Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Wg5113 válasza Skimaster (#1474) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A PAM eladsra került ,mert ugyan volt már és akkor is nagynak találtam a kezemre,de most már végleg megtanultam. Az árára is szükség volt azért. :)

[ Szerkesztve ]

(#1502) tecsu válasza phranxinatra (#1499) üzenetére


tecsu
addikt

Indokot? Így működik a kapitalizmus; a gyártó maga határozhatja meg az árat. (Elviekben én is ez ellen vagyok.) Felméri a keresletet, konkurenciát, a jövőt tekintve becsüli a piaci folyamatokat, eseményeket, ennek fényében saját marketinget, illetve stratégiát (pl. a K+F) tervez és kivitelez, mindez egyetlen cél, a várható profit növelése érdekében. ;)

Konkrétan és "hivatalosan" a Seiko a K+F-re, a magas minőségre (anyag és munka) hivatkozik, ahogy többek között a Rolex is. Valójában pedig a kereslet is keményen közrejátszik, vagyis a luxus piacon sok esetben jobban megy valami, ha drágább.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1503) phranxinatra válasza fagyalllo (#1500) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Troll? Nem, tényleg így gondolom. Van az a módja a presztízsnövelésnek, hogy eszetlenül növelik az árakat; a
tavalyi svájci óraeladások mutatják, milyen jól működik. Legalább a hülyeséget nem kéne leutánozni a japánoknak. Az is igaz persze, hogy önálló brandként a GS életképtelen, szóval tökmindegy, hogy 100 vagy 1000 órát adnak el évente, az anyacég állja a költségeket.

(#1504) g0n21 válasza squir (#1495) üzenetére


g0n21
senior tag

Tonnaszám rendelhető oem Rolex plexi USA-ból 50-80$ kozott...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1505) phranxinatra válasza tecsu (#1502) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én a GS árképzése mögött nem egy jól átgondolt stratégiát, hanem a mutassuk meg a svájciaknak, hogy mi is érünk annyit felkiáltású baszdühöt látom. Hogy erre vevő lesz e a piac, azt nem tudhatom, de erősen kétlem.

(#1506) fagyalllo válasza phranxinatra (#1503) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem troll, inkább kényszer. Van ugye a laikus, aki rácsodálkozik, mert a fejében a Seiko csak mint valami olcsó márka élt és van a tájékozott, aki nem akarja elfogadni. :)
Az érvelésed ott bukik meg azonnal, hogy pl. a kérdéses modell már elfogyott, csak másodkézből lehet hozzájutni, szóval van rá kereslet. Valahol tényleg 100 és 1000 között lehet az éves eladás, de két nagyságrenddel feljebb.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1507) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Aktuális kedvenc órám. Átvillant az agyamon hogy be kéne szerezni egyet, es most már cikk is van róla: Doxa Sub - akkor es most

[ Szerkesztve ]

(#1508) phranxinatra válasza fagyalllo (#1506) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát, ha valaki kettőnk közül kényszeres a szajkóval kapcsolatban, az nem én vagyok ;) Én csak megmosolygom azt, aki ennyi pénzt ad egy Seikoért, mint ahogy azt is megmosolygom, aki 8 misiért vesz Hublot-t. (True story, tegnap a fodrásznál hangosan felröhögtem, amikor hallottam, hogy egy helyi arc ennyit adott egy Hubiért és fűnek-fának dicsekszik vele.)
10000 darab még mindig nem egy combos eladás, valószínűleg a rezsit se fedezi. Bizonyisten komolyan elgondolkodnék egy olyan gmt-n, ha 8-9 kiló lenne az ára. Többet nekem nem ér.

(#1509) fagyalllo válasza phranxinatra (#1508) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én meg azt nem értem, hogy miért ad ki valakit ugyanennyi pénzt egy hasonló kvalitású, de milliós számban gyártott, minden sarkon kapható, unalomba fulladt óráért. Akkor most melyikünknek van igaza? :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1510) squir válasza g0n21 (#1504) üzenetére


squir
aktív tag

Amikor meg volt még az óra ref. szám alapján kerestem hozzá több helyen. Ebay-en találtam 4db-ot, abból egy nem szállított hozzánk, azon kívül az Ofrei-nél néha feltűnt. Olyan 80-100 USD körül mozgott. Olaszoktól lehetett volna még néha beszerezni dupla áron.
A 34-es, 35-ös, vagy 36-os órák plexijével sok mindent nem tudtam volna kezdeni. ;)

(#1511) phranxinatra válasza fagyalllo (#1509) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gondolom, nem a Rolexre célzol. :) A GS-t a Rolexhez hasonló kvalitásúként enlegetni még tőled is botorság lenne. Meg hát a minden sarkon kapható sem állja meg a helyét. A modellpalettája is változatosabb némileg, mint a két tokformát felvonultató Big Seikoé. De akkor mire gondoltál?

(#1512) phranxinatra válasza phranxinatra (#1511) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Közben rájöttem: a Tudorra. Ebben, látod, igazat adok. Ha a GS-t Tudor árban mérnék, én is inkább azt vásárolnék.

(#1513) fagyalllo válasza phranxinatra (#1511) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sose hasonlítanám össze őket, a Lexust se mérjük a Volkswagenhez. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1514) sutszi válasza squir (#1491) üzenetére


sutszi
veterán

Nem látszik a kora... Nagyon szép darab... :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1515) squir válasza sutszi (#1514) üzenetére


squir
aktív tag

Köszi. :)
1969-es példány, AS 1895-ös automata szerkezettel

(#1516) resool


resool
aktív tag

Mai, struccon.

(#1517) phranxinatra válasza fagyalllo (#1513) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ó bébi, a Király mindig Király marad, míg a Grand Seiko... nos, csak egy nagy Seiko. :))

(#1518) Empsepo válasza resool (#1516) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez milyen szép.
Te jó ég.

(#1519) saiyajin válasza squir (#1515) üzenetére


saiyajin
senior tag

Tényleg nem semmi darab! Mi a reális ára egy ilyennek egyébként?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#1520) bbuffy válasza phranxinatra (#1517) üzenetére


bbuffy
senior tag

Három Rolex áráert. Fura egy óra. Ėn simãn elmennék mellette az utcan. Nem is nekem készült.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1521) tecsu válasza phranxinatra (#1505) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem az elkövetkezendő évtizedben a GS szárnyalni fog a svájci márkákhoz képest, ha csak el nem rontanak valamit nagyon. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1522) resool válasza tecsu (#1521) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem nem. Mire alapozod ezt?

(#1523) tecsu válasza fagyalllo (#1513) üzenetére


tecsu
addikt

Persze a japánlelkű, kifinomult erőgép Lexus-hoz GS illik, nem búvárrolex. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1524) tecsu válasza resool (#1522) üzenetére


tecsu
addikt

A marketingre és a divatra.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1525) Mercutio_ válasza phranxinatra (#1511) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hány roller jön le a szallagról 1 évben?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1526) squir válasza saiyajin (#1519) üzenetére


squir
aktív tag

Jó kérdés. Az elmúlt években jelentősen felment a márkás vintage órák ára.
Ez egy Tudor Oyster Prince Date-Day, ref. szám 7017, becenevén "Jumbo" (mivel akkor, főleg dress-watch körben óriásinak számító 39mm-es korona nélküli mérettel rendelkezik). Ritka és kevés van belőle.
Állapottól függően 2000-2500 EUR környékén van kb a reális ára jelenleg. :)

(#1527) terra052 válasza Mercutio_ (#1525) üzenetére


terra052
őstag

Kb 800.000 - 1.000.000 db, pontosan nem számoltam.

werkmania.hu

(#1528) phranxinatra válasza tecsu (#1524) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A svájci óraipar éppen a második válságát éli. Gyakorlatilag nulla az esélye, hogy ezen a földbeálló piacon a GS a maga marketingstratégiájával komoly tényezővé váljon. Meg minden cinket, csipkelődést félretéve, ugyan mitől lenne népszerű a GS? Az egy dolog, hogy jóminőségű dolgokat gyárt. Nézd meg a portfólióját és merülj mély álomba. Ugyanazok a tokok, ugyanaz a mutatókészlet (végre, végre használhattam ezt a szót! de utálom!!!), ugyanazok az indexek. A búvárvonal egy vicc a lóbaszó méretekkel, ráadásul a Submariner szolgai lemásolása. Milyen technikai újdonság jut eszedbe a fából vaskarika Spring Drive-on kívül, ami a GS nevéhez fűződik? Mondj egy híres filmkaraktert, aki Grand Seikot hordott. Mondj egy legendás modellt a márka történetéből. Mondj valami történelmi eseményt, ami a GS-hez kapcsolódik. A Seiko nevet nem a luxussal párosítják az emberek, és ez attól nem fog változni, hogy elérakod a Grand jelzőt. A GS-nek mindig meglesz a maga szűk rajongói bázisa, de tömegeket - ebben az árszegmensben - soha nem fog elérni.

(#1525) Mercutio_: A Rolex nem hozza nyilvánosságra a statisztikáit, csak becsült adatok vannak. Milla köré szokták belőni. De - már elnézést - faszság bármit is a Rolexhez hasonlítgatni. A Forbes "a világ legjobb hírű vállalatai" listáján idén az első. Más óragyár nem szerepel a 100-ban. Ugyancsak a Forbes "a világ legértékesebb vállalatai" listáján a 69-edik. Más óragyártó nincs a listán.

(#1529) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

No komment. Ja, de: LOL

(#1530) gyulagy válasza phranxinatra (#1528) üzenetére


gyulagy
tag

"Milyen technikai újdonság jut eszedbe a fából vaskarika Spring Drive-on kívül, ami a GS nevéhez fűződik?"
Ez a mondat erős korlátoltságra enged következtetni, lásd benne a célt és a generációs mechanikát, illetve megoldási irányt. Megosztó az biztos, de ez a vaskarika olyan szakbarbár kifejezés, hogy nincs rá hasonlatom.

(#1531) phranxinatra válasza gyulagy (#1530) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mit csináljak, erősen korlátolt vagyok. Valószínűleg e korlátoltság az oka annak is, hogy bármennyire keresem, nem találom a "generációs mechanika" szókapcsolat értelmét.

(#1532) fagyalllo válasza phranxinatra (#1531) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az ősi és a modern órakészítés zseniális ötvözetére akart utalni a kolléga, így próbáld meg. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1533) gyulagy válasza phranxinatra (#1531) üzenetére


gyulagy
tag

Innováció a szó, amit keresel

(#1534) phranxinatra válasza gyulagy (#1533) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem kerestem semmilyen szót. A generációs mechanika kifejezés értelmét kutatom.

(#1532) fagyalllo: Az a fából vaskarika eufemisztikus megfogalmazása? :D

[ Szerkesztve ]

(#1535) gyulagy válasza phranxinatra (#1534) üzenetére


gyulagy
tag

Nem látom értelmét a további beszélgetésnek, mert nem gondolkodunk egyformán (ez helyén is volna) és nem tudok irányodba nyitni, feleslegesnek érzem a belerakott energiát.

(#1536) phranxinatra válasza gyulagy (#1535) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát, legalább megpróbáltad.

(#1537) tecsu válasza phranxinatra (#1528) üzenetére


tecsu
addikt

Úgy tudom, a svájci órák eladása évről évre csökken a legtöbb brand esetében, a Grand Seiko viszont folyamatosan többet ad el, emaitt is vált külön leányvállalattá.
Sokan lehetnek úgy, hogy kifejezetten nem svájcit keresnek, vagyis direkt németet esetleg japánt - különböző okokból.
A Rolex felhozatalával - a kategóriájában - senki sem tud versenyezni, elsősorban a nagyon okosan felépített sok évtizedes marketing miatt, hiszen Ámerikában életérzés lett az odahelyezett gyártást kihasználva.

A mechanikus óráknak nélkülözhetetlen funkciója ma már nincsen, leginkább az öltözék része, illetve ékszer, a GS (és a Credor) ezt lovagolja meg, az úgynevezett búváróra a választék miatt lényeges csak. A hagyományos Rolexszel vagy a mára praktikusabb -kvarcórákkal és -komputerekkel rossz döntés lett volna leállni versenyezni.

Múltja nem nagyon van a GS-nek - a Rolexhez képest -, mégis egyre inkább kedvelik az emberek, már nem csak Ázsiában.
A Spring Drive fából vaskarika - egyetértek, de ilyen alapon a mechanikus meg elavult, hiszen itt a kvarc.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1538) phranxinatra válasza tecsu (#1537) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Odahelyezett gyártás? Hova???

(#1539) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nem értem, miért harcoltok egymással. Vegye mindenki azt, amelyik jobban megfelel számára. Én még várok a Rolex szerkezetes, Fortis tokos, Seiko 5-ös árfekvésű újdonságra, amit a sarki órás is könnyedén leszervizel. ;]

(#1540) g0n21 válasza tecsu (#1537) üzenetére


g0n21
senior tag

A Rolex gyártását sehova nem helyezték Svájcból :) foleg nem Amerikába...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1541) fagyalllo válasza phranxinatra (#1538) üzenetére


fagyalllo
őstag

Megragadtad a lényeget! :)
A GS nem önálló cég, hanem egy külön termékvonal, amit fél órával ezelőtt választottak le (papíron) az anyacégtől, ráadásul csak mostanában kezdenek nagyban nyitni a világ felé, most kezdik egyre szélesebb rétegek megismerni, ilyen szempontból butaság a Rolexhez mérni. A Rolex miért is lett az, ami? Mert mindenkit felülmúló minőségű órákat gyártott, épp ezért joggal mérik hozzá a Grand Seikót.
Nem is szeretném, ha a Rolex sorsára jutna, ne erre vágyjon minden laikus, ne kapcsolódjon hozzá annyi negatív előítélet, hanem sokkal inkább maradjon az órát szerető és értőké.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1542) JDMKid válasza phranxinatra (#1499) üzenetére


JDMKid
tag

Az a zöld GMT GS 2014-ben GPHG díjat nyert a "kétmilliós" órák kategóriában. Szóval ez a túlárazott vacak valódi kétmilliósokat nyomott le. :)) Az azért nem olyan rossz.

Egyébként nem csodálkozom rajta, ha valaki keveset tud a GS-ről. (mert a GS nem csak a spirng drive, meg azon kívül két-három tök egyforma japán kacat) 7 évvel ezelőttig csak maguknak tartogatták őket.
Ezután japánon kívül már 20 országban el lehetett érni, itthon még akkor sem. Vagy 50 évnyi marketing lemaradásban vannak errefelé. 10 év múlva majd a világnak ez a része is többet fog tudni róluk.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#1543) resool


resool
aktív tag

Kinek van amúgy GS-e közületek?
Melyik kategóriát nyerte meg?
Nem mintha ez valami komoly díj lenne elnézve a nyertes órákat. (Eberhard, TH)

[ Szerkesztve ]

(#1544) fagyalllo válasza resool (#1543) üzenetére


fagyalllo
őstag

Demagógiából jeles.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1545) WiZARD válasza resool (#1543) üzenetére


WiZARD
addikt

Mit számít?

Amúgy pont ezért van hogy önzetlenül, befolyás mentesen, objektíven tudnak beszélni róla ;)
Ellentétben sok szemellenzős ilyen-olyan fanboyyal.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1546) ricsik válasza resool (#1543) üzenetére


ricsik
őstag

"PETITE AIGUILLE" WATCH PRIZE
Seiko
Grand Seiko Hi-Beat 36000 GMT

Ezekkel a díjakkal kapcsolatban azért szkeptikus vagyok.
Nem tudom ez az a fajta, aki többet fizet felkerülhet típusú e.

phranxinatra: Engem például baromira zavar, hogy a 500. sub copy után már nem tudok úgy ránézni az eredetire,
mint egy egyedi kinézetű órára, magyarul a sok copy szétkrta az egészet és már a sok gagyi jut az eszembe a designról és nem az eredeti ikon.

[ Szerkesztve ]

(#1547) phranxinatra válasza fagyalllo (#1541) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mégegyszer leírom: minden szempontból butaság a Rolexhez mérni. A kivételes minőségen kívül azért kellett ehhez a sikerhez még pár dolog, pl. egy sor óratörténelmi újítás, találmány. A Rolex a dizájn terén is mindig elöl járt, nem a többieket másolta (hanem a többi másolta őt), ráadásul következetesen kitartott az elvei mellett.
Azért szerintem ha megkérdeznéd a GS fejeseit, ők szeretnék, ha a cégük a Rolex sorsára jutna. :D :DD :DDD

(#1548) resool válasza WiZARD (#1545) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem meg pont ezért nem lehet komolyan venni. Hányszor hallom/látom a még nálunk is laikusabb embereket beszélgetni a témáról, hogy márpedig a GS az jobb, mint a Rolex, közben még egyikkel sem rendelkeztek soha az életben. Én ezt nem tudom komolyan venni. Képen a TH, meg a Sellita IWC is jól néz ki. Általában aki GS párti az nagy részben inkább anti-Rolexes.

(#1549) WiZARD válasza resool (#1548) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ha valaki a sajátjáról beszél és állandóan csak azt védi/isteníti, az sokkal inkább befolyásolt, tisztelet a kivételnek. Képbe lehet kerülni birtoklás nélkül. (Ez nem azt jelenti, hogy mindenki teljesen képben is van)

Az "anti-Rolexesség" nem a Rolex miatt, vagy az óráik miatt van, hanem a fanboyok viselkedése, az ájult imádat, ami visszatetsző, ahogy ezt phranxinatra korábban megfogalmazta.
Mindig minden meg van magyarázva, hogy miért jó/jobb mint más, de nem akarom újrakezdeni és részletekbe menni. Nem Rolex-minden más vitának szánom ezt.
Erre rátesz egy lapáttal az állandó rolexcopy szöveg is. Nem véletlen antipatikus ez sokaknak.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1550) phranxinatra válasza WiZARD (#1549) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ki kezdte megint a Rolexhez hasonlítgatást? Közülünk te vagy a legszemellenzősebb. Tudod jól, hogy a Rolex mit tud és mit ér, de te csakazértis nyomod széllel szemben a pisit, hogy megmutasd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.