full list of changes and fixes made in this update:
• Networking: Resolved - potential crash bug when decoding Steam host tag data.
• Error Reporting: Resolved - error message if the software failed to load the language.dll so that it shows the name of the actual dll it is trying to load.
• Learning Centre: Resolved - when selecting a mission from the Learning Centre, you would be told that the mission script failed to load and would be disabled.
• Learning Centre: Changed - the Learning Centre still referenced a GameSpy logo - now replaced with Steam logo.
• Graphics: Improved vertex and index buffer handling defaults and a few other things to give up to 10% framerate improvement (as long as vsync is not enabled/forced).
• Graphics: Change - Enable trilinear mipmap filtering by default.
• Graphics: Resolved - If the Special Effects setting was set to HIGH, some special effects like external lights, landing/water effects would not work.
• Graphics: Changed default value for max per-frame texture uploads to decrease time for high quality terrain textures to appear.
• Settings: Resolved - HIGHMEMFIX was enabled by default but could very rarely be disabled at load time.
• For new installs, we now provide default versions of dll.xml and exe.xml files to improve compatibility with existing addons.
We are continuing to monitor your feedback on FSX: Steam Edition and would like to thank the community for taking the time to report these and other issues. We know that we have not fixed all of the reported issues, but we continue to work to improve the product in the coming weeks.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13104) LWhite válasza wolruf (#13103) üzenetére


LWhite
tag

Még lesz ebből az FSX SE-ből valami! :)

(#13105) aviator


aviator
tag

Üdv az uraknak!

Naiv kérdés következik. Airbus X virtual cockpit-ban, ha nem használok zoom-ot, akkor a kijelzők nem igazán olvashatóak, elsősorban az ECAM-re gondolok. Így viszont szép nagy látószögben látok ki az ablakon. Ha zoomolok akkor szépek lesznek a kijelzők, viszont a látótér kifelé csökken. Van itt valami optimum? Lehet úgy növelni a kijelzők felbontását, olvashatóságát, hogy ne kelljen zoomolni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#13106) ChipKng válasza aviator (#13105) üzenetére


ChipKng
aktív tag

TrackIR ? :)

2B OR NOT 2B that is FF

(#13107) zlaszlo


zlaszlo
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Próbáltam egy kicsit festegetni, és elég furcsa eredményt kaptam.
Ha közel viszem a kamerát a géphez, akkor úgy néz ki, ahogy szeretném:

Ha viszont távolabb megyek, akkor tükörré válik az egész:

(Egyébként az alfa csatornát az eredeti fájlból egy az egyben kimásoltam, az eredeti festéssel pedig normálisan működik, így teljességgel felfoghatatlan számomra a jelenség.)

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne ezt rendbe rakni?

(#13108) v!ct0y válasza ChipKng (#13106) üzenetére


v!ct0y
veterán

Van egyébként valakinek? Mert most elgondolkodtam, hogy kéne venni egyet. Vagy csinálni.:)

(#13109) BigBlackDog válasza v!ct0y (#13108) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én a FreeTrack változatát próbáltam még régebben. Nem állítom, hogy nem lehet hozzászokni, de kicsit furcsa, hogy mikor az ember a fejét balra fordítja a szememével jobbra kell nézni (különösen kisebb monitor esetén érezhető), kicsit olyan természetellenes. Persze megvan az előnye, talán a közelítés, távolítás, magasság változtatás volt a "legjobb" része (könnyedén be lehet nézni a szarvkormány mögötti műszerekre is). Mondjuk ez a FreeTrack nem mindig volt a legpontosabb eszköz és rá kellett szánni az időt a normális beállítására is, ha jól emlékszem. Persze ez csak az én véleményem. :) TrackIR-rel nem volt még dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#13110) ChipKng válasza v!ct0y (#13108) üzenetére


ChipKng
aktív tag

En hegesztettem magamnak egyet, es kihereltem hozza z osregi logitech webkameramat. Vicces dolog es tenyleg jo ha az embernek ilyen muszernezesi gondja van. A sebessege nem az igazi ezert lehet nem artana ha az ember egy TrackIR-re ruhazna be inkabb...

2B OR NOT 2B that is FF

(#13111) v!ct0y válasza ChipKng (#13110) üzenetére


v!ct0y
veterán

Valami hibrid megoldás kéne. Track Clip Pro + a webcam. Bár 100%, hogy nem menne együtt. Nekem ez a bézbózsapkás megoldás nem begyere.

(#13112) Đusty válasza v!ct0y (#13111) üzenetére


Đusty
addikt

Én egy [4 ezer]forintos PS3 kamerát próbáltam CL-eye driverrel + FaceTrackNoIR-al szokni kell, nekem nem jött be, azóta se használtam.

[ Szerkesztve ]

(#13113) v!ct0y válasza Đusty (#13112) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mi nem jött be ? A fejmozgatás része ?

(#13114) Đusty válasza v!ct0y (#13113) üzenetére


Đusty
addikt

igen, ezt így nem tudom elmondani nem az igazi az a lényeg, maradok a gomboknál

(#13115) v!ct0y válasza Đusty (#13114) üzenetére


v!ct0y
veterán

Lehet kipróbálom. Kösz.

(#13116) wolruf válasza Đusty (#13112) üzenetére


wolruf
őstag

Én Xbox 360 Live visiont próbáltam (szintén FaceTrackNoIR-ral), de nekem sem tetszett. Akadozik, könnyen elveszíti a ,,fejállást'', amúgy működget, próba kedvéért jó. Irgalmatlan sokat kell finomhangolni, hogy viszonylag jó legyen, de ad egy támpontot, hogy milyen világ is ez. Kollégámnak van rendes TrackIR, ő szereti, de még sosem láttam használni :D Ha ez mond valamit... :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13117) Ombi5 válasza wolruf (#13116) üzenetére


Ombi5
őstag

Oculus Rifttel lenne az igazi.. :C

(#13118) LWhite válasza v!ct0y (#13111) üzenetére


LWhite
tag

Én próbáltam a sapkás és a FaceTrack megoldást is. Az infrás kicsit pontosabb volt, a FaceTrack-hez viszont viszonylag jó és állandó fényviszony kellett (akkor viszonylag jól működött).
Furcsa tényleg a fejforgatáskor szemforgatás megoldás, de megszokható.
Ami nekem probléma volt, hogy egy idő után elszédültem a kép folyamatos mozgásától/forgásától! :)

[ Szerkesztve ]

(#13119) wolruf válasza Ombi5 (#13117) üzenetére


wolruf
őstag

Ezzel teljes mértékben egyetértek :)
Bár asszem a kezelés lenne ott még érdekes, még egy teljesen kialakított, otthoni cockpitnél is :)
Részemről maradok a Saitek paneleimnél, azok is borzasztó nagyot dobnak a fílingen :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13120) Ombi5 válasza wolruf (#13119) üzenetére


Ombi5
őstag

KEpet kerunk! :-)

(#13121) wolruf válasza Ombi5 (#13120) üzenetére


wolruf
őstag

Mostanában a gyermekem miatt szekrényben pihen az egész pakk, úgyhogy egy régit tudok mutatni. Azóta lett Radio Panel és még egy szett gázkar (így megvan a 4 hajtómű és a két plusz :) ). Persze van pedál is, ami a képen nincs.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13122) ak1ra


ak1ra
csendes tag

Sziasztok

Olyan segítségét kérném aki Track IR 2-t használ és sikerült belőnie win7 64-biten.
Ezt már próbáltam, nem működik.

May the source be with you! - Linux

(#13123) Ombi5 válasza wolruf (#13121) üzenetére


Ombi5
őstag

Nice jo ,bar kisse zsufolt!

(#13124) wolruf válasza Ombi5 (#13123) üzenetére


wolruf
őstag

Kis asztal, kis FS :) Bár mint írtam, ez még nem is a full szett :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13125) Cypresss válasza wolruf (#13124) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nekem tetszik, fasza kis rendszer ez. Gratula. A jobb oldali monitor egy szimpla extended desktop része, vagy Wide FS-t használ és egy másik gépen fut? Érintőképernyő vagy hagyományos? Több kérdésem nincs. ;]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13126) Cypresss válasza Ombi5 (#13117) üzenetére


Cypresss
senior tag

A rifttel baromira vigyázni kell. [link]

Most képzeld el ugyanezt egy 747 VC-ben ülve. :DD

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13127) v!ct0y válasza Cypresss (#13126) üzenetére


v!ct0y
veterán

FL300 ról zuhanásba :DDD

(#13128) wolruf válasza Cypresss (#13125) üzenetére


wolruf
őstag

Sima extended desktop :) Orulok, hogy tetszik, en is szeret(t)em nagyon :)
Majd lassan a fiam is felno hozza, akkor ujra osszerakom.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13129) Korcsii válasza wolruf (#13121) üzenetére


Korcsii
őstag

A másodlagos kijelzőn jobblent jól mutatna egy VATSIM kliens. :K

(#13130) Ombi5 válasza Cypresss (#13126) üzenetére


Ombi5
őstag

Ezek nem eletre valoak.... :C :))

(#13131) MrPetya19 válasza wolruf (#13121) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hogy csináltad?
Nekem, ha megy az extended desktop, akkor nagyon béna a kép a fő monitoron.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#13132) wolruf válasza MrPetya19 (#13131) üzenetére


wolruf
őstag

Semmi spec, bár a kép közel 3-4 éves (2-nél több, annyi most a fiam :D ). A Windowsban engedve volt a második megjelenítő kiterjesztett asztalra, a főképernyőn indul az FSX, aztán a plusz ablakokat szimplán áthúzom a második képernyőre. Annyi a lényeg, hogy az elsődleges kijelző felbontására állítom az FSX-et. Steam verzióval ezt még nem néztem, talán hétvégén összelapátolom újra :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13133) LWhite válasza Korcsii (#13129) üzenetére


LWhite
tag

Vagy egy IVAO! ;)

(#13134) wolruf válasza LWhite (#13133) üzenetére


wolruf
őstag

Vagy egy Helly Kitty-s matrica :D
Amennyit online repültem... :-/ :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13135) v!ct0y válasza LWhite (#13133) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ezek egyébként , hogy működnek a Vatsim és IVAO ? Egy kis összefoglaló jól esne :)

[ Szerkesztve ]

(#13136) LWhite válasza wolruf (#13134) üzenetére


LWhite
tag

Na, akkor ezen sürgősen változtatni kell! Gyerek már elég nagy, tessék ölbe venni és mehet a cold&dark, az FMC/FMS programozás és a többi (persze online)! :K
Persze ha már ott a gyerek lehet, hogy a jobb alsó sarokban egy rajzfilmet sem árt futtatni! :)

(#13137) wolruf válasza LWhite (#13136) üzenetére


wolruf
őstag

Ehmm... majd ha 2 éves lesz a gyermeked, visszatérünk erre a mit is lehet 2 évessel dologra :D
Ez egyelőre úgy nézne ki, hogy:

- GOMB! NYOMMEEEE!
- Nem, fiam, azt nem nyo...
- NYOMEEEEEEE!
- Fiam, egy picit várj, mert...
- HOPPÁ... FÁJ?
- Nem, nem fáj neki, letört...

A fenti beszélgetést nem teljesen a képzelet szülte :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13138) ChipKng válasza Cypresss (#13126) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Apropo! Ez volt mar? :)

2B OR NOT 2B that is FF

(#13139) wolruf válasza ChipKng (#13138) üzenetére


wolruf
őstag

Hát én még nem láttam... Baaasszuuuuuus. Valaki egy csere a paneleimre? :D Nem kell sokat ráfizetnetek :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13140) LWhite válasza v!ct0y (#13135) üzenetére


LWhite
tag

A teljesség igénye nélkül néhány korábbi hozzászólás a témában!
(remélem a szerzők nem sértődnek meg a kiemelésért :) )

#3570
#3575
#4856
#10809

Vagy egy bővebb!

Cypresss kollégának elég sok köze van az IVAO-s dokumentációkhoz (amikből sok fontos dolgot megtudhatsz az online repülésről, szabályokról), ő biztosan sokkal többet tudna mondani neked.

A magam részéről én nagyon megszerettem az online repülést (ahogy most visszaolvasgattam 2012-12-01-én írtam erről, akkor kezdtem), más hangulata van, lévén hús-vér emberek, hasonló érdeklődésű, hasonlóan 'repülésőrült' emberekkel találkozhatsz.
És amikor pl. egy Budapest-Amszterdam utat úgy repülsz le, hogy BP-Tower, BP-Approach, teljes Magyarország (LHCC_Ctrl), szomszédos/útbaeső országok légtere és Amszterdam App, Twr és Gnd irányítás is van, na az nagyon élvezetes!
Persze a folyamatos rádiókapcsolat/irányítás közben sokat is lehet tanulni a profiktól/gyakorlottabbaktól már azzal is, ha csak hallgatod, hogy mi hogyan zajlik. Amíg nem megy olyan jó a fónia, írásban is lehet kommunikálni.

Rengeteg rendezvény és túra van, legutóbb pl, több, mint 2500 pilóta/irányító volt egyszerre aktív!
Az elmúlt két évben már csináltam több World Tour-t (legutóbb VFR-t) vagy a magyar divízió által szervezett túrát, közben olyan pilótákkal találkoztam, akik a való életben is pilóták és itt gyakorolnak, vagy csak nem akarnak a 'földre szállni', virtuálisan is repkednek ha tehetik.

Szóval aki rá tud szánni némi időt, annak mindenképpen ajánlom (talán heti 2 órát 'kell' online tartózkodni az aktív tagsághoz), hogy offline helyett ezt a repülési formát válassza és csináljon vizsgákat, gyűjtse a kitűzőket vagy csak repüljön kedvére.

Most csak az IVAO-s tapasztalataimat írtam le, lévén én ide regisztráltam, ezt kezdtem el használni, gondolom a VATSIM is ugyanilyen jó, sok rendezvénnyel, sok pilótával, jó oktató anyagokkal.

Ez az IVAO aktuális forgalma!

(#13141) v!ct0y válasza LWhite (#13140) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kösz! Mehetek is tanulni :DDD

(#13142) cintula187 válasza ChipKng (#13138) üzenetére


cintula187
addikt

NEm. B@szott jó lett.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13143) Korcsii válasza LWhite (#13140) üzenetére


Korcsii
őstag

Ez meg a VATSIM live map. [link]

Egyébként a VASTIM jobb - csak hogy ma is szülessen elég hozzászólás. :D

(#13144) ChipKng válasza cintula187 (#13142) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Mondjuk tenyleg fura, hogy joystick-el iranyitja es nem yoke-al meg pedalokkal... viszont ez felvet valamit. Ugye ha rajtad van szemuveg akkor zavaro lehet, hogy ha nem latod a kezed amivel megfognad a karokat vagy a kapcsolokat...

2B OR NOT 2B that is FF

(#13145) Cypresss válasza LWhite (#13140) üzenetére


Cypresss
senior tag

Sokkal többet nem biztos, mert kb két vagy három éve egy percet sem repültem online. ;] Ennek egyetlen prózai oka van: időhiány.

Amire figyelni kell azok az irányítók, ezzel kapcsolatban korábbi összefoglaló [itt] található.

Egyébként a Vatsim szakmailag tényleg jobb, viszont az IVAO-n szerethetőbb a társaság és - talán - oldottabb a hangulat. (De az is lehet, hogy tévedek és minden megváltozott az elmúlt évek során.)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13146) MrPetya19 válasza wolruf (#13132) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én is így csinálom, de valamiért nem az igazi a fő monitoron az fsx.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#13147) cintula187 válasza ChipKng (#13144) üzenetére


cintula187
addikt

Ez még kinézet alapján, fejlesztés alatt van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13148) ChipKng válasza cintula187 (#13147) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Igen, de attol fuggetlenul a vegen sem hinnem, hogy latni fogod a a kezeloszerveket ha epp hozzajuk akarsz nyulni. :F

2B OR NOT 2B that is FF

(#13149) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Nem tudom van e valaki aki használja a PFPX-et. Ha van esetleg és tudja, hogy mi az oka annak, hogy idióta Flight Level-eket számol minden egyes útra az legyen kedves ossza meg velem az okosságot. Kifejtve: rövid útra magas FL-t számol és nem veszi figyelembe a kelet nyugat páratlan páros szabályt sem.

Nekem a virágbolti 1.15-ös verzió van, már kijött az 1.18 is, azzal nincs tapasztalatom. Az egyetlen tippem, hogy a virágbolti változat nem tud időjárás adatokat letölteni, bár ez igazából az egyik tünetet sem magyarázza.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#13150) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy próbálta már valaki közületek a Steam-es FSX fejébe beletuszkolni az ORBX Global Base-t, meg a Vektort?
Ugyanis nekem szépen feltelepült, oda bele ahová kell az FSX -be (Ő választotta ki a helyet is) de amikor a scenery library- ban kerestem, ott már nem találtam,
Két dolog lehet:
1.) sehogy sem lehet telepíteni erre ezt a kiegészítőt
2.) elbénáskodtam valamit amire egyébként nagy esély van mélyebb tudásom hiányossága kapcsán...-))
Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek, hadd élvezzem már a tájat a repülésekkor, ha már létezik ilyen jó kiegészítő. Egyébként a régi fsx-en szépen futott.
Azt hiszem hogy Korcsii ennek te vagy a mestere....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.