Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57551) sto1911


sto1911
veterán

Az uton egy szabaly van: sose bizz senkiben!

(#57552) Zola007 válasza GLOCK34 (#57525) üzenetére


Zola007
veterán

Ha nem annyira életbevágó a dolog, akkor szerintem magyar utakra ne vegyél alufelnit vagy ha igen, akkor valami erős, kevés számú, de vastagküllős darabot.
Tudom, hogy nem annyira szép, de nem kell majd 2 évente görgőztetni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57553) Zola007 válasza diablo1984 (#57543) üzenetére


Zola007
veterán

csak éppen 75-nél már annyival hosszabb a teljes fékút is, hogy ami mér 50-nél bőven elfér előtte azt 75-el eltrafálja
megmondani meg a helyszínelő fogja, a körülményekből egész pontosan ki tudják számolni.
Ha esetleg van a kúton térfigyelő kamera, annak a képfrissítéséből és a videófelvételből meg pár km/óra pontossággal megállapítható a járművek sebessége.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57554) arpeen2


arpeen2
senior tag

Tényleg vannak, akik úgy közlekednek, az alapján kanyarodnak ki bárhonnan, hogy feltételezik, hogy mindenki szabályosan közlekedik és fejből vágják minden autótipus fékútját, kombinálva a vezetők reakcióidejével és még radar is van a szemükbe építve ? El fognak keseredni, ha megtudják, hogy nagyon ritka aki pontosan annyival megy, amennyi a megengedett legnagyobb sebesség. Sőt van aki a telefonját basztatja vezetés közben egy egyenes úton, vagy a csaját taperolja éppen, vagy kinéz oldalara, a tájat nézegetni, de előre nem figyel (helytelenül). Na ezért kell MINDENKINEK a saját érdekében figyelni, mert sok a birka vezető.

[ Szerkesztve ]

(#57555) kungzi


kungzi
veterán

a lényeg, hogy nem olyan egyszerű ez a dolog, ahogy kinéz :D

(#57556) mackosajt


mackosajt
addikt

Szégyen, vagy sem, felteszem a kérdést.(nekem tudnom kéne minden ritka darabról)

Ismeri valaki azt, akinek van egy 2 ajtós Opel B Ascona, metál barna az autó, alufelni, hátul nagy rally sarfogo gumikkal?

Ha igen, légyszíves szeretném kicsit megnezni jobban a kocsiját.
Mikepércsi felüljárón rám köszönt, ismeretlenül.
Gondolom a matricák és a ritka változat miatt, amivel járok.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#57557) xuldar válasza Zola007 (#57553) üzenetére


xuldar
őstag

Senki nem járt még a Böszörményin? A benzinkútnál már javában 70km/h a megengedett sebesség. Szóval vagy tényleg fénysebességgel közlekedett az autós, vagy nem is látta a motoros, de az autó akkor is védett úton haladt, elsőbbsége volt. Egy motoros meg tudatában van annak, hogy ő a sérülékenyebb, őt nem védi egy külső burok, közvetlenül kapja az ütközés erejét. Én inkább figyelmetlenségre gyanakszom, de elsősorban mindenképpen a motoros hibázott.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#57558) mttaas82


mttaas82
csendes tag

Eladó Dolgok:

5db Pci-1284 Oxford Lpt port kártya
2db Samsung 512MB PC2-4200U-444-12-D3 ram
1db Samsung 1Gb PC2-6400U-666-12-D3 ram
2db Geil 512MB PC2-5300 CL=4-4-412 1.8V ram
1db 478-as 2.4Ghz Celeron proci
1db Stone mAtx fekvő ház 300w-os 80+ os táppal/fekete

Bármi kérdés van priviben várom!

Go-Button!

(#57559) xigris


xigris
őstag

Tápegységet keresek 40x81.5x150mm(250-300w körül vannak) shuttle x házikóba.

(#57560) lizakattila


lizakattila
senior tag

Tegnapi balesethez: a részleteket még nem tudom hogyan történt. Ha a rendőrség ad hivatalos választ megosztom veletek tanulság ként is.
Aki nem tudná, jól ismerem a motoros srácot, sokszor járunk egymáshoz, egy oviba járnak a gyerekeink, ezért mondom, hogy hivatalos info lesz.
"Szerencsére" elég szerencsés volt. Nyílt lábszártörés, két csigolyája tört, de a gerincvelő nem sérült, vágások, zúzódások sokasága. Az este megműtötték, ma próbálják kelteni az altatásból.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#57561) rayoliviero


rayoliviero
veterán

(#57562) arpeen2 válasza lizakattila (#57560) üzenetére


arpeen2
senior tag

Jobbulast neki!

(#57563) elfelejtette válasza sto1911 (#57551) üzenetére


elfelejtette
veterán

A kresz egyik alapszabálya a bizalmi elv:
Én betartom a közlekedési szabályokat, és bízok benne, hogy a közlekedés többi résztvevöje is betart nekem... ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#57564) _seth_ válasza arpeen2 (#57550) üzenetére


_seth_
veterán

Csak gratulálni tudok a szakértelmedhez :(((
Hány hasonló eseted volt, konkrétan neked?
Meddig tanultál jogot?

elfelejtette: továbbá, annak van elsőbbsége, akinek megadják, nagyon igaz :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#57565) Zola007 válasza xuldar (#57557) üzenetére


Zola007
veterán

szoktam arra járni, de nem az fő elfoglaltságom hogy megjegyezzem, hol-milyen tábla van.

Ha ott van, betartom
Leszoktam már a rutinból közlekedésről, mert sokkal több bajt okoz mint hasznot
Főleg ha jár mindenfelé az országban az ember, akkor egyik nap ott a tábla, másik nap nincs. Vagy épp fordítva

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57566) sto1911 válasza elfelejtette (#57563) üzenetére


sto1911
veterán

:DD

(#57567) copass válasza elfelejtette (#57563) üzenetére


copass
veterán

nem nem. a kresz alapszabálya az hogy senki nem tartja be. aki hisz abban hogy más betartja a kreszt az naív. azt hiszik hogy az csak egy irányadó valami. nem szabály.
én mindíg várok a zöldnél egy picit...zebrán, úton. mert mindíg van egy barom aki még áttolja a piroson.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#57568) sto1911 válasza copass (#57567) üzenetére


sto1911
veterán

Figyelmesebben olvasd el , foleg a veget :-D

(#57569) izee válasza elfelejtette (#57563) üzenetére


izee
senior tag

+1 a bizalmi elvre, mert bár vezetés közben továbbra is gondolok a saját és másik fél hibájára (hibás akaratára), de nem szellemülök át mondván az utakon csak a bunkóság megy... Egyébként maga a vezetés és a szabályai életem navigálását is sokban segíti :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#57570) Salex1


Salex1
senior tag

Nem tudjátok, hogy hol lehet Eneloop vagy hasonló lassú önkisülésű akkut venni viszonylag jó áron? kellene vagy 8 AA és vagy 4 AAA

(#57571) arpeen2 válasza Salex1 (#57570) üzenetére


arpeen2
senior tag

Tenno Foto sztem, ha jól rémlik nekik van.

(#57572) copass válasza Salex1 (#57570) üzenetére


copass
veterán

mester utcán van egy 100Ftos bolt a hüse mellett. ott tartanak AA eneleoop-ot, csak kérd a pénztárostól, mert nem rakják ki!:D 3200Ft én onnan vettem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#57573) saril válasza Salex1 (#57570) üzenetére


saril
senior tag

innen

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#57574) #33253120 válasza copass (#57567) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát ja.
Közlekedés? Van akinek azért kell, hogy eljusson a-ból b-be, van akinek meg küzdősport... :)

Zola007 meg nem mond hülyeséget. A nép (az istenadta nép) nagy része precedens, és szokásjog alapján vezet, (és ez járműfüggetlen) a szabályokhoz semmi közük.
Ritkán járok lakott területen főútvonalon kerékpárral, igyekszem mindig kerülni. De ha kell, és nem vagyok kitiltva akkor megyek. Viszont mindig akad legalább egy főokos, aki azt hallotta amit, és dudával, kézrázással tanácsolja a járdát. Van, hogy a felmenőim foglalkozását is tudni vélik. :)

(#57575) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ha valaki igényes, szép tetkót szeretne forduljon hozzá bizalommal.

Dawe tattoo.

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#57576) diablo1984 válasza Zola007 (#57553) üzenetére


diablo1984
veterán

fékutat nehogy már mérlegelje az, akinek meg KELL adnia az elsőbbséget a másiknak, ergo, az nem elsőbbségmegadás, ha 50-el még épp nem üt el valaki vészfékezve, 75-el már matrica! a térfigyelők sem folyamatos képet adnak, na abból számoljanak sebességet, sőt bírságoljanak is, mert az pontos.....

(#57577) Chesterfield válasza Blabcsi (#57575) üzenetére


Chesterfield
senior tag

(#57578) Blabcsi válasza Chesterfield (#57577) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Van itt mit nézegetni.... :)

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#57579) copass válasza Chesterfield (#57577) üzenetére


copass
veterán

édes jóistenem! :Y
egy márkajelzést magadra varratni azért...khmm. na.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#57580) pohár válasza Chesterfield (#57577) üzenetére


pohár
félisten

hát ide se mennék tetováltatni, az is hótziher... :U

más: tabletbe berakható a stickes mobilnetből a SIM úgy, hogy működjön is a net? :D (valamiért úgy érzem, hogy nem)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#57581) diablo1984 válasza pohár (#57580) üzenetére


diablo1984
veterán

ha simet tudsz bele tenni, akkor igen, ha nem, akkor meg az usb sticken keresztül igen!

(#57582) pohár válasza diablo1984 (#57581) üzenetére


pohár
félisten

persze, csak úgy gondoltam, hogy celluraros tabletbe akarom beletenni :D
rokonék vennének ipadet, aztán mobilnetes kellene, az meg elvileg van nekik (stickes)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#57583) Zola007 válasza diablo1984 (#57576) üzenetére


Zola007
veterán

nem a mérlegelésre utaltam, hanem arra, hogy mennyire rugalmasan kezelik a népek a táblára írt számot.
Szoktam ott kifelé menni, sebességhatárt betartava max +5 km/h, de már jóval benzinkút előtt úgy előznek le mint a p!csa
Pedig elég sokat számít plussz 10-20 km/h-ra is. Nem szidom/védem az autóst, ez már egy más kérdéskör.
Ha helyesen megválasztott sebességgel ment, akkor egyértelműen a motoros a hibás, mert az autós nem kerülhette el.

Azonban klasszikus kérdés szokott lenni vezetéstechnikai tréningen:
Adott útvonalon 50 km/h a sebességhatár. Egy hirtelen útakadály előtt a sebességhatárt betartva vészfékezéssel éppen meg tud állni egy átlag sofőr. Magyarul a felbukkanó akadály épp féktáv határán van.
A kérdés, hogy ha valaki 70-el megy ezen az útszakaszon, akkor azonos időben történő észlelés esetén mennyivel halad az autó azon a ponton, ahol 50-ről már épp megállna?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57584) Zola007 válasza pohár (#57580) üzenetére


Zola007
veterán

igen, berakható
DIGInél kérdeztem tavaly, náluk biztosan

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57585) diablo1984 válasza Zola007 (#57584) üzenetére


diablo1984
veterán

védett útvonalon haladva csak nem azon parázok, hogy mikor torpedóz le valaki, mert ha egész nap ezen aggódnék és facsarnám a vizet a kormányból, már rég agyvérzést kaptam volna(nemzetközizek).

fel lehet rá készülni, ha úgy látja az autós, de elmarasztalni az miatt, mert nem állt meg nem lehet senkit, mert védett útvonalon neki van elsőbbsége, ha nem kapja meg és nem egy kamion rongyol belé, akkor vessen magára a másik! én is hány baleset megúsztam már, mert meg tudtam állni, de ezekből nem lesz újságcikk.....

(#57586) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Valaki egy tv-t? :)

A.

(#57587) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Ehhez csuklótámaszt szerintetek hol érdemes nézni? Létezik még vmi pc turkáló?...

(#57588) perge666 válasza dudikpal (#57587) üzenetére


perge666
veterán

Hatvan utcàba nézz be a szàmtek boltba,ott làttam turkàlòs alkatrészeket a múltkoràban.....

(#57589) dudikpal válasza perge666 (#57588) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Pc maxba?

(#57590) dewil666 válasza dudikpal (#57589) üzenetére


dewil666
őstag

Igen a bejáratnál vannak dobozban turkálós cuccok.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#57591) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valakinek nincs Grundig UMS 2 mini hifihez távirányítója? Esetleg Anders + Kern AstroBeam X250 LCD projektorhoz távirányító? Vagy valamelyikről lirc file?

(#57592) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van egy eladó logitech wave receiver-e esetleg?

Privátban írjon ha igen! Köszönöm!

(#57593) perge666 válasza dudikpal (#57589) üzenetére


perge666
veterán

Jaja. :K

(#57594) ServerWorks


ServerWorks
tag

2db 3.5" 500GB Hitachi (7200rpm, SATA-2) HDD - HGST Deskstar 7K1000.B /HDT721050SLA360/ keveset használt, tökéletes állapotban - 100/100 - 7500Ft / db

512MB DDR 400MHz RAM

4db 5,25" méretű (nagy) helyre építhető HDD hűtő

nVIDIA 8400GS PCIexpress x16 videókártya (passive hűtés)

Nokia 5140i (Vodafone) + töltő és 2db akksi illetve egy Nokia 2700c-2 (Telenor) + töltő, akksi nélkül

A fenti cuccok eladóak ill. elcserélhetőek (DDR3 RAM, vagy bármi számomra hasznos HW vagy nem IT eszköz szóba jöhet)

[ Szerkesztve ]

(#57595) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak, van egy régebbi Thomson 5.1 erősítőm, elvileg távirányítható.
Nincs valakinek elfekvőbe felesleges távja ami gyanósan működtetné?

Róla lenne szó
a képen látszik a távja is, valami ilyet keresnék // valami helyettesítő távot :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#57596) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy szép állapotú fél-profi Canon EOS 50D DSLR fényképezőgép váz, minden gyári tartozékával, papírjaival, dobozában.

Ár: 110.000 Ft

További infók a gépről itt. Érdeklődni privátban!

(#57597) dew28


dew28
aktív tag

Nem tudjatok hol lehet egyedi cocacolas dobozt csinalni az uj kampanyban?

[ Szerkesztve ]

(#57598) lappy válasza dew28 (#57597) üzenetére


lappy
őstag

csak ezt tudom

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#57599) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Videójáték bolti eladó talán érdekelhet valakit :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#57600) kungzi


kungzi
veterán

Hol a bánatban tudnék söröskorsót venni? Néztem tescoban, Auchanban, de ultra gagyik vannak. Ha arra gravíroztatnék, akkor ripityára törne. Pls valaki segítsen! Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.