Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) resool válasza WiZARD (#1549) üzenetére


resool
aktív tag

Én személy szerint szeretem a GS-t, jobban, mint az IWC, Breitling, TH hármast (meg még sok más említésre sem méltó márkát). Jó dolgokat is csináltak, de amilyen állításokat itt olvasok néha róla... Lehet, hogy vannak Rolex fanboyok, de az anti-Rolexes GS barátok szövege ugyanennyire, ha nem jobban antipatikussá teszi a brandet, mert néha az a szeretet más iránti utálatból fakad.

[ Szerkesztve ]

(#1552) fagyalllo válasza phranxinatra (#1547) üzenetére


fagyalllo
őstag

Még leírhatod ötször, akár végig nagybetűvel, akkor is hozzá fogom hasonlítani a korábban indokolt dolog miatt.
A hozzá hasonlítás pedig nem azt jelenti, hogy jobbnak, többnek, akármibbnek tartom nála, a Rolexet pedig szarnak. Egy konkurens megjelenése nem csökkenti a korábbi, vitathatatlan érdemeit, fejlesztéseit. Attól, hogy ők találták fel a tüzet, kőbaltát, kereket, nem jogosultak az örökös, mindenben a legjobb címre, a jelenben igenis vannak kihívói akik bizonyos tulajdonságokban felül is múlhatják.
Leszóltad a GS egyedi, számodra unalmas formatervét, de utána pozitívumként hozod fel a Rolex évtizedes, alapjaiban változatlan formáit? Ez kettős mérce.
Túlságosan feketén-fehéren, egybitesen fogalmazol, a felhozott érvekről tudomást se veszel, így nem lehet normálisan beszélni a témáról.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1553) #45302528


#45302528
törölt tag

Jól van, látom nemcsak a motorosoknál van meg a japán vs. BMW örök vita.

Carry on! :DDD

(#1554) JDMKid válasza resool (#1543) üzenetére


JDMKid
tag

azt mondod nem komoly díj?
2014-ben díjat kapott még: Breguet, Blancpain, A. Lange & Söhne, Zenith, Omega
tehát ezután ezektől a márkáktól se dobjunk hátast? vagy hogy van ez?

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#1555) atilius


atilius
tag

Pusztán technikai szempontból egy GS nem ér fel egy Rolexhez? Azért kérdem mert egyik brandnek sem vagyok a rajongója, viszont volt szerencsém egyszer összehasonlítani egy GS hi-beat modellt és egy Rolex Explorer 2-est (42mm) ugyanabban a boltban. A GS számomra minden szempontból magasabb minőségű óra benyomását keltette. A mutatók, az indexek, a számlap, a tok kidolgozottsága, sőt még a szerkezetet tekergetve, állítgatva is GS tűnt simábbnak, finomabbnak.
A dizájn tekintetében nekem a sima GS bejön, de tény, hogy egyrészről az órái nagyon hasonlatosak egymáshoz, másrészről nincs egy jól megfogható úgymond ikonikus külcsín ami az brandhez párosul. Hozzáteszem számomra a Rolex modellek is nagyon hasonlatosak egymáshoz.
Ha már szóba került, megjegyezném, hogy a "Rolex hater" vagy anti-Rolexes kategóriába nem nehéz bekerülni. Voltam már hater mert árkategóriától függetlenül nem mindig Rolexet vennék, mert fanboynak és nem egy az órák világában felvilágosult egyénnek tartom azt aki öt Rolex után a hatodik óra esetében is csak Rolexben gondolkodik, mert számomra nem óragyűjtő aki vesz 15 Submarinert meg 10 Daytonat, de nem vesz például Speedmastert, mert számomra nem attól lesz egy dizájn tökéletes mert változatlan 50 éve, mert nem gondolom, hogy csak egyetlen járható út létezik, miközben nincs bajom a Rolexel csak számomra egy brand a sok közül. Ha egyszer komoly óragyűjtésbe kezdenék biztosan vennék egy Subot kb 10. órának, de csak és kizárólag ezt az egyetlen egy Rolexet.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1556) @mriya@ válasza resool (#1543) üzenetére


@mriya@
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1557) phranxinatra válasza fagyalllo (#1552) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Most akkor butaság vagy szükséges a Rolexhez történő hasonlítgatás?
Nem szóltam le a GS formatervét, hanem azt mondtam, hogy nem elég változatos (unalmas) a modellpalettája. A Rolex választéka sokkal színesebb, megkülönböztethetőbb nekem.
A GS mellett semmilyen egyéb érv nem hangzott el azonkívül, hogy jó minőségű órákat gyárt. Helyette nyomjátok a személyeskedő buziskodást, hogy korlátolt vagyok, szemellenzős, egybites gondolkodású. Így tényleg nem lehet normálisan beszélni a témáról.

(#1558) condy


condy
senior tag

Otthon édes otthon.
Már ismét a "régi" formáját hozza az órástársadalom. :(((

Zárjuk rövidre a vitát:
Nyújtsák fel a jobb kezüket a Rolex tulajok, és a bal kezüket a GS tulajok.
Számoljuk össze, majd vonjuk le a konzekvenciát.

A számlálást ismételjük meg minden évben ezen a napon.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1559) phranxinatra válasza atilius (#1555) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az egyik fb-csoportban hangzott el az örök igazság: az utálja az arany Rolexet, akinek nincs arany Rolexe. :)

(#1558) condy: :C :D

[ Szerkesztve ]

(#1560) ktg3 válasza phranxinatra (#1559) üzenetére


ktg3
őstag

Ez ilyen szempontból félrevezető, mert már néhány fehérarany modell is van. ;]

(#1561) squir válasza condy (#1558) üzenetére


squir
aktív tag

Eddig ez a legjobb ötlet! :DD :))

(#1562) resool válasza JDMKid (#1554) üzenetére


resool
aktív tag

Nem a márkák komolytalanok, hanem ez a díj, évente kiosztani 15 félét. Ez olyan, mint az ásványvízek esetében, mint említettem 16ban, TH és Eberhard is kapott, 14-ben Hublot.

[ Szerkesztve ]

(#1563) WiZARD válasza resool (#1562) üzenetére


WiZARD
addikt

A Hublot amúgy egy teljesen jó példa, a kiinduló kérdésre, hogy árazással és marketinggel hova lehet eljutni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1564) fagyalllo válasza phranxinatra (#1557) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kiforgatod a szavaimat.
Jól mondod, neked jobban megkülönböztethető, szerintem meg dögunalom, teljesen szubjektív vélemények.
Az óra minősége a legfontosabb szempont, ezt lehet mérni, összehasonlítani, tesztelni.
De tényleg értelmetlen ezt folytatni, régen nagyon jól mondtad: [link]

condy: Szép volt, sokat hozzátettél a témához.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1565) g0n21


g0n21
senior tag

Beszélgettem az ablogtowatch.com főszerk.jével, Dáviddal akinek ugye GS van, chrono.
Most az egy dolog, hogy szarul áll neki, mert a 17-es csuklójára kva nagy és egyébként is nekem személy szerint azokkal az ormótlan gombokkal nem tetszik, de amiket küldött makrókat, meg mesélt a készítés mikéntjéről, az nem semmi.



Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1566) vadászcsiga válasza condy (#1558) üzenetére


vadászcsiga
félisten

+1, és emelnék egy tegnapi Omegaval :)

(#1567) WiZARD válasza vadászcsiga (#1566) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez egy balkéz. Milyen GS-d van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1568) condy válasza fagyalllo (#1564) üzenetére


condy
senior tag

Milyen témához?
Ha ez neked "téma" akkor valóban nagy a baj.
Ez egy értelmetlen vita, pusztán komplexusok és érzelmek ütköztetése.
A régi "svájci vs. japán" ellentét új köntösben.
Mit kellene ehhez hozzátenni?

Másrészt: A szeretnék egy lexus-t, és ezért vacak minden mercedes feeling már az eredeti topicformációban is az agyamra ment.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1569) vadászcsiga válasza WiZARD (#1567) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez mindkettő felett áll :)

(#1570) fagyalllo válasza condy (#1568) üzenetére


fagyalllo
őstag

Téma: sinatra szerint a GS órák semmilyen tekintetben nem mérhetők a Rolex órákhoz, szerintem viszont igenis van alapja az összehasonlításnak.
Hozzászólásod alapján ezt a kérdést úgy lehet legjobban eldönteni, ha megszámoljuk a Rolex és GS tulajdonosokat és akik többen vannak, az az óra a jobb, minden tekintetben.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1571) phranxinatra válasza fagyalllo (#1564) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja, az ájult imádat most is visszatetsző. Főleg, hogy nem tudtok mást mondani, mekkora óriási minőség a GS, és hogy a Rolex fúj, mert Rolex.
Azt azonban boldogan kijelenthetem, hogy a paraflex kifejlesztével már minden külső beszállító szükségtelenné vált. :)

(#1572) fagyalllo válasza phranxinatra (#1571) üzenetére


fagyalllo
őstag

Látod, újabb példa a sarkítva fogalmazásra, mutass már rá kérlek, melyik hsz-ben mondtam ilyet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1573) condy válasza fagyalllo (#1570) üzenetére


condy
senior tag

Komplexus, komplexus hátán.
1. Nem azért jobb a Rolex, mert Szinátra kolléga azt mondja. :D
2. Neki van Rolexe (nem is egy) tehát van tapasztalata, még ha (nem ok nélkül) elfogult is.
3. Neked se Rolex, se GS nincs a tulajdonodban (ha tévednék bocsánat).
4. A kézemeléses szavazás csak egy vicc volt (de ITT a Rolex győzne).

És végezetre a poénokat félretéve (mert jelzem, hogy a fenti az -is- volt):
Olyan dolgokról vitáztok (nem először) melyekről úgysem tudjátok meggyőzni egymást. Te tényleg azt hiszed, hogy elérkezik egyszer a pillanat, amikor Szinátra lélekben leborul a a képzeletbeli GS emlékmű előtt és elmorzsol 1-2 könnycseppet. Ez akkor fog megtörténni, amikor te zarándok útra mész Basel-be. :D

Egyszerűen csak hergelitek egymást.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1574) fagyalllo válasza condy (#1573) üzenetére


fagyalllo
őstag

Teljesen már univerzumban élünk, én befejeztem. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1575) squir


squir
aktív tag

Teljesen rágyógyultam a Nomos-vonalra! :B :D
A Neomatik szerkezet nem csak valódi in-house és nagyon jó, hanem gyönyörű is! :R

(#1576) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Urak, ha ezzel végeztetek, szigorúan offtopikban megdumcsizhatnátok, hogy Canon vagy Nikon? ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1577) lord.lakli válasza t_a_m_a_s (#1576) üzenetére


lord.lakli
őstag

Attól függ, hogy Rolex-et, vagy GS-t fotózól vele ;]

(#1578) Empsepo válasza lord.lakli (#1577) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez mekkora duma! :D

Amúgy szerintem érdekes ez a vita.

(#1579) phranxinatra válasza condy (#1573) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azt még hozzátenném, hogy szó sem volt Rolexről. Azt írtam (mások véleményével megtámogatva), hogy irreálisan drága a GS, és hogy nem látok semmi indokot erre az árazásra. A komplexusokból fakadó rolexezés úgy látszik elkerülhetetlen ezekben a threadekben.

(#1580) condy válasza phranxinatra (#1579) üzenetére


condy
senior tag

Ez elkerülte a figyelmemet. Talán azért, mert a Rólad mindig a Rolex jut az eszembe. :DDD :DDD :DDD
A komplexust viszont nem feltétlenül rád gondolva vetettel bitekbe. :D
Én nem titkolom, hogy nekem is van a svájci irányba. Elfogult vagyok, sznob vagyok, fundamentalista vagyok... jelentsen ez jót vagy rosszat, nem érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1581) vadászcsiga válasza condy (#1580) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak ugyebár nem mindegy hogy az ember úgy osztja az észt hogy van is neki (Xinatra - Rolex), vagy ahogy fagyi és sleppje akik max egy 6r viszonylatában ismerik a Seikot. Még egy 8L35-öt sem sikerül kiizzadnia.

[ Szerkesztve ]

(#1582) BAti77


BAti77
aktív tag

Hogy ne csak japán és svájci legyen, mert S(z) innesebb a világ, itt egy német is...mai melós... :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1583) ricsik válasza vadászcsiga (#1581) üzenetére


ricsik
őstag

Tudást könyvekből (jelen esetben fórum, net, stb..) lehet szerezni, de tapasztalatot nem.

(#1584) squir válasza BAti77 (#1582) üzenetére


squir
aktív tag

Hajrá! :D

(#1585) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Sunburst


(#1586) Lavie


Lavie
tag

Hajrá!😀

(#1587) resool


resool
aktív tag

Mai. Bar nem nemet.

(#1588) WiZARD válasza resool (#1587) üzenetére


WiZARD
addikt

Esti muszak...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1589) phranxinatra válasza WiZARD (#1588) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szíjja kend erősen!

(#1590) Reverting válasza WiZARD (#1588) üzenetére


Reverting
őstag

Egy nato nekem is kell... :) csak meg mindig nem tudom milyen szinu... szerintem a szurke... :) fel kell probalnom majd parat:)

Jo munkat, kitartas.... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1591) Wg5113


Wg5113
aktív tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#1592) Wg5113


Wg5113
aktív tag

:)

(#1593) ronin s8 válasza Wg5113 (#1592) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gyönyörű! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1594) Lavie válasza Wg5113 (#1592) üzenetére


Lavie
tag

Na egy ilyen darázs az én kezemre is rászállhatna... :)

(#1595) squir válasza Lavie (#1586) üzenetére


squir
aktív tag

Szemből is fotót róla, ne rejtegesd! :C

Wg5113 : gratulálok, ez szép fogás volt, nagyon nem mindennapi darab! :R
Élőben nézegett már egy ilyet, az a darázs-mutató a számlapon a diszkrét kicsi sárgával frenetikusan néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#1596) bbuffy


bbuffy
senior tag

Mai?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1597) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Dobpergés, csinnadratta, ünnepély - bemutatták az új 007 SMP-t

(#1598) atilius válasza WiZARD (#1588) üzenetére


atilius
tag

Az órán az egy eredeti Omega nato szíj vagy sikerült valami jó minőségű alternatívát találni? :)

Komolyra fordítva a szót, mennyi az átfutási ideje egy 20mm-es kék, szál-húzott nato szíjnak? Rolexes terminológiával élve milyen hosszú a várólista?
Csak azért kérdem mert ezt kértem a születésnapomra feleségemtől az eredeti elképzelése (Sixtie's PP beépítés) helyett.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1599) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Uraim!

A Borealis gumiszíjak tartós használat alatt is jól muzsikálnak? (Olvastam Bati77 tavalyi összehasonlítását, csak az érdekel, hogy aki akkoriban vett, tapasztalt-e valami negatívat tartós használat során)

Lehet beneveznék egyre. :R

[ Szerkesztve ]

(#1600) WiZARD válasza atilius (#1598) üzenetére


WiZARD
addikt

A várólista nagyon hosszú, és csúszok mindennel, talán huszadika környékére lenne meg.

(#1599) V-I-D-A: nekem bevált, nagyon szeretem, ajánlom

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.