Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) dethroner válasza vargalex (#2750) üzenetére


dethroner
veterán

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2752) dethroner válasza dethroner (#2751) üzenetére


dethroner
veterán

Az összes sebességteszt össze-vissza mér. A mérőbox utolsó pár mérése a mostanában szokásos 260-310 közötti le és 320-340 közötti feltöltést mutat.
A szélessávnet oldalán a szoftveres mérés egyik percben 220/450 egy perccel később 308/547. Újabb egy perc múlva a speedtest.net 460/284 értéket mér.
Mindig azt hallottam korábban hogy a szoftveres mérés nem megbízható (erre szoktak a szolgáltatók is hivatkozni ha hibát jelez az előfizető), hardveres mérés kell. Ehhez képest pont a hardveres mérés a leglassabb nálam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2753) dethroner


dethroner
veterán

Nem lehetséges hogy az NMHH mérőboxa hülyült meg, vagy a mérésük valamiért hibás? Csak azért kérdezem, mert pont most torrenteztem le egy filmet, ami 55MB/s sebességgel jött le, ami ha jól számolom 440Mbit. Amint végzett a letöltés, egyből csináltam egy mérést az NMHH oldalán, és a mostanában szokásos 260Mbit lett az eredmény. Belépve a mérőboxba, szintén ezen alacsony sebesség körül vannak a mai mérések is. Gyanús nekem, hogy a hatóságnál van a hiba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2754) vargalex válasza dethroner (#2753) üzenetére


vargalex
félisten

Simán elképzelhető, hogy nem megfelelő paraméterezésű nálad ez az új mérőscript. Ugye ebben a verzióban megpróbálnak viszonylag kevés szálon mérni (20, 25, vagy 30), ehhez viszont egy előmérést használnak. Ez lehet, hogy valamiért nem jó nálad, mert esetleg a szolgáltatód lassan engedi fel a teljes sebességre a vonalat. A korábbi script több, mint 100 szálon mért, ha jól emlékszem.

Az mit jelent, hogy az NMHH oldalán csináltál egy mérést? A webes felületen, vagy az eszközön?

Alex

(#2755) dethroner válasza vargalex (#2754) üzenetére


dethroner
veterán

Előbb webes felületen, majd amint végzett, egyből hardveres mérést.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2756) vargalex válasza dethroner (#2755) üzenetére


vargalex
félisten

Ha webes felületen is ennyi, akkor nem a mérőbox a probléma. Valószínűbb, hogy a szolgáltatód ennyit tud a BIX felé. Torrent esetén pedig lehet peer a saját hálózatból is.

Alex

(#2757) dethroner válasza vargalex (#2756) üzenetére


dethroner
veterán

De ez akkor szolgáltatói hiba vagy sem? Ha most kijön a szerelő, mit tegyek? Megmutatom a mérőbox méréseit, és ha ő erre csinál valami mérést, fájlletöltést a saját szerverükre, és abból meg az jön ki, hogy rendben van a sebesség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2758) vargalex válasza dethroner (#2757) üzenetére


vargalex
félisten

Az a baj, hogy a szolgáltató általában a saját hálózatán szokta csak garantálni a sebességet. Nyilván ez valamilyen szinten érthető is (lenne), hiszen csak arra van ráhatása. Viszont, ha az uplinkje mondjuk 1 Gbps (vagy akár 10 Gbps), akkor az hálózaton kifelé biztosan be tud dugulni.

Alex

(#2759) dethroner válasza vargalex (#2758) üzenetére


dethroner
veterán

Szóval ha a mérőbox 250 megát mér, a hatóság webes mérése szintén annyi, de a szolgáltató 440 megát, a speedtest a 20km-re lévő szerveren 460, a speedtest a pesti Vodafone szerveren csak 184, és a vodafone webes mérője 170 megát mér, akkor senki se tudja megállapítani hogy mi a valós sebesség? Mi alapján lehet akkor hibát keresni, hivatkozni bármilyen sebességre? :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2760) vargalex válasza dethroner (#2759) üzenetére


vargalex
félisten

A szerződést kell megnézni, hogy mit garantál a szolgáltató. De mondom, általában hálózaton belül garantálnak csak valamit...
Azt leírhatod (vagy mondhatod) a szolgáltatónak, hogy milyen irányba nem jó már a sebesség.

Alex

(#2761) dethroner válasza vargalex (#2760) üzenetére


dethroner
veterán

500/500 az elméleti maximum. A rendes körülményes sebesség 300/200. A garantált minimum 150/40.
De ugye leírtam az előző hozzászólásban a különböző mérési eredményeket, közvetlenül azután elindítottam egy torrent letöltést, ami újra 54MB/s feletti sebességgel jön. Feladom :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2762) vargalex válasza dethroner (#2761) üzenetére


vargalex
félisten

A torrent letöltésnél érdemes lenne megnézni a peer-eket, hogy melyik hálózatból valók.
Milyen szolgáltató ez egyébként?

Alex

(#2763) dethroner válasza vargalex (#2762) üzenetére


dethroner
veterán

[HWR telecom]
A torrent peer hálózatokat hol tudom megnézni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2764) vargalex válasza dethroner (#2763) üzenetére


vargalex
félisten

A torrent kliens szokta mutatni egy torrent kiválasztásakor, hogy milyen peer-ekhez csatlakozol...

Alex

(#2765) dethroner válasza vargalex (#2764) üzenetére


dethroner
veterán

qBittorrent 4.5.4-et használok. Van egy csomó adat a peernél, de hálózatot nem látom.


Ezekből lehetne következtetni a hálózatokra?

És még valami eszembe jutott. Ugye az említett lassulás 06.09-én kezdődött, és írtad korábban, hogy az NMHH változtatott valamit a mérésekkel kapcsolatban. Azt esetleg nem tudod, hogy ez a változtatás akkoriban történt-e, amikor nálam ez a lassulás kezdődött?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2766) vargalex válasza dethroner (#2765) üzenetére


vargalex
félisten

Az IP cím alapján lehet megmondani, hogy milyen szolgáltató (jó eséllyel).

Hogy az új módszert mikor élesítették, azt nem tudom... Viszont az csak a hardware-os méréseket érinti.

Alex

(#2767) dethroner válasza vargalex (#2766) üzenetére


dethroner
veterán

Most beszélgettem közel egy órán át telefonon a szerelővel. Kértem ne jöjjön, mert nem akarok fizetni a kiszállásért, mivel nem tudom egyértelműen bizonyítani hogy hiba van és hogy az a hiba az ő ONU eszközükben, hálózatukban lenne. Beszélgetés közben javasolta hagyjuk ki a mérőboxot és közvetlenül a saját gépembe menjen a lan kábel, így már olyan sebességtesztek is normálisabbak lettek, amik a mérőbox közbeiktatásával lassabb sebességet mutattak. De hogy a szelessav szoftveres mérése miért mutat több mint 100-al magasabb feltöltést (450) mint a hardveres mérésük (330), rejtély. A hatóság szoftveres letöltési sebességtesztje a mérőbox kihagyása után se lett jó, ugyanúgy 250-300 között mér, mint a hardver.
Viszont a torrent jól megy, a szerelő szerint ha kijön, csak a saját mérőjüket fogadják el ha hibát jelzek ( [link] [link] ezek meg a box nélkül jól mennek. Javasolta hogy figyeljem a méréseket, esetleg próbáljam a hatóságnál kicseréltetni a mérőt, használjak a hálózati eszközökhöz szünetmentes tápot, mert ezek a vackok érzékenyek az áramingadozásra, és elmondása szerint ebben a régióban mostanában elég sok ilyen van, ami miatt sok eszközt cserélnek.
Szóval nem mertem így hibára jelenteni, nem akarok felesleges pénzt kidobni, azt mondta ő se tudna többet ha itt lenne, futtatni az említett 2 tesztoldalt, azok meg jó értéket adnak. Központban ránézett, a jel jó minőséget mutat nálam, tehát nem tud mit tenni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2768) vargalex válasza dethroner (#2767) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, ha az NMHH szoftveres mérése is kevesebbet mutat, akkor a szolgáltatód nem tud akkora sebességet az NMHH hálózata felé/felől, mint az ígért sebesség. A mérőbox a gépen mért mérésekbe nem szól bele, hacsak nem párhuzamosan kötött és megy közben mérés.
A szerelő is megerősített abban, hogy csak a saját hálózaton garantálják a sebességet (ezért ott is mérnek).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2769) dethroner válasza vargalex (#2768) üzenetére


dethroner
veterán

Igazából csak azért mondta hogy a saját mérőjüket tekintik elfogadhatónak, mivel ezt ismerik, tudják a működését. Kérdeztem tőle ezt a saját és nem saját hálózat dolgot, azt mondta nincs különbség, ők nem korlátoznak, nem befolyásolnak semmit. Javasolta hogy speedtest.net méréseknél ne a közeli szerverekre mérjek, ne is külföldi szerverekre, és ne nagy szolgáltók (voda, T, Digi) szerverre, mert azok csak saját ügyfélnek mérnek sokat, más hálózatba direkt rontja az értéket. Amikor rákérdeztem hogy ugyanezt nem csinálja-e meg a HWR saját mérője, azt mondta nem :DDD Na igen. Javasolta a szerverek között az Antenna hungáriát válasszam, de az már nem elérhető.
Amikor a rendes körülményes sebesség napi 90%-os rendelkezésre állásra kérdeztem, azt mondta a szolgáltató azt is mondhatja, hogy pont amikor a box a napi 24 mérést végzi, pont akkor nincs meg a 90%, de amint vége a méréseknek, egyből megvan. Azt mondta, sajnos ezt is megtehetik, amit ugye csak egy napi 24 órás folyamatos terheléssel tudnám megcáfolni, de akkor meg a szolgáltató levághat a rendszerről, mert extrém módon használom.
Jó fej volt, nagyon segíteni akart, mondta, higgyem el, megvan a csomagomnak megfelelő érték. Ő is akkor boldog, ha az ügyfél boldog. Hát, megkérdezem még az NMHH-t hogy mi a véleménye erről a sokféle mérési eredményről.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2770) vargalex válasza dethroner (#2769) üzenetére


vargalex
félisten

Az NMHH-s webes méréseket bejelentkezve készítetted? Mert, ha nem, akkor mindenképpen írd meg nekik, hogy a szoftveres mérős is azonos értékeket produkál.

Hidd el, a többi szolgáltató mérője sem "rontja" más hálózatból érkező mérések eredményét. Csak egyszerűen egy szolgáltató saját hálózata valahol véget ér, valamilyen eszköz végződteti, ami valamilyen port sebességgel (vagy inkább több porton) csatlakozik a többi hálózat felé. Ez márpedig be tud dugulni, ha nem jól van méretezve.

Alex

(#2771) dethroner válasza vargalex (#2770) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, bejelentkezve mérek a weboldalon is. A mérőbox és webes mérés ugyanazt hozta letöltés irányában. Viszont mérőboxon a feltöltésem sokkal alacsonyabb (kb 330) mint a webes mérés szerint (450).

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2772) vargalex válasza dethroner (#2771) üzenetére


vargalex
félisten

Nem biztos, hogy van összefüggés, de most olvastam ezt a hozzászólást. Az érdekes az, amit ír a kolléga. Nevezetesen, hogy bizonyos szervereken ők is 300 Mbps környékét mérnek...

Alex

(#2773) dethroner válasza vargalex (#2772) üzenetére


dethroner
veterán

Fú, az a hozzászólás már totál űrnyelven van :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2774) vargalex válasza dethroner (#2773) üzenetére


vargalex
félisten

Nem az iperf3 része a lényeg, hanem ennyit gondoltam neked: "a Microsystem-Kecskemet Speedtest szerveren "nincs korlatozva" a letoltes: a DIGI sajat!, a Telekom, Vodafone szervereken telefonnal tesztelve ~300 Mbit a letoltes"

Alex

(#2775) dethroner válasza vargalex (#2774) üzenetére


dethroner
veterán

Itt valami nagy turpisság van, vagy hatalmas gikszer. Pár percen belül teszteltem speedtest.net-en az összes bp-i szervert, plusz a szerelő által a közelség miatt nem javasolt Znet-et (ami eddig közel a maxot hozta), plusz parancssoros speedtest, szelessav.net webes mérőjét, és szinte mind ugyanazt az eredményt hozta, 200 alatt. Lehet a nemrég elvonult vihar és az azt követő áramszünet is bedolgozott ebbe az értékbe.
DE! A szolgáltató 2 korábban említett webes mérője, a speedtest bp-i Giganet szerver újfent 450 környéki letöltést mutat, plusz a torrent is szintén az említett 55MB/s sebességgel töltött. Tehát vagy van bőven, vagy turpiság és játszadozás a mérésekkel.
Régebben olvastam valami VGA drivert, ami ha érzékelte hogy benchmark-t fut, a teszt idejére felemelte a kártya órajeleit, hogy ügyesebbnek mutassa magát mint a másik gyártó. De persze játékokban ennek semmi jele nem volt, az órajeleket csak a teszt idejére bírta emelni. Lehet itt is ez van, érzékeli a szolgáltató mérője hogy saját hálózatból érkezik a tesztkérés, gyorsan kinyit minden csapot, ömlik a sok bit, aztán a teszt után meg visszarakja a korlátot, és ezt a korlátot nem inaktiválja egy másik szolgáltató mérője.
De még mindig ott van akkor a torrent, ami meg jól fut :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2776) vargalex válasza dethroner (#2775) üzenetére


vargalex
félisten

Az NMHH mérője biztosan nem priorizál semmit. Pont ez lenne a lényege, hogy szolgáltató független.

Alex

(#2777) dethroner válasza vargalex (#2776) üzenetére


dethroner
veterán

Munkatársam 2 utcával távolabb lakik, ugyanannál a szolgáltatónál van, egyel magasabb (1000/1000) csomaggal. Ma mondja hogy fel fogja hívni őket, mert a torrenten nem észlel ő sem nagyon durva változást, de bármilyen webes sebességmérőt használ (szelessáv, speedtestek, sőt, a szolgáltató egyik saját webes mérője se), megy 300 megánál feljebb. Neki 300 mega a minimális sebesség a csomag szerint. Ezzel még együtt tudna élni, mivel a torrenten nem lát gondot, de nem tud online bankkártyás fizetést használni, mert amikor fizetni akar, csak pörög, csak pörög az oldal és minden alkalommal kidobja időtúllépés miatt.
Na hát vannak itt dolgok akkor mégis.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2778) draco31 válasza dethroner (#2777) üzenetére


draco31
veterán

Akkor ott van valami, nekem 100 megás a net, ha jó kedve van, ráadásul mikrós, de simán megy a kártyás fizetés.
Nálam most pl. 2 hete volt egy napos karbantartás, és a 100/5-ös net 100/ 10-80 lett. Szerintük nem változtattak semmit. Én meg mondom oké akkor. Van amikor a letöltés elmegy 140-ig is, de ritka.
Így aztán most vakarom a fejem, hogy vegyek-e új gigabites routert, mert a mostani csak 100 megát tud kábelen, és kérjek-e másik dobozt, mert mivel csak 100-as a net, így olyat kaptam, amin 100-as a lan szintén.
A fekete egyenes vonal volt az 5 mega fel, aztán a karbantartásuk után meglódult.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2779) dethroner válasza draco31 (#2778) üzenetére


dethroner
veterán

Nem beleokoskodni akarok, de ha a szolgáltatói eszközön és a routereden is csak 100-as port van, akkor hogy mérsz 140-es sebességet? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2780) draco31 válasza dethroner (#2779) üzenetére


draco31
veterán

Kihúzom a routerből, és közvetlenül a PC gigabites csatijába dugom a kábelt.
Szolgáltatóit nem mondtam, hogy 100-as.
Netet adnak 100-ast.
A mérődobozom és a routerem 100-as csatisok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2781) dethroner válasza draco31 (#2780) üzenetére


dethroner
veterán

:R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2782) dethroner válasza dethroner (#2777) üzenetére


dethroner
veterán

Felfedeztem valamit, ami aztán lehet csak nekem újdonság.
A mérőbox mérések más ip címről történnek, mint a szoftveres mérések. Ez normális?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2783) vargalex válasza dethroner (#2782) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg nem kellene ilyen, hacsak a szolgáltatód nem NAT-ol és több kijárata is van. Publikus IP-t kapsz?

Alex

(#2784) dethroner válasza vargalex (#2783) üzenetére


dethroner
veterán

Korábban NAT mögött voltam, de kértem a szolgáltatót hogy adjanak publikus IP-t. Elvileg meg is tették. A mérőbox mérést végezve kiírja hogy publikus ip, de ugye az más cím, mint amit a webes mérések során látok és amit az ip felderítő oldalak mutatnak.
Routerben pedig az az ip cím látszik, amit a webes mérők mutatnak.
Nem lehet hogy a mérőbox miatt van ilyesmi? ONU-mérőbox-saját router, így néz ki a hálózat nálam.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2785) vargalex válasza dethroner (#2784) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg nem okozhatja a mérőbox. A box webes felületén melyik WAN IP látszik? Milyen firmware verzió?

Alex

(#2786) dethroner válasza vargalex (#2785) üzenetére


dethroner
veterán

FW 4047. WAN IP: 10.64.184.82 de ugye ez nem felel meg se a webes mérések során látott ip-nek, se a box mérések során látott publikusnak mutatott ip-vel.
Az jelent bármit is, hogy én baranyában élek, de a whatismyipaddress.com az ip felderítés során Szegedre jelez?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2787) vargalex válasza dethroner (#2786) üzenetére


vargalex
félisten

A 10.x.x.x az egy privát IP tartomány. Azaz a szolgáltatód NAT-ol, ha nincs a mérőbox előtt másik eszközöd.
A publikus IP-t (ami a szolgáltató valamelyik eszköze lesz) az azonnali mérés eredményénél láthatod, valószínűleg ezt a mérést fogod látni a webes felületen is. Ha ez eltér a software-os méréstől, akkor a szolgáltató más kijáraton megy a software mérők és más a hardware mérők felé.

Alex

(#2788) dethroner válasza vargalex (#2787) üzenetére


dethroner
veterán

Valamit félre értettem a kérdéseddel kapcsolatban. A 10.x.x.x ip cím az a mérőeszközben volt valamelyik fülön. s A szelessav.net oldalon a saját méréseim mindig 109.61.x.x címet mutatnak, az utolsó 2 karakter szokott néha változni.
A mérőboxban van olyan hogy Command & Control szerver IP: 185.72.x.x
WAN IP 109.61.x.x
és utána van még egy IP cím, amit a mérőbox osztott szerintem a saját routeremnek, a mi 192.168.x.x és ez jelenik meg a saját roueteremben is a DHCP résznél.
És a szoftveres szelessav mérésnél ugyanaz az ip van, ami a speedtestnél jelenik meg és amit az ip cím felderítő oldalak mutatnak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2789) vargalex válasza dethroner (#2788) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor a 10.x.x.x IP cím az valami szolgáltatói DNS szerver lesz, ami a log fülön látszódhat.
Akkor jól értem, hogy a hardveres és a szoftveres mérés IP címei ugyan abból a tartományból vannak (109.61.x.x), csak a végük különbözik? A géped nem épít fel véletlenül egy másik PPPoE session-t és igazából ő is kap egy publikus IP-t?

Alex

(#2790) DaM_HuN


DaM_HuN
csendes újonc

Sziasztok!

Szerintetek valahogyan ki lehet cibálni a boxból a friss méréseket?
Okosotthon felületre szeretném feltenni, valami olyasmi módon mint a speedtest-cli-ből kihúzott adatokat, de mivel itt van az eszköz maga, így egyszerűbbnek gondolnám, hogy annak az adatait kérem le, nem a mostmár több 10.000 mérést tartalmazó Szélessáv.netes adatbázisból kérném le. Nameg hirtelen nem is találtam meg a módját csak az utolsó mérés lekérésének, bár biztos megoldható lenne azis

(#2791) vargalex válasza DaM_HuN (#2790) üzenetére


vargalex
félisten

Az eszközön authentikáció nélküli webes felületen látod a méréseket. A letöltött html-t egy scripttel nem nagy mutatvány feldolgozni... Akár csak az utolsó mérést kiszedni belőle. Egyékbént a /tmp-ben vannak a nyers adatok, de ahhoz nem férsz hozzá, így marad a html parse-olás.

Alex

(#2792) DaM_HuN válasza vargalex (#2791) üzenetére


DaM_HuN
csendes újonc

Egen ez egyszerű(-nek tűnik). De...
Még nem találtam meg hogyan tudnék:
1. elindítani a measure-t
2. friss adatot olvasni. Mivel az "azonnali hardveres mérés"-ek nem kerülnek be a mérőeszközbe a mentett mérésekbe, és a szelessav.net-re sem mennek fel valamiért.
Tehát amíg nem jövök rá hogyan tudnám elindítani és időzítetten ki is olvasni az aktuális mérést (mert ugye a kezdőlapon jelenik meg a < a> gomb helyén miután lefut), addig csak megjeleníteni tudnám az utolsó hivatalos mérést, ami csak azért gáz, mert nem mindig ugyanakkor történik. (óra 13 tűnik a standardnek, de óra 20-26-30 is van néha.)
Az meg eléggé erőforráspazarlás, hogy -teszem azt- óra 10-től scannelem óra 35-ig az eredményért, vagy óra 35öt választom a scan időzítésnek, akkor pedig lehet már vagy 20 perce nincs is netem (sajna előfordul a Diginél Pest ezen amúgy elég sűrűn lakott sarkában elég sokszor), de a dobozon még úgy látszik , hogy van. :W

Gondolom ezért is nincs még a szelessav.net-nek sem pl. a Speedtest-hez hasonló asztali, sem mobil appja, a smarthome-os integrációkról már nem is beszélve még, mert többeknek beletört már a bicskája. (pedig van egykét okos magyar srác a Git-en a témában.) :( Azért még nem adom fel, csak pöppet frusztrál, hogy ennyire nem egyszerű, vagy ennyire nem jó helyen keresem a megoldást a "boxban".

(#2793) vargalex válasza DaM_HuN (#2792) üzenetére


vargalex
félisten

Miért akarsz a boxon mérni? Azonnali mérést tudsz indítani a box webes felületén, így az pl. curl hívásokkal le is scriptelhető. De ugye ennek lehet az az eredménye, hogy éppen fut egy sebességmérés, vagy nem elérhető a szerver, stb. Ráadásul ott ugye a háttérben elindítja a sebesség mérést és vár annak a kimenetére. Tehát ezt neked is meg kell tenned.
Az azonnali mérések hatósági kérésre nem kerülnek be sem az eszköz logjába, sem a szelessav.net-re (hiszen ez nem egy előre tervezett mérés, nem is veszi figyelembe, hogy közben forgalmaz-e a felhasználó, stb.)

Az ütemezett mérések azért nem pontosan ugyan akkor indulnak, mert ugyan van egy időablak, de figyelembe veszi, hogy az utolsó 10 percben te mennyit forgalmaztál, van-e szabad szerver kapacitás, stb. Illetve elképzelhető az is, hogy az így elindított mérést megszakítja a box, mivel te elkezdtél közben forgalmazni. Ezért lehet időben eltérés közöttük.

De egyébként mi a célod? Csak az, hogy ellenőrizd, hogy van-e neted?

Asztali és mobil app pedig azért nincs, mert nem kérte a hatóság, illetve inkább azt kérte, hogy a weboldal legyen asztali és mobil böngészőben is használható. (Tehát senkinek nem tört bele semmibe a bicskája.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2794) DaM_HuN válasza vargalex (#2793) üzenetére


DaM_HuN
csendes újonc

Akkor rosszul fogalmaztam, a mod és a git közösségnek nem volt eddig szerencséje ezzel. Az hogy a lap milyen -így évek adataival a rendszerben- lehet hogy király, bár nekem tetű lassú, de ez biztos az összegyűlt 30.000+ mérési adatnak köszönhető.

A boxot pont nem érdekli, hogy forgalmazok-e, mert pl most is és 10-kor is mért óra 12-kor, holott közben éppen 4kstream megy már vagy egy órája, ami azért eleszik 10-20mbitet a tv-n az egyik stream szolgáltatótól. Az AppleTv pedig pont a boxba van kötve közvetlenül.

Mit akarok? Live monitoringot -mint a speedtest, vagy a SamKnows white boxa pl,- ha már fizetem a villanyszámláját évek óta ennek a doboznak, aminek egyre kisebb az értelme, mert szemmel láthatóan már belőtte a Digi a tesztszerver IP-ket és mérési intervallumokat, a mérés majdnem mindig jó, holott előtte utána már nem annyira rózsás a helyzet. (és reklamációnál sem fogadják már el az eredményeket amióta 4iG lett, tehát ez már csak egy hobbi, amiből szeretném kihozni az értelmet, ha már másra nem jó :) )
Bár tény a routerem saját maga is méri a forgalmazásaim sebességét élőben és annak eredményét ki is tudom tenni bárhova, de mint már korábban mondtam, ha már fizetek a box fenntartásáért, akkor ki is használnám.
Lehet az lesz a vége, hogy kisütöm a förmöt belőle, és visszacsinálom routernek, úgyis kellene egy a smarthomehoz. Már úgyse kéri vissza az NMHH 5+ év után. (jó, persze most csak viccelek :)) )

(#2795) vargalex válasza DaM_HuN (#2794) üzenetére


vargalex
félisten

De, figyeli a box az átmenő és wifi forgalmat (ha úgy van bekötve), csak azért ennél jóval nagyobb sávszélesség használat esetén szakítja meg (vagy nem indítja el) a mérést (ha úgy konfigurálják egyáltalán a méréseket, mert természetesen akár úgy is beállíthatják, hogy ezt ne vegye figyelembe).

A weboldal sajnos olyan szempontból tényleg "béna", hogy szerintem kliens oldalra lehozza az összes mérési eredményt és úgy jeleníti meg a grafikont.

Az azonnali mérést le lehet scriptelni, hiszen ez egy weboldal, a hívásokat ki tudod nézni a böngésző forgalmából.

A firmware cserével viszont óvatosan (tudom, csak vicceltél), mert az NMHH esetén szerintem soha nem kerül a tulajdonodba a box, nem úgy, mint a SamKnows-nál.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.