Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) tecsu válasza g0n21 (#949) üzenetére


tecsu
addikt

pl. a rádiós és a GPS órák pontosabbak, a "mezei" quartz működtetés sem pontatlanabb, ezekben pedig elemet kell cserélni két-öt évente mondjuk, vagy hatásfokát veszti a fotovoltaikus cella, de a Spring Drive-ot is el kell vinni óráshoz a tömítések miatt...
Mechanikusnak meg nem mondanám, hiszen azon felül, hogy értékállóbb akár az az előnye, hogy egy erős elektromágneses behatás vagy hőingás esetén is működik ugyebár, a quartz és a Spring Drive nem.

Számomra a Spring Drive egy hibrid óra, mindkét rendszer hibáival; mégis tetszik a japánok hozzáállása, de ez egy más téma...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#952) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Most frissült a fb szabályzat, ezentúl tiltottak az olyan beépítések, amik nem az eredeti számlapot használják, de mégis szerepel rajta a szerkezet gyártójának neve/logója. Továbbá minden hirdetésben egyértelműen fel kell tüntetni, hogy melyek az eredeti, módosítatlan alkatrészek és a leírásban szerepelnie kell egy adott szövegnek, miszerint a tokozás, az egyéb hozzáadott alkatrészek és az óra egésze nem a szerkezet gyártójának minőségi elvárásai alapján készült.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#953) WiZARD válasza fagyalllo (#952) üzenetére


WiZARD
addikt

Forrás?
Mert fent még 10 nappal ezelőtti van...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#954) fagyalllo válasza WiZARD (#953) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ja, lehet csak álmodtam? ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#955) WiZARD válasza fagyalllo (#954) üzenetére


WiZARD
addikt

Meg annak is tul szep lenne...
:(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#956) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

elolvastam az fb-n a szabályzatot, jót mosolyogtam:
"az interneten “mushroom” brandként definiált kínai csodák, [...] órákat/hirdetéseket automatikusan töröljük. Indoklás: a magas (kamu) listaár [...] sokakat képes megtéveszteni, [...] óraszerető ember szemében nem sokban különböznek a hamisítványoktól - mindkét kategória többnek akar látszani annál, ami valójában. " :U

[ Szerkesztve ]

(#957) oba válasza Sanyi.mTs (#956) üzenetére


oba
addikt

Ja, és sok rendes miyota szerkezetes kvarc óra van tiltólistán. Pl. a Daniel Wellington. Oké, én nem vennék olyan órát... de nem értem miért nem hirdetheti más... főleg, hogy elég népszerű márka.

(#958) WiZARD válasza oba (#957) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem lépjünk túl a témán, kár ragozni, befolyásunk úgysincs rá. Ha érdeklelné az illetékest akkor el tudja olvasni az eddigieket, válaszolhatott volna...

Azt javaslom, hogy akit annyira zavar az lépjen ki az FB csoportból és akkor nem látja, vagy folytassa a témát a kínai és egyéb olcsó órák topikban. (Még ha nem is olcsók, de a hamisítványok talán oda férnek bele leginkább. A DW és társai pedig már semmilyen formában nem tartozik ebbe a topikba.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#959) tecsu válasza oba (#957) üzenetére


tecsu
addikt

Mi a magyarázat, hogy az tiltólistán van, hiszen ott semmi csalás nincs?

Nekem nincsen FB-profilom, hál'Isten! :-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#960) resool válasza tecsu (#959) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem az, hogy eszméletlen sok a hamisítvány belőle és számla + doboz nélkül kevesen mondják meg összehasonlítási alap nélkül melyik az "eredeti".

(#961) Tiszteletes válasza resool (#960) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Egy létező, hivatalos NAV-os vagy NNI-s profillal be kell lépni a csoportba! A szakértő nyomozónak egy óránál nem kell, hogy tovább tartson a képek és a leírások alapján megállapítani azt, hogy történt-e törvénybe ütköző cselekmény. Majd amikor elindul az eljárás, (mert van vaj ott a fül mögött bőven) már késő lesz a csoport tulajdonos főadmin-nak és a helyetteseinek azon aggódni, hogy vajon hozzájuk, hogy és milyen formában jutnak el 60i-n keresztül. Mert sajnos (tisztelet a kivételnek igenis van!) az ilyen "őseim lemaradtak a vonatról" kaliberű elvtelen "emberek", első dolga bemártani a többieket. És utána, ha már beidéztek nagyon nehéz kimagyarázni, hogy őrnagy úr kérem, az úgy volt.... De ha ez hiányzik a bandának, majd előbb-utóbb megkaphatják.

Minden már csak üres szájtépés és kofavircsaft.

Ha 60i nem kormányközeli, akkor aránylag gyorsan le szoktak futni ezek az ügyek, még akkor is, ha nem megrendelésre, hanem valóban a hivatással és a kötelességgel összefüggésben indultak. Márpedig profilja alapján ő is csak egy átlagos senki, mint mi, minden politikai hátszél nélkül.

Szóval azért az nem igaz, hogy nem tudunk mit csinálni. Maradjunk annyiban, hogy igen... Többségében, Ti nem tudtok azon kívül, hogy egy konkrét esetben állampolgári feljelentést tesztek.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#962) tecsu válasza Tiszteletes (#961) üzenetére


tecsu
addikt

Hogy ti még mindig itt tartotok?! Jelentsd fel, ahogy írtam, kedves Máris szomszéd vagy Virág elvtárs, nekem mindegy, de most már órákról is lehetne szó itt. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#963) Tiszteletes válasza tecsu (#962) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Azt majd még eldöntöm, én ha megengeded, hogy engem mennyire zavar az oligarchák országában egy-egy ilyen kisstílű csaló.

És kicsit érdemtelennek érzem, hogy én kapom ezt a hozzászólást tőled, amikor a főfanyalgók, avatott, "nemzetközi szakvizsgákkal kitömött szakértők" már oldalak óta ezt a sz*rt rágják. Én is inkább megosztott régi-új órás élményeikről olvasnék itt, mint erről. Azért is írtam amit írtam. A "közösség ereje" és az egyéb harmatgyenge idealista szarságot be kéne már fejezni! (Esetleg, ha néhányan úgy érzik, hogy nem tudják magukban tartani..., átnevezni a topikot fürdővé.)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#964) tecsu válasza Tiszteletes (#963) üzenetére


tecsu
addikt

Nem neked szólt konkrétan, hanem a hozzászólásfolyamnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#965) fagyalllo válasza tecsu (#964) üzenetére


fagyalllo
őstag

Milyen témáról szeretnél olvasni? Írj egy listát és összedobunk neked valamelyikről egy érdekes beszélgetést, szívesen! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#966) tecsu


tecsu
addikt

Köszönöm! Nem én akarom meghatározni az adott témákat, de az előző tényleg off volt és sokak könyökén jön ki ugyebár...

Szívesen hallgatnám meg szakemberek, gyűjtők, órakedvelők véleményét adott technológiákról, szerkezetekről, anyagokról és szubjektívebb dolgokról is, mint hogy esztétika, cégek várható perspektívái vagy mi lehet éppen jó befektetés.

Ez utóbbiról, mint laikus úgy gondolom, alapvetően magas a kockázat, vagyis egy gyűjtő szenvedély és feneketlen pénztárca mellett elfogadható csak az efféle beruházás. Csakis a kézműves termék, az exluzív, limitált példányok vagy új sorozatok első darabjai talán és valószínűleg a nagy nevek esélyesebbek, de azok drágábbak is.
Egy (kövéren) milliomos, ha bevásárol VC-, PP-ekből, előfordulhat, hogy az egyik ára néhány év alatt "visszahozza" az összes árát... vagy legalábbis a riasztórendszerét. :)
A magyar Becsei Áron "Bexei" órái nagy valószínűséggel néhány évtized alatt többszörözik árukat, legalábbis a mostani példányok - szerintem.
Bár az órák iránti kereslet csökken, az exluzivitás igénye nem csökken és ott az árak is könnyebben emelkednek, mint az alsóbb szegmensekben.
Cégek esetén Richemont részvényeket érdemesebb lehet vásárolni, mint mondjuk Swatch-ot, mert kevésbé drasztikusan reagál a válságidőszakokra a diverzifikálás miatt, viszont az adott világszínvonalú szakértelem is megvan (pl. órákhoz, ékszerekhez).

Nekem a letisztultabb formák tetszenek, de nem a "minimál" és semmiképpen nem modern, futurisztikus, hanem egy klasszikus elegancia - modern megvalósításban. :)
Kronográfra meg távolságmérésre sincs szükségem, pláne merülési idő számítására - ezek számomra bazárinak tűnnek egy átlagos ember kezén, kb. ahogy az iránytűs kulcstartó. Persze különbözőek vagyunk, sokan szeretnek ilyenekkel bíbelődni és egynek a millióból tényleg szüksége is van rá. :P :D
Egy szó, mint száz, a Grand Seiko márka visszafogottabb típusai tetszenek, nem fekete aligátor szíjjal, titán, platina vagy arany tokkal, ez utóbbi a legjobb, de ahhoz fel is kell "öltözni", nem lehet mindig hordani.
Tetszene egy-egy PP vagy VC esetleg más is, de ezek egyrészt örök elérhetetlenek számomra, másrészt a japán harmóniára való törekvéssel és (talán metafizikai) tradicionális hozzáállással is szimpatizálok.
Különböző szempontok alapján preferálnám éppen a mechanikust, kvarcot, rádióst, GPS-est, vagy az érdekes Spring Drive-ot. Mindegyikre van pro és kontra, valószínűleg sznobként a mechanikust választom, választanám első komoly órámnak. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#967) squir


squir
aktív tag

(#968) resool válasza squir (#967) üzenetére


resool
aktív tag

Tegnap láttam élőben is. Nagyon jól állt, ez is mutatja mennyire keveset jelent az átmérő koronánál, 36,5es mégis tökéletesen áll a viszonylag vastag csuklódon, 38 már nagy lenne.

(#969) atilius válasza squir (#967) üzenetére


atilius
tag

Nagyon szép még mindig. Jól látom, hogy ez egy úgynevezett két részes nato szíj (már amennyiben létezik egyáltalán ilyen fogalom)?
Az enyém is éppen egy 10 dolláros ilyenen van, addig amíg nem jelenik meg ilyen jellegű szíj a Phenomenato kínálatában.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#970) squir


squir
aktív tag

Resool: köszi. Igen, itt a "méret a lényeg". :) Az Ahoi pont ezért nem tetszik: ugyan ez a design, de 3,5mm-el megnagyobbítva. Óriásinak tűnt a kezemen és valahogy nem is illik a Bauhaus stílushoz.
Majd az új Club, kiderül. ;)

Atilius: köszönöm. :) Igen, ez a szíj is kb annyiba került. Azt hiszem Trumirr, vagy valami hasonló a márkája, de majd megnézem otthon. Véletlenül futottam bele idehaza, sajnos 18mm-es méretben ritkán lehet találni jó szövet szíjat. Ez eddig elég jó minőségnek tűnik, de beszerzek majd hozzá egy gyári szövetet is előbb-utóbb a Nomos-tól. :) (most inkább próbálgatom, hogy milyen szíjak lennének jók hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#971) WiZARD válasza atilius (#969) üzenetére


WiZARD
addikt

ne állj addig féllábon ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#972) BAti77 válasza squir (#970) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nomos Club neomatik Atlantik...egész kellemes lett...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#973) resool válasza BAti77 (#972) üzenetére


resool
aktív tag


Nekem ez a Metro van tervben, de jó lenne előtte még felpróbálni, de még nincs Babóséknál.
szerk: Mea culpa: van már náluk fehérben.

[ Szerkesztve ]

(#974) ktg3 válasza resool (#973) üzenetére


ktg3
őstag

Mostanság nekem is a metro jön be leginkább, meg a zürich weltzeit nachtblau.
A metro-n hogyan cserélsz szíjat? Ugyanúgy stiftes vagy itt másképp van megoldva?

(#975) resool válasza ktg3 (#974) üzenetére


resool
aktív tag

Nekem szintén ez a kettő a kedvencem, de a Weltzeit fehérben inkább. Kár, hogy nagy és hosszú tokfüles is, és így ez együtt már elég nehezen hordható (-nak képzelem, mert még nem próbáltam).
Rendes stift megy bele ugyanúgy, ez a kiálló fém rész igazából a füle és a közepén van a stiftnek a helye, a hozzávaló Nomos szíjon van is egy segítő pöcök, amivel ki lehet könnyedén szedni.

[ Szerkesztve ]

(#976) ktg3


ktg3
őstag

Sikeres záróvizsgám alkalmából megleptem magam egy jó kis nyári órával.

[link]
[link]
[link]

Első benyomások vegyesek. Összességében tetszik. ;]

(#977) g0n21 válasza ktg3 (#976) üzenetére


g0n21
senior tag

Nagyon jo választás!!!! Gratulálok!
Irok pü-t.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#978) WiZARD válasza ktg3 (#976) üzenetére


WiZARD
addikt

Grat.

Mi nem tetszik rajta?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#979) ktg3 válasza g0n21 (#977) üzenetére


ktg3
őstag

Köszi!

(#978) WiZARD:

Inkább csak apróságok.

A lume festék felvitele a mutatókra nem a legegyenletesebb. Ez inkább az óramutatón látszik.
A lume pip-nél a zafír alatt mintha lenne bent egy nagyon kicsi kis piszok.
A percmutató nem teljesen párhuzamos a számlappal. Kicsit felfelé áll (ez zavar a leginkább).
Úgy általában a lume nem túl erős egy seikohoz képest, de ezt tudtam előre, így is vettem meg.

A szíj minősége összességében rendben van, viszont egyszerűen nem értem, hogy miért nem csavarral rögzítik a szemeket.
A bezelt még egy kcisit nehéz forgatni, 60 klikkes és még nem járatódott be. A kidolgozása pedig ilyen coinedge szó szerint. Nem olyan jó a tapadása, de könnyebb lesz tekerni ha egy kicsit bejáratódik.

A tok kidolgozása, a számlap, a színek viszont irtózatosan tetszenek. Eléggé eltatlája az általános ízlésemet. Nyárra nagyon be fog jönni ez a színvilág. Kap egy narancs vagy neonnarancs, natot vagy perlont és úgy lesz a tuti.
Pontosságot még nem mértem, valamikor úgyis megyek Hantoshoz, ott majd feldobjuk a gépre.
elvileg jó esély van arra, hogy top grade ETA van benne. Azt olvastam, hogy az utóbbi időben a Squale hozzájutott ilyne szerkezetekhez és be is szerelték őket a 50 és a 60 atmosba. Újonnan vettem így lehet, hogy ebben is az van már.

mod.: Az viszont tetszik, hogy ha minden igaz, akkor az enyém az első ilyen óra itt a topicban ;]

[ Szerkesztve ]

(#980) WiZARD válasza ktg3 (#979) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.
(Én a Squalematicokat nézegettem, de végül lebeszéltem magam róla...)

Seikohoz képest minden lume gyenge.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#981) ktg3 válasza WiZARD (#980) üzenetére


ktg3
őstag

Pedig van ott is egy-két nagyon pofás darab.
Ez tetszik a legjobban. Az a baj velük, hogy nagyobbak mint a 1521 ami nekem már kicsit nagy lenne sztem.

Hogyhogy elvetetted az ötletet?
A te óráidhoz képest nem olyan drága darabok ezek, simán megérhetne egy próbát. ráadásul igen jól tartják az árukat. Vettem volna én is használtat, de vagy alig volt, vagy kb. pár %-kal bolti ár alatt, akkor meg már megvettem az újat. Szóval ha csak kaland szinten is vágsz bele, akkor is kvázi alig kerülne pénzbe.

(#982) BAti77 válasza WiZARD (#980) üzenetére


BAti77
aktív tag

"Seikohoz képest minden lume gyenge."
A Lüm-Tec MDV technológiás megoldása nem... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#983) tecsu válasza BAti77 (#982) üzenetére


tecsu
addikt

Ennek fényével már fel lehet tölteni egy másikat. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#984) WiZARD válasza BAti77 (#982) üzenetére


WiZARD
addikt

Megnézném pár óra elteltével összehasonlítva...

(#981) ktg3: Tuna-t is alig hordom, hasonló sors várna rá. Hogy itthon mennyire lehetne eladni, az se tűnik túl biztos kérdésnek.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#985) @mriya@ válasza WiZARD (#984) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezt meg is nézhetnéd, több rétegben hordják fel a festéket, pontosan a hosszú világítási idő érdekében. :K

"The lume is super bright, charges fast and lasts a while."

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#986) WiZARD válasza @mriya@ (#985) üzenetére


WiZARD
addikt

Az a marketing szöveg. A gyakorlat, és valódi összehasonlítás jobban érdekel ;)
itt többen is a Seikot írják jobbnak.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#987) BAti77 válasza WiZARD (#986) üzenetére


BAti77
aktív tag

Volt Seiko-m (SRP777) az újabb lumibrite-al és most van Lüm-Tec...a több rétegben felvitt, titánium-dioxiddal keményített svájci C3 superluminova alapú saját festékkeverékből "épített 3D index" nem marketing, hanem egy technológiai eljárás amit a brand sajátossága...a saját tapasztalat az, hogy a Seiko a kezdeti erős fény intenzitását hamarabb elveszti, míg a Lüm a sok réteges felvitel miatt fokozatosabban adja le ezt a teljesítményét és lassabban veszti az erejét...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#988) @mriya@ válasza WiZARD (#986) üzenetére


@mriya@
őstag

Az igazság odaát van. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#989) Szulita28


Szulita28
senior tag

Szakik, van olyan - megfizethető árszinten mozgó - oszlopkerekes kronográf, ami búvár tokban van, de üveg hátlappal?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#990) resool válasza Szulita28 (#989) üzenetére


resool
aktív tag

Húha, hát ez így eléggé összetett, alapból ami olcsó és chrono az általában 7750 vagy DD, ezek nem oszlopkerekesek. Longines-nak van pár 600-900 körül, de azok amik beugranak nem búvártokosak, aztán, hogy még üveghátlap is legyen, hát most így elsőre semmi ilyesmi nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#991) Szulita28 válasza resool (#990) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nekem is ez volt a logikai sorrend :) Köszi mindenesetre!

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#992) @mriya@ válasza Szulita28 (#989) üzenetére


@mriya@
őstag

Létezik kínai oszlopkerekes (nem is rossz) üveg hátlappal, de az nem búvár. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#993) busman válasza BAti77 (#987) üzenetére


busman
addikt

Odaát nem ezt írják.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#994) fagyalllo válasza Szulita28 (#989) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vostok Europe Mriya például. Seiko NE88 werk, WR200, forgatható lünetta, üveg hátlap.
Persze ez böszme nagy és a kronó modulból semmi se látszik, mert belül van, az alapwerk és a naptár között.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#995) BAti77 válasza busman (#993) üzenetére


BAti77
aktív tag

Én meg "ideát" ezt tapasztaltam a saját óráim kapcsán...akinek meg kétségei vannak, talán vegyen mindkét brand-től órát és győződjön meg saját maga...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#996) @mriya@ válasza BAti77 (#995) üzenetére


@mriya@
őstag

:K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#997) @mriya@ válasza fagyalllo (#994) üzenetére


@mriya@
őstag

Jesszusmária, 2400 Dollár! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#998) busman válasza BAti77 (#995) üzenetére


busman
addikt

Valószínű amarra nem lesz pénzem,de ott többeknek volt mindkettő.Ez alapján írták,hogy "jobb" a Seiko.
Részemről ennyi.Nem bántásből írtam.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#999) BAti77 válasza busman (#998) üzenetére


BAti77
aktív tag

Mindkét órám (Seiko SRP777 és Lüm-Tec M63) amit itt összevetettem, nagyon erős lume-val rendelkezik és simán olvasható reggel, este lerakva. Ami látható különbség, hogy a Seiko a kezdeti nagy intenzitását hamarabb veszti, míg a Lüm fokozatosabban...szerintem ez csak a réteges luminova anyag-felvitelnek köszönhető, meg hogy a Lüm "felturbózza" a svájci C3 festéket egyedi keverékké, mert amúgy a Seiko lumibrite jobb a C3-tól...
Szóval ez csak az én saját tapasztalatom és véleményem.

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1000) fagyalllo válasza @mriya@ (#997) üzenetére


fagyalllo
őstag

Olcsóbb, itthon 500-ért meg lehet venni, pl.: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.