Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) gzbotii válasza nyirzoz (#4442) üzenetére


gzbotii
veterán

Mint írtuk, ez 15 hónapja volt, az alatt sok minden változhat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4452) gzbotii


gzbotii
veterán

We are currently experiencing intermittent issues with the Curve app. We are investigating the root cause, but in the meantime you may be unable to access the application.
We understand that this is frustrating and we thank you for your patience while we investigate.

We will let you know as soon as the issue has been fixed.
Timeposted May 7, 16:10 UTC

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4453) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Közös számlát nem támogat a Curve? Feleségemmel közös számlánk van, külön kártyával. Végre elfogadta a kártyámat (UniCredit) ezzel párhuzamosan páromét is, és most már egyikünket sem enged be az appba. A Curve kártyák még/már elvileg úton vannak.

Belépésnél rögtön kéri a CVV-t és miután beírom csak forog középen és nem csinál semmit. Írjak a supportnak?

(#4454)JóGéza

Így már érthető. :) Véletlen egybeesés :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4454) JóGéza válasza SpongyaBob (#4453) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Az előtted lévő hozzászólást olvastad?

(#4455) gzbotii


gzbotii
veterán

Most jött az értesítés, hogy a probléma megoldódott.

Amúgy itt a status page, ahol lehet nézni az aktuális állapotot: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4456) SpongyaBob válasza gzbotii (#4455) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor nekem továbbra sincs szerencsém, belépéskor továbbra is ez fogad:

Valami tipp esetleg, hogy ilyenkor mi van?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4457) gzbotii válasza SpongyaBob (#4456) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem volt közös számla OTP-nél barátnőmmel, saját kártyámat hozzáadtam Curvehöz és sokági használtam gond nélkül.
Ha külön kártyát adtok hozzá, nem kellene, hogy gond legyen. :F

App reinstall?

Ha az sem segít, akkor írnék nekik, mást úgysem tehetsz. Talán az support email címére direkt, az gyorsabb volt sokaknak mint az appból, esetleg még FB/Twitter).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4458) SpongyaBob válasza gzbotii (#4457) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Már vagy 10x volt reinstall :(

Tegnap este írtam nekik emailt, most várok.
Az érdekes az, hogy páromnak tegnap jött meg a visszaigazolás hogy jön a kártyája.. Semmi problémája sincs, simán megy minden. Az övét később rendeltem meg még április 29-én.. Ja és mind a két kártya C-XXX tranzakcióját látom a bankunk appjában, hogy sikeres volt a kártya hozzáadása a Curve-höz. Nem értem én ezt.. :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4459) darkmann


darkmann
őstag

GPay-hez kellene egy kis segítség. Megjött a Curve kártya, aktiváltam sikeresen, majd beregisztráltam GPay-be. De a Curve azonosítást kér, és csak sms kóddal lehetséges. Viszont nem jön semmilyen sms a számomra. :F :O Hogy lehet ezen túllépni?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#4460) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Hi.
Most rendelt kártyát "beveszi" gpay?
Csak ezért regelnék. Van most promó? Ha igen privibe jöhet egy...

(#4461) gixxergabi válasza gixxergabi (#4460) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi srácok elég lesz... :DDD

(#4462) Locsi válasza darkmann (#4459) üzenetére


Locsi
senior tag

(#4463) Grande Ale válasza darkmann (#4459) üzenetére


Grande Ale
őstag

Írtam az ugyfelszolgalatnak az appon belül. Két percen belül válaszolt, hogy állított valamit a kártyán, próbáljam meg. Működött is egyből utána, jött az sms.

(#4464) darkmann válasza Locsi (#4462) üzenetére


darkmann
őstag

Köszi! Ez segített! :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#4465) Locsi válasza darkmann (#4464) üzenetére


Locsi
senior tag

Nincs mit. Én is úgy kaptam. Ugyanebben a cipőben jártam.

(#4466) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Olyan aki GPay-es és Investor cserélt már kártyát Investor-ra és ment utána a GPay?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4467) dtej válasza VeryByte (#4466) üzenetére


dtej
csendes tag

Helló!
Én cseréltem investor-ra, de a google pay nem ment vele. Írtam mailt a supportnak, hátha megoldják. (Addig meg használom a TransferWise kártyám).

[ Szerkesztve ]

(#4468) gyuri81


gyuri81
veterán

Valahogy van lehetőségem még gyűjteni az 1%-ot? Márciusban lejárt sajnos:(

(#4469) Oliverda válasza gyuri81 (#4468) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Előfizetsz a Black vagy a Metal csomagra. Utóbbinál 6 kerekedőt választhatsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4470) gzbotii válasza gyuri81 (#4468) üzenetére


gzbotii
veterán

Black vagy Metal előfizetés: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4471) adabra válasza dtej (#4467) üzenetére


adabra
senior tag

Nekem is van Investor kártyám (már kb 2 hete), de nem aktiváltam, mert a Blue kártyámmal megy a GPay.
Kíváncsian várom, mire jutsz a supporttal, légyszi írd majd meg.

(#4472) Oliverda válasza adabra (#4471) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha az első 6-8 számjegye egyezik a korábbi kártyáéval, akkor mennie kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4473) Nite válasza gyuri81 (#4468) üzenetére


Nite
őstag

tavalyi kartya, hetvegi vasarlas, nem ertem hogy mukodik :D

Paid my dues!

(#4474) gyuri81 válasza Nite (#4473) üzenetére


gyuri81
veterán

Ezt a mázlit :)

Oliverda, gzbotii: Köszönöm, de nekem nem ér annyit...

[ Szerkesztve ]

(#4475) VeryByte válasza Oliverda (#4472) üzenetére


VeryByte
őstag

Aha, de hol nézed meg a kártyaszámot, mert ugye az Investor-on fizikailag nehéz...

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4476) Oliverda válasza VeryByte (#4475) üzenetére


Oliverda
félisten

Írj az ügyfélszolgálatnak, vagy, ha androidos telefonod van, tegyél fel egy NFC reader appot és olvastasd ki a kártyából.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4477) VeryByte válasza Oliverda (#4476) üzenetére


VeryByte
őstag

Az ötlet kíváló, este megpróbálom... :)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4478) VeryByte válasza Oliverda (#4476) üzenetére


VeryByte
őstag

Te, biztos, hogy a kártyaszámot egy NFC olvasóval ki tudod olvasni? Most másik kártyával próbáltam, kevés sikerrel (más adat jött), de lehet, hogy az Investor-nál átjönne tényleg, este kipróbálom otthon.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4479) Oliverda válasza VeryByte (#4478) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4480) gyuri81


gyuri81
veterán

Újra volt téve a telefonom és most Curve bejelentkezésnél pin kódot kér ujjlenyomat helyett.
Hogyan tudom újra ujjlenyomattal feloldani ?

(#4481) VeryByte válasza Oliverda (#4479) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszönöm! Én mást néztem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4482) petipetya válasza gyuri81 (#4480) üzenetére


petipetya
nagyúr

Curve app / bal felső sarokban ember ikon (=profile) / sign in with biometrics be.

"nincs rá lezsóidő"

(#4483) balinlin válasza gyuri81 (#4480) üzenetére


balinlin
senior tag

Profile menü bal felül az emberkére kattintva

(#4484) anadroid válasza Oliverda (#4472) üzenetére


anadroid
senior tag

Azt viszont csak akkor tudod meg, ha már aktiváltad az investor kártyát, azzal viszont kivégzed az addigit, és ha nem megy vele, akkor kardodba dőlhetsz (ha még az aktiválás előtt megvetted :W ).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4485) anadroid válasza Oliverda (#4479) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez csak csillaghegyeket írt ki, a Contactless-szel kezdődő nevű viszont működik, az első 8 jegyük azonos. Most már csak a CVC-t kellene megtudni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4486) Oliverda válasza anadroid (#4485) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt egyik sem fogja kiírni, csak a Curve, ha beaktiváltad a kártyát. Amúgy sem mennél vele semmire amíg nem aktív a kártya.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4487) anadroid válasza Oliverda (#4486) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak próbálok óvatos duhaj lenni ;) . Nem szeretnék két szék közt orcán landolni, féltem az SPay és GPay telefonos fizetés lehetőségét. Főleg az előbbit.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4488) VeryByte válasza anadroid (#4487) üzenetére


VeryByte
őstag

Ne óvatoskodj, hanem ne foglalkozz vele. Megnéztem, nem ugyanaz a kettő!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4489) Oliverda válasza VeryByte (#4488) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi az első 6 számjegy? 5375 91?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4490) anadroid válasza Oliverda (#4489) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem 5375 9000 mindkettőn.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4491) dtej válasza adabra (#4471) üzenetére


dtej
csendes tag

A következő választ kaptam, előrébb nem jutottam vele.
Az első 8 szám az investor kártyámon ugyan az mint a blue-n is volt.

Hi Dávid,

Ivana here stepping in for Henry - apologies for the delay in getting back to you.

I'm sorry to hear you haven't been able to add your card to Google Pay. I can confirm that this is a known issue affecting a small number of our customers our developers are aware of and working on a fix. Just to manage your expectations, we don’t have a more specific timeframe for a solution at the moment. Once we’ve fixed this, we’ll let you know.

We’re sorry for any inconvenience caused and appreciate your patience.

In the meantime, if there’s anything else you would like us to help you with, please let us know.
Best wishes,

(#4492) anadroid válasza dtej (#4491) üzenetére


anadroid
senior tag

Már fél évvel ezelőtt is ezt válaszolták valakinek. Szabványválasz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4493) VeryByte válasza Oliverda (#4489) üzenetére


VeryByte
őstag

5375 90

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4494) gzbotii válasza dtej (#4491) üzenetére


gzbotii
veterán

...és itt megint az van, hogy az ügyintéző balga, és nem vette figyelembe, hogy Magyarországról vagy. Mert akkor megírta volna, hogy bocsi, ott még nem is kellene mennie.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4495) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Nekem is megérkezett az investor kártyám pár hete, nagy nehezen sikerült is aktiválni (kb. a 3. ügyintéző tudta megmondani, hogy igazolnom kellene magam és küldött linket, hogy hol tegyem), és poénből megpróbáltam felvenni a Gpay-be.
Felvenni sikerült is, de a banknál is igazolnom kellene magam, és ezt egy telefonhívással tehetném meg, más opció (pl. sms) nincs ott. Szóval eddig eljutottam, nem utasította vissza egyből a kártyát, mint pl. a magyar kártyámmal, de mivel nekem nem fontos Gpay, nem hívtam fel azt a külföldi számot.
A kártyaszámom egyébként 5375 9000-cel kezdődik, ha esetleg valakinek fontos, aki hasonló helyzetben van, de kellene neki a Gpay.

(#4496) Oliverda válasza VeryByte (#4493) üzenetére


Oliverda
félisten

És a korábbi kártyáé nem ugyanezekkel a számokkal kezdődik?

zolmesz: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4497) kanyi51


kanyi51
senior tag

Áruljátok már el mi ez az Investor kártya? nehogy hülyén haljak már meg :)

(#4498) adabra válasza kanyi51 (#4497) üzenetére


adabra
senior tag

(#4499) kanyi51 válasza adabra (#4498) üzenetére


kanyi51
senior tag

köszi

(#4500) VeryByte válasza Oliverda (#4496) üzenetére


VeryByte
őstag

Az első 8 ugyanaz az utolsó 8 más.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.