Hirdetés
- Asszociációs játék. :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Szólánc.
- Megérkezett a Android 15 és a HyperOS 2-! (EEA Stable ROM)
- Digitális Állampolgárság Program
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Még mindig itt tartunk jelenleg...
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
-
LOGOUT.hu
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Emperor_
addikt
Több tipp már elhangzott, de leírom újra.
Az SSD-t ki kéne próbálni egy másik gépben, leformázni és egy HDS írás-olvasás tesztet ráküldeni. Evvel kiderül, hogy maga az SSD tényleg okés e.
A telepítőt USB2-es csatira kell dugni, egy USB2-es Pendrive-re.
A HDD-ket le kell szedni, csak az SSD legyen a legkisebb számú SATA porton.A hibaüzenet alapján lehet, hogy valami BIOS beállítás nem tetszik a telepítőnek. Körül kéne nézni alaposan ott!
Próbáld meg azt, hogy az SSD van beállítva elsődleges BOOT eszköznek és a Pendrive-ot csak a boot menüben teszed meg annak az eszköznek, amiről boot-oltatni akarod a rendszert. (Doky586 ötlete, egyetértek )
Próbáld meg DVD-ről a telepítést!
Az adata saját toolbox progija egyáltalán nem látja az ssd-t win alatt.
Ez milyen gépben lett próbálva? Másik gépben is meg kell nézni.[ Szerkesztve ]
Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
Frawly
veterán
válasz Doky586 #30686 üzenetére
Óóó, baszki, tényleg ez lesz nála a hiba, csak most veszem észre! Nem tudom miért kell ilyen szűkszavúan írnod, először azt hittem, hogy a piros X-en azt érted, hogy zárja be ezt a figyelmeztetéses ablakot.
Már értem, a Törlés gombra gondoltál, ami mellett van egy nagy piros X. Valóban ez kell, mert létrehozott az SSD-n egy partíciót, ami elfoglalja az egész meghajtót, és a rendszer nem tud rajta sem EFI, sem rendszerindítós partíciót létrehozni! Tehát nem driver a gondja, mert látja az SSD-t, látja rajta a partíciót is, csak már mellette, előtte nem tud új partíciókat létrehozni, ezért nem engedi telepíteni. Törölni kell azt az egy szem partíciót, valóban.
Ezért írom százezredszer a kedves delikvenseknek, hogy ha rendszerlemeznek vettük, akkor OS telepítés ELŐTT NE FORMÁZGASSUNK már semmilyen lemezt, se SSD-t, se HDD-t! Egyszerűen balfékség, felesleges művelet, csak a szívás lesz belőle. A telepítőre kell bízni, hagyni neki, hogy hadd csinálja meg rendes alignálással azokat a partíciókat, ami kell neki, a kézi particionálás résznél csak annyira beavatkozni, hogy két partíciót csinálni, egyiket a rendszernek, másikat adatoknak, és utána a rendszernek létrehozottra kell a telepítést nyomni. Az alignálás sem csak az SSD-k sajátja, a modern HDD-k is 4K szektorosak, azoknál sem mindegy. A modern telepítők (Win7 és attól felfelé, meg modern Linux disztrók) eleve 1024K-s alignálással dolgoznak, ami megfelel a 4K-snak és 16K-snak is (ugyanis a legújabb 3D TLC-s SSD-knek már 16K-s alignálás kell, a 4K-s nem lenne elég).
(#30697) Viperator: a SATA-s SSD-knek nem kell driver. A Win7-8-10-be alapból beépített, MS szabványos AHCI driverrel menniük kell, teljes funkcionalitással, TRIM-estől, mindenestől.
[ Szerkesztve ]
-
Viperator
őstag
Gigabyte EP45-DS3P alaplap (ilyen volt nekem, most Édesanyámnál van, 2008-ban vettem) - kb 7 éve vettem egy Kingston V+100 96GB SSD-t és most is vígan működik. Simán ment a telepítés, semmi gond.
De lehet, hogy Win telepítés alatt előbb az SSD drivert kell telepíteni. (be tudod ágyazni a Win telepítő-be)
"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell
-
sby75
tag
válasz Doky586 #30695 üzenetére
Adata su800, 1-2 van a 2db HDD a 3. porton az ssd, Gigabyte EP45-DS3R a deszka. Az adata saját toolbox progija egyáltalán nem látja az ssd-t win alatt.
Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
sby75
tag
Ez win10-es telepítő. Ezzel telepítettem fel 1 hete USB-ről a HDD-re is a rendszert.
[ Szerkesztve ]
Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
Doky586
nagyúr
"Formázva, nyersen"
Hát ez (is) baj. Nem kellene hogy ott legyen..!
Törlés után az üres (partíció nélküli) helyre kell telepíteni, hogy a telepítő úgy ossza be, állítgassa ahogy szükséges neki. Most több ellentétes utasítást adtál neki a partíció kézi létrehozásával..[ Szerkesztve ]
-
zoli 75
újonc
Van egy újonnan vásárolt laptopom, illetve egy szintén új Intel 540s 240Gb. M.2 slot-os Ssd-m.
Az SSD-t Linux Mint 18.3 live rendszer alatt írja, olvassa. Kipróbáltam külső meghajtóval is. Számomra megfelelő sebességgel, ráírt 22Gb-ot Ext4 fájlrendszerre, majd visszamásoltam a külső meghajtó (EXT4) egy másik mappájába, ahol szintén megnyithatóak voltak a fájlok.)
Win 10 alatt viszont akadozik illetve kicsit nagyobb fájlok esetén iszonyat lassú az olvasás!!!
Készítettem egy csomó tesztet az fórumon leírtak alapján, valamint a bios menüjét is lefotüztam. Képernyőképeket google driveba raktam kiadós terjedelme miatt:
https://drive.google.com/open?id=1M7T8FIeAgkQrvmhdp1XI9P2fqvI3uIQlAy Ssd-t linux alatt formáztam, mert windows alatt elakad feltehetően a lassú olvasás miatt.
A proci intel celeron - Apollo Lake – N3450 ami nincs benne az Ubuntu kernelben, ezért egy isorespin.sh nevű alkalmazással irtam bele. Ezt a rendszert viszont nem a groob hanem egy Refind nevű alkalmazással lehet inditani, ami nem alapértelzett a Linux Mint rendszerben. A rendszer hibája, vagy esetleg az én beállítási, telepitési hibáim miatt, de nem indul Linux Mint az Ssd-ről, csak az unetbooting-al megírt usb eszközről.
Az Intel SSD Toolbox alkalmazásával készült egy teszt a boltban is, ahol vásároltam az SSD-t, illetve azén gépemen is. Van eltérés a kettő között!
Szemmel ránézésre a:
Bit 14 - Ultra DMA Mode 6 Selected, 1
Bit 13 - Ultra DMA Mode 5 Selected, 0
pont forditva van bekapcsolva másik teszten.Valamint szerepel benne 2 további sor is:
Controller, Name, SD-memóriakártyaosztály vezérlője
Driver Version, 10.0.16299.15
(Ezek is benne vannak a drive-ban)Ha kell szívesen elvégzek további teszteket, ha laikus számára is érthető leírás van hozzá.
Előre is köszönöm a segítséget!
Én magam nem tudom mi a teendő.Zoli
[ Szerkesztve ]
-
sby75
tag
válasz Doky586 #30686 üzenetére
Formázva,nyersen partíció nélkül, GPT, MBR, Win alatt lemezkezelőben...mindenhogy próbáltam. Ugyanezt kapom. Piros X-et meg már lassan a homlokomra fogom rajzolni
(#30687) Frawly: Pendrive-ról telepítek Win10-et, ezt raktam fel a HDD-re korábban hibátlanul.
Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
-
sby75
tag
válasz Emperor_ #30621 üzenetére
A béta HDS-sel 100/100 értéket kaptam az ssd-re, ez a probléma megoldódott. A másik gondom továbbra is fennáll, Klónozást elvetettem, tiszta telepítéssel próbálkozom. A biosban AHCI mód beállítva, a telepítésnél a képek szerinti állapot jelenik meg. Portok felcserélve, kábel cserélve semmi. HDD feldugott állapotában ugyanez a kép fogad viszont továbbenged és fel is telepíti a rendszert de akkor a 3. kép fogad ahol a winload.exe hiány van. Képtelenség hogy nem tudok egy OS-t feltenni a zsír új SSD-re.
Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
Frawly
veterán
válasz Doky586 #30681 üzenetére
Annyira nem rossz SSD az még. Ingyen ott elfekszik, miért ne hasznosítsák újra. Semmi akadályát nem látom. Az semmiképp nem baj, hogy Win7 volt rajta, meg a swap is azon volt. Lehet csak azért 50% a kondíció, mert már 5 éves drive és lehetnek rajta már nyugdíjazott szektorok.
-
bencze
senior tag
Hali,
2 kérdésem volna. Van egy Lenovonak brandelt Toshibának kinéző ssd-m:1. Ezt szeretném asztali pc-be tenni. Nem egy mai darab de ár / értékben verhetetlen mert ez ingyen van, hátha elmenne egy darabig. Milyen 3.5" keretet érdemes venni? Nincsen rajta csavarhely, szóval van olyan olcsó keret amibe bele lehet fogatni valahogy, vagy a sima "polcos" is elég, hogyan szoktátok rögzíteni?
2. Valami okból kifolyólag 50%-ot mutatott amikor utoljára megnéztem (most a notebook meghalt amiben volt és nincs jelenleg adapterem, hogy ránézzek, majd szerzek egy ubs-st vagy valami...). Ezt okozhatja az, hogy sokáig win7 volt rajta és az esetleg swapelt rá? Használati szokás infóm nincs, Édesanyám 4gb ramos notebookjában volt kb 5 évig. Van valami amit megnézhetek / tesztelhetek, hogy megbizonyosodjak, ez csak a használat és nem hiba? Gyerek gépébe menne költözzön le os-el a hdd-ről, de nem szívatnám feleslegesen ha rossz, de ha megy akkor ideiglenesen jobb lenne a hdd-nél egy időre...
[ Szerkesztve ]
-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-
-
Archttila
veterán
Mondjuk érdekes, hogy az ASPM-ről eddig egy árva szó sem esett a topikban, és a kérdésemre sem jött semmiféle reakció pedig nálam BIOS-ba bekapcsolva mínusz 7-8C IDLE
Esetleg akinek konstans 60C körül van megpróbálhatja aktiválni![ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
dave0825
őstag
válasz Frawly #30677 üzenetére
Értem, megnézem majd, amit írtál, köszi.
Lehet, hogy nem formáztam, mert tudom, hogy Windows telepítőben is lehet, csak kb. egy időben vettem új külső vinyót is, azt biztos, hogy formáztam, ezért az SSD-ben nem vagyok biztos, lehet, hogy azt külön nem.
Lenovo G580-am van, már nem mai darab, és kapott már az élettől is, és tőlem is, úgyhogy tényleg valószínű, hogy az alaplalon lévő csatlakozó nem jó, talán forrasztás, vagy csak nem kontaktol rendesen, megnézem majd, talán ma.
Először eBay-ről rendeltem egy 1200 Ft-os caddy-t, aztán (talán ebben a topikban) írta valaki, hogy lehet, hogy az nem kompatibilis a géppel (pedig direkt arra kerestem rá), úgyhogy rendeltem itthonról 2800-ért Gembird-et, azt ajánlották a topikban, de azzal is ugyanolyan. Egyszer látta a lemezkezelő, de se a méretet, se mást, csak annyit írt, hogy nincs inicializálva, de nem is engedte, hibát írt. Kivettem, visszaraktam, utána már egyáltalán nem látta. Hallani lehet, hogy elindul a HDD, de nem látja a BIOS sem. Ha abba teszem az SSD-t, akkor azt nem látja. Az optikait visszaraktam próbaképpen, azt is hallanj, hogy megpörgeti, de nem látja azt sem a gép. Szerintem nem mindegyik pin érintkezik rendesen, megnézem majd.
A másik érdekesség, hogy a BIOS-ba se mindig enged belépni, alul az F2, F12-es infó sort sem írja bekapcsoláskor, talán 2x írta a 15-ből...[ Szerkesztve ]
Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99
-
Frawly
veterán
válasz dave0825 #30676 üzenetére
Nem, nem követtél el valószínűleg hibát. Ugyanúgy lehet használni, mint egy HDD-t. A TRIM bekapcsolt állapotát és a partíciók alignálását lehet esetleg ellenőrizni egyszer SSDOK-kal, de azoknak alapból jónak kéne lennie friss Win10-es telepítésnél. A hibernációt sem kell kikapcsolni, ha tényleg használod, egyébként csak azért kapcsoltatjuk ki, hogy ha egyszer nincs használva, ne foglalja feleslegesen a szabad helyet a sok gigás hiberfil.sys, annyival több hely marad a wear levelingnek. Semmilyen kímélő beállításra nincs szükség, amivel sok ilyen SSD „optimalizálós” cikkben hülyítik az embereket.
Szerk.: írod, hogy formáztad, és utána tetted fel a Win10-et. Azt sose értettem, hogy emberek miért particionálják és formázzák az új HDD-t, SSD-t a Windows telepítő indítása előtt? Nyilván bajt nem lehet vele csinálni, csak holt feleslegesnek tűnik, nyugodtan lehet ezeket a telepítővel csinálni, értelmetlen előtte még egy plusz kört futni. A telepítő tudja, hogy milyen partíciós táblatípus kell az adott bootolási módhoz, meg hogy milyen partíciókat szeretne létrehozni (pl. EFI, rendszerindítás), meg ügyel az alignálásra, így legalább ezeket nem lehet elhibázni. Ezért különösen melegen ajánlott lenne esetedben, mivel nem bíztad a telepítőre, hogy megnézd a partíciók alignálását.
A HDD caddyt most vetted? Figyelni kell, mert sok a bóvli kínai caddy, amit megveszel, berakod, és nem megy benne egy csomó minden. Valószínű az szar, és nem a laptop csatlakozója. Milyen laptop?
[ Szerkesztve ]
-
dave0825
őstag
Hű, olvasom itt a hsz-eket, és elég mélyen belemegy itt mindenki a dologba. Én WD Green 120GB-os SSD-t vettem a múltkor, formáztam, Win10 föl, és kész. Ezzel okozok kárt, hogy mást nem csináltam? Ki/bekapcsolni valamit, másik partíciót csinálni valaminek, kell ilyeneket feltétlenül? Csak Windows és pár naponta használt program (böngésző, víruskereső...) lenne rajt, minden más cucc (kép, zene, film, letöltések, telepített programok) HDD-n lesznek.
Még friss a Win, nem késő változtatni, ha valami lényegeset kihagytam. Most a HDD caddy-vel küzdök, nem látja a Windows. Van, hogy egyáltalán nem, de néha csak inicializálatlannak látja, szerintem a SATA csatlakozó halt meg a laptopban. Az optikai meghajtót sem látta mindig.[ Szerkesztve ]
Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99
-
Frawly
veterán
-
Frawly
veterán
Most már ha létrehoztad maradjon, szükség esetén tárolsz rajta valamit átmenetileg. Csak a logikáját nem értettem.
A 4 év alatt 7% teljesen jó, még 52,5 év, mire leviszed 1%-ra. Annyit nem fog menni, előbb-utóbb kirohad alóla a vezérlő, de várhatóan az sem mostanában lesz, valószínű, hogy 3-4 évet is várni kell rá minimum. Vagy a gép rohad ki addigra, vagy olcsón veszel sokkal nagyobb tárterületű új SSD-t. Az én nem egészen egy éves MX300-amnak a jelenlegi statisztikáim szerint 104 éve van még mindig hátra a TBW limit eléréséig, de nyilván én sem számítok olyan hosszan a szolgálataira. Azért szoktam írni, hogy nem kell félni a TLC-től, átlag felhasználásnál az is elnyűhetetlen, nem kell kímélni.
[ Szerkesztve ]
-
Emperor_
addikt
válasz Archttila #30664 üzenetére
Tennék kb 1 mm vastag kék termal gap-et (forrás: e-bay), egy 8 mm vastag vörösréz vagy aluminium lemezt, majd megint 1 mm vastag kék termal gap-et.
A lemez rögzítését kell valami módon megoldani, ha nem szorulna be az SSD és az oldallap közé.Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
t.imi
addikt
válasz King Unique #30670 üzenetére
Frawly köszi a szakértést is, csinálom
11Gb régi rendszeren is rajta volt, egy fene. Sok fölös cucc úgy sincs az ssd-nNeked is köszönöm, jó, hogy vannak akik értenek hozzá
Magician-t még '13 végén raktam fel, azóta ott volt. Mondjuk sok olyan funkció volt Advanced módban, ami jól jött, legalább is a 13-as SSD ismeretek tekintetében. Hogy miért nem működik most, passz. Ha azt mondjátok, nem kell rágódni rajta, hagyom is.
4 év alatt 7%-ot romlott a kondició, majd meglátom a jelenlegi beállításokkal mennyit változik. -
King Unique
titán
Tudom, hogy UEFI-s telepítés és GPT lemez, pont azért írtam azt, amit. Illetve annál pláne nem téma, hogy a telepítésnél hány db partíciót hoz létre a Windows, vagy utólag hányat kreál manuálisan a felhasználó. Az MBR lemezeknél vannak komolyabb korlátok, azoknál kell szükség esetén kiterjesztett, illetve logikai partíciókkal szórakozni.
Az SSDOK screenshot alapján a hibernáció aktív, de mint említve, nem feltétlen kötelező letiltani. Leginkább csak azért szokták, hogy ne foglalja feleslegesen a tárhelyet, ha egyébként nincsen célirányosan használva. De attól, hogy be van kapcsolva még nyilván nem fog tönkremenni az SSD, nem lesz rajta emiatt több 100 TB írás stb.
A többi dolog a képek alapján elvileg OK, az alignálás rendben van, a TRIM is aktív stb. Viszont a Magician nem létszükséglet, leginkább csak a firmware frissítéséhez szokás használni. A RAPID mód szintén nem létszükséglet, illetve amúgy is csak kamu értékeket ad és a memóriából foglal le egy részt, azt használja gyorsítótárként. Az OP-t szintén nem kötelező a szoftverrel külön lefoglalni, bőven elég, ha mindig van 10-15% szabad tárterület az SSD-n. De, ha olyan típus, amelynél már gyárilag le van foglalva, akkor azoknál elég kb. 3-5% is.
[ Szerkesztve ]
-
Archttila
veterán
Normális az, hogy a profilomban lévő m.2 SSD idle alatt is konstans 60C? Most nézem, hogy teljesítmény centrikus energiamanagment van beállítva, amiben az ASPM "OFF" -ra van téve... nem lehet, hogy emiatt nem vesz vissza, vagy inkább ehhez ne nyúljak?
[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
Frawly
veterán
A képeid alapján a hibernálás nincs kikapcsolva. A napokban itt írtam egy másik kollégának, hogy hogyan kell kikapcsolni.
A beállítások amúgy jók. A GPT sem baj, még kicsivel előnyösebb is lehet a boot előtti gyorsabb detektálás miatt, mint az MBR. Az a 11 gigás partíció nem tudom minek. Vagyis azt értem, hogy az a ~10% hely azért lett meghagyva, hogy ne teljen be teljesen az SSD, hanem legyen mozgástere a wear levelingnek, de hogy ezen az üresen létrehozott részen minek kell partíció? Persze ártani sem árt, csak épp sok értelme nincs.
-
t.imi
addikt
válasz King Unique #30656 üzenetére
Nagyon köszönöm a gyorsat!
Rapid mode engedélyezve, Samsung Magician 5.2.0 van fent, teljesen más mint a régebbi. Felajánlotta a 11Gb partició létrehozását, le is okéztam.
Rengeteg funció nem is aktív, gondolom az AMD / Asmedia driver gond miatt. Pedig fent van az alaplapi chip driver. Asus m5a97 evo 2.0-s lap.
A partition alignments nálam GPT, nem MBR.
Hibernálás alapból nem volt aktív
Tele nem lesz tolva, szerencsére van hová pakolni.
Mit felejtettem el? -
Coolmat
őstag
válasz ElGatto #30663 üzenetére
Szia!
Az alaplapodon 2 Intel SATA3_0, SATA3_1) és 2 Asmedia SATA3 (SATA3_A1, SATA3_A2) csatlakozó van, az SSDOK szerint pedig utóbbiak valamelyikébe csatlakoztattad az SSD-t (erről meggyőzödhetsz a BIOS-ba belépve is), amivel lassabb mint az Intelessel. Dugd át az egyik Intel SATA3 portba az SSD-t, és nézd meg úgy mit produkál
-
Archttila
veterán
válasz Emperor_ #30658 üzenetére
Igen elkepzelheto, hogy ez lesz a jarhato ut, mivel a haz oldala lepattinthato, a tavolsag pedig (szemre) nincs egy centimeter, sot!
Persze kerdes, h van-e ertelme ilyen vastag hovezetot alkalmazni... es ha van akkor milyet?[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
-
nagyúr
-
ElGatto
aktív tag
Hello!
A napokban vásároltam egy Samsung 860 EVO 250 Gb SSD - t.
A következő értékeket mértem nála, amiket kicsit alacsonynak találok. Mi lehet a gond?köszi
-
Julot
aktív tag
Sziasztok!
Egy - számomra - érdekes, furcsa (?) hibába botlottam. Ha berakok egy NVMe SSD.-t az alaplapba, akkor a PCIe x16 1.-es slotban használt videokártya Display Port kimenetén nincs kép. DVI-on van. Normális ez? Gigabyte H170-D3H alaplap legfrissebb bios-sal. Valamint az is furcsa, hogy az amúgy nem raides alaplapban a Win10 Pro ( Hard Disk Sentinel ) RAID tömb részeként látja (azaz ezért nem látja ) az NVMe-s SSD.-t. Ez most alaplap hiba, kompatibilitási probléma vagy az SSD problémás?
Köszönöm a válaszaitokat!
Üdv,
Julot[ Szerkesztve ]
...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!
-
King Unique
titán
Ez UEFI boot mód szerinti install, ahol a 8.1 és a 10 is egyaránt létrehoz + 3 db kisebb partíciót a rendszer számára. Ezekből a lemezkezelő csak 2-t mutat, de a DiskPart, vagy külső particionáló program már mindegyiket. De amúgy ez egy GPT-s lemezen aztán totál nem számít, annál nincsenek olyan primitív korlátok, mint az elavult MBR-nél... Az alignálás szintén rendben lesz, azt a telepítésnél az újabb Windowsok már alapból helyesen csinálják meg. A szabad tárterület kérdéséről pedig a "Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?" cikkben le van írva a lényeg. De, ha nem lesz(nek) totál telemásolva a partíció(k), akkor nyilván amiatt sem kell aggódni. Ahogyan normál esetben a TRIM is működni fog, de azért egy SSDOK és / vagy HDS screenshotot be lehetne rakni ide.
Szóval elvileg nincsen kb. semmi teendőd.
Max. bizonyos esetekben a hibernálás letiltását és a lapozófájl méretének csökkentését szokták javasolni, de ezek is csak opcionálisak és nem kötelezőek.[ Szerkesztve ]
-
t.imi
addikt
Sziasztok!
4 év után újra pakolom a win 8.1-et egy Samsung 840evo 120gb-os ssd-re. Akkor ha jól emlékszem úgy ment az ajánlás, hogy 10% külön partició, 100, 300mb-ot meg a Windows csinálja.
Most,ha jól értelmezem, erre nincs szükség. Letöröltem minden particiót, maradt 111Gb a 120-ból. Ebből a win levett 100 illetve 300mb-ot.
Alignálás rendben.
Lapozó file kb 2Gb.
Maradt még teendőm?Telefonról nyomom, nehézkes a keresés
-
Archttila
veterán
Plextor M8PeGN SSD-ről ha eltávolítom a matricát ugrik a gari így van?
Vettem rá egy olcsó heatsink-et de sajnos semmit nem ér, mivel gondolom a matrica visszafogja a hőáramlást. "Sajnos" ITX lap hátulján van és kevés neki a hely, így nem rakhatok rá akármekkora bordát/ventit.Az is eszembe jutott, hogy veszek egy EK hűtést mert az (képek alapján) normálisan odaszorítja a bordát a chipekre ellenben az olcsó kínai változattal..
szerk: mondjuk arra is gondoltam, hogy pluszban alulról ventivel feltolok neki egy kis kis friss levegőt...
[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
zazahoho
őstag
válasz Emperor_ #30645 üzenetére
Biosban látható, kiírja a bios a pontos típust is. Fent van a samsung programja is ami mutat egy régi samu ssd-t de az új 960-as nem látható ott.
Ma kipróbálják másik alaplappal és remélhetőleg kiderül mi a gond.
Olyan létezhet, hogy hibás annak ellenére, hogy bios látja?Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.
-
Frawly
veterán
válasz AndrewBlase #30641 üzenetére
A hibernáció kikapcsolása:
- Kattintson a Start gombra, majd írja be a Keresés megkezdése mezőbe a cmd szöveget.
- A keresési eredmények listájában kattintson a jobb gombbal a Parancssor elemre, majd válassza a Futtatás rendszergazdaként parancsot
- A Felhasználói fiókok felügyelete párbeszédpanel megjelenésekor kattintson a Folytatás gombra.
- Írja be a parancssorba a powercfg.exe /hibernate off parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyűt.
- Írja be az exit parancsot, és nyomja le az ENTER billentyűt a parancssorablak bezárásához.A virtuális memória fix méretűre beállítása, ahogy ezen a linken írják a legutolsó részben. Itt a topikban a kezdeti méretben 400 MB-ot, maximális méretnek 4 000 MB-ot szoktak javasolni, de akár kisebb érték is megadható maximálisnak, ha csak annyira van szükséged.
-
Kronos3000
senior tag
-
sby75
tag
válasz Emperor_ #30621 üzenetére
Rászántam magam hogy szűz telepítést csináljak az ssd-re. 1 kérdésem maradt: elég régi konfigom van mint az aláírásban látszik is, AHCI módban feltelepítem az ssd-re a wint akkor a másik 2 merevlemez hibátlanul fog működni?
Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
Frawly
veterán
válasz AndrewBlase #30637 üzenetére
Igen, ez egyből jobb. SMART értékek is rendben, már TRIM is van, partíciók alignálása is stimmel. Hibernációt tiltsd le, ha nem használod, meg esetleg a swapot fixáld akkora méretűre, amennyire szükséged van.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz AndrewBlase #30637 üzenetére
Így már rendben.
-
Frawly
veterán
válasz AndrewBlase #30633 üzenetére
Bocs elírtam, nem Általános, hanem Áttekintés fülre gondoltam, csak mindig összekeverem, mindkettő á-val kezdődik, meg én Linux alatt nem használok ilyeneket, és csak screenshotok alapján próbálok emlékezetből idézni. Szóval mindig a SMART fül irányadó. Ahogy írták az MS AHCI drivert tedd vissza, akkor lesz TRIM-ed.
Ahogy nézem a videódat, a rendszerindítás tényleg kicsit lassú, olyan 13-14 másodperc környéke, pedig frissen telepített rendszernél 8 mp vagy az alatt kéne lennie a topikbeli tapasztalatok alapján a 850 EVO-val, ez tuti, nem a Nők Lapjában olvastuk. Ezen a videón is látszik, igaz itt az asztal megjelenésénél belassult az ESET miatt, de a bootidő első felénél jól látszik, hogy a 8 mp-et nem haladta meg. A bejelentkezéstől az asztalik 1-2 mp. az sebesség alapján nálad is rendben van, csak az azelőtti rész lassúcska. Nem próbál a rendszer hálózati meghajtót felcsatolni, vagy nem netkapcsolatra vár (akár csak PPPoE betárcsázás, vagy ilyesmi)? Az ilyenek szokták belassítani a bootolást.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz AndrewBlase #30633 üzenetére
Javaslom cseréld le az eszközkezelőben az Nvidia drivert a Szabványos IDE driverre ami amúgyis ott van már a gépeden, azért hogy a Trim működjön..
[ Szerkesztve ]
-
AndrewBlase
senior tag
-
*Ropi*
félisten
Az ilyenek valóban USB3.0 protokollal viszik át az infót (tehát USB3.0 portra is dugható), vagy csak a kábel ereinek a száma pont elegendő a két rész összekötéséhez?
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Laraxior
titán
-
zazahoho
őstag
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.
Samsung 960 EVO 500GB M.2 ssd, és asus z170progaming alaplap win10 társaságában.
Új ssd-t a bios látja felismeri kiírja a típusát, win10 alatt viszont nem jeleneik meg a lemezkezelőben sem.
Mindenből le lett szedve a legújabb driver, bios legfrissebb, volt a gép vidéki kis boltban 2 órát bűvölték de nem tudják mi a gond, sajnos más gépben nem tudták kipróbálni.
Mi lehet a gond?Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.
-
Laraxior
titán
Szükségem lenne egy satás SSD-re, de nem akarok újat venni, mert csak néha-néha használnám. Teszteléshez a másik konfigokhoz. Van egy winyom, de nagyon lassú, inkább befognám adattárolásra.
Viszont van két NVMe SSDm a gépben, a kérdés az lenne, hogy ezzel az adapterrel működne satásként? Sebesség nem lényeg különösképpen, mert az LGA775 alaplapok úgyis csak sata2 sebességet tudnak.
Van PCI-E adapterem, de onnan meg nem tud bootolni.*** Dodge Challenger V8 *** HEMI New Year! ***
-
Frawly
veterán
válasz Doky586 #30613 üzenetére
Nekem is tetszik a háttérkép, a kolléga akár meg is vághatna vele. Igaz az egyik linuxos topikban már elkunyeráltam két napja valakitől egy broadwayes háttérképet, és azt használom, de ezt eltenném későbbre. Kivételesen nem bánom, hogy nem csak az ablakról tett be screenshotot.
-
Frawly
veterán
válasz bexinho23 #30612 üzenetére
Örülök hogy megoldódott. Szerintem nem rágódtunk rajta hiába, mert nekünk is tanulsággal szolgált. Lassan bele lehetne írni a témaösszefoglalóba, hogy nem szabad a Hard Disk Sentinelnél (meg egyéb hasonló 3rd party programoknál) az általános fülre hagyatkozni, mindig a SMART értékeket önmagukban kell megnézni, és lehetőleg a saját gyári programjával az SSD-nek, ha van olyanja, ha nincs, lehet HDS-t használni, csak fenntartással kell kezelni, amit mutat, főleg, ha elsőre is valami hihetetlennek tűnő túl magas hibaérték, túl alacsony kondíció, túl sok írás, stb.. Aki Linuxot használ, az terminálból rendszergazdaként futtatott smartctl-lel nézze, lehet nem ismeri fel az SSD-t, vagy nem mutat minden értéket, de hülyeséget garantáltan nem fog írni, ha valamit nem tud, akkor inkább nem ír róla semmit.
Azt is bele kéne foglalni, hogy HDS-ből, SSDOK-ból, CDM-ből mindig a legújabb verziót kell használni, ha a béta a legújabb, akkor azt. Na meg ha valamiről képet tesz be, akkor Windows alatt a Képmetszőt használja, vagy az Alt + PrnScr gombokat, azaz csak az alkalmazás ablakáról készüljön kép, és png-be legyen mentve a kép, hogy jól olvashatók legyenek a kiírások.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz vitezlejszlo #30611 üzenetére
Igen, mindenképp tedd be gépbe. Az USB átalakítón nem megy át egy csomó ATA utasítás, így közöttük a SMART adatok lekérdezése sem. A cél pont az lenne, hogy azokat lekérdezzük és megjelenítsük.
-
Emperor_
addikt
Nos, a AHCI módot a telepítés előtt kell beállítani. Ha IDE módban volt az SSD és úgy lett telepítve a WIN, akkor nem csoda, hogy újraindul.
A legegyszerűbb módszer 0-ról újrarakni a Windowst, de előtte be kell állítani az AHCI módot. Bővebben.Ha javítgatni akarsz, akkor ez a módszer: 4. pontban, a végén
Ha ezek után sem látja az Adata progija, akkor meg kell próbálni másik gépben.
[ Szerkesztve ]
Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
-
sby75
tag
válasz Emperor_ #30615 üzenetére
Sziasztok!
Nekem egy hardverkeres SU800-asom van hasonló problémával. A béta verzió nálam is 100% mutat azzal a különbséggel hogy 205 alkalommal adatkapcsolat hibát ír. 13óra az össz üzemideje, amikor elkezdtem vele küzdeni 3óra volt. Az adata saját progija nem is látja az ssd-t. AHCI-ra állítva a BIOS-t folyamatosan újraindul a gép. Klónoznám a rendszert de sector méret miatt nem engedi. Kellene némi segítségGigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.
-
Emperor_
addikt
válasz King Unique #30610 üzenetére
Láttad?
KingDian support😮
[ Szerkesztve ]
Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
bexinho23
őstag
válasz King Unique #30610 üzenetére
Köszi, a béta "megoldotta" a problémát
-
vitezlejszlo
őstag
válasz Frawly #30595 üzenetére
Hali
Itt a kimenete:
smartctl 6.6 2016-05-31 r4324 [x86_64-linux-4.13.0-16-generic] (local build)
Copyright (C) 2002-16, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: SAMSUNG SATA SSD
Serial Number: 00000000000000
LU WWN Device Id: 5 002538 500000000
Firmware Version: DXM03B0Q
User Capacity: 1.006.260.736 bytes [1,00 GB]
Sector Size: 512 bytes logical/physical
Rotation Rate: Solid State Device
Device is: Not in smartctl database [for details use: -P showall]
ATA Version is: ACS-2, ATA8-ACS T13/1699-D revision 4c
SATA Version is: SATA 3.1, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)
Local Time is: Wed Feb 7 18:24:27 2018 CET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: EnabledRead SMART Data failed: scsi error aborted command
=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART Status command failed: scsi error aborted command
SMART overall-health self-assessment test result: UNKNOWN!
SMART Status, Attributes and Thresholds cannot be read.Read SMART Log Directory failed: scsi error aborted command
Read SMART Error Log failed: scsi error aborted command
Read SMART Self-test Log failed: scsi error aborted command
Selective Self-tests/Logging not supported
Most egy külső USB-SATA átalakítón van az SSD, tegyem be a gépbe direktbe, úgy többet mutathat?
Köszi
-
King Unique
titán
válasz bexinho23 #30609 üzenetére
A screenshot alapján az 5.01-es stabil verziót töltötted le és azzal nézted az SSD-t. Viszont, ha ilyen rejtélyes dolgok vannak, akkor érdemes a béta verzióval is ránézni, azaz az aktuális 5.01.12-vel. Utóbbiakban vannak olyan fejlesztések, amelyek a stabil változatban nincsenek benne.
-
bexinho23
őstag
válasz Emperor_ #30608 üzenetére
A HDS weboldaláról töltöttem le a legfrissebb verziót. 200-as nincs, ha erről a felületről lehet kiolvasni, amire gondolsz.
-
Frawly
veterán
válasz bexinho23 #30605 üzenetére
Véletlenül írtam nálam-ot, nálad akart azt lenni. Nincs kizárva persze, hogy nem csatlakozási hiba mégse, hanem selejtes darabot fogtál ki. Az Adata saját progija mit mutat?
Azt írtad, hogy laptopban van, de azon belül nem drive caddy-be került? Mert az okozhat ilyet, ha nem jó minőségű.
[ Szerkesztve ]
-
bexinho23
őstag
Köszi a tippet. Én is erre gondolok, rosszabbra nem merek. Hazaérek, meg is nézem az általad ajánlott programmal.
(#30602) Frawly
Elnézést, túl felületesen olvastam a cikket. Ott valóban teljesítményre utal, jelen esetben nálam, illetve nálad is kondícióról van szó.
Amúgy valóban, a HDS szerint csatlakozási probléma áll fenn. De lehet, hogy nem megfelelő adatokat kap (csak hangosan gondolkodom), vagy nem tudom.Csatlakozási probléma gondolom lehet a laptop irányából, de lehet az SSD irányából is, jól gondolom? Laptop irányából kizárható, hiszen mint említettem, a TB-os Samsung-nál minden rendben volt 1 nappal ezelőtt.
Amúgy tegnap este úgy gondoltam, hogy a hirtelen igénybevétel miatt nem mutathat még megfelelő értéket a HDS, és majd idővel beáll. De ezekszerint ilyenről nem lehet szó. Majd az Adata Toolbox megadja a választ. Remélem nem mutat problémát.
Compker-től rendeltem.
[ Szerkesztve ]
-
dugo_
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- 3DMark (2013) eredmények
- Yettel topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Windows 10
- Milyen hangkártyát vegyek?
- Energiaital topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nintendo Switch 2, vagy amit akartok (találgatós topik most még)
- Autós topik
- További aktív témák...
- Western Digital 8TB RED PRO - SATA3, 7200 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! 3TB Western Digital RED SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! 10TB Western Digital DC HC330 HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital 3.5" My Book 16TB - Új, Bontatlan - Eladó! 89.000.-
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, Bontatlan - 7000-6500 MBs - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest