Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy táblázat ami cégenként tartalmaz mezei leltár, műtrágya, növényvédőszer és vetőmag költségadatokat. Hogy szűrni is lehessen minden sor tartalmaz adatokat, tehát minden cégnév is 4x szerepel. Az adatok (oszlopok), cégkód, cégnév, megnevezés, bázis terület (ha), terv terület (ha), Bázis (eFt), Bázis (Ft/ha), Terv (eFt), Terv (Ft/ha). A sorok pedig a fent említett költségféleségeket tartalmazzák cégenként.

A gondom az, hogy ezeket a sorokat kellene összesíteni. A volumen költségeket (eFt) lehet összesíteni, de a fajlagosokat nem, így azt a terület alapján számoltatom, a területek viszont nem szerepelhetnek minden költségnemnél, mivel cégenként az négyszereződne, így cellákat egyesítve, cégenként két terület adatot adtam meg (bázis terv), de emaitt, ha szűrök, csak az összes sor esetén az első költségnemre és bármely cégre szűrve ad helyes eredmény, kölségnemekre szűrve (pedig az a fontos) nem ad ki adatot, mert a területet a cellaegyesítés miatt nem adja ki. Mit tudok tenni, mi lehet a legegyszerűbb megoldás.

A területek, a volumen költségek részösszeg függvény segítségével vannak összesítve.

Előre is köszönöm!

[ Módosította: CoolMan ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17052) Delila_1 válasza Plebi (#17051) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Talán túl egyszerűnek tűnik, de a helyedben a területeket is beírnám minden sorba, a számításnál pedig osztanám 4-gyel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17053) Plebi válasza Delila_1 (#17052) üzenetére


Plebi
senior tag

Igen erre gondoltam én is, de ha ő akinek készül meg akar nézni, egyszerre több költségnemet pl vetőmag és műtrágya akkor már nem jó, mert ott csak kettővel kell osztani.

A legfőbb gond az az, hogy amikor szűrök bármire, akkor a terület adatokat hozza, látszanak, de csak a mezei leltár esetén számol (egyesített cellák első adata mindenütt), a többi esetében nulla az értéke a cellának hiába jelenik meg benne szám.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17054) Delila_1 válasza Plebi (#17053) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A RÉSZÖSSZEG függvény segítségével ezt ár lehet hidalni.

A szűrt állomány adataival számol, a mindenkori szűrésnek megfelelően. A függvényszámtól (súgó) függően összeget, darabszámot, átlagot, minimumot, stb. tudsz vele számolni oszloponként.

Itt az egyik oszlop összegét kell majd osztanod a másik oszlop darabszámával.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17055) Plebi válasza Delila_1 (#17054) üzenetére


Plebi
senior tag

Ez az én esetemben fals számot ad, mert az össz terület tegyük fel 25000 ha. A részösszeg (9) függvénnyel számolva 100.000 ha-t ad eredményül, amit a helyes szám eléréséhez 4-el kell osztani, mert cégenként 4x szerepel a terület, ha átlagot számoltatok a részösszeggel akkor nem jó, mert a 100.000ha-t 44 felé dobja szét, mivel 44 sorom van. 11 cég, 4 költségnemmel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17056) Delila_1 válasza Plebi (#17055) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mit szólsz ehhez? A C oszloppal számolod a területet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17057) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Van egy ilyen makrórészlet:

For intI = Worksheets.Count To 1 Step -1
If Worksheets(intI).Name <> "összesítő" Then
If Worksheets(intI).Range("B1").Value = "valami" Then
Worksheets(intI).Name = Int(Worksheets(intI).Range("B10").Value)
Else
Application.DisplayAlerts = False
Worksheets(intI).Delete
Application.DisplayAlerts = True
End If
End If
Next

Az a bajom vele, hogy ha két munkalapon a B10-es cella (egészrésze) megegyezik akkor (várakozásom szerint) annak kellene történnie, hogy a makró az első munkalapot átnevezi a másiknál pedig hibára fut mivel már van egy olyan nevű munkalap amire az aktuálisat nevezni kellene. (ezt a második munkalapot egyébként törölni szeretném a későbbiekben)

Ezzel szemben az történik, hogy hibaüzenet nélkül végigfut a makró és a második munkalapnak meghagyja az eredeti nevét.

Miért van az hogy nem fut hibára a makró az átnevezésnél és hogyan lehet legegyszerűbben detektálni a névütközést?

(ellenőriztem: nincsen "úgymaradt" Application.DisplayAlerts = False parancs sehol a kódban korábban.)

(#17058) Plebi válasza Delila_1 (#17056) üzenetére


Plebi
senior tag

Igen ez jó lenne, de... sajnos a főnökség nem minden esetben csak egy költségnemet akar látni, hanem többet is, akkor sajnos ez sem jó, mert az egyes cég 100 ha-os összterülete esetén két költségnemnél csak 50ha-al számolna. Ez tudom elég érdekes egy helyzet. Megoldást, egyenlőre abban látom, hogy költségnemenként csinálok belőle egy egy kimutatást, egymás alá, igaz így csak manuálisan tudnak több költségnemet összesíteni, de az már....

A legjobb még mindig az lenne, ha képes lenne a 4 összesített cellában lévő egy adatot mind a négyhez rendelni, de csak egynek számolna, nem csak a legfelsőhöz.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#17059) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17057) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam hibára fut, ahogy várod.

Többször láttam, hogy a for-next ciklusban a tól-ig határt a valami.count-tal adod meg. Ez azt eredményezi, hogy szegény gépnek minden ciklusban ki kell számolnia, mennyi az a bizonyos count. Célszerűbb egy változóban előre megadni ezt az értéket, gyorsít a futáson.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17060) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Még egy kérdés, az előbbitől teljesen független.

Van egy tartomány (mondjuk legyen az "A" oszlop). A felhasználónak ezt kell kitöltenie olyan tartalommal (csak szöveg) amit kb 250 különböző tételből választhat ki, ezen kívül itt nem fordulhat elő más tartalom.

Szeretném a tartomány kitöltését megkönnyíteni de nem validált listával mert 250 elem esetén már macerás.

Az lenne a legegyszerűbb ha az egyébként az excelben már működő automatikus kiegészítést tudnám úgy használni, hogy ha elkezdi begépelni a szöveget akkor felkínálja a begépelt tartalom alapján lehetséges választásokat.

Van eree valamilyen lehetőség?

(#17061) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17059) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszi akkor még dolgozom a problémán.

:F

(#17062) Delila_1 válasza Plebi (#17058) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt még meg tudod csinálni, hogy a több, egymás alatt lévő kimutatás együtt működjön. Pl. az elsőben kiválasztasz egy céget, mire a többi is ezt a céget mutatja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17063) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17059) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az elejét módosítottam így:

intJ = Worksheets.Count
For intI = intJ To 1 Step -1
If Worksheets(intI).Name <> "összesítő" Then

Eredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#17064) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17063) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a módosítás csak a futás idejét befolyásolja, a működését nem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17065) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17064) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nekem is volt egy ilyen érzésem, hogy ez várható.

:K

(#17066) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17064) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Érdekes dolgot vettem észre.

A Worksheets(intI).Name = Int(Worksheets(intI).Range("B10").Value) sor után betettem ezt:

If Err.Number <> 0 Then Debug.Print Err.Number

A látszólag jól lefutó átnevezések után is hibakódot ír (9-t) de ott sem áll meg a futás.

:F

Az On Error Resume Next csak az azt követő sorra van hatással, vagy a kód további részében minden hibánál továbblép?

[ Szerkesztve ]

(#17067) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17066) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elküldöm az én füzetemet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17068) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17067) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az előbbi hsz-be beleszerkesztettem.

Az On Error Resume Next csak az azt követő sorra van hatással, vagy a kód további részében minden hibánál továbblép?

Mert hogy egy On Error Resume Next az van korábban a kódban.

(#17069) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#17068) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az On Error Resume Next megadásakor nem áll le a program, hanem a következő sorra ugrik.
Az On Error Goto 0 kapcsolja ki.

Amit küldtem, abban az On Error Goto Hiba sorral a Hiba címkére küldöm hiba esetén, ami egy üzenetet küld arról, hogy létezik már azonos nevű lap.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17070) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#17069) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az On Error Resume Next megadásakor nem áll le a program, hanem a következő sorra ugrik.

És ezt mindaddig csinálja amíg az Az On Error Goto 0 ki nem kapcsolja.

Ez volt a probléma. Korábban volt egy Resume Next és nem volt utána Goto 0

Köszi

Az automatikus kiegészítére valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17071) Excelbarat válasza m.zmrzlina (#17070) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi!
Erre egy elég fura megoldást találtam:
Nálam úgy működött hogy ahol a lista van fogtam a sorait elrejtettem (nem szükséges csak az esztétikum miatt) és közvetlen alatta lévő sorban adatérvényesítéssel csináltam listát. Sajnos csak így jött össze... ha 1 sor kihagytam már nem működött az autokiegészítés a listában.

[ Szerkesztve ]

(#17072) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Van egy Excel táblázatom, aminek 2 oszlopában vannak adatok. Az A oszlopban idők, a B oszlopban pedig ezekhez tartozó számok vannak (Az A1 és a B1 fejléc, mondjuk Idő és Érték). Fix 10 percenként vannak értékek, több hónapon keresztül. Azt szeretném megcsinálni, hogy csak az egy adott időhöz (pl. hétfő, kedd, szerda... 0:10, 3:50 vagy 6:40) tartozó B oszlopban lévő számokat átlagoljam (0:00-tól 23:50-ig, 10 percenként, összesen 144 időpont).
Úgy van most megcsinálva, hogy a D oszlopban vannak az átlagoláshoz szükséges időpontok (0:00-tól 23:50-ig, 144 db), és amellé, az E oszlopba készíteném az átlagolást. Azt hittem, hogy az AB.ÁTLAG függvény jó erre, de nem tudtam úgy paraméterezni, hogy azt csinálja, amit szeretnék.

Remélem érthetően fogalmaztam. Milyen függvényt használjak, milyen beállításokkal? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17073) Mutt válasza m.zmrzlina (#17070) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Automatikus kiegészítés ActiveX-es beviteli listával (combobox) is megoldható, illetve ahogy Excelbarát is írta, a cella alatt/felett összefüggő tartományként felsorolt adatokkal.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17074) refugee


refugee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni az alábbi táblázattal kapcsolatban. Ez egy logisztikai tábla melyben napokra föl vannak tüntetve egyes beszállítók és a hozzájuk tartozó betervezett kamionok darabszáma. Arra szeretném rábírni ezt a táblát, hogy úgy számoljon hogy amikor eljön az adott nap akkor rögzítse le a tervezett sorban a darabszámot ami ahhoz az oszlophoz tartozik, és ha egy beszállítótól nem jön annyi kamion mint ami be volt tervezve és átírjuk 2-ről mondjuk 1 re akkor se változtassa meg a tervezettnél lévő darabszámot. Erre a példa a mai dátumnál találaható. Ugyanez majdnem pepitában a ténylegesnél csak ott pedig annyival hogy az elkövetkezendőkben addig nullát adjon ameddig el nem jön az a nap majd csak aznapon számolja össze az oszlopban található számokat.

És még valami, az istenért sem sikerült rájönnöm arra, hogy, hogy írjak egy olyan összeadást amit egy adott oszlopon belül (Mondjuk A1:A15 között) csak minden második cellát adjon össze?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#17075) atillaahun válasza Excelbarat (#17042) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez tényleg sokat segített, gyönyörűen feltöltötte az üres cellákat. Így már csak egyszer akadt le róla a makró, de azt a sort kihajintottam (nem jöttem rá mi volt benne egyébként), és utána végig is futott. :)
Köszönöm. :R

(#17045) Delila_1
:K

(#17076) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Szevasztok!

Azt vettem észer hogy az excel rosszul számolja a heteket, azaz a weeknum() függvény rossz visszatérési értéket ad. Pontosan 1-el többet mint ami a tényleges.
Minap vettem észre, hogy valami nem stimmel az egyik statisztikámban , és meglepődtem hogy ez volt a hiba.

Valaki tudja hogy miért van ez?(egy office 2007 diák verzióról lenne szó.)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17077) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#17076) üzenetére


Gergosz2
veterán

probléma megoldva , csak a súgót kellett volna olvasnom :B :W

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17078) Excelbarat válasza refugee (#17074) üzenetére


Excelbarat
tag

C3-ba ezt írd: =HA(C1<=$B$5;SZUM(C7:C9);0)
Ezt jobbra elhúzod ameddig vannak napjaid. Ezzel megoldódik hogy csak akkor adja össze ha már "elmúlt" vagy aznap van.

A minden második sor összeadására olyan megoldást tudok ajánlani amihez plusz 1 segédsor kell (de ezt akár el is lehet rejteni):
Felveszel az adatok mellé egy új oszlopot ahova beírod ezt a függvényt és végigmásolod:
=PÁROSE(A1) (elrejt utána h ne látszódjon :) )
Mellette lévő oszlopba pedig ezt a fv-t írod:
=SZUMHA(B1:B15;IGAZ;A1:A15) ekkor minden páros (tehát második) sort ad össze
=SZUMHA(B1:B15;HAMIS;A1:A15) ekkor minden páratlan (tehát első) sort ad össze

Az első kérdésedre úgy gondolom csak makróval lehet megoldást találni mivel egy lapvédelmet kell aktiválni, deaktiválni. Ami úgy működne hogy ha elmúlik a nap akkor arra a cellára zárolt formázást ad. (de ez csak abban az esetben működik ha be van kapcsolva a lapvédelem) Megoldható ez is. Csak akkor Egyénileg minden cellán végig kell zongorázni hogy melyik legyen zárold és módosítható a lapvédelem aktiválásakor (persze ezt csak egyszer kell megcsinálni :) ) utána már végezné a dolgát a makró

(#17079) Mutt válasza bteebi (#17072) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Azt szeretném megcsinálni, hogy csak az egy adott időhöz (pl. hétfő, kedd, szerda... 0:10, 3:50 vagy 6:40) tartozó B oszlopban lévő számokat átlagoljam (0:00-tól 23:50-ig, 10 percenként, összesen 144 időpont).

Ha Excel2007 vagy újabbat használsz akkor használhatók a HATÖBB (ÁTLAGHATÖBB, DARABHATÖBB stb) függvények is. Régebbiekben pedig az AB.ÁTLAG vagy a SZORZATÖSSZEG függvények tudnak segíteni.

Mindegyik esetben nem arra kerestem, hogy pontosan hol van pl. 12:10 hanem 12:10-12:19-es időintervallumra. Gondolom kerekítési hiba miatt nem megy a pontos keresés.

Itt van a minta fájl.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17080) Mutt válasza Excelbarat (#17078) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

minden második sor összeadása

=SZORZATÖSSZEG(--(MARADÉK(SOR(A1:A15);2)=0);A1:A15)

Ha az egyenlőségjel után 0 van, akkor a páros sorok összegét kapod; ha 1 akkor a páratlanokét az A1:A15 tartományban.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#17081) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Excel 2010 kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A problémám a következő van olyan excel file-om, amiben egy képletet több mint 1milliószor szerepel (mindig más paraméterekkel). Feladatkezelőben azt látom, hogy CPU-használat 25% fölé nem megy, azaz csak 1 futási szálat használ a 4-ből. File->Beállítások->Speciális->Több szálon történő számolás engedélyezve (összes processzorrát felhasználhatja). Feladatkezelőben is be van állítva 4 szál használta (affinitás).
[link]

Hogyan tudom beállítani, hogy mind a 4 futási szálat használja az excel.

Segítségedet előre is köszönöm.

üdv.:vgergo

(#17083) Delila_1 válasza #05304832 (#17082) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

usor = Cells(Rows.Count, "C").End(xlUp).Row Ezt a sort töröld, a For sor = 12 To usor sorban pedig írd át az usort 258-ra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17084) Excelbarat válasza #05304832 (#17082) üzenetére


Excelbarat
tag

Hi!
usor = Cells(Rows.Count, "C").End(xlUp).Row ez jelenti hogy meddig csinálja, ami most az utolsó kitöltött sor a "C" oszlopban. Írd át erre:
usor = 258

De ha a későbbiekben újra inkább szeretnéd az előző módszert használni csináld azt hogy az usor elé egy ' jelet teszel, tehát:
'usor = Cells(Rows.Count, "C").End(xlUp).Row így "inaktívvá" teszi a sort
ez után pedig az alatta lévő sorban:
For sor = 12 To usor átírod az usor -t 258 -ra
Ebben a sorban határozza meg tulajdonképpen a makró hogy a For ciklus mettől (12) meddig (usor ami egy változó, melynek értéke az utolsó sor) fusson, ha átírod usor-t akkor a For ciklust 12 to 258 re akkor jó lesz.

Közben Delila_1 is megírta :)
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#17085) Caipi


Caipi
tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e a szum() függvényen belül a tartomány elejét és végét fkeres() függvénnyel megadni?
Nekem elsőre nem fogadta el az excel.

ha(SZUM(DR4:DX4)<>szum(fkeres($A4;'Munka2'!$A:$E;3;hamis):fkeres($A4;'Munka2'!$A:$E;4;hamis));"Hiba";"")

Köszönöm a válaszokat előre is :)

(#17087) Delila_1 válasza Caipi (#17085) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valami támpont kell hozzá, hogy mettől meddig akarod az összegzést. A mellékelt képen az A oszlopban adtam meg, a többit látod a képletekben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17088) Delila_1 válasza #05304832 (#17086) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Részemről szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17089) Caipi válasza Delila_1 (#17087) üzenetére


Caipi
tag

A Munkalapon első sora azonosítót tartalmaz (ez köti össze a két munkalapot).
Az adott sorhoz két oszlopban szerepelnek értékek a Munka1-en, amelyeknek az összegét kell vizsgálnom (ez lenne a két fkeres()).
A Munka 2-őn ugyanazon azonosítókhoz kerülnek összegek, csak nem két, hanem több oszlopba (ez sima szum()).
Az esetleges elírásokat szeretném elkerülni azzal, hogy megvizsgálnám, hogy a két munkalapon az adott azonosítóhoz tartozó összegek egyformák-e (Munka1-en két oszlop; Munka2-n 7). Ha a két szum() nem stimmel jelezzen nekem, hogy ellenőrizni kell az adott sort.

(#17090) Delila_1 válasza Caipi (#17089) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így elég nehéz követni. Tudnál 2 képet betenni a két lapról? Lehetnek hamisak az értékek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17091) Delila_1 válasza Caipi (#17089) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű, hogy a SZUMHA függvénnyel megoldhatod. Az első lapon 1, a másodikon 7 oszlop adatait kell ezzel a függvénnyel összegezned.

Első lap:
=szumha(tartomány;kritérium;összegtartomány)

Második lap:
=szumha(tartomány;kritérium;összegtartomány_1_oszlopa)+szumha(tartomány;kritérium;összegtartomány_2_oszlopa)+.....szumha(tartomány;kritérium;összegtartomány_7_oszlopa)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17092) Caipi válasza Delila_1 (#17090) üzenetére


Caipi
tag

Íme a két lap

[ Szerkesztve ]

(#17093) Caipi válasza Caipi (#17092) üzenetére


Caipi
tag

Visszaolvasva a leírásomat, lehet, hogy nem sikerült a legérthetőbbre :)
Szval a két oszlop összegének egyenlőnek kell lennie a másik munkalap több oszlopának összegével, ugyanazon azonosító esetén, és ezt a több oszlopos munkalapon vizsgálom.

[ Szerkesztve ]

(#17094) Delila_1 válasza Caipi (#17092) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A csatolt kép alapján az
=HA(SZUM(C2:F2)<>FKERES(A2;Munka1!A:C;2;0)+FKERES(A2;Munka1!A:C;3;0);"Hiba";"")
képlet adja a kért eredményt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17095) Caipi válasza Delila_1 (#17094) üzenetére


Caipi
tag

Köszönöm szépen!
Ezt most túlbonyolítottam :-)

(#17096) Delila_1 válasza Caipi (#17095) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#17097) Roxeus


Roxeus
tag

Lenne egy "apró" problémám, amiben segítségeteket kérném.

Adott egy Excel táblázat, ahol érvényesítés -> lista értékeiből lehet választani a legtöbb rekordot. Ezzel nincs is semmi baj, csak idő közben annyira megszaporodtak a választható listaelemek, hogy szét kellene bontani őket kategóriánként. Azaz pl. ha a rekord egyik oszlopában kiválasztok egy termékkategóriát, akkor a mellette lévő listában már csak a feltételeknek megfelelő listából lehessen választani.

Köszönöm előre is.

(#17098) lappy válasza Roxeus (#17097) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Pl.: itt is erről van szó

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#17099) Caipi


Caipi
tag

Sziasztok,

Ismét szeretném a segítségeteket kérni, már nem fog az agyam így este :-)
Van egy táblázatom (Munka2), ahol vízszintesen A1:G1 a féjléc. Alatta soronként összegek.
Szeretném ezeket a sorokat összesíteni egy másik munkalapon. A fejlécet (A1:D1) átraktam függvénnyel Munka1-re függőlegesen az A2:A8 sorokba. Szeretném melléjük tenni a hozzájuk tartozó Munka2-n szereplő oszlop értékeinek összegét.
Szumha()-t kezdtem el nyúzni, de függőlegesen nekem nem működött.

Köszönöm

(#17100) Excelbarat válasza Caipi (#17099) üzenetére


Excelbarat
tag

Munka2-n csinálsz +egy sort amiben szummázod az értékeket. Majd Munka1 B2-be ezt írod:
=TRANSZPONÁLÁS(Munka2!A11:G11) (nálam a munka2 11 sorában vannak az összes értékek)
Ez után kijelölöd B2:B8 mezőket és lenyomod az F2 -t majd Ctrl+Shift+Enter kombinációt. Ha jól csináltad kitöltötte függőlegesen az összeg sorokkal. A változásokat automatikusan követi. De ezt a 7 értéket lehet hamarabb lehivatkozod egyesével beírással :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.