Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Metathrone1 válasza Delila_1 (#15500) üzenetére


Metathrone1
csendes tag

Tökéletes, köszönöm szépen

(#15502) Delila_1 válasza Metathrone1 (#15501) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15503) Metathrone1 válasza Delila_1 (#15502) üzenetére


Metathrone1
csendes tag

És még egy olyan kérdés, hogy az egész ne legyen egyszerű
adott a makrót tartalmazó munkafüzet és egy másik, amiben a makrót akarom futtatni billentyűkombinációval, de abban makró nem lehet. addig működik, míg a dátumot kell beírni, de a nevet nem hozza át.
Sub Insert_date()
ActiveCell = Date
ActiveCell.Offset(, 1) = Range("GX60000")
End Sub

itt a range után megadni a zárójelben útvonalat? Ha igen, akkor hogyan?
kell gondolom fájl helye, neve, munkalap és azon belül a cella

[ Szerkesztve ]

(#15504) Metathrone1 válasza Metathrone1 (#15503) üzenetére


Metathrone1
csendes tag

megoldottam :)

(#15505) kokopeti válasza Delila_1 (#15487) üzenetére


kokopeti
csendes tag

Szia!

A táblázatok "A 2"-től vannak feltöltve "E xyz"-ig!
Az első sorban a táblázat nevek szerepelnek, ahogy itt is látható a Kiadások munkalapon:

A másik munkalapom abban különbözik, hogy a Bevételekben nincs Nettó összeg, csak bruttó. Úgyhogy az csak 4 oszlopos.

[ Szerkesztve ]

(#15506) Delila_1 válasza kokopeti (#15505) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Melyik oszlopok szerepeljenek a 3. lapon?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15507) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#15479) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszönöm a segítséget. A dátumérték()-kel sikerült megoldani makróval...

...miután kiderült, hogy nem excel függvényként (Application.Worksheetfunction. stb stb) kell használni, hanem van egy ilyen VBA függvény. Talán másnak is mond újat ez az oldal

Köszi még egyszer. :R

(#15508) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#15507) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15509) kokopeti válasza Delila_1 (#15506) üzenetére


kokopeti
csendes tag

A harmadik munkalapnak az lenne a lényege,hogy:

A1 cellában beírom azt a dátumot, ami engem érdekelne és ezt listázza ki az alatta lévő táblázatba.

A táblázatban az lenne a jó, ha tartalmazná a Kiadások és Bevételek munkalapokból a Megnevezés, Mód táblázatokat és egy Összeg nevű táblázatot ami tartalmazza a Bevételekből a Bruttó összeget, a Kiadásokból pedig Bruttó kiadás - (mínusz) Nettó Kiadás különbözetét.

(Ha nem sikerült értelmesen megfogalmaznom, akkor az is tökéletes lenne, ha a Kiadásokból is csak a Bruttó kiadás lenne és majd kiokoskodom a többit, mert az alap makró is hatalmas segítség lenne!!)

Ha ez meglenne utána már könnyen tudnék hozzárendelni egy összesítő képletet, amivel kiszámoltathatom a napi eredményt!

(#15510) Delila_1 válasza kokopeti (#15509) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 'Napi összesítő' lap A2 cellája a mód, B2 a bruttó, C2 a nettó, D2 a megjegyzés.

A laphoz rendeld ezt a makrót:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim datum As Date
If Target.Address = "$A$1" Then
Application.EnableEvents = False
datum = Target.Value
Osszevonas datum
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Modulba tedd a másikat:

Sub Osszevonas(datum)
Dim sor%, usor%, usorN%, f As Boolean
Application.ScreenUpdating = False
Dim WS1 As Worksheet, WS2 As Worksheet, WS3 As Worksheet
Set WS1 = Worksheets("Kiadások")
Set WS2 = Worksheets("Bevételek")
Set WS3 = Worksheets("Napi összesítő")

WS1.Select
usor% = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
usorN% = 2
For sor% = 2 To usor%
If Cells(sor%, 1) = datum Then
usorN% = usorN% + 1
f = True
WS3.Cells(usorN%, 1) = Cells(sor%, 2)
WS3.Cells(usorN%, 2) = Cells(sor%, 3) * -1
WS3.Cells(usorN%, 3) = WS3.Cells(usorN%, 2) / 1.27
WS3.Cells(usorN%, 4) = Cells(sor%, 5)
End If
Next

WS2.Select
usor% = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
For sor% = 2 To usor%
If Cells(sor%, 1) = datum Then
f = True
usorN% = usorN% + 1
WS3.Cells(usorN%, 1) = Cells(sor%, 2)
WS3.Cells(usorN%, 2) = Cells(sor%, 3)
WS3.Cells(usorN%, 3) = WS3.Cells(usorN%, 2) / 1.27
WS3.Cells(usorN%, 4) = Cells(sor%, 4)
End If
Next

WS3.Select
Application.ScreenUpdating = True

If f = False Then MsgBox "Nincs mozgás a " & datum & " napon."
End Sub

Az összes bruttót az =szum(B:B), az összes nettót az =szum(D:D) képlet számolja ki a harmadik lapodon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15511) kokopeti válasza Delila_1 (#15510) üzenetére


kokopeti
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, viszont csak holnap lesz időm letesztelni. Amint végeztem vele írok!! Köszönöm!!!

(#15512) bandus válasza Delila_1 (#15510) üzenetére


bandus
veterán

meg szabad kérdezni, hogy a % mit jelent a változók definiálásánál? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15513) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A következőben kellene egy kis segítség:

Adott egy adatbázis nevű munkalap, ami 2 oszlopot tartalmaz:azonosító és cím.

Feladat az lenne, hogy egy másik munkalapon ha beírom az azonosítót egy cellába akkor a mellette levő cellába kiadja az adatbázis nevű munkalapon található azonosítóhoz tartozó címet.

Köszönöm előre is a segítséget.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15514) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#15512) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem szabad ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15515) lappy válasza Sir Pocok (#15513) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
fkeres!! próbáltad már!!
pl:
=HAHIBA(FKERES(A2;Munka1!A2:B9;2;0);"")
kiegészítve ha üres a cella!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15516) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

1.lap adatok (név, ir.szám, város, cím...)
2.lap pl. A1 cellába vlookup-al behozok egy nevet és az A2-ben szeretném összevonva megjeleníteni az ir.számot és várost (ir.szám+" "+város formában). A2-be vlookup ir.szám, B2-be vlookup város, eddig eljutottam.

Hogyan kell "összeadni" a két vlookup-ot?

A1 cellába a név kiválasztásánál a legördülőben lehet-e két oszlop (pl. név, város). Az 1.lapon az adatok
város+név szerint vannak rendezve. Nagyban megkönnyítené a kiválasztást ha 2.lap A1-ben is látnám a városokat is.

köszi

(#15517) Sir Pocok válasza lappy (#15515) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi, de olyan képlet kellene, amit office 2003-as verziójában is tudok használni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15518) csferke válasza lappy (#15515) üzenetére


csferke
senior tag

=HAHIBA(FKERES(A2;Munka1!A2:B9;2;0);"")

Lefordítanád ezt angolra.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#15519) Delila_1 válasza bandus (#15512) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szabad :)

Egyszerűbb leírni, hogy %, mint azt, hogy As Integer. :)
Persze csak akkor adj ilyen értéket, ha biztos, hogy a határok között lesz a változód értéke.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15520) lappy válasza Sir Pocok (#15517) üzenetére


lappy
őstag

=HA(HIBÁS(FKERES(Munka2!A1;Munka1!A1:B10;2;0));"";FKERES(Munka2!A1;Munka1!A1:B10;2;0))

csferke :==IFERROR(VLOOKUP(A2;Munka1!A2:B9;2;0);"")

http://www.piuha.fi/excel-function-name-translation/index.php?page=magyar-english.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15521) Sir Pocok válasza Delila_1 (#15519) üzenetére


Sir Pocok
őstag

15513-as hsz ügyében tudnál segíteni?

Köszi!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15522) Sir Pocok válasza lappy (#15520) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi kiprobálom.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15523) lappy válasza Sir Pocok (#15521) üzenetére


lappy
őstag

Erre válaszoltam már neked! Csak nem úgy hogy az egyik munkalap neve adatbázis!!! :Y

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15524) Sir Pocok válasza lappy (#15523) üzenetére


Sir Pocok
őstag

nem funkciónál. Nincs erre valami adatbázis függvény?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15525) lappy válasza Sir Pocok (#15524) üzenetére


lappy
őstag

kipróbáltam és működik nálam!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15526) Sir Pocok válasza lappy (#15525) üzenetére


Sir Pocok
őstag

hmm. megnézem meg1X.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15527) kokopeti válasza Delila_1 (#15510) üzenetére


kokopeti
csendes tag

Szia!

Üres lapba bemásolva minden jól működik köszönöm. Viszont annyi változás történt, hogy a táblázatom elhelyezkedését muszáj lejjebb helyeznem.

Így az elhelyezkedésük ez lesz:
Mód: B13
Nettó: C13
Bruttó: D13
Megjegyzés: E13

A módosuláshoz gondolom ebben kellene szerkeszteni pár értéket:

WS1.Select
usor% = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
usorN% = 2
For sor% = 2 To usor%
If Cells(sor%, 1) = datum Then
usorN% = usorN% + 1
f = True
WS3.Cells(usorN%, 1) = Cells(sor%, 2)
WS3.Cells(usorN%, 2) = Cells(sor%, 3) * -1
WS3.Cells(usorN%, 3) = WS3.Cells(usorN%, 2) / 1.27
WS3.Cells(usorN%, 4) = Cells(sor%, 5)
End If
Next

WS2.Select
usor% = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
For sor% = 2 To usor%
If Cells(sor%, 1) = datum Then
f = True
usorN% = usorN% + 1
WS3.Cells(usorN%, 1) = Cells(sor%, 2)
WS3.Cells(usorN%, 2) = Cells(sor%, 3)
WS3.Cells(usorN%, 3) = WS3.Cells(usorN%, 2) / 1.27
WS3.Cells(usorN%, 4) = Cells(sor%, 4)

Próbálom egyedül is hátha sikerül, de egyelőre nehezen értelmezem a deklarálásokat sajnos.

(#15528) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#15526) üzenetére


Sir Pocok
őstag

köszi lappy, jó lesz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15529) poffsoft válasza Delila_1 (#15519) üzenetére


poffsoft
addikt

Vagyis néhány speciális esetben a név utáni szimbólumokkal definiálod a változó típusát, nem a "szabályos" deklarációval. :B

[ Szerkesztve ]

(#15530) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Létezik-e mód arra, hogy ha én csinálok egy Excel táblázatot, felrakom egy szerverre és dolgoznak vele mások is (kitöltik), majd annak mondjuk ellenőrzöm példának okáért egy részét (pl. huszadik sorig), akkor azt úgy le tudjam védeni, hogy abban már ne lehessen módosítani, de a következő sortól természetesen tovább lehessen tölteni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15531) Delila_1 válasza poffsoft (#15529) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen.
A stringet váró változóknál a változó neve után írt $ jelet is sűrűn alkalmazom. Dim szöveg$.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15532) Delila_1 válasza kokopeti (#15527) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A két For kezdetű sorban a 2-t írd át 13-ra, ill. ha itt a címsor van, akkor 14-re.

Szerk.: a fenti arra az esetre vonatkozik, ha a 2 első lapodon vándoroltak lejjebb az adatok.
Ha a 3. lapon, akkor a sorN%=2 helyett írj sorN%=13-at.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15533) Delila_1 válasza Geryson (#15530) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ellenőrzött sorokban zárold a cellákat, és adj a lapnak védelmet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15534) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy beadandó feladatot és nem igazán tudom, hogyan fogjak hozzá.
Ételek kalória értékét kell kiszámítani. Egy táblázatban megkaptam 130 ételnek a nevét (+ mennyiség,kcal,fehérje,zsír, szénhidrát) 11 főbb csoportra osztva.(pékárú,zöldség,gyümölcs stb...)
Azt a célt kell szolgálnia, hogy ha pl ebédet szeretnék csinálni, akkor elég legyen kiválasztani az adott ételeket és ha meg van az összes, akkor kiszámolná, hogy mennyi kalória, mennyi szénhidrát stb...
Arra gondoltam, hogy legördülő menükből kéne megcsinálni. Az alapelv az, hogy ha kiválasztom az első legördülőmenüben pl a gyümölcsöket, akkor egy mellette lévő legördülőben már csak a gyümölcsök jelennének meg. Megoldható ez így?
A másik meg hogy a főbb csoportok nem egymás alatt van közvetlenül,hanem van, hogy 20 sor üresen van. Hogyan tudnám meg csinálni azt hogy csak azokat listázza amiben van szöveg is. ( most úgy írtam be, hogy D2:D119, de itt ugye tartalmazza az üres cellákat is. Ha elválasztom vesszővel vagy pontos vesszővel, akkor nem ad ki eredményt)
Ha ez már meg lenne utána nagyon bonyolult az, hogy kiszámolja nekem pl a krumpli értékeit egy mezőbe,aztán a csirke értékeit és mondjuk egy sütemény értékeit majd

[ Szerkesztve ]

(#15535) pero19910606 válasza pero19910606 (#15534) üzenetére


pero19910606
csendes tag

majd ezt szépen összesíti is?

Bocsi a hosszúért. Köszönöm előre is

( ez nem fért már bele)

(#15536) Delila_1 válasza pero19910606 (#15534) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erről már többször volt szó itt a fórumon. Pl. itt

Az kalória beírását az FKERES függvénnyel tudod megoldani, az összesítés pedig gyerekjáték a SZUM függvénnyel. Összegzés előtt ne felejtsd el felszorozni az egységnyi adagra szóló kalóriát a fogyasztandó mennyiséggel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15537) pero19910606 válasza Delila_1 (#15536) üzenetére


pero19910606
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Arra is tudsz esetleg megoldást, hogy az üres hagyott cellákat ne listázza?

(#15538) Delila_1 válasza pero19910606 (#15537) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. NE hagyj üres cellákat. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15539) pero19910606 válasza Delila_1 (#15538) üzenetére


pero19910606
csendes tag

De azt nem tudom meg tenni mert a táblázat így néz ki :

Gyümölcs banán
üres cella alma
üres cella körte stb...
Zöldség

Aztán itt megint lejjebb húsok. Tehát a D oszlopban vannak felsorolva a főbb kategóriák és rögtön mellette az E oszlopban pedig a termékek. Tehát kénytelen vagyok meghagyni azokat üresen.

(#15540) Delila_1 válasza pero19910606 (#15539) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts egy új oszlopot, ahol egymás alá írod a gyümölcsöt és a húst, és ezt tedd be az érvényesítésbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15541) pero19910606 válasza Delila_1 (#15540) üzenetére


pero19910606
csendes tag

milyen igaz :D köszönöm a segítséget még egyszer :)

(#15542) Delila_1 válasza pero19910606 (#15541) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. A legegyszerűbb dolog nem jut néha eszünkbe. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15543) bandus válasza Delila_1 (#15519) üzenetére


bandus
veterán

szupper, köszönöm, szép lassan tanulgatok :)

még egy kérdés merült fel: létezik-e olyan parancs, ami egy makró elejére írva az excel fájl megnyitásakor lefuttatja az adott makrót, azaz ne kelljen mindig kikeresni, meg ne kelljen gombot se nyomkodni, hanem csak fusson :)

köszönöm!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15544) Delila_1 válasza bandus (#15543) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

A ThisWorkbook-ba tedd a makrót, és Private Sub Workbook_Open() legyen a címe, akkor a fájl megnyitásakor automatikusan indul.
Lehet Sub auto_open() is a címe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15545) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Az Excel 2010 hány sort tud maximálisan kezelni?

Ugyanis szeretnék összemásolni egy közel 450 ezer soros táblát egy 650 ezer sorossal, de ehszerűen nem teszi meg. A következő hibaüzenetet kapom:

Az információ nem illeszthető be, mert a Másolás és a beillesztési terület nem azonos méretű és alakú.

Ez biztos, hogy nem lehet probléma, mert teljesen ugyanaz a formátum.

Ráadásul, ha a 650.000 sorosat akarom önmaga után másolni, akkor is ezt a hibát írja, holott a két formátum 100 %, hogy egyezik.

Tudna valaki ötletet adni?

(#15546) TwentyFour válasza q13579 (#15545) üzenetére


TwentyFour
tag

Szia, a 2010-es excelben 1,048,576 sor és 16,384 oszlop a max. A 450k+650k sor összesen 1.100.000 sor lesz, amit már átlépi a maximum határt. :)

(#15547) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Egy kis segítséget kérnék diagram terén...Excel 2010-ről van szó először is...Adott egy adatsor: pontdiagramon ábrázolok görbe vonalakkal összekötve egy csatornában lévő áramlás sebességprofilját. Vízszintes tengelyen az osztások vannak mm-ben, függ. tg-en meg a sebesség m/s-ban. Viszont ezt össze kéne hasonlítani egy másik féle sebességmérési módszerrel, ami csak egy darab érték, egy átlagsebesség, és ezt kellene még valahogy ebbe a pontdiagramba beszúrni, tehát ez utóbbi nyilván egy vízszintes vonal lesz. Csak azt nem tudom, hogy lehet hozzáadni ezt a meglévő diagramomhoz! Remélem érthető volt így. Légyszi segítsetek!

Na, épp mire megírtam sikerült...Kijelöltem a meglévő adatsorral együtt ezt az egy értéket is, úgy hogy minden x értékhez odaírtam ugyanazt az egy átlagsebesség-értéket.

[ Szerkesztve ]

(#15548) siskin


siskin
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék...Excel fájlba mentem pár éve a háztartás kiadás-bevételeit.(Office 2010).Történt ma,hogy belépve hibaüzenetet írt a program,valami grafikont nem tudott megnyitni,de beengedett.Beírtam pár adatot,mentettem,kiléptem.Biztos ami biztos alapon meg akartam nézni sikerült-e elmenteni az adatokat,de már nem engedett be.Hibaüzenetként annyit írt,hogy a fájl vagy hibás,vagy a kiterjesztés változása miatt nem nyitható meg.

Már mindent kipróbáltam vele,de semmiképpen nem férek hozzá az adatokhoz.
Leírom mivel próbálkoztam:
-fájl kiterjesztés módosítása (mindenféle excel formátummal)
-excel program beépített javító használata (megnyitás és javítás,adat kinyerés,stb....)
-legalább 3 féle recovery programmal néztem,nem e lehet visszaállítani valahogyan legalább a tegnapi állapotot
-excel viewer programokkal legalább kimásoláshoz megnézni az adatokat-sikertelenül
nagyjából ennyi.

Ha sérült egy excel fájl,semmi remény az adatok visszanyerésére? :(((

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#15549) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy excel visual basicben hogyan tudom megjeleníteni az active x vezérlők között a naptár funkciót?
köszönöm előre is a segítséget

(#15550) Delila_1 válasza hdcsaba87 (#15549) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Excelben behívod a vezérlők eszköztárát. Az utolsó ikonra, a "További eszköztárak" nevűre kattintasz. A megjelenő listában a verziódtól függően különböző néven szerepelhet, Naptár, Calendar, Microsoft Calendar. Ha egyik sincs, akkor a letölthető MSCAL.OCX és CDLMSO.DLL fájlokat tedd be a C:\Programok\Microsoft Office\ OFFICExx (11, 12, vagy 13 a verziótól függően) könyvtárba.
Átlépsz a VBE-be. Tools | References. Bejelölöd a Microsoft Forms x.x Object Library-t. Megjelenik az ikon, kis kék pontokkal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.