Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) @mriya@ válasza phranxinatra (#1193) üzenetére


@mriya@
őstag

Vagy itt az exkluzív, ott az olcsó szart. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1202) Mercutio_ válasza @mriya@ (#1201) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1203) phranxinatra válasza Macyke82 (#1198) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem az a mellélövős cég... :D

(#1199) ktg3: Nekem is. :)

(#1200) 5-ös kezelő: Hát nézd, ha valaki nem látja egy mezei Oyster modell mutatóit, ott már komolyabb probléma van, mint amin egy sima korrekciós műtét segítene. És az akkor semmilyen óra mutatóit nem látja. Értem én, hogy kifogásokat keresel, hogy miért nem érdemes Rolexet venni, de a rossz leolvashatóságot bátran kihúzhatod erről a listáról.

(#1201) @mriya@: Hogy ide csak a port kavarni jár a szél, az egy kedves topiktársad szíves közlése volt, erre volt válasz a megjegyzésem. Elnézést mindenkitől, aki a szarkavarást magára vette és sértőnek érzi.

(#1204) 5-ös kezelő válasza phranxinatra (#1203) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Munkaidőm majd felét sötétben vagy félhomályban töltöm. Nem létszükséglet az óra, a FUTÁR készülék hosszú hónapok óta most már a pontos időt jelzi ki, de én szeretem nézni a saját órámon is az időt - részben ellenőrzöm a FUTÁR-t, másrészt az órám járáseltérését. És nincs rá egy egész másodpercem, jobb, ha az utat figyelem, mintha a számlapba olvadó mutatók állását. Fortis PP, snzg71, srp307, Orient Flight erre kiváló. Vosztok, Rolex, Certina DS, a digitális kvarcok, még a Parnis "Radiomir" mutatói erre nekem nem alkalmasak. 2-es szemüveggel nézve persze jók, csak azzal nem látok pár méternél távolabb. De ez az én egyéni problémám, senkit nem akarok untatni vele /bár biztosan sikerült ;] /, csupán azoknak segítenék, akik szintén jól leolvasható órákat szeretnének maguknak praktikus okokból. Fekete számlap, egyenes fehér mutatók semmi csilivili meg betükröződés.
Amúgy nagy valószínűséggel lesz Rolexem előbb-utóbb, nagyon hat rám a "legjobb szerkezet" marketing. Összeg megvan rá /beváltottam a kétszázforintos érméimet :D / és visszavittem az üres üvegeket, nem azon múlik.

(#1205) tecsu


tecsu
addikt

Gratulálok a tulajdonosoknak, remélem évtizedekig hordják majd; viszont kövezzetek meg, de nekem sok Seiko jobban tetszik, mint bármelyik Rolex.
Ha pedig milliókat adnék egy óráért, az elsősorban elegáns lenne (kroki szíjjal) és kézzel készülne, nem több tízezres darabszámmal. Persze, ha megtehetném, lenne egy sportos-vízálló órám is, de az sem Rolex.
Két acélszínű fémszíjas óra... valaki nagyon szereti az acélt. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1206) tecsu válasza 5-ös kezelő (#1204) üzenetére


tecsu
addikt

Létezik Rolex falióra is, azzal többre mennél. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1207) phranxinatra válasza 5-ös kezelő (#1204) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

De áruld már el, hogy honnan veszed, hogy a mutatók a számlapba olvadnak! A tükröződés a zafíron csak a számlapot szorítja háttérbe, de a mutatók és az indexek fehéraranyból vannak, ezért mindig jól látszanak, viszont nem krómozottak, ezért nem csilivilin villognak, csak olyan szolidan. Sötétben meg világít a lume. Sose volt problámám semelyik Rolex leolvasásával, és hidd el, ez nekem is egy nagyon fontos szempont.

(#1205) tecsu: Azt kell venni, ami tetszik. :) Sajnos ezen az árszinten csak ilyen vacak, tömeggyártott tucatárut lehet venni, krokiszíjas, kézzel készült órát nem. :D

(#1208) ricsik válasza phranxinatra (#1203) üzenetére


ricsik
őstag

Csak tudnám mi a frászért csinálnak ilyen szépen dekorált, gyönyörű szerkezetet, mikor teli hátlap alá rejtik? Vagy legyen zafír üveges, vagy legyen ronda. Egy átlag user sosem láthatja milyen szép belül is az órája, szervizeseknek csinálják? :)

Persze értem én az egészet, de engem akkor is zavarna, ha ilyen csoda ketyegne az órámban és sosem láthatnám, mert az biztos, hogy sosem bontanám meg, mint hozzá nem értő.

(#1209) Skimaster válasza ricsik (#1208) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ebben egyet értek,minden ilyen szép szerkezetnek látszania kellene!Tudom vízállóság rovására megy,de akkor is!

(#1210) Macyke82 válasza Skimaster (#1209) üzenetére


Macyke82
tag

Azért van olyan gyártó ahol megoldották ezt a "problémát".

(#1211) condy válasza Macyke82 (#1210) üzenetére


condy
senior tag

Nem kell minden esetben üveghátlap.
Elég a tudat is, hogy az van benne, ami. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1212) Wg5113 válasza condy (#1211) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szia Condy! Légy üdvözölve :) .

(#1213) @mriya@ válasza ricsik (#1208) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem is olyan régen egymás mellé tettünk egy 3135-ös Rolex-et, és egy 2824-es (top) Eta-t.
Egyetértettünk abban, hogy külcsínyre(!) bizony a "gagyi" szerkezet a nyerő. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1214) Macyke82 válasza condy (#1211) üzenetére


Macyke82
tag

Ezt is adom.

(#1215) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Érdekes kérdés ez az üveghátlap. Egyrészt nem minden modellhez illik szerintem, pl. a diver vonal, a GMT-Master vagy az Explorerek karakteréhez jobban megy az acél. Az elegánsabb órák (DD, DJ, OP, Sky-Dweller) jól néznének ki üveghátlappal, csak pl. a 3135 tényleg nem az csodaszép szerkezet, amit annyira mutogatni kéne.

Másrészt az üveghátlap használata ugyanilyen vízállóságnál jó eséllyel a tok valamekkora megvastagodását eredményezné, ami sokak számára vállalhatatlan kompromisszum lenne. Én is inkább a karcsú profil mellett teszem le a voksom, bármilyen szívesen is gyönyörködnék a 3235-ben.

(#1216) @mriya@ válasza @mriya@ (#1213) üzenetére


@mriya@
őstag

Elnézést, 1556-os volt az illető. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1217) Macyke82 válasza phranxinatra (#1215) üzenetére


Macyke82
tag

Ellent kell, hogy mondjak mert szerintem WR100-nál ez nem jelenthet problémát.

(#1218) condy válasza Wg5113 (#1212) üzenetére


condy
senior tag

Szia! Köszi.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1219) WiZARD válasza ricsik (#1208) üzenetére


WiZARD
addikt

Azert a szepen dekoralttol ez q messze van...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1220) Reverting válasza WiZARD (#1219) üzenetére


Reverting
őstag

Nem akartam En mondani hatha csak nekem van messze tole... de akkor nem... :D szajkonal lehet szebb... ;]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1221) ricsik válasza WiZARD (#1219) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem valahogy tetszik, én már mutogatnám, de tény, hogy van szebb. :B
Jó mondjuk én a Seiko és belépő svájci körében mozgok inkább. :)
Azoktól jóval szebb na.

[ Szerkesztve ]

(#1222) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Ha jól látom, egyáltalán nincs dekorálva. :D Hát nem lehet minden werken "exclusive Geneva waves in arabesque", nem igaz? ;) Nekem azért tetszik így is.

(#1223) condy válasza phranxinatra (#1222) üzenetére


condy
senior tag

A PO 8605 üveghátlapos, de szerintem nem néz ki jobban a szerkezet. Sőt!
Én speciel a Carrera szerkezetét sem szoktam nézegetni. (Nem is nagyon van mit.) Tudom, hogy mi van benne anélkül is.
Azokat a "laikusokat" akiket meg le lehet a lábukról venni egy üveghátlappal azok hasra esnek egy SW200-tól is.
"Jéééé! De szépen mozog ott benn az a bigyó." :D ;] :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1224) atilius


atilius
tag

Személy szerint a célszerszám jellegű óráknál (pl diver, kronó) érzem feleslegesnek az üveghátlapot (mindazonáltal sohasem zavart ha azzal volt ellátva egy óra), míg az elegáns vonalnál plusznak ha látható mi ketyeg benne, különösen ha az egy kézihúzós (esetleg mikro-rotoros) szerkezet amit nem takar el a rotor.
Mindazonáltal vannak órák amelyeknél nem megoldható vagy legalábbis nem célszerű az üveghátlap használata (pl ébresztős órák) mivel a fém hátlap funkcionális célt szolgál.
Számomra érdekes például a Moonwatch aminek a szerkezetét érdemes lenne megmutatni, a történelmi hűség miatt mégis ritkán történik ez meg, továbbá az olyan üveghátlapos órák (pl Panerai), amelyek egy olyan szerkezetet mutatnak meg amelyek annak ellenére, hogy kézihúzósok semmilyen vizuális plusz nem adnak hozzá egy sima fém hátlaphoz, mivel csak egy fém lemez válik láthatóvá, ellentétben egy El Primero-val amely ha nem takarja el a rotor sok mindenbe enged betekintést.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1225) phranxinatra válasza condy (#1223) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Vettél PO-t?

(#1226) 5-ös kezelő válasza phranxinatra (#1207) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Úgy értem, h nincs elég kontraszt. De hagylak nyerni, mert fehérarannyal még nem volt dolgom, így érdemben nem tudok hozzászólni. Szép az órád, és jó a szerkezet benne. Legyen benne sokáig örömöd. :K

(#1227) condy válasza phranxinatra (#1225) üzenetére


condy
senior tag

Nem, nem. Legalábbis még nem. :D
Csak a szerkezetét hoztam fel példaként. Bocsánat ha félreérthető voltam. :B
Én a Tag Carrera hátlapján nem szoktam nézegetni.
(Ez az egyetlen panorámás órám.)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1228) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv mindenkinek tegnap találtam ezt a topicot mostanra olvastam végig jobban tetszik mint a másik..gratula mindenkinek az új órákhoz...üdv Laci

(#1229) mario1012


mario1012
tag

Valaki, aki volt a 3. Chronomeetingen Debrecenben egy kis élménybeszámolót írna róla? Pár képpel ha készült esetleg. Menni akartam de sajnos a munka közbeszólt.

(#1230) atilius


atilius
tag

Megérkezett a squir topiktársnak köszönhetően megismert nato jellegű szíj kék változata.

Egy rövid értékelés. Rendben van a szíj.
Ennek örömére a JLC-t is kedvem támadt feldobni egy fekete Phenomenato-ra.

Itt jegyezném meg, hogy ez az első sorozatgyártott, kereskedelmi fogalomban megjelent, majd használatba vett Phenomento szíj a világon. Remélem a halálom után a család tiszteltben tartja majd a végrendeletem és a Phenomento múzeum kapja meg nem engedvén valamelyik arab milliárdos csábító ajánlatának.
Ezt itt tkp csak azért írom le mert remélem a PH sokáig megmarad hiteles forrásként a Phenomentoval kapcsolatban, és nem számos az idő homályába vesző, kétes forrásból kell majd összerakni (lásd pl Moonwatch) a szíj történetének ezen elemét.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1231) WiZARD válasza atilius (#1230) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, ha már WUS-ról törölték a történelmi topicom :D

Ha minden jólmegy holnap indul a javított változat gyártása. (másik varroda, remélhetőleg picit szebben varják)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1232) ktg3 válasza WiZARD (#1231) üzenetére


ktg3
őstag

Csodás, pont most akartam írni, hogy hogy állsz.

WUS-ról törtölték a Phenome Nato-s thread-et? Tudod az okokat?

(#1233) Skimaster


Skimaster
senior tag

Ki mit gondol errőlmennyit érdemes érte adni?Fél éves hibátlan tokkal vonóval.

(#1234) condy válasza atilius (#1230) üzenetére


condy
senior tag

Ez a nato jellegű balhé érdekelne engem is.
Dobnál egy linket?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1235) ricsik válasza WiZARD (#1231) üzenetére


ricsik
őstag

Remélem mire elérek egy normális óráig, még forgalomban lesz a phenomenato.

(#1236) atilius válasza WiZARD (#1231) üzenetére


atilius
tag

Már én is akartam kérdezni, hogy törölték vagy mi lett a WUS topikkal?

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1237) atilius válasza condy (#1234) üzenetére


atilius
tag

[link]

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1238) g0n21 válasza atilius (#1236) üzenetére


g0n21
senior tag

Reklám célúnak találták.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1239) WiZARD válasza ricsik (#1235) üzenetére


WiZARD
addikt

nem tudom mikor unom meg, de egy darabig azért még marad ;)

WUS topicra meg kitalálta a mod, hogy reklám, és legyek szponzor, akkor maradhat. Aztán amikor közölték hogy évi 5k$, akkor annyira már nem akartam, hogy maradjon...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1240) atilius válasza WiZARD (#1239) üzenetére


atilius
tag

Mióta eladták a WUS-t megváltoztak a dolgok. Nekem úgy tűnik, hogy az egész sokkal inkább profit orientáltabb lett. Például az oldalsó reklám blokkot már nem mindenhol lehet bezárni, az ezer éve Omega és egyéb topik európai szponzort (Acejewellers) kirakták és jött helyette egy amcsi cég.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1241) WiZARD válasza atilius (#1240) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem panaszkodok, igazuk van, nyilván nem hobbiból csinálják. Az összeg kicsit meglepett, dehát nyilván azért kérnek érte ennyit, mert van aki kifizeti.

De sajnos tényleg csak a pénzre mennek, szerintem gáz, hogy kiadnak 1-1 kategóriát/márkát valakinek, és mást említeni se szabad, illetve az adott cég customer supportról se szabad beszélni. :(
(pl. Grand Seiko - Seiko USA)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1242) Skimaster válasza Skimaster (#1233) üzenetére


Skimaster
senior tag

Semmi skacok?Pedig vártam hideget meleget! :(((

(#1243) condy válasza atilius (#1237) üzenetére


condy
senior tag

Köszi.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#1244) g0n21 válasza Skimaster (#1242) üzenetére


g0n21
senior tag

A Certina kronók használtan 160-210 között mennek. Ez még búvár is, max 250, de én annyira nem érzem a bugit.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#1245) Skimaster válasza g0n21 (#1244) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi,ebben az ETA 7753 dolgozik,ami egy megbízható szerkezet,és maga az óra pedig a búvár Certinák csúcsa.Nekem mindig tetszett,nyilván az új ára erős kicsit. Kb 300 érte erős még fél évesen is?

(#1246) terra052 válasza WiZARD (#1239) üzenetére


terra052
őstag

5K? Valamit nagyon rosszul csinálok 😁😁😁

werkmania.hu

(#1247) resool válasza Skimaster (#1245) üzenetére


resool
aktív tag

Nem tudom elképzelni, hogy abból valaha jól jönnél ki. Nem mondom, hogy 300-ért rossz egy 775x, de én sem húznám meg a ravaszt ennyiért.

(#1248) Skimaster válasza resool (#1247) üzenetére


Skimaster
senior tag

:R Köszi mindkettőtöknek a véleményeket!

(#1249) phranxinatra válasza 5-ös kezelő (#1226) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem, nem, én nem versenyezni akarok. Én is féltem az AR nélküli zafírtól, és megkérdeztem más fórumban is, hogy vannak-e lolvashatósági problémák a Subbal, és azt mondták, hogy nincsenek. Én meg hittem is meg nem is. De tényleg nincsenek. :) Ha visszaviszi az ember az üveget, és feltöri a perselyt, akkor vegyen, mert sok öröme lesz benne. :)

(#1227) condy: Emlékszem, hogy fontolgattad tavaly. Datejust megvan még?

(#1228) bigdaddylaza: Üdv, Laci!

(#1233) Skimaster: Hát nem tudom, nekem hiányzik belőle az alapváltozat eleganciája. Az a szíj is egy Dodge Viperre emlékeztet. Mondjuk a 3 kiló szerintem nem rossz ár érte, de csakis fémszíjjal.

(#1250) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Új Twin Peakset nézi valaki? Villant már benne pár Rolex, de hogy Andy csuklóján is az van!? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.