Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Sirati79


Sirati79
csendes tag

Üdv!

Új fiúként bejelentkeznék én is a csapatba. Nagy hozzáértés még nincs, itt és egyéb fórumokon, oldalakon igyekszem kiművelni magam. Az alábbi két választottammal büszkélkedek! :)

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-06/20/566442_fgyy2lh5cco4dnml_img_20170525_163649.jpg
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-06/20/566442_nbrwcaxlppoa3gbi_img_20170616_182232.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1252) condy válasza phranxinatra (#1249) üzenetére


condy
senior tag

Megbizony. :K Viszont igényelne már egy látogatást Hantosnál, csak időm nincs felszaladni vele.

A Twin Peaks koronája meg kicsavarodott. :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1253) phranxinatra válasza condy (#1252) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ne csodálkozzunk, Andyé... :D

(#1254) condy válasza phranxinatra (#1253) üzenetére


condy
senior tag

Ez nekem nem sokat mond. Nagyon ritkán nézek televíziót.

Sirati79: Nem rossz kezdés. Isten hozott!

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1255) condy válasza condy (#1254) üzenetére


condy
senior tag

Jut eszembe: Kinek mi volt a mai választása?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1256) alphaville válasza condy (#1255) üzenetére


alphaville
aktív tag

(#1257) Skimaster válasza condy (#1255) üzenetére


Skimaster
senior tag

Múlt héten vettem egy ilyent,csak kiderült a lünetta után gyártott,ezért visszavittem...

Meg voltam Pesten WDL-ben megnéztem az órákat....PAM 305 akartam próbálni,de nem volt.Többi rendben volt.
Megnéztem a Seawolfot is(3 mutatóst)...hát az arányaival nem voltam kibékülve.

(#1258) condy válasza Skimaster (#1257) üzenetére


condy
senior tag

Az pedig egy szép műszer. Mi a gondod az arányokkal?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1259) Skimaster válasza condy (#1258) üzenetére


Skimaster
senior tag

Magas az óra,ami nem baj nekem,45 mm átmérő,de valahogy a számlap kicsi volt,és furcsa volt az egész és nem állt jól rajtam,pedig gondoltam meglepem magam,de felpróbáltam és nem...
Viszont ez:Blackbird 48mm
Ez arányos volt nagyon!Tetszett,de nem akarok bevonatos órát!

(#1260) phranxinatra válasza condy (#1255) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A Twin Peaks c. sorozat 25 éve ment a tévében, és végre Lynch megcsinálta a folytatását is, a 3. szezont. Nem muszáj tévét nézni hozzá, simán torrentezhető. :)

(#1261) fagyalllo válasza phranxinatra (#1260) üzenetére


fagyalllo
őstag

Oké, nem tagadom, baromira tetszik ez az óra, most boldog vagy! :) :) :)

(Az off részével meg vigyázni, ha olvasnád a másik topikot tudnád, hogy pont miattad ment csődbe egy művész az elmaradt jogdíjak miatt.)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1262) phranxinatra válasza fagyalllo (#1261) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Örülök, örülök. :)

Én HBO-n nézem a TP-t, minden túlzás nélkül a South Park kezdetekor volt utoljára ilyen, ezelőtt cca 20 éve, hogy a hét adott napján x órakor ülök a tévé előtt és várom, hogy kezdődjön a műsor. Mondjuk akkor felvettem videóra a részeket, ez most azért kimarad. :) Olvasom a másik topikot, csak nem minden nap és nem minden hsz-t, ezért nem vágom, kit juttattam csődbe. Különben a jogdíjakat kifizetjük az adathordozó vásárlásával, úgyhogy senki ne sírjon! :))

(#1263) Tulku válasza phranxinatra (#1262) üzenetére


Tulku
veterán

"Különben a jogdíjakat kifizetjük az adathordozó vásárlásával, úgyhogy senki ne sírjon!"

Így van...pontosan...ezért olyan baromi drága itthon minden adathordozó, vagy adathordozóval rendelkező termék...nevetséges...

(#1264) Empsepo válasza Skimaster (#1259) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szerintem nem kéne félned a bevonattól.
Nekem sokkal egyszerűbb bevonatos órám van, nagyon szépen kopik.
Tök jól néz ki.
Egy ilyen Breitling meg már olyan szint, hogy...
Ne félj a bevonattól, ha az tetszik.

(#1265) rtivi válasza Skimaster (#1259) üzenetére


rtivi
csendes tag

Bocsi, de ez - Blackbird - egy titán tokos óra. Nem világos, hogy milyen bevonatról beszélsz. Szinte mindig a Seawolfot - titán - viselem és közel 10 éve nem kopott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1266) ktg3 válasza Sirati79 (#1251) üzenetére


ktg3
őstag

Szép darab mindkettő. A ball-t megnézném közelebbről is, sosem volt még a kezemben. Mit gondolsz róla tapasztalat alapján?

(#1267) resool válasza rtivi (#1265) üzenetére


resool
aktív tag

nem erről az óráról beszélt

(#1268) condy válasza Skimaster (#1259) üzenetére


condy
senior tag

Értem, viszont a 48-as már hatalmas. Legalábbis az én csuklómon az lenne. Másrészt a bevonat engem is taszít, akár milyen hi-tech.

phranxinatra: A te óraválasztásodban szinte biztos voltam.
Mondanám, hogy utána nézek a filmnek torrenten, de nem lenne igaz. :D Néhány éve nem nagyon mozgat a tv. Olykor-olykor megnézek valamit, de azt is inkább a feleségem vagy a gyerekek miatt.

Nem akarok beleugatni mások dolgaiba, de a jogdíjakon sírni, majd adó nélkül órát rendelni külföldről...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1269) Tiszteletes válasza condy (#1268) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Pontosítsunk!

Amire feltételezésem szerint az előttem szólók céloztak:
Az adathordozók árába beépített (akinek újdonság volna: "Artyjust" matrica a Pendrive, üres CD-DVD-Blu-Ray csomagolásán, azt jelzi hogy ezeknek a termékeknek az árába 50-75-150Ft díjtételt építenek be. Majd ezeket a beszedett díjakat, a szerzők között osztják szét a "Működési költségek" levonása után.)
Felháborító, hogy ez a szervezet már előre eldönti: "Te úgyis fogsz jogvédett tartalmat rögzíteni ezekre az adathordozókra, ezért fizesd szépen ki a filecserélés útján beszerzett jogvédett tartalmakat elmaradt bevételét, ilyen formán. Teszünk mi arra, hogy te a családi képeidet, videóidat szeretnéd archiválni, amelyek nyilvánvalóan nem tartoznak szerzői jogvédelem alá. Pláne nem ennek a sóhivatalnak a képviseletével....

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1270) fagyalllo válasza Tiszteletes (#1269) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem nyert. Csak vicceltem, de ezt condy nem értette, viszont remekül lereagálta. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1271) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

egy olyan embertől aki csak eredeti rolexet akar viselni, lenézi akár a steinhartot is mertkoppintja azt, attól a torrentet ajánlani olyan, mintha azt ajánlaná, hogy üss le bárkit aki rolexet visel és vedd el azt... :W
a torrent egyértelműen lopás, bár inkább orgazdaságnak nevezném
több ezres dvd gyűjteményem értéktelened el a torrentnek köszönhetően, tékák százai, azaz az összes ment csődbe miatta,manapság egy filmből kb 100 darab br lemezt lehet eladni országosan, ez a szégyen
az artisjus meg egyben a lenyúlás és a kádári szocializáció közös gyermeke

megvoltam győződve, hogy sosem fogok ide írni (most jön, hogy maradni kellet volna ehhez :) )

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#1272) fagyalllo válasza csabulaxi (#1271) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ne már, én tényleg csak vicceltem frenkkel, ő értette (kb. :) ), nem kell a torkának esni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1273) vadászcsiga válasza condy (#1255) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mai

(#1274) condy válasza fagyalllo (#1272) üzenetére


condy
senior tag

Én voltam az egyetlen, aki értett Téged, és te voltál az egyetlen aki értett engem???
BAKKER!!!
Nem csoda, hogy szétszakad amúgy is apró galaxisunk. :U

Szia Csiga! Szép óra! :D

Tiszteletes: Nem kötekedni akarok (sokan tudják is, hogy miért nem :) ), csak érdekelne, hogy miért ezt ezt a nevet választottad?

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1275) t_a_m_a_s válasza Tiszteletes (#1269) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezért aztán mindenki a szlovák cégtől rendelt DVD-re meg az ebayról rendelt pendrivera archiválja a letorrentezett filmeket... :D

(#1271) csabulaxi: Nekem is sok DVD-m van, szerintem már csak a DVD formátum felbontása miatt sem érnek egy kalap sz@rt sem... Méter körüli képátlójú full HD tévén nézni azt a felbontást...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1276) Tiszteletes válasza condy (#1274) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Amint beavatsz abba, "amit már sokan tudnak", rögvest válaszolok. :)

Én nem fagyallo felvetésére reagáltam. Csak a jogdíjas posztodra. Sajnos a DVD-k tényleg nem érnek egy kalap szamócát se. Már néhány tucatnyi mennyiségben is jól néznek ki a polcon, de kb. annyit érnek mint 20 éve egy VHS gyűjtemény... A fizikai adathordozós kölcsönzéssel egyetemben kimentek a divatból. Van szebb jobb, praktikusabb. Minek gyűjteni, archiválni ha manapság akár 10 perc alatt lenn van egy Blu-Ray lemez tartalma.

OFF-ot befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1277) condy válasza Tiszteletes (#1276) üzenetére


condy
senior tag

Sokan tudják, hogy nem vagyok egy kötekedős fajta. :D

Lényeg a lényeg: Órás topicban hagyjuk a jogdíjakat, mert figyelmeztetés, meg takarítás lesz a vége. Amúgy meg tudunk mi osztozkodni az órák körül is. :D

Szóval: Miért Tiszteletes? :DDD

Egy kis szakma:

Ügyeletes kedvencem.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1278) Skimaster válasza rtivi (#1265) üzenetére


Skimaster
senior tag

Amit fentebb linkeltem nem bevonatos, csak szimplán titán tokos, attól ilyen a színe? Ez menő...

(#1279) phranxinatra válasza condy (#1268) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha nem érdekel, ez miatt ne kezdd el nézni. :) A lényeg, hogy Andy egy kisvárosi rendőrségen - Twin Peaksben - seriffhelyettes, és egy jólelkű, de nagyon ügyefogyott, tutyimutyi figura. Így hát nem nehéz róla elképzelni, hogy kicsavarva hagyja a koronát az óráján.

(#1271) csabulaxi: Én is meg vagyok róla győződve, hogy nem fogok a másik topikba írni. :)

(#1272) fagyalllo: Látod? Mert mindig rébuszokban beszélsz. :DD

(#1273) vadászcsiga: Blake, blake, mindig szép, legmájerebb tánc a break! (Idézni csak a jogdíjam leszurkolása után engedem.)

(#1280) alphaville válasza condy (#1277) üzenetére


alphaville
aktív tag

Mindig lenyűgözött ez az óra, hasonlít a Parnis-ra. :D

(#1281) Tulku válasza alphaville (#1280) üzenetére


Tulku
veterán

De igazán IWC-vé a különbségek miatt válik...

Azok a nyomógombok...az a számlap összhang...

Elhatároztam hogy életem hátralevő részében már nem vonz az órabuzulás, most épp egy Kázióm van, de egy fekete fehér számlapos Portuguese....na az lehet egyszer elcsábít... :)

(#1282) 5-ös kezelő válasza Tulku (#1281) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

"Elhatároztam hogy életem hátralevő részében" - Ne add fel, fejlődik az orvostudomány napról napra. ;]
Ne tégy elhamarkodott fogadalmakat. :D

(#1283) rtivi válasza Skimaster (#1278) üzenetére


rtivi
csendes tag

A Breitling titán tokosak ilyenek. Nem feltűnő, nincs az acél csillogása, cserében jól leolvasható,

(#1284) condy válasza alphaville (#1280) üzenetére


condy
senior tag

Egy rugóra jár az agyunk. Engem is pont ez fogott meg benne. :DDD

1282 5-ös kezelő: :D :D :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1285) Sirati79 válasza ktg3 (#1266) üzenetére


Sirati79
csendes tag

Szia! Használtan vettem chrono24-en kereskedőtől. Kiváló állapotban. A működése kapcsán annyit tudok elmondani, hogy rendellenességet nem tapasztaltam. Igazság szerint hét végén ritkán hordom, így általában öt napot jár (óraforgatót most nézegetek, hogy milyet, hol, mennyiért lene érdemes), ilyen rövid idő alatt érdemi pontatlanságot nem érzékeltem. Látom budapesti vagy. Járok fenn hetente kb. Ha gondolod egyszer összefuthatunk és akkor megnézheted közelebbről is.

(#1286) vinpilu válasza Sirati79 (#1285) üzenetére


vinpilu
senior tag

Lumés képed nincs róla? Kíváncsi vagyok milyenek a számok sötétben.

(#1287) @mriya@ válasza vinpilu (#1286) üzenetére


@mriya@
őstag

Csalókák a fotók az ilyen tríciumos órákról.
Ha friss a cső bennük, akkor még a 25-ösnek is csodás fénye van éjjel, mikor a szemed is a sötéthez szokott.
A 100-as pedig szó szerint tündököl, és mindezt folyamatosan!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1288) vadászcsiga válasza condy (#1274) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szia Condy :)
Köszi. Tiéd is. Füvezés közben fotóztad? :D

(#1289) ktg3 válasza Sirati79 (#1285) üzenetére


ktg3
őstag

Köszi a választ. A kidolgozás minőségét milyennek érzed a TAG-hoz képest?

(#1290) Macyke82 válasza Sirati79 (#1285) üzenetére


Macyke82
tag

Arra azért készülj fel, ha forgatót kezdesz használni akkor viszont biztos fogsz tapasztalni akár nagyobb pontatlanságot is.

(#1291) ktg3 válasza Macyke82 (#1290) üzenetére


ktg3
őstag

Ez miért lenne törvényszerű? :F

(#1292) Macyke82 válasza ktg3 (#1291) üzenetére


Macyke82
tag

Ez csak az én személyes tapasztalatom nem törvényszerű egyáltalán.
Ha valaki nagyon pontosság mániás érdemes figyelembe venni ezt az eshetőséget is.

(#1293) @mriya@ válasza ktg3 (#1291) üzenetére


@mriya@
őstag

Egy jó állapotú Rolex szerkezet általában(!) érzéketlen a pozíciókra, és a hőmérsékletre.
Ugyanez nem mindig(!) mondható el egy alap ETA szerkezetről.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1294) ktg3 válasza @mriya@ (#1293) üzenetére


ktg3
őstag

Akkor szerencsés vagyok. Az óráim nagy része forgatóban is hasonló pontosságot/pontatlanságot hoz.

(#1295) Macyke82 válasza @mriya@ (#1293) üzenetére


Macyke82
tag

Pont pl az OP-nál volt az a tapasztalatom hogy amíg csak leraktam dobozába és nem forgatóba, addig iszonyat pontos volt szinte nullán járt tényleg álomszerű volt. Miután elkezdtem forgatóba rakni simán volt olyan, hogy napi +5 sec-et összeszedett másnap reggelre. Minden forgasiranyt próbáltam illetve a napi forgásszámot is állítottam, de azt nem sikerült elérnem, hogy pontos maradjon, mintha csak nap végén leraknám tartójába.

(#1296) phranxinatra válasza @mriya@ (#1293) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Valamennyire minden mechanikus szerkezet érzékeny a pozícióváltozásokra, még ha tizedmásodpercekben is csak mérhetően.

(#1297) condy válasza vadászcsiga (#1288) üzenetére


condy
senior tag

Igazad lehet. Gyanús is volt az az illat. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1298) WiZARD válasza ktg3 (#1294) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem se volt soha ilyen gondom a forgatóban.
(kivéve a 200as lengésszögű szar 6r15 seikoval)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1299) condy válasza Sirati79 (#1285) üzenetére


condy
senior tag

Nekem nem jött be a forgató. Minek járjon a szerkezet, ha nem hordom.
Jelenleg öt automatát használok életvitelszerűen. Ha éppen olyan a soros amelyik már megállt (gyakori) akkor felhúzom, a rádiós ProTrek-ről beállítom, és probléma megoldva. Szerintem.

A forgató árán vegyél órát (kipótolod). :DD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1300) ktg3 válasza WiZARD (#1298) üzenetére


ktg3
őstag

Ennyire szar volt a 6r15? Mesélj már róla egy kicsit. Azt gondolnám, hogy az már minőségre kb. megfelelne egy ETA 28xx-nek.

(#1299) condy: Én csak a koronazár miatt használok forgatót. Amúgy semmi bajom nem lenne ha lejár, csak folyamatosan ki-be tekergetni nem tesz jót neki annyira, némelyiknél már így is érzem, hogy nem olyan smooth már a menet, pedig próbálok vigyázni rájuk.
A nem koronazáras óráimat nem is rakom be a forgatóba, felhúzom ha kellenek és kész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.