Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48101) rt06 válasza hoffman_ (#48100) üzenetére


rt06
veterán

szerintem koze lehet ahhoz, hogy a tarsadalom joresze meg azokbol all, akik az iskolai nyelvoktatasnal az orosz es az orosz kozul valaszthattak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48102) hoffman_ válasza rt06 (#48101) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De basszus, nem azt várom el, hogy mindenki sprechelje és értse az angolt, mondom, egy felirat nélküli angollal én is bajban vagyok, jó ha a 60%-át értem. De feliratosan miért nem lehet kiadni? Azért nem olyan nagy dolog olvasni pár sort. Szerintem.

Viszlát:

Az olvasás gond? Ne vicceljünk, ez azért durva. Hát én is a fiatalabb generációhoz tartozom, azért ez ijesztő lenne. Amúgy abban is igazad van, hogy ha lenne munka és minőség a szinkronban, akkor tényleg nem sírnék ennyit én sem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48103) Viszlát válasza hoffman_ (#48100) üzenetére


Viszlát
addikt

Mert az emberek nagy része lusta, meg egyre többnek okoz komoly problémát az olvasás. Persze ha még mindig Jó reggelt, Vietnam minőségű szinkronokat csinálnának, szavam se lenne, de így...

rt06: én is oroszt tanultam még...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48104) rt06 válasza hoffman_ (#48102) üzenetére


rt06
veterán

rengetegen nem kepesek egyszerre olvasni es odafigyelni arra, ami tortenik

Viszlát: tanultad is? mert a tobbsegnek azt is csak tanitottak
kb mint utana az angolt/nemetet
en altalanos elsotol kezdve tanultam nyelvet, heti 4, majd ketto, majd kozepiskolaban megint 4 oraban...mondjam mennyit ert?
aztan mikor eldontottem, hogy en meg akarom tanulni, kb 3 honap alatt osszehoztam egy kozepfoku nyelvvizsgat ugy, hogy elotte bukdacsoltam nyelvbol
szoval imho igen komoly gondok vannak a nyeloktatassal is: heti 2-4 oraban nem lehet 20-30 embernek nyelvet tanitani (azaz lehet probalkozni, de latja mindenki az eredmenyt)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48105) leslieke válasza hoffman_ (#48102) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig sokan nem szeretnek olvasni, a maradék meg nem tud.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48106) mephi666 válasza Viszlát (#48103) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár ismerős nekem is mondta, hogy: "nem szereti a feliratos filmeket, mert közben nem tud magára a filmre figyelni, ha olvasni kell"

#48107-48108: erre volt osztályfőnököm kedvenc mondata jut eszembe: "általános iskola első osztály" (ott már illett volna megtanulni olvasni...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48107) madgie válasza mephi666 (#48106) üzenetére


madgie
titán

Az ilyen vezetni sem tud, mert figyelni kell, milyen szám van táblán, meg mennyivel megy? :))

(#48108) Viszlát válasza mephi666 (#48106) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, én is így értettem, bár kicsit félreérthető volt.

Szóval nem önmagában az olvasás okoz gondot, hanem a film közbeni olvasás. Aminek szerintem amúgy nagyon egyszerű oka van, mégpedig az, hogy baromi lassan olvasnak sokan, mert csak akkor ült le olvasni ha a tanár vagy a szülő csapkodta a feje búbját a lecke miatt...

rt06: tanultam is, igaz csak általánosban. Középiskolában már az angolt tanították, de akkor meg már volt annyi eszem, hogy ne arra alapozzak és második év elején letettem egy középfokú C-t.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48109) rt06 válasza madgie (#48107) üzenetére


rt06
veterán

nem
viszont ez nem tartja vissza

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48110) hoffman_ válasza rt06 (#48104) üzenetére


hoffman_
nagyúr

en altalanos elsotol kezdve tanultam nyelvet, heti 4, majd ketto, majd kozepiskolaban megint 4 oraban...mondjam mennyit ert?
aztan mikor eldontottem, hogy en meg akarom tanulni, kb 3 honap alatt osszehoztam egy kozepfoku nyelvvizsgat ugy, hogy elotte bukdacsoltam nyelvbol

Való igaz. 12 évig tanultam németet, semmit nem tudok. Angolt nulláról kezdtem, nem erőltettem meg magam, gimiben kényelmesen 2 év alatt leraktam a középfokot. Lassan elő kell vegyem a németet megint, kell abból is nyelvvizsga. Arról nem is beszélve, hogy nincs használva az angol, csak net meg film alatt, kopik durván.

Az olvasósdit mondjuk jobban belegondolva megértem. Én megszoktam a feliratot, pillanatok alatt elolvasom, de tényleg koncentrálni kell.

mod: Én már középsőben tudtam írni/olvasni, anyum rengeteget foglalkozott velem. Az otthoni háttér számít a legtöbbet, ez nem kérdés.

madgie:

Ugyan már, ez könnyen kiküszöbölhető. Nem kell olvasni a táblákat, én se nézem őket ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48111) littlelion21 válasza hoffman_ (#48102) üzenetére


littlelion21
addikt

A jenkiknél sem véletlen' az hogy a feliratos filmek eleve bukásra vannak ítélve...

Egy angol+angol kombót én is támogatnék, de a látogatottság valahol a 0 körül lenne.

(#48112) Kassadin válasza littlelion21 (#48111) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, de ők legalább értik az angolt.

#48114: Biztos hatalmas tábora van azoknak a filmeknek odaát. Világos volt elsőre is, megnyugodhatsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48113) xlife11 válasza hoffman_ (#48100) üzenetére


xlife11
senior tag

Mert a legtöbb ember a mai napig nem tud angolul, legalábbis nem olyan szinten hogy megértse végig.Oktatás level 1000.Mondjuk pozitív csalódás volt az előző sulim, 4év alatt a semmiből úgy megtanítottak angolul hogy 96%-os lett a középfokú ecl vizsgám.

(#48114) littlelion21 válasza Kassadin (#48112) üzenetére


littlelion21
addikt

A számukra idegen nyelvű (olasz, francia, japán, etc...) feliratos filmekre utaltam, ha nem lett volna világos. ;]

szerk: pont ezt mondtam az előbb is, megbuknak, azaz nincs rajongótáboruk, az amerikaiak igen lusták ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#48115) hoffman_ válasza littlelion21 (#48114) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Első bekezdés :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48116) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Abduction

popcornmuvinak jo...4/10

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48117) Kassadin válasza littlelion21 (#48114) üzenetére


Kassadin
addikt

Magyarok többsége se különb.

(#48118) koxx


koxx
MODERÁTOR

A nagy nyelvvizsga topikba csöppentem? :DDD

(#48119) littlelion21 válasza Kassadin (#48117) üzenetére


littlelion21
addikt

Jaja, nem véletlen' hogy szinte nincs már eredeti nyelvű vetítés a multiplexekben. De hogy egy pár alkalommal miért nem hagyták meg, az rejtély.

Bár nekem igazából tök mindegy itt a halál f@szától 20km-re DK-re, ahol még a moziból is kínai lett, de akkor is nehogymá'...

(#48120) pohár válasza koxx (#48086) üzenetére


pohár
félisten

:D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48121) rt06 válasza pohár (#48120) üzenetére


rt06
veterán

[link]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48122) pohár válasza rt06 (#48121) üzenetére


pohár
félisten

köszi, ezen nagyot nevettem :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48123) Tibiajax válasza rt06 (#48101) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ahh, ne butáskodj, nem is így volt..(ironia) sosem felejtem el, amikor 3.osztályban egy nap jöttünk haza a menzáról a kissuliba és a tanítónink kérdezte, ki milyen angolt is szeretne tanulni(!), angol angolt, vagy amerikai angolt.. természetesen a kis Tibi amerikait szeretett volna, de utóbb kiderült, szart se érdekelt ez igazából. következő évben oroszt tanultunk már, egészen 8-ig.. ez volt '89-ben

(#48124) littlelion21


littlelion21
addikt

Így se lett volna rossz... :D

(#48125) madgie válasza littlelion21 (#48124) üzenetére


madgie
titán

OMFG :DDD

(#48126) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Barátság extrákkal 7/10

Csak azért néztem meg, mert hasonló dologba keveredtem :) Nem mondom, hogy ez lett a bibliám, de feldobódtam a filmtől. :D
K.rva

(#48127) pohár válasza littlelion21 (#48124) üzenetére


pohár
félisten

Thor feje kicsi így, de passzol a testhez :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48128) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Öhöm.
:C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48129) F34R válasza oriic (#48128) üzenetére


F34R
nagyúr

whor(e) ? :DDD

(#48130) oriic válasza F34R (#48129) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem kommentálom. :DDD

Live-Die-Respawn

(#48131) littlelion21 válasza F34R (#48129) üzenetére


littlelion21
addikt

ügyesen leleplezted az áthallást, gratula. :R ;]

(#48132) leslieke válasza oriic (#48128) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Like! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48133) BITBOYS


BITBOYS
addikt

(#48134) TESCO-Zsömle válasza F34R (#48129) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az majd még elválik, hogy Whor-e... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48135) pohár válasza littlelion21 (#48131) üzenetére


pohár
félisten

;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48136) oriic válasza BITBOYS (#48133) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jáj, ez most fájt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#48137) TESCO-Zsömle válasza BITBOYS (#48133) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

DisznóThor

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48138) F34R


F34R
nagyúr

whááá :DDD

(#48139) adalbert1 válasza Integra (#48087) üzenetére


adalbert1
veterán

Pedig az igazi kényelem pont az, hogy nem kell várnod arra, hogy szinkron vagy felirat készüljön valamihez, csak ebbe lehet hogy sokan nem gondolnak bele. :)
Simán jobb még egy spanyol filmet is megnézni angol felirattal, mint a mostanában készülő szinkronokkal, az általad is említett félrefordítások, finomságok elvesztése meg csak tetézi az egészet.

rt06: szerintem a tanárok a legnagyobb probléma... alsóban franciát tanultam, azt meg is utáltam, nagyon ellenszenves nő volt a tanárunk. Felsőben elkezdtem angolul tanulni (mai napig életem legjobb döntésének tartom), erre szegény tanárnőnek meghal a férje autóbalesetben az első pár hónapban, idegösszeomlás, csere tanárok, elmaradt órák, később mikor visszajött, akkor se volt az igazi szerencsétlen. Középsuliban meg kaptunk egy olyan tanárnőt, aki orosz tanárból lett átképezve, hát sok haszna neki se volt.
Azt viszont hatalmas plusznak tartom, hogy 3 éven keresztül is volt lektori óránk (először egy amerikai nővel, majd egy angol fickóval, végül egy amerikai fickóval - igaz ezzel volt hogy Unreal Tournamenteztünk néha órán :D ).
Ennek a hosszú szövegnek is csak az a vége, hogy szerintem én is sokkal többet tanultam filmekből, játékokból, sorozatokból, zenékből, könyvekből mint a szervezett iskolai oktatás keretében

(#48140) mondomén


mondomén
őstag

Blade Runner

Régebben már láttam, de semmire sem emlékeztem belőle. Így újra nézve nem is csodálkozom.
Nagyon lassú az egész, kifejezetten untam magam. Csak két részletben tudtam megnézni, elaludtam rajta... A karakterek idegesítettek, a sztori lapos volt, a "vadászós" részek bénák voltak. Nem tetszett. :(
Viszont ami rohadtul bejött az a jövő, ahogyan elképzelték és kivitelezték az akkori világot. Nagyon hangulatos volt a félhomály, az eső, a piszkos utcák, a romos házak, a fényreklámok, a neon csöves esernyők... Ebből a szempontból azért hatásos volt a film.

(#48141) oriic válasza mondomén (#48140) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én még mindig nem láttam, pedig évek óta tervezem. Előzetese nagyon tetszett, a világ amit csináltak nagyon állatul néz ki. Kár h mostanában nincs ilyen film, ahol ilyen a világ.

Mondjuk kicsit más téma, de egy Deus Ex filmnek tudnék örülni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48142) darál0w


darál0w
Jómunkásember

War Horse

néhol unalmas, de egy jo dráma. bele is könnyeztem vagy 2x.

7/10

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48143) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48144) leslieke válasza oriic (#48141) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmit nem vesztettél vele, hogy nem láttad. A Blade Runner amennyire kultfilm, annyira unalmas is egyben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48145) mondomén válasza oriic (#48141) üzenetére


mondomén
őstag

Nézd meg mindenképp. :K Gyanítom, hogy most bennem van a hiba.:D
Imdb-n elég jól áll és mégis csak egy kultuszfilmről van szó.

@leslieke
Engem nagyon zavartak a színészek (Fordon kívül). Talán ha más embereket szednek össze a filmhez, akkor jobban tetszett volna. Például a Drive sem biztos, hogy ennyire bejött volna Gosling nélkül, sőt.:)

[ Szerkesztve ]

(#48146) leslieke válasza mondomén (#48145) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A magyar jelenlétet észrevetted? Hungarian lines in Blade Runner

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48147) mondomén válasza leslieke (#48146) üzenetére


mondomén
őstag

Nem, szinkronnal néztem.
Tudom-tudom, de Ford-ot szinkronnal jobban bírom.:)

[ Szerkesztve ]

(#48148) leslieke válasza mondomén (#48147) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

No igen, ott ez nem derül. Mondjuk Edward James Olmos-nak nem volt nehéz magyarul beszélnie, mert magyar ősei vannak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48149) rt06 válasza adalbert1 (#48139) üzenetére


rt06
veterán

na jah, az orosztanarbol atkepzett angoltanarokat - akik kb egy leckevel jartak a diakok elott - akartam en is epp mondani, mikor elkezdtem olvasni a post-od
de a tanarok mellett szerintem a letszam es a hozzaallas, modszertan is hibas

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48150) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A bosszúállókban miért mondja a csaj, hogy "olyan mint budapesten" ? Ha jól tudom a kaptárból volt a csaj, aminek ezeréve láttam az első részét

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.