Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) @mriya@ válasza phranxinatra (#1397) üzenetére


@mriya@
őstag

máshoz jársz, vagy sűrűn cseréled az óráidat. ;-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1402) sutszi válasza @mriya@ (#1401) üzenetére


sutszi
veterán

Vagy jó órákat vesz. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1403) phranxinatra válasza sutszi (#1402) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Inkább :B

(#1404) Mercutio_ válasza sutszi (#1402) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyilván, az előírt szervizciklus meg smafu :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1405) @mriya@ válasza sutszi (#1402) üzenetére


@mriya@
őstag

Nincs olyan mecha óra, ami 10 év alatt ne kérne tisztítást.
Maximum nem kapja meg. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1406) phranxinatra válasza @mriya@ (#1405) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nyilván nem ugyanaz az óra volt 10 évig. :) És mivel mindegyiket újan vettem, nem húzták ki nálam az első szervizig. Talán a Sub megtöri a jeget.

(#1407) condy válasza vadászcsiga (#1387) üzenetére


condy
senior tag

Köszi szépen. Igen, saját lövés, de (és enyém legyen orcámnak pirulása) nem DSLR, csak egy Samsung S7 edge készítette. :B

(#1392) Empsepo : Köszi, az egyik kedvencem.

(#1393) phranxinatra: Köszi neked is! Igazad lehet. Viszont ha durvábban érintem, akkor vihetem Hantoshoz. :D

(#1396) ricsik: Köszi neked is. Nekem az egyik gyengém. Az OP után ez van a legtöbbet a csuklómon. Igazi dress watch. Télen, bőrrel még szebb. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1408) vadászcsiga válasza condy (#1407) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kiváló telefon, nekem is olyan van. És Pharnxinatranak is :)

(#1409) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1408) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Jaja, nagyon jó teló és eszméletlen szép képeket csinál.

(#1410) condy válasza vadászcsiga (#1408) üzenetére


condy
senior tag

Lassan (na jó, nagyon lassan) nem lesz értelme elővenni egy-egy alkalomhoz a komoly puskát, mert telóval is jó/elfogadható albumbarát képeket lehet már lőni.
Az egyik szemem nevet, de azért a másik sír.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1411) bbuffy válasza condy (#1410) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem masfel eve ott all a gepen, hozza sem nyultam. A 7plus bomba kepeket csinal. Pedig nincs szar gepem. A dslr t is emiatt adtam el.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1412) t_a_m_a_s válasza condy (#1410) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Még szerencse, hogy szar fények mellett kenhetjük a hajunkra a telefont, és lehet fényképezőzni.

Holnap majd jól beletépünk...

(#1413) vadászcsiga válasza condy (#1410) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na ebben nem értünk egyet. 2 évig én is így gondoltam, rabul ejtett a mobilkamera, aztán pár éve elővettem a porosodó Nikon DSLR-t és tüzetesebben összehasonlítva a képeket, magasan verte tükrös gép amin tulajdonképpen nem lepődtem meg. Azota a mobil csak második.

t_a_m_a_s
Arra pont jobb a mobil, hacsak nincs egy jó drága fényerős obink.

[ Szerkesztve ]

(#1414) condy válasza vadászcsiga (#1413) üzenetére


condy
senior tag

Ezért írtam, hogy lassan. Én egy Sony alfa-t használok. Nyilván jobbak a képei, ez nem is vitás. De egy 10x15-ös fotón, nem tűnik fel a különbség. Szerintem.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1415) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#1413) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 3 fényerős fixem 160 volt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1416) tecsu válasza vadászcsiga (#1413) üzenetére


tecsu
addikt

Gyenge fények mellett éppen a nagyobb szenzorral és objektívvel hatékonyabb a fotózás.
Napfényes kompozíciónál a mobil is "megteszi".

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1417) squir válasza tecsu (#1416) üzenetére


squir
aktív tag

Csak úgy. :)

(#1418) BAti77


BAti77
aktív tag

Guten morgen! :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1419) ktg3


ktg3
őstag

Nem voltam itthon egy hétig és átpörgettem mind a 66 :DDD hozzászólást és kb. az állam leesett. Nem gyengén jót tett a két topic szétválása. Jól lehet, hogy sokkal kevesebb a post, de az órák minősége és képei :R

(#1420) Elvis351 válasza BAti77 (#1418) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Ez még meg van?
Azt hittem már eladtad.
A soron következő, rövid távú célom :K

(#1421) resool válasza ktg3 (#1419) üzenetére


resool
aktív tag

Igen, én is így érzem. Ha jól láttam, már a másik fórumon is volt, aki kezdetekben elhordott minket mindennek, de már azóta érti :) És itt szemetelni sem lehet, Police órákkal és hasonlókkal, mert itt eléggé off topik.

(#1422) BAti77 válasza Elvis351 (#1420) üzenetére


BAti77
aktív tag

Igen eladtam egy kedves topikos barátnak...ez most jött...a második ilyen órám, szintén TOP ETA-val szerelt változat... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1423) phranxinatra válasza BAti77 (#1422) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratulálok!

(#1424) Elvis351 válasza BAti77 (#1422) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Meddig szerelték ETA-val?
Az újakban már tudtommal SW200 van.

(#1425) ktg3 válasza Elvis351 (#1424) üzenetére


ktg3
őstag

2009-ig az összeset, utána vegyesen, mostanában asszem már csak sellitásat kapni. Javítsatok ha tévedek.

(#1426) resool


resool
aktív tag

Amúgy fura, hogy a cégek átálltak Sellitára, még simán kapnának ETA-t akik régebben kaptak. ETA szerződés alapján még '19-ig gyárt kívülre is ETA-t, aki váltott Sellitára az magától tette, nem azért mert kényszerítve lettek volna rá, ezzel előbb bevezetve az elkerülhetetlent.

[ Szerkesztve ]

(#1427) consono válasza resool (#1426) üzenetére


consono
nagyúr

Meg gondolom megtakarítottak egy szemmel látható pénzmennyiséget is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1428) BAti77 válasza phranxinatra (#1423) üzenetére


BAti77
aktív tag

Köszi!

Elvis351
Úgy tudom 2013-ig volt ETA, azóta Sellita van az U1-ben...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1429) resool válasza consono (#1427) üzenetére


resool
aktív tag

Biztos, meg talán az is benne lehet, hogy nem akartak vegyesen tokozni ETA-t/Sellitát, évről évre csökkenti ETA '19ig az ellátmányt.
Ami vicces, hogy minden évben fix számú szerkezetet kell gyártaniuk a szerződés szerint, de ezeket a számokat még úgy kalkulálták, hogy meg is veszik őket, jelenleg egy óriási mennyiséget el sem tudnak adni, mert nincs aki megvegye, szóval kicsit más a helyzet, mint amúgy gondolnánk. Sokáig én is azt hittem, hogy akik átálltak nem kapnának, de nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1430) condy válasza BAti77 (#1418) üzenetére


condy
senior tag

Gratulálok én is az egykori-új órához. :D

Megjegyzem SW200 tekintetében nekem is a 13 rémlik, de nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1431) BAti77 válasza condy (#1430) üzenetére


BAti77
aktív tag

Köszönöm!
Még nem tudom meddig marad...ez a modernebb forma nem teljesen az én világom, de a technikai exkluzivítása azért magával ragad...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1432) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Én meg egy ilyennel lettem boldogabb.

(#1433) bbuffy válasza Wg5113 (#1432) üzenetére


bbuffy
senior tag

Grat!
Lassan az én Omegám is megerkezik.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1434) ktg3 válasza Wg5113 (#1432) üzenetére


ktg3
őstag

Jajj, ezek az aqua terrák, mindig étvágygerjesztőek. Grat hozzá!

(#1435) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Köszönöm a gratokat. Élvezem nagyon ,hiszen az Omegák mindig a kedvenceim voltak és nem véletlenül.

(#1436) condy válasza Wg5113 (#1432) üzenetére


condy
senior tag

Itt is kalaplengetésem! :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1437) Wg5113 válasza condy (#1436) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Köszönöm és Neked is hasonló szépségeket kivánok!

(#1438) phranxinatra válasza Wg5113 (#1432) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Akkor harmadszor is gratula! :)

(#1439) Macyke82 válasza Wg5113 (#1432) üzenetére


Macyke82
tag

Nekem is volt AT-m, nagyon szép óra gratula hozzá, nem mellesleg most már arcot is tudok párosítani a névhez illetve az avatarhoz :)

(#1440) ronin s8 válasza vadászcsiga (#1413) üzenetére


ronin s8
senior tag

A mai felületeken kb. semmivel nem jobb egy tükörreflexes gép, mint egy mobil. Átaéakultak a szokások, és a fényképezési stílusok is a mobilok fejlődési irányát követik. A tükrös gépek maradnak a profiknak.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1441) Mercutio_ válasza ktg3 (#1419) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ebből mennyi az olyan óra, amit nem láttunk már a régi topicban? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1442) g0n21 válasza Mercutio_ (#1441) üzenetére


g0n21
senior tag

Sinatra dj41-e pl. :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1443) ktg3 válasza Mercutio_ (#1441) üzenetére


ktg3
őstag

Többek között a DJ igen. Nem is erről van szól. Szimplán arról, hogy számomra sokkal nagyobb az érdekes posztok aránya. Ez nyilván mindenkinek egyéni preferencia, de jó, hogy erre is van lehetőség, hogy csak ezt a topicot látom elkülönítve. Ez nem jelenti azt, hogy a másikat nem pörgetem át, csak jobban tetszik így szétválasztva a szezont a fazontól.

(#1444) Veron válasza ronin s8 (#1440) üzenetére


Veron
őstag

Ez így nem igaz.
A fejlesztések valóban elindultak a (mobilos) szokások irányába. De ettől függetlenül egy DSLR majdnem minden körülmények között veri a mobilos minőséget. Főleg, ha kevesebb a fény, esetleg a megszokott minőségű selfie képeknél egy fokkal érdekesebbet készítenél.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1445) phranxinatra válasza Veron (#1444) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mobilon majdhogynem mindegy, mivel készült a kép, amit nézel.

(#1446) vadászcsiga válasza ktg3 (#1443) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én a Mercutio féle kotekedest is szívesen látnám inkább a másikban. Fagyi is jobb helyen van ott, a gyermek megőrzőben.

[ Szerkesztve ]

(#1447) ricsik válasza ktg3 (#1443) üzenetére


ricsik
őstag

Ráadásul, akit nem érdekelnek csak a drágább, felsőbb kasztos órák, nem kell napi 200 üzenetet átpörgetni, hetente 1500-at, hátha valahol lapul egy-egy olyan, ami érdekli. Jó ez így, nem tudom hova kell ezen még rugózni ennyi idő elteltével...

(#1448) phranxinatra válasza ricsik (#1447) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azért a másik topikban is vannak gyöngyszemek. Egymilliós Seiko az egyenetlen, rosszul eldolgozott indexeivel. :D

(#1449) ricsik válasza phranxinatra (#1448) üzenetére


ricsik
őstag

1.2M :)
Láttam, a kép alapján nagyon úgy tűnik, de ekkora blamát még a Seiko sem engedhet meg magának.
Remélem csak a fények és a fényképező furcsa együttállása okozta.
Sorja ide, fények oda, limitált példányszám amoda, én egy 0-val kevesebbet lennék hajlandó kiadni érte.

De hogy legyen exclusive is. Erről mi a véleményetek? Nem vagyok oda a Tag-ért, de ez megtetszett nagyon.
Calibre 5 Day Date

[ Szerkesztve ]

(#1450) WiZARD válasza ronin s8 (#1440) üzenetére


WiZARD
addikt

Még a mobilkijelzőn nézett max 1080*1080-as instagram képeken is többnyire elsőre ránézésre meg lehet mondani melyik készült mobillal és melyik fényképezővel. Óriási a különbség továbbra is.
A picit is speciálisabb (makro, tele, kevés fény, stb) témákat ne is említsük.

Tény hogy óriásit fejlődtek a mobilok, de az elmúlt időszakban a fejlődés eléggé lelassult, szinte megáll. (pl Samsung simán ugyanazt a kamerát használja S8-ban, ami már 1 éve volt az S7-ben, többieknél is elhanyagolható a változás. Lett néhánynál extra második kamera, de ezeknek a valódi értékét nem látom, sokkal inkább marketing eszközök szerintem. Legalábbis se a Huawei féle extra feketefehér érzékelő nem tett csodát, a 7+/1+5 féle "tele" is eléggé korlátozott, és gyenge)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.