Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) tibcsi0407 válasza steevo0 (#3049) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem a Revolut-on kívül még egyik kártyámat sem sikerült aktiválni. :)
Újraküldettem a kódokat, de nem látom a tranzakciót.

https://utdetailing.hu/

(#3052) niklebi


niklebi
senior tag

Frissítés miatt újra indult a G.Watch órám, így törlődött a kártya az S.pay-ban.
Az S.Pay-ben van olyan lehetőség, hogy "kártyák importálása". Ott látszik is a kártyám és alatta ott van, hogy aktív. Páradatot kér + feltételek elfogadása. Utána adatlekérés miatt csatlakozni akar a Curve szerverére amire állandóan azt írja, hogy nem tud csatlakozni. Nem elutasítja, hanem nem elérhető. Na ilyenkor mi van. Ott a kártya, aktív, nem érvényesíteni akar hanem adatot lekérdezni. Ha ez sikerülne minden működne mint előtte? Szerintetek jól gondolom?

(#3053) Andralin válasza steevo0 (#3049) üzenetére


Andralin
aktív tag

Már hozzáadott kártyánál hogy lehet megcsinálni, hogy a kártya fotóját látszódjon, mint nálad?
Én egy OTP HUF kártyát adtam hozzá, de csak alap egyszínű színekből tudok választani, nem tudom fényképre cserélni a képét. :(
Van erre bármi esély?

(#3054) tomp válasza Andralin (#3053) üzenetére


tomp
félisten

Nincs nálad OTP-s/Revolutos kártyakép?

Próbáltad már törölni és újra hozzáadni?

[ Szerkesztve ]

(#3055) hard74 válasza gzbotii (#3050) üzenetére


hard74
senior tag

Ez szomorú.
Köszi.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#3056) gzbotii válasza niklebi (#3052) üzenetére


gzbotii
veterán

Az, hogy nem fog működni, mivel a Curve már nem támogatja itthon.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3057) niklebi válasza gzbotii (#3056) üzenetére


niklebi
senior tag

Ezt tudom. Nem foglalkoznék vele, ha azt írná, hogy a bank elutasította, de nem ezt írja hanem, hogy nem tud csatlakozni a bank szerveréhez.

(#3058) steevo0 válasza Andralin (#3053) üzenetére


steevo0
tag

A Revolut kártyához, ezt adja alapértelmezetten. Ezen kívűl még pár szín variáció közül tudnék választani, ahogy írták is már.
Valószínűleg a Revolut-tal való együttműködésre jobban fel vannak készülve ilyen téren. Ezért a Revolut színű kártya image.

Egyébként a hiba amit jeleztem, ismét általánosnak tűnik a különbőző közösségek jelzései alapján. Egyelőre support reakció nélkül,

A hiba okától eltekintve is, iszonyatosan nem profi, ahogy kezelik. Ha már beütött, egy hivatalos közlemény a minimum volna.

[ Szerkesztve ]

(#3059) Intel


Intel
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves! Megkaptam a Curve kártyámat. Szerettem volna fizetni vele a TESCO-ban, de sem érintéssel, sem a kártyabedugással nem sikerült a fizetés, pedig ez utóbbinál a PIN kódot is beírtam a POS terminálba. Lehet, hogy aktiválni kellett volna előtte a kártyát valahogyan az appban? De hogyan? Azt látom az appban, ha bal oldalon alul a card ikonra kattintok, hogy "Your Curve card is on the way". Akkor hol és hogyan lehetne aktiválni a kártyát? Már minden menüpontot végignyomkodtam.

(#3060) dugynok válasza Intel (#3059) üzenetére


dugynok
senior tag

Írj messengeren supportnak, segìtenek. Ott a "card" menüben előjön majd egy verify card opció, arra rànyomsz és be kell ìrni a Curve kàrtyàd utolsó négy szàmjegyét. Utàna bedugós módszerrel vàsàrolsz elsőnek a kàrtyàval az aktivàlàshoz. Telószàmod meg van erősìtve?

[ Szerkesztve ]

(#3061) emeritus válasza Intel (#3059) üzenetére


emeritus
tag

A rendszer úgy értékeli, hogy a a kártyád "idegen" kézbe került, hiszen a leírt érintéses fizetéssel bárki próbálkozhatott volna, aki hozzájutott a kártyához. A kártya zárolt, csak a support segíthet. Az eset mondhatni szokásos, írsz nekik, feloldják, érvényesíted, használod.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#3062) Andralin válasza tomp (#3054) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nekem csak ezeket a képeket ajánlja fel az OTP-s kártyámhoz.
Szerinted akkor töröljem és adjam hozzá újra?

[ Szerkesztve ]

(#3063) gzbotii válasza emeritus (#3061) üzenetére


gzbotii
veterán

"Your Curve card is on the way" -ből, hogy jön az, hogy zárolva van, mert illetéktelen kezekbe került? Support írta neked? :F
Szerintem inkább az van, hogy nálunk nem lépett túl a szállítási időszakon.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3064) emeritus válasza gzbotii (#3063) üzenetére


emeritus
tag

Saját tapasztalatból, sajnos. Hasonló esetben a support segítsége kellett. A kártya könyveletlen postai küldeményként jön, ahogy más kártyák is, nincs garancia arra, hogy biztosan a címzett saját kezébe kerül. Valamiféle használói verifikációt értelemszerűen elvár minden "bank", legalább a PIN használatot, hiszen a postai küldemény akár illetéktelen kézbe is kerülhet. Ha a verifikáció elmarad és a kártyát használni próbálják, mi több, PIN nélkül, érintéssel, a "banki" tiltás a használó és a "bank" érdekét egyaránt szolgálja.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#3065) Sátán44 válasza Sátán44 (#2958) üzenetére


Sátán44
addikt

3 nap alatt sikerült elintézni, manuálisan jóváírták az összeget.

Más: Azt tudom, hogy mostmár nem engedi a curve hazánkban az NFC-s fizetést, de aki korábban regisztrált a Gpay-be és működött az nfc-s fizetés, annak továbbra is engedi? Én azóta nem próbáltam, ezért kérdezném.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3066) zolmesz válasza Intel (#3059) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Ha az alkalmazáson belül nem aktiváltad a kártyát, persze, hogy nem tudod használni.
Egyébként...
"If you can't see the 'Activate your Curve' button in-app, please sign out and sign back into the app."
Ez még segíthet, hogy kijelentkezel, majd visszalépsz, hátha megjelenik az aktiválás gomb, ha nem, akkor keresd az ügyfélszolgálatot.

(ugye nem a Facebook-ról jössz, ahol valaki fűnek-fának adott Curve meghívót, hogy kereshet vele 5 fontot?)

(#3067) Hovi válasza Sátán44 (#3065) üzenetére


Hovi
aktív tag

Lassan két hónapja használom a GPay-al napi szinten. Napi több tranzakció. Mindenütt csak ezt használom. Lassan 500k átment rajta.

(#3068) Somatom válasza zolmesz (#3066) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem is értem. Tán két hónapja kaptam a kártyát. Amikor kipattintottam a tartójából, "ordított" alatta a felirat, hogy először aktiváljam az alkalmazásban. Hogy lehet azt benézni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3069) gzbotii válasza Sátán44 (#3065) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, nálam továbbra is megy a GPay.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3070) xcsabo válasza Sátán44 (#3065) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem megy minden gond nélkül.

(#3071) kislaci válasza Andralin (#3062) üzenetére


kislaci
senior tag

Ha akarod töröld, engem az sem érdekelne ha egy loszart rajzolnak ki a kártya helyett... Uhh. Bárcsak nekem is ilyen hatalmas problémáim lennének csak.

(#3072) Intel válasza zolmesz (#3066) üzenetére


Intel
csendes tag

Kiléptem, ahogyan írtad, de azóta nem tudok már többet visszalépni. Bekerültem egy körforgásba, amiből nem tudok továbblépni: megadom az emailcímem, elküldik rá a magic linket, rákattintok, majd újra feljön az az oldal, ahol megadhatom az emailcímemet, hogy elküldjék a magic linket, és így tovább.

(#3073) dugynok válasza Intel (#3072) üzenetére


dugynok
senior tag

Töröld az egész appot, majd telepìtsd újra. Ha ìgy sem megy, messengeren beszélj velük.

(#3074) Intel


Intel
csendes tag

Tegnap már megtörtént a törlés, újra telepítés is. Messengeren írtam nekik, de nem tűnik úgy, hogy látták volna. Vagy nem jó helyre írtam? Ugyanolyan a messengeres logójuk, mint az app logója, ugye?

(#3075) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv!

regisztráció után, mindenképpen nmeg kell várni a fizikai kártyát a vásárláshoz, vagy én regisztráltam rosszul?

(#3076) Krethx válasza Intel (#3074) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ugyan az logójuk. Az üzenet végére én odaírtan az Email címem. Hogy be tudjanak azonosítani.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3077) Intel válasza Krethx (#3076) üzenetére


Intel
csendes tag

Köszi, én is odaírtam az emailcímemet.

(#3078) mecsek20


mecsek20
tag

Baj lesz a Curve kártyákkal? Így trükközik a társaság [link]

(#3079) st3v3np3t3r válasza mecsek20 (#3078) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha ebből hatósági vizsgálat lesz, akkor a Curve lehúzhatja a rolót örökre...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3080) rudi666


rudi666
csendes tag

Sziasztok!

Nagyrészt fontban fizetek különböző webshopokban.

Hozzávetőlegesen mennyit tudok nyerni ezzel a megoldással?

Ugye hagyományos bank kártyával fizetve duplán váltanak, forint-euró-font.

(Jelenleg sima OTP-s kártyát használok.)

(#3081) gzbotii válasza rudi666 (#3080) üzenetére


gzbotii
veterán

Összefoglalótból: amikor a forint alapú kártyánk az aktív és külföldön devizában fizetünk a Curve végzi el a váltást bankközi árfolyamon (interbank rate). Ez a hivatalos középárfolyamtól kicsit magasabb. A főkártyánkról pontosan annyi forintot von le, amennyit az adott bankközinek megfelelő devizát kell fizetnünk - azaz történik egy „kártyás vásárlás”, levonja a forintot, azt a Curve átváltja, és a külföldi ATM vagy terminál a saját devizanemében fogadhatja a fizetési szándékunkat.
Figyelem! Curve Blue (ingyenes csomag) esetén csak havi 500£ értékig vált díjmentesen, utána 2% díjat számol fel. Black előfizetésnél az érték 15 000£/év.
Hivatalos leírás: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3082) rudi666 válasza gzbotii (#3081) üzenetére


rudi666
csendes tag

Akkor ha jól számolom, max 2-3 forint spórolható fontonként :F

(#3083) Andralin válasza gzbotii (#3081) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ha már a limitekről van szó, jól értelmezem az ATM kivét limitet itthon Mo-n, ha HUF mögöttes kártyáról veszek fel pénzt?

Valóban 10 alkalommal vehetek fel durván 75e Ft-ot, azaz havonta kiszedhetek teljesen ingyen akár 750e Ft-ot?

Ez elég brutál jónak hangzik a Revolut havi 75 ezres ingyenes limitjéhez hasonlítva. :U

(#3084) Dluinet válasza Andralin (#3083) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, én már alkalmaztam.
De 75e helyett 200GBP-nek megfelelő forint, ami most 77e forint.
Amikor én vettem ki, akkor 348Ft körül volt 1GBP, így csak napi 68e forintot vehettem fel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3085) gzbotii válasza rudi666 (#3082) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért annál jóval több.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3086) xcsabo válasza st3v3np3t3r (#3079) üzenetére


xcsabo
senior tag

Vihar a biliben. Megint.

(#3087) st3v3np3t3r válasza xcsabo (#3086) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Amit a cikkben írnak, az nem olyan dolog,ami az ügyfelekkel és a kereskedőkkel szemben fer lenne! :((( És még mi az ami nem derült ki... De legalább már tudjuk, miből él meg a cég:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3088) PalZso válasza mecsek20 (#3078) üzenetére


PalZso
csendes tag

És hogyan lehet megállapítani, hogy én milyen kártyát kaphattam. Kártyaszám, stb??
Ugyanis a kártyán nincs semmi ilyen jellegű jelölés

(#3089) gzbotii válasza st3v3np3t3r (#3087) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudjuk. Az egész egy rakat ..., leírtad ma is. Jó, hogy ide jársz köpködni minden nap.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3090) st3v3np3t3r válasza gzbotii (#3089) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

már bocsi,de.olvass már vissza, hogy ki linkelte a cikket... én csak annyit írtam, hogy ha hatósági vizsgálat indul ez miatt a Curve ellen, akkor lehúzhatja a rolót.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3091) gzbotii válasza st3v3np3t3r (#3090) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak te minden nap, minden témában leírod, hogy a Curve egy nem jó, ezért nem, jó, azért nem jó.
Én is sok dolgot utálok, de nem járok a topicjába, és írom le naponta, hogy mekkora egy ...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3092) Somatom válasza st3v3np3t3r (#3090) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyan már! Hasonló gusztustalankodások miatt az Audi és a VW ellen is indult hatósági vizsgálat, mégsem húzták le a rolót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3093) st3v3np3t3r válasza Somatom (#3092) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azért a károsanyag kibocsájtási értékek meghamisítása nem olyan volumenű, mint ami most kiderült a Curve-ről, olvasd el a cikket amit a Fórumtárs linkelt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3094) st3v3np3t3r válasza gzbotii (#3091) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azért nem kell fényezni,hypolni,isteníteni... ez azért már túlzás, hogy ennyire véded, csak nehogy valaki rádmondja, hogy azért véded ennyire mert pénzt kapsz érte... nekem mind1, de jó ha ezzel is tisztában vannak azok, akik használják. Oké, hogy a felhasználók ebből semmit sem éreznek meg anyagi szinten, de azért a hazai kereskedőkkel ne csesszenek már ki azok, akik üzleti kártyát kaptak lakossági helyett. :(((

Nekem sincs semmi bajom a Curve-vel. Nagyon félre érted. Attól hogy negatívumokat írok róla,az egy dolog. Amúgy ebben a topikban miért is tilos negatív vélemények megosztása?! Ja, mert itt csak a pozitív vélemények az elfogadottak? Na, látod, ez is hasonló, mint amit a Curve tesz, tisztességtelen... :(((

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3095) Somatom válasza st3v3np3t3r (#3093) üzenetére


Somatom
veterán

Olvastam. Sztem a statuálás a lényeg és ezért tartom jó példának a VW és az Audi esetét. Szted azt kapták, amit érdemeltek? Ha a hatóságok fontosnak tartják a Curve működését, akkor ejnyebejnye lesz, ha nem, akkor halál (de, előtte ungabunga). A csalás mértéke másodlagos szempont.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3096) gzbotii válasza st3v3np3t3r (#3094) üzenetére


gzbotii
veterán

"csak nehogy valaki rádmondja, hogy azért véded ennyire mert pénzt kapsz érte"
Nem is kommentálom.

Nem védem. De te kontót gyártottál, amiben kijelentetted, hogy elúszott a pénze, amikor fórumtársnak volt egy téves terhelése. Volt alapja? Nem.
GPay miatt is Curve volt a ...ci. Volt alapja? Nem.

Kezeljük a helyén a dolgokat. Olvass vissza, amikor még sok hozzáértő emberke járt ide, akkor értelmes eszmecserében én is leírtam, hogy ha bajom volt velük.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3097) st3v3np3t3r válasza Somatom (#3095) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor lehet rosszul fogalmaztam, mert feltételes módban gondoltam. Az hogy mit fog kapni, az még a jövő zenéje, de hogy bírságot biztos kapni fog, mert ezt egy ejnye-bejnyével nem lehet elintézni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3098) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Monese EUR kártya+Curve kártya, OTP EUR automatából EUR-t akarok levenni, de az istenért se engedi.
Mi lehet a gond? Curev-ben állítottam mindenfélét a pénznemre, de nem engedi.

Valakinél ez a kombó működik, vagy tudja, mi lehet a baj? Köszi

(#3099) anadroid válasza D@reeo (#3098) üzenetére


anadroid
senior tag

Monese kártya aktív? Milyen hibát jelez a Monese?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3100) mecsek20 válasza PalZso (#3088) üzenetére


mecsek20
tag

őszintén szólva nem tudom. Az én kártyám működik rendesen, bár nem használom napi szinten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.