Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62101) RWD


RWD
tag

Hali!
Sikeresen felnyomtam a win 8.1-et az 5590-re (előre telepített win10 helyett), de van egy kis gubanc. A DELL oldalán csak az 5580 alá tudok leszedni 8.1-hez való driver csomagot. 5590-hez fel sem kínálja a 8.1-et mint opciót.

Próbálkoztam az 5580-hoz való .cab-ból kiszedni 1-2 drivert, de nem nagyon akar menni. Lehet hogy bukta az egész? Próbált már valaki hasonlót?

Érezhetően gyorsabb a 8.1 valamiért, ezért nem erőltetném a tízest.
Köszi!

(#62102) Dhampir


Dhampir
félisten

(#62093) Brandynew

(#62094) soldi3r

Köszönöm! :R

(#62095) Szada85

Értem, köszi, arról a típusról kicsit erősebb konfigban van saját jó tapasztalatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#62103) szabonagyur válasza RWD (#62101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 driverek nem mennek fel? Az állna a legközelebb, ha nem akkor marad a neten való keresgélés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62104) RWD válasza szabonagyur (#62103) üzenetére


RWD
tag

Köszi a tippet, és be is jött közben. :C
Az már más kérdés, hogy újra elővettem a 10-est inkább. Don't ask...

(#62105) Tarako


Tarako
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Mint régi veteránoktól,ki szeretném kérni a véleményeteket. Mostani Dell Precision laptopom szeretném lecserélni,a választás jelenleg egy Dell Latitude E7440-re esik.
Érdemes ezt a típust megvennem,van-e a sorozatnak valami hibája amire érdemes figyelnem a vásárláskor?
A WiFi-jéről hallottam,hogy nem tökéletes,tudnátok erről valamit mondani nekem?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :)

Egy fórumtárs...

(#62106) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Dell Latitude 5480-ban elfér egymás mellett egy m.2.-es SSD és egy sata3-as 2,5" HDD?

Egy orosz video ezzel kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#62107) somasz válasza nemethchek19 (#62106) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem, 2242-es ssd-vel oldható csak meg a 2,5"-es eszköz egyidejű használata.

Tarako: Milyen célra kéne? Közel sem azonos a felhasználási kör.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#62108) Tarako válasza somasz (#62107) üzenetére


Tarako
csendes tag

Igazából nem hiszem hogy kihasználom a Precision teljesítményét pl videókártyáét,nem végzek grafikai munkákat,néha játszom 1-1et ennyi. Egy könnyebb,hordozható gépre lenne szükségem,böngészés,prezentáció,egyetemi tanulmányokhoz.
A használt piacon nézelődtem.

(#62109) Brandynew válasza Tarako (#62108) üzenetére


Brandynew
őstag

Dell XPS

(#62110) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Adott egy sajnos mar nem garis Inspiron 7370-es gep. A problema az, h annak ellenere, h osszesen csak par program van telepitve amint a kijelzo elsotetul 10-bol legalabb 5x nem tudom felbreszteni. A gep mukodik, a vilagitas a billentyuzetben bekapcsol, de semmit nem lehet csinalni mivel a kijelzo nem eled fel.
Mar probaltam ujratelepiteni a Win10-et, de a problema sajna meg mindig adott.

Volt aki szerint egy driver egeszen konkretan a legutobbi BIOS okozhatja..

Mit gondoltok vagy mit tanacsolnatok? :F

Valaszotokat elore is koszonom!

(#62111) BullZeye válasza No.01 (#62110) üzenetére


BullZeye
veterán

Ennyiből lehet bios, driver, lcd, lcd kábel, alaplap hiba is.

(#62112) No.01 válasza BullZeye (#62111) üzenetére


No.01
őstag

Ertem en, de mielott beadnam szervizbe azert csak kiprobalnam az egyszeruen kizarhatokat... ;)

(#62113) mghltm válasza No.01 (#62110) üzenetére


mghltm
addikt

Volt aki szerint egy driver egeszen konkretan a legutobbi BIOS okozhatja - bios downgrade egy regebbi verziora?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#62114) Pyttawrx válasza No.01 (#62112) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ilyenkor hogy sikerül felébreszteni? Vagy ki kell kapcsolni szabálytalanul? Addig amég pl dolgozol vele, addig nem genereál hibát?

(#62115) No.01 válasza mghltm (#62113) üzenetére


No.01
őstag

Meg nem probaltam reven ezt az opciot csak a tegnapi nap hallottam... egy probat mindenesetre meger ;)

PyttawrxL:

Csak akkor jelentkezik, ha a kijelzo kikapcsol, minden egyeb alkalommal jol szuperal.
Ha viszont jelentkezik akkor csak a force-restartal tudom ujraeleszteni ami azert gaz es nem mellesleg nem hinnem, h ez jot tesz a gepnek.

(#62116) Pyttawrx válasza No.01 (#62115) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az sajnos nem tesz jót. Ha pl te manuálisan kikapcsolod a kijelzőt (fn+ a fx billenytűkombinációval) meg visza, úgy is produkálja? Ha nem akkor én még oprendszerre gyanakszom. Ha igen akkor lehet hrdveres hiba. Akár táp is.. stb. Esetleg win 7-tel is probáld meg előbb drv nélvül, csak amit feltesz, ne engedd internetre addig. Ha úgy nem adja akkor az jó hir mert akkor sw hibád lesz. Tudom, hosszadalmas és próbálgatós....

[ Szerkesztve ]

(#62117) No.01 válasza Pyttawrx (#62116) üzenetére


No.01
őstag

A Win-t mar egyszer ujratettem, de nem oldotta meg a dolgokat...

Ezt az fn+ a fx dolgot meg kiprobalom azert ;) ... ha ez sem oldja meg akkro megy a BIOS downgrade.

Majd beszamolok az eredmenyrol :B

(#62118) Pyttawrx válasza No.01 (#62117) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

még írtam hozzá :)

(#62119) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok!
Dell Precision M4700-hoz ajánljatok már kérlek külső videókártya dokkolót. Nem vagyok járatos a témában. Előre is köszönöm.

(#62120) bb71 válasza somasz (#62107) üzenetére


bb71
őstag

De igen, mivel a 2242 is M.2 :R

(#62121) atees


atees
őstag

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy a dell e6230nak i5 a gyari memkari olvasó milyen sebességet tud?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#62122) Immy válasza wyattthoearp (#62119) üzenetére


Immy
őstag

Kérdés, hogy milyen interface-n csatlakoztatnál rá?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62123) wyattthoearp válasza Immy (#62122) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Gondolom azok közül választhatok, amik rendelkezésre állnak a 4700-on. Express card? Firewire?

(#62124) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Jelentkeztem egy kereskedő használt Dell Latitude hirdetésére.

Gyári garancia 2020.-ig van rajta. A leírás szerint garanciapapír van hozzá.

Megkértem, hogy írja meg nekem a Service Tag-et emailben, hogy leellenőrizhessem a garanciát.

A következő választ kaptam: "Német származású a gép, a gyári garanciát Magyarországon is ugyanúgy lehet érvényesíteni. Egyedi azonosítót nem adunk így külön ki"

A service tag tényleg ennyire bizalmas információ? Nem vagyok teljesen tisztában, hogy ezt adatvédelmi szempontból jogosan védik e. Mit gondoltok a kereskedő korrekt módon járt el?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#62125) Immy válasza wyattthoearp (#62123) üzenetére


Immy
őstag

Régebben láttam olyan express card csatlakozóba tehető pci-express card csatlakozó kivezetést, amit fel lehetett használni, de sebesség szempontjából nem éppen ideális...
Belső mxm csatlakozós videókártyát miért nem cseréled ki?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62126) soldi3r válasza nemethchek19 (#62124) üzenetére


soldi3r
veterán

Annyira bizalmas, hogy a gepre kivulrol rairjak. Kb mint egy rendszam.
De attol, hogy fafeju a kereskedo, a gep meg lehet jo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62127) hasman


hasman
tag

Üdv mindenkinek!

Egy Dell 7577 laptop boldog tulajdonosa vagyok cca 1 éve, de eljött az a pont mikor a 8 gb kevésnek tűnik...
Segítségeteket kérem, mert anno mikor a HDD-t vettem bele kiderült, hogy csak a "slim" változatok szerelhetők bele... memóriánál nem tudom, hogy hasonló probléma létezik-e...
A konfig így néz ki: i5 7300HQ/8gb 2400 gyári ram/1060 max-q
A kinézett ram a következő lenne:
Samsung 16GB PC4-2400T-SE1-11 DDR4-19200 SODIMM
Ha minden igaz, akkor ez a [link] hozzá.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#62128) Pyttawrx válasza hasman (#62127) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

Ha nincs benne ssd még, akkor én azzal kezdenék mindenképp. :)

(#62129) hasman


hasman
tag

256-os járt hozzá, azzal nincs gondom igazából... a gyorsaságával is meg vagyok elégedve, de sajna van 1-2 program ami nagyon nagyon sok memóriát eszik, és csak a bővítés a járható út...
viszont ha már írok még 1 laikus kérdés: a 8 és 16 gb-os modulok mennyire szeretik egymást? nem okoz problémát ha bővítek és a méret nem u.a.?

(#62130) Pyttawrx válasza hasman (#62129) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A méret nem számít. Frekire kell odafigyelni. Én megnézném mi van benn pontosan (márka) ugyanolyat vennék bele. Ha szánsz rá annyit akkor a 16gb-os modul.

(#62131) BullZeye válasza soldi3r (#62126) üzenetére


BullZeye
veterán

Add meg a gépet servicetagét valakinek, és holnapra lesz rá egy hívás a Dell rendszerében garanciális javításra, aztán ha tényleg elromlik a tiéd másnap magyarázkodhatsz, és várhatsz pár hetet míg engedi Dell újra a javítást :)

(#62127) hasman
Inkább 8gb modult vegyél bele, lehetőleg hasonlót (órajel, időzítés, feszültség, chip eloszlás), vagy ugyanolyat mint ami benne van dual channel miatt. Jobban jársz mint 1db 16gb modullal, vagy 16+8gb modullal.

És updatelt BIOST a csere előtt, vagy ne dobd ki a régi memóriát addig ,amíg nem bootol az újjal.

[ Szerkesztve ]

(#62132) wyattthoearp válasza Immy (#62125) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nem tudtam, hogy cserélhető! Hol kaphatok vele kompatibilis (játszós) kártyát bele?

(#62133) hasman válasza BullZeye (#62131) üzenetére


hasman
tag

Értem, köszönöm a javaslatot. Arra nem találtam infót, hogy 2x8 lényegében mennyivel jobb/rosszabb duálban mint 8+16 singleben... Kicsit utánajárok, de addig is újragondolom. Nagyon hasznos volt a válaszod, tényleg 1000 köszönet!

(#62134) soldi3r válasza BullZeye (#62131) üzenetére


soldi3r
veterán

Mit ernek vele, ha javitas elott a szervizes ugy is megnezi a ST-et?

E30 (oo=[][]=oo)

(#62135) anorche1


anorche1
őstag

Adott egy Inspiron 15 3567
i7 7500u procival, 8GB ram, ssd, meg valami amd gpu es win10.
A problema, hogy a cpu alapjaraton 60-70fok. Ha kap egy kis terhelest (elintitok egy programot, vagy mondjuk aida64 stresz teszt), akkor szepen felmegy 80-90 fokra, throttlingol, majd 90folott tulmelegedes miatt alvo modba megy.
Nincs 1 eves gep. Suritett levegovel befujtam a ventihez, alig jott ki por, tiszta a gep.
Bios frissitest igy nem is lehet rajta vegezni, max ha kiulok a tereszra.
Az a baj, hogy rokonoknal vagyok, 200km -re otthontol, es otthon maradtak az szerszamaim a gep szetszedesehez es pasztazashoz. De mint irtam, nincs 1 eves gep, irodai hasznalatban van, word, excel + bongeszes, semmi jatek.
Szervizen kivul van valami otletetek?

Illetve mi garizas modja? Telekomtol vasarolt gep.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62136) Immy válasza wyattthoearp (#62132) üzenetére


Immy
őstag

Hi, a standard megoldás, ha veszel egy másik MXM 3.0b csatlakozóval ellátott kártyát.
Gyárilag ezekkel lehetett választani:
- NVIDIA GeForce GTX 980M; 8GB DDR5; MXM 3.0b; 100W; Upgrade Kit with X-bracket, screws, thermal pads, ICD7 Thermal Paste [$817]
- NVIDIA GeForce GTX 970M; 6GB DDR5; MXM 3.0b; 80W; Upgrade Kit with X-bracket, screws, thermal pads, ICD7 Thermal Paste [$579]
- 2GB GDDR5; NVIDIA Quadro K3000M;75W;Upgrade Kit with X-bracket, screws, thermal pads, ICD7 Thermal Paste [$813]
- 8GB GDDR5; NVIDIA Quadro M5000M (N16E-Q5);100W:Upgrade Kit with X-bracket, screws, thermal pads, ICD7 Thermal Paste [$2079]

Elvileg működnie kell más MXM3.0b verziójú kártyával is.

Alternatív lehetőség, ha veszel egy ilyen mxm3.0b helyre csatlakoztatható riser card-ot, amivel desktop kártyát tudsz meghajtani:
http://www.eurocom.com/ec/upgradepricelist(2,371)Dell_Precision_M6700

Itt keress vagy ebay-en:
https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya/egyeb_videokartya/keres.php?stext=mxm&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62137) BullZeye válasza soldi3r (#62134) üzenetére


BullZeye
veterán

Simán bekér egy akksit közvetlen a Dell-től ha 1 éven belül van ST, nem kell hozzá szerviz, a géped tele van CRU-val amit ki lehet használni, pl kér egy új billentyűzetet, hátha jó lesz később.

(#62138) somasz válasza Immy (#62136) üzenetére


somasz
Topikgazda

M4700-ba mxm3.0a való és csak lvdst kezelő kártya megy bele. K2100m, firepro m5100 a max.

Óvatosan a félinfókkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#62139) soldi3r válasza BullZeye (#62137) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez engem nem zavar, ettol az enyem meg javitjak. A rossz, vinyot, akkut postafordultaval el is szoktak vinni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#62140) Immy válasza somasz (#62138) üzenetére


Immy
őstag

Igaz, ott a pont, igazad van :R :R :R
M6700-at néztem az M4700 helyett :( :( :(

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62141) somasz válasza Immy (#62140) üzenetére


somasz
Topikgazda

M6700-ban is csak eDP kijelzővel lehet a frissebb kártyákat berakni, valamelyikhez még a hűtést is moddolni kell.

Olyan eGPU adaptert kell vennie, amit az 54mm-es Expresscard slotba tud helyezni. A drága vgát érdemes kerülni, fölös a procihoz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#62142) BullZeye válasza soldi3r (#62139) üzenetére


BullZeye
veterán

Dell egy idő után nem szívesen javítja a gépedet, és emiatt akár heteket is kell várnod, téged ezért zavar.

(#62143) wyattthoearp válasza somasz (#62141) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Tudnátok linkelni egy ilyen egpu-t ami nagy valószínűséggel működni fog vele? (i7qm, 16gb)

(#62144) soldi3r válasza BullZeye (#62142) üzenetére


soldi3r
veterán

Soha nem kellett varnom NBD-re. Szerintem meg ok kernenek elnezest, ha a sokadik alkatreszt tennek a gepbe.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62145) teke25z


teke25z
újonc

SZIASZTOK- KIS SEGITSÉG KELLENE- MULTHÉTEN VASÁRNAP -VETTEM ITT A HÁRDVEREN EGY LAPTOPOT ÉS- UGY NÉZKI SZÁNDÉKOS FÉREVEZETÉES ÁTT IS VERT AZ ILLETÖ--HOLKELL EZT BEJELENTENI-KIHEZ FORDULJAK- HÉTFÖN MEGYEK A RENDÖRSÉGRE DE ITT AZ OLDALON KINEK KEL EZ ELUJSÁGOLNI-VÁLASZT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM

(#62146) haxxika válasza wyattthoearp (#62143) üzenetére


haxxika
senior tag

Ez a topik a barátod ilyen szempontból. Az összefoglalóban le van írva minden, hogy milyen interfészen mit érdemes, stb.
Nekem az E6440-el volt összekötve egy külső VGA R9 380 személyében. Express Cardon keresztül használtam a PE4C-V3.0 adaptert. Külső monitoron abszolút élvezhető volt, de váltottam asztalira. Neked a belső nv karit tiltani kell majd, hogy tudd használni a külső vga-t, különben nem fog működni a történet (vagy kiveszed és kész). Minden további infóval segítenek ebben a témában a fent írt topikban.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#62147) yanna válasza teke25z (#62145) üzenetére


yanna
őstag

Jelentsd a csalókat.

[ Szerkesztve ]

(#62148) BullZeye válasza soldi3r (#62144) üzenetére


BullZeye
veterán

Kívánom, hogy maradj meg ilyen ártatlan szemléletű, mert akkor azt jelenti, hogy még nem ejtettek át. :)

Dellnél ha egymás után 2 javítás van, és az előző hibától független, akkor el kell telnie legalább 2 hétnek (talán 4? már nem emlékszem).
Hétfőn bejelentik billedet Szombathelyen Dellnek, te bejelented csütörtökön Budapesten, hogy nem indul a géped, akkor 2 hét múlva lehet alkatrészt rendelni hozzá a Dell rendszerében. :)

Legalábbis mikor még szervizben dolgoztam ez így volt 2 éve, és azóta csak szigorodott a Dell, pont az ilyen visszaélések miatt.

3 éve Észteknél pont a servicetages visszaélések miatt kell az EMEA régióban lefotózni az alját egy darab cetlivel, de elég könnyen kijátszható, így ha valaki akarja használni, tudni fogja hogy kell.

Dell meg nem kér elnézést, hogy 3. alaplap kerül a gépedbe, sőt küldi az 4.et, és nem tájékoztat arról, hogy most már új gépet is kérhetnél.

(#62149) soldi3r válasza BullZeye (#62148) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak ha en azt mondom, hogy nem en voltam, akkor ok azert tehetnek feljelentest. Nev, cim, telefonszam megvan.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62150) BullZeye válasza soldi3r (#62149) üzenetére


BullZeye
veterán

Dell nem fog feljelenteni senkit főleg nem egy billért, nem érdekli őket, viszont Indiában és Görögországban droidok dolgoznak, ők azt se tudják hol van Magyarország, csak azt látják, hogy volt egy futó hívásod, és nem küldenek új alkatrészt.
Te fogsz szívni vele, mert nem kapod meg a cserét X időn belül, puffoghatsz nekik, nem igazán fogja érdekelni őket. :)

De felőlem aztán tényleg annak adod meg a servicetagedet akinek akarod, tényleg...főleg ha még gyári garis és számla se kell hozzá, legalább valaki jól jár vele hardveraprón vagy vaterán :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.