Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Es a végtermék

(#652) fagyalllo válasza phranxinatra (#650) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ááá, nem is a készítő hirdeti...

Amúgy érdekes lenne vaktesztet csinálni, mert a Parnisokat rengetegen lenézik, ezek az órák tapintásra viszont semmiben se különböznek tőlük. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#653) phranxinatra válasza fagyalllo (#652) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem bánod, ha én bekommentelem?

Köszi, de mégsem. Tényleg inkább a készítőhöz kéne.

[ Szerkesztve ]

(#654) fagyalllo válasza phranxinatra (#653) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogy, nyugodtan.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#655) resool


resool
aktív tag

60ihoz meg mar sajnos senki nem tud kommentalni. Letiltott mindenkit aki nem partolja a buncselekmenyeit.

(#656) phranxinatra válasza phranxinatra (#653) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Valakinek csak volt vér a pucájában. :)

[ Szerkesztve ]

(#657) Tulku


Tulku
veterán

szvsz:

Nevezett "készítő" elad még párat (tkp talál verebet) aztán ha ezek be szeretnék számítani (mint jelen esetben is) akkor vagy a díler aki beszámolta jár pórul (garantálom többé nem fog ilyet tenni) vagy a vevő marad hoppon....aztán adhatja el....mert fel fognak még bukkanni az biztos....

Majd lecseng az egész őrület ebben a formában....

Hirdetni pedig zsebóra átépítés címén kellene....a werket meg lehetne említeni....max...

(#658) oba válasza Tulku (#657) üzenetére


oba
addikt

"Majd lecseng az egész őrület ebben a formában...."

Nem cseng le, mert futószalagon jönnek "mestertől" az ilyen órák. És sajnos sokan akik nem jártasak a dologban, elhiszik, hogy ez egy IWC vagy Patek óra, és kiadnak érte akár félmilliót is.

(#659) Misi1979


Misi1979
őstag

Még mindig nem értem, egyeseket miért zavar, hogy egy IWC cal74 szerkezet végre nem pucéran van egy zacskóban, hanem tokba kerül, legyen az bármilyen, akár 30e forintos is.. itt a szerkezetet fizeted meg, azért egy cal74 nem egy gyakori darab, kb 50e készült belőle anno. Vagy ötvössel legyen csináltatva hozzá, mondjuk +80e körüli áron egy?

Egyesek már odáig mennek, hogy zsebekben túrnak, számolgatnak: egy ilyen tokszett 30e forint, az összeállítás gondolom nincs ingyen, a szerkezet leszervizelése sincs, sőt, ha jól tudom, számla is jár a "certi" mellé. És akkor még a werket is meg kell vásárolni, ha hiányos, hozzá alkatrészt szerezni.

Miért rosszabb ez annál, mint aki a külföldről neppelt szajkókat, citizeneket teríti ott? Vagy pl Sz.T. posztjai alá miért nem kommentelitek oda, hogy "hé, innen rendelve ennyivel meg annyival olcsóbb?" - ha már egyesek igazságérzete enyhén túlfejlett..

Kíváncsian várom még, hogy a számlapra Ti mit írnátok. Maradjon a steril Parnisos? Vagy IWC hommage? Conversion? Vagy valami egyéb fantázianév?

A certifikáció persze full gagyi kategória, sőt, szerintem szégyen - de látom értelmét, ezzel vállal az eladó garanciát a beépítésre, a szerkezetre és annak eredetére. Viszont azt állítani, hogy a papír azt írja, hogy a számlap IWC-gyártmány, hazugság. Mit ír? "Egyedi gyártású IWC Portugieser stílusú számlap" Ez véleményem szerint nem azt jelenti, hogy az IWC csinálta. Vagy tévedek? Tényleg érdekel, hogy Ti mit írnátok egy ilyen számlapra.

(adott esetben, ha szeretnétek, ezt továbbítom is az "illetékes" felé)

Döntsétek már el légyszi, hogy mi zavar leginkább, a számlap nem autentikus felújítása, a számlapra nyomott logo/felirat, a kínai tok vagy esetleg az egész jelenség, úgy en bloc.

Bűncselekménnyel jönnek egyesek, nos, egy titkot elárulok: eme óraszerkezeteket, pucér zsebóraszerkezeteket hivatalosan ki kellene dobni a kukába. Jogilag nincs különbség, hogy a gyári, porcelán számlapos zsebórawerk kerül bele bármilyen tokba. Ugyanúgy hamis az is.

"És sajnos sokan akik nem jártasak a dologban, elhiszik, hogy ez egy IWC vagy Patek óra, és kiadnak érte akár félmilliót is."

Azért egy IWC/Patek zsebóraszerkezet önmagában simán megérhet 100e-10M forintig kb bármekkora összeget, persze kalibertől függően. Továbbá eme hirdetéseknél oda van írva, hogy ezek beépítések. Anno nekem is volt egy csörtém Hatvani úrral, amikor azt írta, hogy ezen órák mindennapos viselésre is alkalmasak - ebben nem egyezik a véleményünk, szerintem nem, az ütésbiztosítottságok okán.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#660) Misi1979 válasza vadászcsiga (#604) üzenetére


Misi1979
őstag

Én: Mitől lesz eredeti egy beépítés?

Te: Eredeti szamlaptól, eredeti toktól. Ha ezek nem elérhetőek, törekedni kell ezek beszerzésére. Munkát kell beletenni es akkor el lehet kérni több százezer forintot. Nem Kínából rendelni hozzá pár dolláros tokot meg mutatókészletet.

A válaszom erre: eredeti számlapot még talán lehet vadászni mondjuk egy cal74 werkhez. Ez nem lehetetlen dolog. De eredeti IWC tokot?:) Tegyük fel, az is megoldható (nagyon nehezen..).
Tehát lenne egy cal74 werk, egy IWC tok, egy autentikus számlap. Összerakni, leszervizelni. Beépítés lenne a végeredmény?

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#661) oba válasza Misi1979 (#659) üzenetére


oba
addikt

Én mint laikus azt gondolom, hogy ne legyen semmi írva a számlapra. Főleg nem akkor, amikor nem ismert az eredeti zsebóra számlap kinézete, mert mondjuk csak a szerkezet lett megvásárolva. Nyilván azért kerül rá a márkanév a számlapra, hogy eladható legyen, hogy azt higgyék ez egy IWC óra. Ne márka + típus megjelöléssel legyenek hirdetve az ilyen órák, mert megtévesztő.

Egy korrekt hirdetés úgy nézne ki, hogy zsebóra beépítés eladó. A leírásban pedig meg lenne nevezve a szerkezet. A számlapon pedig ne szerepeljen a márka... mert azt csak a gyártó írhatja rá az általa gyártott/készíttetett alkatrészre. A logót és a márkanevet is copyright és trademark védi... azt más a jog eredeti tulajdonosának belegyezése nélkül nem használhatja... nyugodtan kérdezz meg egy jogászt a dologról.

Az olaszok meg lazán ráfestik hogy IWC és még a betűtípust is lemásolják... úgy, hogy sok esetben még az eredeti számlapot sem látták. Amíg saját magadnak csinálod, csak morális kérdés... de amint eladod, az már jogi kategória.

Az illetékes felé továbbítani teljesen felesleges... így is veszik az óráit. Vagyis egészen pontosan, így jobban veszik az óráit.

(#662) oba válasza oba (#661) üzenetére


oba
addikt

Ja, és én abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ezek a szerkezetek azok aminek mondják őket. Bármit bele lehet gravírozni bármibe...

(#663) redzsi válasza Misi1979 (#659) üzenetére


redzsi
senior tag

Egy hozzá nem értő családtagodnak barátodnak tetszenek a "mester" munkái és kiválasztana közülük egyet, te nem beszélnéd le róla? Vagy ha igen csak azért mert hétköznapi hordásra nem alakalmas?
Gyanítom a vevők (kedvelők) nagy százaléka nincs 100%-ban tisztában hogy mit vett, ill. ha a számlapon nem virítana hogy IWC Schaffhausen, Jaeger Lecoultre stb akkor meg sem venné.

A kedvencem:

Ez a gányolás több százerért inkább rendben van mint egy 30e forintos Seiko 5-ös ami esetleg külföldről 25k?

Mondjuk az is érdekes kérdés hogy elindítana-e valamit ha most hirtelen tiltva lenne a portékájának a hírdetése az oldalon..

[ Szerkesztve ]

(#664) Misi1979 válasza redzsi (#663) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha tudnád, hány embert beszéltem már le a beépítésekről:))

Abba viszont nem lehet belekötni, hogy a "mester" nem írja oda, hogy beépítésről van szó. Sőt, azt is tudom, hogy a vevőinek elmondja, már aki nem tudja, hogy mi is a beépítés lényege.

A fenti beépítés sztem ocsmány, a szememnek fájdalmas az a számlap. Ettől függetlenül tudom, hogy biztos tetszik valakinek..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#665) atilius válasza phranxinatra (#647) üzenetére


atilius
tag

Eddig az SD valamelyest egy menekülési útvonal volt azok számára akik nem tudtak megbékélni a küklopsszal. Ha ezt lespórolták volna erről az óráról is akkor talán az első Rolex lenne amit megfontolnék, ha már ne lenne diverem, továbbá ne lenne annyira közel az új ára egy használt AP RO offshore diverhez.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#666) Spet válasza oba (#661) üzenetére


Spet
addikt

Abszolúte egyet értek

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#667) Tulku válasza oba (#661) üzenetére


Tulku
veterán

Ennyi....

Ne legyen semmi írva a számlapra....

Illetve írhat olyat, hogy "Mari néni"...de pl az IWC felirat ebben az esetben eléggé necces....hiszen ilyen órát az IWC NEM KÉSZÍTETT...werket igen, de karórát ezzel a tokkal nem...

Ha a "certifikát"-ra odaírja hogy beépítés és a werket megnevezi semmi baj nincs vele...

És egyébként Misinek a legnehezebb, ezt azért lássátok be....de nyilván akár egy cég is pert indíthat egyszer egy ilyen önjelölt brand forgalmazónál...és persze ehhez sincs igazán köze a faszbuk csoportnak...

(#668) phranxinatra válasza atilius (#665) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Milyen divered van?

(#669) atilius válasza phranxinatra (#668) üzenetére


atilius
tag

JLC Master Compressor Diving Alarm Navy Seals.

Ha még egy diver, akkor az vagy egy Omega PO lenne, egyrészt nosztalgiából mint az az óra amivel számomra ez az egész óramizéria kezdődött, ráadásul még szvsz az egyik legjobb dizájn, vagy egy Blancpain Fifty Fathoms ami a polírozott tokjával, zafír lünettájával teljesen más óra benyomását kelti mint a visszafogott matt JLC, továbbá a legszebb diver amit valaha láttam, egy kicsit már túl szép is búvárórának.
Visszatérve az új DS-re. Ezt az órát elég jól eltalálta a Rolex. A mérete a mai diver sztenderdnek teljesen megfelel, a tokméret/szíj arányai sokkal jobbak mint a Deepsea esetében. Csak hát ebben az árfekvésben már ott van a BP FF vagy akár az AP ROO diver.

[ Szerkesztve ]

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#670) phranxinatra válasza atilius (#669) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja, így beugrott, posztoltál már képet róla.
Nekem is PO volt az első komolyabb órám. :) Én viszont egyáltalán nem érzek nosztalgiát, ha Omega divert akarnék venni, nem a PO családból választanék. Különben meg ha búvár, akkor Sub, minden más csak utána jön. :)

(#671) WiZARD válasza Misi1979 (#659) üzenetére


WiZARD
addikt

Tényleg kezd olyannak tűnni, mintha direkt játszanád, hogy nem érted mi a bajunk ezekkel...

Ha olyan jó, és értékes a szerkezet, akkor miért kell a hamis számlap hozzá?
De miért kell elhinni, hogy egyáltalán eredeti a szerkezet, amikor a 15$ kínai számlapra megy a hamis márkajelzés, és utána a duma az egyedi számlapról, és a kínai filléres tokról a duma, hogy micsoda a különleges minőségű egyedi tok?
Ugyan nem értek ezekhez a szerkezetekhez, de közel se vagyok meggyőződve se az eredetiségükről, és arról se hogy túl értékesek lennének önmagukban, eredeti tok, számlap, és mutatók nélkül.

Hogy az mennyire oké, amikor külföldről rendelt seikot, vagy doboz,papír nélküli kitudja milyen eredetű rolexet árulnak a nepperek, azon lehet vitatkozni, de azok legalább eredeti órák.
A csoport adminjai eleinte keményen kiálltak a hamis órák ellen. Most már hamis számlap, hamis gumiszíj belefér. Holnapután már talán egy full hamis óra is belefér majd...
Én úgy gondolom, hogy egy ilyen csoportnak van valamennyire véleményformáló szerepe is. Amíg azt látják, hogy ezek a hamisítványok megengedettek, sőt még tapsol is hozzá mindenki (mert aki nem, azt vagy hatvani tiltja le, vagy az admin fenyegeti, vagy a kettő együtt), addig sokakban fel se fog merülni, hogy ezek nem frankók.
Mellesleg a mushroom brandek tilosak, és fikázva vannak, de itt a kínai tok, számlap, simán elfogadott.

Steril számlappal számomra teljesen elfogadható lenne. Vagy tőlem lehet hatvani/60i/sixties/gipszjakab márkajelzés és logo is rajta, de ne a védett márka/logo legyen rányomva.
(ahogy Tulku és oba is írta)
Szerkezeten úgyis látni hogy milyen márkajelzés van belegravírozva, hisz átlátszó, nem összekarcolt üveg hátlappal vannak. ("karcmentes" :D)

A certifikáció, és az egész gagyi, és gáz. De úgy reklámozza magát, ahogy akarja, ebbe én nem szólnék bele, van egyéb rakás cifra hirdetés.
Kínai tok, számlap "zavar", de amíg van akinek ez elég, addig örüljenek, hogy egymásra találtak.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#672) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nekem van egy ilyenem:

szerintetek ki tudna hozni belőle egy Speedmastert? ;]
Certifikáttal, természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#673) Empsepo válasza redzsi (#663) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez döbbenet.
És a számlapon szerepel a " Swiss made" felirat...

(#674) @mriya@ válasza pulutodurumo (#672) üzenetére


@mriya@
őstag


:DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#675) Spet válasza Empsepo (#673) üzenetére


Spet
addikt

Made in Switzerland finished in Hungary tul hosszu lett volna, na meg milyen benan nezne ki a szamlapon?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#676) Milu87 válasza Spet (#675) üzenetére


Milu87
csendes tag

Ezen a gondolatmeneten elindulva szólok a haveromnak akinek Mercedes motor van a Ssangyong terepjárójában,hogy neki valójában egy Made in Germany járműve van :)) / bárki bármit mond Mr. Sixty botrány amit művel.:

(#679) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjatok a topik tárgyánál és ne menjen el személyeskedésbe a dolog még csak célozgatva sem!

⭐ Stella

(#680) oba válasza radi8tor (#679) üzenetére


oba
addikt

A topik tárgyánál vagyunk... szerintem hálás lehet az az idetévedő aki kevésbé jártas, így legalább képet kap arról, mit is kap majd ha ilyen órát vesz. A személyeskedés tényleg szükségtelen... inkább a felháborodás miatt vannak picit indulatosabb hszek. De jogos.

[ Szerkesztve ]

(#681) vadászcsiga válasza radi8tor (#679) üzenetére


vadászcsiga
félisten

???

(#682) phranxinatra válasza oba (#680) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Fűt5est nem a hírhedt beépítészt féltette a személyeskedéstől. Egyébként jogos, nem tudom, miért kellett ebbe belekeverni mást is, főleg olyat, aki legális órákat árul, csak pont a törölt poszt is kb. ezt fogalmazta meg.

(#683) BAti77


BAti77
aktív tag

Mai viselet...

Beépítések...az én véleményem is az, hogy lehetne ezt kultúráltan, "átverés szagú" márkajelzések nélkül is csinálni...így nagyon gáz a dolog és igenis elítélendő...akkor is az lenne, ha csak pár tízezres kategóriájú órákról lenne szó, de így még vérlázítóbb... :(((

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#684) Empsepo


Empsepo
senior tag

Jól látom, hogy törölve lettek hsz-ek?

Mi folyik itt bazz?

:F

Témánál maradva:

[ Szerkesztve ]

(#685) g0n21


g0n21
senior tag

Kvarcosan lépegető automata Rolit licitálnak: LINK
Ilyet, csak nem tiffany

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#686) resool


resool
aktív tag

Facebook csoportban lassan tobb a beepites, mint a rendes ora. Szep kis irany, mindenki kedvet kapott az emberek atbaszasahoz otthoni nagyuzemben

(#687) Reverting válasza resool (#686) üzenetére


Reverting
őstag

Ahhh csak ugy latod, mar eszre sem vesszuk a rendes orakat mindenben csak a rossz nagymester munkait latjuk... :DD nemsokara ajandek polo is jar majd a muvekhez, termeszetesen eredeti... :))))

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#688) Tulku válasza resool (#686) üzenetére


Tulku
veterán

Nem több van...többen árulják

Már leírtam, a második lépcső közeledik...egyre nagyobb rész meg akar válni majd vhogy tőle...becseréli, visszaadja...stb...

(#689) resool válasza Tulku (#688) üzenetére


resool
aktív tag

Nem hiszem, hogy már ott tartanánk, csak megjelent 1-2 újabb tokozó nagyobb kínálattal.

Ahhoz, hogy majd az történjen még rá kell jönnie a tulajoknak, milyen szart is vettek valójában és ez még várat magára, minden komment csak szopkodja ezeket a förtelmeket, mert aki leírta a tényeket a kommentek között, tiltásra került 60i által.

(#690) WiZARD válasza resool (#689) üzenetére


WiZARD
addikt

Akit nem 60i tilt, azt az admin fenyegeti meg, hogy kirakja, ha beszélni mer erről...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#691) g0n21 válasza WiZARD (#690) üzenetére


g0n21
senior tag

.leszarom.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#692) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#693) squir


squir
aktív tag

Néhány baromi jó kép a Tudor Heritage Ranger-ről. :)
Ilyet nem tudok fotózni...

Többi kép, meg egy marha jó tezt:

The NEW Tudor Heritage Ranger Review L]

(#694) sutszi válasza squir (#693) üzenetére


sutszi
veterán

Ez tetszik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#695) squir válasza sutszi (#694) üzenetére


squir
aktív tag

Nekem is. ;) Volt pár alkalom, majdnem elcsábultam és megváltam tőle, de nagyon maradni akar nálam ez az óra. :D
Igazat megvallva ennek az "ársávnak" a környékén nem találtam olyan modellt (eddig), ami überelni tudná számomra (a saját szempontjaim alapján)

(#696) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!
Belvárosban, a Király u. környékén, kit javasoltok, ha políroztatni szeretnék. A Hydroconquestemet időszerű lenne, de nem szeretném vmi kontárra bízni, aki legombol egy húszast és még a kétféle polír se megy neki.
Köszi ha vki tud egy jó mestert.

Vagy zarándokoljak el inkább Hantoshoz?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#697) resool válasza bbuffy (#696) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem igen, Hantosnál, nekem eddig mindig mindent tökéletesen polírozott.

(#698) ronin s8 válasza bbuffy (#696) üzenetére


ronin s8
senior tag

Esetleg Szabó Gabi az Andrássy-Vörösmarty sarkán.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#699) Tulku válasza ronin s8 (#698) üzenetére


Tulku
veterán

No ammeg van még?
Valamikor az Üllői út elején voltam nála....precíz kis órás emberke....

(#700) ronin s8 válasza Tulku (#699) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Temporánál volt sokáig, aztán az Orex Andrássy-úti üzletében. Most is ott dolgozik az Orex-utód szervízben.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.