Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) cintula187


cintula187
addikt

Boldog Karácsonyt minden Fotelpilótának! :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13702) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek !!!

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13703) Cypresss válasza czakof1946 (#13700) üzenetére


Cypresss
senior tag

A Virtual Cockpitet szeretnéd kikapcsolni?

MINDENKINEK NAGYON BOLDOGAT, JÖVŐRE PEDIG NYUGODT ÉVET ÉS BRUTÁL NEHÉZ OLDALSZELES LESZÁLLÁSOKAT KÍVÁNOK! ;]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13704) RCH663 válasza Cypresss (#13703) üzenetére


RCH663
aktív tag

ÉS BRUTÁL NEHÉZ OLDALSZELES LESZÁLLÁSOKAT KÍVÁNOK! beléd is, és továbbá földrengés által kettétört futópályára meteor záporban. :)

Boldogat, eredményeset mindenkinek. :)

(#13705) Cypresss


Cypresss
senior tag

Ezt a videót háromszor néztem meg zsinórban, annyira szar, hogy már jó [link]

Epik rész: "we do not have 17L, we have 14L.....rgr that tower, request landing clearance 17L.....we do not have 17L.....rgr that, clr to land 17L"

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13706) vén


vén
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. FSX-en, Aerosoft Airbus Extended X v1.15, A320-nál nem tudom életre kelteni a navigációs panelt. A bal oldali képernyőt be tudom kapcsolni, de az alatta lévő tekerő gomb inaktív, nem lehet tekerni.( egyik oldalon sem) Gondolom azzal kellene. Illetve ezen kapcsolócsoport jobb felső "dupla" tekerentyűje, mozog ugyan de nem csinál látszólag semmit. Az mit állít?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13707) cintula187 válasza vén (#13706) üzenetére


cintula187
addikt

A horizontot mutató monitortól balra van 3 tekerentyű. A felső kettő a fényerő. Trükkös mert a tekerő belsejét és külsejét is lehet tekerni. Most nem vágom,hogy melyik ami kell, ezért mindkettőt legyen teljesen jobbra tekerve.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13708) cintula187 válasza Cypresss (#13705) üzenetére


cintula187
addikt

Ezek mi a fészkes f@szt csinálnak itt? :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13709) vén válasza cintula187 (#13707) üzenetére


vén
csendes tag

Szia!

Köszi. Tehát az 1-es kapcsoló jól működteti az A képernyőt.
A 2-es kapcsolót lehet fogatni, a külső és belső részét is, de nem történik semmi
A 3-as kapcsoló inkatív, nem lehet tekerni. Ennek kéne a B képernyőt működtetni?
Köszi mégegyszer, nem gondoltam volna, hogy már ez elején elakadok.
(neten talált kép)

[ Szerkesztve ]

(#13710) cintula187 válasza vén (#13709) üzenetére


cintula187
addikt

A 2-es kapcsolo hozzád közelebb eső vékonyabb része nálam állítja a fényerőt a B-n.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13711) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Volt valakinek mind a két típusú Yoke-ja?
CH Products és ProFlight?
Nekem CH van, de igyekszek lecserélni, mert nem egy főnyeremény!
Esetleg akinek van tapasztalata ossza meg Velünk!
Köszi! :R

(#13712) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Boldog Új Évet Kívánok minden "Fotelpilótának" !!!

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13713) Kbhont


Kbhont
senior tag

Isten Éltesen Benneteket a jövő évben !
BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#13714) cintula187 válasza Kbhont (#13713) üzenetére


cintula187
addikt

BUÉK!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13715) Cypresss


Cypresss
senior tag

Egy elég alapos teszt a a P3D V3-ról: [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13716) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,
Kb. 1999-2007-ig msfs-eztem fs98, fs2000,fs2004-en. A vegen pmdg 737-tel.
Par eve ujra elokerult a dolog, de ido hianyaban csak az fsx demo volt a gepemen iskolakorokre.
Idom most sincs sokkal tobb, de meglattam a steamen az fsx-et 5eur aron es nem is tudtam otthagyni ennyiert 😄

Fs2004-en a Kozma fele Bp sceneryt hasznaltam nagy megelegedessel. (Lhbp, Tokol, Budaors stb.)

A kerdesem az lenne, hogy fsx-hez van-e valamilyen hasonlo jo Bp scenery? (a regit bele lehet hekkelni az fsx-be?)
Nem lenne baj, ha ingyenes, mert a kb. heti fel ora repulesre fordithato ido miatt jobb helye is lenne tobbezer forintnak.
Elore is koszi!
Ja es boldog uj evet minden fotelpilotanak! 😄

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#13717) LWhite válasza eszgabor (#13716) üzenetére


LWhite
tag

Szia! Szerintem jobb nincs annál a scenery-nél Budapest és környékére, FSX alatt is lehet használni.
Reptér azért van jobb, igaz ez fizetős, de a születésnapjukon elég jó akció van rá.
A kettőt együtt használva az igazi, akkor a Kozma repteret ki kell iktatni.

Steam-es FSX-et sokan megvettük, igaz sokan többet vártunk tőle, de dobozos FSX helyett jó alternatíva.

(#13718) Korcsii válasza LWhite (#13717) üzenetére


Korcsii
őstag

Magyarul LHS LHBP + Kozma BP (scenery library-ben külön van LHBP és BP rétege). Mondjuk én utóbbit is kilőttem a több FPS reményében, no meg zavart a 31R fial-hez közel hirtelen vége érő photoscenery.

Csak hát ez a kettő így együtt eléggé nem az ingyenes kategória. :D

Ingyenes ami jó, az nem sok van. Illetve ha a látvány nem lényeges, csak hogy nagyjából a helyén legyenek a gurulóutak, állóhelyek, akkor avsim-en van fent egy verzió.

[ Szerkesztve ]

(#13719) viktorecho


viktorecho
újonc

Sziasztok!

Használ valaki közületek Logitech Flight System G940-et P3D-hez? Próbálom beállítani, de valahogy az istenért sem sikerül... És már nagyon kivagyok tőle :D Nem tudna esetleg valaki nekem egy xml-t exportálni a profiljából? :)

Bármilyen segítség jól jön!

Köszönöm szépen előre is!

(#13720) eszgabor válasza Korcsii (#13718) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek!
Arról, hogy az fsx-be hogyan lehet beletenni a Kozma-féle régi sceneryt (amiben a kis repterek is benne vannak) létezik valamilyen leírás? (neten azt olvastam, hogy az fs2004 verzió tartalmazza csak a kis reptereket, az fsx csak lhbp-t)
Köszi előre is!

Szerk: mármint a steam fsx-be kellene...
A szülinap mikor van? 😄

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#13721) Kbhont


Kbhont
senior tag

CFG tweek oldalt tud valaki ajánlani?
Venetubo nem üzemel hónapok óta!
:R :R

(#13722) Cypresss válasza Kbhont (#13721) üzenetére


Cypresss
senior tag

Tényleg nem megy már régóta. [Froogle ] oldala?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13723) Kbhont válasza Cypresss (#13722) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az új ATI Crimson driver 16.1 driver baromi jó!
Legalább 6-8 FPS-t hozott a P3Dv3 nál!
De a mikró laggom még mindig meg van!
A CPU már 90-100% megy, de a GPU az össze vissza!
Mint a fésű úgy néz ki a diagram!
Na itt akad be a kép is! FPS most 30-45 közötti...
Az akadozás Benchmark alatt is látható, de a pontszámban nincs veszteség.
Esetleg ötletek?

(#13724) Cypresss válasza Kbhont (#13723) üzenetére


Cypresss
senior tag

Mikorlaggal a Pilotsban mi is szenvedünk, főleg a Cessnánál. Valamennyit segített a V3.1, frissítettél már?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13725) cintula187 válasza Cypresss (#13724) üzenetére


cintula187
addikt

Mikor lag mikor nem :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13726) Kbhont válasza Cypresss (#13724) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nem, még 3.0-t használom...
Egyszerűen azt nem értem, hogy miért esik le nullára a GPU load??!
Arról nem is beszélve, hogy mikor leesik pont akkor laggol be!
Azt kellene kideríteni, hogy spontán, vagy mindig ugyan ott.
Arra gondoltam, hogy a Benchmark Vallye-t futtatom és felveszem videóra! Aztán még egyszer és össze hasonlítom a két videot!

(#13727) Cypresss


Cypresss
senior tag

OFF:

Sziasztok,

Kedves kollégánk távozott a Wizzhez, ezért állandó munkára keressünk valakit, aki angolul jól beszél, képes az önálló munkavégézésre és az átlagosnál jobban ismeri az Airbus működését. Nem kell hogy PRO legyen, ez nem is elvárás, de ne kelljen elmagyarázni neki, hogy mi a különbség a climb és a flex mód között. :D

Ha valakit érdekel a lehetőség, legyen kedves keressen meg privátban. Nagyon köszönöm!!!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13728) wolruf válasza Cypresss (#13727) üzenetére


wolruf
őstag

Miért? Mi a különbség a climb és a flex között? ;] :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13729) Cypresss válasza wolruf (#13728) üzenetére


Cypresss
senior tag

Egyértelmű, hogy te vagy a mi emberünk, holnap beszéljünk, de jobb lenne ha még ma hívnál. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13730) Cypresss válasza Kbhont (#13726) üzenetére


Cypresss
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy mikor leesik pont akkor laggol be!

Pont azért laggol, mert nincs GPU. Viszont, hogy miért nincs GPU load, azt én sajnos nem tudom, RCH ennek a mágusa.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13731) Kbhont válasza Cypresss (#13730) üzenetére


Kbhont
senior tag

Milyen VGA van bent?
Nálam szintén ez van! Amikor elmegy a GPU akkor rögtön be is akad... De miért?

(#13732) RCH663 válasza Cypresss (#13730) üzenetére


RCH663
aktív tag

Me nem áldoztatok fekete csirkét telihold fényénél babér koszorút égetve. Mé nem lehet elolvasni RENDESEN azt a cikket :)

P3d-t nem dergeltem még, Október 4. én született még két fiam a már meglévő mellé, így a következő 3-6 hónapban magamon kívül vagyok.

Csak egy tipp. Ha új alapokra helyezték a memória kezelést, ezzel együtt kihajigál minden felesleget a memóriából, akkor lehet repülnek vele a textúra címzések, és csak azt címzi/tölti újra ami éppen kell, a többit eldobja. Csak ez így lehet pár ciklussal tovább tart mint ami észrevehetetlen lenne...

Valami limiterrel próbálkoznék, meg kéne fogni 30 STABIL fps esetén mondjuk 24-en hogy akkor mi van...

(#13733) wolruf válasza Cypresss (#13729) üzenetére


wolruf
őstag

Hívtalak tegnap, nem válaszoltál. Kint álltam egész éjszaka a 7. emeleti panel ablakában és szólongattalak, kezemben az eredeti FSX lemezzel és a Saitek Yoke-kal... Nem gondoltam volna, hogy ennyire komolytalan a dolog, így nem is megyek most akkor oda be hozzátokhozra. Húúú... az a Cessna :) Aki nem próbálta, az... rüszü :D

RCH663: gratulálok a gyarapodáshoz! :) Nekem a kislányom jött meg októberben (a fiam mellé), úgyhogy az elpakolt Saitek szett elpakolva is marad még 2-3-4 évig :O Ez egy ilyen sport :D

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13734) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Fél áron van most a Steam-en az FSX, tegnap meg is vettem. Régebben is játszogattam vele, és nagyon tetszett, ezért gondoltam, hogy ismét előveszem, most, hogy van egy HOTAS X-em. Az volna a kérdésem, hogy valami grafikai kiegészítő, tuning létezik hozzá, ami szebbé teszi a játékot?
Ja, meg a másik kérdésem. 2 monitorom van kiterjesztett módban. Jobb oldali a fő, bal a másodlagos. Régen amikor játszottam, emlékszem azt csináltam, hogy bizonyos paneleket áthúztam a másik monitorra. Szeretném ezt most is megcsinálni, mert ez leegyszerűsítené a kezelést gondolom, csak az a bajom, hogy nem tudom áthúzni, mert a játék indítása után a másik monitor "lekapcsol" (vagyis elfeketedik). Megoldható valahogy, hogy használható legyen az is?

[ Szerkesztve ]

(#13735) ToMy_ válasza Gabesz87 (#13734) üzenetére


ToMy_
tag

Ablakos módban indítsd az FSX-et (vagy menetközben nyomj Alt+Enter-t. Utána a játékban nyitott ablakokat undock-olod, és így tudod áthúzgálni a másik monitorra.

(#13736) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#13734) üzenetére


Gabesz87
addikt

Azt hiszem az összefoglalóban szereplő logoutos cikkben választ is kaptam a kérdéseimre :)
Grafikai tuning ---> REX, ha jól sejtem?
Panelek másik monitoron való megjelenítése ---> "windowed módba (alt+enter) kapcsolunk, megnyitunk egy nézetet, jobb klick, undock window, és mint külön ablakot, áthúzzuk a másik monitorra."?

(#13737) vén válasza cintula187 (#13710) üzenetére


vén
csendes tag

Sziasztok!

Ha minden igaz, szerintem azért nem jól működik az Aerosoft A320, az FSX: SE-n, mert nincs föltelepítve
az SFUIPC.( Nem működnek a panelek, meg a kormány) Legalábbis én azt gondolom. Letöltöttem a 4.949-est, de nem települ föl.
Először is nem találja az FSX mappát. ( a "C"-n van). Ha odatallózom,(programjájlok(x86),Dovotail Games, FSX SE,) Ide kell ugye?) akkor meg ezt írja:

" Your FSX-SE installation is incorrect! The version of SimConnect installed will not run FSUIPC4.
You may need to repair the installation to rectify this first."

Ilyenkor mit kell csinálni? Köszönöm a válaszokat.

(#13738) cintula187


cintula187
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13739) LWhite válasza vén (#13737) üzenetére


LWhite
tag

Szia! Én nem vettem észre, hogy kellett volna FSUIPC hozzá.
Ha mégis telepíted és nem jó helyre teszi, akkor ahová települt, onnan másold be a tartalmát a FSX mappa/Modules mappájába. Ha nincs ilyen mappa, akkor hozd létre az FSX gyökerébe.
(remélem jól emlékszem, most nincs itt előttem)
Ja és a SimConnect-eket érdemes feltelepíteni, ezeket megtalálod az FSX-SE egyik mappájában (kereséssel kidob talán hármat is).

[ Szerkesztve ]

(#13740) vén válasza LWhite (#13739) üzenetére


vén
csendes tag

Köszi, de nem tudom feltelepíteni sehova, és Modules mappa sincs.
Találtam itt egy kérdést ugyanezzel a problémával, de nem igazán értem mit kell csinálni.

http://forum.simflight.com/topic/78427-fsx-se-install-error-simconnect/

Steam mappa sincs, meg nem találom a SimConnekteket sem:(
Lécci úgy magyarázátok el, hogy értsem:)))
Bocs a bénázásért:)

(#13741) LWhite válasza vén (#13740) üzenetére


LWhite
tag

Ahová települt az FSX-SE (ez ott lesz, ahová a steamnek megadtad, hogy telepítse a programokat) abban a mappában hozz létre egy Modules mappát és oda telepítsd az FSUIPC-t. Ha oda nem engedi, de máshová igen, akkor onnan csak másold be ugyanebbe a mappába (persze a dll.xml fájlban benne kell lenni az FSUIPC bejegyzésnek).

Simconnect fájlok:
FSX-SE\SDK\Core Utilities Kit\SimConnect SDK\LegacyInterfaces\FSX-RTM\SimConnect.msi

Illetve van még kettő az FSX-SP1 és az FSX-XPACK mappákban (FSX-RTM helyett ez legyen).

Remélem így érthető volt és sikerül felrakni mindent!

(#13742) vén válasza LWhite (#13741) üzenetére


vén
csendes tag

Sikerült. Működik, vannak műszereim, és a kormányok is jó, bár jobbra kicsit nehezen fordul. A kalibrálás jó, de
a fedélzeti kijelzőn is látni, hogy egyik irányba nem teljesen nyílik ki a csűrőlap.

Az FSUIPC-t az FSX.exe-be (!) raktam, ilyet se láttam még, de oda engedte. A modulesbe is vannak cuccok.
De igazából csak akkor lett jó, mikor mind a 3 SimConnectet feltelepítettem.

Nagyon köszönöm a segítséget!

Így most már repülős kérdéseim lesznek:)

Az első ami feltűnt, hogy a tolóerőszabályzó sokszor bekapcsol a lehető legrosszabb pillanatban( leszálláskor is) pedig ki van kapcsolva. Ez mért lehet?

(#13743) Gabesz87


Gabesz87
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#13744) cintula187


cintula187
addikt

Hali.

Miért van az, hogy hiába van a heading betekerve pl. 320 -ra a gép 330-335 irányába repül. Most épp a 737 -es csinálja. Köze van ennek a magnetic headinghez?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13745) Korcsii válasza vén (#13742) üzenetére


Korcsii
őstag

Két variációt tudnék elképzelni erre Airbus-on:
- úgy érzékeli, hogy feltoltad a tolóerőszabályozó kart kattanásig (Climb)
- átesés közeli sebességig lassulsz - ez utóbbinál TOGA-ra vált, legalábbis aktív az autothrust mellett (hogy most manuál módban is bekapcsol-e a védekezési mechanizmus, azt passzolom)

cintula187: Ekkora eltérést simán adhat a magnetic/normal mód, de az is lehet, hogy a szél kavar be. Egy screenshot leehet segítene.

Nekem meg most 747-esen jött elő olyan (vagy 500 óra repülés után), hogy az összes reptéren kb 10-20 fokos elérés van az ILS szaggatott középvonala és az FMC által rajzol megközelítési útvonal(pontok) között. Pedig minden beállítás a régi, és a repterek is rendben vannak - pl. LHS LHBP-n is ezt csinálja már.

[ Szerkesztve ]

(#13746) cintula187 válasza Korcsii (#13745) üzenetére


cintula187
addikt

Leszálláskor volt szél azt tudom. :)
Pedig le Lnav se Vnav nem volt és aktív meg semmilyen waypoint sem. Mentem KATL felé, illetve mentem volna. Aztán fura, de bizonyos magasság alatt meg ráfordult, ahova tekerve volt a heading.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13747) vén válasza Korcsii (#13745) üzenetére


vén
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom inkább a gázkarra gyanakszom( joystik),.
Viszont már van nagyobb bajom is. Eddig azt hittem minden jó, de ahogy próbálgatom, úgy jönnek elő újabb hibák.

A rudder nem jó: jobbra csak remeg az oldalkormány ha a Num Entert nyomom, balra meg az FMCU panel ugrik elő mikor a Num nullát nyomom.Az orrfutó sem fordul. Így első ránézésre is van még olyan billentyű ami nem működik...

FSX-SE, Aerosoft A320

Szerintetek?

(#13748) Cypresss válasza Kbhont (#13731) üzenetére


Cypresss
senior tag

Mint a szél, nem vészes, de észrevehető. Aki figyel rá, annak még zavaró is.

De miért?
Na most ez olyan könnyű kérdés, mintha megkérdezted volna a jövő heti lottószámokat? Szerintem ez már fícsör és nem bug. ;] :DDD

(#13732) RCH663 Gratula!!! :R Ahogy egy barátom mondta pár éve egy másik barátomnak, akinek hármas ikrei születtek; "akkor te most el vagy köteleződve, úgy kb száz évre." :DD

(#13733) wolruf : Hívtalak tegnap, nem válaszoltál. Kint álltam egész éjszaka a 7. emeleti panel ablakában és szólongattalak

Mi vagyok én, Mikulás? :D Egyébként neked is szívből kívánok sok örömöt a babával.

(#13747) vén: Eddig azt hittem minden jó, de ahogy próbálgatom, úgy jönnek elő újabb hibák.

Airbus. Mire számítottál? :DDD (Bocs, de a magas labdákat le kell ütni.)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13749) boeing


boeing
senior tag

Sziasztok,sajnos külföldre kell mennem a héten dolgozni igy hát van egy ilyenem.Ha valakit érdekelne akkor priviben.

(#13750) Cypresss


Cypresss
senior tag

No komment :DDD

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.