Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Mutt válasza mutyi (#16124) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A logaritmikus ábrázolás mellett van pár egyéb megoldás is azon esetekre amikor a számok között túl nagy eltérés van.
.
Mintaként feltöltöttem ide egy ilyet.

Ezeken az oldalakon be is mutatják, hogyan műkődnek:
http://peltiertech.com/WordPress/broken-y-axis-in-excel-chart/

http://tushar-mehta.com/excel/newsgroups/broken_y_axis/tutorial/index.html
http://www.andypope.info/charts/brokencolumn.htm

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16152) Mutt válasza csongi (#16148) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

2007-től felfelé már van ÁTLAGHA (AVERAGEIF), ami szintén műkődik:

=ÁTLAGHA(tartomány;">0")

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16153) Mutt válasza Delila_1 (#16121) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Az IF-es megoldás mellett CASE-el is meg lehet oldani.

Select Case ActiveCell
Case "o", "ts", "ti", "tu", "u"
ActiveCell.Offset(0, 2).Select
End Select

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16154) Delila_1 válasza Mutt (#16153) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Case szerkezetet akkor szoktam alkalmazni, mikor több irányú az elágazás. Természetesen itt is jó.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16155) Delila_1 válasza Mutt (#16151) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Klassz ez a megosztott diagram.
A kördiagrammal 1 lépésben is láthatóan lehet lehet ábrázolni a kisebb-nagyobb értékeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16156) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Valaki megtudja mondani, hogy az Excel 2003-ban, hogyan tudok rovatfejet beállítani?

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#16157) Sixkiller6 válasza Delila_1 (#16155) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ezt hol lehet megtalálni?

- no es importante -

(#16158) rukh


rukh
aktív tag

Kedves Szakértők!

Két kérdésben szeretném kezdőként kérni a segítségeteket:

1. Az A oszlop celláiban egymás alá személyek nevei kerülnek, a B oszlop celláiban kinyitható/legördíthető menüből az adott személyekhez tartozó cégek neve választható ki - idáig eljutottam. Hogyan valósítható meg, hogy a C oszlopban a munkahelyek mellett automatikusan megjelenjen azok címe (kb. 50 munkahely van, ezért a HA függvény macerásnak tűnik)?

2. Hogyan lehetne azt elérni, hogy ha egy cellába beírok egy, a mainál későbbi dátumot, akkor a tőle jobbra lévő cella színe automatikusan legyen egy adott szín (pl. piros), ha pedig elérjük az adott dátumot, változzon meg a színe egy másikra (pl. zöld)?

Előre is kösz a segítséget,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#16159) lappy válasza Sixkiller6 (#16157) üzenetére


lappy
őstag

http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/kor-kor-es-kor-sav-diagram-letrehozasa-HA001117937.aspx
szia!
itt talalod meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16160) lappy válasza rukh (#16158) üzenetére


lappy
őstag

az 1.re fkeres vagy index hol.van fgv parositas
a forumon belul talasz ezekre peldat

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16161) lappy válasza rukh (#16158) üzenetére


lappy
őstag

2.ra
http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/kor-kor-es-kor-sav-diagram-letrehozasa-HA001117937.aspx
a felteteles formazas kell egy ha fgv. es a cella szinet tudod majd beallitani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16162) lappy válasza BenJoe80 (#16156) üzenetére


lappy
őstag

szia
ha egy tablazathoz kell rovatfej azt csak a 2007 verzio vagy jobb tudja csak.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16163) rukh válasza lappy (#16161) üzenetére


rukh
aktív tag

Lappy!

Kösz! Megpróbálom, remélem menni fog.

Üdv,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#16164) BenJoe80 válasza lappy (#16162) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Várjál - megtaláltam. :DD Ráment majdnem két napom, de megy Excel 2003-ban is! A következőképen működik:

Amikor kész volt a táblázat akkor az Adatok\Lista\Lista létrehozása... menüvel létrehoztam egy listát, ahol a megjelenő ablakban ki lehet pipálni a "Lista rovatfejekkel" menüt, majd <OK>.

Ekkor a rovatfejeknél megjelennek legördülő menüpontok, de azokat el lehet tüntetni az Adatok\Lista\Átalakítás tartománnyá menüvel, majd <Igen>.

Innentől kezdve nincsenek a legördülő menüpontok a rovatfejeknél és az oszlop rovatfejére (vagy bárhova), majd a "Rendezés - növekvő" vagy "Rendezés - csökkenő" ikonokra kattintva lehet tetszés szerint rendezni a táblázat adatait.

Hát ennyi. Nem bonyolult, csak addig, amíg rájön az ember. :W :(((

Mindegy - megérte! :C

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#16165) lappy válasza BenJoe80 (#16164) üzenetére


lappy
őstag

szia!
igazad van sajnalom hogy nem tudtam segiteni, de megtalaltam a segitseget hatha kell majd vkinek meg
http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/kor-kor-es-kor-sav-diagram-letrehozasa-HA001117937.aspx

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16166) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi kóddal adatot rendelek egy cellához. A Subrutinban több ilyen van, több cellába viszek be adatot és az egész egy gomb-hoz van rendelve.

Dim Prompt, Title, Default, MyValue
Prompt = "Prompt"
Title = "Title"
xpos = 1200
ypos = 4500

Range("E15").Select
Default = ActiveCell.Value
Prompt = "Faktura broj"
MyValue = InputBox(Prompt, Title, Default, xpos, ypos)
ActiveCell = MyValue

Van viszont olyan cella is amelyben legördülő listából kellene kiválasztani a megfelelőt. Tehát a Range rááll a cellára és az InputBox helyett kellene, hogy megnyíljon a lista amelyből ki kell választani a megfelelőt. Enter vagy egér-klikk-re lépés a következő programsorra amely az aktív cellába teszi a kiválasztott adatot.

Ezt hogyan lehet kivitelezni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#16167) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Legördülő menüben lehet dátumválasztót csinálni?

(#16168) lappy válasza dJ Peer (#16167) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Ha az érvényesítés menü alatti listára gondolsz akkor lehet csak a cellát kell dátum formára állítani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16169) dJ Peer válasza lappy (#16168) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Úgy gondoltam, mint némelyik weblapon, hogyha az adott cellába kattintok, akkor lenyílik egy naptár, az adott hónappal, s onnan már csak ki kell választani a napot. Olyan naptárra gondoltam, mint a tálca órájára kattintva.

(#16170) lappy válasza dJ Peer (#16169) üzenetére


lappy
őstag

Olyat lehet macroval hogy egy gomb megnyomásakor a naptárból lehet napot választani és azt beírja.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16171) Bee2013


Bee2013
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Szeretnék egy kis segítséget kérni excel-lel kapcsolatban!
A kérdésem: a gmail-ből kiexportált (csv) névjegyeket szeretném excelben úgy megnyitni, hogy az egyes infokat külön cellákban kapjam meg, ne ömlesztve (vesszővel elválasztva) az első cellákban.
Kérlek írjátok le a megnyitás helyes menetét! (angol nyelvű MS Excel 2010-t használok)
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!

(#16172) Mutt válasza csferke (#16166) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...viszont olyan cella is amelyben legördülő listából kellene kiválasztani...
Az alap INPUTBOX-al nem tudod ezt megoldani, de készíthetsz egy sajátot is. Ehhez kell egy Userform amire egy ComboBox-ot kell tened. Ez képes legördülő listákat kezelni.

A minta fájlomat feltettem ide.

A makró lényege lent látható:

Private Sub UserForm_Initialize()
Dim vErvenyesitesTipusa

Me.Caption = Title
Me.lPrompt = Prompt

On Error Resume Next
'az érvényesítés 0 és 7 közötti értéket vagy hibát vehet fel
vErvenyesitesTipusa = ActiveCell.Validation.Type

'attól függően hogy melyik érvényesítés van kicsivel másabb lesz a beviteli lap
Select Case vErvenyesitesTipusa
Case 3 'xlValidateList = legördülő lista
Me.cbBevitel.RowSource = ActiveCell.Validation.Formula1 'a combobox-nak megadjuk az érvényesítés tartományát
Me.cbBevitel = ActiveCell.Value 'kitesszük a korábbi értéket

Case Else
Me.cbBevitel.ShowDropButtonWhen = fmShowDropButtonWhenNever 'letiltjuk a legördülő nyilat
Me.cbBevitel = ActiveCell.Value 'kitesszük a korábbi értéket

End Select

End Sub

Remélem a minta segít a megoldásban.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16173) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyan gondom lenne hogy van 1 dátumom ami pl: 1994.11.06 és ki kéne számolnom függvénnyel hogy ki hány éves...
ezt hogy lehet megcsinálni? :R :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16174) poffsoft válasza klambi (#16173) üzenetére


poffsoft
addikt

Ha A1-ben vana születési dátum:
=CSONK(YEARFRAC(A1;MA();3);0)

ha az kell, hogy egy adott időpontban hány éves, a MA() helyett kell az adott dátumra hivatkozni.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16175) poffsoft válasza Bee2013 (#16171) üzenetére


poffsoft
addikt

A szövegbeolvasó varázsló második lapján kell elválasztónak kijelölnöd a vesszőt
Adatok/Külső adatok importálása/Adatok beolvasása (az angol megfelelőt nem tudom)
Itt kijelölöd a szövegfájlt
megjelenik a varázsló, next, és itt a "comma" elé kell pipa, next, stb...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16176) Gandalf80


Gandalf80
csendes tag

Postai irányítószámok!

A megoldandó probléma:
A következő problémával állok szemben, amiben szeretnék segítséget kérni.
Létrehoztam egy táblázatot, ahol a települések nevei automatikusan megjelennek, ha valaki az előző cellába beírja az irányítószámot. Tehát a C oszlop cellájába beírja valaki az irányítószámot és a D oszlop cellájában megjelenik a település.
A probléma lényege, hogy egy irányítószámhoz több település is tartozhat.
Pl.:
8354 Karmacs
8354 Vindornyafok
8354 Zalaköveskút

(Az FKERES függvény és HA függvény kombinációját és a Posta letölthető irányítószámokat tartalmazó Excelt használtam fel).

Kérdés
Megoldható-e, hogy ilyen helyzetekben egy legördülő listából válassza ki a megfelelő települést a felhasználó?
Az INDIREKT függvény alkalmazására is gondoltam, de csak azokra az esetekre szeretném alkalmazni, amikor a fenti példa áll elő.

Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadok.

Köszönöm.

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#16177) Geryson


Geryson
addikt

Ez a képlet így egyáltalán működőképes (a második részre gondolok)

(SZUMHATÖBB(Forrás!L:L;Forrás!A:A;B11;Forrás!H:H;"EUR";Forrás!F:F;"<>AB";Forrás!F:F;"<>CD";Forrás!F:F;"<>EF";Forrás!F:F;"<>GH")*1,27)+(SZUMHATÖBB(Forrás!L:L;Forrás!A:A;B11;Forrás!H:H;"EUR";Forrás!F:F;"=AB";Forrás!F:F;"=CD";Forrás!F:F;"=EF";Forrás!F:F;"=GH")))

Tehát azt szeretném, hogy az első kritériumnak megfelelően (AB, CD, EF, GH kizárva) szummázzon ÉS bruttósítson (*1,27) fel és a második kritériumnak megfelelően is szummázzon (csak AB, CD, EF, GH) és adja a kettő összeget össze.

Sajnos hiába van az "AB" benne a forrásanyagban, felbruttósítja (tehát nem a második feltétel szerint jár el).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16178) klambi válasza poffsoft (#16174) üzenetére


klambi
addikt

köszi

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16179) klambi válasza poffsoft (#16174) üzenetére


klambi
addikt

szevasz!
olyan gond lenne megint hogy csak simán az van beírva hogy 2006 mondjuk, és meg kell mondjam,hogy hány év telt el azóta, viszont ez nem dátum formátum, hanem csak 1 szám, ilyenkor mivel tudom megnézni hogy 7 év telt el?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16180) Geryson válasza Geryson (#16177) üzenetére


Geryson
addikt

Milyen jó kis dolog a vasárnap esti Excelezés. :) Megoldottam. A képletet ahogy írtam azt jelenti, hogy mind a 4 paraméternek meg kell felelnie, nekem meg vagy, vagy, vagy, vagy. :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16181) klambi válasza klambi (#16179) üzenetére


klambi
addikt

??

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16182) Excelbarat válasza klambi (#16179) üzenetére


Excelbarat
tag

Nem tudom hogy erre gondolsz-e?
Csak simán kivonod a két értéket =2013-2006
vagy ha cellákban van akkor pl ez kerül a C23-ba: =B23-A23
(A23: 2006, B23: 2013)

(#16183) klambi válasza Excelbarat (#16182) üzenetére


klambi
addikt

feladatom szerint valami függvénnyel kéne... tipp ötlet?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16184) poffsoft válasza klambi (#16179) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, itt a válasz lentebb..

Még annyi kiegészítés, hogy esetleg a mostani dátumot a
=ÉV(MA())
használatával alkalmazhatod.
Amúgy szövegből dátumot is lehet csinálni:
=DÁTUMÉRTÉK(A1 & "." & B1 & "." & C1)

vagy a te esetedben pl számokból is lehet dátumot csinálni:
=DÁTUM(A1;1;1)

így a képleted:
=CSONK(YEARFRAC(DÁTUM(A1;1;1);MA();3);0)

Ha egyéb megoldásokra is vágysz:[link] ;)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16185) klambi válasza poffsoft (#16184) üzenetére


klambi
addikt

:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16186) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok
Táblázatkezelési problémám van, nem Excel hanem Google Docs beli táblázatkezelő, de hátha tudtok megoldást.

Van egy form, ami egy táblázatba gyűjti az adatokat, Sheet1 munkalapra, ezek alapadatok. Ezeket felhasználva készítettem egy másik Sheetet (Sheet2), hivatkozva a Sheet1 adataira, ami ugyanúgy működik, mint Excelben: pl. Sheet1!A1.
A Sheet1-be folyamatosan jönnek be az adatok és minden rendben is működik, de a Sheet2-ben lévő cellahivatkozások változnak, ha egy új adat jelenik meg a Sheet1-ben, mégpedig a sorszám valamiért eggyel növekszik.

A folyamat:
a Sheet2 A51-es cellában ez van =left(Sheet1!A453;10), tartalmaz adatot a Sheet1!a453-as cella, jól működik

a Sheet2 A52-es cellában ez =left(Sheet1!A454;10), a Sheet1!A454 még nem tartalmaz adatot, majd ha formról bejön valamilyen adat, akkor beleíródik, így most az Sheet2 A52-es cella látszólag üres

bejön a várt adat a Sheet1 A454-be, erre a Sheet2 A52-es cella értéke megváltozik és a következő lesz:
=left(Sheet1!A455;10), tehát a sorérték megváltozik és nem veszi figyelembe a bejött értéket, hanem átlépi

és így tovább, ha jön a következő rekord a formról szintén nem jelenik meg, mert megint növeli a sorértéket és =left(Sheet1!A456;10) lesz belőle

ha újra lemásolom a képleteket húzással, akkor persze megjavul, mindaddig, amíg nem jön egy újabb rekord a Sheet1 lapra, mivel húznám a képletet, így dollározni vagy indirectezni nem tudom, van e valami megoldás?

(#16187) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

adott 12 db űrlap officeben (excel vagy word formában is okés), mindegyiken van 2-3 db "beikszelhető" rész. szeretnék olyat csinálni, hogy paraméterek kitöltésével a program beikszeli, illetve választással kijelölve, hogy melyik számúakat szeretném kinyomtatni a 12-ből, és akár egy all-in, vagy adott darabokat nyomtatva.

ezt mivel tudnám megvalósítani? excel? office?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16188) pecze válasza pecze (#16186) üzenetére


pecze
aktív tag

Közben megoldódott arrayformula lett a megoldás

(#16189) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok!

Képet szeretnék egy területen megjeleníteni attól függően, hogy mi egy cella értéke. Teszem azt a cella értéke 1 akkor jelenjen meg egy ló, ha 2 akkor egy szamár, ha 3 akkor meg egy nyúl.
Tudtok ebben segíteni?

osu-no seishin

(#16190) lappy válasza Töki bácsi (#16189) üzenetére


lappy
őstag

A laphoz kell rendelned ezt a rövid makrót: lapfülön jobb klikk, kód megjelenítése, a jobb oldalon kapott üres lapra másold be.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$A$1" Then
If Target = 1 Then
ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = True
ActiveSheet.Shapes("Picture 2").Visible = False
End If
If Target = 2 Then
ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = False
ActiveSheet.Shapes("Picture 2").Visible = True
End If
End If
End Sub

A "Picture 1" és "Picture 2" nevében a számot írd át a saját képeid sorszámára.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16191) Delila_1 válasza Töki bácsi (#16189) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Több kép válogatásához feltettem ide egy fájlt. A rar-ban lévő képeket tedd a C meghajtón a Képek mappába a próbához, utána a Munka2 lapon írd át az útvonalakat és fájlneveket a saját képeidhez.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#16192) Mutt válasza Gandalf80 (#16176) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...egy legördülő listából válassza ki a megfelelő települést a felhasználó?

Megoldható az ELTOLÁS (OFFSET) függvénnyel.
Ha C2-ben van a kiválasztandó irányítószám és A és B oszlopokban az irányítószám és a település, akkor ezt a függvényt használd az érvényesítés (validation) forrásának:

=ELTOLÁS($B$1;HOL.VAN(C2;$A:$A;0)-1;0;DARABTELI($A:$A;C2))

Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy az igénylőnek akkor is ki kell választania az értéket a legördülő listából, amikor csak 1 találat van.

Ezért csináltam 2 makrót használó megoldást is neked, amely ezeket ki tudja küszöbölni.

Az egyszerűbb megoldásnál (F2 és G2-es mező) a fenti megoldás van makróval kiegészítve, ami ha
- nincs találat kiírja azt vagy
- egyértelmű találatnál a keresett értéket és
- ha több találat van akkor pedig kírja hogy válasszanak.

Ennek a program kódja:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Target.Address = Range("F2").Address Then
'megszámoljuk hány találatunk van
Select Case WorksheetFunction.CountIf(Range("A:A"), Range("F2"))
Case 0
'F2-es cellától jobbra kiírjuk a választ
Range("F2").Offset(, 1).Value = "Nem található település"
Case 1
Range("F2").Offset(, 1).Value = WorksheetFunction.VLookup(Range("F2"), Range("A:B"), 2, False)
Case Is > 1
Range("F2").Offset(, 1).Value = "Válassz a listából!"
End Select
End If

End Sub

A másik megoldás (F10 és G10-ben), annyival több hogy több találat esetén fel dob egy ablakot, amiből választhat a felhasználó.

Feltettem ide a mintát.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#16193) Töki bácsi válasza lappy (#16190) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyros válaszaitokat! Holnap tudom kipróbálni a munkahelyemen. :R

osu-no seishin

(#16194) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok! Egy formátumos problémába szaladtam bele és valahogy nem lelem a jó megoldást.
A1 cella tartalma: 06H125125L
Ezt az amit én adok meg.
B1 cellát szeretném ez alapján automatikusan kitöltetni úgy, hogy ez legyen a végeredmény:
*P06H125125L*
Próbálozásaim:
1.) B1 = A1
Egyéni formátum "*P"Normál"*"
Ez akkor jól működik ha A1 cellában csak szám van. De ha betű a vége már nem jó.

2.) B1 = A1
Egyéni formátum "*P"@"*"

Ez jól működik, de a végén az L és a * között szóköz lesz.
Összefűzés sem jó mivel a végén a *-ot ne fűzi hozzá. A végeredményben nem lehet szóköz.
Amúgy a B1 vonalkód lesz

Várom ötleteiteket. Köszönöm előre is!!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16195) lappy válasza Attas (#16194) üzenetére


lappy
őstag

=ÖSSZEFŰZ("*P";A1;"*")

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16196) lappy válasza Attas (#16194) üzenetére


lappy
őstag

u.e cellaformázással (nálam működik!!)
"*P"@"*"
[link]
itt olvashatsz utána
:DD

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#16197) Attas válasza lappy (#16196) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a válaszod. De nekem mindkét esetben az L és a * között belekerül egy szóköz is. (több gépen kipróbálva.)

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#16198) Bee2013 válasza poffsoft (#16175) üzenetére


Bee2013
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Kipróbáltam, megcsinálja a cellákra bontást, de az a baj, hogy valamiért nem minden kerül a megfelelő oszlopba.

(#16199) poffsoft válasza Attas (#16197) üzenetére


poffsoft
addikt

TRIM, TISZTÍT, HELYETTE?

=ÖSSZEFŰZ("*P";TRIM(A1);"*")

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16200) poffsoft válasza Bee2013 (#16198) üzenetére


poffsoft
addikt

NM! :B

Pontosabban?
Kézzel javítható, vagy más megoldás kell?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.