Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma Bécs környékén tekeredtem...

(#13852) Kbhont


Kbhont
senior tag

Szóljatok, ha unjátok, de én itt elszórakoztatom magamat... :D
Ma hajnalban LHBP környékén holdingoltam, aztán érkezés 31L-re!

(#13853) schawo válasza Kbhont (#13852) üzenetére


schawo
titán

Hajrá, kűggyed, szeressük!

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13854) Jorus válasza Kbhont (#13852) üzenetére


Jorus
nagyúr

Uhh... kicsit másképp néz ki, mint default FS9-en... :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13855) Đusty válasza Jorus (#13854) üzenetére


Đusty
addikt

De a papi lámpák itt sem látszódnak normálisan az az alapban sokkal jobb volt.

(#13856) Kbhont válasza Jorus (#13854) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi srácok, nekem is bejön...Lassan össze áll ez a dög gép.Még RAM csere és egy darabig eldöcög.
Most Győrben csináltam egy T&G és ott még a repteret egyáltalán nem lehet látni, de a PAPI már fénylik! (pont én is azt figyeltem)
B737el a visualt is műszeresen csinálom LHBP-n... :DD Az oktatom mindig le is szúr érte! - "Sanyika! Tessék kinézni az ablakon és úgy repülni! Ki fogom kapcsolni azokat a kibaszott kijelzőket..." :B
Itt a szimulátor miatt úgy megszokjuk, hogy a műszerekre hagyatkozunk, hogy a repülés szépsége felett el is repülünk... :U :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#13857) Cypresss válasza Kbhont (#13852) üzenetére


Cypresss
senior tag

Tessék már normálisan használni azt az átkozott képfeltöltés funkciót, hogy zoomolható legyen a kép. :(((

"repülés szépsége felett el is repülünk..." Nice! :)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13858) Kbhont válasza Cypresss (#13857) üzenetére


Kbhont
senior tag

Jobb klikk kép megnyitása új lapon...? ;]
Nem nem Nietzsche mondta, hanem a Krauth Peti...! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#13859) Korcsii válasza Kbhont (#13858) üzenetére


Korcsii
őstag

Amúgy tényleg zavaró, rontja az amúgy gyönyörű látvány élményét :-)

Feltöltés után van egy link/gomb, ami rögtön be is illeszti úgy, hogy ha rákattintunk, akkor előjön a nagy kép. Egyszerűbb, mint a képlinket bemásolni a hozzászólásba, és megnézni is egyszerűbb egy kattintással. :)

(#13860) Kbhont


Kbhont
senior tag

Rendben, akkor ezentúl így rakom be, mint ezt a ma délutáni pécsi VFR-t...Ez a Zilinke az egyik legjobb gép szerintem...!

(#13861) Cypresss válasza Kbhont (#13860) üzenetére


Cypresss
senior tag

Na, ez így mindjárt más, köszönjük.

Más: eljátszottam a gondolattal, hogy [ebből] öt darab RAID5-be kötve milyen sebességet tudna egy link agregációra képes rack NAS-ban... Aszem nem nagyon lenne szűk keresztmetszett I/O oldalról. Egy BR lemez átjönne a hálózaton kevesebb, mint tízed másodperc alatt. :Y :Y :Y Persze nem egy 10ezer forintos routeren, [ez] sokkal megfelelőbb lenne a célra. :DDD

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13862) LWhite válasza Kbhont (#13860) üzenetére


LWhite
tag

Jó ez a képminőség LHBP (#13852) különösen tetszik! :)

Egy kérdés a Zlin-hez! Kétségtelen, hogy az egyik legjobb, a modellt és a viselkedését tekintve is.
Viszont biztosan az én bénaságom, de a műhorizontot hogy lehet rendesen üzembe helyezni?
Nekem sosem működik megfelelően vagy csak pörög vagy csak áll egy helyben! :F

(#13855) Rudi50 A papi fények nem lehetnek kapcsolatban a REX fényivel? Nálam legalábbis mostanában az kavar be, bizonyos távolságnál megváltozik.

(#13863) Teobro


Teobro
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Nem olyan túl régen kezdte el azt az fsx, hogy egyszer csak lefagy.(megáll a kép, nem reagál semmire) Kb 5-10 perc után fordult elő. LH sim. Debrecen van feltelepítve csak egy ideje. Ha nincs sok időm csak Debrecenben gyakorlok. Itt kezdődött az, hogy lefagyott. Aztán próbáltam azt, hogy más reptérről szállok fel, hátha az LH sim. nem tetszik neki. Ott is jelentkezett a hiba. Újratelepítettem a rendszert. Az sem oldotta meg. Tegnap hoztam el a gépet szervizből, ahol tápot cseréltek benne, mert egyértelműen mondták, hogy az a probléma, az okozza az instabilitást. Tegnap este repültem is Rikooo féle A320-al.(A320megapack). Kb. 2órát nyomtam és nem volt fagyás. Örültem is, mint majom a farkának. Ma reggel viszont újra előjött a probléma.... Esetleg tudtok valami okosat mondani, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is.

Ui.:
AMD phenom II X4
gigabyte GTX 460
2*4GB kingston hyperx fury

SC: Teobromin

(#13864) LWhite válasza Teobro (#13863) üzenetére


LWhite
tag

Keress rá esetleg erre a hibajelenségre, többször előfordult már a fórumon.

(UIAutomationCore.dll)

(#13865) Kbhont


Kbhont
senior tag

Nálam is jelentkezett egy újabb gond...
Lehet hogy eddig is volt, de nem vettem észre, bár baromi randa.
Nem tölti be a textúrákat! Ill nem frissíti!
Miről beszélek? Pl Vegyünk egy elmentett szituációt!
Gyönyörűen betölt mindent! Egészen addig, amíg el nem éred a betöltés pillanatában még látszódó rész határát!
Autogent egyáltalán nem tölt, vagy csak hébe hóba és textúrát meg baromi rossz minőségben!
Aztán kimész a menübe valamit állítasz (Pl scenery részleteséget) ilyenkor újra tölt mindent és megint minden betöltődik! Aztán ahogy tovább megy a gép, megint elfogy a textúra és nem töltődik újra!
Esetleg tippek?

(#13866) Teobro válasza LWhite (#13864) üzenetére


Teobro
csendes tag

Reggel bemásoltam az említett dll-t. Sokkal gyorsabban be is töltött, mint általában. Csaptam egy-két kört, nem volt semmi gond vele. A hosszabb tesztelés még várat magára, ha több időm lesz. Mindenesetre köszönöm szépen a tippet. :)

SC: Teobromin

(#13867) Đusty válasza LWhite (#13862) üzenetére


Đusty
addikt

Nem tudom de szerintem az LHsimesnél sokkal rosszabb lényegében láthatatlan a papi csak közelről jön elő míg az ősrégi változatban teljesen jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#13868) Kbhont válasza Kbhont (#13865) üzenetére


Kbhont
senior tag

Itt egy videó arról amiről beszéltem!
kb 1 perc után már semmi autogent nem tölt be és az alap textúra is kritikán aluli...
[VIDEÓ]

(#13869) Cypresss válasza Kbhont (#13868) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez ismerős. Próbáld ki hogy ha pause-t nyomsz, akkor mi történik. (Az esc nem lesz jó, pause kell.) Elvileg max fél-egy percen belül betölt minden textúrát. Volt rá valami megoldásom is, de azt most nem tudom mi volt. Először lássuk mi van pause után.

Egyébként V3.2 released. [link] :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13870) Kbhont válasza Cypresss (#13869) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, igazad volt!
Megállítás után szépen lassan betöltődik minden!
Most már csak a megoldást kell megtalálni...
[VIDEO]

(#13871) LWhite válasza Kbhont (#13870) üzenetére


LWhite
tag

Nekem a GTX 760-al volt ilyen, annyira idegesített, hogy váltottam is 384 bites sávszelű kártyára. A 256 bitnek tulajdonítottam a problémát, pedig volt akinek ugyanilyen kártyával nem volt hasonló problémája.
Viszont az új kártyával nem nagyon volt/van ilyen gondom, viszonylag gyorsan cserél textúrát nézetváltásnál és tölt be autogent is.
Lehet, hogy driver gond?

(#13872) Kbhont válasza LWhite (#13871) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, csak az furcsa, hogy eddig ilyen nem volt...
Nem telepítettem semmit, nem állítottam semmit az elmúlt napokban!
Sőt, keresztbe kasul berepültem VFR-be Hu és A-t. Semmi ilyet nem vettem észre!
Én karim is 384bites.
Megpróbálok driver cserélni.

(#13873) Korcsii válasza Kbhont (#13872) üzenetére


Korcsii
őstag

[link] MAX_TEXTURE_DATA, TEXTURE_BANDWIDTH_MULT ?

(#13874) Kbhont válasza Korcsii (#13873) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi a tippet! Próbálkozok velük, talán kicsit jobb a helyzet!

Na erre az ATC-re varjatok gombot...Kicsit furcsa volt a taxi utak megnevezése. Ilyeneket eddig LOWW-n nem kaptam. A7,EX12,L,EX10,M,EX9,TL40,
Gondoltam ránézek "Progressive Taxi"-ra.
Na most ezzel mit kezdjek?

(#13875) Korcsii válasza Kbhont (#13874) üzenetére


Korcsii
őstag

Szerintem az oktatód szólt a toronynak, hogy a szlalomozást még gyakorolni kellene. :D Amúgy passzolom, nem nagyon használtam ezeket a funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#13876) Kbhont válasza Korcsii (#13875) üzenetére


Kbhont
senior tag

:D :D :D :C
Egyébként Ti használjátok a cfg-ben ezeket a bejegyzéseket?
Ha igen milyen érték vált be leginkább?
"MAX_TEXTURE_DATA, TEXTURE_BANDWIDTH_MUL"

(#13877) LWhite


LWhite
tag

Délutáni VFR! :B
A grafika egész jó, mikrolagg sem volt :) , igaz a fények nem voltak a legjobbak a fotózáshoz.
Külön élmény volt a 3000-4000 lábon érkező Emirates 777!

(#13878) Kbhont válasza LWhite (#13877) üzenetére


Kbhont
senior tag

:C
Meg öl az irigység... :))
Mivel repültél?

(#13879) LWhite válasza Kbhont (#13878) üzenetére


LWhite
tag

:) Vivat L-13 motoros vitorlázóval.

(#13880) Jorus válasza LWhite (#13877) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kis anisot még elbírna, de egész jó. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13881) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma a Dunakanyar volt soron...
A textura eltűnés még mindig meg van és szerintem FTX lesz a ludas.

(#13882) Gudi


Gudi
tag

sziasztok!
Kérdésem lenne, megköszönöm, ha segítetek nekem. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy a PMDG 737NGX Livery Managerébe hogyan tudom betuszkolni azokat ptp fájlokat, amik a különböző festéseket tartalmazzák.
maga a fájl már megvan, le van töltve, valahová biztos be kell másolni, de nem találom a helyét...
Köszi, ha valaki megírná a technikát!

(#13883) Kbhont válasza Gudi (#13882) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Én is most gondolkodok valami festések beszerzésében...
A legegyszerűbb, ha a Program Files (x86)\Lockheed Martin\Prepar3D v3\SimObjects\Airplanes
aktuális gép mappájába bemásolod a Textura csomagot és az "aircraft" cfg fájlba meg bemásolod a festéssel kapcsolatos bejegyzést!
Persze célszerű mindig a következő bejegyzéshez tartozó üres sorba és az itt szereplő "0" át írod 1 re, aztán a következő festésnél 2, stb stb
Remélem érthető voltam... :U
Volt róla egy video, megpróbálom megkeresni!
[VIDEO]

[ Szerkesztve ]

(#13884) Gudi válasza Kbhont (#13883) üzenetére


Gudi
tag

Köszönöm a gyors választ! Azért többször át kell olvasnom műveleteket, a csatolt video sem egyértelmű a számomra.. valahogy nekem másképp néz ki...de persze próbálgatom, majd csak rájövök valahogy..
Köszi!

(#13885) Kbhont válasza Gudi (#13884) üzenetére


Kbhont
senior tag

Pedig hidd el pofon egyszerű!
Tételezzük fel, hogy Peru Airline festést akarod életre kelteni!
Ezen a képen látod, hogy bemásoltam a festést tartalmazó mappát az aktuális gép mappájába!
L:/dl/upc/2016-03/11/364682_uvxcbftzkjcblpaz_festes1.jpg]
Aztán bemész a képen látható CFG fájlba!
Oda meg bemásolod a letőltőtt festés mappájában lévő CFG fájl tartalmát! Aztán az X helyére beírod az 1 est, ha még nincs más festésed! Aztán a következő lesz a 2, stb.
Így fog kinézni az a cfg! (A piros rész a bemásolt festés, a kék amit át kell írni, mindig+1 mint ami volt)

(#13886) Kbhont válasza Gudi (#13882) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ohhh!
Én hülye! Félre értettelek!
Mivel én is pár hete váltottam iFLY-ről PMDG-re így nem igazán voltam képben!
Szóval ez is tök egyszerű!
Itt találsz egy exe-t! C:\Program Files (x86)\PMDG Operations Center
Megnyitod!
Az ablakban bal felül kék lenyiló fülben kiválasztod a típust!
Alatta lévő menüben !Livery Manager menű!
Megnyíló ablak jobb oldal zöld plusz gomb és betallózod a ptp fájlt!
Remélem így már menni fog! :K

(#13887) Cypresss


Cypresss
senior tag

Azt hiszem ezt mindenkinek látnia kell: [link]

Mindamellett, hogy a videó történelmi jelentőségű, gyorsan elmondanám, hogy 0-9500 láb között nem ellenőrzött a légtér, 4000 lábig még reptervet sem kell leadni, és csak repüléstájékoztató szolgálat (FIS) van, tehát csak ajánlások vannak, semmi sem kötelező. Ezek meg magyarnyelvű leírást meg repülési naplót :Y kérnek.

Nonszensz. :((( :W

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13888) Cypresss válasza Gudi (#13882) üzenetére


Cypresss
senior tag

Keress egy olyan menüpontot a Start menüben, hogy PMDG Operations Center, elindítod, majd kiválasztod a géptípust (plase select a product), az alatta található menüből válaszd ki a livery managert, jobb oldali ablakba megjelennek az elérhető festések, csak kijelölöd ami kell, letölt és kész is vagy, következő indításnál már minden letöltött festés választható lesz.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13889) Razor18


Razor18
tag

Urak,

Flight Management Computer kezeléséről valami leírás valahol található? Picit régebben volt már, de ha jól emlékszem, a PMDG-hez bár volt egy írott útmutató a "hétköznapi" FMC programozásról, meg a Youtube-on van egy rahedli tutorial is a témáról, legalábbis egy "végig sima" útvonalrepüléshez felszállástól a leszállásig történő inputokról, de azt pl. még sehol találtam meg, konkrétan mi a teendő az FMC-vel pl. egy missed approach esetén, vagy ha a torony elküld új körre valamiért. Nem tudom, az FSX-ezők többsége mennyire mélyed bele az FMC-be, de gondoltam inkább nem repülés közben próbálnám megtanulni, mint valami gépírni tanuló titkárnő. Előre is köszönöm. :R

(#13890) Kbhont válasza Razor18 (#13889) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
[Itt] találsz magyar leírást is az alapokról!
A "Segédletek" menűjében, felülről a második!

[ Szerkesztve ]

(#13891) Gudi válasza Cypresss (#13888) üzenetére


Gudi
tag

Köszi szépen az instrukciókat, de az a helyzet, hogy a livery manager jobb oldali ablakában minden géptípus esetében csak a PMDG House festés található...illetve egy típusnál, a 737 -800 WL-nél egy plusz KLM festés, de ezt már egy korábbi telepítésemkor valahogy sikerült valahonnan letölteni, és betuszakolni...
A leírásod szerint, és a megnézett youtube videók szerint is benne kéne lenni az elérhető festéseknek, és csak gombnyomás, és már elérhető is az új festés.Na ez itt nem így van, ezért a kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy a különböző helyekről letöltött add-on festéseket hogyan lehet bemásolni a jobb oldalra, hogy aztán szépen ki lehessen választani.
Köszönöm előre is!

(#13892) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma második nekifutásra eljutottam Salzburgba! :K ;]

(#13893) Gudi válasza Gudi (#13891) üzenetére


Gudi
tag

Szia!
Visszatérve egy pillanatra az add-on festésekre, az a helyzet, hogy ezek a letöltött festések ptp kiterjesztésűek, és mint ilyenek, nem rakhatóak be az airplane/aircraft cfg-be. A gyári festések,-amik elvileg benne vannak a livery managerben- azok cfg-k? Mert akkor kell keresnem olyan festést, ami cfg kiterjesztésű, és akkor - gondolom - azt egyszerűen be lehet másolni. Jól gondolom? A kérdéseimből kitűnik, hogy valamit marhára nem tudok ezzel kapcsolatban, sem elvben, sem gyakorlatban....-(((
Köszi előre is a választ, és így hogy már pontosítottam a problémát, könnyebb lesz nektek a válaszadás!

(#13894) Gudi válasza Gudi (#13893) üzenetére


Gudi
tag

sziasztok!
Elnézést kérek, amiért ezzel a festéssel zaklattalak benneteket, de megszünt a probléma, mert rájöttem a nyitjára és sikerült kb 14 festést feltölteni.-))
Még egyszer köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket!

(#13895) Cypresss


Cypresss
senior tag

Rudinak: [link]

Most már egész használhatónak tűnik.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#13896) Đusty válasza Cypresss (#13895) üzenetére


Đusty
addikt

köszönöm

(#13897) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma sem bírtam otthon maradni...
Pécs és környéke. Ez a Free Mesh baromira bejön. Sokkal szebbek még a dombok is!

(#13898) LWhite válasza Kbhont (#13897) üzenetére


LWhite
tag

És a textúrák meg autogen betöltése nem lett lassabb?
Én is felraktam a Free mesh-t, nekem utána jött a jelenség, amiről korábban írtál.

(#13899) Kbhont válasza LWhite (#13898) üzenetére


Kbhont
senior tag

Most jónak tűnik!
Az a röhej, hogy Clidey-nek ugyan ez volt a problémája és azóta Neki is jó...

(#13900) wolruf


wolruf
őstag

Kicsit off :) Tegnap vettem méregdrágán (sajnos) egy mini-mikro-piko akármi projektort, horribilis 800x480-as natív felbontással. Ma megálmodtam, hogy ezt fogom az egyik kijelzőnek használni, ez majd vetít nekem szép tájképet, jól :) Még talán a gépem is elbírja ennek lekezelését :D Hétvégén talán teszek is egy próbát, a sok Saitek műszer mellé pont jó lesz :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.