Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1633) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:D

(#1652) @mriya@ válasza @mriya@ (#1644) üzenetére


@mriya@
őstag

nekem ez jobban tetszik, mint egy dekorált 7750-es. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1653) Macyke82 válasza @mriya@ (#1652) üzenetére


Macyke82
tag

Aki kicsit is "gépész" szemmel nézi az óra műszaki tartalmát az jobban kedveli a mechanikus szerkezetek finomságát a mozgó alkatrészek ahogy teszik a dolgukat, villamos oldalról perzse lehet érdekes az elemes szerkezet is, én mondjuk előbbibe tartozom.
A másodperc mutató ugráló járását nézegetni amikor az órámra pillantok, például már fura lenne már számomra.
(Tudom, pont a mellékelt szerkezet UHF-es és "folyik" az mp mutató, de az esetek legnagyobb többségében nem ez a szerkezet a jellemző).

(#1654) @mriya@ válasza Macyke82 (#1653) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem mondom, hogy néhány mechanikus szerkezet nem nyűgöz le, de a kvarcórákban a precizitás, a fejlődés az, ami "bejön". (autóknál maradok tisztelettel a szívódízeleknél, ott bizony az elektronyosság nem győzött meg, bár ez a jövő)

Mikor elkezdtem az órabuzulást, olyan elképzelésem volt, hogy egy orosz kézihúzós+svájci automata-japán napelemes-rádiós órával átölelem a gyűjtemény fogalmát.
A háromból csak a középső az, ami jelenleg nincs a birtokomban (volt legalább 20 darab).
Lehet, hogy már nem is lesz. :N

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1655) consono válasza @mriya@ (#1654) üzenetére


consono
nagyúr

Én fordítva vagyok, nekem a mechanikus órák a gyengéim, szeretem csak nézni is a szerkezetet, ahogy mozog (végül is eredendően gépész vagyok, vagy mi). Kocsiban viszont már alig várom, hogy normalizálódjon a villanyosok ára :) Pár éve hibridezek, az változtatott meg...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1656) Veron válasza @mriya@ (#1654) üzenetére


Veron
őstag

én az orosz kézihúzós-svájci kvarc (az ára miatt)-japán auto vonallal akartam megoldani a gyűjteményt. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1657) @mriya@ válasza Veron (#1656) üzenetére


@mriya@
őstag

Én időrendben is gondolkoztam, és nekem az automata az svájci. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1658) Veron válasza @mriya@ (#1657) üzenetére


Veron
őstag

Nekem is, de az anyagi, racionális megfontolások győztek. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1659) @mriya@ válasza Veron (#1658) üzenetére


@mriya@
őstag

Na, nem valami csúcsospitére gondoltam, hanem egy Steinhart félére, mivel a Submariner fazon a kedvencem. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1660) squir válasza Veron (#1658) üzenetére


squir
aktív tag

Én kezdek visszatérni a jó pár évvel ezelőtti mániámhoz: újra a német-vonal a kedvenc.😉

(#1661) Veron válasza squir (#1660) üzenetére


Veron
őstag

Egy Nomos nekem is tetszene, így abszolút megértem ezt a vonalat. Egyszer beszerzek majd én is egyet, de jelenleg nem vagyok azon az érettségi szintén. Most megvettem életem legdrágább darabját, egy 6R15 képében. De még azt is túlságosan féltem. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1662) resool válasza Veron (#1661) üzenetére


resool
aktív tag

En is nagyon szeretem a Nomost, most egyelore meg varom, hogy kihozzak a nekem minden szempontbol megfelelo modellt. (Neomatik, 37-38 mm, nem tul hosszu tokfulekkel), de ilyen meg nincs.

(#1663) @mriya@ válasza Veron (#1658) üzenetére


@mriya@
őstag

Úgy néz ki, japán automata lesz a harmadik órám, és ez már így is marad egy ideig. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1664) Veron válasza resool (#1662) üzenetére


Veron
őstag

Ha már itt tartunk, én pedig szeretném, ha a Tudor BB36 inkább BB38 lenne, de a L2L táv maradna 45 mm. No meg az ára is lehetne 2/3-a.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1665) squir válasza Veron (#1661) üzenetére


squir
aktív tag

Az IWC-ből csúnyán kiábrándultam😡 a Lange, vagy Glashütte Originál túl erős árban. Így elsősorban Nomos, Sinn, Damasko. Ha kicsit "lejjebb" nézem akkor Mühle és Union, de ezek külsőre nem nagyon jönnek be, belsőre pedig a nyomába sem érnek az előbbieknek!🙂

(#1666) Szulita28


Szulita28
senior tag

Szakik, 1974-hez köthető órákat tudtok mondani? Nem 74ben gyártottra gondolok, hanem mint pl. az Eterna Kontiki 1973 Heritage, ami 1973-mal van ugye kapcsolatban.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1667) Deskdiver válasza Szulita28 (#1666) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Hasonlóan nevesítve sajnos nem tudok, de ha ez segít valamennyit akkor adták ki a Heuer Silvestone-t és az [Omega Marine Chronometer-t]. Tudom a második elég furi ,de "kvarc váság vót". :) Talán érdekes lehet: [1974-es Omega katalógus] Bonuszként a CASIOTRON is abban az évben jelent meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#1668) fagyalllo válasza Szulita28 (#1666) üzenetére


fagyalllo
őstag

73-74 fordulóján volt a Skylab 4 küldetés, valami Seiko is volt az egyik fazonnál.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1669) Deskdiver válasza fagyalllo (#1668) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Gene Kranz igazgató egy Seikot viselt (6119-8460) az irányító teremben amikor az Apollo 11 landolt. Az Apollo 13-nál is rajta volt. Ed Harris játszotta őt az Apollo 13 filmben.

(#1670) vadászcsiga válasza Szulita28 (#1666) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy on is legyen (bár Deskdiveré is az), a '74-es Bond film, az Aranypisztolyos férfi - Rolex 5513

[ Szerkesztve ]

(#1671) Skimaster


Skimaster
senior tag

Tegnap esti teraszon fröccsözés közben készült,barátom órája....nem vagyok arany párti,de ez az óra csodás élőben....és amit sokan nem hisznek,akik még nem láttak Rolexet kézben tartva,hogy a minőség annyira süt róla,hogy az beszédes....az arany acél kombinációja aránya is tökéletes....
Bocs hogy fejen áll :

(#1672) @mriya@ válasza Skimaster (#1671) üzenetére


@mriya@
őstag

Teljesen jogos, talán a legszebb Rolex (szerintem is). :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1673) Szulita28


Szulita28
senior tag

Köszönöm!

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1674) terra052 válasza fagyalllo (#1668) üzenetére


terra052
őstag

Pogue-ra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#1675) Rihy válasza @mriya@ (#1672) üzenetére


Rihy
újonc

nem vagyok nagy rolex fan, de ha már rolex, akkor nekem az arany számlapos Ref.16613T

(#1676) fagyalllo válasza terra052 (#1674) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nyilván.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1677) vadászcsiga válasza Skimaster (#1671) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lehet hogy az aranyat mint nemesfemet látod minőségnek?

(#1678) Skimaster válasza vadászcsiga (#1677) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem. Egyben ahogy van. Te már biztos fogtál a kezedben Rolexet,szerintem ez egy sima acél verzióra is igaz. Ott a te órád,ami nagy kedvencünk,szép,minőségi,de sajnos kézben tartva egyszerre egy Submarinerrel látható,tapintható a különbség. Nem szoktam egy-egy márkát szopkodni,de tényleg más egy kicsit ebben az árkategóriában.

(#1679) Macyke82


Macyke82
tag

Egyetértek Skimaster topiktárssal, volt szerencsém birtokolni több Omega-t (SMP, AT) illetve volt már Rolexem is (OP) ráadásul volt a csuklómon SUB es GMT (Batman) és ezek összevetésben számomra nem lehet kérdés, hogy a Rolex magasabb minőségi szintet képvisel. Nem hangulatkeltésnek és vitaindítónak szántom sőt nem is muszáj egyetérteni vele. Egy a lényeg mind a két gyártó remek órákat készít.

[ Szerkesztve ]

(#1680) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Dupla áron legyen is jobb az érzet, es az összeszerelés.

Skimaster
Nem értem az összehasonlítást.
:F

(#1681) 5-ös kezelő válasza Macyke82 (#1679) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Csak volt OP, vagy még megvan? Nemrég gyönyörködtünk még benne.

(#1682) Macyke82 válasza 5-ös kezelő (#1681) üzenetére


Macyke82
tag

Nemesebb cél érdekében meg kellett váljak tőle, amit egy percig sem bánok.
Jelen pillanatban vannak fontosabb prioritások, de ismét eljön majd az idő mikor abbéli gondolataimat, hogy de jó lenne egy szép és igazán szuper óra, reálisan afelé irányíthatom, hogy ténylegesen vegyek is egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#1683) 5-ös kezelő válasza Macyke82 (#1682) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

FB-n láttam ugyanolyat hirdetni, egyből arra gondoltam, h csak nem te, de elhessegettem a gondolatot.
Mai napig ez a fazon tetszik legjobban a Rollerek közül, meg a Milgauss. Majd egyszer. :)

(#1684) alphaville válasza Skimaster (#1678) üzenetére


alphaville
aktív tag

Valóban sikít a Submarinerről a minőség, vagy minőségérzet, mindegy is. Nem tudom hogyan csinálják, de esetemben nem a márka, nem a típus iránti fanatizmus teszi. Egyszerűen azért, mert nem tetszik a Sub. És mégis...

(#1685) Macyke82 válasza 5-ös kezelő (#1683) üzenetére


Macyke82
tag

Pedig legelőször én hirdettem :)

(#1686) Skimaster válasza vadászcsiga (#1680) üzenetére


Skimaster
senior tag

Csak példa volt,mert a te órád sokmindenki ismeri,milyen minőséget képvisel,volt itt több embernek.

(#1687) 5-ös kezelő válasza Macyke82 (#1685) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem nem lesz addig, amíg a tok alakjával nem sikerül megbarátkoznom. Valószínűleg, mert az ördög incselkedik a gyarló emberrel. :)

(#1688) phranxinatra válasza 5-ös kezelő (#1687) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

SubC-t vegyél! Annál kontrasztosabb számlap-mutató kombót nem fogsz találni.

(#1689) resool


resool
aktív tag

(#1690) ricsik válasza resool (#1689) üzenetére


ricsik
őstag

Nagyon cseles, de attól még hogy nem sárga, tudjuk mi ez :D
Szép!

(#1691) vadászcsiga válasza alphaville (#1684) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak ugyebár meg kell különböztetni régi rolit az ujtol. Ezt a képen pl kíváncsi lennék hányan választanák egy smp-vel szemben?

Ha már Skimaster peldaja, a 16610 ami pariban lehet, és 1,5millio Ft használtan! Kézbe fogva egyáltalán nem sikit róla a minőség. Gagyi lemez csat, szemben az smp búvárhosszabbítós, amolyan van benne anyag szerű csatjaval ami azóta is egyfajta etalon. Ez a sub a képen egy évvel korábban készült mint az első Blake de a Roli még 10 évig ezt a csatot használta!

Nézzük meg a tokfül és a vegszem illeszkedeset, illetve a végtelenül egyszerű, polirt a tokfül felső részén.

A 2 milliós twotone, illetve subc már egy másik fejezet, ott elhiszem a minőségi érzést, de ahogy írtam annyiért már legyen is.

Skimaster
Kíváncsi lennék inkabb a panerai és a tt osszehasonlitasara.

[ Szerkesztve ]

(#1692) resool válasza vadászcsiga (#1691) üzenetére


resool
aktív tag

En barmikor a Rolit valasztanam.

(#1693) vadászcsiga válasza resool (#1692) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Még kis izzadás és kijön egy subc, illetve nem is kell sokat hiszen most is van egy nodate subc 1,6 körül.
Úgy is? ;)

Amúgy Skimaster sántító példájára akartam felhívni a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#1694) resool válasza vadászcsiga (#1693) üzenetére


resool
aktív tag

Ennek a toknak is megvan a maga szepsege a mai Subbal szemben.

(#1695) Skimaster válasza vadászcsiga (#1691) üzenetére


Skimaster
senior tag

Kötekedésnek vetted,vagy hogy le akarom szólni az órád,de ez nem erről szólt,mert én vagyok az egyik legnagyobb Blake fan,feelsleges személyesre venni. A Panerai azért sokkal közelebb van a Rolexhez,mint a Blake.

(#1696) vadászcsiga válasza Skimaster (#1695) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem, inkább szakmaiatlannak.

(#1697) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1691) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Egy NOS, fóliás 16610 drágább, mint egy 116610LN.

(#1698) vadászcsiga válasza phranxinatra (#1697) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy nos fóliás Blake sem lehet olcsó. Ezt így hülyeség nézni.

[ Szerkesztve ]

(#1699) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekem a Panerai ami nagyon átfordult negativba.
Messziről, képről tetszett, de sose votlam benne biztos. Ezért is vettem meg, ki akartam próbálni.
Pár nap után az volt a véleményem, hogy nem jön be, de még próbáltam hátha változik.
Változott, és csak rosszabb lett, 2 hete nem is vettem elő, már nem is nagyon fogom, max amíg lefotózom a hirdetéshez.

Összhatásra a Steinhartommal, vagy Seikommal tenném egy szintre. Csalódás nekem, napról napra unalmasabbnak, egyszerűbbnek (a szó negatív értelmében) látom/láttam a Panerait.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1700) phranxinatra válasza vadászcsiga (#1698) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tudom, csak mondtad, hogy a SubC árkategóriájában elvárod a minőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.