Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) cintula187 válasza Cypresss (#12193) üzenetére


cintula187
addikt

Írtam privit is. Az miért van hogy missiont repülve elindul de ha PMDG repcsit rakok be neki akkor feket kép van? Eddig azért ilyen soha nem volt :(((

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12202) Cypresss válasza Geryson (#12196) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nekem a "kapaszkodjatok, cabin crew notifed" és a fütyörészés a kedvenc részem. :C

(#12197) Korcsii: Tesztelek egy új ficsört a 777-esen, emiatt minden alapértelmezett az FS-ben, úgy maradtak a feliratok is. Igen, hosszú lett kicsit, de figyeljük meg, hogy amikor mondja a sebit akkor 130-ről 122-re veszem, és a "kapcsolj ki mindent" felszólításra FD off, A/T off, szóval igyekeztem figyelni a részletekre. :K Lehet majd megcsinálom az extended változatot is három monitorral, ott jobban lehet követni mindent.

Cintula: Válaszoltam.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12203) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Elzt csak úgy, mert mókás , ha nem volt még.. Happy landing all! ;)

(#12204) Korcsii válasza Cypresss (#12202) üzenetére


Korcsii
őstag

Na jól van, amúgy rendben volt. :) Ha nem tartana olyan sokáig, mondanám, hogy a HighFly-ban is lehetne forgatni az extended-et. Csak hogy nemzeti hősök legyünk! :D

Gizmo94: azért leszállásnál nem kis para lehet... véletlen nagyot huppan... jobb esetben is párszáz zöldhasu... Tényleg, van róla infó, hogy mennyibe került?

(#12205) Gizmo94 válasza Korcsii (#12204) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sejtelmem sincs, de valami azt súgja, hogy nem kevésbe... :) Nem tudom, hogy mernék-e vele repkedni.. :DDD

(#12206) Korcsii


Korcsii
őstag

A mai napon megjelent a Prepar3D 2.0.

További jó hír, hogy a PMDG megváltoztatta korábbi álláspontját, és bejelentette, hogy az alábbi termékeket kiadják Prepar3D-re is:
- PMDG 737NGX
- PMDG 777
- PMDG 747-400 v2.0

(#12207) Cypresss válasza Korcsii (#12206) üzenetére


Cypresss
senior tag

A 777-300 ER FSX-re pedig hamarosan megjelenik, csak előtte még elkészül az SP1. ;]

P3D-re egyébként picit magasabbak lesznek a PMDG gépek árai.

Ja igen: simmarketen black friday lesz: nagy kedvezménnyel elérhetők az alábbi cuccok: [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12208) Đusty


Đusty
addikt

Látom abból sem lesz semmi a PMDG-nél, hogy 2-en egy fülkében hálózatba tudjanak szimuzni. :((

(#12209) Korcsii válasza Đusty (#12208) üzenetére


Korcsii
őstag

Pont tegnap esti hír:
Desk Pilot : PMDG 737 NGX shared cockpit via multiplayer network :)

Igaz nem működik még minden, pl az FMC-t még nem tudják szinkronizálni.
Azért a semminél több.

Weboldaluk, Demó videó

[ Szerkesztve ]

(#12210) Đusty válasza Korcsii (#12209) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi.

(#12211) D.Orion


D.Orion
veterán

Hali kéne egy kis help. :)
Haverom megvette az FSX -et és úgy volt vele, hogy akkor átáll a hivatalos verzióra. :B Előzőleg virágbolti volt évekig, de most már normál verzió. Na most az a probléma, hogy nem tudja maradék nélkül törölni a másik partición lévő régi verziót. Így az új bolti verzió repair-el indul telepítés után. Kéne valami frankó program amivel format nélkül törölni lehet minden fennmaradt kis szemetet.

Nem kertelek, hogy így meg úgy nem megy. Gondolom ezt a verzió váltást/kifehéredést megértik a moderátorok és nem kapok warn-t vagy poszt törlést.

(#12212) RCH663 válasza D.Orion (#12211) üzenetére


RCH663
aktív tag

kicsit lapozz vissza pont nemrég volt róla szó. Registryből kell kigyomlálni.

(#12213) Cypresss


Cypresss
senior tag

Uraim,

Van közöttünk olyan, aki az orosz polgári repülés világában naprakész? Milyen gépekkel repülnek, milyen fejlesztések folynak a háttérben, mennyire végezte ki az orosz gyártókat a két nagy konkurens, stb.

Egy nagy cikkhez kellenek az infók, és nekem kb nulla rálátásom van az orosz repülőgép iparra. :B
Bocs, hogy ide is írok, de most igyekszem minden csatornát igénybe venni, hogy megtaláljam a megfelelő embert (ha van ilyen az országban).

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12214) Cypresss


Cypresss
senior tag

Na jó, ennyire azért ne tolongjatok. :DDD

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12215) D.Orion válasza RCH663 (#12212) üzenetére


D.Orion
veterán

Visszaolvasott és mindent megcsinált ami fentebb írva van. Kipucolta mindenhonnan. Most már telepíteni akarja a játékot kapásból, de ezzel a hibaüzenettel leáll a tényleges telepítés kezdeténél:

(#12216) Korcsii


Korcsii
őstag

Korcsii szerény véleménye szerint FS-t még mindig úgy reinstallálunk, hogy előbb formázzuk a rendszermeghajtót, és ha külön partíción kapott helyet az FS, akkor azt is, majd újratelepítjük a rendszert, és az FS-t is. Ez hatványozottan igaz akkor, ha megtértünk, és legalizálni akarjuk az egész kócerájt.

[ Szerkesztve ]

(#12217) Geryson válasza Korcsii (#12216) üzenetére


Geryson
addikt

Korcsii szerény véleményét én is így gondolom (szerényen)... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12218) Korcsii


Korcsii
őstag

Egyik BAV-os pilóta találta: FlyTampa KBOS easter egg :DDD

(#12219) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Hol lehet FMC panelt kapni? A neten láttam róla videót.
iPad-ot lehet használni FMC-ként, de csak 737-tel működik. 747-hez kellene.

Kösz

(#12220) czakof1946


czakof1946
tag

http://www.youtube.com/watch?v=gmqmOVHbS8w

(#12221) aviator


aviator
tag

Airbus X-el is működik...persze csak ha érdekelt vagy ebben is. Ott egy kis alkalmazást írtak rá. Próbálni még nem próbáltam.

(#12222) aviator


aviator
tag

Lenne nekem is egy problémám, jó pár éve gyűröm már az FS-t de ilyet még nem produkált. Végre valahára sikerült 5.1-ben megszólaltani a rendszert, persze nem igazi 5.1 hanem speaker fill és room correction segítségével. De szól minden hangfal. Viszont a probléma a következő: általánosan nem tudom megfogalmazni úgyhogy írok két példát: belépés után elkezdődik az FSX háttérzenéje. Ha megnyomok egy gombot (cancel, vagy ok vagy change aircraft) és lejátssza a gombnyomáshoz rendelt hangot, akkor a zene (tekintsük az addigi hangerejét 100%-nak) hangereje visszaesik kb. 10%-ra. Ugyanez a helyzet a motor és hajtóműhangokkal leszálláskor. Amikor lejátssza a touchdown-hoz rendelt hangot, illetve a gurulás hangját akkor a hajtóművek illetve motor hangereje is jelentősen lecsökken, Airbus-nál teljesen meg is szűnik mert a pilótafülkebeli szellőzőrendszer hangjától nem is hallható. Talán úgy tudnám összefoglalni, hogy hirtelen hangimpulzus lejátszásakor fordul ez elő. Repülés közben a q billentyűvel a hangot ki be kapcsolva visszaállítható az eredeti állapot, viszont gurulás közben, meg final-en elég sok a hirtelen impulzus (fékszárny, futómű), így folyamatosan elmegy a hang.
Relatek integrált hangvezérlőm van, 5.1-re konfigurálva. Valakinek van esetleg ötlete?

(#12223) cintula187


cintula187
addikt

13.4 helyett a 13.11 béta catalystet raktam fel. Tetszik hogy nincs fekete képernyő és elindul a free flight :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12224) cintula187


cintula187
addikt

Egész jól müködik.

A PAPI lámpák viszont furán néznek ki.

[link]

Erre javasoltok valamit?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12225) Korcsii


Korcsii
őstag

Hétfőn jön a brand new ActiveSky Next.
Screenshot+videó verseny, miegymás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12226) Korcsii


Korcsii
őstag

Az új Active Sky Next egy hétig most ingyen kipróbálható.

(#12227) petiro válasza Korcsii (#12226) üzenetére


petiro
csendes tag

Szia,
Ha valakit érdekel, ezen a helyen rendelve olcsóbb, és most van 10% kedvezmény is.

A hozzáállás fél siker! Törekedj az üzenetre válaszolni, az üzlet alapja a kommunikáció!

(#12228) cintula187


cintula187
addikt

Vagy alapvetően nem értem hogy lehet addon sceneryt hozzáadni az FSX hez vagy valami nem mükszik.

[link]

Az fsx listájában nem látom ezt a sceneryt tehát nem tudom "move up" olni. Add area mappa hozzáadásban meg csak mappába tudok belemenni de okézni semmit se találok ott. HA simá snerery és texture mappába kell másolni fájlokat azok a free sceneryk mennek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12229) Korcsii válasza cintula187 (#12228) üzenetére


Korcsii
őstag

Addig kell lépkedni, amíg scenery (és texture) mappát nem találsz. Utána leokézod, majd visszakattintasz a fehér területre, úgy fogja bevenni.

(#12230) Cypresss


Cypresss
senior tag

FSX vs P3D V2 összehasonlítás: [link]

Elég gyenge lett az eredmény.

Ezt viszont érdemes kipróbálni: [link] Generáltattam vele egy LHBP-OMDB útvonalat és kaptam egy 54 :Y oldalas, minden részletre kiterjedő OFP-t. Fizetős AIRAC-kal is lehet használni, tud ETOPS-ot :K, több légitársaság hivatalos FP-formátuma is választható, az OFP letölthető PDF-ben, vagy nyomtatható, VATSIM kompatibilis, fájlban menthető a komplett útvonalterv, a tripla 7-eshez pedig még a széladatokat is leszedi és külön fájlba menti, amit csak drag and drop módszerrel át kell húzni a megfelelő könyvtárba. Nekem tetszik.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12231) Korcsii válasza Cypresss (#12230) üzenetére


Korcsii
őstag

SimBrief ja, szoktam használni, elég sok mindent tud, nem csak papírmunkát, bár mint tudjuk az is fontos, hisz Paper makes a plane fly. :)

ps: 2:59 ;)

[ Szerkesztve ]

(#12232) cintula187 válasza Korcsii (#12229) üzenetére


cintula187
addikt

Hálám :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12233) Cypresss válasza Korcsii (#12231) üzenetére


Cypresss
senior tag

Jó volt. :DD

Újabb lépés a realisztikus fel- és leszállások felé: [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12234) Korcsii


Korcsii
őstag

Ha esetleg valaki karácsonyi ajándékot keresne magának: [link]
Saitek Pro Flight Yoke, Throttle Quadrant (x2), Pedals

(#12235) Gizmo94 válasza Korcsii (#12234) üzenetére


Gizmo94
veterán

Én , mivel még nálam válság van, beértem szerényebb ajándékkal is, éppen most leptem meg vele magam, a vaterán guberáltam.:DDD Ami igazán kár, hogy már csak így látható... :O

[ Szerkesztve ]

(#12236) wolruf


wolruf
őstag

Ez az emberke hirdet most egy pár Saitek cuccot (panelek, yoke, pedálok), szinte ugyanaz a szett, ami nekem is van :) Nálam még ott ketyeg az Instrument panel. Gondoltam figyelemfelhívok :) Ha lenne Backlight Instrument panelje, már nem lenne :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12237) cintula187


cintula187
addikt

Arra van valamilyen módszer vala, hogy cockpit nézetben inkább a hajtómüvek hangját halljam és ne a légkondi hangját a gépekben? Akár PMDG akár Aerosoft airbusról van szó megőrülök már.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12238) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt Kívánok minden "Fotelpilótának" !

Ezzel :C

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12239) MrPetya19 válasza wd.taz (#12238) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lol, a végén még a Galaxy is mosolyog.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12240) cintula187


cintula187
addikt

Nem mérte fel jól a gép méreteit a pilóta :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12241) Korcsii válasza cintula187 (#12240) üzenetére


Korcsii
őstag

Benézték a gurulót: [link]

(#12242) Korcsii


Korcsii
őstag

(#12243) Geryson


Geryson
addikt

Happy Birthday, ja vagyis Kellemes Karácsonyt Néktek Tőlem is!

Tegnap kaptam meg közel másfél hónap garis ügyintézés után az új SSD-met, úgyhogy gőzerővel megy az erőmű installálása maholnap. Egyenlőre Friday Harbour és sárkányrepülő kombót tudtam csak repülni, impresszív 150 FPS-em van. Tudom, hogy ez semmit nem jelent, de ilyen értéket még nem láttam.

Holnapra szerintem meglesz az 747x és a jó öreg Kozma féle "gyilkos" LHBP kombó is, az szerintem sokat el fog árulni a gépem tudásáról...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12244) Korcsii válasza Geryson (#12243) üzenetére


Korcsii
őstag

LHS LHBP akciós: 20 -> 15 EUR

(#12245) cintula187 válasza Korcsii (#12244) üzenetére


cintula187
addikt

Ő mennyire fps gyilkos amúgy? Az én konfigomon?

BTW Boldog Karácsonyt!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12246) Korcsii válasza cintula187 (#12245) üzenetére


Korcsii
őstag

Csodákra nem képes, de jelentős (20-30%) FPS javulás várható tőle (akár City-t meghagyva is). Meg frissebb kiadás, van marhakarám etc is. Ja nem, vannak más, fontosabb újításai is, látványban és felhasznált technikában egyaránt. Aztán lehet csak részrehajló vagyok bétateszterként, de ennyi ember nem tévedhet. :)

2 mag azért nem sok... mondjuk az 5 éves quad-omra se mondom azt, hogy egy erőgép... lassan kell majd egy frissítés, csak inkább halogatom, mert FSX-hez még jó elfogadható sebességgel és látvánnyal, igaz P3D 2.0 már el se indulna rajta.. Pedig tavaly ilyenkor majdnem kedvet kaptam én is az itteni nagy frissítésdömping láttán, de még türtőztettem magam eddig.

(#12247) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Visszatértem hozzátok egy kis segítséget kérni. Mi a véleményetek a Nvidia GeForce GTX 780 valamint GIGABYTE R9 290 4GB GDDR5 kártyákról? Milyen FPS növelést érhetek el vele? Van valaki aki ezeket próbálta tesztelte ?

A jelenlegi kártyám SAPPHIRE HD6950 2GB nem mai gyerek már, de nem panaszkodom azért…

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12248) MrPetya19 válasza hhelikopter (#12247) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mindkettő elég jó. A piros valamivel erősebb és olcsóbb, de nagyon hangos. Bár most fognak jönni az egyedi hűtős példányok kb 780 árban, jelentősebben gyorsabbak lesznek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12249) hhelikopter válasza MrPetya19 (#12248) üzenetére


hhelikopter
tag

Szia!

Köszönöm, olyan információd van, hogy FPS növekedésbe mennyit jelent? Engem csak az FSX miatt érdekel a kártya váltás....

(#12250) Freiherr válasza hhelikopter (#12249) üzenetére


Freiherr
őstag

Szerintem FSX-re elég nagy overkill egy 780-as,ez a cucc sokkal inkább prociigényes,mint VGA,csak emiatt biztos nem vennék 130k-s kártyát.

XXX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.