Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Milu87 válasza g0n21 (#800) üzenetére


Milu87
csendes tag

Megfogtad a lényeget, nekem is a Sellitából van elegem. Ehhez képest egy Tudor igenis nagy előrelépés. Sajnos a Szilícium rugós fejlesztést azt nem engedte át a Tudor.Swatch groupon és a Rolex Brand aki tőkeerős. Ezekhez képest a Breitling kis cég. Fejlesztések : Co-Axial szerkezet pl lélegeztetőgépen volt sokáig, a Rolex meg s küklopszon variál :)) szóval en meg vagyok elégedve :)

(#802) ronin s8 válasza Milu87 (#798) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egész pontosan leírtad, hogy annak idején mit képviselt a Swatch... :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#803) Aladdin válasza Milu87 (#795) üzenetére


Aladdin
senior tag

En meg szivesen latnam az uj 41-es Coltban a kvarc szerkezetet :)
Nekem a 44 tul nagy...

(#804) Milu87 válasza Aladdin (#803) üzenetére


Milu87
csendes tag

Mea culpa szeretem a Breitlinget :)
Én is meglepődtem,hogy nincs belőle Quartz.
A Co-Axialnál arra gondoltam,hogy mostmár egy megbízható szerkezet elvileg a 3 mutatós Coax,de kemény tanulópénz volt. A Breitling egy ilyenbe lehet belebukna, míg az Omega a Swatch Group flagshipje így nem engedik,hogy elsüllyedjen :D

(#805) KelemenUhr válasza Milu87 (#795) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

A legszebb búvár az LLD után :B , és ebben a formában gyakorlatilag minden szempontból tökéletes - nekem: klasszikus dizájn, nem tucat werk, kerámia lünetta, zafír üveg, swiss made. És végre a helyére került a lume pötty is a lünettán, mindig kvázi fizikai fájdalmat okozott, mikor láttam az előző verziót... :D

Ez a Colt Skyracer viszont valami borzalom, ezek a Luminox krumplik jutnak róla eszembe: :B

Kicsit olyan arca ez a márkának, mint az Omega és a gumiberakásos lünettás, fekete-színes csodái. :(

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#807) oba válasza phranxinatra (#806) üzenetére


oba
addikt

Szegény Swatch -nak tavaly csak 7,7 MILLIÁRD dollár volt a nettó árbevétele... :U Elmorzsolok egy könnycseppet komolyan :) (Az hogy a grafikonon az adózott eredmény mennyi az senkit ne tévesszen meg... az már csak könyveléstechnikai dolog... _papíron_ ennyi csak az eredményük.)

(#808) ronin s8 válasza oba (#807) üzenetére


ronin s8
senior tag

És ezek a hülyék csak azért közölnek hamis eredményeket, ami csökkenti a részvényeik értékét, hogy igazad legyen...? :Y :N

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#809) squir válasza oba (#807) üzenetére


squir
aktív tag

Ha elvonatkoztatunk a számoktól, szerintem egyáltalán nem ír hülyeséget, elsősorban a "szürkeimportról".
Jóval a "listaár" alatt lehet hozzájutni elsősorban új Omega, vagy Longines, Paul Pickot, Fortis, vagy tömegével TAG modellekhez.
Elég csak szétnézni az FB csoportban... :D vagy méginkább a ch24-en.
Nem egy igazán jó tendencia...
Mondjuk VC-vel nem nagyon találkoztam eddig listaár alatt olyan sokkal és nem is gyakori. Pedig annak lehet örülnék is... ;)

(#810) squir válasza Milu87 (#795) üzenetére


squir
aktív tag

Köszi a beszámolót! :C

Az a kompozit tokos óra jó ötlet szerintem, de a dizájnon még dolgozhatnának kicsit. Igaza van KelemenUhr-nak, elég Luminox-os lett (vagy Traser, vagy...).
Nekem mondjuk tetszik a "barter" a Tudor-al, egy kiváló hárommutatóst kaptak egy kiváló chrono-ért. A Chronograph komolyabb, a hárommutatósnak meg szélesebb a piaca (és persze olcsóbb, már csak az előállítási költségeket is tekintve).
Mondjuk azt hiányolom a Breitling-től, hogy nem erősíti a quartz szerkezeteit több modellben. Az oké, hogy nincs akkora presztizse (főleg felénk) a quartz óráknak, mint a mechanikusoknak, de ugyanakkor nincs még egy olyan gyártó, aki annyira komoly szerkezettel rukkolt volna elő, mint náluk a Superquartz. Azért az egy hőkompenzált, igazi strapa-katonai, nagytudású és megbizható szerkezet. Azért az Aerospace szériával kezdve komoly eredményeket tettek le az asztalra. :K
(sajna nincs ilyenem. még. de kéne. nagyon! :B )

(#811) oba válasza squir (#809) üzenetére


oba
addikt

Arra a részre nem is reagáltam, az tényleg így van. De nyilván nem az utóbbi pár évben jelent meg a szürke-import mint olyan, hanem már nagyon-nagyon régóta létezik, tehát a hatására fel lehet készülni. Szerintem ebben a mondatban benne van a lényeg: "Amikor csökken a kereslet és nehezebben lehet eladni az órákat, akkor a gyártó nem engedi a kiskereskedőnek, hogy túl sokat csökkentsen az árakon, ennek oka a márka presztízsének megtartása. Többek között egyébként ez vezeti a kiskereskedőket a szürkepiacra."

Ronin S8: volt már rá példa, amikor egy cég ilyet csinált, mármint, hogy direkt hamisított adózott eredmény értéket (vagyis pontosabban adózás előttit, hogy kevesebb legyen a fizetendő adó). Azt nem vitatom, hogy csökkenőben van az eredményük... de nem hiszem, hogy maga az az érték valaha is pontos volt.

(#812) ronin s8 válasza oba (#811) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nézd, ez az egész könyvelési, adózási, tőzsdei dolog egy szemfényvesztés, de megvannak a saját szabályai. Ha ég a ház, akkor ég a ház, tök mindegy, mennyire, az csak az időbeni kifutásra van hatással...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#813) resool


resool
aktív tag

Visszakaptam Hantostol tul van az 5 evesen.
Lassan viszont meg kell tole valnom, mert erkezik egy masik ora 😢

(#814) Milu87 válasza resool (#813) üzenetére


Milu87
csendes tag

Nyugtass meg,hogy a mutatókat nem ő vette le így :)

(#815) resool válasza Milu87 (#814) üzenetére


resool
aktív tag

Az a plexi. 40 eves lassan

(#816) Milu87 válasza resool (#815) üzenetére


Milu87
csendes tag

Nagyon szép, klasszikus darab, meg sem kottyant neki a 40 év :)
Én a mutatók tengelyénél gondoltam.

(#817) ricsik válasza resool (#813) üzenetére


ricsik
őstag

Hányadik 5 évesen van túl? Elkéstem. Már választ is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#818) squir válasza Milu87 (#816) üzenetére


squir
aktív tag

79 óta szerintem néhány szervizben járt már! :D
Ennyi idősen már megbocsátható egy-két szépséghiba. :DDD

(#819) resool válasza Milu87 (#816) üzenetére


resool
aktív tag

Amit lehet jo eredetinek meghagyni. Ahhoz kepest, hogy 40 eve ott van az a festek teljesen jo allapotban vannak a mutatok. :K

(#820) squir


squir
aktív tag

Ha már Omega, meg Moonwatch... akkor ez gyönyörű! :Y

Omega Speedmaster Co-Axial Master Chronometer Moonphase Chronograph, ref. 304.23.44.52.06.001

(#821) lord.lakli válasza squir (#820) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tényleg csodaszép.

(#822) sutszi válasza squir (#820) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek az Co-Axial szerkezetek mind a csökkentett 25200-as lengésszámmal mennek. Nézegettem az oldalukat, de az össze szerkezetnél ez volt. Ha 28800-as szerkezetet keresnék akkor melyik lenne az?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#823) squir válasza sutszi (#822) üzenetére


squir
aktív tag

Nem vagyok egy Omega-mágus :) de ha jól dereng, akkor a cal.3313 és a cal.9300 szerkezetek 28800-asak.

Szintén 28800-as a régebbi cal.2500 (mondjuk abból a "C", vagy "D" szériát érdemes nézni)

(#824) sutszi válasza squir (#823) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. 8xxx szériákat láttam a weboldalukon...Ott meg a csökkentett verzió van. Azt hittem teljesen átálltak arra. Szerencsére nem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#825) ronin s8 válasza sutszi (#822) üzenetére


ronin s8
senior tag

A 1120-as is annyit leng. Az összes modern ETA.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#826) WiZARD válasza squir (#823) üzenetére


WiZARD
addikt

A c es d 2500as csokkentett.
A chronok maradtak 28800asok.

Nekem ez a zold lunetta meg arany nem jon be, de a kek az johetne ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#827) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok Óraguruk!
Adott egy 1973-as szervizelt Omega automata ketyegő, külsőleg szép állapotban. Érdemes erre az órára egy új középkategóriás automata óra árát elkölteni. Ha vigyázok rá elketyeg még nekem 20-30 évig vagy elkopik ennyi idő után a benne lévő szerkezet? :F
Hozzáértő válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#828) resool válasza Horovic (#827) üzenetére


resool
aktív tag

Hat egy kozepkategorias ora arat biztos nem kell rakoltened. Mindenkeppen erdemes. Egy kepet dobj azert.

(#829) @mriya@ válasza resool (#828) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy annyiba kerül, mint egy új középkategóriás automata.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#830) Horovic válasza @mriya@ (#829) üzenetére


Horovic
aktív tag


Igen a vételárra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#831) Veron válasza squir (#820) üzenetére


Veron
őstag

Miért van két mutató a bal segédszámlapon?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#832) resool válasza @mriya@ (#829) üzenetére


resool
aktív tag

Ja hogy az a kerdes hogy megvegye-e, okes felreertettem.

Ez csak ar kerdese, mennyiert kinaljak neked?

[ Szerkesztve ]

(#833) Reverting válasza Veron (#831) üzenetére


Reverting
őstag

A jobb oldalin is ketto van... :) bal oldali a datum, es a masodperc, jobb oldal a stopper....

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#834) Horovic válasza resool (#832) üzenetére


Horovic
aktív tag

125k

(#835) resool válasza Horovic (#834) üzenetére


resool
aktív tag

Valamiert beduplazodott. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#836) resool válasza Horovic (#834) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem ennyiert csak akkor ha nagyon tetszik. Jo dolog hogy rendben van, de ez nem egy tul ritka ora es a formaja miatt sem tul konnyen eladhato.
Ha tetszik es megtartanad eleted vegeig akkor meg alkudj egy kicsit. Elketyeg ez meg boven tobbet, mint amit emlitettel ha figyelsz a szervizre.

(#837) ronin s8 válasza Horovic (#834) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem is sok érte ennyi. Ráadásul ebben valszeg egy 1000-es problémás werk van.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#838) Veron válasza Reverting (#833) üzenetére


Veron
őstag

A jobb oldali tiszta sor volt, de a másodpercre nem jöttem volna rá. Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#839) Horovic válasza ronin s8 (#837) üzenetére


Horovic
aktív tag

Azt írják, hogy 1012-es 23 köves werk van benne. Ez nem jó széria?

[ Szerkesztve ]

(#840) @mriya@ válasza Horovic (#834) üzenetére


@mriya@
őstag

Nagyon drága szerintem.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#841) ronin s8 válasza Horovic (#839) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az nem. A pillangó rotoros 500-as széria jó, ami a 60-as évek végéig ment. Ezeknek nagyon hamar elkezd lógni a rotor, lekaristolja a csapágylemez szélét, javítani sem lehet. Van fotó a szerkezetről..?

Én hanyagolnám ezt az órát...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#842) tecsu válasza Valaki87 (#21) üzenetére


tecsu
addikt

:W LOL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#843) tecsu válasza phranxinatra (#561) üzenetére


tecsu
addikt

Mint az embléma a Rolls Royce kerekén.
Nem rossz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#844) ronin s8


ronin s8
senior tag

Bexei

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#845) Szulita28 válasza ronin s8 (#844) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mennyi?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#846) ronin s8 válasza Szulita28 (#845) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem mindegy, hogy 5-10-15 vagy 20 milláért nem vesszük meg..? :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#847) bbuffy válasza ronin s8 (#844) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez most kifejezetten csúnya/extravagáns/bazári etc...az én ízlésemnek. Láttam már szebbet is tőle.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#848) ricsik


ricsik
őstag

A másikba tették, de ha valaki nem jár oda. Ez nekem nagyon adja, 15e dodo.

(#849) terra052 válasza ronin s8 (#844) üzenetére


terra052
őstag

Ha már kézzel készülő tourbillon (remélem sikerül leírni :DDD szerk: nem sikerült ), akkor nekem a favorit az Akrivia.

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#850) 5-ös kezelő válasza ricsik (#848) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ennyi pénzért talán megoldható lenne, h a kék számlaphoz azonos színű dátumtárcsa legyen. Bennem lehet a hiba, de ez mindig zavar. Miért csak fehér és fekete van? Nem hinném, h pusztán leolvashatóság miatt, inkább csak nem jutott még eszükbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.