Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Delila_1 válasza BenJoe80 (#18650) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nosza!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18652) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18651) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Küldtem pü-t...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18653) ElemiKoczka válasza Delila_1 (#18645) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

Tökéletes :)
Köszönöm szépen!

(#18654) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#18653) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen. :K

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18655) tzetko válasza Mutt (#18634) üzenetére


tzetko
csendes tag

köszönöm

(#18656) ElemiKoczka válasza Delila_1 (#18654) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

Sajnos nem tökéletes, de ez most bukott ki :(
A mai napon mikor megnyitottam a fájlt, nem mentette el a formázás képletét.
Ma kipróbáltam és valóban nem menti el.
Kilépésnél ad róla hiba üzenetet.

(#18657) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#18656) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor valami baj van a kréta körül, mert hivatalból el kellene mentenie.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18658) ElemiKoczka válasza Delila_1 (#18657) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

És lehet valamit tenni a krétával? :)

(#18659) kvoaksz


kvoaksz
csendes tag

Sziasztok!

Az az egyszerű kérdésem, ha csoportosítok oszlopokat, de le szeretném védeni (lapvédelem), hogy ne töröljenek bele véletlenül, akkor nem engedi használni a +, - jelet azaz a csoportosítás nem működik, van erre megoldás? :Y

(#18660) nimmy001


nimmy001
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy hozzá lehet rendelni excel makróhoz olyan billentyűparancsot, ami egyébként az excelben alapból foglalt? Egyelőre csak a Q és az E szabad a ctrl-hoz, és kezd kevés lenni a felmerülő igények mellett. Én eddig a makrórögzítőnél található billentyűparancs megadási módot használtam, esetleg van más lehetőség is billentyűparancsot beállítani? Kerestem, de nem találtam még.

(#18661) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#18658) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Privátban tegnap írtam, hogy küldd el a fájlt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18662) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

Adott egy excel tábla (.xls, még 2002-2003 körüli excellel készült az eredeti táblázat, azóta ki tudja hányszor lett elmentve másként), most 2010-es excellel használom.
Egy egész sort kijelölve másolás, majd másolt cellák beszúrása parancsra nem csinál semmit, villan egyet az ablak, de nem szúrja be a sort.
Korábban, vagy ennek a fájlnak a korábbi elmentettjénél működött ez a parancs.
Kipróbáltam, másik gépen is ez a jelenség, szintén 2010-es excel.
Van tippetek mit nézzek meg beállításokban egyebekben, hogy miért nem működik, illetve, hogy működjön ez a parancs?

Előre is köszi!

Üdv!

Jumbo

[ Szerkesztve ]

(#18663) Mutt válasza kvoaksz (#18659) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...ha csoportosítok oszlopokat, de le szeretném védeni (lapvédelem) ..., akkor nem engedi használni a +, - jelet azaz a csoportosítás nem működik, van erre megoldás?

Csak makróval tudod ezt megoldani:

Private Sub Workbook_Open()
With Worksheets("minta")
.EnableOutlining = True
.Protect Password:="t1T0k", UserInterfaceOnly:=True
End With
End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18664) Mutt válasza nimmy001 (#18660) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

..hozzá lehet rendelni excel makróhoz olyan billentyűparancsot, ami egyébként az excelben alapból foglalt?

Igen, hozzá lehet rendelni.
Fejlesztőeszközök -> Makrók -> Egyebek alatt lehet a már rögzítettekhez rendelni.

Valamint az Application.OnKey módszerrel. Bővebben itt olvashatsz róla.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18665) Mutt válasza Jumbo (#18662) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...Egy egész sort kijelölve másolás, majd másolt cellák beszúrása parancsra nem csinál semmit, villan egyet az ablak, de nem szúrja be a sort...

Csak egy cellát másolva is ugyanez történik?

Három tippem lenne:
1. Van benne makró, amely a beillesztést "blokkolja".
Ha .xlsx-ként lemented akkor makrómentes lesz, kérdés hogy ekkor is így viselkedik?
2. A sorok, ahova beillesztesz el vannak rejtve/vagy egy autoszűrövel épp nem láthatók.
Bal oldalt a sorok számozásánál nincs kimaradás a számozásban?
3. File -> Beállítások -> Speciális-> Beállítások megjelenítése ehhez a .... részben vmi elállítódott.
3+1. Virtuális gép vagy távoli asztal program zavarhat be, állítsd le ha ilyen fut a háttérben.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18666) Jumbo válasza Mutt (#18665) üzenetére


Jumbo
tag

Szia!

Egy cellával is csak villant, de nem hajtotta végre.

1. elmentettem xlsx-ként, volt is benne egy VB-projekt nevű makró (gondolom a makró miatt 5,6M-ról, 107,5k-ra csökkent a mérete), de a problémát nem oldotta meg.
2. kijelöltem - felfedés, de jól emlékeztem, hogy nem volt benne rejtett sor/oszlop.
3. File -> Beállítások -> Speciális-> Beállítások megjelenítése ehhez a munkafüzethez részben, az Objektumoknál megjelenítendő-t átállítottam az összes-re, és így már működik!

Köszönöm szépen!

Üdv!

(#18667) nimmy001 válasza Mutt (#18664) üzenetére


nimmy001
csendes tag

Az egyebek megvolt még, csak az lemaradt, a másik érdekelt, nagyon köszi.

(#18668) bandus


bandus
veterán

egy kis kód értelmezésben szeretnék segítséget kérni, ami nem teljesen világos nekem. tehát a következőképp néz ki a dolog, amiről tudom, hogy egy deklarált változó értékét a munkalap utolsó, adato tartalmazó sorának a számával teszi egyenlővé
TotalRows=Cells(Rows.Count, 1).End(xlUP).Row

szóval, az első rész megad egy range-t, amely az első oszlopot és az oszlop utolsó értékét jelenti. a második rész azt mondja meg, hogy ne felülről, hanem alulról, a valós utolsó értéktől induljon a kijelölés. de mire jó az utolsó .Row? ez adja meg, hogy nekünk a sorok száma szükségeltetik?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18669) Delila_1 válasza bandus (#18668) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az aktuális lapod A oszlopában lévő utolsó, adatot tartalmazó sorának a számát adja meg.

TotalRows=Cells(Rows.Count, 1).End(xlUP).Row

TotalRows a változó neve, amibe eltárolja az értéket.
Rows.Count a lapon (füzetben) lévő összes sor, ami függ a verziótól.
Cells(Rows.Count, 1) a lap A oszlopának utolsó sora, verzió-függő.
.End(xlUP).Row ez annak a műveletnek a VBA-s leírása, mikor egy cellán állva (jelenleg az A oszlop legalsó celláján) Ctrl+fel nyilat nyomsz. Arra a cellára áll a fókusz, ami felfelé a hozzá legközelebb lévő, adatot tartalmazó cella.

Ha egy lapon az alsó kitöltött sor alá akarsz pl. másolni, vagy beírni valamit, ezt szokás alkalmazni, de a végére kerül +1, hogy ne a kitöltött cellára írj.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18670) bandus válasza Delila_1 (#18669) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm szépen, ismét mélyre hajlok tudásod előtt :R :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18671) Delila_1 válasza bandus (#18670) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18672) Delila_1 válasza bandus (#18670) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Utólag elolvasva a válaszomat rájöttem, hogy egy kicsit félrevezettelek.

Az .End(xlUP).Row ez annak a műveletnek a VBA-s leírása, mikor egy cellán állva (jelenleg az A oszlop legalsó celláján) Ctrl+fel nyilat nyomsz. mondat a .Row nélkül igaz. A Row határozza meg, hogy a cellának milyen tulajdonságát akarod a változóhoz rendelni. Ha Row helyett pl. Address-t írsz, a változó a cella címét tárolja el, és ezt beírathatod egy cellába, vagy másképpen használod fel.
Adhatsz .Inrerior.ColorIndex-et is Row helyett, akkor a megtalált cella háttérszínének a kódja lesz az eredmény. Sok lehetőség van ezeken kívül is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18673) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok, egy lehet tök egyszerű kérdésem van, de sajnos annyira nem értek hozzá így felteszem :)
Van egy excel táblám amiben van egy csomó összeg a következő formátumban:
3 061,00 a "formula bar" -on pedig így szerepel: 3061 a típusa pedig "number". A zöld rész alatti számok viszont össze-vissza formátumban vannak, így ezeket össze se bírja adni ha egyszerre többet kijelölök. Meg lehet valahogy oldani az összes érték ugyanolyan formátumú legyen mind a zölddel kijelöltek? Format painterrel próbálkoztam de az sajna nem segített. Ja, 2007-es.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#18674) desolator válasza desolator (#18673) üzenetére


desolator
senior tag

Közben eszembe jutott még egy kérdés. Miért van az, ha a zöld mezőben lévő számok közül rákkatintok egyre ami pl így szerepel: "3 061,00" azt a szerkesztő lécben így látom: "3061" ? Viszont ha a zöld rész alatti részből kattintok rá egy számra, akkor az ugyanúgy néz ki a szerkesztő lécben mint ahogy a táblában is, tehát vesszővel és tizedes jeggyel? Hogyan tudnám ezt átállítani? A "Number" -nél megnéztem és elvileg minden számnak ugyanaz a formátuma:

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#18675) Delila_1 válasza desolator (#18674) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű, hogy a zöld alatti rész szöveg formátumú.

Írj a lapodon egy üres cellába egy egyest. Másold (Ctrl+c), majd jelöld ki az I oszlopon a nem zöld tartományt. Jobb klikk, Irányított beillesztés. Itt a műveletek közül a Szorzás-t jelöld be, OK.
Ezzel számmá alakítottad a szöveges tartományodat, a beírt egyest törölheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18676) desolator válasza Delila_1 (#18675) üzenetére


desolator
senior tag

Megcsináltam, leokézom a paste speciálnál ahogy mondtad de ugyanúgy marad :(

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#18677) Mutt válasza desolator (#18676) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Az I oszlopban a nem zold szamoknal az ezres elvalaszto (a pont) okozza a problemat. Jelold ki az egesz oszlopot es Csere funkcioval torold a pontot. Utana hasznalhatod a formatum masolot, hogy a szamok azonossan nezzenek ki.

Udv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18678) desolator válasza Mutt (#18677) üzenetére


desolator
senior tag

Köszi, megmentettél, ez a csereberés vonal bejött :DD

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#18679) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Vannak adatok egy lapon, amit négy helyről másolok össze... Ezek 4 gép adatai külön monogrammok (gépkezelő) és hozzá tartozó számok vannak! Viszont előfordul, hogy több gépen is szerepel a monogramm egy értékkel.

Nos nekem van egy táblázatom, ahol a nevek (monogrammok) szerepelnek az összesített számokkal. De ezt csak szummával csináltam eddig.
Most szeretnék olyat, hogy ha kijelölöm mondjuk MT, akkor az összesítő táblázat MT sorába gyűjtse ki szummázva a kijelölt adatsorból a hozzá tartozó értékeket...

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#18680) kvoaksz válasza Mutt (#18663) üzenetére


kvoaksz
csendes tag

Köszönöm. :C

(#18681) bandus


bandus
veterán

olyan kérdés merült fel bennem, hogy egy változó értékét hogyan tudom definiálni mondjuk egy msgboxból , vagy valamilyen szofisztikáltabb módon, mint, hogy egy cellába beírom. kár legördülő lista is lehet. tehát megnyomok egy gombot, hogy induljon el a makró, és aztán a fentiek alapján deklarálok egy későbbiekben használatos változót.

köszönöm :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18682) bajor14


bajor14
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé kezdő vagyok a dologban ez lenne az első makróm… 
van egy makró ami minden fél órában lefut (fontos, hogy minden fél és egész órában… így a now + 30 sec sajnos nem működik…) viszont ha a munkafüzetet bezárom akkor az időzítő miatt újra megnyitja és futtatja… ezt kellene lelőni…

ezt így oldottam meg:

Application.OnTime TimeValue("07:30:00"), "fris", ("07:30:01")
Application.OnTime TimeValue("08:00:00"), "fris", ("08:00:01")
Application.OnTime TimeValue("08:30:00"), "fris", ("08:30:01")
Application.OnTime TimeValue("09:00:00"), "fris", ("09:00:01")
Application.OnTime TimeValue("09:30:00"), "fris", ("09:30:01")
Application.OnTime TimeValue("10:00:00"), "fris", ("10:00:01")
Application.OnTime TimeValue("10:30:00"), "fris", ("10:30:01")
Application.OnTime TimeValue("11:00:00"), "fris", ("11:00:01")
Application.OnTime TimeValue("11:30:00"), "fris", ("11:30:01")
Application.OnTime TimeValue("12:00:00"), "fris", ("12:00:01")
Application.OnTime TimeValue("12:30:00"), "fris", ("12:30:01")
Application.OnTime TimeValue("13:00:00"), "fris", ("13:00:01")
Application.OnTime TimeValue("13:30:00"), "fris", ("13:30:01")
Application.OnTime TimeValue("14:00:00"), "fris", ("14:00:01")
Application.OnTime TimeValue("14:30:00"), "fris", ("14:30:01")
Application.OnTime TimeValue("15:00:00"), "fris", ("15:00:01")
Application.OnTime TimeValue("15:30:00"), "fris", ("15:30:01")
Application.OnTime TimeValue("16:00:00"), "fris", ("16:00:01")
Application.OnTime TimeValue("16:30:00"), "fris", ("16:30:01")
Application.OnTime TimeValue("17:00:00"), "fris", ("17:00:01")
Application.OnTime TimeValue("17:30:00"), "fris", ("17:30:01")
Application.OnTime TimeValue("18:00:00"), "fris", ("18:00:01")
Application.OnTime TimeValue("18:30:00"), "fris", ("18:30:01")
Application.OnTime TimeValue("19:00:00"), "fris", ("19:00:01")
Application.OnTime TimeValue("19:30:00"), "fris", ("19:30:01")
Application.OnTime TimeValue("20:00:00"), "fris", ("20:00:01")

End Sub

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Application.OnTime Now, "fris", , False
End Sub

viszont sajnos ez így nem működik…. tudnátok segíteni?

(#18683) biker


biker
nagyúr

üdv

excelben, x munkalapról y lapra hivatkozás másolás közben lehet e text-en search-replace módosítást végezni?
kicsit pontosabban:

X.A1 mezőben ez van:

http://www.nomadsport.eu//upload/termek/kepek/big/_0/5843/56898/esbit-gyujtokocka.jpg

Y.A1-be ez kell csak

esbit-gyujtokocka.jpg

Tehát feldarabolni a / jeleknél, és a tömb utolsó eleme kell, ezt php-ben 3mp megoldom, de itt nem tudom, hogy illene :)
Ha valaki tud, heeeeeeeeeelp :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18684) Mutt válasza biker (#18683) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...feldarabolni a / jeleknél, és a tömb utolsó eleme kell...

A Munka1 lapon lévő A1 cellában lévő szövegből adja vissza az utolsó "/" utáni szövegrészt. CSE képlet!

{=KÖZÉP(Munka1!A1;MAX((KÖZÉP(Munka1!A1;SOR(INDIREKT("1:"&HOSSZ(Munka1!A1)));1)="/")*SOR(INDIREKT("1:"&HOSSZ(Munka1!A1))))+1;6^6)}

Az alábbiak szerint működik:
1. A KÖZÉP(Munka1!A1;SOR(INDIREKT("1:"&HOSSZ(Munka1!A1)));1) rész a szöveget 1 betüs tömbre bontja. Az eredmény ez lesz:
={"h";"t";"t";"p";":";"/";"/";"w";"w";"w";".";"n";"o";"m";"a";"d";"s";"p";"o";"r";"t";".";"e";"u";"/";"/";"u";"p";"l";"o";"a";"d";"/";"t";"e";"r";"m";"e";"k";"/";"k";"e";"p";"e";"k";"/";"b";"i";"g";"/";"_";"0";"/";"5";"8";"4";"3";"/";"5";"6";"8";"9";"8";"/";"e";"s";"b";"i";"t";"-";"g";"y";"u";"j";"t";"o";"k";"o";"c";"k";"a";".";"j";"p";"g"}

2. Majd megnézzük hogy ez mikor azonos "/"-el. Az eredmény ez:
={HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;IGAZ;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS;HAMIS}

3. Ezt szorozzuk a pozicíónak megfelelő számmal (vagyis 1, 2, 3 stb). Ez lesz:
={0;0;0;0;0;6;7;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;25;26;0;0;0;0;0;0;33;0;0;0;0;0;0;40;0;0;0;0;0;46;0;0;0;50;0;0;53;0;0;0;0;58;0;0;0;0;0;64;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}

4. Kikeressük a maximumot és hozzáadunk egyet.
5. A kapott pozicíótól a maradék részt kiíratjuk. =KÖZÉP(Munka1!A1;65;6^6)

Ha érdekel akkor kapsz egy saját függvényt is.
Használata egyszerű: =szovegresz(Munka1!A1;"/";2^12)
Első paraméter a vizsgálandó cella, a második az elválasztó jel, a harmadik a kért rész (jó nagy számot megadva az utolsó részt kapod).

Function szovegresz(bemenet As Range, Optional elvalaszto As String = " ", Optional resz As Integer)
'az elvalaszto ha nincs megadva akkor szóközként értelmezzük

Dim arraySplit
Dim vFelsoMeret As Long

'szétszedjük a szöveget az elválasztójel alapján
arraySplit = Split(bemenet, elvalaszto)
'megnézzük hogy hányrészre szedhető
vFelsoMeret = UBound(arraySplit)

'ha az utolsó utáni darabot kérik, akkor is az utolsót adjuk
If resz >= vFelsoMeret + 1 Then
szovegresz = arraySplit(vFelsoMeret)
End If

'ha a legelső darab előtti kell, akkor is az elsőt adjuk vissza
If resz <= 0 Then
szovegresz = arraySplit(0)
End If

'megadjuk a kért részt
If resz > 0 And resz < vFelsoMeret Then
szovegresz = arraySplit(resz - 1)
End If

End Function

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18685) biker válasza Mutt (#18684) üzenetére


biker
nagyúr

Wow
Ha felebredtem, kiprobalom
Koszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18686) Delila_1 válasza biker (#18683) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szöveg feldarabolására egy másik módszer a Szövegből oszlopok funkció használata. A különféle verziókban más helyen éred el. Ha megtaláltad, az első ablakban a Tagolt legyen jelölt, a másodikban az alapértelmezett Tab-ból vedd ki a pipát, az Egyéb-be írj egy / jelet, Befejezés.

A példád szerinti adatot az L oszlopig szétdarabolja, az utolsó oszlopban megkapod a kép címét a kiterjesztésével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18687) biker válasza Delila_1 (#18686) üzenetére


biker
nagyúr

ez a megoldás nem tűnik jónak, annyiból, hogy kézzel kell futtatni, én egy konvertáló munkalapot szeretnék csinálni, egyik árlistából másikat készít, ehhez kell más és más frissített forrásból automatikusan lefutnia újra.
Ilyet meg nem akar tenni.

+ ha megadom, hogy a CÉL másik munkalap legyen, érvénytelen hivatkozást dob, amit nem értek, csak önmagára felülírva akar futni, ez se lenne egetverő baj, de mindig kézzel???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18688) Delila_1 válasza biker (#18687) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Bekapcsolod az új makró rögzítését, lefuttatod kézzel (4-5 kattintás), kikapcsolod a rögzítést.
Kész a makró, és gombnyomásra indul. :DD

Azt meg lehet írni a rögzített makró végére, hogy soronként az utolsó oszlop tartalmát másolja egy új lapra.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18689) biker válasza Mutt (#18684) üzenetére


biker
nagyúr

nekem ez nem akar műödni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18690) biker válasza Delila_1 (#18688) üzenetére


biker
nagyúr

de nem én fogom használni, hanem egy 1.0-ás user :(
az hogy nyomjon egy gombot, már nehéz neki :( a képek flashget mentését 1 órán át magyaráztam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18691) biker válasza biker (#18689) üzenetére


biker
nagyúr

valamit ott szórakozott, szóval újra próbáltam, de most mindig a teljes cella tartalmat másolja be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18692) Delila_1 válasza biker (#18690) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem túlzol egy kicsit?! Egy gomb megnyomása... :(
Akkor miért kérdezel?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18693) biker válasza biker (#18691) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétan ennek a kimenete a kép elérési útra:
=KÖZÉP(Munka1!E2;SOR(INDIREKT("1:"&HOSSZ(Munka1!E2)));1)
egy darab h betű a http://......... sorból, szerintem innen borul minden

Delila: nem nekem gáz, a leendő felhasználónak.
A korábbi excelei is olyanok, amiket csináltam, hogy 1. munkalapra bemásolja az adott nagyker listáját, 2. munkalapon ott a kimenet, még te segítettél az egyiket összerakni.

de itt görcsöl,hogy ő nem tudja a kép neveket innen kiszedni.

de lehet ez lesz, csinálok neki video tutorialt mellé :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18694) Delila_1 válasza biker (#18693) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ezt a makrót rendeld egy gombhoz. Az első részt rögzítővel hoztam össze.

Sub Jpg()
Dim usor As Long, sor As Long, oszlop As Integer
usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

'Szövegből oszlopok
Range("A1:A" & usor).Select
Selection.TextToColumns Destination:=Range("A1"), DataType:=xlDelimited, _
TextQualifier:=xlDoubleQuote, ConsecutiveDelimiter:=False, Tab:=False, _
Semicolon:=False, Comma:=False, Space:=False, Other:=True, OtherChar _
:="/", FieldInfo:=Array(Array(1, 1), Array(2, 1), Array(3, 1), Array(4, 1), Array(5, _
1), Array(6, 1)), TrailingMinusNumbers:=True

'Munka2 lapra az utolsó oszlop adatai
For sor = 1 To usor
oszlop = Cells(sor, 100).End(xlToLeft).Column
Sheets("Munka2").Cells(sor, 1) = Cells(sor, oszlop)
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18695) biker válasza Delila_1 (#18694) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, közben felvettem a te általad javasolt verzióban (katingatós) és kipróbáltam, elvileg jó
de ezt is elmentem, hátha kell még

ctrl+l-re fut :) zsííír

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18696) Delila_1 válasza biker (#18695) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makró a for-next ciklusban átteszi a képek címét a Munka2 lap A oszlopába.
Mivel nálad nem az első sorban kezdődnek az adatok, a ciklus kezdetét ne 1-ben határozd meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18697) biker válasza Delila_1 (#18696) üzenetére


biker
nagyúr

Felírtam!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18698) Mutt válasza biker (#18689) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Azert nem megy, mert nem tombkepletkent vitted be. Kapcsos zarojel nelkul masold be a cellaba a kepletet majd nyomj Ctrl+Shift+Entert, igy lesz CSE keplet belole es az Excel kapcsos zarojelekkel fogja megjeleniteni.

Elonye, hogy kompatibilis a tobbi Excellel, nincs makro. Hatranya hogy lassabb mint egy sima keplet, de tovabbra is gyorsabb mint egy makro, vagy udf.
Ha szerkeszted akkor se felejts el Ctrl+Shift+Entert nyomni.

Udv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18699) Delila_1 válasza Mutt (#18698) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kockáztatnám meg, hogy a hozzá nem értő júzer kitörölje a szépen összehozott, összetett képletet.
A makró nem terheli a memóriát, a sok hosszú képlet sok adatnál viszont igen, komoly lassulást okozva.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18700) Mutt válasza biker (#18690) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ha nagyon kezdo a felhasznalo akkor a CSE keplettel is gondja lehet, a makro is csuszhat, de talan az altalam javasolt UDF mar nem lesz neki bonyolult. Probald ki, akar addint is lehet belole csinalni, ha nem akarod a munkafuzetben tarolni a kodot.

Udv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.