Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) vadászcsiga válasza phranxinatra (#1700) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudod mire gondoltam :)

(#1702) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1701) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

P*na?

(#1703) BAti77


BAti77
aktív tag

Nálam tavaly volt egy olyan pont, amikor két búváróra között "örlődtem"....

Mindkét órát próbáltam, kézben vizsgáltam és pro-kontra érvek elé állítottam. Végül az Omega mellett döntöttem szubjektív és az észérvek alapján.
Egyrészt a Sub engem nem győzött meg, hogy annyival különb minőség, hogy indokolt legyen a másfél-kétszeres felára az Omegához képest. Másrészt szubjektíven a külső jellemzők, méretei alapján is a 300 győzött nálam.
Ettől független a Rolex talán tényleg jobb kivitelezésre, de az árakat nézve drága is, az Omega szerintem ma már nem marad el ennyire...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1704) vadászcsiga válasza phranxinatra (#1702) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Talált. Azt hittem tovább játszunk kicsit :D

(#1705) Aladdin


Aladdin
senior tag

Jó, hát be kell, h valljam, egyre többet nézegetem a Rolex honlapját.
Álmodozni csak szabad :D
Szóval ott tartok, h egyre többet konfigurálgatok, egyre több R tesztet elolvasok, lógok a YT-on.
Nem lesz ennek jó vége, érzem :)
Ha (HA!) vennék, akkor az dátum nélküli verzió lenne. Természetesen nagyon tetszene a DJ41 az új szerkezettel, de a dátum, meg a fényes szíjközép, valahogy nem.
Namost akkor ott az örök szépség, a Sub. Ennek azért van ára is, nyilván...
Viszont megakadt a szemem még két modellen, tök jól néznek ki, olcsóbbak is.
Szerkezet azonos, minőség (gondolom) szintén, szálrahúzott a szíj, hát nincs 300 méteres vízállóság, viszont menetes a korona.
Na mindegy, csak leírtam a gondolataimat :)

(#1706) condy válasza vadászcsiga (#1704) üzenetére


condy
senior tag

:D

Szinátra: Neked is :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1707) Skimaster válasza vadászcsiga (#1696) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem is szakmai szempontból néztem a két órát,hanem minőségérzet szempotjából.Persze ez kicsit szubjektív,ezért nem is vitaindítónak szántam. Te biztos azt látod,hogy a két óra között valójában nincs is különbség, ezért nem érted miről beszélek...Ez tök normális.

(#1708) Reverting válasza Skimaster (#1707) üzenetére


Reverting
őstag

Egy 16610 ben en sem lattam a "minoseget" ,kulombseget... szurke egerke volt szamomra... most is az... snasz...

De az ujabbak azok mar erezhetoen jobbak mint az elod...
116610 az kene...;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1709) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1704) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha nem, akkó' sör!

(#1705) Aladdin: Nehezen tudnék dönteni a kettő közt.

(#1710) BAti77


BAti77
aktív tag

Sokadik bőr a Tudor-tól...Black Bay bronz olive green...

Kn.: 43 mm, cal.: Tudor MT5601 LHD...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1711) chef69


chef69
tag

Üdv az uraknak.
Tanácsot szeretnék kérni. Vennék egy használnát búvár Omegát, vagy valami hasonlót. Hol érdemes keresgélni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1712) t_a_m_a_s válasza chef69 (#1711) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia,
[link]. Van minden, mint a búcsúba' :)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1713) chef69 válasza t_a_m_a_s (#1712) üzenetére


chef69
tag

Már nézem ezt a csoportot, köszi!

(#1714) vadászcsiga válasza Aladdin (#1705) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyiken sincs dátum ami az egyik legérdekesebb (talán az egyetlen :D) dolog a rolikon. A datumvaltasra gondolok.

(#1715) Aladdin válasza vadászcsiga (#1714) üzenetére


Aladdin
senior tag

Tudom, tudom, az nagyon klassz, de nincs kedvem meg a datummal is bajlodni...
De ez csak puhatolozas, meg mindig ott vagyok, h kell-e nekem mechanikus? :)))))

(#1716) squir válasza Aladdin (#1715) üzenetére


squir
aktív tag

A mechanikus jó dolog, dátum pedig nem kell. Csak rontja az összképet.😁
Én meg még mindig azon merengek, hogy kell-e nekem egy komolyabb Quartz.😉 Nem sikerült eddig döntésre jutnom!

(#1717) Aladdin válasza squir (#1716) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nekem ez a HAQ dolog nagyon bejött, több, mint 10 éve már csak ilyen óráim vannak.
Előtte volt egy Fortis, meg 2 éve megpróbáltam megint egy Omegával ezt a mechanikus vonalat, de valahogy nem.
Nekem annyira kényelmes és megbízható egy ilyen hőkompenzált kvarc.
Ez_mindig_pontos.
Szóval ilyen hozzáállás után kéne belevágnom ismét egy mechanikusba.
Hát dilemma.
Viszont a Rolex meg kurvára tetszik :D

(#1718) vadászcsiga válasza Aladdin (#1717) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kvarc Rolex kellene neked :D

(#1719) Aladdin válasza vadászcsiga (#1718) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nem volt azokban rossz szerkezet. ;)
csak most már kicsik és régiek...

(#1720) t_a_m_a_s válasza Aladdin (#1717) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A rádió kontrollos Citizenem is mindig pontos.

Holnap majd jól beletépünk...

(#1721) Aladdin válasza t_a_m_a_s (#1720) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ha nem kap jelet, akkor is?

(#1722) t_a_m_a_s válasza Aladdin (#1721) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Amennyire nekem kell, annyira akkor is. De szerencsés helyen lakom, minimum hetente 2-3-szor kap jelet.

Ezért aztán amióta megvan, szegény MIDO csak pihen a dobozában...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1723) Aladdin válasza t_a_m_a_s (#1722) üzenetére


Aladdin
senior tag

Az Aerospace-nek nem kell jel. Oszt 4 hónap alatt elsietett 1 mp-et :)
A rohadék :D

(#1724) vadászcsiga válasza Aladdin (#1719) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sokan buknának egy oysterquartzra.

(#1725) condy válasza vadászcsiga (#1724) üzenetére


condy
senior tag

Ez a svájci "mélyrepülés" még ki is termelheti.
Ne kerüljön rá sor.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1726) tecsu válasza condy (#1725) üzenetére


tecsu
addikt

De lehet, hogy megveszik a Spring Drive licencét. :DD A kvarc is onnan ered. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1727) Aladdin válasza vadászcsiga (#1724) üzenetére


Aladdin
senior tag

Szerkezetileg én is, ez nem is kérdés :)

(#1728) Aladdin


Aladdin
senior tag

Ajajajj. Ez valami gyönyörű :)

(#1729) @mriya@ válasza Aladdin (#1721) üzenetére


@mriya@
őstag

Az én kis olcsó japóm fél évig nem fogott jelet, és 3 másodpercet szedett össze pluszban ennyi idő alatt. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1730) phranxinatra válasza Aladdin (#1728) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Egy fórumtársunk készül ilyet venni.

(#1731) fagyalllo válasza Aladdin (#1728) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az alig ismert, de szerintem a 011/211-nél is szebb Snowflake. Nagyon kevés készült belőle, acéltokos-szíjas és az az olajszürke mutató...!

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1732) WiZARD válasza phranxinatra (#1730) üzenetére


WiZARD
addikt

hasonlót ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1733) vadászcsiga válasza phranxinatra (#1730) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egész pontosan a 2017-es verziót, ahol a fagyi által imádott Seiko felirat nem hangsúlyos és nem emlékeztet a gagyi olcsóbb modellekre amit annyira szeret.

(#1734) ricsik válasza vadászcsiga (#1733) üzenetére


ricsik
őstag

A piros szerintem nagyon feldobja a másikat, ez túl steril.

(#1735) WiZARD válasza ricsik (#1734) üzenetére


WiZARD
addikt

A piros egy limitált verzió volt, már nem kapni. Na meg az új, Seiko logo nélküli változat jobbant tetszik.
SBGA129-nél ráadásul a szíj is egy egyszerűbb, és ha lehetne választani, akkor is talán inkább a kék feliratos/mutatósra esne a választásom mint a pirosra.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1736) Tiszteletes válasza vadászcsiga (#1733) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

"ahol a fagyi által imádott Seiko felirat nem hangsúlyos és nem emlékeztet a gagyi olcsóbb modellekre amit annyira szeret."

Tisztelettel kérdezném (félreértések elkerülése végett csigától, a többi véleményét gyakran bicskanyitogató stílusban megfogalmazó, és arra tényként tekintő fórumtárs lehetőleg kíméljen) :
Tényleg rosszul éreznéd magad, ha ezeket a mondataidat nem, vagy nem így vésnéd ide? (Ha igen, akkor én kérek elnézést, tudom, hogy az írástudó társadalom döntő többsége nem képes disztingválni, szája, ujja előtt nincs szűrő, vagy legalábbis ritkán van bekapcsolva.)

Tényleg, csak azért kérdezem, mert itt a fórumon, és egyéb helyeken már több produktumodat láttam, olvastam segítőkészségedről. Ez alapján egy rokonszenves figura képe rajzolódott ki előttem, de amit itt az elmúlt hetekben művelsz...

Ha a Varázsló nem fikázta a "gagyi" Seiko feliratot, (konkrétan annyit írt, hogy neki anélkül jobban tetszik) akkor miért kell ezt a szájába adni? A hangulatkeltésen és a véleményed kinyilatkoztatásán kívül volt ennek bármi értelme? Ha Fagyival vagy bárki mással vélt/valós problémád van miért nem lehet ezt privátban/kulturáltan elintézni?

Mert hozzászólásodnak véleményem szerint az általam idézett részt kihagyva lett volna csak relevanciája. Kérlek téged és mindenki mást is, hogy mielőtt ilyen stílusban írogattok, vegyetek egy mély levegőt, és kérdezzétek meg magatokat, hogy a közösségnek tényleg erre van-e szüksége?

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1737) vadászcsiga válasza Tiszteletes (#1736) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ámen :D

(#1738) phranxinatra válasza Tiszteletes (#1736) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"a többi véleményét gyakran bicskanyitogató stílusban megfogalmazó, és arra tényként tekintő fórumtárs"
Ha a többi és a véleményét között direkt nincs vessző, akkor konkrétan egy fórumtársra gondoltál (viszont kissé hebehurgya a megfogalmazás). Ebben az esetben érdekelne, kire gondolsz. Ha csak központozási hiba és valójában többek véleményét tartod bicskanyitogatónak, akkor nem kérek részletes listát.

(#1739) fagyalllo válasza Tiszteletes (#1736) üzenetére


fagyalllo
őstag

A szabályzattal ellentétesnek vélt hozzászólások miatt lehet írni a moderátoroknak, illetve a topikgazda is kérhet moderációt, vagy teljesen nyilvánvaló esetben törölhet is. Mivel egyik se történt meg, ebben a topikban ez elfogadott és megengedett, törődj bele! ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1740) WiZARD válasza fagyalllo (#1739) üzenetére


WiZARD
addikt

Egy sarkosan megfogalmazott vélemény a szabályzat mely pontjával ellentétes?
Rengeteg hozzászólást lehetne törölni, ha az alapján törölgetnék, hogy mi az ami belefér szerintem és mi nem. A rakás offtopic egymásnak beszólogatással, és provokációval kezdeném legszívesebben, ami sajnos minden oldalról megvan, és addig meg is lesz, amíg nem bírjátok felnőttként kezelni, átugrani/elengedni ezeket, és mindenáron reagálnotok kell minden vélt vagy valós beszólásra. (Vonatkozik ez mindenkire, mindkét "oldalra")

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1741) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Csiga: Köszönöm!

Frenk:
Az éles szemeddel kiszúrt üvöltő vessző hiány jogos. Mondatértelmezésed azonban elégtelen. Nem a véleményeket tartom bicskanyitogatónak, mint ahogy nem is ezt írtam, hanem azok megfogalmazásának stílusát. Az azokat megfogalmazó ember(ek) stílusát.
Immáron javítva, de értelmét tekintve változatlanul:
"a többi, véleményét gyakran bicskanyitogató stílusban megfogalmazó, és arra tényként tekintő fórumtárs lehetőleg kíméljen."

Fagyi: Kérlek te se légy provokatív, cinikus! Nem vagyok az a beletörődős fajta, a megalkuvást meghagyom a nálam sokkal jobban fizetett állami funkcionáriusoknak. :)

Varázsló és mindenki: Akár mindenki kezdhetné azzal, hogy nem választ magának oldalt, hiszen ez nem más mint illúzió, minden értelemben, itt a virtuális térben.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1742) csabulaxi válasza condy (#1725) üzenetére


csabulaxi
senior tag

miért ne kerüljön rá sor?

ha azt is ilyen földönkívüli minőségben készítené, mint az autómatáját, esetleg ráverne a spring drive-ra is?!

talán lelke van a mechanikusnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#1743) fagyalllo válasza WiZARD (#1740) üzenetére


fagyalllo
őstag

III. 10. 7.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1744) phranxinatra válasza Tiszteletes (#1741) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A bicskanyitogatás a lényeg.

(#1745) squir válasza csabulaxi (#1742) üzenetére


squir
aktív tag

Az Oysterquartz egy fantasztikus szerkezet, aminek sokan örülnének, ha visszakerülne a kínálatba. Merész húzás lenne az biztos és kétséges az eredmény. Sok "rajongó" valószínűleg elfordulna a márkától. Minden esetre ilyen kategóriájú és minőségű Quartz szerkezetet jelenleg csak a Grand Seiko készít.

(#1746) fagyalllo válasza squir (#1745) üzenetére


fagyalllo
őstag

Meg a Citizen: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1747) squir válasza fagyalllo (#1746) üzenetére


squir
aktív tag

A GS szerkezetet komolyabbnak tartom.🙂

(#1748) fagyalllo válasza squir (#1747) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én az A010-et, sokkal több kő van benne. :)
És van pár szimpatikus tulajdonsága, ugye eco-drive, jelzi a töltöttséget, a dátumot pont éjfélkor váltja, az óramutatót lehet állítani anélkül, hogy megállítanád a szerkezetet, mutatókat pozicionálja ha ütés miatt elmásznának...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1749) squir válasza fagyalllo (#1748) üzenetére


squir
aktív tag

Akkor úgy fogalmazok, hogy "hagyományos" Quartz szerkezetek között. A Citi előtt le a kalappal, de nekem nagyon high-tech és nem high-end.😉

(#1750) fagyalllo válasza squir (#1749) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ja, a 9F sokkal konzervatívabb felépítésű, ez meg technikásabb.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.