Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Misi1979 válasza Tulku (#400) üzenetére


Misi1979
őstag

Sőt, sokan Zsázsé löküty-nek mondják:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#402) resool


resool
aktív tag

(#403) g0n21 válasza Tulku (#400) üzenetére


g0n21
senior tag

Zsögiének még nem hallottam, a raccsolás pedig ott vana thr-ben.

Én a JLC csatornáján levő videókból néztem (hallgattam) ki, val'szeg a marketingosztály csak olyat hagy jóvá ott svájcban, ami valid.

Resool, pont ezt akartam linkelni, imádom azt a videót.

Misi, vagy Jégernek.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#404) Tulku válasza g0n21 (#403) üzenetére


Tulku
veterán

Jéger a legjobb... :D

(#405) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Mondják Zsözsének, meg zségernek is, de pl. a google translate jégernek ejti. Pont erről beszéltem, a nyelvtörős márkaneveknél. A Rolex kiejtésével nincs ennyi gond (se az Omegával, se a Seikoval).

(#406) WiZARD válasza phranxinatra (#405) üzenetére


WiZARD
addikt

Van aki tényleg azért vesz vagy nem vesz meg 1 órát, mert nem biztos a kiejtésben?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#407) phranxinatra válasza WiZARD (#406) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem hiszem.

(#408) Tulku válasza WiZARD (#406) üzenetére


Tulku
veterán

kultúrsznob...

esetleg előtte elmegy szakemberhez...

(#409) ronin s8 válasza resool (#402) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hivatalos sajtó videókon bennfentesek párszor "zsézsá"-nak ejtik. "zsézsá-lö-kutr" Az á-t elharapják.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#410) gprspeter


gprspeter
senior tag

Kecses...
A nagyítót lehagyhatták volna.

(#411) C0RVUS válasza gprspeter (#410) üzenetére


C0RVUS
tag

Hű, ez nagyonszíp! Még kukkerral együtt is. Halálos döfés a vintédzskedvelők szivébe. :B

(#412) @mriya@ válasza C0RVUS (#411) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem elég jellegtelennek tűnik, de szerencsére ízlések és pofonok........................ :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#413) C0RVUS válasza @mriya@ (#412) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát az tény, hogy nem üvölt róla az a 9600 svájcifrank...

(#414) g0n21 válasza C0RVUS (#413) üzenetére


g0n21
senior tag

Egy fotón.
Én fogtam ma egy Luminor Due-t. Eddig semmilyen vágyam nem volt irányukba, és képen sem voltak túl meggyőzőek, de élőben... durva.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#415) phranxinatra válasza @mriya@ (#412) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Dettó.

(#416) Tulku


Tulku
veterán

Én általában szeretem a minimál vintage órákat (főleg a lünettás búvárokat) de ez szerintem is jellegtelen...nekem valahogy nem áll össze...ettől függetlenül valóban elkaphat egeseket a gépszíj...

(#417) BAti77 válasza gprspeter (#410) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az eredetije szerintem szebb volt...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#418) Tulku válasza BAti77 (#417) üzenetére


Tulku
veterán

Igen

(#419) Skimaster válasza g0n21 (#414) üzenetére


Skimaster
senior tag

Irigykedem kicsit. Ez a Panerai világában a legvékonyabb tok,nem régi modell,nem túl olcsó.Használt v új volt?

(#420) Brumi válasza squir (#398) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Köszi, azt tudom, hogy 30k körül van, csak gondoltam van valami titkos forrás, ahonnan van egy kicsit jobb áron eredeti. Természetesen van csatvégem, mert a mostanit cserélném le, ami gyárilag az órán volt, sajnos a nap használattól eléggé szétment már (az egyik bújtató le is szakadt, a másik meg kinyúlt).
Mondjuk ha 1,5 év alatt szétmegy, akkor lehet, hogy jobban járok valami másik márkával. Hirsch márkát láttam több netes oldalon is, akkor keresek valami színazonos darabot.

Még egyszer köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#421) Sanyi.mTs válasza Brumi (#420) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Kb. ennyit bírnak a bőrszíjjak napi használatban, 1-2 év.

(#422) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Már megint a Rolex.

(#423) squir


squir
aktív tag

A mai nap eredménye ;) ha már a másik topicban úgy is szóba került a bauhaus, illetve a minimalista stílus. :)

Nomos Tangente Sport

(#424) resool válasza Brumi (#420) üzenetére


resool
aktív tag

Colarebet tudnám ajánlani neked Hirsch helyett.[link]

Squir: itt is grat mégegyszer, jó kis óra :)

[ Szerkesztve ]

(#425) phranxinatra válasza squir (#423) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratula itt is, itt legalább lehet normálisan látni a fényképet! :D

(#426) ktg3 válasza squir (#423) üzenetére


ktg3
őstag

Az bitang :C
Sok boldogságot!

(#427) squir


squir
aktív tag

Köszi mindenkinek, tényleg eszméletlen jó darab. ;)
Zafír, 10 ATM, lumés mutatók és indexek, in-house Alpha caliber, 36,5mm korona nélkül. :K

phranxinatra: na ja, az Iphone amúgy sem a fotózás bajnoka és a borongós időben az irodai neon külön jót tett a fénykép minőségének! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#428) alphaville válasza squir (#423) üzenetére


alphaville
aktív tag

"Átlátogattam", megérte. A bauhaus zsinórmértéke e Nomos. Grat!

(#429) squir válasza alphaville (#428) üzenetére


squir
aktív tag

Én is "csámborgok" mindenfele. :DDD
Köszönöm, évekig szemeztem velük, most totál véletlenül egy nap alatt összejött. ;)
Én lenni boldog. :D

(#430) Veron válasza squir (#423) üzenetére


Veron
őstag

Grat hozzá!
Meglepően hosszú tokfüle van, mekkora a L2L távolság?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#431) C0RVUS válasza squir (#423) üzenetére


C0RVUS
tag

Nagyon szépike! Sok örömet hozzá!
Negyvenes? Vagy nagyobb?

(#432) g0n21 válasza Skimaster (#419) üzenetére


g0n21
senior tag

Használt volt. De hamarosan olvashatod róla a tesztet az ablogtowatch.com-on.
Tényleg nagyon vékony, és ez tényleg jól néz ki. A mikrorotor pedig.... :DD

(#431) C0RVUS
36,5mm

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#433) squir válasza Veron (#430) üzenetére


squir
aktív tag

Köszönöm. :)
Nem rövid, fülekkel együtt a hossza 47mm. ;) De jól áll neki! :D

Corvus: számszerűleg nem nagy, korona nélkül 36,5mm az átmérő. :K De nem néz ki egyáltalán kicsinek, sőt! :N (18-as csuklóm van)

(#434) phranxinatra válasza g0n21 (#432) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem túl nagy a 45 mm?

(#435) Tulku válasza squir (#433) üzenetére


Tulku
veterán

Grat....nagyon szép óra!

(#436) ronin s8 válasza squir (#423) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szép óra, gratulálok! :R
(Most már csak egy hozzá illő szíj kellene... :DD )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#437) squir válasza ronin s8 (#436) üzenetére


squir
aktív tag

Köszi. ;)
Pedig meglepően jó a minősége a gyári szíjakat ismerve!
De mondjuk nekem sem tetszik rajta, úgyhogy kap másikat. :K Csak még nem tudom mit. Bőrszíjon kívül nem igazán illene más egy ilyen órához....

(#438) ricsik válasza squir (#437) üzenetére


ricsik
őstag

Egy csíp nátót rá, ha kérhetem. :) Grat szép óra.

(#439) C0RVUS válasza squir (#433) üzenetére


C0RVUS
tag

Aztán néztem, hogy ebből a típusból nincs is nagyobb. Érdekes, ezek szerint egy 38-as, pláne egy 40-es ebből a stílusból már határozottan óriásinak hathat. Pedig ahogy nézem, ráadásul elég szélescsontú a csuklód.
Mondjuk biztos a fotó is torzít némileg.

Ja: perlon?

[ Szerkesztve ]

(#440) resool válasza C0RVUS (#439) üzenetére


resool
aktív tag

Ludwigból, Tangenteből (sima) és Tangomatból van 38as, ugyanezzel a tokformával.
Tangomat GMT 40-es. Ahoiból is 40-es.
De ezekből tényleg nagynak számítanak ezek a 38-40es méretek.

(#441) oba válasza squir (#437) üzenetére


oba
addikt

Teljesen jól mutatna rajta egy minőségi nato, szerintem. Én a timefactors de-luxe szíjait csak ajánlani tudom. Én kettőt is vettem az skx -emre: [link]
Persze neked valami szolíd szín kéne, nem ilyen mintás. A raf kialakítást is nagyon tudom ajánlani, kevésbé lesz tőle "bulky" az óra.
Timefactors Itt találsz "pillangó" csatos natokat is, esetleg azok is érdekesek lehetnek. Ja és a nato mellé simán vehetsz valami bőrt is, aztán néha cserélgeted :)

[ Szerkesztve ]

(#442) g0n21 válasza phranxinatra (#434) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem, mert ugye nincsenek túllógó tokfülek.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#443) squir válasza C0RVUS (#439) üzenetére


squir
aktív tag

Bauhaus stílusban nem nagyon fogsz találni nagyobb méretet. Pl ha csak a leghíresebbet nézzük, a 38mm-es Junghans Max Bill még éppen hogy csak-csak, de a többinél már képen is látszódik, hogy el vannak tolódva az arányok (többé-kevésbé) és a gyártók csak a mostani divat miatt növelték meg a méreteket. Élőben pláne észrevehető.
Széles (viszonylag) a csuklóm (18cm kerület), de a fotó nem torzít. :N Így áll rajta. A pontos méret 36,5mm korona nélkül, a tokfülek pedig hosszúak (még ha nem is úgy néz ki), a fülekkel együtt 47mm a teljes hossz. Hozzájön a keskeny ráma, a szűk szíjméret és a nagy számlap a letisztult "mintázatával" és máris nem tűnik kicsinek. Ebből nem is kell nagyobb. ;)
A perlon nem rosz ötlet, még úgy sem volt olyan szíjam. Lehet kipróbálom. :)

Oba: köszi a tippet, de annyira most nem játszik. Jól néznek ki, de a Nomos-nak 18mm-es a fültávja, olyanból pedig elég kevés van (RAF pont nincs is).
Mondjuk attól még valami frankó nato szóba jöhet, vagányan néz ki vele! Mondjuk a kékített mutatók miatt valami sötétkék egyszínű, vagy a kék megbolondítva valami keskeny más színű csíkkal...
Majd körülnézek. :K

(#444) ktg3 válasza squir (#443) üzenetére


ktg3
őstag

Max Bill chrono 40-es.

Nato kicsit favágó ezekhez a bauhaus stílusú órákhoz. Ha már szövet, akkor a perlon jobban áll nekik.

[ Szerkesztve ]

(#445) squir válasza ktg3 (#444) üzenetére


squir
aktív tag

Tudom, hogy 40-es, de ott azért más a számlap is. Több mutató, segédkörök, alapból "zsúfoltabb", mint egy három mutatós. A chrono meg nem nézne ki jól kicsiben (szerintem). :)

Perlon szíjat idehaza lehet valahol szerezni?

(#446) oba válasza ktg3 (#444) üzenetére


oba
addikt

Egyik sem szövet, de ha lehet ilyet mondani akkor a nato sokkal "szövetebb" mint a perlon, persze nem kinézetre hanem érzetre.

squir: Én ettől az eladótól vettem az eulit perlon szíjamat ebayen: [link] Németből jön, hamar itt van.

Nekem picit csalódás... sokkal durvább anyag mint egy nato.

[ Szerkesztve ]

(#447) resool válasza squir (#445) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem amúgy rendelj hozzá egy eredeti Nomos szíjat, ők normális áron adják a saját márkás szíjaikat.
[velúr is és a shell cordovan is nagyon jó]

oba: mindegyik perlon az. Ezek közül az Eulit még a jók közé tartozik, meg hát ez is csak 4000 Ft, ahhoz képest bőven elfogadható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#448) squir


squir
aktív tag

Köszi a tippeket!
Meggondolom még, az ebay-es eladónál van is méretben-színben amilyen kéne. Meglátom.

Most egy ilyen szürke Hirsch Duke van kéznél itthon, vélemény, ezzel milyen lenne?!

(#449) resool válasza squir (#448) üzenetére


resool
aktív tag

Lehet kinézetre okés, de ezek az alligator utánzat szíjak elég dressesek, a sport verziós Tangente szerintem más stílus.

(#450) pulutodurumo válasza squir (#448) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Galamb szürke vagy "navy blue" perlon szerintem is tuti lenne hozzá.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.