Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Dobozosan veszem, így ha a kiadó, vagy a Valve úgy dönt, hogy a mi régiónkban nem engedélyezik tovább a játék használatát, akkor előveszem a lemezt, és feltelepítem újra. Több esélyem lesz elindítani offline, (vagy reklamálni a Mo-i forgalmazónál) mintha csak a fiókomon lévő terméket távolítanák el egy „xy játékot töröltük a fiókodról” üzenettel, amire mást nem tehetsz, mint bólintasz egy nagyot.
Tudom, hogy erősen sarkított a példa, ezért ne essetek a torkomnak, de szerintem arra sem volt precedens eddig, hogy a vásárlásokat korlátozzák..

[ Szerkesztve ]

(#88952) -Solt- válasza prtvlogan (#88951) üzenetére


-Solt-
veterán

És miből gondolod, hogy a lemezen nem csak a steam telepítője lesz? :)

www.smart-bus.hu

(#88953) Dilikutya válasza prtvlogan (#88951) üzenetére


Dilikutya
félisten

A dobozos indításához is kell a Steam. Ha az nem elérhető, akkor csak krekkelve tudod játszani, szóval nem lesz különb egy torrentboltos telepítésnél. :) A vásárlás eddig is korlátozva volt, ez a régiózár. Csak úgy meg nem tüntetnek el semmit a fiókodról, ha legálisan vetted, nem érhet baj. Lopott kártyával seftelt cucc nem ér. Ollie említett egyetlen játékot, amit valóban elvettek, de az multis volt, és leállították a szervereit, bár ez még önmagában a fiókról levételt nem indokolja, akkor se, ha utána nem tudod használni. De ha te a Steam-ről, dobozosan vagy egyéb hivatalos digitális eladótól veszed a Witcher 3-at, azt sose veszik el. Meg a többit se, sokezer játékra jut egy eset.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88954) csaba951 válasza prtvlogan (#88951) üzenetére


csaba951
veterán

Nem fogod tudni elindítani offline-ban sem.
(Ha jól értem, akkor te is azt feltételezed, hogy a dobozos változat is Steam-es lesz.)

Maximum a warez verziót tudod beüzemelni ilyenkor. Feltéve ha egyáltalán lesz ilyen, és működik is. Viszont ebben az esetben meg feleslegesnek érzem megvásárolni.

Igazából a "lázadásod" nem a Steam ellen szól, hanem az ÖSSZES online megvásárolt tartalom kiadója ellen. Hogy egyoldalúan és alaposan visszaélnek a helyzetükkel.

Egyébként csodálom, hogy egy jogi troll nem perelte még be a Steam-et/RockStar-t. A Steam-es vásárlás végén egyértelműen ott van, hogy a vásárlás végleges. Utólag nem lehet rajta változtatni. Namármost az ő értelmezésükben ez azt jelenti, hogy később semmilyen indokkal nem kérhetem vissza a pénzem. Rendeben, elfogadom. De szerintem egyben azt is jelenti, hogy ők meg később nem módosíthatják a beleegyezésem nélkül az eladott terméket. Márpedig ezt csinálták.

Ha rám vonatkozik a "végleges" kikötés akkor rájuk is. Vagy egyikünkre sem.

88953 Dilikutya
Ez nem "normál" típusú, szokásos korlátozás.

Most arról van szó, hogy korlátozza a fiókodhoz való hozzáférést, ha az USA kormánya úgy dönt, hogy az adott terültre szankciókat vezetnek be. Hiába voltál végig jogkövető, akkor is korlátoznak. Csak azért mert megtehetik. Ez azért aggasztó. Pl. teljesen kiszámíthatatlan, hogy nem vezetnek-e be holnap Magyarország vagy annak egyes területei ellen ilyen szankciókat. Mert ugye elvileg bármikor megtehetik.

A USA kubai embargója ennél jóval átláthatóbb. Ott nem fogadták el a kubai játékosok pénzét, majd blokkolták a hozzáférésüket.

[ Szerkesztve ]

(#88955) WayneGace válasza csaba951 (#88954) üzenetére


WayneGace
őstag

"De szerintem egyben azt is jelenti, hogy ők meg később nem módosíthatják a beleegyezésem nélkül az eladott terméket. Márpedig ezt csinálták."

A javítások is változtatnak a terméken. Lehet van valahol valamilyen kikötés, amit elfogadunk ezzel kapcsolatban, amikor használjuk a steamet.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#88956) ollie válasza csaba951 (#88954) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még a warez sem lenne jó, mert azok általában a játék legkorábbi verziói, vagyis hiányoznak a hibajavítások és extra tartalmak. Ki a franc akar játszani egy bugokkal teli játékkal?

Régebben, amikor még kevés játék volt steamre, meg úgy általában digitálsi elérhető, szinten mindent dobozosan vettünk. Akkor még működött a crackelés is (mindig ezt tettem, mert nem akartam betenni a CD-t a meghajtóba). Most már nem mernék leszedni egy cracket sem a netről, mert szinte biztos, hogy tele vannak kártevőkkel.

Szóval csak remélhetjük, hogy a Steam vagy "örökké" fog tartani, vagy amennyiben megszűnik, hivatalosan kiadják az összes játék offline patchét.

***

(#88957) prtvlogan válasza ollie (#88956) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Írtam egy szép hosszú levelet, de ollie megfogalmazta a lényeget,:
"Szóval csak remélhetjük, hogy a Steam vagy "örökké" fog tartani, vagy amennyiben megszűnik, hivatalosan kiadják az összes játék offline patchét."

Ha ez a két dolog közül az egyik benne lenne az apró betűs részben, nem lennének aggályaim!

Nagyon off, de tavaly ez indította el nálam a bizalmatlanságot a digitális világ terén:

"Tavaly nyáron/ősszel nem emlékszem pontosan mikor bezártak egy takarékbankot. Mindenkinek akinek ott volt a pénze seperc alatt zárolták. Nem egy munkatársam volt, aki az áruházban fizetésnél annyit vett észre, hogy visszaadja a pénztáros a kártyáját, hogy nincs rá fedezet. Mindenki visszakapta a pénzét egy bizonyos limit alatt (31 millió ha jól emlékszem) de hogy addig miből fizeted a számlákat, vagy mit eszel senkit nem érdekelt!!

(#88958) Dilikutya válasza ollie (#88956) üzenetére


Dilikutya
félisten

A crack-eknek kutya baja, és a patchek is mindig felkerülnek. Csak rendszerint ha kijön egy játékhoz 4-5 frissítés, 1-2 év múlva lesz olyan, amit vadászni kell. Steam-es játékokból időnként kerül ki aktuálisan patchelt verzió is. A patch-ek meg már évek óta csak hibajavítások, extra tartalom pénzért van, ráadásul többnyire multis dolgokat javítanak ki. A GTA San Andreas pl. ugyanúgy irányíthatatlan Windows 8.1 desktopon, mint a régi változat, amit downgrade-elni kellett, hogy jó legyen, ennyit a hibajavításokról.
Az összes játékhoz az offline patch egy dolog, de telepítőt honnan szerzel hozzá? Mindet mégsem tárolhatod vinyón, az rengeteg adat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88959) Dilikutya válasza prtvlogan (#88957) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy takarék csődjének semmi köze digitális világhoz. A 90-es években a néhai Postabank (a mai Erste) is közel állt ehhez. Ez szimpla gazdasági ügy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88960) micafighter válasza prtvlogan (#88957) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy takarékbank csödjéröl nem sokat tehet a digitális világ.

Szerk.: (#88959) Dilikutya megelöztél amíg pötyögtem :)

[ Szerkesztve ]

(#88961) Mate válasza micafighter (#88960) üzenetére


Mate
nagyúr

10 percig pötyögtél be 1 sort? Nem akarom tudni, hogy mivel gépelsz :D

(#88962) szami777


szami777
addikt

Bundlestars 8-Ball Bundle
Ez is volt már valamikor.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#88963) prtvlogan válasza Dilikutya (#88959) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Annyi a köze, hogy a digitális játékot ugyanúgy tartod a kezedben, mint a takarék egyenlegedet!
Van, aztán ha úgy döntenek, nincs. És a pénz még csak nem is játékszer! :B :B

(#88964) echterion válasza csaba951 (#88954) üzenetére


echterion
nagyúr

Sajnos az összes online bolt így működik, én ezért is kezelem fenntartásokkal és nem költök olyan játékra, ami online 60 euró. Csak olyanokat veszek, vagy olyan áron, amire azt tudom mondani, hogy ha beüt a krach, hogy nem gond, annyi pénzt megért és kiszolgált az adott játék.

Ollie: A warezosokhoz is jönnek ki a peccsek és a hozzájuk tartozó exe. Csak néhány játék van, ami nem megy így, de a nagy többség igen (pl. GTA IV).

**********

(#88965) eami válasza prtvlogan (#88957) üzenetére


eami
addikt

Régebben még benne volt az apró betűs részben és akkor még úgy hangzott hogy ha lehúzzák a rolót akkor lehetőséget adnak lementeni minden játékodat. Aztán ez valahogy kikerült.

(#88966) maross válasza szami777 (#88962) üzenetére


maross
veterán

ez se lett olcsobb..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88967) SAABPEPE


SAABPEPE
tag

Felfedték a következő 2 játékot a The Mystery 3 Bundle-nél

[ Szerkesztve ]

(#88968) #79621120


#79621120
törölt tag

GOG:

Lehet bővíteni a Lucasfilm / Disney kívánságlistákat .

STAR WARS: X-Wing Alliance $9.99
STAR WARS: Galactic Battlegrounds Saga $5.99
STAR WARS: X-Wing vs. TIE Fighter $9.99
STAR WARS: Dark Forces $4.79
STAR WARS: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords $7.99
STAR WARS: Battlefront II $7.99

[ Szerkesztve ]

(#88969) tomsolo


tomsolo
őstag

Tyű ez jóféle - ment is a whistlistbe.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#88970) Crytek válasza SAABPEPE (#88967) üzenetére


Crytek
veterán

Igen már tegnap is tudtuk :)

Next PC Upgrade: 2022

(#88971) TheProb válasza #79621120 (#88968) üzenetére


TheProb
veterán

Érdekes Empire At War-t sose látom akciózva...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#88972) #79621120 válasza TheProb (#88971) üzenetére


#79621120
törölt tag

Még nem érhető el a GOG katalógusában .

(#88973) szami777 válasza TheProb (#88971) üzenetére


szami777
addikt

május 4-én steamen garantált a -66%, ha tudsz addig várni.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#88974) i2k


i2k
senior tag

http://www.bundlestars.com - "Besieged Bundle"
* March of the Eagles
* Naval War: Arctic Circle
* Sengoku
* Teleglitch: Die More Edition
* Teleglitch: Guns and Tunes DLC
* Woody Two Legs: Attack of the Zombie Pirates
* Impire + DLC

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#88975) Dilikutya válasza TheProb (#88971) üzenetére


Dilikutya
félisten

Star Wars® Empire at War™: Gold Pack
Historical Low: 6,79€ at Steam on Thu Dec 25 2014

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88976) szami777


szami777
addikt

Lassan már nem látunk ki a bundle-k közül
Indiegala Blades of Janus
Kíváncsi vagyok este mit hoz a humble, ha lesz egyáltalán.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#88977) Crytek válasza szami777 (#88976) üzenetére


Crytek
veterán

Gondolom a Blink bundle is hamarosan fellő valamit.
Bár amíg ilyen putri bottal se az öszes felölem percenként lehet új bundle.Legalább kimélik a pénztárcámat

Next PC Upgrade: 2022

(#88978) Dilikutya válasza Crytek (#88977) üzenetére


Dilikutya
félisten

Humble igazán odabaszhatna már megint, nagyon elkényelmesedtek az utóbbi időben. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88979) pigster


pigster
senior tag

Origin on the House:
Theme Hospital
https://www.origin.com/en-ie/store/free-games/on-the-house

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#88980) djculture válasza Dilikutya (#88978) üzenetére


djculture
félisten

Nem félek töle több hónapja nem vettem egy bundle csomagot se..

(#88981) tomsolo válasza pigster (#88979) üzenetére


tomsolo
őstag

Pont most húztam be én is. Bullfrog milyen jó kis csapat volt.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#88982) i2k válasza pigster (#88979) üzenetére


i2k
senior tag

Köszönöm az infót! :R

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#88983) maddionmax


maddionmax
aktív tag

(#88984) FollowTheORI válasza maddionmax (#88983) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Season Pass is kapott... mondjuk a Funstock 4.5 dollárjához képest ez még drága. :D

(#88985) xsanyi77

Úgy látom ezt a bundle-t se kell megvennem. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#88985) szami777


szami777
addikt

Új humble.
Most az alap tierhez is érkezik majd bónuszjáték.
(legalábbis ez jön le a kinézetből)

(#88984) NetTom
mennyiség az megvan, minőség aligha.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#88986) tomsolo válasza szami777 (#88985) üzenetére


tomsolo
őstag

hát ez jó szar

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#88987) Csapoati válasza tomsolo (#88986) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én megvettem, persze pont elkaptam azt az egy pillanatot, amikor 6,7$ volt a BTA. Persze rögtön miután megvettem, leesett 5,9-re. :D A Magicen kívül a Talisman és a Solforge is jónak néz ki.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#88988) maross válasza Csapoati (#88987) üzenetére


maross
veterán

Talisman prolgoue elment, nem steamesbol pedig a Dominiont ajanlom kiprobalasra, ev jateka volt tarsasjatekban, nekem is megvan par kiegeszitovel egyutt :). Mostani tarsasokhoz kepest kifejezetten konnyen bele lehet jonni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88989) tomsolo válasza Csapoati (#88987) üzenetére


tomsolo
őstag

Talisman talán még érdekelt volna (?) de a többivel az a bajom, hogy ott a Hearthstone, ha ilyesmire vágyok de nem vágyok.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#88990) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nekem tetszik az új humble bundle. Mit gondoltok a BTA ára milyen irányban fog változni?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#88991) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

(#88992) kentucky


kentucky
őstag

Erre csak ennyit tudok írni:

[ Szerkesztve ]

(#88993) micafighter válasza wjbhbdux (#88991) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hm úgy látszik a blizzard megbánta hogy nem csapott le a DotA (2)-re :U

[ Szerkesztve ]

(#88994) Dilikutya válasza wjbhbdux (#88991) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi van? A Heroes of the Storm egy ingyenes, mikrotranzakciós játék. Lesz. Ez meg egy csomag tele cuccokkal, nem maga a játék.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88995) vorosmarti


vorosmarti
senior tag

Aki ősszel ki bírt maradni az Insurgency-áradatból, annak most 4,5 eur (70%) a steamen.

(#88996) wjbhbdux válasza Dilikutya (#88994) üzenetére


wjbhbdux
veterán

de igen, azonnali hozzáférést biztosít a játékhoz.

/s

(#88997) oriic válasza Dilikutya (#88994) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A cuccok melle adjak a betat is.

Live-Die-Respawn

(#88998) Dilikutya válasza oriic (#88997) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az ingyenes lesz majd, nem?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88999) bullseye válasza Dilikutya (#88998) üzenetére


bullseye
addikt

De most az ingyenjáték fizetős betája a divat.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#89000) oriic válasza Dilikutya (#88998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd igen. Vagyis free-to-play.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.