Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25901) ToMmY_hun válasza fkenny (#25899) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

:DD Szerintem normális embert küldenek majd, különben megint hisztizni fogok nekik azt meg nem szeretik. :P

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25902) Muerte válasza fkenny (#25899) üzenetére


Muerte
addikt

Ne :N Elkezd reszketni a keze és megint összekarcolja :DDD

(#25903) premete válasza csabiks (#25892) üzenetére


premete
veterán

Hardverrel nálam sem volt gond, de a szoftver az nem jött be, csak 1 napig volt fenn a w8 pro, ment vissza a w7.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25904) kokszy18


kokszy18
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell N7110 notebookom.
Dupla Vga-s, de sajnos az Nvidia kártáyt sehogy sem tudom működésre bírni. A gép nem is látja sehol. A drivert nem tudom feltenni, mert nem talál megfelelő eszközt. A gépen Win 7 ultimate van 64bit-es. Remélem valaki tud segíteni, mert már nagyon idegesítő. Előre is köszönöm!

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25905) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25904) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az intel (gondolom inteles a gép) vga driver fel van telepítve? Amíg az nincs installálva, addig nem fogja látni az nvidia kártyát és nem is engedi feltelepíteni a drivert.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25906) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25905) üzenetére


kokszy18
csendes tag

fel van igen minden. esetleg azt tegyem újra?

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25907) K Norbi válasza kokszy18 (#25904) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! Először az Intel HD Graphics 3000 telepítsd fel, és utána az N vidiat. Mert az N vidia az Intelen keresztül kapja a jelet.

(#25908) kokszy18 válasza K Norbi (#25907) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Megpróbálom ezeket újra. Hátha... köszönöm a segítséget. Írok majd mire jutottam.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25909) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25906) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Egy próbát mindenképp megér. A dell oldaláról töltsd le a driverét service tag alapján.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25910) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25909) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Mindenképp. Már nagyon idegesítő, hogy nem tudom teljesen kihasználni.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25911) kokszy18 válasza kokszy18 (#25910) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Még mindig nem jó. Ugyan azt írja ki.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25912) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25911) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ez így elég furcsa. Service Tag alapján töltötted le a megfelelő drivert? Eszközkezelőben sem látja a VGA-t esetleg egy sárga háromszöggel? A vásárlás óta ilyen a gép?

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25913) oncsi válasza Dell XPS (#25885) üzenetére


oncsi
őstag

Várom és köszönöm.

Addig is tudnátok itt Pesten egy kellemes árú boltot, ahol meg lehet a Dell-eket "fogdosni"? Nehéz katalógusból választani látatlanban.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#25914) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25912) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Használtan vettem, neki is ilyen volt. Tag-el szedtem le egyébként

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25915) FehérHolló válasza oncsi (#25913) üzenetére


FehérHolló
veterán

A nagykörúton van egy sex shop, ami direkt ilyen igényekre specializálódott. Oktogontól nem messze a nyugati felé.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#25916) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25914) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Eszközkezelőben sincs semmi? Ha ott sem látod akkor valszeg hardveres lesz a gond és garanciáztatnod kell.

FehérHolló: te beteg vagy :DD

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25917) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25916) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Ott sincs, se a Gpu-zben. Nekem is megfordult a fejemben, hogy hardver, de bízok/tam benne, hogy nem.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25918) wanted5 válasza kokszy18 (#25917) üzenetére


wanted5
őstag

ha semmilyen program nem látja akkor felmerül a kérdés hogy biztosan van benne dedikált vga?
elég luzer kérdés, de megeshet h elnézted, tegyél fel egy AIDA-t aztán az megmondja a tutit

(#25919) kokszy18 válasza wanted5 (#25918) üzenetére


kokszy18
csendes tag

gyárilag van benne, de előfordulhat, hogy akitől vettem, az kiszedte belőle...:S

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25920) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25919) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Azt kétlem. Úgy tudom nem cserélhető a vga ebben a típusban és a szétszerelt képeken sem látom külön a VGA -t.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25921) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25920) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Lehet hibás ezek szerint. Akitől vettem valami kompatibilitási hibát mondott, de ő sem tudja pontosan.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25922) wanted5 válasza kokszy18 (#25919) üzenetére


wanted5
őstag

kiszedni nem lehet, de gyártják dedikált kártya nélkül is

szerk.: ha végképp nem látja semmi, akkor talán hardveres a hiba, keresd meg SzaboZE-t és gariztasd a gépet

[ Szerkesztve ]

(#25923) kokszy18 válasza wanted5 (#25922) üzenetére


kokszy18
csendes tag

azt írták mikor vettem, hogy van benne.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25924) wanted5 válasza kokszy18 (#25923) üzenetére


wanted5
őstag

service tag alapján meg tudod nézni a dell honlapon a gyári konfigurációt

ha nem megy akkor privátban add meg a service tag-ot és megnézem neked, ha mégis van benne, akkor segítek és végigmegyünk mégegyszer a drivereken

[ Szerkesztve ]

(#25925) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25923) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Jó, de ennyire ne légy naiv. Sajnos simán benne lehet a pakliban az is hogy átvertek. Most nem vagyok gépnél de service tag alapján nem lehet lekérni a laptop specifikációit?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25926) ToMmY_hun válasza kokszy18 (#25923) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Láttam hogy kiderült a másik topicban a turpisság. Kérlek írd majd le hogy mire jutottál az ügyben.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25927) kokszy18 válasza ToMmY_hun (#25926) üzenetére


kokszy18
csendes tag

Igen, sikerült kideríteni. Holnap intézem is. Reménykedem....
Köszönöm a segítséget.

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#25928) Dell XPS válasza kokszy18 (#25927) üzenetére


Dell XPS
veterán

Most nézem, sztereóban ment a Dell 7110???? :C

Üdv, Dell XPS

(#25929) ToMmY_hun válasza Dell XPS (#25928) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Igazából 2.1-ben, mert a notebook hibák topicba is írt a kolléga. Sebaj, a kétségbeesés ilyen megoldásokat szül.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25930) premete válasza FehérHolló (#25915) üzenetére


premete
veterán

Ott sem lehet fogdosni, viszont a leírást ott is el kell olvasni, ott a méret, és hogy van rajta vízszintes és függőleges, négybetűs lyuk is. Mondjuk a szakítás egy égő csikkel megoldható, ha megunja valaki.
Komolyra fordítva a szót, nekem az jön le az esetekből, hogy sokan el sem olvassák, hogy mit, és milyen célra akarnak venni; sokan azt hiszik, hogy a notebook egy hordozható asztali, amiben minden cserélhető, és játékra ugyanúgy alkalmas. :)
Az esetek 90%-ában nem is akarják hordozni, csak azért veszik, mert a szomszéd Pistikének is van. A 15"-osok és nagyobbak eleve nem nagyon használhatóak rendeltetésszerűen, mert sem buszon, sem vonaton, sem repülőn, sem a kompakt autóban, de a legtöbb vendéglátóipari egységben sincs annyi hely, hogy ki lehetne nyitni.
Arról nem is beszélve, hogy alapból azokat a notebookokat, amelyek a madarasteszkóban és hasonló helyeken ki vannak téve, 100K alatti áron, meg se szabadna venni, a drágábbakat is csak fenntartásokkal, de ott mindegy, hogy a számtech eladót, vagy a péket kérdezi az ember a paraméterekről. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25931) ToMmY_hun válasza premete (#25930) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Azért ez így nem teljesen fedi a valóságot. Én szoktam használni a laptopot távolsági buszokon, ha nem ül melletted senki akkor a 17-es is simán kinyitható és viszonylag kényelmesen használható is. Amikor ülnek melletted akkor meg úgysem fogod kinyitni a laptopot és nekiállni tanulni vagy filmet nézni, mert a melletted ülő szinte végig bámulni fogja és az nagyon zavaró szerintem.
Aki meg csak azért vesz laptopot mert valaki azt ajánlja neki, annak bizony úgy kell. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25932) FehérHolló válasza premete (#25930) üzenetére


FehérHolló
veterán

15"-os laptopjaim vannak 7 éve. Heti 4-5 alkalommal hordozom oda-vissza az épp aktuális masinát, ebből egyik egy 2x3 órás vonatút. Egyetlen bajom, hogy nehéz, a használattal nincs gond. Étteremben is elfér az asztalon, vonaton is az ölemben. Repülő valóban necces, buszon meg amúgy is hányingert kapok, ha nem nézem a tájat.
Mondjuk annyi biztos, hogy ezt a strapát egy consumer, illetve multimédiás noti nem bírná.

Ja, természetesen munkához kell a 15" (és nagyon nagy felbontás), nem a vicc kedvéért van ilyenem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#25933) K Norbi válasza premete (#25903) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ezt olvastam róla.. Tény, hogy lehet optimalizálni a Windows 7 rendszert és kiadni Windows 8 néven némi változtatással..de mivel a Windows 8 rendszerbe eleve több folyamat fut, több ramot eszik ezért egyszerűen kizárt hogy tényleg gyorsabb legyen mint a 7. A hetesbe sőt az XP-be is van hibernálás, ergo mindent futó folyamatot ment és minimális energiahasználással takaréklángra tehető a gép..ez kb ugyanaz az effektus de mint mondottam ennek sok más hátránya van és mindenképp a játékok és a teljesítmény rovására megy a dolog. Rettentően erős gép kell majd, hogy ezek a nonstop animációk ne igényeljenek akkora terhelést mint azt sokan hiszik. Az autóba is lehet tenni turbó motort csak aztán ne csodálkozzon az ember ha 20 méterrel később füstölni kezd.

(#25934) FehérHolló válasza K Norbi (#25933) üzenetére


FehérHolló
veterán

A desktop megjelenítését még mindig 0-ra lehet butítani Win 8-ban is.

Skynet is real. It's called Google.

(#25935) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

Sziasztok.
Van a tulajdonomban egy Dell Inspiron 6400/E1505.
SSD-t szeretnék belepakolni, de nem találok a bios-ban AHCI módra utaló menüpontot.
Létezik hogy nincs támogatása? Guglival keresgélve külföldi oldalakon olvastam hogy van benne támogatás máshol meg azt írják hogy nincs és nem is lesz mert régi típus.
Tapasztalata van valakinek?

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#25936) geepee


geepee
csendes tag

Kérdésem az lenne,hogy van 1 garis Dell notebookom,kiakarom cserélni a vinyót ssd-re...garancia vesztéssel jár-e?

(#25937) K Norbi válasza geepee (#25936) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! :) nem jár garancia vesztéssel! csak annyi a feltét ha hibás lesz a gép akkor vissza kell alakítani pontos úgy ahogy vetted.

(#25938) vilmaboy válasza geepee (#25936) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha ott veszed ahol a gépet, pontosabban dell partnernél, akkor a support szerint nem. és garanciában is befogadják ssdvel... kérdeztem én is pár hónapja őket :K

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25939) Dell XPS válasza Zotykoresz (#25935) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van támogatása, E1405/ E1505 /E1705 ezekben a "régiekben" használható. Frissebb BIOS-t már ne várjál.....

Üdv, Dell XPS

(#25940) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

A HDD caddy berakása DVD drive helyére garivesztéssel jár? (E5430) A RAM bővítésre is vonatkozik, hogy vissza kell állítani, ha gariztatni kell?

mp

(#25941) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#25887) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Megtörtént a palmrest rész és a billentyűzet csere. Sűrű elnézést kértek és mondták hogy megteszik a kellő lépéseket a kollégával kapcsolatban. Nem tudom mire gondoltak, de biztosan nem fogják megdicsérni ezért. :)

Összeségében elégedett vagyok a CHS-sel, de a malőr nélkül kicsit egyszerűbb lett volna a dolog. Szerencsére a hozzáállásuk teljesen vevőközpontú volt. Szó nélkül cserélték az összekarcolt alkatrészeket és többször is elnézést kértek.
A probéma az volt, hogy - mivel nagyon távol lakok Budapesttől - kiadták egy alvállalkozónak a noti javítását akinek a tudása hagyott némi kívánnivalót maga után, de mint írtam javították a hibát egy héten belül, szóval egy szavam se lehet. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25942) Dell XPS válasza ToMmY_hun (#25941) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor túl vagy végre ezen a kálvárián....gondolom, masszív hozzáállásod azért benne van!?

Üdv, Dell XPS

(#25943) ToMmY_hun válasza Dell XPS (#25942) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Hát ezt nem tudom megmondani, de szerintem azon is múlik. Elkérték amúgy a hangfelvételt és megmutatja majd a srác a főnökének. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25944) premete válasza molnarpeter (#25940) üzenetére


premete
veterán

Nem jár garanciavesztéssel, visszaállítani sem kell, csak az általad betett cuccokra nem vonatkozik a garancia, leszámítva azt az esetet, ha bizonyíthatóan az általad beletett cuccok okozták a meghibásodást.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25945) SzaboZE válasza premete (#25903) üzenetére


SzaboZE
addikt

Érintőképernyővel az igazi a win8, sima géppel nem sok újdonság. A mini duo viszont szárnyra kapott tőle.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25946) premete válasza SzaboZE (#25945) üzenetére


premete
veterán

Működik minden? Nálam például még a beágyazott videókat sem nyitotta meg a "csempe" felületről, csak a desktopról.
Pedig milyen szépen megcsináltam a magyar telepítő lemezt és aktiváltam kms-szerverrel, tesztelési céllal, aztán le is gyalultam mindenestől. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25947) mobilbazar01


mobilbazar01
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy mint kiderült márciusig van gari a gépemre, de nincs meg a gar papírjai.
Így tudom garanciáztatni?
Hogy igazolom, hogy lopott-e vagy sem? Meg ez házilag is szét lett szedve (pl én is szétszedtem) aminek vannak kisebb nyomai is amit egyből észre vesznek és ha jól tudom ez gari vesztéssel jár.
Amúgy ha mindezek ellenére azt mondjátok, hogy gariztatható akkor ezt megcsinálnák nekem garba, hogy lényegében tönkre tettem a biost még akkor is ha nem én tehetek róla hisz azt csináltam ami a Dell oldalán is le van írva!?

:R

(#25948) fkenny válasza mobilbazar01 (#25947) üzenetére


fkenny
senior tag

Service tag alapján megy a gariztatás, nem kell semmi papír. ha jót akarsz magadnak a Humansoft-al javíttatod a gépet.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#25949) ToMmY_hun válasza mobilbazar01 (#25947) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ha házhoz hívod a szervízest, akkor nem fog garanciapapírt kérni. Simán a Service Tag alapján beazonosítják a gépet és ha aszerint garanciás, akkor megjavítják. Nálam már kettő szervízes is járt és egyik sem kérte a papírt, csak én erősködtem hogy töltsék ki.
A szétszedésre nem tudok mit mondani, egy próbált mindenképpen megér a garanciáztatás és természetesen ne kösd az orrukra, hogy volt már szétszedve a gép. :)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25950) mobilbazar01


mobilbazar01
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :R
Megpróbálom, hátha.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.