Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44051) fulton válasza szabonagyur (#44049) üzenetére


fulton
addikt

Köszi

(#44052) fulton


fulton
addikt

Újra húztam a rendszert , szépen felrakosgattam mindent, most minden felment.
Pár dolgot állítgattam a wifin illetve a routert fél métrrel előrébb hoztam a szobában (hangfal elé).

hát halljátok, ez ugy ingadozik: a feladatkezelőben nézem: ilyen értékek ugrálnak 400 kb/s utána kicsit 1,5 mb/s mozog aztán vissza utána kb 5-6 másodpercig 4,5 mb/s , 3,5 mb/s nagyon triviális értékek között ugrál és stb.

(#44053) szabonagyur válasza fulton (#44052) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most komolyan mit lovagolsz ezen ennyit? A 7537 Wifi sz@r. Lehet szépítened, próbálkoznod de nem lesz jobb. USB sticket kell venni és menni fog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44054) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv!

Találkozott valaki ilyennel: Dell E6410 wifi kártya nélkül került hozzám, raktam bele egy másik intel wifi kártyát egy ideig jól működik, utána nem tud csatlakozni a wifi hálózatra, most raktam bele egy olyat, mint elvileg a gyári, 6200 AGN ilyennel jön ki, újraraktam a windowst egy ideig megy, és most ledobja mindig a hálózat :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44055) SzaboZE válasza fulton (#44052) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem egy inSSIDer-el nézd meg, hogy a szomszédos wifik mennyire zavarnak be. Azzal a legjobb csatornát is megkeresheted magadnak.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#44056) bammbula


bammbula
tag

Sziasztok!
A új vagyok a topicban, lehet nem is jó helyen teszem fel a kérdésem...
Egy ismerősömnek van egy Dell Inspiron 15 i15RV-953BLK típusú laptopja. A napokban valami billentyűkombinációt lenyomhatott, mert nem tudja sehogy sem visszavarázsolni a képet. Sötétben lehet látni, egy halvány fényt(gondolom a háttérvilágítása van kikapcsolva). A ki-, bekapcsolás nem segít, se az aksi kivétele.
Van bárkinek valami ötlete, hogy mi lehet a képernyő rejtélyének a megfejtése? :U

(#44057) fulton válasza SzaboZE (#44055) üzenetére


fulton
addikt

Már úton van egy usb stick, aztán reméljük segíteni fog. Megnéztem, az a csatorna amin én vagyok, semmi más nem használja.

(#44058) soldi3r válasza bammbula (#44056) üzenetére


soldi3r
veterán

A Dell logo bejon rendesen?

E30 (oo=[][]=oo)

(#44059) bammbula válasza soldi3r (#44058) üzenetére


bammbula
tag

Egyszer bejött, azóta nem.... :(

(#44060) nlq válasza bammbula (#44059) üzenetére


nlq
aktív tag

ha a dell logot is csak halvanyan latod akkor kiment az lcd hattervilagitasa

(#44061) bammbula válasza nlq (#44060) üzenetére


bammbula
tag

Amikor bejött, akkor teljesen jól láttam(tehát volt háttérvilágítás), de utána semmi. :(

(#44062) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.windows 8.1 64 bites redszert raktam fel a notimra.Dell Latitude E5530.Olvastam hogy driverek telepítésénél nem mindegy hogy milyen sorrendben rakom fel őket.Mi a helyes sorrend?Valamint igaz e hogy mivel SSD-vel használom a notit,nem jó ha felrakom a chipset drivert mert az lassítja az SSD működését?Előre is köszi a válaszokat

(#44063) fulton válasza kromatika (#44062) üzenetére


fulton
addikt

Szia, ez alapjan probald:

[ Szerkesztve ]

(#44064) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Fejjlemenyek vannak a honositast illetoen. Jol gondolom hogy sikerult?
Kaptam egy válasz emailt a supporttol, amiben status: Completted. Az új tulajdonos én vagyok. Vagy ez még nem egyenlo a honosítással?

(#44065) soldi3r válasza bammbula (#44061) üzenetére


soldi3r
veterán

Ettol meg a kijelzo hattervilagitasa ment el, nem szoftveres a gubanc, ha szerencsed van akkor csak kicsuszott egy szalagkabel. Ha nincs akkor megtort, esetleg a LED szabalyzo panel vagy a kijelzoben levo aramkor tette le a kanalat.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#44066) kromatika válasza fulton (#44063) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#44067) bammbula válasza soldi3r (#44065) üzenetére


bammbula
tag

Értem, akkor belenézek, hátha csak szétcsúszott valami. :K
Köszi!! :)) :R

(#44068) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudja valaki a "Intel Rapid Storage Technology" miért nem települ, járt már valaki hasonló képpen?

(#44069) fulton válasza fulton (#44068) üzenetére


fulton
addikt

Na közben van egy elméletem, ha otthon leszek meg is nézem és írok, hátha jár még majd valaki ilyen cipőben:)

(#44070) csƵ


csƵ
őstag

TPM chip licenszes notira melyik Windows 8.1 telepíthető? Volume Licence-es vagy sima?

(#44071) szabonagyur válasza csƵ (#44070) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amelyik meg van eredetiben... a VL vagy sima mindegy ebből a szempontból.

A TPM funkciót csak a Pro használja ki ha erre gondoltál.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44072) csƵ válasza szabonagyur (#44071) üzenetére


csƵ
őstag

Win 8.1 Pro.
Kulcs elvileg nincs, hozzá, hanem a TPM chip felismeri, hogy Windows licensz-es a gép. Ezért kérdem, mert nekem ez új.

(#44073) szabonagyur válasza csƵ (#44072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem hallottam még ilyen, hogy a TPM ismerné fel. Mivel üzleti géped van gondolom a BIOS-ba van építve a kulcs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44074) csƵ válasza szabonagyur (#44073) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor 2-en vagyunk. :D
Még nincs meg a gép, ezért értetlenkedek itt napok óta.

(#44075) soldi3r válasza csƵ (#44072) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem a TPM csipp a ThinkPad BIOS passwordot tarolja :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#44076) szabonagyur válasza csƵ (#44074) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem a BIOS-ban van ott a kulcs, a lényeg hogy felraksz kb akármilyet, aztán az rweverything programmal kiszeded a kulcsot belőle, utána meg fel tudsz rakni egy normális verziót, telepítőt meg MS-től le tudod szedni a media creation tool segítségével.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44077) csƵ válasza szabonagyur (#44076) üzenetére


csƵ
őstag

Most töltöttem le egy x64 Professional MSDN verziót.
Nem akarok a telepítéssel kínlódni, remélem jó lesz hozzá.

(#44078) soldi3r válasza szabonagyur (#44076) üzenetére


soldi3r
veterán

Kb. ha a liszensznek megfelelo telepitot hasznalod, akkor pl egy MSDN-es tokeletesen aktivalodik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#44079) szabonagyur válasza soldi3r (#44078) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó persze csak mivel semmit nem tud a gépről így gondoltam ez a legegyszerűbb módszer, de igen ha szerencséje van egyből jót szed le.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44080) nlq válasza csƵ (#44077) üzenetére


nlq
aktív tag

lesz melette egy eredeti telepito lemez is igaz azon csak angol nyelvu van...
magyar VL-t nem volt idom probalni neked, meg mellé se tudom csomagolni amirol en szoktam tolni, mert az egy 13 GB AIO telepito

(#44081) csƵ válasza nlq (#44080) üzenetére


csƵ
őstag

Igen, pont ma jutott eszembe, hogy a lemezen angol nyelvű OS lesz. Kipróbálom a VL-t, aztán majd max anyázok egy sort. :D

(#44082) szabonagyur válasza csƵ (#44081) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 angol lemezről felrakod majd utána magyarítod a vezérlőpultban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44083) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Beújítottam egy Dell E6520-at otthoni mindenes gépnek + munkához vésztartaléknak.
Egyelőre hozza azt, amire számítottam pozitív és negatív irányban is. A fedél kicsit lötyög, az asztal ütögetésre a fedél is inog egy kicsit, ezt lehet házilag orvosolni, vagy csak zsanércserével?
Még nem tudtam kideríteni a pontos paneltípust, ami biztos, hogy Samsung és HD+, és a P/N 9VMGV, valószínű LTN156KT02-C01 vagy LTN156KT02-301 lesz. Jó lenne egy színprofil hozzá, mert most, hogy mellette egy kalibrált kijelző is van, nagyon kékesnek tűnik.
A Command Update még mindig nincs a helyzet magaslatán, eddig két másik Dell-t telepítettem vele, mindkettővel megszenvedtem, itt a csupasz Windows 7-re összevissza 4 drivert telepített (a LAN-t megkapta manuálisan, hogy lásson hálót), így még maradt egy pár ismeretlen eszköz.
Megy majd rá Windows 8.1 is, azt hiszem, menni fog, mert az otthoni 100 éves PC-m telepített Windows 8.1-e volt az SSD-n, amit betettem, és simán (tényleg simán) elindult vele. Csak az aktiválás veszett el, de minden megmaradt, és alig tartott pár percig az indulás. Nyilván új telepítés lesz, csak érdekességképpen írtam le.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44084) soldi3r válasza rgeorge (#44083) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem SU :). Toltsd le a gep tipushoz tartozo driver .cab fajlt es integrald bele a telepitobe. Telepites utan egy restart es mindnen oke.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#44085) rgeorge válasza soldi3r (#44084) üzenetére


rgeorge
addikt

For the record: nem én mondtam...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44086) somasz válasza rgeorge (#44083) üzenetére


somasz
Topikgazda

Zsanért húzd meg, hátul tartja két csavar, meg alul a burkolat alatt kettő. Ha ez sem hozta meg a várt hatást, akkor vedd le a kijelzőbezelt, ott is húzd meg azt a pár csavart (2-2). Ha ezután sincs eredmény, akkor agyalhatsz a zsanércserén.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#44087) soldi3r válasza rgeorge (#44085) üzenetére


soldi3r
veterán

Az a panel sosem lesz olyan, mint a kalibralt W520. Sajnos ezt en is tapasztaltam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#44088) nlq válasza rgeorge (#44083) üzenetére


nlq
aktív tag

a panel tipusat meg tudod nezni aidával...
illetve ha a zsaner miatt ugy is szetszeded, akkor mindegy :)

(#44089) rgeorge válasza nlq (#44088) üzenetére


rgeorge
addikt

Aida csak ennyit mond: Samsung 156KT. Ebből kiindulva a matt és a 262K színtartomány miatt maradt az a kettő, ami leheséges.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44090) babferi


babferi
tag

Szevasztok , kis segitsegre lenne szuksegem . A helyzet a kovetkezo . A laptopom egy Dell Inspiron 7520 ( ket videovezerlo : Intel HD4000 + AMD 7730M ) es csak most frissitettem win 8.1-re . Amiota ez megtortent jatekokhoz nem a nagyobb kartyat hasznalja . Nem is tudtam belepni se a catalystba sem azt beallitani , hogy a jatekok "high performance"-on legyenek . Ezert a dell honlapjarol leszedtem az ott fellelheto utolso amd vga drivert es feltettem . Most mar beenged catalystba , meg tudom is allitani a jatekoknal , hogy magas teljesetmenyen futassa a gep , de ezt megsem teszi , csak az Intel 4000 hasznalja . Mit es , hogyan kellene allitanom , hogy jo legyen ? Ilyen jellegu gondom win 8 alatt nem volt .
Segitseget elore is koszi !!!

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#44091) szabonagyur válasza babferi (#44090) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Win8ról való frissítésbél az Intel HD és AMD drivert, sőt igazából mindent kellett volna frissítened.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44092) nlq válasza rgeorge (#44089) üzenetére


nlq
aktív tag

hmmm ez erdekes... nekem az aida szepen megmutatja a panelek tipusat...

(#44093) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

D630-ba kellene 1gb memória mellé egy 2GB-os még.
Milyet ajánlatok bele?

Köszönettel

(#44094) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok, szép estét!

Van egy Dell Inspiron 7537-em, amit össze szeretnék kötni egy Samsung monitorral, amin csak VGA bemenet van. Ez egy ilyennel vagy egy ilyennel működhet ugye? És be tudom állítani rajta (mármint a laptopon), hogy a hangot ne a hdmin, hanem a jacken küldje ki? Többen írják, hogy nem működik nekik, van valaki ezzel tapasztalata, vagy hogy oldott meg hasonló problémát?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv: Dugos

[ Szerkesztve ]

(#44095) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Dell M5010-nél érdemes próbálkozni Windows 8.1-gyel?
AMD HD4250-es videokártya, 2 GB RAM.

(#44096) fulton


fulton
addikt

A dell márkaképviseleteknél van különbség hogy kinél hosszabbítom a garanciát meg? vagy mind1. ár ugyan az.
Ti kit ajánlottok?

(#44097) szabonagyur válasza #01682176 (#44095) üzenetére


szabonagyur
félisten

A VGA driverrel lesznek bajok mivel csak Win8 driver van, 8.1 már nincs és nem is lesz.
De a többi driver támogatás sem 100%. Ha nincs bajon a Win7el ne válts.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44098) somasz válasza sityuka80 (#44093) üzenetére


somasz
Topikgazda

DDR2, lehetőleg attól a gyártótól, akié most benne van. Lehetőleg azonos frekvenciájút, de ha mégsem olyan, akkor sem dől össze a világ.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#44099) szabonagyur válasza Dugos (#44094) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ilyen esetben meg sem próbálja a hangot HDM-n küldeni ez 100%, nekem HDMI-DVI csatlakozóm van, DVI-nek látja.
Elvben nem lehet probléma a HDMI-VGA átalakítással.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44100) sityuka80 válasza somasz (#44098) üzenetére


sityuka80
tag

Ezt a "frekvenciájút" kifejtenéd konkrét példával is.
Nem igazán értem én ezt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.