Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) AtG válasza djculture (#10250) üzenetére


AtG
aktív tag

Igen, sajnos lutri a Maxell. Én pl. tesztelgetem őket sűrűn, és a kínai sokkal jobb eredményt ad, mint a 33-as tajvani pack. Ez lehet éppen fordítva is, előtte a kínai volt szörnyű, a tajvani meg a csoda kategória. TDK-nál pedig ugyanaz a gyenge MID is érdekes módon állandóan elfogadható eredményt ad. Nem kiemelkedőt, de a PIF (max. 3) és PIE is bőven a tűréshatáron belül van.

(#10252) djculture válasza AtG (#10251) üzenetére


djculture
félisten

Én most vettem pár tokos maxell -t milliókért /300ft/db/ ez még a régi yuden000 t03 ez még lemez volt. A mostaniak semmit se érnek, teljesen random a minőség akár egy hengeren belül is .

[ Szerkesztve ]

(#10253) M107 válasza AtG (#10249) üzenetére


M107
addikt

:R

Thx annyira hozzászoktam a XX :U :DDD

UI:

A Chinairól nem beszélek magas PIE PIF értékek, a Taiwani meggyőzött. Sokat ellenőrzöm de nem mindent rakok be de jó eredmények születnek a +R Taiwani Maxell lemezek esetén.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10254) PerczelZita válasza M107 (#10225) üzenetére


PerczelZita
tag

A Jvc dvd+r lemezből a simát vagy az archiv-ot kell venni?

(#10255) M107 válasza djculture (#10252) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak ezt tudom mondani rá :

"Az írást és annak minőségét meghatározza, az író a aktuális lemez mid írás sebessége és stratégiája + hogy nem fut e semmi írásminőségnek bekavaró program a háttérbe, s az igaz hogy van puffer védelem de az jó tudni ha elfogy a pufferben lévő anyag, (képletesen ért, hogy anyag) akkor az író vár és ha megtelik megpróbálja 0.5 mikronos pontossággal ott folytatni az írást ahol abbahagyta."

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10256) M107 válasza PerczelZita (#10254) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha kapsz nagy mennyiségeben szólj egyébként mire kell ?

Mert már elég kevés van belőle.

Fontos adatok + stb Archivál Grade, amúgy elég a sima. De csak + R

+ Ha van sok pénzed akkor Achival Grade töménytelen mennyiségben, mert sajnos kifog fogyni és nagy kincs lesz mint nekem, a Plextor Dvd+R (2005) bontatlan pakk 25-ös soha nem bontom fel inkább lőj.... fe.... .

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10257) PerczelZita válasza M107 (#10256) üzenetére


PerczelZita
tag

Mi az, hogy kevés? Megszűntették?

Filmekhez szoktam használni. Mindegy, tegnap már megrendeltem az archívból egy tízes csomagot, ma már lehet is érte menni, meglátom milyen lesz. Ha beválik, később kipróbálom a sima lemezt is.

[ Szerkesztve ]

(#10258) verybigboy válasza PerczelZita (#10257) üzenetére


verybigboy
senior tag

Küldtem PÜ-t!

(#10259) M107 válasza PerczelZita (#10257) üzenetére


M107
addikt

:R

[JVC]

+ egy idézet :

" Több helyről is beérkezett információ szerint a JVC készletek kifutottak Európa szerte, azokat többet kereskedők polcain már nem fogjuk látni."

Hál isten én még 600Db JVC DVD+R tudtam biztosra szerezni, és az a Ph tag aki olvassa, s akinek köszönhetem idáig a minőségi lemezeim, azt tudja hogy ő a legkorrektebb ember akit ismertem lemezekben, és köszönöm neki + kitartok továbbra is mellette.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10260) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Egy kis teszt JVC DVD+R és Verba DVD-R, mindkettő 8x írás egymás után, k3b linux. Nekem csalódás a JVC, tudom nem tökéletes, de hogy ennyire, hogy a sima Verba megverje, azt nem gondoltam volna.

(#10261) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Mit jelent az OPC bekapcsolása írás előtt?
DVD írásakor kell?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10262) Flashget válasza Ottó58 (#10261) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#10263) Ottó58 válasza Flashget (#10262) üzenetére


Ottó58
senior tag

Kössz, ImgBurn 2.5.6.0 - 2.5.7.0 alapból nincsen kipipálva.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10264) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A RITEK-F16-01 és a Ricoh médiakód között mi a különbség? Mert úgy vettem mint Ricoh és emezt a Ritek Mideset kaptam.

(#10265) speedbor válasza smiti (#10264) üzenetére


speedbor
csendes tag

kb mint ég és föld

itmedia.sk

(#10266) speedbor


speedbor
csendes tag

Tudom hogy ez nem a keres kinál topic, de mivel sokan keresnek normalis aron uae verbat, ezert csak szolok, hogy korlatozott mennyisegben keszleten Verbatim DVD-R 16x +-Glossy Print-+ 10cake (43763) (UAE) (IT8442)
remélhetőleg később ha kérem a beszállítót, akkor majd ismét uae gyártmány lesz.

GLOSSY VÍZÁLÓ FULLPRINT UAE VERBA

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#10267) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Szerintetek milyen dvd lemezt érdemes venni ezek közül?

TDK DVD-R 16x 100cake **PRINTABLE** (IT3516)
Verbatim DVD-R 16x 25cake **PRINTABLE** (43538) (IT4561)
Verbatim DVD-R 16x 50cake *Taiwan* (IT7880)
Verbatim DVD-R 16x 50cake ****FULLPRINT NO-ID**** (43533) (IT6196)

(#10268) smiti válasza speedbor (#10265) üzenetére


smiti
addikt

Esetleg kifejtenéd bővebben? Nagyon rossz ez a Ritek? Mert ha igen, akkor viszem vissza oda ahol vettem.

(#10269) jeni válasza smiti (#10268) üzenetére


jeni
félisten

Vidddddd vissza :K

(#10270) smiti válasza jeni (#10269) üzenetére


smiti
addikt

Oké, de akkor honnan, milyet és mennyiért érdemes venni???? Nézegetem ezt az iTmedia webshopot, de nem lelem a szállítási költséget sem. Lehet nem kellene már ragaszkodnom a DVD+R-hez?

(#10271) Flashget válasza smiti (#10270) üzenetére


Flashget
félisten

rendelésnél menj végig..értéktől függően a PPP átvétel akár ingyenes is lehet asszem 9000Ft rendelésnél.
De rendeltem BD lemezt és kemény 48Ft volt a PPP ponton amit fizettem átvételkor :)
Teljesen korrektek!

Realme GT Master Edition

(#10272) Atomantiii válasza Flashget (#10271) üzenetére


Atomantiii
őstag

Milyet érdemes most venni?

TDK-t, Verbatimot, Sony-t vagy mást? Mármint dvd-ből?

(#10273) Flashget válasza Atomantiii (#10272) üzenetére


Flashget
félisten

TDK-t semmiből már évek óta..verbatimból belinkeltek egy jobb fajtát, de ára is van. Az olcsóbb verbából csak made in taiwan..
én még betáraztam Philipsből az INFOME és INFOMEDIA fajtákból..ha elfogynak nagy valószínűséggel már csak BD lemezt fogok venni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10274) Atomantiii válasza Flashget (#10273) üzenetére


Atomantiii
őstag

Verbából a Taiwan-os verzió sem annyira ajánlott?

(#10275) attilav2


attilav2
őstag

Ma sikeresen megírtam egy maxell DL DVD-t UDF 2.01-ben. Adatokat írtam ki tehát nem dvd video-nak készült, így a most következő tanácsot bárkinek ajánlom aki adat archiválásra használ DL lemezt.
Az Imgbhurnnel írtam ki, a fájlrendszernél csak UDF-et választottam semmivel nem kombinálva, tehát sem cdfs sem joilet sem iso9660 nem kell!!
UDF verziónak 2.01-et válaszottam, azért mert ez a legújabb verzió amivel még a windows xp kompatibilis, van újabb is de az már vista/7 alatt olvasható csak! az infó az MS oldaláról van. [link]
A labelhez nyugodtan lehet írni szóközökkel tűzdelt lemezcímkét.(Csak az UDF labelt engedi kitölteni)
A számológép ikonnal mindig ellenőrizzük hogy az Imgburnbe behúzott anyag ráfér e a lemezre!
Írási sebességnek én 4x-et válaszottam mert ezzel biztosan meg írja az íróm a DL lemezeket.
Az írás és a visszaellenőrzés sikeres lett.
Vegyük figyelembe hogy a fenti módon elkészült lemez csak winows xp vagy újabb rendszerekkel olvasható.
Illetve minden olyan rendszerrel ami ismeri az UDF 2.01-et. Tehát csak akkor archiváljunk így ha biztosak vagyunk benne hogy pl windows 98 alatt nem kell használni a lemezt :DDD

Sok DL rontás(főleg adat archiváláskor rontott, DL dvd video iso kiírása többnyire probléma mentes) után választottam ezt a módszert és úgy tűnik bevált.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10276) fgabor87


fgabor87
tag

Verbatim DVD+R DL 2,4X-es lemez Asus DWR 24b5st íróval.
Egy DVD képfájlt írtam ki rá Nero-val, ami kb 7 gigás volt. Kb 37 perc alatt végzett vele, íme a végeredmény:

[ Szerkesztve ]

(#10277) szabjan


szabjan
tag

Sziasztok.
Azt kérdezném tőletek mesterek, hogy mi újság sz újraírható lemezek terén?
Vannak az első időkből származó RW lemezeim TDK, Trax, Verba.../ CD/DVD is.../ Nekem úgy tűnik működnek. pár 1-2 évente rájuk nézek. Nem szándékozom törölni őket, nagyon leszoktam az RW-kről. Egyszer anno kaptam sokat valakitől. Adatokat mentettem ki rájuk....Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#10278) Ottó58


Ottó58
senior tag

Megírtam a következő lemezt, "Made in India" 7261S íróval. (8x).
Az első teszt eredménye nagyon rossz lett, de kb. 1óra múlva újra teszteltem és a következő eredményt jobbnak látta. Hogyan lehetséges ez, van a tesztnek értelme, ha később más eredmény születik?
Íme:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10279) jeni válasza Ottó58 (#10278) üzenetére


jeni
félisten

ebben az esetben az a lemez anyag ami változik idővel.

[ Szerkesztve ]

(#10280) attilav2 válasza Nor- (#10206) üzenetére


attilav2
őstag

Nor, ez az "saját gyártású" FTI-R08-65 médiakódos DL+ minőségben jobb mint a Maxell RITEK-S04-66 DL+ ? Jelenleg nekem a Maxell-ből van nagyobb mennyiség, úgyhogy azt előbb illene elhasználni, legalábbis így gondolom, mielőtt rendelnék új lemezeket, pazarolni nem akarok. Vagy tartósabb e az FTI-R08-65 annyival a RITEK-S04-66-nál hogy fontosabb adatokat érdemes inkább az előbbire kiírni? Ha igen akkor tesztképpen lehet hogy rendelek az FTI-ből egy kisebb mennyiséget.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10281) Flashget válasza attilav2 (#10275) üzenetére


Flashget
félisten

azért fontos anyagokat, adatokat én nem archiválnék DL lemzre főleg nem maxellra.
Oké megírtad, de kérdés meddig lehet beolvasni majd...
DL lemezbe csak verbatim, Ricoh (ez már ugyan nincs) Ricoh alapanyag vagy az FTI féle lemez. Utóbbi LiteOnnan írva szép eredményt hozott teszt alapján, de még nincs meg az 1 év tapasztalat hogy az adat még visszaolvasható lenne.

Realme GT Master Edition

(#10282) Flashget válasza szabjan (#10277) üzenetére


Flashget
félisten

amennyiben ez a régi piros színű 4X TDK szerintem az volt a legjobb RW lemez..

Realme GT Master Edition

(#10283) jeni válasza Flashget (#10282) üzenetére


jeni
félisten

létezik piros 8x TDK DVD+RW lemez ami már el is fogyott az ITMEDIA shopban,az se olyan jó?

(#10284) attilav2 válasza attilav2 (#10280) üzenetére


attilav2
őstag

Meg írtam a második Maxell DL+ lemezt is ezzel az UDF 2.01 eljárással. Hiba mentesen meg írta.
Úgyhogy aki adatot archivál DL-re annak javasolni tudom hogy !csak! UDF fájlrendszert használjon, és ne keverje semmivel(Joilet, iso9660). A 2.01 UDF verzió az ideális mert az XP még olvassa, és a legtöbb régi gép XP-vel szerelt.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10285) Flashget válasza attilav2 (#10280) üzenetére


Flashget
félisten

Tessék nálam így szerepelt az FTI DL lemez.
LiteOn 624B-vel 4x írva:

Ez meg egy szingapúri Verbatim.
4X Optiarc 7260-al, Sony FW-vel írva:

a legjobb eredményeket raktam be a lemezekről.
LiteOn ezt a verbatimot 4x-en így írta meg:

én nem veszek Verbát ha az FTI-n megmaradnak az adatok 1 év után is. Márciusban kiderül.

Realme GT Master Edition

(#10286) Flashget válasza jeni (#10283) üzenetére


Flashget
félisten

én ezt látom csak, amit mondok az meg ez volt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10287) Ottó58 válasza jeni (#10279) üzenetére


Ottó58
senior tag

Na de 1 óra elteltével?
Mi lesz 1-2-stb. év múlva belőle, söralátét?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10288) jeni válasza Ottó58 (#10287) üzenetére


jeni
félisten

mintha olyat írtál volna,hogy a második mérés jobb volt az elsőnél,akkor a 3.4.5. mérés után már kitűnő lesz. :U

de lehet,hogy maga a program okoz ilyet,éppen ment valami a gépeden terhelést alatt.

általában rosszan értékek szoktak lenni minden egyes mérés után

(#10289) attilav2


attilav2
őstag

Ugyanazokat az adatokat most kiírtam a Nero12-vel amit az előbb Imgburnnel. Maxell DL+ lemez DVD-ROM(UDF) sablon, UDF fülön kézi beállítások, IDF partíció típus: fizikai, fájlrendszer verzió: 2.01.
Írás fülön bepipálva: Lemez végleges lezárása, visszaellenőrzés, 4x sebesség.
Simán meg írta, holott korábban rengetet ronott a Neroval ha DL-t írtam.
Ajánlom ezeket a beállításokat mindenkinek ha adatokat kell archiválni DL-re.
A sebességet meg kockáztathatja 6x-re akinek az írója bírja.

Ha DVD lejátszóba fénykép nézegetés céljára írunk lemezt akkor a joilet+iso9660 még mindig célszerűbb! Ezeknek nagyobb a kompatibilitása.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10290) attilav2


attilav2
őstag

Feltételezem sok DL rontás attól lehet hogy az iso+joilet fájlrendszer nincs felkészítve a kétrétegű írásra, és lehetséges hogy az udf korábbi verziói sem, ezért is javasoltam a 2.01-t mint jó kompromisszumot ami XP-ig visszafele kompatibilis.
Iso+Joilet+udf rendszereket keverni sem szerencsés DL esetén, ahogy sok író program felajánlja. Tehát ha adatot archiválunk csak udf és ajánlott a 2.01. Ha pedig DL-re írnánk saját dvd videónkat pl a bitráta miatt, akkor a szerkesztést és írást bízzuk az author programra, beállít mindent, fájlrendszert rétegváltást, Sony dvd arhitect pl ilyen.
Ha meg már meglevő DL iso-t írunk ki akkor imgburn.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10291) djculture válasza szabjan (#10277) üzenetére


djculture
félisten

Én már csak azt veszek saját célra, most próbából maxellt rendeltem kíváncsi vagyok olyan nyavaja mint a sima lemez vagy jó minőségű mint a maxell dvd-ram. Régi tdk rw-k örök élet főleg a kék színű 2-4X.

[ Szerkesztve ]

(#10292) Ottó58 válasza jeni (#10288) üzenetére


Ottó58
senior tag

Most nem ment semmi, íme 3. variáció pár nappal később.

Én már nem hiszek a tesztekben.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10293) djculture válasza Ottó58 (#10292) üzenetére


djculture
félisten

Hülyeség is, nézz meg egy gyári lemezt olyan értékeket fog nyomni összeesel és még is olvasható akár egy dvd hőskori lemez is .:) Tudom azt préselik, de akkor se lehet pontos teszteket csinálni egy lemezről se mivel maga a meghajtó paraméterei is változnak minden egyes indításkor . Elég ha a fej nem egy adott pontról indul már más a görbe.

(#10294) Flashget válasza djculture (#10293) üzenetére


Flashget
félisten

Legnagyobb hülyeség egy gyári DVD és PC-ben írott lemezt összehasonlítani.
annyi a közük egymáshoz, hogy DVD lemeznek hívják mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10295) jeni válasza Ottó58 (#10287) üzenetére


jeni
félisten

privátban kaptam az infót,hogy nem 16x sebességgel kell mérni a tesztelendő lemezt.

boccsi de nekem nem tűnt fel a dolog :U

ha jól tudom 4x vagy 8x sebességgel kell tesztelni a lemezt. inkább a kisebbik értéken.

(#10296) Ottó58 válasza jeni (#10295) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hát megnéztem 4x-es és 8x-os sebességgel, összehasonlítottam egy Benq 4 éve megírt lemezzel, hát a mostani mínuszos verbák (Made in India) egyenesen szarok a régi lemezekhez képest. Az előző 7173-al volt írva, a verbatim 7261S íróval. Hát siralmas minőség!
Íme:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10297) PerczelZita


PerczelZita
tag

Tudja valaki?

Van-e olyan program, amivel meg lehet nézni, hogy egy régebben írt lemezt melyik dvd íróval írták és hányszoros sebességgel?

A Kprobe2 nevű programmal, ha maximális sebsséggel futtatjuk le a tesztet (tudom nem annyival kell, de most más miatt kérdezem), kb. hányszoros sebsséget érhetünk el a lemez elején és a lemez végén? Kb hány perc így a tesz ?

A Kprobe2 program alapbeállításokkal vajon végigolvassa-e a lemez teljes felületét, vagy csak mintákat vesz?

(#10298) Ottó58 válasza PerczelZita (#10297) üzenetére


Ottó58
senior tag

Első kérdésed első felére; nekem csak mínuszos lemeznél írja ki melyik íróval lett írva, de hányszoros sebességen azt nem.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10299) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Mostanság milyen lemezt érdemes venni [innen] és [innen] ? Kellene normál + - os és DL lemez is, Sony 7260 - as íróhoz.
Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#10300) Nor- válasza feco100 (#10299) üzenetére


Nor-
tag

Minuszosbol EZT EZT, pluszosbol ha van UAE verbatim akkor azt, bár már elfogyott szerintem európában mindenhol, amúgy EZT vagy EZT érdemes venni.
Verbatimból csak a taiwanit vagy az UAE-t szabad megvenni, a kínait és az indiait el kell felejteni!

http://itmedia.sk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.