Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) oba válasza g0n21 (#1049) üzenetére


oba
addikt

Azon kívül mi még a "hiba" ? :D Úgy értem a szokásostól eltérő... :D

(#1052) Skimaster


Skimaster
senior tag

2016-os Superocean Heritage komplett felszereléssel,kaucsuk szíjjal mennyit érhet?

(#1053) ktg3 válasza Skimaster (#1052) üzenetére


ktg3
őstag

42 vagy 46? Esetleg 38?

42-es ilyen 2000$ körül látni néha. 46-os kcisit drágább. 2300-2500$ körül.

[ Szerkesztve ]

(#1054) Skimaster válasza ktg3 (#1053) üzenetére


Skimaster
senior tag

46-os fekete.700 körül van.

(#1055) ktg3 válasza Skimaster (#1054) üzenetére


ktg3
őstag

Az kb. 2500$. Reális. Ha kicsit tovább nézelődsz, azért lehet olcsóbban is találni.

(#1056) Skimaster válasza ktg3 (#1055) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ok,köszi!Szoktam nézni ezt az oldalt. :R

(#1057) Skimaster


Skimaster
senior tag

Akkor egy gyors körkérdés:Ki mit venne 400-500 között automata búvár vonalon?Természetesen használt óra.Lehet chrono is. :K

(#1058) @mriya@ válasza Skimaster (#1057) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1059) Tulku válasza Skimaster (#1057) üzenetére


Tulku
veterán

500-ra lealkudnék vmi black bay-t....

(#1060) ktg3 válasza Tulku (#1059) üzenetére


ktg3
őstag

Ugyanezt akartam írni. Vagy egy seamaster. Esetleg Sinn U1.

Ha "presztizs" is kell és alkudni sem akarsz, akkor seamaster a befutó nálam.

mod.: Amit @mriya@ ír MM300 az is lehet opció, bár (nekem személyesen) elég nehéz megemésztenem, hogy ebben az árkategóriában nincs zafír és a fémszíj darabjai is pushpinesek és nem csavarosak. A werk és a tok kidolgozása pedig hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#1061) fagyalllo válasza ktg3 (#1060) üzenetére


fagyalllo
őstag

A GS búvárok szíja se csavaros, valószínűleg biztosabb megoldásnak tartják, mint a nagyobb hibalehetőséget hordozó menetes stiftet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1062) phranxinatra válasza fagyalllo (#1061) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Valószínűleg inkább csak ezen spúrkodnak. Vagy egyszerűen nincs meg a technológia, hogy kicsi, precíz, de tartós és strapabíró csavarokat gyártsanak.

(#1057) Skimaster: Valószínűleg egy SMP Blake-et.

[ Szerkesztve ]

(#1063) fagyalllo válasza phranxinatra (#1062) üzenetére


fagyalllo
őstag

:D :D :D Nincs meg a technológia! :D :D :D

[link]

A nem búvár GS-ekben mindkét oldalon kis csavar van, de azok nem teherviselő elemek, hanem a köztük lévő stift kapcsolja össze a szemeket: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1064) Skimaster


Skimaster
senior tag

Köszi mindenkinek.Nézek egy Seamaster GMT-t(470),szép,de csak az óra van,korát nem tudom és nézek egy Seawolf II ,ami full felszereltségű 2017-es,persze ez több(700)...holnap okosabb leszek.

(#1065) phranxinatra válasza fagyalllo (#1063) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tényleg így van, nem úgy működik, hogy bemész és veszel csavarokat a szíjhoz, hanem beviszed az órát, és ők kicserélik benne. A lecserélt csavarokat persze visszaadják. Mi ezzel a baj? Főleg - mint írja -, hogy a Rolex csavar ugyanolyan, mint bármelyik másik csavar az utcán. Fogjon akkor másikat, és tegye bele azt. (Nem olvastam végig a cikket.)

Az Omegának is ilyen a megoldása, és ehhez még loctite se kell. Akkor mégis a spúrság spórolja ezt ki a gs-ekből.

(#1066) ktg3 válasza fagyalllo (#1061) üzenetére


ktg3
őstag

Lehet.
Viszont sosem volt bajom a csavaros megoldással és sokkal felhasználóbarátabb.
Kontárul berakott pushpin ugyanúgy kieshet, mint egy menetrögzítő nélküli csavar.
Ha okosan csinálod, mindkét megoldás jó, cska az egyik kényelmesebb, kifinomultabb.

mod.: Persze ízlések és pofonok. Ettől még az MM nagyon jó kis darab.

[ Szerkesztve ]

(#1067) fagyalllo válasza ktg3 (#1066) üzenetére


fagyalllo
őstag

A csavart meg lehet tépni, nem eléggé meghúzva kilazulhat, elnyalhatod a fejét, összerohadhat és beletörhet a menet. Az MM300-nál azt tudom elképzelni, hogy ügyetlen szétszedésnél elgurul a középső kis gyűrű egy párhuzamos univerzumba és keríteni kell egy másikat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1068) @mriya@ válasza ktg3 (#1060) üzenetére


@mriya@
őstag

Ment már nekem szét "csavaros" szíjam. :-(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1069) squir


squir
aktív tag

Egyik sem hülyebiztos. :)
Nekem eddig egy csavaros szíjnál sikerült az órásnak elnyírni a menetet, egy stiftesnél meg olyan szar módon összeraknia, hogy a stift végét elkellett "nyomni", hogy ne pottyanjon ki. :W
Mondjuk attól a stiftes megoldástól a Seiko-nál, ahol a két végén egy-egy marha pici persely van a falnak megyek, de szerintem az MM szíjába (meg pl a Transocean-éba) már nem raknak ilyen hülyeséget.

(#1070) #45302528 válasza Skimaster (#1057) üzenetére


#45302528
törölt tag

Király! Fel sem kell tenni a kérdést, megteszi más. :)

Ugyanezt akartam kérdezni, mert őszre szeretnék venni 4-500 között egy ótómata búvárt és első körben nekem is ezek akadtak fenn a hálón: SBDX001/017, 2254.50, Sinn U1, esetleg nagy mákkal Tudor BB.

(#1071) WiZARD válasza Skimaster (#1057) üzenetére


WiZARD
addikt

500ért SMP

(#1065) phranxinatra: Omega használ loctite-ot a csavarokhoz. (legalábbis amikor pár éve előttem cserélték, akkor használtak hozzá a butikban)

Volt már csavaros szíjam szétb*szott fejű csavarokkal. De nem hiszem hogy minőségbeli/megbízhatóságbeli különbség van a kettő közt, inkább csak preferencia kérdése.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1072) phranxinatra válasza WiZARD (#1071) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tudom, a butikban használnak, sőt az Orexben is használtak, de teljesen feleslegesen. Azok a csavarok nem tudnak kijönni, nekem legalábbis 3 év alatt meg se moccantak. És máshol is ezt olvastam.

(#1073) @mriya@ válasza @mriya@ (#1058) üzenetére


@mriya@
őstag

De egy ilyennel is megelégednék. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1074) WiZARD válasza phranxinatra (#1072) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért feltételezem, hogy nem a saját szórakoztatásukra használják...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1075) #45302528


#45302528
törölt tag

Az létezik, hogy az Omi 2254-nek felment az ára? Most, hogy szó volt róla, kíváncsiságból felmentem a chrono24-re és 700-tól találtam az EU-ban..... :Y

(#1076) resool válasza phranxinatra (#1072) üzenetére


resool
aktív tag

Lassú víz partot mos.3 év nem idő.

(#1077) WiZARD válasza #45302528 (#1075) üzenetére


WiZARD
addikt

Valami megmagyarázhatatlan okból euban mindig drágább volt mint itthon (mint sok más óra), de emellett az áruk is folyamatosan emelkedett az elmúlt pár évben is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1078) #45302528 válasza WiZARD (#1077) üzenetére


#45302528
törölt tag

Még őszig kibírhatná emelkedés nélkül.....

(#1079) mario1012 válasza #45302528 (#1075) üzenetére


mario1012
tag

Igen, ennek a GMT-nek illetve a 2254.50-es Omega modelleknek megy felfelé az áruk. Egyrészt elég kevés van olykor hirdetve belőlük és közkedvelt darabok, (szubjektív, de szerintem legjobban eltalált formaterv smp szériából) másrészt némely eladók egy kicsit valóban borsos áron próbálják eladni. Nem régen beszéltük ezt pont Gonzi-val egy hirdetést látván. :)
Bár ha hirdetném a sajátom én is valamivel 500 fölé tenném az árat. De ezt a modellt nem fogom eladni, még ha a következő lépcsőmet könnyebben is ugranám meg ha beleforgatnám, akkor sem. :)
Nem mai kép, de ezt itt hagyom, ebbe a topikba még úgysem linkeltem róla képet. Állítva fotóztam, kattintásra elforog rendes irányba.

(#1080) #45302528 válasza mario1012 (#1079) üzenetére


#45302528
törölt tag

Szép. :C

Nemrégen tudtam meg, hogy a 2254.50-nek van egy kvarc ikertesója, a 2264.50-es.....

A hétvégén "lenéztem" egy apuka kezéről Benczúr-kertben egy 2255.80-ast. Az "Electric Blue" néven fut, ugye? Élőben szebb, mint képeken, de szerintem maradok a 2254.50-nél.

(#1081) Skimaster válasza #45302528 (#1080) üzenetére


Skimaster
senior tag

Igen a 300M és a GMT is kúszik felfelé. Lassan de biztosan. Ritka a szép darab ezekből.

(#1082) oba válasza Skimaster (#1081) üzenetére


oba
addikt

59+1 úr mostanában nagyon "akciózza" az óráit és újítja meg a hirdetéseket. Csak nem haldoklik az üzlet? :D Korábbi 4-500ezres óráktól potom 300ért már szabadulna. Már a kávézó kupon se jár :( Pedig csak amiatt gyűjtök már mióta egy Ívécére. :(

szerk.: bocs, nem válasz akart lenni... csak mobilon mellé nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#1083) resool válasza oba (#1082) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem megy azért neki, mindig vannak sajnos akik teljesen más világban élnek ezzel kapcsolatban, csak most eléggé uborkaszezon van.

[ Szerkesztve ]

(#1084) Tulku válasza resool (#1083) üzenetére


Tulku
veterán

Pontosan...ősszel majd beindul a kínai tok rendelés ebay-ről...nevetséges...bár sírni is lehetne rajta...

(#1085) fagyalllo válasza Tulku (#1084) üzenetére


fagyalllo
őstag

És a kínai tok még egész jó, sok közte a zafíros, rendesen tömítettek és a hitvány, csavarokkal rögzített hátlapok is kihaltak mára. Viszont az ukrán lengőfüles borzalmak! Nulla tömítés, rendes tokcső sincs, mégis erre áll legtöbb rajongónak a cerka. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1086) #45302528


#45302528
törölt tag

Ez tényleg Pali bácsi órája lehet? :Y

[link]

(#1087) resool válasza #45302528 (#1086) üzenetére


resool
aktív tag

Igen. Előkerült.

(#1088) atilius válasza resool (#1087) üzenetére


atilius
tag

Ha ekkora a hájp ez a Daytona körül, mi lenne ha Buzz Aldrin Speedmaster órája kerülne elő.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#1089) Tulku válasza atilius (#1088) üzenetére


Tulku
veterán

Az a közös bennük, hogy előbb-utóbb mindkettő valahol Szaúd környékén landol majd :)

(#1090) squir válasza Tulku (#1089) üzenetére


squir
aktív tag

Amennyibe fog majd kerülni ez a Daytona, elképzelhető... :DDD

Bár elég sokan tippelnek arra, hogy maga a Rolex is be fog szállni az aukcióba nem kímélve a pénztárcát. Azért ez a példány nem mutatna rosszul a Rolex múzeumban (mondjuk talán ott lenne a legjobb helye)

(#1091) phranxinatra válasza squir (#1090) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az elég furcsa lenne, lévén nincs olyan, hogy Rolex múzeum. Valaki összekeverte a Rolit a Patekkal.

(#1092) fagyalllo válasza phranxinatra (#1091) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mert tudják ők is, hogy marha unalmas lenne 5-6 fajta órát nézegetni, amiket fajtán belül kb. csak a szín különböztet meg.
Búvár, simaszélű, cakkosszélű, stopperes és öltönyös, de az utolsó senkit se érdekel. Kihagytam valamit?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1093) phranxinatra válasza fagyalllo (#1092) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Igen. Általános iskolában az órát, amikor a múzeum szó jelentését tanultátok. :D

(#1094) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Mindenki búvárkodik meg nyaral? Sehol egy komment. :) Hogy óra is legyen, egyre jobban tetszik a North Flag. De én, mint Lee tábornok tisztelője csak South Flag-et vehetnék. :)

(#1095) resool válasza 5-ös kezelő (#1094) üzenetére


resool
aktív tag

Uborkaszezon van. Kevesen vesznek orat nyaron.

(#1096) Skimaster válasza resool (#1095) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én szerdán megyek egy finomságért,majd mutatom...

(#1097) gipsztigris válasza Skimaster (#1096) üzenetére


gipsztigris
addikt

.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1098) resool válasza Skimaster (#1096) üzenetére


resool
aktív tag

Kíváncsi vagyok :)

(#1099) mario1012 válasza resool (#1095) üzenetére


mario1012
tag

Nagyon szép ez a Nort Flag még mindig piszkosul tetszik. :) Ez volt az évre a tervem, de lehet, hogy inkább gyűjtök még és egyből az egyik kedvencem veszem majd meg.

(#1100) 5-ös kezelő válasza resool (#1095) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Felülről azért szebb, mint oldalról. Hiába, csak a Fortis PP az igazi. /What else, mondaná erre Basil Fawlty./ :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.