Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) GrooveHero válasza Laybee (#10600) üzenetére


GrooveHero
addikt

És akkor az most jó, vagy rossz? :B
Mármint nekem 977-953 kb. Neked 6000. Akkor ki nyert? Mert én mint laikus azt mondanám, hogy a minél alacsonyabb érték a jobb. Vagy tévednék? :U

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10602) Laybee válasza GrooveHero (#10601) üzenetére


Laybee
őstag

Tied a jobb, volt nekem már 17ezer is, pedig nekem 222l samsungom van. Mi lehet a döccenő azt én sem tudom :(

(#10603) GrooveHero válasza Laybee (#10602) üzenetére


GrooveHero
addikt

Gondolom az író is közrejátszik. Meg hát a DVD lemez sem lehet mindíg ugyanolyan. Tuti, hogy van minőségbeli különbség lemez és lemez között. :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10604) Laybee válasza GrooveHero (#10603) üzenetére


Laybee
őstag

Na ez az, valamivel jobb, de nem sokkal jobb az írom, valszeg amit mondasz abba van valami. Imgburnnel írtad?

(#10605) GrooveHero válasza Laybee (#10604) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem. Na látod, lehet a programok között is van valami. Ashampoo Burning Studio-val írok. ImgBurn-nel csak bútos lemezt írok. Pölö win7. De az meg jobb pendrive-ról. Bár a gépem már elég ősrégi, szal ennek már mindegy, hogy pendrive, vagy DVD. :DD
Hogy az íród jobb e, vagy sem, azt nem tudom, asszem most a 224 a legújabb samuéknál. Erre adtak két év garit, addig ha nem megy tönkre, akkor belerakok pár kilómétert:DD
Annyira nem zsibbaszt a dolog, megpróbálok viygázni a lemezekre és remélem, hogy még évek múlva is olvashatóak lesznek, főleg így karácsony táján mindíg olyan hangulatom van, hogy szeretem elővenni a régi filmeket és játékokat. Bár ha belegondolok akkor amennyit az ember 1 évben DVD lemezre költ simán vehetne 1 vagy 2 terás vinyót, azpon simán elfér rengeteg cucc és pillanatok alatt ott van minden.
Na bocsi a sok okoskodásért:D

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10606) jeni


jeni
félisten

(#10607) Laybee válasza GrooveHero (#10605) üzenetére


Laybee
őstag

Igaz, de vinyóról jóval hamarabb elveszhet az adat állta helyzetében is.

(#10608) GrooveHero válasza Laybee (#10607) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ebben is van valami. Mindegy, azért néha archiválni is kell. Mit néznek majd az unokák?:DD

Jeni köszi, mostmár tisztább a kép. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10609) ledgeri válasza jeni (#10606) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Felterjeszthetem első hsz-be való beillesztésre, és emiatt címmódosítást igényelhetek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10610) #63439360 válasza Flashget (#10578) üzenetére


#63439360
törölt tag

Plextor íróhoz jár gyári teszt program. Mégpedig nagyon jó.

(#10611) Flashget válasza ledgeri (#10609) üzenetére


Flashget
félisten

Nem!

Ugyanis az optiarc 7261 író mindenre jó lehet kivéve az írástesztet. :)
Aki a cikket írta nem figyelt arra amiről szól ez a topic..nem csak azt szoktuk megírni melyik lemezt szabad venni és melyiket nem, azt is melyik író alkalmas teszthez és mit jelentenek a kapott értékek.

Ez meg a másik:

-Jitter (remegés)
A digitális jel tulajdonsága. (Sajnos az íróm nem támogatja ennek a tesztelését.)
15.4% alatt ideális
16%-ig még elfogadható
16% felett hibás

12% a max. ami elfogadható filmnél! Adatoknál lehet 16% max.

Ha valamit kellene 1. hsz-be rakni akkor kikeresném Kicsirigó, IRON STORM, VBB hozzászólásait és abból egy remek első hsz lehetne!
De ez a cikk alapból hibás az író miatt!

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10612) strike-force válasza Flashget (#10611) üzenetére


strike-force
őstag

én megmondtam

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10613) djculture válasza Flashget (#10611) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak jó lenne tudni hogy ezt ki határozta meg hogy nem alkalmas tesztelésre... Kb hasra ütés szint szerintem. Inkább arról lehet szó hogy minden teszt képes iró más eredményt ad és valaki hasra ütés szerűen azt mondta hogy ez a tesztképes. Ennek az ellenkezőjére egyetlen bizonyítékot se láttam sose.

Az én szemembe ez a tesztelés egy kóklerség azt kell mondjam. Semmit se mond a lemezről sajnos, van olyan lemezem amire minden tesztképes iró azt mondja hogy poháralátét állapotú közben 5 éve bármelyik meghajtó szépen olvassa a rajta lévő adatot. Meg fordított tesztelésre istennek beállított lemezem is van amit kinlódva olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#10614) jeni válasza djculture (#10613) üzenetére


jeni
félisten

Megint egy kételkedővel van dolgunk?

Hidd el vannak akik a szabadidejüket áldozzák erre,és tanulva ,tesztelik ezeket.Szinte hobbiként kezelik a dolgokat.

Van aki már 10 éve ismeri és dolgozik ezekkel a dolgokkal.

Van egypár fórumtárs aki könnyedén ezekből akár DIPLOMÁT (ha lehetne ebből is szerezni) is tudna szerezni,igen magas fokon !

Amit te nem tudsz az nem jelenti,hogy nem is létezik.
Az,hogy anno véletlenszerűen jó lemezre és jó íróval írtál,és mai írókban is jól megy,s annak inkább örülnöd kellene.

5 éve még minőségi lemezeket és minőségi írókat csináltak,nem úgy mint manapság.

(#10615) djculture válasza jeni (#10614) üzenetére


djculture
félisten

Nekem is hobbim ez sőt mániám így hagyjuk egymást fárasztását. Továbbra is kóklerségnek tartom ezeket az írási teszteket. Pár száz ezer dvd lemezt már megírtam 2004 óta. cd iróm meg 1993 óta van 2x mitsumi.
Nem ettől függ egy lemez minősége. Íráskor és visszaolvasáskor már a konfig és az oprendszer is számított mióta egyáltalán iró létezik forgalomban. Teljesen más eredményt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#10616) jeni válasza djculture (#10615) üzenetére


jeni
félisten

Nem akarlak bántani de ezt a mennyiséget nem hiszem,el olyantól aki nem hisz senkinek,és szembe megy ennek a tesztes dolgoknak.
Kóklerségnek tart minden ezzel kapcsolatos dolgokat. :Y
Tudod tégy amit akarsz,és írj olyan lemezzel és íróval amit megveszel magadnak. :R
Nem muszáj hozzánk jönni panaszkodni majd,hogy miért nem szóltunk erről,arról,amarról !

(#10617) djculture válasza jeni (#10616) üzenetére


djculture
félisten

Nem hidd el akkor is így van.. Ott kezdődik hogy én írókat is javítok és tisztában vagyok vele hogy nem minden iróban van ugyanolyan fej, ami dettó ugyanazon a munkaponton működik. Lemezekből is van amin védőréteg van és írásához erősebb lézer szükséges. Lehet hogy megírod tökéletesre de már egy gyengébb lézerű író nem fog neked csak hamis eredményt adni ezen tesztek alapján. És ez csak egy anomália ezen teszteknél de van egy csomó.
Kb ha hivatalos tesztet akarsz egy íróval ugyanazon ugyanazon beállításokkal tesztelt lemezeket lehet csak egymáshoz méregetni. /egyes elméleti fizikusok szerint még a környezet is számít, pl telefon ha a gép mellett van belezavar az írásba, ezt én még nem ellenőriztem mondjuk/
Ezek a összevissza mérem különböző íróval és különböző konfigokkal készült lemezeket akkor hamis eredmények hogy hihetetlen.

(#10618) Flashget válasza djculture (#10613) üzenetére


Flashget
félisten

Hogy ki kezdte el nem tudom, de akkor PPeter is "kókler" mert ő nevelte az embereket a magyar neten, elöbb CD majd DVD lemezek, írók kapcsán. Mindenkinek lehet véleménye és ezt tudomásul vesszük.
De én szeretem az efféle kóklerséget, mert csak az utóbbi 1-2 évet nézve nálam 0db író hibásodott meg te pedig itt beírtad a fórumon hány íród ment tönkre. Gondolom semmi köze nem volt a lemezeknek ehhez, hiszen kóklerségnek tartod a tesztelést amivel kilehet választani a hulladék, selejt kategóriát a jó lemeztől.

Egyébként azt is írtam és tartom is a legjobb teszter egy asztali DVD vagy BD lejátszó!

Realme GT Master Edition

(#10619) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Megjött az új szállítmány :Y :C

Made in Taiwan természetesen :K

itmediaról az uccsú 100db:DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10620) jeni válasza GrooveHero (#10619) üzenetére


jeni
félisten

na szép az a pakk Verbatim,de nem indiai?

a háttérben nem az alapos egy síkú billentyűzeted van?
valami ERGO MEDIA 700?

Nekem olyanom volt sokat tud,baromira szép de búgós volt 3 napon belül 2-t vittem vissza mert a szoftvere folyton összeakadt,gyorsan levették a kínálatból a boltok.

(#10621) GrooveHero válasza jeni (#10620) üzenetére


GrooveHero
addikt

Dede :K
Ez az!! ErgoMedia 700 :C
Nekem ez már megvan vagy 2 éve. :K Azelőtt is ez volt. Meg azelőtt is:DD
Nagyon szeretem ezt a bill-zetet, főle azt, hogy két szóköz is van. Meg hát még sok másik extra gomb is. A szoftverét nem használom jelenleg.
Elvileg nem indiai a Verbatim, legalábbis ezt rendeltem:

[link]

a hátuljára is az van írva, hogy made in Taiwan. Bár az mondjuk semmit nem jelent. De az oldalon is az van, hogy garantáltan eredeti Verbatim made in Taiwan, úgyhogy egyelőre hiszek nekik. Aztán majd amikor oda kerül a sor, akkor elkezdem firkálgatni őket és csinálok egy-két tesztet. Egyelőre még van kb 45 nyers, azokat megírom, nehogy lejárjon a szavatosságuk:DD
A mostani Verbák még be vannak csomagolva, tovább elálnak:DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10622) Interrupt


Interrupt
csendes tag

Maxell DVD+R 16x 33cw Made in Taiwan - Pioneer 216L

Lehet, hogy nem tartós ez a Maxell lemez, de nagyon szépen lehet irni.
A Pioneer szereti... (Thx to Vbb)

(#10623) ledgeri válasza Flashget (#10611) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szeritem kellene az az első hsz! (akár csak linkpakként!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10624) kali válasza Interrupt (#10622) üzenetére


kali
legenda

nekem elég sok ilyen van megírva, és egyelőre a legrégebiekkel sincs gond, pedig nem csak néhány hónaposak ám!

[ Szerkesztve ]

(#10625) Interrupt válasza GrooveHero (#10619) üzenetére


Interrupt
csendes tag

Nekem ezt a Verbatimot egy irom sem igazán szereti.
A Pioneerral irt lemeznél a maximum Pif érték legtöbbször 10 és afölötti, a Pie értékek viszont max. 20-30 körüli eredményeket mutat.
A Liteon valamivel jobban irja, de nem igazán mondható jónak a teszt:

Verbatim DVD-R 16x 10cw Made in Taiwan - LiteOn iHAS524B

[ Szerkesztve ]

(#10626) Interrupt válasza kali (#10624) üzenetére


Interrupt
csendes tag

Egyébként én is reménykedtem, hogy nem fél év alatt fognak meghalni ezek a Maxellek. :)
Visszaolvasgattam a fórumban , és többször olvastam, hogy a TDK mennyire gyenge illetve változó minőséget produkál/produkáltat mostanában. Egy-egy lemez visszaellenőrzése után, olyan erős közepesnek itéltem meg a minőséget (tesztek alapján), habár sajnos jártam úgy évekkel ezelőtt, hogy a lemez pár hónap után visszaolvashatatlan volt.
Olvastam azt is, hogy normális minőségű lemezeket, nagyon nehezen lehet már találni a piacon.
A JVC féle Tayo Yudenből lehet még találni itt-ott, azonban pár tesztet nézve a fórumon, illetve pár hozzászólást olvasva értelmetennek tartom a beszerzésüket.

Mostanában találkoztam olyan Kodak lemezekkel, melyek anyagában - a jó reklámok szerint - 24 karátos arany van. 100 évre tesztelték őket, ami ugye valószinüleg elegendő is lenne, ha optimista akarok lenni. :D
Az ára viszont eléggé ütős.
Ennyire jó lenne?

Példa

(#10627) Joltee válasza M107 (#10596) üzenetére


Joltee
aktív tag

"A Verba U.A.E az minőség. Még slim íróval is."
Osztom, ez így van. Akármelyik írómmal küldöm meg (mondjuk csak jófajták vannak :DDD), mind szuperül pörköli. Lehetetlen elrontani...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#10628) verybigboy válasza Interrupt (#10622) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szép lett az írás, DE!!! itt ne felejtsük el, az azért egy Pioneer 216-al van megírva!!!!

Gratulálok, szép írás! ... kicsirigó is erről beszélt, nem annyira xar ez az alapanyag, persze megfelelő íróval és megfelelő sebességgel megírva!!!

(#10629) verybigboy válasza Joltee (#10627) üzenetére


verybigboy
senior tag

Joltee, nem keveset áldoztál (tudom) írókra, és sikerült is egy olyan szortimentet beszerezned írókból, amik (véleményem szerint) az írók tekintetében írásminőségüket tekintve a csúcsot képviselik. Jó hogy vagyunk azért egy páran kikkel legalább a párom előtt tudok példálózni hogy "anyukám, mások sem különbek" :D

(#10630) djculture válasza Interrupt (#10626) üzenetére


djculture
félisten

Ez a kodak is egy ékes példa arra hogy a gyengébb lézerű írók semmit se tudnak vele kezdeni.

(#10631) Joltee válasza verybigboy (#10629) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ja ja. Nálunk is előfordul néha az a "szlogen", hogy látod-látod, akármilyen hihetetlen, van olyan, akinek még ennél is sokkal több írója van... ;) :D

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#10632) Flashget válasza ledgeri (#10623) üzenetére


Flashget
félisten

Ebben a formában nem mert fals infót takar.
Kicserélve megfelelő képre és az adatokat átírva lenne jó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10633) Flashget válasza Interrupt (#10622) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek a régebbi Pio írók szerették a mínuszos lemezeket a 215 nekem jobban is írja mint a pluszost.

Realme GT Master Edition

(#10634) Flashget válasza verybigboy (#10629) üzenetére


Flashget
félisten

Ha mindent összeszedek a 6db író mellé (+ az LG CD írót és a Pio DVD olvasót is) darab számra talán elérem a tiednek a 10%-át ami még nem váló ok. :DDD

Realme GT Master Edition

(#10635) ledgeri válasza Flashget (#10632) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocs: én arra gondoltam, hogy összegyűjthetnéd azokat, amiket oda szánsz... :B :K

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10636) kali válasza Interrupt (#10626) üzenetére


kali
legenda

a tdk eleinte frankó minőséget képviselt, de egy idő után már szinte mindenhez adta a nevét, és nagy lett a szórás médiakód és minőség tekintetében is!
nekem régóta csak notijaim vannak, és az azokban lévő optiki meghajtókkal írtam/írom meg a cd és dvd korogokat, eleinte lg gsa-t10n, majd matshita dvd-ram uj870qj és lg gsa-t20n, jelenleg pedig optiarc ad-7740h - és egyikkel sem találtam olyan gyenge lemezt, amivel kellően lomha írás mellett probléma adódott volna!
persze a fontos dolgokat minőségi korogokra írom, de egyéb célokra attól még használok ritek médiakódos maxell lemezeket, és azokkal sincs probléma!

(#10637) Flashget válasza kali (#10636) üzenetére


Flashget
félisten

TDK azóta hulladék amióta csak gyártat másokkal vagyis csak adja a nevét hozzá..

Realme GT Master Edition

(#10638) M107


M107
addikt

:R

Olyan jó volt olvasni az uccsó 15-20 hozzászólást, mindig tanul az ember :C :C

Verybigboy-Flashget-Jeni-Kicsirigó a 4 kis király :)

UI : 1 év garival + 2 év garival ami 6000 Ft volt ismerősöm adott egy Samu slim portable SE-208 külső írót meg volt szorulva 2500 Ft :Y
Eredeti ár 9000 Ft volt + 6000 Ft a két év + gari. 1 hónaposan vettem át
Mondom papírok is megvanak bementem a boltba ahol vette vidéken (szolnok) érvényes volt minden.

Meg is vettem. Megérte.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10639) djculture válasza Flashget (#10637) üzenetére


djculture
félisten

Én úgy tudom hogy a tdk lemez eleve megfog szűnni, az imaion cég leállítja a gyártását. Legalább is egy ilyen értesülés kering a neten, és a tdk lemezek is kezdenek eltűnni mint a jvc. Egyébként nekem a pluszos indiai tdk-val semmi bajom. Maxelleknél fényévekkel jobb még ha nem is olyan mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#10640) M107


M107
addikt

:R

Itt az idő át kell állni vagy Blu-Ray-re vagy Hdd-re netán Felhőre. :F
Azért még az IT Médiában bízok, hogy hátha lesznek egykét olyan dvd lemez ami még egy jó darabig dvd marad.

Valószínűleg igen, max más nevekkel.

Jvc eltűnt, a Verbatim már 2 éve leszerepelt, a Tdk gyártat hullámzó minőséggel, Maxell még van de csak +R je a jó Ritek (F16 001 Mid).

Nagy nevek pápá lehet köszönni nekik.

Hála istennek eltároltam, pár olyan minőségi lemezt ami kitart egy darabig a fontosabb dolgaimnak.

Amúgy már csak az a 1761 db xvides és a kb 860 db sorozat dvd-im aggasztanak.

Ha csak lemez bekerüléssel számolok középáron 70 Ft-tal akkor is 185000 Ft érték megy ki s jó ha kapnék értük max 25 000 Ft

Bd-re kell majd őket archiválni, már ami kell, mert filmben minden van 1940-2012 ig

Sorozataimmal nem tudom mit csinálok, még de hamarosan megoldást kell rá keresni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10641) djculture válasza M107 (#10640) üzenetére


djculture
félisten

Nálam marad a hdd lassan, szerencsére még rw-t kapni én arra mentek mostanában verbatim meg maxel dvd+rw lemezekre. BD-R lemezek nem izgatnak, ott már tényleg bármi éri a lemezt több giga válik olvashatatlanná egy karctól is.

[ Szerkesztve ]

(#10642) Laybee válasza M107 (#10640) üzenetére


Laybee
őstag

Ennyire pontosan honnan tudod mennyit dvd-t írtál?

(#10643) strike-force válasza Laybee (#10642) üzenetére


strike-force
őstag

gondolom katalógusprogramban vezeti őket. én is ezt csinálom. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10644) djculture válasza strike-force (#10643) üzenetére


djculture
félisten

Tudom irigyelni én 5 éve tervezem hogy majd lekatalogizálom mi van a lemezeken de esélytelen szerintem 1 évem rámenne napi 8 órában. Egyébként melyik a legjobb ilyen automata katalogizáló progi ?

(#10645) Laybee válasza djculture (#10644) üzenetére


Laybee
őstag

Épp kérdezni akartam én is. :D

(#10646) djculture válasza Laybee (#10645) üzenetére


djculture
félisten

Üdv a klubban egyszer már jó lenne rászánni magamat, mert van olyan ami vagy 3-szor írtam már ki, mert ha kellene nem találom:D

[ Szerkesztve ]

(#10647) strike-force válasza djculture (#10644) üzenetére


strike-force
őstag

Én a kezdetektől fogva katalogizálom őket egy már azóta nem továbbfejlesztett programmal [Advanced Disk Catalog], de cimbora pl Wincatalog-ot használja

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10648) djculture válasza strike-force (#10647) üzenetére


djculture
félisten

Köszi, jellemzően nekem egy szekrénysor van színültig lemezekkel tele, úgyhogy nem kis meló lenne a katalogizálás. Úgy tervezem behozom mindhárom gépemet 4 dvd meghajtót bekötök mindegyikbe és indul a móka. Ez a Advanced Disk Catalog cuccost 2005 körül már néztem nem rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

(#10649) GrooveHero válasza Laybee (#10645) üzenetére


GrooveHero
addikt

ajánlom a Where is it? nevű progit. Csak berakod a lemezt, felpörgeti, csinál egy gyors scant és már mehet is be a másik lemez. Ezért csináltam régen, hogy csak számoztam a lemezeket. És akkor beléptem a katalógus progiba, kerestem pölö a star wars valamelyik részét, akkor a progi megmondta, hogy az 53-ik lemezen van...(csak mondtam egy számot). Pillanatok alatt megy, 1 óra alatt sztem 100 lemezt simán lehet katalogizálni, talán még többet is.
De mostanában már írom a lemezekre, hogy mi van rajtuk. Bár DivX-es filmeket nem írok ki, max ha nagyon jók. Valamikor tavasszal veszek majd egy nagy TV-t. Meg most is full HD monitorom van, szóval ráállok a "normális" felbontásra. Ahhoz mondjuk ajánlott a BD író már, majd meglátom hogy lesz pénzem íróra meg lemezre.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10650) djculture válasza GrooveHero (#10649) üzenetére


djculture
félisten

BD vel egy a baj nagyon érzékeny mindenre, 3Terás merev lemezek meg flash meghajtók tömegtermelésének korában amúgy nem sok jövőt jósolok neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.