Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#38251) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
nekem DIGIMobil MAX, lányomnak egy Junior csomagja van. Nem sokat használjuk netre, az ügyfélkapus forgalmi adatok most éppen 1.3GB-ot mutat. Roaming 1-es díjzónában most akkor hogy is van ez? Az utolsó 4 hónap átlag adatmennyiségét használhatjuk az előfizetési díjért, afelett pedig 540Ft/GB? Vissza tudom keresni valahol az utolsó 4 hó adatmennyiségét?
Többet kéne használni itthon, akkor többet adnak külföldön is? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38252) csernak75 válasza Márton (#38251) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Ha egyhuzamban 2 hónaptól kevesebbet lesztek Roaming zónában akkor csak azt a táblázatot kell észben tartani:

(#38253) Márton válasza csernak75 (#38252) üzenetére


Márton
nagyúr

Mindössze 5 napról van szó.
Akkor a 3.5 gigával számolhatunk, semmi plusz Ft/MB?

De ez pontosan mire vonatkozik? :U
"az 1. roaming díjzónában felhasznált adatmennyiség mértéke nem haladhatja meg a belföldi használat négyhavi számlázási ciklusonként vett átlagát"

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38254) 4Grider válasza Márton (#38253) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra vonatkozik, ha minimum két hónapot kint vagy négy hónap alatt. De mivel te 5 napra mész, ez téged logikusan nem érint.

(#38255) Márton válasza 4Grider (#38254) üzenetére


Márton
nagyúr

igazán nem akarok kukacoskodni, csak tisztán látni, de ez a 2 hónap hol van leírva? ÁSZF-ben? Mert [link] itt nem találom.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38256) sirgeoff válasza Márton (#38255) üzenetére


sirgeoff
tag

Ezt azért mondjuk, mert az EU-s általános roaming irányelv úgy szól, hogy 4 egybefüggő hónap átlagában kevesebb időt eltöltve roaming környezetben mint otthon, az otthoni díjcsomag szerinti árak és adatmennyiség szerint kell működjön a szolgáltatás.
Azaz a 4 hónap 50%-a 2 hónap, eddig tudsz felár nélkül kint mobilozni.

(#38257) Márton válasza sirgeoff (#38256) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, köszi, bár azért leírhatnák a digi lapon is

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38258) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, telefonról meg lehet osztani a netet laptopra egyéb eszközre, vagy az is szabályszegés, és szankcionálják? Amennyiben igen, mivel ( lassítás, letiltás, pénzbünti stb. )? Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38259) csernak75 válasza _csocso_ (#38258) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. A max csomagomat rendszeresen osztom meg laptopra, böngészés,youtube, sőt volt hogy beugrott 5-6gb letöltés de nem történt semmi szankció.

(#38260) _csocso_ válasza csernak75 (#38259) üzenetére


_csocso_
senior tag

Azért is kérdeztem, mivel van két előfizetésem is, amelyiket sűrűbben használom(tam) azon eléggé belassult a megosztás, a másik pedig ahhoz képest használható. És előzőleg a sűrűbben alkalmazott is elfogadható volt. Dolgoznom kellene róla, van ugyan egy vodás is, de azt még nem élesíttettem ( feltöltős, biztos jobb lenne ).

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38261) csernak75 válasza _csocso_ (#38260) üzenetére


csernak75
senior tag

Azt vettem észre Samsung A51 hogy Dual Sim módban 10-11/3,5 ös a sebességem max. Ha kikapcsolom mellőle a másik sim et akkor 16/4,5 is volt, de terhelt helyen is jobb úgy egy 20-30% al. Ezt másik kártyánál yettel nem tapasztaltam.

(#38262) _csocso_ válasza csernak75 (#38261) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nekem még ha 4Mb/s összejön néha, már örülök neki, de inkább csak 1, max. 2. Igaz, csak viszonylag kisméretű fileokat mozgatok, ehhez elvileg elég ( volt ). 2 napja használom intenzíven, tegnap délután 5 körül használhatatlan lett, majd este 9 körül újra tudtam vele forgalmazni ( ez egy Nokia 8.1 ). A másikon ( Huawei Nova 1.gen ) viszonylag használható. A Nokián olyan is van, hogy óránként a telefon és a laptop között megszakad az internetkapcsolat. Nem tudom, hogy ez normális e. Mindig meg kell újitani az USB kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38263) csernak75 válasza _csocso_ (#38262) üzenetére


csernak75
senior tag

Nem tudom, gyanús az a nokia hogy nem kezeli túl jól a hálózatot. Főleg hogy közben másik telóval meg jó. Kipróbálnám hogy megcserélem bennük a sim et. Ha ugyan úgy a nokia gyengélkedik tuti eszköz probléma.

(#38264) _csocso_ válasza csernak75 (#38263) üzenetére


_csocso_
senior tag

Megcseréltem a SIM-eket, Huawei-ről laptop speedtesten 8/1 mértem. Nem számítottam rá. Lehet tényleg valami nem gömbölyű a Nokianál. ( Nokián másik SIM-mel most 7/0,7 ). Igaz eddig csak telefonról mértem speedtesttel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38265) snowdog válasza _csocso_ (#38264) üzenetére


snowdog
veterán

HUAWEI P20 Lite hotspot laptopon futtatva a teszt.
Dual SIM, Digi az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#38266) _csocso_ válasza snowdog (#38265) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ez elég elfogadható, nálam sosem volt ilyen eredmény, igaz elég távol is vagyok jelenleg a Digi szervertől. Tied Bp., kisváros, nagyobb város?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38267) snowdog válasza _csocso_ (#38266) üzenetére


snowdog
veterán

Budapest közeli kisváros. Ugyanitt Samsung S6 egy másik Digi kártyával. Nincs nagy különbség a két mérés között.

[ Szerkesztve ]

(#38268) csernak75 válasza _csocso_ (#38266) üzenetére


csernak75
senior tag

Nálam jelenleg: (Borsodi Kisváros, Putnok)

(#38269) fornettisuti válasza _csocso_ (#38266) üzenetére


fornettisuti
veterán

Hatvan

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#38270) _csocso_


_csocso_
senior tag

SZSzatmárB keleti csücske, világvége 2.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38271) gabor9991


gabor9991
őstag

Itt az Alföldön ezt tudja

(#38272) domper2015 válasza gabor9991 (#38271) üzenetére


domper2015
senior tag

Az igen...
Debrecen kertváros: 5,9 / 2.1

(#38273) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok !
Ausztriából hány forintért telefonálok Magyarországra ha 30 számot hívok ?
Illetve a mobil internet működik ausztriában ?
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#38274) sfdrakex válasza pelenka35 (#38273) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Összefoglalót lenyitod és roamingot nézd át.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38275) lazac_ válasza pelenka35 (#38273) üzenetére


lazac_
tag

Hi. Eszerint 4ft/p.
Bécs környékén nekem működött a mobilnet, miután engedélyeztem a telefonon a roaming használatát.

(#38276) dzf007


dzf007
aktív tag

Nyíregyháza, Dugonics utca 10.

Kültér-Beltér

(#38277) dzf007 válasza dzf007 (#38276) üzenetére


dzf007
aktív tag

(#38278) worxland válasza zelikocc (#38223) üzenetére


worxland
addikt

Hát...
Most voltam lent kutyát sétáltatni, két digis szerelő meló közben beszélgetett egy emberrel, a fő topikok ezek voltak:
- új tulaj 10% profit helyett 40%-ot akar,
- ezért leépítések vannak
- és a mobilt visszanyesik rendesen
- jönnek még áremelések
Nem tűntek nagyon elégedettnek, nem úgy néztek ki, mint akik éppen fizetésemelést kaptak volna. Vagy olyant kaptak, mint én: az infláció harmadát elérőt. :D
Régi motorosként pedig pontosan tudom, mit jelent az "átszervezés"...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38279) Lackooo84 válasza worxland (#38278) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha ez igaz akkor ott rohadjon meg az egész... Látszik, hogy magyarok kezébe került, amivel ez megtörténik arra keresztet lehet vetni. Meg mit hisznek, ilyen gyenge mobillal, meg elszart minőségű kábeltévével az emberek le fogják nyelni, és fizetik a nagyobb havidíjat?? De nemám, úgy otthagyják ezt a szarkupacot, mint a villám...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#38280) #76055552 válasza Lackooo84 (#38279) üzenetére


#76055552
törölt tag

Magyarok...ezen jót nevettem. Az...az istállóban született egér pedig egy ló....

[ Szerkesztve ]

(#38281) Lackooo84 válasza #76055552 (#38280) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jó tudod hogy értettem... Nem akartam mást írni, már bannoltak ilyenekért... :U:DD

The Truth is out there...

(#38282) zelikocc válasza worxland (#38278) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ezek egészen biztosan fals infók. A szerelőktől én még sose hallottam valós információt a belső cégről egyik szolgáltatónál sem, csak saját maguk között pletykálnak mindenfélét.

Mégis hova nyesnék vissza a mobilt? Olyan veszteséges mint a huzat. A DIGI új vezérigazgatója (és nem csak ő) nyilatkozta hogy így vagy úgy de versenyképes mobilt fognak csinálni, lehet hogy kell hozzá 2 év, de valamilyen formában meglesz, ezt a lábat már nem akarják elengedni. Amíg kitalálják hogyan tovább, addig szünetel a fejlesztés. Az NMHH-től is függ, mikorra írja ki a frekvencia aukciókat.

Pont hogy hatalmas munkaerő bevonzás van a konkurens szolgáltatóktól.

Egy sztorit talán elmesélhetek: valószínűleg sokan tudjuk milyen káosz és irreális bekötési idők voltak eddig, sok esetben 30 napon is túl nyúló. A 4iG odaküldött egy embert aki leült a laptopjával és egy munkanap alatt úgy megtervezte a szerelők útvonalait, hogy lecsökkent az átlagos bekötési idő 3-4 napra. Ez nem vicc. Egy ember kellett hozzá, egy "ész" aki megtervezi mit, mikor, hova. És ilyen dolgokon spóroltak eddig a románok.

Nagyon korai még bárminemű következtetést levonni az új tulajdonosról és annak cselekedeteiről, bármennyire is nem szeretem a pénztáros lőrincéket.

[ Szerkesztve ]

(#38283) Mate válasza zelikocc (#38282) üzenetére


Mate
nagyúr

Leépítések vannak, lesznek.
Mobilt lehet, úgy értelmezni, hogy visszanyesik. Jelenleg minden fejlesztést leállítottak, míg kiderül, hogy mi lesz (Teljesen logikus lépés)
Közeljövőben nem tudok róla, hogy lenne áremelés. Jövőre, azután persze, hogy lesz. Mindenki emel, minden drágul, ez nem egy nagy megfejtés.
Fizetésemelés van valamicske

Ami meg a sztorit illeti: Aki picit is ismeri a céget, az tudja, hogy szinte semmi nem működhetett úgy, ahogy anno a románok csinálták. Vicc volt, amit csináltak.

[ Szerkesztve ]

(#38284) Lacarr1 válasza Mate (#38283) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Nem a dolgozókat kellene leépíteni hanem a krémbe kellene ritkítani lassan minden alkalmazottra jut egy fejes, anyag nincs nem is lesz mostanában "nem az ő hibájuk" takarítanak a románok után, leállt a fél világ is közben.. Szerinted ki fogja a végpontokat bekötni ha megtizedelik a melóst, javíts-telepíts a sok apróság mellett, igények jönnek torlódnak a terület nő és eszköz nincs ? Ami pozitív az új vezetésben, hogy kommunikálnak a pórnéppel lehet kérdezni javaslatokat tenni sőt el is várják, meghallgatnak és megválaszolják a kérdéseidet még ha az idétlen is, na ez nem volt az elmúlt 15 év alatt egyszer sem.
Mobilos tervekről nem mondanak le ez biztos kell nekik nagyon, de ahogy írtad egy szeget sem ütnek el évvégéig miatta. A Digi most is virágozna ha nem húzták volna őket f...ra vagy ha kapcsolt volna valaki hogy na most itt állj mert halott ügy, elvett minden pénzt az összes részlegtől, ami hozta a profitot.
Béremelés vicc... inkább ne adjanak emelést ha ez mások elvesztésével jár, mert most az történt hogy kirúgott embereken spórolták ki azt a kis forintot, de mi lesz később ha minden helyre áll, ki tudja ezt a rengeteg igényt bekötni mert ennyi pénzért csak azok maradtak akikre mindig lehetett számítani de közben teljesen mazochista lett, már hangosabban hörögnek ők is, normális embert ennyiért nem fognak találni aki érti is a dolgát és mellette dolgozni is tud akár önállóan. Ez egy nagyon rossz irány most úgy látom, az előfizető is megérzi hogy nem 24h belül történik majd a javítás hanem 2-3 napon belül , telepítést nem is említem inkább mert így nem marad idő rá :)

(#38285) trec12


trec12
addikt

Hát nem tudom srácok, de egy ilyen nagy céget átalakítani ("gyenge" mobilszolgáltatással ami égeti a lóvét) ráadásul integrálni is újra brandelni - ebben a mai gazdasági, piaci környezetben - szerintem elég nagy kihívás. Nem véletlenül kell hozzá profi szakember gárda. Persze, hogy ez nem lesz zökkenő mentes meg hát nem is tetszhet mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

(#38286) dzf007


dzf007
aktív tag

Talán a legjobb és leggyorsabb megoldás a Yettel és Digi (4iG) összeolvasztása, vagy kölcsönös együttműködése lenne.

(#38287) #76055552 válasza zelikocc (#38282) üzenetére


#76055552
törölt tag

igazad van, ezek vérprofik... [link]
Csak kapkodom a fejem a mindig újabb és újabb nevek hallatán.
aztán mindenki gondol amit akar...

[ Szerkesztve ]

(#38288) trec12 válasza dzf007 (#38286) üzenetére


trec12
addikt

(#38289) zelikocc válasza dzf007 (#38286) üzenetére


zelikocc
senior tag

Utóbbi a valószínűbb hosszútávon, először szinte biztosan a közelgő frekvencia aukció eredményét akarják megvárni. De ilyen nevekkel a vállalatban és kormányzati hátszéllel biztosan eredményesen fogják zárni az aukciót.
A 900 MHz GSM kapcsán a jövőben biztosan lesz valamilyen frekvencia bérléses vagy roaming megállapodás, mert ez a frekvencia jelenleg még az évtized végéig biztosan létszükséglet.

(#38290) csernak75 válasza zelikocc (#38289) üzenetére


csernak75
senior tag

2021Q4-ben az NMHH szerint a hívásforgalom 15,3%-a történt 2G hálózaton.
Nem hiszem hogy akkora létszükséglet lenne, inkább a maradék 700 Mhz 4G-re ami nagyon fontos, illetve magasabb frekvenciákból ami csak van.

Illetve a jelenlegi kis rész az 1800-ból maradhat 2G az is több mint a semmi :P

[ Szerkesztve ]

(#38291) adman


adman
tag

érzesem szerint ha nem lenne digi a másik 3 már kooperálna 2g-n, mindenki jól járna vele

(#38292) zelikocc válasza csernak75 (#38290) üzenetére


zelikocc
senior tag

“inkább a maradék 700 Mhz”
akkor újra leírom, mert én sem mondtam másként:
“először szinte biztosan a közelgő frekvencia aukció eredményét akarják megvárni. De ilyen nevekkel a vállalatban és kormányzati hátszéllel biztosan eredményesen fogják zárni az aukciót”
Tehát az elkövetkező frekvencia aukciók szinte biztos sikerek lesznek. (Ebbe beletartozik a 700 is)

És ezután említettem meg a 900-at, (tehát a 700, 1500, 2300, 2600 stb stb-n túlmenően) amire akkor is szükség lesz, ha az összes frekvenciát megveszik az aukciókon, mert a 900-asból nem lesz aukció még jó két évtizedig. Az 1800-at sokkal több értelme van 5 MHz-el nyomatni 4G-re vagy 5G-re, mint 2 MHz GSM es 3 MHz LTE, vagy mondjuk 5 MHz GSM…
Sokkal több értelme van a 900 GSM-et bérelni valamelyik nagytól, pont ezért, mert már a háttérbe szorul a jelentősége, DE nem elhanyagolható! (Ez megvalósulhat frekvencia bérlésként is és roamingként is, utóbbi a percdíjak miatt lehet problémás, előbbi pedig az üzemeltetési költségek miatt, ezt majd ők kimatekozzák)

Szóval nem konkrétan egy irányba fognak mozdulni, hogy csak saját frekiket használnak, vagy csak béreltet, vagy csak roamingot, hanem valószínűleg ezek kombinációja fog megvalósulni attól függően hogy milyen frekvenciáról van szó. Én személy szerint északon már több jól működő példát is láttam a frekvencia megosztásra a szolgáltatók között és nálunk erre legesélyesebb pont a 900 GSM. Meg persze nálunk is van már az LTE 800-on példa rá.
Ebből kiindulva a Yettel-DIGI 5-5 MHz 700-asa sem elképzelhetetlen együttműködés. Sokféle lehetőség van még mindig.

“a hívásforgalom 15,3%-a történt 2G hálózaton.”
Igen, aztán most jön a 3G lekapcsolás szóval emelkedni fog.
Illetve sok a kompatibilitási probléma a VoLTE-vel is, ami egy készüléken vagy működik, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#38293) rin33


rin33
senior tag

Mostanában a hálózat üresjáratban időnként átrak egy gyengébb, távolabbi, alacsonyabban lévő bázisra. A térerő ikonon látszik hogy ugrál a jelszint.
Ha elkezdek adatot forgalmazni, akkor 1-2 másodperc és visszaáll a legerősebb, legközelebbi bázisra.
Ez nem gond viszont a még mindig előfordul komplett szolgáltatás kiesés ritkán, kb. fél percre. (Amit már sokszor jeleztem nekik)

(#38294) zelikocc


zelikocc
senior tag

Felkerült az oldalra az új árazás, és mostmár az EU internet keret is fel van tüntetve, így egyértelműbb.

Igazából nem is lehet azt mondani, hogy a semmire emeltek, mert kaptunk roaming adatkeretet.

(#38295) 4Grider válasza zelikocc (#38294) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig is 3.5/3.5/2.5 GB volt a roaming adatkeret.

(#38296) Lacccca87 válasza zelikocc (#38294) üzenetére


Lacccca87
őstag

Sima csak adat kartyahoz nem ertem miert nem adnak roaming lehetoseget, meg adatkeretet.

(#38297) 4Grider válasza Lacccca87 (#38296) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég ha ők tudják, hogy miért nem roaming képes az adatsimjük.

(#38298) zelikocc válasza 4Grider (#38295) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nem, eddig 540 Ft volt 1 GB és MB alapú volt a számlázás.
De mit jelent az az “eddig”?
2021 őszéig, amíg le nem járt az NMHH “engedély” a külön díjszabásra és nem tudták biztosra, hogy eladják.

(#38299) 4Grider válasza zelikocc (#38298) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én tavaly december óta többször voltam kint és egyszer sem volt roaming felár, ui. már decemberben is ott volt a 3.5 GB a csomagomon.

(#38300) #76055552 válasza zelikocc (#38298) üzenetére


#76055552
törölt tag

Hiszen pont te irtad tavaly, hogy nincs roaming díj, és idén márciusban ezt mégegyszer megerősítetted:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.