Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Đusty válasza Korcsii (#12450) üzenetére


Đusty
addikt

2 [karom] van de egybekapcsolva, FSUIPC nekem túl bonyolult, hanyagolom, a többi gépnél működik csak ennél az airbusnál nem , neten is találtam róla valamit, hogy gáz van vele de gyakorlati egyszerű megoldást rá nem.

(#12452) Korcsii válasza Đusty (#12451) üzenetére


Korcsii
őstag

Az FSX beállításainál mire van bekötve a két gázkar?

Az C:\Users\...\Documents\Aerosoft\AerosoftAirbusExtended\AsInput.ini tartalmát be tudnád másolni?

(#12453) Đusty válasza Korcsii (#12452) üzenetére


Đusty
addikt

Szia!

másolom, köszönöm, hogy foglalkozol vele egyáltalán:

[Common]
Logging=1
NullZone=0

[FlightControls]
Enable=1

[FADEC]
InvertAxes=1
AxesCount=2
Event1=AXIS_THROTTLE1_SET
Event2=AXIS_THROTTLE2_SET

(#12454) Korcsii válasza Đusty (#12453) üzenetére


Korcsii
őstag

Érdekes. És az FS beálíltásoknál a Throttle Axis 1 és 2-re van beállítva a két kar? Hajtóműindítás után sem reagál?

(#12455) Đusty válasza Korcsii (#12454) üzenetére


Đusty
addikt

Igen, mint mondtam alap és pmdg gépeknél működik csak ennél nem illetve ha gombokkal elindítom a gépet és hozzányúlok a karokhoz akkor valamit érzékel mert leáll az egész de semmi több.

(#12456) Đusty válasza Korcsii (#12454) üzenetére


Đusty
addikt

Na én vagyok a hülye, a control-ban valóban nem volt beállítva az axis a többi gép nem tudom honnan vette le :), na mindegy a lényeg, hogy működik, köszi a segítséget.
Már csak azt a fránya FMC-t kéne megtanulnom a boeing után erre nehezebben áll rá az agyam.
Pl. ha nincs beállítva semmi, fenn vagyok a levegőben ott hogy tudom beállítani az FMC-n mondjuk LHBP 31R-t, hogy lássam a kijelzőn a pályát és ils is legyen?

[ Szerkesztve ]

(#12457) aviator


aviator
tag

Szeretnék egy kis segítséget, tanácsokat kérni tőletek. Hallottam már itthon működő szimulátorközpontokról, de nem merültem még bele mélyebben a honlapjaik tanulmányozásába. Ha esetleg volt már valaki ilyen helyen és van véleménye róla, előnyök hátrányok, javaslatok, ajánlja, nem ajánlja, ezeket szívesen elolvasgatnám, mielőtt elmegyek az egyikbe. Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#12458) Đusty válasza aviator (#12457) üzenetére


Đusty
addikt

Ez egyénfüggő, valaki szerint 2 forintot nem ér valaki meg minden pénzét erre költi :) . A dunaplazaiban 3 plazma van egymás mellett az összeillesztésnél kicsit megtörik a kép amit szokni kell. A highfly-nál van a 737-es mellett airbus is. Itt a 737-esnél a lábpedálok nem működnek az FMC-t pedig nagyon nehezen látni, a képet viszont félkörívbe vetítik az összeillesztésnél csak egy vékony csík van. Rengeteg kiegészítőjük is van a jelentősebb repterek megvannak nekik, a plazaiban kicsit puritánabbnak tűnt a táj. Képek mindegyikről fellelhetők a neten. Egyszer érdemes kipróbálni, hogy megtudd bejön-e vagy kár rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#12459) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Újabb szakaszt repültünk le péntek este, 4 társunk tudott ezúttal csatlakozni. Továbbra is az Alpok területén élvezhettük a táj szépségeit néha a szurdokokban, néha 10.000 láb feletti magasságokban. Én magam részéről nem tudok betelni ezzel a gyönyörű környékkel. Csatolnék néhány fotót az útról...
Terveink szerint tovább folytatjuk az Alpok meghódítását, egészen a francia tengerpartig.
Ha valakinek kedve támadt csatlakozni kis csapatunkhoz, bátran keressen meg minket...

(#12460) Korcsii válasza Gudi (#12459) üzenetére


Korcsii
őstag

Néhány kép akkor tőlem is, mert tényleg szép környék! :)

További képek

Köszönjük a szervezést!

(#12461) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasom ezt és az sg-s fórumot, kb fél éve nyomom komolyabban az fsx-et. Mostanra jutottam el oda, hogy kicsit komolyabban foglalkozzam az optimalizálással, mivel elkezdtem a "normálisabb" kiegészítőket használni: PDMG 737, Carenado B58. Scenery kiegészítőket nem használok, megfektetné a gépemet.
A gépem nem egy mai darab: core i3 370M 2,4-ről 2,8 ghz-re húzva, geforce 425m, 4 gb ram. A cucc azért van tele mobil alkatrészekkel, mert egy Asrock nettop gépről van szó.
Használtam a "Bojote's Tweaking Tool"-t, meg az fps limitert. A Carenado B58 ezen a konfigon (a textúrákat high-ra húzva, a többi beállítás közel a 0-hoz) közel 30 fps-t tud. Azt vettem észre, hogy - főként forduló közben - időnként fekete vagy fehér téglalapok villannak be a tájban. Illetve időnként láthatóan akad a mozgás, hiába ír ki közben 30 fps-t.
Van tippetek, melyik beállítás lehet ami megakasztja a gépet? Illetve mit vegyek kisebbre-nagyobbra, hogy megelőzzem a villogást?

Köszi szépen előre is!

(#12462) uRSul válasza Korcsii (#12460) üzenetére


uRSul
tag

Szép környék, FTX-el már igencsak szép! :)
Mikor lesz a következő repülés és hogy lehet csatlakozni? Végülis melyik módszert használjátok?

[ Szerkesztve ]

(#12463) Korcsii válasza uRSul (#12462) üzenetére


Korcsii
őstag

Dobj egy privátot Gudi-nak, az a biztos. :)

FSX LAN (connect directly) módszer maradt, mindenféle egyéb progi és beállítás nélkül. :)

(#12464) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Szia Korcsii.

Csak az FTX-et használod, vagy FS Global 2010-el együtt? Nálam az utóbbi van fent GEX-el.

Nagyon pazar látvány az FTX :C

Gudi-nak is írok, csatlakoznék hozzátok az Alpok túrára ha lehet és az időm is megengedi...

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12465) Korcsii válasza wd.taz (#12464) üzenetére


Korcsii
őstag

FSGlobal nincs, mert az SSD már így is majdnem tele, meg lehet a rendszerem se bírná. Majd talán ha lesz új gép, akkor arra már felteszem.

FTX Global + Vector (+OpenLC lesz ha lesz).
Meg ami még látványban befolyásolhat, az az ENB Series.

(#12466) uRSul


uRSul
tag

Sziasztok!

Hátha valakinek megvan ezért érdekelne a véleményetek!
Milyen ez a gép? Most 6 euro (vasárnap), annyit megérne?!

146-200/300 Jetliner
http://www.justflight.com/product/146-200-300-jetliner

(#12467) Korcsii válasza uRSul (#12466) üzenetére


Korcsii
őstag

Van egy feelingje a gépnek, de sajna még nem sokat repültem vele.
6 EUR-t megér - ennél olcsóbb már úgy se lesz. :)

Ajánlom a cold&dark indulást, majd 1-2 óra kézikönyv nyálazást. :D
Más, mint egy Boeing, na.

[ Szerkesztve ]

(#12468) uRSul válasza Korcsii (#12467) üzenetére


uRSul
tag

Köszi, akkor megnézek egy-két videót róla!
6 euro már tényleg nem sok, de ha utána meg mégse használnám, mert nem tetszik, akkor azt sem érte meg! :)

(#12469) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap, végre sikerült leülnöm egy kis repkedésre ( készülök péntekre :) ).
Elindítottam az FS-t és feldobott egy üzit, hogy az LHSim LHBP régi verzió és frissítsem.
Letöltöttem az újat, a régit a saját uninstalljával kilőttem, majd az FS scenery hozzáadósból is kiszedtem.

Feltelepítettem az 1.3-at és a Terminálok kb. 100 lábon lebegnek :Y :W

Ha rámegyek Revo Uninstallal és utána újra telepítem, akkor rendbe jöhet?

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12470) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Mellékelek egy képet, amit a Pireneusokban repülve készítettem ( FSX ). Látható, hogy a hegy jelentős része opálos, homályos, a csúcsok pedig élénk zöldek. Van egy határozott vonal ami alatt homályos, felette zöld a táj, Mi lehet az oka. Minek kellene a beállítását változtatni? Próbálkoztam már a Settingben, de nem értem el változást. Ez a kép Kb. 10,000 feet-en készült.Ime

(#12471) Korcsii válasza czakof1946 (#12470) üzenetére


Korcsii
őstag

Az ott köd/pára/felhő akar lenni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12472) sqpp


sqpp
őstag

Na belépek én is aktívan az FS használók közé :C

(#12473) Korcsii válasza sqpp (#12472) üzenetére


Korcsii
őstag

Üdv!

Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel! ;]

[ Szerkesztve ]

(#12474) sqpp válasza Korcsii (#12473) üzenetére


sqpp
őstag

ááh, már azért visszatérő pilóta vagyok :) elég rég tolom a Flight Sim-el, bár csak a felszállást tudom jól :D
A leszállás még húzós sokszor :) Most például egy Cessna-val viharba keveredtem... és eléggé kapkodta szárnyakat, szóval épphogy csak a kifutó végére tudtam leszállni :( Esetleg tippek?

(#12475) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Az FSX saját útvonal tervezőjével megcsináltam egy utat, majd elmentettem. Kiírta, hogy beteszi a User/-/Documents/Flight Simulator X Files konyvtárba. Megnéztem, ott is van. De amikor újból beakarom tölteni ezt az útvonalat, kiírja hogy nincs semmi Flight Missing könyvtárban. Valamit nem értek. Miért nem oda menti, ahol meg is találja?

(#12476) Geryson válasza czakof1946 (#12475) üzenetére


Geryson
addikt

Csak a pontosítás végett:

Flight-ot csináltál (FLT), vagy útvonalat (PLN)? Az első ugye azt menti el, hogy hol áll a géped és ezt a Flights menü Load parancsával tudod előhozni, vagy még a nyitó képernyőn a Load gombbal.

A másodikat tudtommal akkor tudod előhozni, amikor már a gépben ülsz és a Flight Planner gombot kiválasztod (hiszen a PLN, az útvonal géptípustól függetlenül lehet IFR, VFR, GPS, VOR-VOR, stb.). Abban igazad van, hogy mindkettőt a leírt könyvtárba menti el, de arra figyelj, hogy PLN-t nem tudsz a Load Flight képernyőn kiválasztani, merthogy ez kb. olyan, mint ha egy Word Dokumentumot akarnál Excelben kinyitni, azaz nem a megfelelő helyen. Nem tudom, hogy nem ilyen gond áll-e fent.

sqpp: A tippek mire vonatkozzanak? Kapásból egy tipp: ha elszúrod a leszállást (vihar, forgalom, bármi egyéb miatt), akkor a pálya közepére, végére nem szállunk már le! :) Van a touchdown zone egy pályán, ez ugye géptípustól függően változik, de mindig a threshold mögött van egy adott távolságra és ide rakod le a géped. Ha ez nem sikerül, vagy látod, hogy nem fog sikerülni, akkor bizony marad a go-around, azaz a következő körben az újbóli megközelítés és leszállás.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12477) Korcsii válasza sqpp (#12474) üzenetére


Korcsii
őstag

Geryson leírta a lényeget, emellett válassz megfelelő sebességet (Vref) és mindig szembeszélben szállj le.

(#12478) sqpp válasza Korcsii (#12477) üzenetére


sqpp
őstag

Egy nagy kérdés.. majd nyáron veszek vélhetőleg gépet..
Intel i7 3,6Ghz 4 magos vagy 6 még nem tudom
2x2gb nvidia vidikari
8gb memória

ezen már gondolom fog futni normálisan a 10 is..
a lényeg kart milyet kéne hozzá venni? esetleg pedál vagy valami? ez egyben van? valami oldalt kérlek linkeljetek

(#12479) Jorus válasza sqpp (#12478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nehalem, Sandy Bridge, Haswell? :)
Controller attól függ, mivel szeretnél repkedni. Ha vadászgéppel, heloval, kisgéppel, akkor inkább joystick fog kelleni, ha nagy géppel, akkor már yoke. Ha kevesebbet szánsz rá, akkor egy egyszerűbb joystick Z tengellyel (forgatható függőleges tengellyel), beépített gázkarral. Ha többet, akkor yoke, gázkarpult, pedálok külön. Például kis- és nagygépes konfignak jó lehet: CH Products - én évek óta nagy megelégedettséggel használom a Yoke+Rudder+Th. Quadrant kombót; a topiclakó kollégák kedvelik még a Saitek cuccait is. Aztán, ha még több a keret, akkor jöhetnek a rádió pultok, MCP panelek, OH panelek, és nincs megállás. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12480) MrPetya19 válasza sqpp (#12478) üzenetére


MrPetya19
addikt

Azt ugye tudod, higy az fsx 32 bites program?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12481) sqpp válasza MrPetya19 (#12480) üzenetére


sqpp
őstag

Az nem függ össze azzal, hogy 64bites OS-en nem fog futni.. csak max nem használja ki a 8at...

(#12482) aviator válasza sqpp (#12481) üzenetére


aviator
tag

Valóban nem függ össze és valóban nem használja ki a 8-at, tehát futni fog, csak jelentős terhelhetőségi korlátozással. Viszont éppen a 32bit-es mivoltából fakadóan a program "belső tárhelyének", azaz a Virtual Adress Space-nek (VAS) nem fogod tudni túllépni a 4 gigás korlátját, a nagyobb baj az, hogy ebbe beleszámít a videókártyád memóriája is. Ha jól értelmezem akkor te valamilyen módon (2 VGA, vagy 1 VGA-n 2x2Gb ram) 4 Gb videomemóriával tervezed használni az FSX-et. Nem tudom ez milyen hatással lesz a játszhatóságra de így a VAS-t ez teljesen ki fogja használni, és az FSX nem tudom hol fogja tudni tárolni a saját textúráit, vagy egyéb memória, illetve tárhely igényes összetevőit. Mélyebben nem megyek bele, mert annyira nem értek hozzá, ha hülyeségeket mondtam elnézést, viszont pár oldallal ha visszalapozol a fórumban akkor nálam okosabb emberek sok fontos információt leírtak már erről, illetve ezt egyszer, vagy inkább kétszer érdemes elolvasni mielőtt gépet épít az ember FSX-re. Ez a VAS ugyanis ha elfogy akkor lehet atomerőműved is egy egyszerű OOM errorral ki fog lépni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#12483) sqpp válasza aviator (#12482) üzenetére


sqpp
őstag

Nem erre építek gépet, ezek a konfigok a munkám miatt kellenek majd :)
modellezés, rajz ezek miatt :)

(#12484) czakof1946 válasza Geryson (#12476) üzenetére


czakof1946
tag

Kösz!

PLN a fájl. A Flight Planner választásával minden rendben. :)

(#12485) Korcsii


Korcsii
őstag

Na, most már én is túl vagyok az első OOM hibán. :C

EGSS-EDDF, utolsó British Airways World Cargo flyout 747-8F géppel. EDDF short final, OOM, szerencsére még le tudtam szállni, bár a reptér erősen hiányos volt már.

gugi indul...

(#12486) Korcsii


Korcsii
őstag

Geryson lemaradt a péntek esti záróképről...

Úgyhogy most Cargolux kíséretben repülöm G-GSSD-t utolsó járatán VHHH-ba:

(#12487) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok! csak néhány képet tennék fel a pénteki repülésről

(#12488) Korcsii válasza Korcsii (#12486) üzenetére


Korcsii
őstag

Szóval tegnap elkísértem utolsó útjára a British Airways World Cargo Boeing 747-8F típusú G-GSSD gépét. Ezzel lezárult egy korszak a BA-nál, és eggyel csökkent a típus üzemeltetőinek száma is (Európában csak a CLX maradt?).

Néhány képet beillesztek ide is, a többi elérhető itt: G-GSSD last flight.


[ Szerkesztve ]

(#12489) Korcsii


Korcsii
őstag

VATSIM pilóták, kész az új kliens! [link]

(#12490) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Segítséget kérek.
Újabban többször előfordul, hogy egyes helyeken a textúra eltünik, fehér villódzó terület lesz. De ahogy lassan elhagyom a területet, elhagyom ezt a fehér foltot is. Ez kb, a képernyő 2/3-a nagyságú.
Van amikor a folyó kék helyett, hirtelen fehér lesz.
Nézelődtem a neten és textúra eldobásnak nevezték a jelenséget.
Ha valakinek van ötlete, hogy mi ez és hogyan lehet megszüntetni, kérem ossza meg velem.

Kösz

(#12491) Geryson válasza czakof1946 (#12490) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem erősen gyanús, hogy ez memóriaprobléma lesz, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére is...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12492) Đusty válasza czakof1946 (#12490) üzenetére


Đusty
addikt

Egy próbát megérhet esetleg:

[link]

(#12493) czakof1946 válasza Đusty (#12492) üzenetére


czakof1946
tag

Köszi!

Közben ezt én is megtaláltam. De ahogy kiveszem a szövegből, manuálisan is meglehet csinálni.

"This "Texture Fix" utility automates these changes in the fsx.cfg configuration
file which FSX users had to perform manually. Namely, it adds two new entries:

[Graphics]
HIGHMEMFIX=1
STALE_BUFFER_THRESHOLD=2147483647

which have been found to resolve the disappearing texture problem."

Beillesztettem a két sort a fsx,cfg fájlba.
Fél órát repültem azon a tájon, ahol előzőleg tapasztaltam a textura vesztést. Most nem jött elő :)

(#12494) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
FS9 alá létezik valami ingyenes 737, ami szép belülről, és modernebb az alapnál?

(#12495) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem FSX CFG beállítással kapcsolatba. Minek, és milyen értéket kell állítani annak érdekében, hogy a távolban lévő hegyek textúrája megfelelő legyen, ne egy paca, illetve, hogy a textúrák a lehető legélesebbek legyenek nagy magasság esetén is. ORBX repterek esetébe.

Köszönöm

(#12496) Korcsii válasza hhelikopter (#12495) üzenetére


Korcsii
őstag

Settings > Display > Scenery > Bal felső csúszka, már ha bírja a rendszer

(#12497) hhelikopter válasza Korcsii (#12496) üzenetére


hhelikopter
tag

szia,

A rendszer bírja és minden csúszka fullon van... Azért szeretnék még a cfg- be variálni, mert a beállításokba további lehetőségek nincsenek.

Hoztam nektek egy képet is:

(#12498) sqpp


sqpp
őstag

egy i5 4650k, nVIDIA GTX770 2GB, 8GB RAM-al tudom, hogy fog futni.. nem is ezt kérdem, hanem vannak ezek a grafikai javító pluginok, amitől elég fajinul néz ki az FSX, szerintetek is menni fog?
csak mert 4 mag elvilg kell neki és ugyebár ez a proci 4 magos, ráadásul rendkívül erős, főleg hogy tuningolható és V8 GTS Coolermaster hűtőt veszek majd hozzá.. szóval elvileg mennie kell majd, egy kérdés hol lehet találni nagyon jól kidolgozott repülőket, amin szinte minden gomb és kar, stb működik..
később talán kart is veszek hozzá, de nem vagyok benne biztos.. elég nagy beruházás lenne még az pluszba főleg..

(#12499) Đusty válasza sqpp (#12498) üzenetére


Đusty
addikt

-menni fog
-PMDG 737 NGX, ifly 737, Aerosoft Airbus X Extended : ezeket keresd

(#12500) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!
Segítséget kérnék.
A meglevő monitorom mellé tettem még egy monitort. Mind a kettő 16:9 arányú.
A vezérlőpultban beállítottam, hogy egymás mellet működjön. betöltöttem a Plan-Gv3 útvonal tervezőt, amit sikeresen át is húztam az új monitorra.
De amikor ezután indítottam az alapmonitoron az FSX-et, az 4:3 arányban jelent meg, vagyis a két szélén a monitornak fekete csík látható :)
Eddig a teljes képernyőt kitöltötte.
Próbáltam az alt+enter-t használni, de ekkor az FSX kilépett és újra indult.
Érdekesség, hogy többszöri, sikertelen próbálkozás után, amikor kikapcsoltam a 2. monitort és ki is húztam a csatlakozást, újratöltve az fsx-et, továbbra is maradt a 4:3 arány.
De amikor kikapcsoltam a szgépet és újraindítottam, hosszasan dolgozott a gép/ kb 1-1.5percig/, mire előjött a kezdő képernyő. Indítva az FSX-t, a normális, teljes képernyős forma lett ismét.
Tehát a második monitor valahol bezavar az FSX-be. Mert az áthúzott útvonaltervező működött rendesen.
Ha lenne valami ötlet, megköszönném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.