Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Mercutio_ válasza condy (#1558) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már karlengetünk kézemelgetés és móka:
Nyújtsák fel a bal kezüket, akik újonnan vették az exkluzív órá(ika)t*, és a jobbat akik életkörülményei és anyagi helyzete arányban van az órá(i) értékével ;]

* vintage nyilván nem kell, hogy az legyen

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1602) atilius válasza WiZARD (#1600) üzenetére


atilius
tag

Ok. Köszi! Valamikor jövő hónap elejére kellene, szóval mondom, hogy adja le a rendelést jövő héten aztán megjön amikor megjön.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1603) BAti77 válasza V-I-D-A (#1599) üzenetére


BAti77
aktív tag

A véleményem azóta se változott: az ilyen ISOfrane jellegű kaucsukokból a legjobb választás. Tartós használatban is bizonyított nálam, strapabíró és kényelmes viselet... :K

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#1604) phranxinatra válasza Mercutio_ (#1601) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mi számít exkluzív órának?

(#1605) fagyalllo válasza phranxinatra (#1604) üzenetére


fagyalllo
őstag

A gazdáik ilyenek: Zártkörű közösség, amely nem fogad be tagjainak társadalmi helyzetén, rangján alulinak tartott személyeket. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1606) phranxinatra válasza fagyalllo (#1605) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"A topik neve Exkluzív órák, mely nem fog változni a jövőben sem. Ez a fogalom hamarosan meghatározásra kerül a leendő összefoglalóban, de addig is megkérünk mindenkit, hogy lehetőleg a névhez legközelebb álló órákkal kapcsolatosan ossza meg véleményét a topikban."
Akkor a definíciód mehetne is a leendő összefoglalóba. Ez alapján viszont nekem nincs exkluzív órám. :( Mondjuk a Subot sose tartottam annak, de a DJ-ből az enyém az első itthon, gondoltam, az hátha számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1607) fagyalllo válasza phranxinatra (#1606) üzenetére


fagyalllo
őstag

Fél pontot ér, lokálisan exkluzív. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1608) ricsik válasza fagyalllo (#1605) üzenetére


ricsik
őstag

Nem zárt körű, mert itt vagyok. Legjobb órám a rádiós Casio, vagy a használtan 10e-ért vett Seiko chronóm 15 évvel ezelőttről, szabadon választható melyik exkluzívabb. Ennek fényében mind társadalmi helyzetem, mind rangom jóval az általad megálmodott szint alatt van.
Érdekes módom mégsem néztek ki még innen, sőt többen szóba is álltak velem. :)
Km...

(#1609) ronin s8 válasza bbuffy (#1596) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szép óra. :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1610) ktg3 válasza Lavie (#1586) üzenetére


ktg3
őstag

Ez gyors volt. Pár napja még cska írtad, hogy a rövid távú célok között. Priviben megírod, hogy honnan és mennyiért? Én is nézelődök ilyesmi témában.

Komoly képek srácok, csak így tovább! :R :C

[ Szerkesztve ]

(#1611) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ktg3
Azt nem ő írta hanem Elvis351.

(#1612) resool válasza ricsik (#1608) üzenetére


resool
aktív tag

Ez így van... nem az embereket szűri a topik, hanem a témát.

(#1613) Nekton válasza phranxinatra (#1597) üzenetére


Nekton
aktív tag

Sziasztok!

Azért ne szaladjunk el ezen óra mellett. Mi a véleményetek az Új Bond SMP-ről? Biztos, hogy Mr. Bond ezt fogja felvenni szmokinghoz? :Y

Mit jelképez a csíkozás a szíjon, amit a videóban is osztogatnak kitűzőként? MI6 csíkozás?

Elég nagy bulit csináltak neki a videó szerint. :DD

(#1614) Nekton válasza Mercutio_ (#1601) üzenetére


Nekton
aktív tag

Most akkor ha felteszem a bal kezem, akkor van -GS-em és újonnan vettem, ha a jobb kezem is, akkor van Rolexem is, amit a bal kéz miatt újonnan vettem és meg is engedhetem magamnak mintkét márkát? Vagy most mi van? :W

Hú, de savanyú...

(#1615) resool válasza Nekton (#1613) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem katasztrófa, Majdnem 5000 euro, 2500D szerkezettel. Bár szubjektív, de még csak nem is szép.
A színek : "The chief difference is in the color scheme, with a strap and bezel that reflects the colors of the ensign of the British Royal Navy. The bezel is blue ceramic with a Liquidmetal scale, and the dial is white ceramic. "

[ Szerkesztve ]

(#1616) Nekton válasza resool (#1615) üzenetére


Nekton
aktív tag

Köszi! Egy titkosügynök Royal Navy színekben nyomul? :DD

Vajon az új 8xxx szerkezet nem fér bele ebbe a tokba? Miben különbözik egyébként a 2500d a "c"-től?

(#1617) phranxinatra válasza Nekton (#1613) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szerintem biztos, hogy nem ezt fogja felvenni a szmokinghoz. Sem sehova. Ha jól tudom, nem is forgatják még a legújabb Bond filmet, tehát 2019-nél előbb az nem fog a mozikba kerülni. Gondolom, gyengék az eladások és azon próbálnak kicsit tornázni ezzel a semmihez sem köthető kiadással. Azt is el tudom képzelni, hogy az Omega kivonul a Bond-franchiseból, de még nem járt le a szerződésük, ezért lehúznak még egy bőrt róla. Akárhogy is, ez a 007 bohóckodás a tengerészet bevonásával nekem nagyon visszás. Ahogy én látom, hagymázas, parvenü teatralitásba csomagolták a semmit. Az Omega fanok nem egy bénácska, fura, 007 logóval teleszórt Daniel Wellingtont szeretnének, hanem pl. egy korszerűsített, kardmutatós, új werkkel szerelt SMP-t.

(#1618) atilius válasza Nekton (#1613) üzenetére


atilius
tag

Felemás érzéseim vannak ezzel az órával kapcsolatban. Személy szerint szeretem a fehér számlapot. Ha az egész órát csak a fehér, illetve a kék szín jellemezné akkor egyértelműen szépnek találnám, a piros már túl sok.
A 007-es jelölések bárhol a hátlap kivételével szerintem romba döntik egy ilyen árkategóriájú óra komolyságát. A kerámia lünettában található gumi betét pedig számomra kizáró tényező, és nem csak ennél az óránál. Ezenkívül illene már a SMP-be is belerakni saját szerkezetet mert az árcédula nem passzol a 2500-ashoz.
Továbbá nem értem minek kellett már megint egy Bond óra. Eddig legalább csak akkor volt egy újabb ilyen modell ha kijött egy újabb film is egyben, most már lépten-nyomon Bond van. Ez a rengeteg limitáció pedig az egésznek pont az értelmét veszi el.
Az egész körítés pedig ami a videón látható egy kicsit felesleges és visszatetsző.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1619) resool válasza Nekton (#1616) üzenetére


resool
aktív tag

Igen, az nem ilyen vékony.
Bocs, hogy angolul, de itt egyben jól leírta Archer:
"Well you heard wrong. The first 2500 did not have a letter after it - it became the A revision when the B was released. Then the C, and finally the D. The A, B, and C have all had problems, which is why there is a D revision - if it was working well why would they make all these revisions?

None of Omegas designs exactly match what George Daniels designed, but the big difference between the C and the D is that the C is a 2 level design, and the D is a 3 level design. Actually the A, B, and C are all 2 levels designs, and these are the most problematic.

Both the 2 and 3 level designs were initially thought up by George Daniels, not Omega. In fact the "new" 3 level design is the original co-axial design. The 2 level was made by Daniels when some brands he tried to sell the co-axial to said it was too thick, so he redesigned it to the 2 level to save vertical space.

The 2500D is less prone to problems, so maybe that is where you heard it requires less maintenance. As someone pointed out, Omega claims an increased service interval with these co-axial watches, but I personally have some issues with that. Even discounting the problem movements, the escapement is just one part of a whole system inside a watch that needs attention periodically. When I get a watch in that has stopped, it's the whole movement that needs service, not just the escapement. Usually it has stopped because all the oils in the train wheels have dried up and caused the watch to bog down and stop.

So the idea that creating less friction in one specific place (even an important one like the escapement) will magically make the service interval increase by orders of magnitude is not really true. It may increase the interval slightly, but over the years Omega has backed down considerably from their initial claims.

With regards to the beat rate, versions A and B are 28,800, and version C and D are 25,200."

[ Szerkesztve ]

(#1620) atilius válasza phranxinatra (#1617) üzenetére


atilius
tag

Az biztos, hogy egy saját szerkezetes, kardmutatós, kerámia lünettás SMP sokak álma. Sajnos ezen álmok évről-évre romba dőlnek a Baselworld alkalmával.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1621) WiZARD válasza Nekton (#1616) üzenetére


WiZARD
addikt

A 8800 elvileg belefér. Idővel nyilván bele is kerül, mert azt ígérték, hogy lassan minden óra Master valami lesz, illetve nyilván eta-t se akarnak örökké.

A 2500c-ben 2 szintű a coaxial gátkerék, a d-ben 3 szintű (mint a 8500ban is)

Árazásnál vastagon fogott a ceruza, de ez szerintem szerkezettől független, 2500d-vel nincs baj, és egy 8xxx-el se érné meg sokkal jobban.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1622) phranxinatra válasza atilius (#1620) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Meg a visszatérésről az eredeti PO koncepciójához szóló álmok is.

(#1623) squir válasza atilius (#1618) üzenetére


squir
aktív tag

Egy nappal ezelőtt gyakorlatilag ugyan ezeket a kifogásokat mondtam el én is a limitált SMP-vel kapcsolatban.
De ahogyan olvasgattam, külföldi fórumokon is ezek az észrevételek szerepelnek leggyakrabban.

(#1624) Lavie


Lavie
tag

Szemből pont olyan mint Bati77 órája. De íme..

(#1625) mario1012


mario1012
tag

Hullámok, a hullámok közt. Felraktam rá a fémszíját végre, kicsit később mint szoktam, de a phenomenaton-n is nagyon szívesen viseltem. Bár csak megmutattam neki a vizet, nem vittem be, nem ellenőriztettem a tömítettségét, megfelelő órásmester hiányában a közelemben.

(#1626) Skimaster válasza vadászcsiga (#1611) üzenetére


Skimaster
senior tag

De szép...eladó?

(#1627) Nekton válasza WiZARD (#1621) üzenetére


Nekton
aktív tag

Wizard és Resool!

Köszi a leírást! Vajon vastagabb (magasabb) is lett ettől az alapszerkezet, vagy csereszabatos és suttyomban ugyanúgy átcserélgetik a nagyszerviz során, mint azt az A és B verziókkal tették?

Ettől függetlenül, mivel exkluzív óráról van szó, :K igazán beletehették volna az újabb, talán jobb szerkezetet. Meddig reszelgetik mét az ETA 289x-re épített kísérleti cuccot? :(((

Nekem az elsők között volt 2500-ás kék SMP-m. Nagyon boldog voltam vele. Így utólag, szerencsére még azelőtt eladtam, hogy felütötte volna a fejét a probléma. :DD

ui:

Az órát újonnan vettem: balkéz fel! Aztán eladtam és vettem Rolexet: Balkéz fel! Jobbkéz fel! Aztán a rolexet is eladtam: Jobbkéz le! Most van egy GS-em is: Balkéz fel! Igen, mert megérdemlem: Jobbkéz fel! Nem biztos, hogy a GS-t megtartom: Balkéz le! Ja! De újonnan vettem: Balkéz fel! Jááj! Malomkörzééés! :DD :F

(#1628) WiZARD válasza Nekton (#1627) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem cserélgetik.
A 2500c -nél a gátkeréken valami bevonattal voltak gondok, azt szerviznél cserélték, onnan kezdve problémamentes.

Imho a d verzió már messze van attól, hogy kisérletinek hívjuk.

Milyen GS? Fotót!

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1629) Nekton válasza WiZARD (#1628) üzenetére


Nekton
aktív tag

Bevonatos gátkerék? Az meg mi a szösz? Köszi!

A GS egy számotokra érdektelen HEQ/HAQ 9F62-es kvarc, viszont én rajongok az egyszerű, komplikációmentes, de HEQ/HAQ szerkentyűkért és abba az irányba fordultam :P

Képet nem teszek fel, mert szeretek anonim maradni nyilvános fórumon. :P

Mint személyes tapasztalatot azt kell, hogy mondjam, hogy a makrofotók alapján valóban elképesztő finoman készítik el a mutatókat, indexeket, számlapot a GS-eken, viszont ezt normál körülmények között egyáltalán nem lehet észrevenni. :N

A mostani GS újdonság viszont nekem is egy túlméretezett, 50-es évekbeli Doxára hajaz. Nem tetszik egyáltalán. A GS különválásról és a bazinagy rakott GRAND SEIKO felirattól is kiráz a hideg. :U

(#1630) Aladdin válasza Nekton (#1629) üzenetére


Aladdin
senior tag

Paranoia bejátszik, mi?
Nem arcképet kért Wizard, névvel, címmel, telefonszámmal, hanem csak egy képet az órádról!

(#1631) @mriya@


@mriya@
őstag

Azt a leborult szivarvégit! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1632) consono válasza @mriya@ (#1631) üzenetére


consono
nagyúr

OK, de egy kvarc szerkezeten mit nézeget az ember? Egyszer jó megcsodálni, hogy nem egy nagy műanyag tömb közepén csücsül egy 1 cm-es valami, de ennyi... Attól még persze szép.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1633) vadászcsiga válasza @mriya@ (#1631) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szép elem.

(#1634) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#1631) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Azért szép, mert nincs összehányva, mint egy óccó. Rend van benne, és fegyelem. Már az egyköves Ronda is jobban mutat, mint másik topikos társai. Megbízhatóságot, pontosságot sugall. Nekem, laikusnak legalábbis.

(#1635) Nekton válasza consono (#1632) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

Én nem szeretem az üveghátlapos órákat. Számomra egy automata szerkezet sem érdekes, pláne egy tucatszerkezet. 20 éves órabuzulásom alatt ezek kikoptak az érdeklődési körömből. Nagyon kevés olyan órával találkoztam, amire érdemes volt üveghátlapot tenni és annak arányait szépen el is találták.

A kvarc GS-ek közül is csak ez az egy limitált változat az üveghátlapos. Legalább így láthatunk ilyet is.

(#1636) WiZARD válasza vadászcsiga (#1633) üzenetére


WiZARD
addikt

inhouse ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1637) @mriya@ válasza consono (#1632) üzenetére


@mriya@
őstag

És egy automatán, vagy egy kézihúzóson mit nézegetsz?
Nekem ez az elemes jobban tetszik. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1638) WiZARD


WiZARD
addikt

Esti muszak ma is...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1639) vadászcsiga válasza Skimaster (#1626) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi. Egyelőre nem találtam meg a stílusosabb utódját, úgyhogy nem :)

(#1640) phranxinatra válasza WiZARD (#1628) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ez azért így nem igaz. Szerviz után is meg-megálltak a 2500C-k, a kétszintes gátszerkezet nem elég megbízható, nem véletlenül tértek át a háromszintesre. Én biztosan nem vennék semmit, amiben 2500D előtti verzió van.

(#1641) Skimaster válasza vadászcsiga (#1639) üzenetére


Skimaster
senior tag

Persze csak viccelek,ne is add el.Mesteri ez az óra....Tökéletes!

(#1642) consono válasza @mriya@ (#1637) üzenetére


consono
nagyúr

Ott legalább látom, hogy húz a rugó, forognak a fogaskerekek, stb. Én szeretem nézni :) Itt is érdekes lenne, de az áramot nem látom :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1643) ronin s8 válasza @mriya@ (#1631) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát pont azt nézem, hogy ilyen illesztési hézagokkal nem lehetne eladni egy Audit! :N

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1644) @mriya@ válasza consono (#1642) üzenetére


@mriya@
őstag

De legalább pontos. :C

Van, amikor egy fénykép többet mond, mint egy film. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1645) bucsher válasza WiZARD (#1636) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem is az jutott eszembe :D

In the pipe - five by five!

(#1646) WiZARD válasza phranxinatra (#1640) üzenetére


WiZARD
addikt

Wuson amit talaltam azt irjak hogy nem volt gond veluk.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1647) fagyalllo válasza phranxinatra (#1597) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1648) phranxinatra válasza WiZARD (#1646) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az index fórumon meg többen panaszkodtak anno az újabb és újabb megállásokra. Az enyémet az Orex szervizelte, és amikor eladtam, megint elkezdett lassulni. Utóéletéről nem kaptam visszajelzést. Akárhogy is nekem nem kéne 2500C. Paranoiddá tenne. A werk az egyetlen problémám a POLMLE-vel is.

(#1647) fagyalllo: Ennek a bemutatóján is peregtek a dobok? :Y

(#1649) fagyalllo válasza phranxinatra (#1648) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem is akármilyenek, hanem filippínó dabakan dobok, ez ui. nem gyári szín, hanem az ottani mesterek agyszüleménye. Tőlük származnak a pride minden színében játszó Seiko búvárok is.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1650) phranxinatra válasza fagyalllo (#1649) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

És most perlik az omegát? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.