Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) phranxinatra válasza vinpilu (#347) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Kipróbáltam? Az én vagyok a videón! :D

(#352) Veron válasza phranxinatra (#346) üzenetére


Veron
őstag

És így született az Explorer :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#353) resool válasza Lavie (#350) üzenetére


resool
aktív tag

Tényleg szép dolog, ha eljutnak idáig, mondjuk legalább kis díszétes kerülhetett volna a szerkezetre, mert ez így elég ellentmondásos a számomra, a rotor még oké, de úgy néz ki, mint egy 50ezres alap Citizen hátulról.

[ Szerkesztve ]

(#354) fagyalllo válasza resool (#353) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez nem annual calendar, Miyota 9100 néven egy rakás olcsóbb órában is megtalálható: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#355) C0RVUS válasza resool (#353) üzenetére


C0RVUS
tag

A genfi-csíkozáson, és az aranyozott betűkön kívül mire gondolsz még?

(#356) resool válasza fagyalllo (#354) üzenetére


resool
aktív tag

Hm, így mondjuk elég fura, de legalább kevésbé ellentmondásos a hátuljával.

C0RVUS: fagyallo már írta, hogy nem igazi annual calendar, szóval így a hátulja is olyan, mint a szerkezet, de ha az lett volna, akkor az általad említetteken kívül, nemesanyagok használata, szerkezet formázás, graining (nem tudom mi a magyar megfelelője) meg még számos egyéb technika finish technika.
Vagy szimplán egy solid caseback.

[ Szerkesztve ]

(#357) Tiszteletes válasza phranxinatra (#351) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Nekem az egészből a legjobban a szürke póló odahúzós "finishelés" tetszik.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#358) phranxinatra válasza Tiszteletes (#357) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én is szoktam így. Zafír, kerámia nem karcolódik, AR meg nincs rajta, amit félteni kelljen.

(#359) phranxinatra válasza Veron (#352) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Vagy így:

(#360) WiZARD válasza phranxinatra (#358) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is így szoktam ;)
(AR se sértődött meg rajta)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#361) C0RVUS válasza resool (#356) üzenetére


C0RVUS
tag

Itt egy halomnyi mikroszkópos kép egy hasonló óráról: [link]. Nekem mindenesetre nem az ötvenezres kategória jut eszembe róla. (Bár pont a logón elég csúf az a karist. :U ) A WUS-os poszt hozzá.

(#362) Aladdin válasza phranxinatra (#358) üzenetére


Aladdin
senior tag

Régóta vannak AR-es óráim, rendszeres "pólóval üvegtörlő" vagyok, de még egy karcot sem sikerült csinálnom.
Elég masszívan rajta van az :)

(#363) resool válasza Aladdin (#362) üzenetére


resool
aktív tag

Nekem egy 10+ éves órámon kezdett el megjelenni az AR kopás, egy ideig azért bírják.

(#364) C0RVUS válasza C0RVUS (#361) üzenetére


C0RVUS
tag

Itt meg egy tízszerannyiba kerülő Zenith-ről: [link].

(#365) phranxinatra válasza Aladdin (#362) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az újak már jobban bírják, az első PO-n a réteg karcos volt és kopott, az újat makulátlanul adtam el két és fél évi használat után. De azért a para mindig bennem volt, mikor hozzáért valamihez.

(#366) resool válasza C0RVUS (#364) üzenetére


resool
aktív tag

Vannak finishelesi hibák, de szabadszemmel legalabb kinéz valahogy, persze ettől függetlenül gáz. A Citizennek egy teljesen egybefüggő szerkezete van, nincs is mit elrontani, de amúgy nem teljesen értem, ez, hogy jön ide, mindenről találsz ilyeneket. De nem is erről beszéltem, hanem arról, hogy nem is próbálták szépre csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#367) ricsik válasza phranxinatra (#365) üzenetére


ricsik
őstag

Haverom Grand Carreráján olyan karcos már az AR, hogy csak na, brutál szarul néz ki.
Bár nem óvta kellően.
Ezzel amúgy lehet mit kezdeni? Leszedni teljesen, vagy bármi egyéb?

(#368) Aladdin válasza phranxinatra (#365) üzenetére


Aladdin
senior tag

Jó, mondjuk nem árt a para, mert akkor óvatosabb az ember. Mondjuk most Nálad mindegy :)
Vettem 2005 környékén egy Fortist, nagyon szép volt az AR réteg rajta, majd amikor 3 hónaposan elvittem garis szervizbe a koronazár miatt, ami addigra szétment, no akkor a szervizben sikerült megkarcolniuk. Nem tudtam bizonyítani, csak dünnyögtem magamban :(

(#369) squir válasza C0RVUS (#364) üzenetére


squir
aktív tag

Azért belejátszik, hogy mi a célja a képek készítésének. :D
A Citizen-es fotókon is észrevehető pár ilyesmi hiba, csak nem arra fókuszált rá. Az El Primero-nál viszont igen ;) (mondjuk mindentől függetlenül nagyon gáz, néztem már ezt a posztot)

Resool arra értette, hogy üveg hátlappal kicsit odatehették volna magukat díszítésben, mondjuk egy snassz csíkozáson túl. A rotor tényleg rendben. e azért mégi csak a Signature-ról bezélünk, ne nézzen már ki úgy, mint egy 8215-ös az ebay-ről (kis túlzással)

(#370) Misi1979 válasza ricsik (#367) üzenetére


Misi1979
őstag

Leszedni..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#371) fagyalllo válasza resool (#366) üzenetére


fagyalllo
őstag

A The Citizen automatákban is ez a werk van, itt néz ki legjobban. videó

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#372) resool válasza fagyalllo (#371) üzenetére


resool
aktív tag

Ez a fele azért sokkal szebb, graining, csíkozás, kivágott felesleges részek. Viszont a rotor itt eltakarja a nem éppen túldíszített részt.

[ Szerkesztve ]

(#373) C0RVUS válasza resool (#372) üzenetére


C0RVUS
tag

Nyilván bennem van a hiba, de én még mindig nem értem, mik azok a hiányolt nagy mutatványok. Még ha többszörösébe kerülő svájcikat nézek, akkor sem. :F


Vagy az a baj, hogy nem látszik minden fogaskerék? Kivagdosni túl sokat gondolom a szerkezet felépítése miatt nem lehet a fölső hídból. Mondjuk ebből a szempontból egy ETA (Sellita) valóban szerencsésebb(?). Viszont ezeknél meg úgy látszik, azt gondolták, ennyi elég is (kábé a Citizen árában, illetve csak kicsivel fölötte):


De akkor biztos ezért is kijár egy ejnye-bejnye: :B

[ Szerkesztve ]

(#374) BAti77 válasza resool (#372) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerintem nem a szerkezet díszítettsége a lényeg a Citizennél, hanem hogy végre van olyan japán mechanikus szerkezet (család), ami a svájciakkal egyszinten tud teljesíteni ebben az ársávban...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#375) resool válasza BAti77 (#374) üzenetére


resool
aktív tag

Fagyallo mar írta, hogy ez nem egy rendes annual calendar, szóval alapból tárgytalan a dolog, csak én hittem azt a kép alapján, hogy valami komoly óráról van szó.

C0RVUS: szerintem mindegyik szebb, de ez szubjektív. De amúgy már írtam, hogy azért vártam szebbet, mert azt hittem egy komoly annual calenderról van szó, de ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#376) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

A Citizen név egyébként honnan jött? Nálam dobogós a legszarabb óramárka-nevek listáján.

(#377) BAti77 válasza resool (#375) üzenetére


BAti77
aktív tag

Senki nem írta, hogy annual...nem is ennyi lenne az ára akkor...ez egy month-day-date, 24 órás segédkörrel és járástartalék jelzővel...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#378) Sanyi.mTs válasza phranxinatra (#376) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#379) pulutodurumo válasza phranxinatra (#376) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Erős párhuzamot érzek a Volkswagennel. És ahogy linkelte Sanyi, nem véletlenül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#380) phranxinatra válasza Sanyi.mTs (#378) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Kösz. Erről beszélek. Bénán hangzik, ráadásul kirekesztő.

(#381) BAti77 válasza phranxinatra (#380) üzenetére


BAti77
aktív tag

Beszédes név, elmondja kiknek készül...ebben mi a "kirekesztő"? :F
A legtöbb márka az alapítójáról vagy valami értelmes, értelmezhető dologról kapta a nevét...persze van kivétel, pl. a Rolex... :D

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#382) phranxinatra válasza BAti77 (#381) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mert a polgárságot célozza meg, a paraszti rétegre, munkásosztályra rá se bagózik. Hát ők már szart érnek? :DDD
A Rolexet a világ legtöbb nyelvén könnyű kimondani és megjegyezni. Sok pedigrés óramárkába beletörik az ember nyelve, ha ki akarja mondani. Meg néha erősen gondolkodtató, hogyan is kell leírni az adott óragyártót helyesen. A Citizennel ilyen szempontból nincs gond, neki egyszerűen csak bugyuta a neve.
Egyébként a Rolexnek még a nevéről is legendák vannak. Ahhoz nem kell nagy fantázia, hogy valaki saját magáról nevezzen el egy céget. Van, amikor jól hangzó brand lesz belőle, pl. Patek vagy Mercedes, és van, amikor kevésbé jól hangzó, pl. Horváth Rudolf.

[ Szerkesztve ]

(#383) C0RVUS válasza phranxinatra (#382) üzenetére


C0RVUS
tag

"Mert a polgárságot célozza meg, a paraszti rétegre, munkásosztályra rá se bagózik."

Nekik ott a Campanola.

(#384) phranxinatra válasza C0RVUS (#383) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az valami testékszer márka?

(#385) ronin s8 válasza C0RVUS (#383) üzenetére


ronin s8
senior tag

Meg a Lambo traktor...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#386) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Tudom hogy vótmá' de talán idefér. Időnként előkotrom a könyvjelzők mélyéről, és gyönyörködöm picit...

Holnap majd jól beletépünk...

(#387) Skimaster válasza t_a_m_a_s (#386) üzenetére


Skimaster
senior tag

Wow,ezek komoly dolgok!A LOT 200 Vacheron nekem a befutó,szeretem a 2 körös kronókat!

(#388) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Borealis-éknál már kapható 20mm-es méretben is gumiszíj: [link]
(eddig csak 22mm és 24mm-es volt!)

(#389) g0n21 válasza phranxinatra (#382) üzenetére


g0n21
senior tag

De azt tudod, ugye, hogy a Rolex nem jelent konkrétan semmit, csak az volt a lényeg h könnyen kiejtheto legyen minden nyelven.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#390) resool válasza g0n21 (#389) üzenetére


resool
aktív tag

Vannak elméletek, hogy melyik két szóból lett, de ezeket senki sem tudta megerősíteni/cáfolni.
"horlogerie exquise" - “hoROLogical EXcellence”

(#391) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha nem idevaló a kérdés, de Junghans Meister Chronoscope órához hol tudok eredeti bőr óraszíjat venni (konyakszínűt)?
Már feltúrtam az internetet, de nem igazán találtam jó forrást...

Előre is köszi!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#392) phranxinatra válasza g0n21 (#389) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ahogy resool is írja, vannak teóriák. Roi d'excellence is egy magyarázat. Ezért írtam, hogy már a nevét is legendák övezik. :) Az sem véleleltlen, hogy 5 betűből áll...

(#393) resool válasza Brumi (#391) üzenetére


resool
aktív tag

Sajnos ilyet nem tudok, de miért ragaszkodsz saját márkás bőrszíjhoz? Más nem lenne jó?

(#394) g0n21 válasza phranxinatra (#392) üzenetére


g0n21
senior tag

És ez miert bűvös? Mert ennyi ujjunk van?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#395) phranxinatra válasza g0n21 (#394) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem, a szimmetria miatt.

(#396) oba válasza phranxinatra (#395) üzenetére


oba
addikt

Cit i zen
Om e ga
Se i ko

Ésatöbbi :)

[ Szerkesztve ]

(#397) bucsher válasza oba (#396) üzenetére


bucsher
őstag

Or IE nt :DD
Fo RT is

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#398) squir válasza Brumi (#391) üzenetére


squir
aktív tag

Ha gyári kell, akkor csak ebay, vagy megkeresed az egyik hazai forgalmazót. Viszont arra készülj fel, hogy irreálisan drága lesz!
Hirsch szíjakat tudom javasolni, vagy keresd meg az FB-n a SniperStraps oldalát és csináltatsz magadnak egyet. Olcsóbb és gyakran jobb minőségű is, mint a gyári.
Ha van gyári csatvéged, azt pedig gyakorlatilag bármelyik megoldásra rá tudod aplikálni.

(#399) g0n21 válasza phranxinatra (#395) üzenetére


g0n21
senior tag

Patek Philippe, Vacheron Constantin, Zsézsé lö kuthr... :D :D

Pedig ezektől is feláll... :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#400) Tulku válasza g0n21 (#399) üzenetére


Tulku
veterán

Én "zsögié lö kultr" -nak ismerem...nem baj ha az "r" kissé raccsol :)

A nevekhez egyébként:

Az öt betűben van valami....

Rolex
Omega
Seiko

(Kiejtésileg a Brequet is...)

Ugye mennyire ismertek? Nem hiába sokkal ismertebb a Seiko mint a Citizen...bár persze tech-ben is jóval előbb járnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.